Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pobogu Dušane pa nije žena nekog ubila da se sad pravi tolika frka. Svaki nastavnik,učitelj,profesor godišnje pregleda mali milion ovakvih zadataka da li je toliko strašno da se nekad desi ovakva greška da mora odma da se rekonstruiše ceo sistem ? Ne znam čime se baviš ali rekao bih da imaš preko 5 godina radnog staža i hoćeš da kažeš da nikada nisi napravio ni jednu grešku ?
    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Pazi nemoguce je da ispravi jednom detetu samo a da ne ispravi ostalima. Jer ona je napravila previd. Nije dobro razumela tekst. I nije da ona (uciteljica) ne ume da vrsi osnovne racunske radnje - sto je iluzorno i pomisliti, vec je jednostavno vrlo verovatno samo preletela reko teksta (postavke zadatka) - nije ga dobro ni procitala i odatle izvukla totalno pogresan zakljucak.
      Opet to je po meni jos kardinalnija greska, jer znaci da te pismene zadatke - vezbe ili domace zadatke (ne znam o cemu se konkretno radilo) ne pregleda kako treba vec samo otaljava. Iz otaljavanja je i nastala ovakva omaska.
      Sve profesore koji otaljavaju - nisu posveceni onome sto rade i edukaciji dece, treba sutnuti iz prosvete.
      Upravo to, a posebno sto je ovde u pitanju uciteljica, koja je izabrala taj poziv, isla na fakultet, nije neko ko je zavrsio npr. PMF ili ETF pa silom prilika morao da se zaposli u prosveti, a to ga uopste ne zanima.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Otišao je ovaj sistem obrazovanja odavno u tri lepe, sad prihvatio to neko ili ne. Ovo je jedan banalan, ali težak primer, ma koliko stizala opravdanja da je to "greška" zaboga.
        Eh koliko je ovakvih grešaka koje i ne dođu do nas. Mada ruku na srce i ne znam kako bilo šta promakne bilo kome danas, u ovom rijalitiju od života gde je sve na izvolte, snimaju gde stignu, ko stigne i koga stignu. Ne možeš da promoliš nos, jer ćeš negde da napraviš neku glupost i ceo svet će da ti se smeje... tako je svuda nismo mi ništa gori od drugih, ali to se zove odgovornost. Mada je ova greška povelika da se razumemo, za koju nisu krivi bezobrazni, nevaspitajni i bahati roditelji i njihova užasna deca i nemoguće da je ovde pogrešila, a da na ostalim zadacima nije. Ovo je klasična nemarnost, površnost, otaljavanje posla, a ko zna možda i neznanje. Mi to ne znamo, samo nagađamo.

        Svi smo mi pod pritiskom i nosimo neku vrstu odgovornosti za nekog ili nešto i većina je primorana da radi svašta, borba za goli život odavno ovde traje, a profesije se ne biraju generacijama unazad... pa tako imamo da sa fakultetima rade kao prodavci kod Kineza (što je još i super, ako rade bilo šta). Ali postoje izuzetno odgovorne profesije gde ne može da radi bilo ko, gde prosto mora da postoji neka selekcija, a te profesije su pre svega lekari i prosvetni radnici... nikako ne može svako da leči, niti da uči decu.. a to je ovde normalno i da... za njihove greške niko ne odgovara. Pa sad da ne nevodim strašne primere iz obe. Gde ćeš veću odgovornost.

        I odavno insitucija učiteljice nije više ono što je bila nekada. Ko je za to kriv, pa svi pomalo, društvo najviše i taj kriminal od obrazovanja.
        Last edited by miloolja; 01-12-16, 22:18.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Dame i gospodo pogledajte finski sistem obrazovanja, najbolji sistem obrazovanja trenutno na svijetu.

          Djeca nemaju domacu zadacu i ohrabruju se da provode sto vise vremena u igri i istrazivanju svijeta.

          Ja ovo sve sto sam naucio, a nisam nesto ni previse naucio s obzirom koliko znanja ima, naucio sam samostalno, istrazivajuci, igrajuci se. Dok moji ucitelji i profesori citav zivot sputavaju mene i moje prijatelje.

          Recimo imam primjer. Meni se citav zivot govori da previse pametujem i da se od mene trazi da kazem sta pise u knjizi, a ne nesto dodatno sto sam ja procitao sa strane. To je za mene najveca sramota naseg drustva. Ogranicavanje ljudi, al eto, moje kritike edukacije u svijetu generalno su radikalne, sve to treba promjeniti.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Htedoh i o tom finskom sistemu, al ću opet da se razbolim ako se podsetim šta sve tamo rade.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Kakav bre finski sistem, nemojte da se zaebavate. Za finski sistem nam prvo treba da živimo kao Finci. Ne možeš da živiš kao što živiš u Srbiji i da očekuješ finski sistem.

              Deca tamo odrastaju znajući da nešto mogu da stvore od svog života. Ovde deca odrastaju znajući da će se ceo život mučiti kao psi.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by Lord Gangara View Post
                Pobogu Dušane pa nije žena nekog ubila da se sad pravi tolika frka. Svaki nastavnik,učitelj,profesor godišnje pregleda mali milion ovakvih zadataka da li je toliko strašno da se nekad desi ovakva greška da mora odma da se rekonstruiše ceo sistem ? Ne znam čime se baviš ali rekao bih da imaš preko 5 godina radnog staža i hoćeš da kažeš da nikada nisi napravio ni jednu grešku ?
                Naravno da nije nikoga ubila, ali zamisli da ti dete dodje kuci sa ovakvim pismenim. Kako bi se osecao? Opet ovo je samo banalan primer gde se zakljucak ne zna, tako da u koliko je uciteljica uvidela svoju gresku (nadam se da jeste) i ispravila je onda nista strasno.
                Strasno je u koliko nije i taj mali djacic prvacic sigurno nece doci da se raspravlja sa njom i da joj kaze da je ona u stvari pogresila a ne on, vec ce zbunjeno da cuti. I mozda kasnije napravi neke greske zbog ovog propusta i previda osobe koja to ne bi smela sebi da dozvoli.
                Ali ovakve "sitnice" su kao sto sam vec rekao, a da se ne ponavljam samo epilog...
                Imam skoro 15 godina staza i radim u drzavnoj firmi - i najiskrenije da ti kazem mnoge moje kolege su tu u ravni sa Torbicom, Cvarkovim i malim Boskicem. Da ne pricam kako i na koji nacin su do posla dosli i koliko ih ima kako se radna mesta izmisljaju i kako se nista ne radi po ceo dan tid itd.... Koliko god to jadno, cudno, smesno, ocajno zvucalo - tako je. A naivni su svi koji misle da je samo kod njih u firmi tako - tako je svugde (pa i u prosveti). Zato i jesmo tu gde smo.... za bolje i nismo.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by z0La View Post
                  Kakav bre finski sistem, nemojte da se zaebavate. Za finski sistem nam prvo treba da živimo kao Finci. Ne možeš da živiš kao što živiš u Srbiji i da očekuješ finski sistem.

                  Deca tamo odrastaju znajući da nešto mogu da stvore od svog života. Ovde deca odrastaju znajući da će se ceo život mučiti kao psi.
                  Ja recimo tako nikad nisam razmisljao, iako citav zivot slusam tu istu pricu.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Aki, mnogo si zelen, izvini što moram tako da ti kažem.

                    Razmišljao bi verovatno da si sa 14 morao da nađeš neku fizikaliju da bi pomagao da ti porodica preživi. Da ti studiranje nije bila opcija, jer si 12 sati dnevno na skeli.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Niko nije rekao da moramo i možemo da prihvatimo finski sistem...ali sigurno da neke stvari mogu da se pormene i prilagode iz toliko boljih sistema od našeg, u suprotno me niko ne može ubediti. Finska je uzeta kao neka daleka i neostvariva bajka. A da li postoji dobra volja da se bilo šta menja? Naravno da ne. Da li postoji znanje i stručnost da se bilo šta menja? Naravno da ne. Mada kod ovih nema stručnih ni za šta oigledno.... Da li se mirimo sa tom status quo situacijom? Pa očigledno da da. I šta sad... jedna greščica manje više, bože moj

                      Odličan blog i ima puno toga o obrazovanjau kod njih... jedan od teksova. http://mojafinska.blogspot.rs/2012/0...razovanja.html
                      Last edited by miloolja; 01-12-16, 22:32.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Otišao je ovaj sistem obrazovanja odavno u tri lepe, sad prihvatio to neko ili ne. Ovo je jedan banalan, ali težak primer, ma koliko stizala opravdanja da je to "greška" zaboga.
                        Eh koliko je ovakvih grešaka koje i ne dođu do nas. Mada ruku na srce i ne znam kako bilo šta promakne bilo kome danas, u ovom rijalitiju od života gde je sve na izvolte, snimaju gde stignu, ko stigne i koga stignu. Ne možeš da promoliš nos, jer ćeš negde da napraviš neku glupost i ceo svet će da ti se smeje... tako je svuda nismo mi ništa gori od drugih, ali to se zove odgovornost. Mada je ova greška povelika da se razumemo, za koju nisu krivi bezobrazni, nevaspitajni i bahati roditelji i njihova užasna deca i nemoguće da je ovde pogrešila, a da na ostalim zadacima nije. Ovo je klasična nemarnost, površnost, otaljavanje posla, a ko zna možda i neznanje. Mi to ne znamo, samo nagađamo.

                        Svi smo mi pod pritiskom i nosimo neku vrstu odgovornosti za nekog ili nešto i većina je primorana da radi svašta, borba za goli život odavno ovde traje, a profesije se ne biraju generacijama unazad... pa tako imamo da sa fakultetima rade kao prodavci kod Kineza (što je još i super, ako rade bilo šta). Ali postoje izuzetno odgovorne profesije gde ne može da radi bilo ko, gde prosto mora da postoji neka selekcija, a te profesije su pre svega lekari i prosvetni radnici... nikako ne može svako da leči, niti da uči decu.. a to je ovde normalno i da... za njihove greške niko ne odgovara. Pa sad da ne nevodim strašne primere iz obe. Gde ćeš veću odgovornost.

                        I odavno insitucija učiteljice nije više ono što je bila nekada. Ko je za to kriv, pa svi pomalo, društvo najviše i taj kriminal od obrazovanja.
                        To je to ....
                        Ali onda ti dodje Gang Kraljina koji kaze da sistem nikada nije bio bolji - i ubije te u pojam
                        Gangaro brate moj, cini mi se da i ti imas malo dete kao i ja. Mislim da je moje koju godinu starije (predskolac je sledece godine ce u prvi razred) i upravo zbog njih ne treba da precutkujemo ovakve stvari, pa makar (samo) na nekom forumu pisali o tome...
                        Last edited by Sandugp; 01-12-16, 22:34.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Ja recimo tako nikad nisam razmisljao, iako citav zivot slusam tu istu pricu.
                          Aki, bez uvrede, ali ti pricas kako setas najnoviji iphone, a koliko porodica sa ovih prostora nikad nisu ni videli na gomili 600,700 evra ili koliko vec kosta iphone niti ce videti.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Problem je što da bi se nešto promenilo, mora sve da se menja. A to se neće nikad desiti...ovde.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Ali to nije razlog da sada svi vičemo, a vičemo decenijama.. ovde se ništa neće promeniti.. zato ćuti i trpi. Biram da neću da ćutim i da trpim. Bar to mogu, da pričam i da govorim koliko sam protiv takvog stanja svesti, društva, pojedinca.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • To što nam je država takva kakva jeste i što imamo takve državne firme je problem našeg mentaliteta a ne obrazovanja . Ja i dalje tvrdim da je to jedna suluda greška koja se svakom dešava , ne kažem imaš lenjih profesora imaš i dobrih ali da lupimo da u Srbiji ima 50 000 zaposlenih u školskim ustanovama i da se u tolikom broju ljudi mora naći jedna crna ovca koja ne voli ni sebe ni svoj život ni posao što radi i da od toga ne treba praviti toliku frku.

                                Čoveče dok sam igrao fudbal u Austriji , bio sam cimer sa jednim dečkom koji je rođen i odrastao u centru Beča , tata mu neki bankar više je u avionu nego što je kući a dečko je prošao sve najbolje škole a ne zna gde je Srbija. Kada sam ga upoznao on je mislio da sam Rus iako u veseloj Austriji 10% stanovništva čine ljudi sa Balkana on dečko ne zna ni gde se nalazimo ni šta smo. Kog god sam Amerikanca upoznao za nas misle da smo divljaci koji rade za Ruse , ne znaju na kom smo kontinentu , misle da je Evropa država itd itd. A to su sve države koje su po uređenju za nas majka Mara a ne znaju osnovne stvari u životu , ali su zato dobro upućeni kome Kim Kardašijan cucla cuclu i gde je Džastin Biber pokazao polni organ .

                                Originally posted by Sandugp View Post
                                To je to ....
                                Ali onda ti dodje Gang Kraljina koji kaze da sistem nikada nije bio bolji - i ubije te u pojam
                                Gangaro brate moj, cini mi se da i ti imas malo dete kao i ja. Mislim da je moje koju godinu starije (predskolac je sledece godine ce u prvi razred) i upravo zbog njih ne treba da precutkujemo ovakve stvari, pa makar (samo) na nekom forumu pisali o tome...
                                Ja nisam legendo rekao da sistem nikad nije bolji rekao sam da je takav kakav je i da neće biti bolji , tako da pročitaj prvo brate malo bolje pa me citiraj.
                                Last edited by Lord Gangarić; 01-12-16, 22:38.
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X