Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Karakter je tu ključ. Moraš da rešiš 140%. Ako kažeš prestajem, onda to stvarno i da misliš. Bez karaktera ćeš se vratiti za 7 dana. Moj ćale je posle 30 godina ustao jedan dan i rešio da prestane. Ono što je po meni bila greška je što je on odjednom stao totalno. Preveliki je to šok za organizam. Mesec, dva je stvarno bilo veliko mučenje. Konstantna nevroza, šetanje po kući...jednostavno klasična narkomanska kriza. Posle se bacio se više na fizičku aktivnost (šetanje, plivanje i slično) i to mu je prilično pomoglo. Posle se unormalio i evo sad je skoro 2 godine bez cigara. Jedina "loša" strana da kažem je što je počeo malo više da jede grickalice. Tu sam mu ja pomogao da bar jede zdrave grickalice (kokice, semenke i neke orašaste plodove). Nikako čipseve, smokije i ostala sranjca.

    Ako stvarno rešiš, moj ti je savet da polako smanjuješ. Npr. kažeš da kupuješ 20 paklica mesečno. Evo sledeći mesec kupi 15, onaj tamo 10, pa onaj tamo 5 i onda probaj skroz da ih izbaciš. Kad to uradiš, posveti se nečemu zdravom (duge šetnje, brzo hodanje, plivanje, fudbal...). Glavno je da ostaneš jak i da izdržiš početnu krizu. Organizam će tražiti cigare, naviknut je na to ali veruj mi biće lakše posle nekog vremena. Ali ponavljam, nemoj počinjati ako nerešiš 100% sa sobom. Možeš samo gore da napraviš, tj. da prekineš na 7 dana pa posle da se vratiš i da nesvesno povećaš na 25 paklica mesečno.

    Ali stvarno mi je žao vas pušača kad vas čujem ujutru. Stvarno boli šta radite vašem organizmu.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Jeste, i meni je žao, takodje mi je žao sebe zato što sam dugo bila navučena na pušenje. Prestajala nekoliko puta, ali bez pravog i čvrstog razloga, ponovo počinjala i to posle dugih perioda bez dima (oko godinu dana).
      I eto konačno, maja 2013. definitivno batalila. Iskoristila neku prehladu, virus, ono kad ti se ne pije ni voda, sve ima grozan ukus, pa ti nije ni do cigarete... A kad sam ozdrvila, rekoh hej, pa evo već par dana ne pušiš, hajde da ponovo probamo Pa evo, još malo - prošlo već četiri godine

      Po meni prethodni (neuspešni) pokušaji ustvari nisu bili neuspeh, shvatam da mi je bilo potrebno da predjem taj put, da stavim sebe na iskušenje, da napravim generalnu probu A svaki put kad sam se vraćala poroku, sam čin pušenja mi je postajao sve neprjatniji, trebale su mi slabije, light cigarete, a postepeno sam i nesvesno smanjivala..... Dok sam u isto vreme ukapirala koliko su štetne i koliko u stvari želim da prestanem. Sve je to proces koji se mora proći.
      Što se nervoze tiče, kod mene je bilo čisto na psihičkoj bazi, ali ni nalik nekakvoj narkomanskoj krizi ili slično. Počela sam puno da se bavim sportom, da šetam, ali i da grickam, nabacila koji kg, ali bože moj, sve se to posle vrati u normalu.

      A kad uzmem da sabiram, koliko sam para uštedela za četiri godine... Pitam se samo, što nisam prestala još mnogo pre, ili još bolje, da nisam nikad počinjala
      Last edited by Larisa; 25-02-17, 10:31.
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • REVEALED!! The Top 10 Poorest Countries In Europe Most African Countries Are Richer Than!!
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ma to nije moguce svi mi znamo da je ta Laz namerno plasirana od stranih ambasada pred izbore kako bi se narusio imidz vodjstva jedne od najjacih drzava u regionu.

          Sve te cifre su sa namerom iskrivljenje kako bi se stvorila losa slika vladajuce partije I coveka koji je Srbiju spasio sigurnog bankrota.

          Srbija je vodeca sila u regionu sa najvecom prosecnom platom I rastom BDP-a od 2,4 %
          Prvi put u istoriji imamo takav rast I ne smemo dopustiti da onima koji su vukli ovu zemlju I ambis dodju ponovo na vlast.

          Jace, brze, bolje!!!

          Spoiler
          Just give me a sandwich
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment




          • Evo malo i salete sam ti dao..

            Kako ces bez jogurta?!
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Originally posted by l1m4r View Post


              Evo malo i salete sam ti dao..

              Kako ces bez jogurta?!
              Nezadrzivo idemo putem razvijenih zemalja, 30% vise kapitalnih investicija I smanjenje procenta organizovanog kriminala u beskompromisnoj borbi.

              Ovo je za jogurt.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Miletić View Post
                Cigarete su najveca glupost na svetu, kupim mesecno oko 20 paklica po 320 din, imam tu srecu da mi to ne predstavlja neki izdatak ali opet se osecam pomalo glupo jer su to bukvalno bacene pare tako da ako neko ima savet kako bataliti tu budalastinu neka mi objasni
                Moram da napomenem da sam pokusao vise puta ali bezuspesno, znaci nisam neki karakter

                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                320 dinara sunce ti ja plaćam flašu vinjaka toliko tojest čak i manje Ne znam ja nemam tih problema ni ja ni žena ne pušimo ali imam drugih rashoda , tojest najviše novca mi ide na hranu . Meni nema dan da prođe bez kilograma piletine ali ono kad pogledaš bolje i na zdravu ishranu da bacaš pare nego na cigarete
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Originally posted by Lord Gangara View Post
                  320 dinara sunce ti ja plaćam flašu vinjaka toliko tojest čak i manje Ne znam ja nemam tih problema ni ja ni žena ne pušimo ali imam drugih rashoda , tojest najviše novca mi ide na hranu . Meni nema dan da prođe bez kilograma piletine ali ono kad pogledaš bolje i na zdravu ishranu da bacaš pare nego na cigarete
                  Hahaha Gang, ma da li je zdravije?

                  Ja bi iskreno sve ljude koji štekaju pare na hranu stavio u poseban krug pakla. Moj drug npr. kupi onaj najgori parizer, što bukvalno ne želiš da znaš šta ima u njemu i onda ode kupi dve pakle cigara za 750-800 dinara. Tačno da ga išamaraš.

                  Ni ja ne pušim, nisam nikad ni probao ali trošim dosta na hranu. Piletinu cepam nenormalno, pileće grudi u bilo koje doba dana i noći. Pečenica, pršuta sve redno...
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Ja ne pamtim kad sam pojeo neki parizer,paštetu ili tako nešto majke mi , žalosno je koliko ljudi ne znaju da je to rakčina u najavi , i vrhunac što spuca 800 dinara za cigare Imam ja sličnog takvog burazera , radi kao vozač u nekoj firmi taj ne jede ništa po ceo dan ako tako pojede neku salamu , neko pecivo a puši dve pakle na dan . Bukvalno mu pola plate ode na cigarete
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Ja bih pre dao pare za hranu i piće nego na cigare

                      Comment


                      • Ni ja ne pamtim kad sam poslednji put jeo parizer ili paštetu. Rođak radi na proizvodnji tih mesnih proizvoda. Prvo što mi je rekao je da se klonim pašteta, parizera, višli i sličnih proizvoda. Prosto ne veruješ čega sve ima u tome, tj. svega ima osim mesa.. A najviše me nervira kad kažu "šta ću, moram". Štekaš se za nešto što unosiš u svoj organizam a ovamo piješ 5 kafa dnevno po kafićima.

                        Mogu da se štekam za sve ostalo, ali za hranu nema šanse.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • O cemu ovi ljudi na Sk3 pricaju, ovo nisu istine.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Citam teniski pdf i ne znam dal da placem il da se smejem
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment




                            • ne vidjeh zasto prle dobi bananu

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangara View Post
                                Citam teniski pdf i ne znam dal da placem il da se smejem
                                Ovo drugo, bez razmisljanja
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X