Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ups !

    Comment


    • Ja iskreno mislim da Tramp ni ne zna gde se Srbija nalazi.
      Očekivano je sada krene takva pričica, pošto je jebeni premijer donirao novac za kampanju Klintonke na onoj "dobrotvornoj" večeri u Njujorku, u septembru još. Ali ništa neobično da on promaši ishod, takva mu je karijera. Mene najviše interesuje ko će biti Sekretar, naravno.
      Last edited by Crni Đorđe; 11-11-16, 16:45.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Crni Đorđe View Post
        Ja iskreno mislim da Tramp ni ne zna gde se Srbija nalazi.
        Naravno da ne zna.
        Time je loženje na njega još apsurdnije.
        Ja sam lično navijao da ona mentolka izgubi, a ne baš za njega.

        Kad se mrdneš malo iz domaje, ne treba baš daleko da odeš
        malo ko je čuo za Srbiju.
        Imao sam prilike u relativno bliskoj Slovačkoj da susrećem obične ljude koji nikad nisu čuli za Srbiju.
        To je nekih 600 km od BG ili NS.
        O Danskoj i Švedskoj da ti i ne pričam.
        Osim tih porodica kod kojih sam bio u gostima, tu niko nema pojma o nama.
        U samoj Americi je to još izraženije.
        Posebno u tim državama gde je Trump razbio (Nebraska i Kentucky, gde sam između ostalog boravio)
        Oni to kapiraju kao Sajberija, misle da je Sibir, Rusija.
        Last edited by Jaqen Hghar; 11-11-16, 17:38.

        Comment


        • Nije stvar u tome da li on zna ili ne gde je Srbija - stvar je u tome da je na najbitnijim predsedničkim izborima u svetu, u predsedničkom sistemu, pobedio konzervativac koji bar zvanično nema nikakvog interesa da se dovija raznim ljudima iz senke i uticajima zbog toga što ne postoji nikakav finansijski lobi koji mora da zastupa. Hilari bi imala da zastupa mali milion interesa - samo pogledajte donatore.

          U SAD-u su za Trampa glasali ljudi koji su glasali svojevremeno za Obamu, skoro 40% Hispanaca je glasalo za Trampa, crnci nisu pružili toliku podršku Hilari kao što su pružali Obami i jedan deo je otišao Trampu. Danas se govori o rasizmu belaca prema ostalim rasama koje ovaplođuje Tramp. Kako je jebeno moguće da su industrijske države Severozapada (tradicionalno "plave") otišle kod Trampa? Odgovor je jednostavan - devastirane su gušenjem industrije i njenoj podređenosti finansijskom sektoru koji sedi u tri američka grada, te su ljudi opravdano revoltirani.

          Ljudi se poslednjih godina, širom planete, "lože" na one koji pričaju šta misle a ne na one koji se kriju iza floskula. Videli smo to pre Bregzita, videćemo sledeće godine u Francuskoj (gde Le Penova ima meč loptu), biće toga se više. Zato se ljudi "lože" na Trampa, širom sveta. Liberalizam je razočarao i osiromašio nižu srednju, radničku klasu i poljoprivrednike. Oni su kičma svakog društva, ma kakvo god ono bilo posle industrijalizacije.
          sigpic

          Comment


          • Čekaj šta ti meni sad kao objašnjavaš.

            Ja govorim da ovde ljudi očekuju od njega slično,
            kao što su Šiptari sa Kosova očekivali od Klintonovih.
            Snevaju se snovi.
            Da bude ono što ne može biti.
            Profesor Miodrag Zec kaže da takva sintagnma postoji samo u našem narodu.

            Onaj rektumouvlakač širi bilborde po Srbiji, jer upravo to očekuje od Trampa.
            Suprotno od njegovog gazde koji se kladio na "izvesno".
            Ne postoji niko ni iz Trumpovog štaba ko je verovao u njegovu pobedu.
            Da ne pominjem "ugledne" republikance koji su podržali Hilariju (Buš mlađi, i Vučićev "drug" Rudolf Đulijani).

            U SAD su za Trampa glasali mahom ova belačka sirotinja sa Srednjeg Zapada, Apalačians, svi gubitnici.
            Crnci su za Obamu glasali 93% za ovu kravu 88%, ali nisu u većem broju glasali za Trampa u odnosu na Romnija
            sa prošlih izbora 8%, su dobili otprilike i jedan i drugi.
            Hispano nisu glasali 40%.
            Ispod.

            Ovde imaš zanimljivu analizu.
            Pročitaj, ako hoćeš.

            http://blogs.spectator.co.uk/2016/11...s-exactly-won/

            Comment


            • Ja govorim da ovde ljudi očekuju od njega slično,
              kao što su Šiptari sa Kosova očekivali od Klintonovih.
              Snevaju se snovi.
              To su gluposti koje neki očekuju, nisu uopšte vredni diskusije, zato se na njih i ne obazirem. Govorim čisto gledajući sa ideološke i političke tačke gledišta, pošto ja tako gledam na stvari. Moja očekivanja nisu uopšte da on može biti koristan direktno za društva kao što su srpska. Moja očekivanja se više odnose na posledice koje će svet sagledati, pa i mi na njemu.

              Za Hispano je bilo oko 37%, ne baš 40.
              sigpic

              Comment


              • Tramp je uspeo da pobedi establisment. Danas sam otisao na fejsbuk grupu "Trump is not my president", cisto da vidim kako razmisljaju i sta pisu ljudi kojima se odjednom ne svidja izborni sistem u Americi.
                Procitao sam komentar gde kazu da bi prihvatili Kruza, Rubia, Romnija, Mekejna pa cak i Dzeb Busa za predsednika za razliku od Trampa jer oni imaju samo drugaciji stav, a Tramp je fasista itd. itd. E tu se vidi uticaj medija i konstantnog ispiranja mozga gde je Tramp novi Hitler i da ce unistiti svega cega se dohvati i donece katastrofu ovom svetu i Americi. Sve to samo zato sto Tramp nije deo establismenta.
                Onda sam uzeo da pogledam neke debate dok je kod Republikanaca bilo 10 kandidata i neizvesno. Dzeb Bus, koji je najvise para potrosio u kampanji, vise cak i od Hilari Klinton cini mi se, prica identicnu pricu kao Hilari. Putin je zao, treba da podrzimo nase prijatelje u borbi protiv Asada i da Amerika ne sme da bude u prijateljsim odnosima s Rusijom. Iako mi je do tada bilo jasno, sada sam jos sigurniji, da su Republikanci i Demokrate isti, finansirani od strane istih velikih korporacija, vojne industrije i samo zastupaju interese tih istih. Razlikuju se po nekim pitanjima kao sto su abortus, lgbt prava, marihuana i takvim manje bitnim stvarima, dok narod misli da postoji neka sustinska razlika izmedju njih.

                Pogledajte na internetu sta znaci neokonzervativizam. Dovoljno je reci da ljudi koji zastupaju tu ideologiju godinama kontrolisu spoljnu politiku Amerike i primera radi na gore pomenutoj slici Njut Gingric je jedan od tih ljudi kao i Dzordz Bus, Mekejn, Mit Romni itd. onda ljudi koji su insistirali na rat u Iraku : Eliot Abrams. Pol Volfovic, Ricard Perl itd itd
                Tramp zna sta je Srbija, sta vise 1999. je komentarisao bombardovanje Srbije, no nebitno, moze on da misli sta hoce, ali ako on okruzi sebe ljudima koji zastupaju neokonzervativizam, a tako je krenuo, spoljna politika Amerike se nece promeniti ni 1%.

                Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                Da ne pominjem "ugledne" republikance koji su podržali Hilariju (Buš mlađi, i Vučićev "drug" Rudolf Đulijani).
                Djulijani je podrzao Trampa, pricao je i na republikanskoj konvenciji.
                Last edited by Победа; 11-11-16, 19:55.

                Comment


                • On ce morati da ponudi Njutu Gingricu poziciju, samo se nadam da to nece biti Sec. State. Mora da zadovolji elitiste da ga ne smaknu, al budul mu isli na kurac poslat ce ih sve u tri lijepe i fino se zabunkerisat u ovalnom ofisu
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    On ce morati da ponudi Njutu Gingricu poziciju, samo se nadam da to nece biti Sec. State. Mora da zadovolji elitiste da ga ne smaknu, al budul mu isli na kurac poslat ce ih sve u tri lijepe i fino se zabunkerisat u ovalnom ofisu
                    Najbolji Sec. State bi bio Ron Pol, ako znas ko je on, ali se to nikada nece desiti. Ako nastave isti da vode spoljnu politiku, a Tramp se manje bude pitao, nista se ne menja.

                    Comment


                    • Ne vjerujem da je u toj prici Ron Paul, ali Trump je pametan tip, ako skonta da nesto mute oko njega, redom ce ih poskidat, nece trepnut.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ron Pol bi bio sjajna opcija, ali mi je on suviše tih već duže vreme. Možda nije više spreman za takve uloge. Ali, istina, za ono što je Tramp pričao, bolji čovek od Pola ne bi mogao da se pronađe.
                        Last edited by Crni Đorđe; 11-11-16, 20:12.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ali nesto brutalno ce se desavati, ako fakat Peter Thiel bude u tranzicionom timu.

                          Kakve ljude bi Trump imao oko sebe, Kushner, Thiel i Ichan
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                            Ron Pol bi bio sjajna opcija, ali mi je on suviše tih već duže vreme. Možda nije više spreman za takve uloge. Ali, istina, za ono što je Tramp pričao, bolji čovek od Pola ne bi mogao da se pronađe.
                            Nije Ron vise za ozbiljnu politiku, ali njegov sin Rend zastupa istu politiku. Cak je bio i predsednicki kandidat ove godine, ali je odma ispao iz trke.

                            Comment


                            • Nema sanse ni Rend, kako ga je unistavao na debatama ja sam plakao



                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Newt Gingrich bivsi vodja republikanska vecine u kongresu i zakleti neprijatelj Klintonovih, Rudy Giuliani bivsi gradonacelnik NY takodje zakleti neprijatelj Klintonovih insistira da Hilari mora u zatvor, Reince Priebus trenutni vodja repubikanskog komiteta, Dr. Ben Carson republikanski kandidat za presednika 2016 su sigurica za Trumpov tim. Zasto? Zato sto su mu bili lojalni sve vreme a Trump to ceni. Tu se pominje jos jedno ime John Bolton bivsi ambasodor USA pri UN dok ce Chris Christie guverner Nju Dzersija verovatni ispasti iz kombinacija.
                                Ovo sto pise Blic treba uzeti sa velikom dozom skepticizma jer Blic finansira Soros. Pola Dobrijanski je izrazito negativna prema Putinu, maltene kao Hilari tako da cisto sumnjam da ce je Trump uzeti u tim.

                                Comment

                                Working...
                                X