Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Sta sve citam, slusam i gledam prethodnih nekoliko dana, ukljucujuci strane i nase medije, misljenja obicnih ljudi, mogu sa sigurnoscu da tvrdim da su ljudi kao misaona bica degradirali u odnosu na coveka sa pocetka 19 veka.
    Misao, ideja, kreativnost nam je poput plasticne ambalaze, prazne nogom ugazene plasticne flase, sto da ne i brendirane, toliko podlozne zakonu plasticnosti koji podrazumeva da tela jednom savijena nikada se ne mogu vratiti u provbitan oblik, tako su i nasi umovi pohabani, slomljeni i previse puta savijeni da bilo sta smisleno i drugacije moze nastati.

    Kad kazem da smo degradirali kao ljudi ne gledam sve kroz prizmu tehnologije ili duhovnosti, cak sta vise takva degradacija bi i bila manje bolna nego li ovaj tup bol izazvan nedostatkom pameti ili sto ne reci konkretno idiotlukom. U nekim knjigama koje sam procitao, neki "glupi" ljudi zagovarali su ideju alturizma i flantropije kao buduci model covekovog bivstovanja na ovom svetu. Medjutim svaka misao koja bi krenula u tom smeru bi od redovnih dusebriznika vladajuce elite bila docekana na krv i noz i ti isti ljudi bi bili prozvani laznim utopistima. Tako je uvek bilo kroz istoriju.

    Danas, svaka rec koju cujete u sebi nosi neki skriveni motiv. Vise nisi ni ono sto jesi. Ponekad se osceam kao prokleti Bili Miligan, uvek moras nekome da se prilagodjavas, da pratis trendove, da budes ono sto nisi, ne to nije kriza indetiteta to je nedostatak istog. Svi smo isti, uvek po kalupu. I Hilari i Tramp, i Tadic i Toma i levica i desnica, i demokrati i socijalisti. A ko po pravilu ekscentrici, ljudi koji razmisljaju drugacije stavljaju se na marginu, postaju nebitni umesto da vode napred.
    Kao u filmu "Ekvilibrijum" gde progone one koji jos uvek osecaju emocije, tako danas progone svakog ko razmislja drugacije od drustvenog kalupa i odstupa od normativa "gotovog proizvoda". On je skartiran i nepodoban.

    Misao danas ne postoji i ako postoji brzo iscezne ili biva sasecena u korenu, dok sa druge strane glupost, sund i kic poput uranijuma ostaju u prirodi neizdrzivo dugo, bez mogucnosti skorog raspadanja.

    Ziveo Toma diploma, Sasa Popovic, Gastozz kao i svi seljaci ovde i preko bare.

    Comment


    • This is scary, The Simpsons even predicted Arsenal's Champions League trophy cabinet in 2003.

      Comment


      • Fiksni brate, jesi li to ti?

        Sent from my Samsung GALAXY S5.

        Comment


        • Posten fiksni bio, napisao je fin jedan komentar meni.

          Covjek od rijeci, ali ako zeli da se vrati, nek se vrati, samo nek smanji klosarluk.

          Mi Trumpovci nismo nasilnici i zlostavljaci kako nas mediji i Hillary slikaju, al ona kaze da smo deplorable & irredeemable
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Dobro jutro, dobri ljudi.

            Javio se navodno lik koji je sa Sekijem bio u vojsci, ovaj ga pitao ko mu je bio komandir i nakon njegovog odgovora odmah provalio da laze.

            Nisam znao da Hepi ima jutarnji program.

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post


              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Comment


                • Molim vas ako mozete da smanjite price o srpskoj politici. Jedno su americki izbori i tamosnji svetski hohstapleri, a drugo su razne ovdasnjie protuve. Na kraju mi smo sportski forum, ovo sve moze vrlo kako da ode na drugu stranu... a i jedno od pravila kaze bez politike ovde. Hvala.

                  tt
                  Last edited by miloolja; 11-11-16, 10:52.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ok, odleprsacu do drugog foruma povodom ovoga.

                    Uostalom okacio sam samo sliku, niti sam podgrejao atmosferu.Ja stajem, bas kao sto prekjuce nisam hteo da pokrenem ozbiljnu diskusiju i da rasplamsam atmosferu.Resavam to na PM-u.


                    Originally posted by Crni Đorđe View Post
                    Politički forum B92 je izuzetno toksično mesto i ne preporučuje se ljudima koji žele kritički da razmišljaju. Nekima bi zaista trebalo obezbediti besplatne časove sociologije i posle srednje škole.
                    Meni se oni generalno uopste ne svidjaju, ali imaju par tema gde se pravila ne primenjuju strogo i mozes malo slobodnije da se izrazavas.Povraca mi se od politicke korektnosti.
                    Last edited by Ricma; 11-11-16, 11:01.

                    Comment


                    • Moja molba je vise bila da sve ovo ne bi skliznulo u nezeljenom pravcu, a do toga uvek lako dodje, jer ima dosta ljudi koji i ovde misle drugacije, da ne pominjem clanove iz susednih nam drzava. Samo u tom smislu.
                      Pm je najbolje resenje

                      tt
                      Last edited by miloolja; 11-11-16, 11:04.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Sve ok

                        Kako idemo iz jedne u drugu krajnost.Bilbord gde je bio Putin prelepili Trampom.

                        Ja emisije gde on gostuje pratim cisto radi zabave, slicno kao sto drugi ljudi prate Andjusa.

                        Comment


                        • sigpic

                          Comment


                          • Comment


                            • Comment


                              • Lol, Hafington Post predviđa novu dekadu ratova i uništenja u svetu, sada pošto dva tiranina vode SAD i Rusiju, te su Vol Strit bankari izduvali sa svojim kandidatom, kao "glasom razuma, mira i prosperiteta".



                                Liberaška gamad na nivou butthurt-a koji probija sve merače. Samo da njihov finansijski sektor na potezu El Ej - Njujork - London ostane netaknut, neka NATO rastura nezavisne i suverene zemlje po svetu kada mu se ćefne, samo da to ne radi u Evropi i sve je fino, bajno, sjajno.
                                Klintonka i Demokrate su usrali motku i napravili čudovište od čoveka koji je rekao da će deportovati ilegalne imigrante (čitaj: od čoveka koji je rekao da će se zakoni SAD-a izvršavati).
                                Last edited by Crni Đorđe; 11-11-16, 12:48.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X