Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mora u sljivu i jabuku da ide malo, ali zera samo, ne onoliko koliko stavljaju. Ali kad se pece loza ni kapi secera, ma ni kapi.
    sigpic

    Comment


    • Kod nas u Mačvi-Šapcu se pretežno šljiva pije , sad neko stavlja šećer neko ne stavlja . Zavisi od šljive.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Ne znaju svi da naprave dobru kominu, boje se da ne bude kisela i ne mogu da ocene kada je spremna za pecenje a nestrpljivi su pa dodaju secer da ubrzaju proces...
        Moji peku dosta dobru rakiju mada je ja ne pijem jer mi je previse jaka a volim da popijem vecu kolicinu kada pijem tako da ne bi izaslo na dobro kao sto i nije nekoliko puta

        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          A de znam, ima oko 20 gradi, secer stavlja, kapiram da ti je to dealbreaker Odlicna je radza, mada je jedna od slabijih godina sad
          Treba mi od minimum 22 grada , nije taj šećer toliki problem ako je rakija po sebi dobra
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Mora u sljivu i jabuku da ide malo, ali zera samo, ne onoliko koliko stavljaju. Ali kad se pece loza ni kapi secera, ma ni kapi.
            Jel ta tvoja loza slična hercegovačkoj?
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • Momci, šećer nikada ne može poboljšati kvalitet ni jedne voćne rakije, jedini razlog što se stavlja je drastični uticaj na količinu dobijene rakije.
              Mrzi me sada to tražiti, ali u Srbiji je i zakonom zabranjeno prodavati rakiju koja sadrži bilo koji postotak šećera
              ¡Si Señor!

              Comment


              • Originally posted by Lord Gangara View Post
                Treba mi od minimum 22 grada , nije taj šećer toliki problem ako je rakija po sebi dobra
                Zasto toliko jaka? Ona je idealna na 19-20 gradi, iako je obicno drze na 21-22. Jedan grad je 2.5% alkohola, 20 je bas idealno sto se mene tice. Zestine su gotovo po automatizmu na 40%, svaka domaca je jaca od toga
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Jax Teller View Post
                  Jel ta tvoja loza slična hercegovačkoj?
                  Nemam pojam koje im je grozdje, u CG su autohtone sorte vranac i kratosija i od njih pravimo lozu
                  Originally posted by somborac View Post
                  Momci, šećer nikada ne može poboljšati kvalitet ni jedne voćne rakije, jedini razlog što se stavlja je drastični uticaj na količinu dobijene rakije.
                  Mrzi me sada to tražiti, ali u Srbiji je i zakonom zabranjeno prodavati rakiju koja sadrži bilo koji postotak šećera
                  Zavisi od sorte sljive i jabuke pa se doda zera, ali to je bas samo zera, nista tu ne dobijas ni na kolicini, kao sto ne gubis na kvalitetu same rakije. Onaj koji dodaje brdo secera da bi dobio vecu kolicnu u zatvor.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Zasto toliko jaka? Ona je idealna na 19-20 gradi, iako je obicno drze na 21-22. Jedan grad je 2.5% alkohola, 20 je bas idealno sto se mene tice. Zestine su gotovo po automatizmu na 40%, svaka domaca je jaca od toga
                    Meni to isto nije jasno, 22 je bas prejako i za licnu upotrebu a apsurdno za prodaju u ugostiteljskom objektu...
                    Ja najvise pijem zestinu, konkretno viski i naravno neizbezni vinjak tako da sam navikao na taj neki procenat alkohola pa mi je skoro svaka rakija jaka i ne prija mi

                    Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • U Hercegovini je isto vranac najvise oko Trebinja, a imaju jos dvije autohtone sorte žilavka i blatina. Od žilavke sam pio pravu gromovaču.
                      DALE 1992-2020
                      NIKAD ZABORAVLJEN

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Zasto toliko jaka? Ona je idealna na 19-20 gradi, iako je obicno drze na 21-22. Jedan grad je 2.5% alkohola, 20 je bas idealno sto se mene tice. Zestine su gotovo po automatizmu na 40%, svaka domaca je jaca od toga
                        Navikli su takvu da piju kao mala deca su samo izvoljevaju. Bukvalno imam tu jednu ekipu stariji ljudi , ako je slabija od 20 neće ni da pipnu , a čula su razvili tako da ocene bolje od onog merača ...
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by somborac View Post
                          Momci, šećer nikada ne može poboljšati kvalitet ni jedne voćne rakije, jedini razlog što se stavlja je drastični uticaj na količinu dobijene rakije.
                          Mrzi me sada to tražiti, ali u Srbiji je i zakonom zabranjeno prodavati rakiju koja sadrži bilo koji postotak šećera
                          Istina, zakonom zabranjeno. Ne moze secer poboljsati kvalitet, al ako bas zaseres moze malo. Sto se tice proporcija, koliko secera dodas, toliko jos i rakije dobijes.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Originally posted by Miletić View Post
                            Meni to isto nije jasno, 22 je bas prejako i za licnu upotrebu a apsurdno za prodaju u ugostiteljskom objektu...
                            Ja najvise pijem zestinu, konkretno viski i naravno neizbezni vinjak tako da sam navikao na taj neki procenat alkohola pa mi je skoro svaka rakija jaka i ne prija mi

                            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                            Ne moze meni to da se poredi sa rakijom, ni viski ni vinjak, iako vinjak bas volim
                            Originally posted by Jax Teller View Post
                            U Hercegovini je isto vranac najvise oko Trebinja, a imaju jos dvije autohtone sorte žilavka i blatina. Od žilavke sam pio pravu gromovaču.
                            Mi uglavnom pecemo vranac + kratosija, odnos 70-80% vranca naspram 30-20% kratosije i haos je loza. A pio sam iz Srbije kod jednog covjeka ma to ne moze da se poredi, kao da pijes drugo pice bukvalno, jbg ne uspijeva im grozdje kako treba. Od makednoskog grozdja je sasvim dobra, ali ni bliza kao nasa moram ti reci, a oept mozda oni imaju i bolje grozdje od ovog koje uvozimo E heregovacku nisam probao, ali posto im uspijeva vranac kapiram da je dobra, e sad tlo tesko da moze biti kao u CG pa kakav je kvalitet vranca je vec pitanje, ali od tih autohtonih sorti mora biti dobra

                            Ovoga mora biti u Sarajevu, pa ako naletis obavezno kupi da probas. Jebeno je dobra, nije domaca i nije institutova(ta je najbolja, bukvalno je domaca, ali proizvode mizerne kolicine i tesko da je ima) ali je bas dobra loza.

                            http://www.plantaze.com/vina-rakije/...lozova-rakija/
                            http://www.plantaze.com/vina-rakije/...ski-prvijenac/
                            http://www.plantaze.com/vina-rakije/rakije/kruna/
                            sigpic

                            Comment


                            • Šećer joj daje na količini i donekle pobolša kvalitet u slučaju da je šljiva baš loša . Tako da većina što prodaje rakiju kupi Š kvalitet šljive i naroka šećera i zato je on na lošem glasu. Ali kao što sam rekao moj ćale nekad stavi nekad ne , zavisi od šljive i skroz je normalna u šljivovicu da se stali malo šećera ništa preterano.
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • To što smo nešto tako naučili i navikli ne znaći automatski i da je tako ispravno i dobro....
                                A pošto je i rakija predviđena za ljudsku upotrebu, ne znam odakle vam ideja da se može praviti od lošeg voća
                                A baš zbog tog (ne)razumevanja mana žestokih alkoholnih pića zapadnjaci prave kvalitetnija i skuplja žestoka pića od žita i kukuruza, ali da vas ne smaram (i ovako bar 10 puta dnevno čujem kući, matori smaraš)
                                ¡Si Señor!

                                Comment

                                Working...
                                X