Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pošto smo Gang i ja razjasnili i objasnili jedan drugom ceo nesporazum, on je predložio, a ja prihvatila i obrisala sve one naše postove.
    L noć!
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by l1m4r View Post
      Onda buraz cutis, ili :"Sedis kenjas i brzine menjas". U tvom politicarsko\analiticarsko\provokatorskom slucaju ces nastaviti da pricas

      U ostalom mnogi bi trebali da vide definiciju gradova.
      Pa naravno da necu cutati pred tvojom pogubnom retorikom koju plasiras .

      Ljudi napustaju svoj dom, napustaju svoj kraj, napustaju sebi drage ljude da bi dobili sansu, da bi im se ukazala prilika, da bi nesto ucinili sa svojim zivotom, a ti bi limare da ih vratis na njihovo mesto, ti bi da im uskratis pravo da ostvare sopstvene zivotne ciljeve... Zasto? Jel zato sto zivis u zabludi da sredstva za Beograd dolaze iz budzeta RS koji finansiraju samo ljudi rodjeni u Beogradu ili si misljenja da to sto si rodjen u Beogradu te cini visim bicem u odnosu na one koji su rodjeni u nekom drugom mestu u Srbiji?

      Comment


      • Miletic je napisao otprilike ono sto sam i ja hteo, dosta se razlikuje kupovna moc i ona se formima na osnovu plate.Svako ko bi iz Beograda dosao u Nis na par dana, shvatio bi koliko su stvari jeftinije i ako bi mu Nis bio ok grad pozeleo bi da ima istu platu, a da zivi u Nis.

        Ima par mesta u Vojvodini koji mozda i bolje stoje od Nisa, nisu bas tuga kao sto se predstavlja.Ravnica pruza takvu prednost, a i generalno ulaganja na tlu Vojvodine se uopste ne mogu zanemariti.Ja bio blizu pre nekoliko meseci da dobijem posao u Indjiji ili Staroj Pazovi(iako te dve opstine nisu bas najbolji primer zbog Indigovih primera), dok u NS su me samo dva puta zvali na testiranja.Jedino je banja programerima, oni mogu da biraju gde ce da rade.U stvari koliko je razvijena opstina najvise zavisi od fabrika koje su tu locirane i to bas zna da pravi veliku razliku.Beograd, pa Novi Sad, dok je mala razlika od treceg do desetog mesta.Apatin, Pancevo i Vrsac se visoko kotiraju, a sigurno je neko od njih ispred Nisa.Siguran sam da sam negde video da je vise od 10 opstina iz Vojvodine spada u grupu 20 najrazvijenijih opstina u Srbiji.

        Ja ni ne radim u Beogradu, svaki dan putujem firminim autobusom ali to je druga prica sad.

        http://www.olimpija.rs/index.php?opt...d=73&Itemid=15

        Pre 2-3 godine me je ova stvar interesovala i nasao sam jos grupu najrazvijenijih gradova, sada mi je nesto mrsko.Vidi se koji gradovi prelaze republicki prosek.

        Spoiler
        Prema stepenu razijenosti opština, po bruto domaćem proizvodu koji se ostvaruje, u prvu grupu, onu čiji je stepen razvijenosti iznad republičkog proseka od 20 opština u Srbiji čak 11 je iz Vojvodine. U toj grupi najrazvijenijih , po azbučnom redu poređani, su: Bačka Palanka, Beočin, Vrbas, Vršac, Kanjiža, Novi Sad, Pančevo, Pećinci, Senta, Stara Pazova i Subotica.

        Comment


        • Svasta je ovde moglo da se procita
          Ali najbolje mi je ovo da ima posla koliko hoces u BGu, samo dodjes i zaposlis se valjda zato moj zet vec 2 godine juri posao, previse ga ima, a on izvoljeva

          Ja radim u Telekomu i imala sam srece da samo 9 meseci radim preko omladinske, ali su zato neki ljudi radili po 4,5 godina preko omladinske, i to su sve visokoobrazovani, sa zavrsenim ETFom, FONom, PMFom, posto je u pitanju bio IT.

          Tako da nemojte te bajke kako u BGu ima posla...mozda ga ima, ali je konkurencija brutalna, i ne samo po pitanju kvaliteta ljudi nego i kvaniteta
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Lord Gangara View Post
            @Limeni ne kažem jeste život skuplji ali šta mi da radimo kada na primer u Nišu su prosečne plate koliko 15k ? Cena hrane je ista u Beogradu i u Nišu , cena struje , vode isto. Da je sve tako lepo u unutrašnjosti brate ne bi svi studenti i mladi ljudi bežali u Beograd veruj mi ...
            Ako je vec sve toliko isto i ako su Beogradjani toliko privilegovani, objasni mi par stvari. Sede dva programera za kompovima, ja za svojim stolom u Beogradu, ovaj drugi za svojim stolom u Sapcu. Obojica sljakamo na identican nacin, klijenti su uglavnom iz inostranstva, nemamo nikakvih dodira sa okolinom i ista nam ne pomaze u poslu. Ja pausal placam 40 soma, ovaj u Sapcu 20 soma. Gde je tu logika? Zivimo u neuredjenoj drzavi koja kasni za svim jebenim drzavama u Evropi i zbog toga je malo primitivno svaliti sve na Beograd. Ne kazem ja da ti nisi delimicno u pravu, ali daleko od toga da je pumpanje novca u Beograd nas najveci problem.

            Zamisli sad da si ipak otvorio taj lokal u Beogradu, u Savamali, u Hercegovackoj ulici. I dosao jedno jutro da otvoris lokal kad ono gradonacelnik ti srusio lokal. I boli ga kurac i za tebe i za lokal. Mogu ovako da ti bacam primere do sutra ujutru.

            U Beogradu prosecna plata 30k, u Valjevu 15k. Na Vracaru parking mesto 15k evra, u Valjevu skoro kupis kucu za te pare, pa mi onda reci ko je u boljoj poziciji.

            Jos jedan od brda primera, dok je polaganje voznje bilo normalno, u Beogradu je bilo 3 puta skuplje nego u okolini. Sto uopste nije mala para.

            Ja kao neko ko se bavi IT-jem, osecam se jako ugrozeno. Jer je drzava videla koliko tu kesa ima i rade sve sto je u njihovoj moci da nam otmu i gace i carape koje nosimo.

            Pre neki dan su najavili oporezivanje od 20% svih digitalnih proizvoda koje kupujemo iz inostranstva, domene, hostinge, igrice sa steam-a i slicno. Ej, 20%.

            Jos primera o IT-u, o tome mogu dosta da pricam jer sam upucen:

            CarGo, jedan od nasih IT startapa sa velikim potencijalom dobio kaznu od narodne banke srbije ili koga vec, u iznosu od milion dinara. Stvar je sledeca:
            -terete ih za nezakonito naplacivanje usluga. Kada kazem nezakonito, mislim na koriscenje paypala.

            U Srbiji je ustvari srpskim firmama zabranjeno naplacivanje bilo kakvih usluga srpskim stanovnicima u stranim valutama. Zanimljivo je to sto paypal nema dinarsku valutu. Sto prakticno znaci da srpske firme, ciji su korisnici/musterije srbi, ne mogu da koriste jebeno najbolju i najjednostavniju i najmasovniju platformu za usluge placanja, paypal. U sustini, u Srbiji se paypal moze koristiti samo za slanje novca van zemlje. A toliko se jebeno pricalo o uvodjenju paypala.

            Da se apsurd ove tuzbe digne na visi nivo, treba napomenuti da sama kompanija ne moze da zna adresu stanovanja ljudi koji koriste paypal i jednostavno ne mogu da imaju kontrolu nad tim i sve sto mogu da urade, i uradili su, je da jednostavno napomenu korisnike iz Srbije da ne koriste paypal.

            Dalje, skoro je nasa drzava odlucila da zastiti velike privatne prevoznike pa je blablacar skoro pa postao ilegalan jer je uveden novi zakon koji udara direktno i iskljucivo njih.

            Skoro je drzava dala subvencije jednoj stranoj IT firmi, pored nekoliko stotina domacih IT firmi u razvoju. Ali IT je sjajna zajednica, ljudi se bore i pomazu jedni drugima. Pa je ta subvencija ponistena jer IT ne cuti. Mnogi kvalitetni srpski startapi nastavljaju da rade odavde a firme prebacuju u Estoniju, Portugal... Snalaze se i to odlicno. A nasim lopovima ce se to obiti o glavu jer na kraju nece imati od koga da kradu. Ostatak zemlje cuti dok se po njima gazi.

            Poenta svega, Beograd nije najveci problem, niti je onoliki problem kolikim ga ti predstavljas.
            Last edited by bici; 24-02-17, 11:24.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Šta lupetaš ti , ko je rekao bilo šta o Beograđanima i privilegijama. Ajde malo bolje pročitaj postove , razmisli pa onda blebeći tvoje IT probleme i porez na igrice.

              Ne pričamo mi o privilegijama druže nego o velikoj razlici u standardu između Beograda i ostalih mesta u Srbiji (jedini sa privilegijama su oni lopovi u skupštini) narod je muka i beda i u Beogradu i u Šapcu i u ostalim gradovima.
              Last edited by Lord Gangarić; 24-02-17, 12:02.
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Originally posted by Lord Gangara View Post
                Šta lupetaš ti , ko je rekao bilo šta o Beograđanima i privilegijama. Ajde malo bolje pročitaj postove , razmisli pa onda blebeći tvoje IT probleme i porez na igrice.
                Blebecem o ovim stvarima
                Originally posted by Lord Gangara View Post
                prosto iz razloga što mi se smučilo da sve ide u Beograd , počevši od omladine pa do investicija .
                Originally posted by Lord Gangara View Post
                Originally posted by maliajnstajn View Post
                Bolje da se pare iz BG trose na BG, a ne ko kod nas Sarajevo vuce cijelu drzavu
                Kod nas je obrnuto Aki , ali dobro to je sad neka savremena politike

                Ako nisi mogao da izvuces iz mog posta ono na sta sam ciljao, jebi ga. Al svaka ti cast kako si uspeo da mi obrnes ceo post i iz svega izvuces da se zalim na porez na igrice, mind boggling
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Čekaj sad ja tebe da pitam , da li hoćeš da mi kažeš da najviše para od državnog budžeta ne ide u Beograd ? Da se najviše investira u taj isti i da najveća kupovna moć nije u Beogradu ?

                  Ovo o čemu se ti žališ je po meni sasvim smešno. Jedna stvar je porez na luksuz a druga stvar je oporezovati i koliko oporezovati neke osnovne životne potrebe poput struje,vode i osnovnih namirnica.Niko ne spominje Beograđane , čitav narod ove naše napaćene države je beda i sirotinja svidelo se to tebi ili ne , svi smo mi isti . Ali jedna stvar je kada ti se novac iz budžeta preusmerava u jednu tačku u jedan grad a druga je kada se to ravnomerno rasporedi. Limeni je rekao kako su plate u prestonici 25k što jeste malo druže ali te iste pare su za nekog iz Niša,Zaječara,Šapca itd velike veruj mi . Ne znam da li provociraš na gladno ili uopšte ne čitaš šta mi pišemo ili nas čisto malo zekiš.
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Originally posted by Lord Gangara View Post
                    da li hoćeš da mi kažeš da najviše para od državnog budžeta ne ide u Beograd ?
                    Ne...
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Cela vasa diskusija je predaleko otisla I u pogresnom smeru. Esencijalni problem je sto nikome ovde nije dobro pa iz tih razloga dolazi do raznih projekcija I transfera krivice koji cine jedan neprekidan lanac naizgled neresivih problema.

                      Seljak iz Malog Mokrog Luga sve posmatra kroz prizmu novca I centralizacije, to jest sto se sva sredstva koncetrisu u prestonici I tu vidi veliki problem.

                      Covek iz prestonice opet sve posmatra kroz prizmu posla I novca jer sto vise tzv "dodjosa" iz manjih sredina IMA, manja je mogucnost dobrog zaposlenja I neke normalne plate jer ti ljudi su spremni da rade za mnogo manje nego Beogradjani. Uz to vec je klasicna, veoma pogresna fraza "ti bar ne kupujes krompir, ti ga gaijs"

                      Sustina je da smo u kurcu. I kao ljudi, I kao sistem I kao drzava.
                      Sve su urusava, sve istinski vazne institucije dozivljavaju kolaps. Pocevsi od porodice koja treba da bude stub drustva, skolstvo koje koristi model obrazovanja iz 19 veka i ne pravi ljude nego namenske robote i debile, sinidikati koji trebaju da bude stub I utociste svake normalne I zdrave privrede, do kulture koja je na izdisaju.

                      Porodica se raspada iako je najelasticnija drustvena zajednica, puca, lomi se I gubi smisao. Mladi ne rade, mladi sede kuci I cekaju penzije svojih roditelja kako bi otisli u grad. Porodicni biznis izumire to najbolje znam iz svog primera, jer kako bilo sta ozbiljno da radis kada si opstruisan sa svih mogucih strana.

                      Sindikati se prodaju za tepsiju ribe, placena letovanja, uhlebljenja clanova njihove porodice. Prave se ugovori o minimalcu uvek na stetu radnika, uvek sistem ide protiv malog coveka.

                      Kada ste poslednji put procitali dobru srpsku knjigu novijeg izdanja a da to nije trac partija ili klasicna estradna bljuvotina.
                      Kada ste gledali neku edukativnu emisiju, predstavu novog autora, film koji se moze smatrati pristojnim.
                      Ja cu vam odgovoriti, niste skoro I necete.

                      Generalno gledano poznato je pravilo koje se u prirodi ispostavilo kao tacno, svaki sistem nakon svog vrhunca stagnira a onda se urusava kako bi se iz tog haosa stvorilo nesto novo, nesto bolje.

                      Kod nas je drugacije, kod nas sistem stalno unistava sam sebe s tim sto kod nas ne postoji kreativna destrukcija koja ce nas povuci ka svetlosti ili neka ideja vodilja, samo haos i destrukcija svake vizije I normalnog razmisljanja.

                      Mi smo jako specificna zemlja u pogledu politike, svaka vlast je jednobrazna iako se incijalno po uverenjima razlikuju. Medjutim kada se docepaju fotelja postoji samo pohlepa, autokratija I borba za prevlast, narod uopste nije bitan.
                      Narod je glup, narod sve to dozvoljava, narod cuti. A isto tako taj narod nema izbor nego da sagne glavu I klanja se vlasteli.
                      Nemas izbor, na vlasti su oni koji ugnjetavaju a opozicija se sastoji od demona iz proslosti, dakle sve je crno. Nema potrebe da se bojite pakla, vec ste tu.

                      Nisu problem botovi, citaj ljudi koji nemaju nista pa ce sluziti za izdrkavanje, sendvice, deljenje flajera... Problem si oni nabedjeni, malo obrazovaniji, bezskrupolozni, bez vizije koji u svojim 20-im gledaju da dodju do fotelje I poslao tako sto ce maltretirati posten narod zarad tudjih ideala.

                      Potemkin je svoje kuce bojio u plavo, decu I ljude "pravio" veselim, mi smo duboko u tami, svi oko nas vriste ali smo mi I dalje ubedjeni da sijamo.

                      Dakle ne radi se ljudi moji o tome odakle ste, koje ste vere, cime se bavite, sta sanjate, kada ste marginalizovani, konstantno na stubu srama ako ne uspete, a razapeti I opljackani ako uspete.
                      Svi smo mi samo olovni vojnici u jednoj obicnoj decijoj igri zadrigle I halapljive dece koja ce nas istopiti u svojoj pohlepi.

                      Mi smo tacku ireverzibilnosti prosli odavno, novi pocetak svakako nije moguce, a opet citajte kurir gde je svetla buducnost pred nama.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangara View Post
                        Ali jedna stvar je kada ti se novac iz budžeta preusmerava u jednu tačku u jedan grad a druga je kada se to ravnomerno rasporedi. Limeni je rekao kako su plate u prestonici 25k što jeste malo druže ali te iste pare su za nekog iz Niša,Zaječara,Šapca itd velike veruj mi..
                        Lorde kada nemas posla i 1000rsd je prevelika para.

                        Sa 25k u Bgu ti si u debelom minusu! Cak si i sa vise para u minusu.. Tako je svuda.
                        Ali recimo moj brat u Leskovcu garsonjeru placa 40e plus troskovi. A ovde sta se izdaje za 170e bolje i da ne znas. Pa mi reci da je 25k u Leskovcu i Bgu isto!?
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • ''Ulazu'' se pare u Beograd, samo sto se efekti tih investicija ne vide.Jedino ko nesto radi je Sapic, a suma koju on dobija na nivou lokalnog budzeta je smesna i mislim da sada nije ni 1%.

                          Na osnovu plata, kupovne moci i jos nekoliko varijabli se formira nivo cena.Kao sto rekoh sa beogradskim platama u svim manjim mestima bila bi banja naspram cena u Beogradu.Pljackaju nas i nabijaju cene na svakom koraku, gde moze vise da se ponudi naravno da ce cena da bude veca.Prosto ko pasulj.

                          Comment


                          • Ja imam platu oko ~300 evrica. Ponekad se bacim u razmisljanje. Moje placanje se svodi na SBB, Vip, ratu za telefon, cigare i sto dam u kucu 50 evra. Otprilike imam za sebe oko 15k dinara i jedva do sledece plate izdrzim, a prodje mesec da ne kupim sebi neku kosulju, farke ili tako nesto. Ako bude jedan izlazak mesecno ili sa drustvom neko okupljanje. Ostalo potrosim na kafe, slatko, sa devojkom smucamo se po gradu ili kod kuce pravimo nesto. Ja iskreno ne znam, ali pare ispare. Cak sam instalirao da vidim kuda odu pare i jednostavno pogledam, ali samo nestaju i kad podvucem crtu nije da sam trosio na ne znam ti ni ja sta.

                            Mislim evo primer, juce sa mojom dobrom drugaricom i koleginicom sam otisao na pice. Popili po kafu, sok i jeli (neki sendvicak), racun ~1000 dinara. Nista, a to je 3 sata, gde je ceo dan?!

                            Odem sa devojkom u Dizni na palacinke, sok, kafa, 1000 dinara. Ja iskreno ne znam koliku bi platu trebao da imam, ali po nekim proracunima da bih mogao da zivim sam, trebalo bi mi oko 80000, naravno zajedno sa devojkom, znaci oboje po 40k.

                            Na kraju se onda zamislim i kazem sebi, pa kako ljudi sa platama od 20-25k zive, a da ne pricam kako troclana porodica zivi sa 50.000?

                            Comment


                            • Cigarete su najveca glupost na svetu, kupim mesecno oko 20 paklica po 320 din, imam tu srecu da mi to ne predstavlja neki izdatak ali opet se osecam pomalo glupo jer su to bukvalno bacene pare tako da ako neko ima savet kako bataliti tu budalastinu neka mi objasni
                              Moram da napomenem da sam pokusao vise puta ali bezuspesno, znaci nisam neki karakter

                              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                              VALENTINO ROSSI #46

                              Comment


                              • Originally posted by Miletić View Post
                                Cigarete su najveca glupost na svetu, kupim mesecno oko 20 paklica po 320 din, imam tu srecu da mi to ne predstavlja neki izdatak ali opet se osecam pomalo glupo jer su to bukvalno bacene pare tako da ako neko ima savet kako bataliti tu budalastinu neka mi objasni
                                Moram da napomenem da sam pokusao vise puta ali bezuspesno, znaci nisam neki karakter

                                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                                Popusi 4 pakle za dan, nece ti vise pasti na pamet da zapalis
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X