Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tramp je pobedio jednu trku, ali sada ide jos jedna, nista manje bitna.
    Potpredsednik je Majk Pens, klasican establisment lik koji je glasao za intervenciju u Iraku npr. i ne slaze se s Trampom oko pitanja spoljne politike. Kongres i senat drze republikanci, ali ce oni maksimalno pokusati da smanje Trampov uticaj i da oni kontrolisu stvari. Onda ostaje sve isto kao i pre sto se tice spoljne politike. Tu su bitni likovi kao Pol Rajan koji nisu dali podrsku Trampu uopste, cak javno rekli da nece glasati za njega.
    Bice veoma zanimljivo kako ce se odvijati stvari u buducnosti..

    Comment


    • Amerikanci su glasali za rijaliti show sada.

      Trump je napravio ogroman posao na makro nivou, sada je red za mikro okruzenje, a politicari su gluplji i naivniji od naroda.

      Nece Trump sekunde problema imati da progura sta god ga interesuje.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Pobeda.. View Post
        Tramp je pobedio jednu trku, ali sada ide jos jedna, nista manje bitna.
        Potpredsednik je Majk Pens, klasican establisment lik koji je glasao za intervenciju u Iraku npr. i ne slaze se s Trampom oko pitanja spoljne politike. Kongres i senat drze republikanci, ali ce oni maksimalno pokusati da smanje Trampov uticaj i da oni kontrolisu stvari. Onda ostaje sve isto kao i pre sto se tice spoljne politike. Tu su bitni likovi kao Pol Rajan koji nisu dali podrsku Trampu uopste, cak javno rekli da nece glasati za njega.
        Bice veoma zanimljivo kako ce se odvijati stvari u buducnosti..
        Nema sanse, Republikanci znaju da su tu dje jesu zahvaljujuci Trampu i njegovoj prici. Tako da ima da radi sto god oce, zahvalni su mu nenormalno, i sami su mislili da im je ovo kraj.
        sigpic

        Comment


        • Nadam se da si u pravu, vec je jedanput razvalio te iste republikance, ali sada su u drugim ulogama i videcemo kako ce to izgledati.
          Primera radi u zvanicnom programu Trampa stoji da se prestane s menjanjem rezima po svetu, dok Pens je protiv toga.

          Comment


          • Pence-u kazu sta da kaze oni koji mu pare daju da bude politicar.

            Najzanimljvije je da su trzista u historijskim usponima, a svi su predvidjali pad.

            Hmm, not me

            Ja sam predvidjao historijsko propadanje u toku izbora, a onda da ce da se vrhunski oporavi.

            Zlato, naravno u usponu.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Obamacare i zid, zbog toga imaju apsolutnu kontrolu, tako da ce to biti prvo cime ce se pozabaviti.

              Pens je vec krajnje problematican tip ako mene pitas, a nije bas da ga Tramp voli. Tako da vjerujem da ce ga Tramp drzati podalje od bitnih pitanja.

              https://www.plannedparenthoodaction....ductive-rights
              sigpic

              Comment


              • Pa na to i alaudiram. Republikanci su veoma slicni demokratama, placeni od strane velikih korporacija i zato su ogromne pare ulozili u Rubia, Kruza, Busa i ostale kandidate.
                Pogotovu sto Trampove ideje se prkose interesima Sorosa i takvih..

                Comment


                • Ma kakav Pens, odvratna osoba ispranog mozga. Hardkor Evangelista.

                  On ce vodit drzavu onako kako mu kaze Trump, ne budel slusao, ako neko misli da ga Trump nece otpustiti u sekundi, grdno se vraju

                  Hladno
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ja ne verujem da ce Tramp doneti bas neki ogroman zaokret u spoljnoj politici, ali videcemo.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • U spoljnoj gotovo nikakav, posebno prema Balkanu posto sam vidio opste zadovoljostvo kod jednih i opstu zabrinutost kod drugih ex yu drzava bice bolji odnosi sa Rusijom sigurno, Oland ce izgubiti Francusku od Le Pen kako je krenulo, Njemci su pametni, a i ovako se primicu Rusiji. Njemci ce izaci iz svega ovoga najjaci i najpametniji kao i uvijek, mada i tamo desnica zestoko napreduje. Turska ce lakse da dise zbog dobrih odnosa sa Rusijom trenutno, Britanci moraju biti uz SAD, tako da ostaje sve gotovo isto sem sto mislim da ce manje zategnuto da bude izmedju SAD i Rusije, jedino je Kina znak pitanja.


                      Ali unutar kuce ce neke stvari da se promijene vjerovatno.
                      sigpic

                      Comment


                      • Jel to Trump postao najbogatiji predsednik u istoriji?
                        Ne znam jel iko imao veci net worth od njega u trenutku stupanja na vlast. Oko 4 milijarde dolara.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Ja bih stvarno voleo da si u pravu, ali Tramp nece odma imati takvu kontrolu kakvu ti mislis. Ako su po necemu isti rep. i dem. to je spoljna politika, mozda ne zvanicno, ali sustinski da.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ja ne verujem da ce Tramp doneti bas neki ogroman zaokret u spoljnoj politici, ali videcemo.
                            Kada je spoljna politika SAD-a u pitanju postoje samo dve opcije: izolacionizam ili internacionalizam. Izolacionizam bi bio jedan krupan potez i ono što bi svakako Trampa ostavilo u istoriji ali je veliko pitanje da li su interesi SAD-a da se povuče sa neameričkih kontinenata. Lično ne verujem da će doći do tako nečega, pošto bi to značilo veliko prekomponovanje snaga u svetu, NATO bi oslabio ili se urušio (to je ono čega se plaše u Britaniji, Francuskoj, Italiji i Beneluksu i zašto im Tramp ne odgovara u potpunosti i zato je predstavljen kao čudovište u JuKeju), Unija bi došla u pitanje, Rusija bi bila u mogućnosti da se oslobodi pritiska Zapada i pojača dodatno uticaj u crnomorskom regionu i Aziji, Južna Koreja i Japan bi ostali bez zaštitnika i tako dalje.

                            Povratak u izolacionizam bi bio istorijski događaj velikih razmera, ali ne vidim da je to moguće, bar ne tako brzo. Ako se i desi, ne mogu se proceniti posledice.

                            Stvar sa Trampom je u tome što je sam sebe isfinansirao u kampanji, nominalno, bar nominalno, on je nezavisan predsednik. U SAD-u takvog nije bilo od Džordža Vašingtona.
                            Last edited by Crni Đorđe; 10-11-16, 15:25.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              U spoljnoj gotovo nikakav, posebno prema Balkanu posto sam vidio opste zadovoljostvo kod jednih i opstu zabrinutost kod drugih ex yu drzava bice bolji odnosi sa Rusijom sigurno, Oland ce izgubiti Francusku od Le Pen kako je krenulo, Njemci su pametni, a i ovako se primicu Rusiji. Njemci ce izaci iz svega ovoga najjaci i najpametniji kao i uvijek, mada i tamo desnica zestoko napreduje. Turska ce lakse da dise zbog dobrih odnosa sa Rusijom trenutno, Britanci moraju biti uz SAD, tako da ostaje sve gotovo isto sem sto mislim da ce manje zategnuto da bude izmedju SAD i Rusije, jedino je Kina znak pitanja.


                              Ali unutar kuce ce neke stvari da se promijene vjerovatno.
                              Upravo to, u spoljnoj politici nece doci do tolikih promena, tj. ne bi trebalo.
                              A unutrasnja politika me zanima kao lanjski sneg
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Zaboravljate The Art of the Deal.

                                On ako se dogovori sa Putinom, ti budi miran, ja cu bit miran i svi dobivaju, al daj da sjebemo ove dole debile sto su ih ovi moji stvorili.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X