Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije to problem Aki. Problem je što pare iz cele Srbije se slivaju u BG. Ako kreneš malo dalje od BG-a u bilo kom prvacu, videćeš da je to tuga žešća.

    Inače, slažem se sa Gangom 100%.

    p.s. Limeni, problem je što ti ne možeš u tim gradovima tako lako da dođeš do tih 30000 da bi ih uopšte i trošio..
    Last edited by z0La; 23-02-17, 23:44.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • A mislite da u Bg-u moze?!


      Znam previse ljudi koji rade za 25000 i nisu prijavljeni. Nemaju prevoz. Topli obrok. Rade i subotom..

      Najlakse je reci, sve se sliva u Bg i lako je u Bgu.. Ali dodjite da ziviti, radite, placate racune, pa da viditi da je lako. Sliva se dosta u Bg, ali i svi koji dodju da studiraju u Bgu uglavnom im nije ni na pameti da se vracaju u svoje mesto.

      Veruj mi Zola, mogu previse argumenata da ti nadjem. Ovaj sam uzeo kao bezvezni primer..
      Originally posted by Vladan
      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
      :vinjaksmajli:

      Comment


      • Ne shvatate vi da su stvari skuplje u Bgu

        Krv ti jebem, ja bar kontao da ljudi tamo znaju kakva je situacija okolo, kad ono oni zive u nekom svom mehuricu.. ignorance is bliss

        Originally posted by l1m4r View Post
        Najlakse je reci, sve se sliva u Bg i lako je u Bgu.. Ali dodjite da ziviti, radite, placate racune, pa da viditi da je lako. Sliva se dosta u Bg, ali i svi koji dodju da studiraju u Bgu uglavnom im nije ni na pameti da se vracaju u svoje mesto.
        Ljubi te brat od tetke, razmisli o boldu
        Last edited by p4p1; 23-02-17, 23:56.

        Comment


        • @Limeni ne kažem jeste život skuplji ali šta mi da radimo kada na primer u Nišu su prosečne plate koliko 15k ? Cena hrane je ista u Beogradu i u Nišu , cena struje , vode isto. Da je sve tako lepo u unutrašnjosti brate ne bi svi studenti i mladi ljudi bežali u Beograd veruj mi ...
          Last edited by miloolja; 24-02-17, 02:04.
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Limeni, jedna ogromna razlika je što je većina gradova u Srbiji mrtvo (ne računam sad NS ili Niš, nego manje gradove, do recimo 100 k stanovnika). Mrtvo je zato što je i država mrtva, ali isto tako je i mrtvo zato što država ulaže previše u BG a premalo u te manje gradove.

            Nisam rekao da je lako živeti u BG-u, nego da je lakše doći do para. Grad je živ, za razliku od mnošta manjih gradića. Bukvalno nemaš gde da radiš.

            Znam previse ljudi koji rade za 25000 i nisu prijavljeni. Nemaju prevoz. Topli obrok. Rade i subotom..
            Ovo ti je normalnost svuda.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Samo Novi Sad

              Ja recimo znam ljude iz Indjije koji rade za 17000 po radnjama.
              Znam ljude po manjim mestima koji rade za platu od 8000 plus neka nazovi kartica za kupovinu u iznosu od 5-7 hiljada.

              To je tuga. A ljudi cute, sto je jos veca tuga.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Dje struja ista brate, ovde jedan mesec dodje 14k, sledeci 28k, za istu potrosnju, tako im se cefne.. naidju tako greske u proracunu kod nase distribucije svakih par meseci, pa hiljade ljudi ide da reklamira, a kod nekih i prodje jbg

                https://www.juznevesti.com/Ekonomija...adjana.sr.html
                Postavljao i ovo skoro

                Comment


                • Evo primer kada sam dobio fudbalsko obeštećenje (koliko god da je bilo to nije bitno) tast mi je nudio da prvi lokal otvorimo u Beogradu. Što mogu reći i jeste logično i možda najbolje rešenje. Veliki broj ljudi , veća kupovna moć itd itd . Ali ja nisam hteo , prosto iz razloga što mi se smučilo da sve ide u Beograd , počevši od omladine pa do investicija . Kada sam to sve počeo da radim nisam znao ni zadnjicu da obrišem ali ajde želja mi je bilo da otvorim nešto u svom gradu , i pričao sam tad baš Akiju da na početku nisam izlazio sa 300 evra plusa . Zamisli vodiš kafić gde radiš i ti i žena , kako ne bi plaćao radnike u centru jednog manjeg grada kao što je Šabac i na kraju bruto jedva 30k a to su druže dve plate što kad podeliš dođe 15k po osobi.
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Ovo sto Zola prica je isto apsolutno tacno.. samo ja ne bih imao obraza da pricam nekome iz Dimitrovgrada ili Bele Palanke kako se i mi u Nisu mucimo, da smo u istim govnima i tako to

                    Comment


                    • Originally posted by p4p1 View Post
                      Ovo sto Zola prica je isto apsolutno tacno.. samo ja ne bih imao obraza da pricam nekome iz Dimitrovgrada ili Bele Palanke kako se i mi u Nisu mucimo
                      Što je najgore brate znam kako vam je . Uzimam neki materijal što mi treba baš iz Niša , i stvarno gotivim vas i vaš mentalitet i tamo kad zasednem sa radnicima prođe mi ceo dan. Ta firma što prodaje materijal za proizvodnju polietilena plaća te magacinske radnike 15 hiljada druže smena od 7 do 3 svaki dan osim nedelje pa ti vidi i žali se kako ti u Beogradu 25k malo ...
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by p4p1 View Post
                        Ovo sto Zola prica je isto apsolutno tacno.. samo ja ne bih imao obraza da pricam nekome iz Dimitrovgrada ili Bele Palanke kako se i mi u Nisu mucimo, da smo u istim govnima i tako to
                        Što manje mesto, gora situacija. Ne smem ni da pomislim kako u je gradovima od 30-50 k stanovnika. To je borba u razmeri 500 ljudi na jedno radno mesto.

                        Da se razumemo, nigde nije lako, ali bar ima opcija. Ko hoće da radi, nek radi. Ništa gore kad hoćeš da radiš a nemaš šta.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Lik koji mi je sredjivao grejanje, je platu primao u mesari Trljic. Vlasnik Trlica dugovao njegovom gazdi i oni kompenzovali tako.

                          Primera svuda koliko hoces..

                          Brate od tetke. Veruj mi svesni smo mi toga ovde. Beograd nije isti ni u samom Beogradu. Ko zivi, zna o cemu pricam. Pogotovo ako zadjes u malo dalje od centra, to je vec drugi svet, a kamoli u okolinu Bg-a. O manjim mestima necu ni da pricam.
                          Bold, a zasto svima to smeta kada se kaze?! A svi pljuju Bg i slivanje u Bg?! PA cekaj da li smo mi krivi sto svi dolaze u Bg da rade, studiraju, zive!? Kako i da ti se ne sliva najvise, kada imas najvise gradjana tu?! :S


                          Zola, ziv?! Ziv u izlascima samo. Evo na kilometar od mene srusili su proizvodnju od gume i koze da bi napravili TC Plazu. Mozes ti da radis u Bgu ali preko omladinske gde ti omladinska uzima veoma lep procenat. Ili da budes na minimalcu koji ti kasni. Ili da te prijave i da trpis mobing koji stvarno nije normalan. Malo je normalnih firmi.

                          Lord, pa i nije bas ista cena hrane. U zadnjih 10 meseci ajde putujem dosta po Srbiji, za mizarne pare se ubijem od hrane. U kafani, pekari, manjim prodavnicama. Nisam ja rekao da jeste idealno, ali svi vi ste u fazonu sve se sliva u Beograd. Juce se sliva, tj mozda se i sliva, ali se verujte najmanje sliva Beogradjanima. Mi te pare i ne vidimo. A i da ne lazemo ni ne primecuje se.
                          "Losim ljudima" ste nasli da se zalite za slivanje.

                          Istu stvar je EDB radio po Bg-u. Apsolutnu istu stvar. To je prica APP.

                          Magacinski radnici. Evo u Avala Adi ces 25 dobiti sa nocnim smenama. I pritom ces biti i sklapanju i u magacinu.
                          Dodjite u Aks da radite, gde nemas smenu.

                          Ali dobro svakome je svoja muka najveca..

                          PS: Ako vas ne mrzi pratite oglase za posao na infostudu. Da vidite gde, sta i kako..
                          Last edited by l1m4r; 24-02-17, 00:26.
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangara View Post
                            Što je najgore brate znam kako vam je . Uzimam neki materijal što mi treba baš iz Niša , i stvarno gotivim vas i vaš mentalitet i tamo kad zasednem sa radnicima prođe mi ceo dan. Ta firma što prodaje materijal za proizvodnju polietilena plaća te magacinske radnike 15 hiljada druže smena od 7 do 3 svaki dan osim nedelje pa ti vidi i žali se kako ti u Beogradu 25k malo ...
                            Udri brigu na veselje je standardan mentalitet ovde, ali ono vidis i sam. A i s tim poslom sam dobro upoznat, burazer radi nesto slicno. I Indigo se lepo zakacio s ovim da vecina cuti, samo to tesko da ce se kod nas promeniti. Onda mozda i ne treba da cudi sto ljudi u prestonici imaju neku iskrivljenu sliku ove nase napacene zemlje.

                            Originally posted by z0La View Post
                            Što manje mesto, gora situacija. Ne smem ni da pomislim kako u je gradovima od 30-50 k stanovnika. To je borba u razmeri 500 ljudi na jedno radno mesto.

                            Da se razumemo, nigde nije lako, ali bar ima opcija. Ko hoće da radi, nek radi. Ništa gore kad hoćeš da radiš a nemaš šta.
                            To je i sustina. Niko ovde ne prica da je Bg Dubai, znamo da je cela zemlja raspad, ali da se poredi prestonica s ostatkom.. nemojte da se zajebavamo

                            Comment


                            • Originally posted by p4p1 View Post
                              To je i sustina. Niko ovde ne prica da je Bg Dubai, znamo da je cela zemlja raspad, ali da se poredi prestonica s ostatkom.. nemojte da se zajebavamo
                              Burazeru dodji molim te na 3 meseca u Bg da radis. Molim te..
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • Originally posted by l1m4r View Post
                                Brate od tetke. Veruj mi svesni smo mi toga ovde. Beograd nije isti ni u samom Beogradu. Ko zivi, zna o cemu pricam. Pogotovo ako zadjes u malo dalje od centra, to je vec drugi svet, a kamoli u okolinu Bg-a. O manjim mestima necu ni da pricam.
                                Bold, a zasto svima to smeta kada se kaze?! A svi pljuju Bg i slivanje u Bg?! PA cekaj da li smo mi krivi sto svi dolaze u Bg da rade, studiraju, zive!? Kako i da ti se ne sliva najvise, kada imas najvise gradjana tu?! :S
                                Nisi me skontao, moja poenta je da oni ostaju jer im je tamo bolje. Ne trebaju ljudi da se vracaju onamo gde im je gore da bi se onda manje slivalo u Bg.. treba im se omoguciti jednako dobar/prosecan/los zivot, ili bar priblizno i onda ne bi imali potrebe da ostaju.. bar dobar deo njih
                                A daleko od toga da su sami ljudi krivi, obican narod niko nista ne pita, a mi nemamo problem da cutimo i jedemo sta nam serviraju tako da.. naravno da niste vi krivi. Niti sam bilo gde to potencirao

                                Originally posted by l1m4r View Post
                                Burazeru dodji molim te na 3 meseca u Bg da radis. Molim te..
                                Ne moram (i ne zelim), i o ovome sam vec pisao, tolike drugare imam koji vec rade tamo.. a uskoro ce mi i najbolji ortak zapaliti dole. Kapiram ja da ti mislis da troskovi zivota dole svedu sve na isto, ali nije tako buraz. Nisu svi poludeli pa da ipak ostanu tamo i pored toga sto im dodje na isto..
                                Last edited by p4p1; 24-02-17, 00:37.

                                Comment

                                Working...
                                X