Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Sa 14 godina lopta,curice,biciklo,a moj Junior Marx i Engles
    Bilo je i toga, samo sto moji drugari dok su furali plejku navece, ja sam citao ko budalas. Jebiga


    Kad su probali restruktuirati dug Grcima, nikad nije bilo price, da se vrati manje, vec da moraju vratiti pare, a ovi kreteni su im dali jos para da im ko fol vrate pare

    Ne moze jednostavno, socijalisticki principi da je javni sektor krucijalan i mora biti veliki, sa ogromnom vladom ne funkcionise.

    Maksimalno privatni sektor, regulacije protiv monopola i furaj, a MMF (stamparija para khm) ti ne moze onda reci, e hajde privatizuj ovo da meni vratis pare, al ces privatizovati neko ko mene finansira.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • ЕУ постоји из једног простог разлога, да би САД лакше контролисале Европу. Настала је недуго после Другог светског рата баш када Америка постаје најјача светска сила. После истог тог рата Америка упумпава огромне количине новца у неке земље и "заузима" западну Европу, а падом Берлинског зида и победом у Хладном рату и остатак.
      Имамо пример из не тако давне прошлости где ЕУ на захтев Америке уводи санкције Русији, и то се негативно одразило на чланице ЕУ и Русију. Једино није на Америку.
      Тако да ће се ЕУ распасти оног тренутка када САД буду одлучиле. Не заваравајте се да ће народ путем референдума одлучивати о судбини ЕУ

      Comment


      • Dobra stvar je sto je Trump predsjednik
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Наравно, више пута је критиковао НАТО и одлуке примања толиког броја избеглица које ће тек направити хаос.

          Comment


          • Nekada je Balkan bio proizvodno društvo ( poljoprivreda, fabrike i sl.) a Evropa i Zapad su bili potrošačko društvo.
            Danas i Balkan srlja u potrošačko društvo i teško da ćemo da se izvučemo ako ne napravimo zaokret ka proizvodnji, ulaganju u mala preduzeća, poljoprivredna gazdinstva , proizvodnju organske hrane...
            Ej , Miloš Obrenović se , kao Pera ventilator, okreće u grobu svaki put kada se u Srbiju uveze svinjsko meso iz npr. Mađarske...
            A da ne pričam o drugim stvarima...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Prince View Post
              EU nema alternativu
              Srsly?

              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • Nikada mi nismo bili proizvodno drustvo, bar ne u pravom smislu te reci a izvorno ostaje nam da se zapitamo koja je to drzava proizvodno drustvo a da nije odavno u kandzama najprimitvnijeg konzumerizma.
                Utopisticki modeli nalik na Evropsku Uniju su samo velika farsa, politicki izrezirana obmana koja suprotno svojim postulatima ne propagira jednakost i slobodu nego nesto potpuno suprotno.
                Postoji vlast I potlaceni, jaci I slabiji, levicari I desnicari, stotinu politickih entiteta koji ne mogu na nacionalnom nivou da uspostave saradnju a ne na nekom visem, globalnom nivou.

                Svaka drzava je duzna da svoje zakone prilagodi ili u potpunosti promeni kako bi mogli da pristupe laznoj slobodi. Dakle mora doci do gubljenja dela indetiteta I potpune politicke kapitulacije, jer ce se sve vazne odluke donositi na nekom drugom mestu uz postovanje piramidalnog sistema moci I gotovo nikada se nece odstupati od toga.
                A frustracije koje nastaju usled nemoci ce se kao po automatizmu prenositi na zemlje koje nisu clanice ali ce se njihovi politicari kidati I dodvoravati kako bi dobili pristup tzv fondovima za razvoj koji obicno dovedu tu drzavu do finansijske, politicke propasti.

                Ne bih pricao o ovoj temi jer sve je tako pogresno, ne znam gde idemo, svuda oko nas je jeziva dekadencija, na jednog normalnog coveka idu tri budale, dve starlete I jedan propali politicar. Veliki je to teret za nekog ko pokusava da prezivi borbu sa samim sobom.

                Da zakljucim na kraju...
                EU je jedna velika masna corba, bljutava i sa previse zacina, neukusna a svi bi je opet probali.
                Last edited by Indigo; 11-01-17, 00:39.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Bas sam skoro gledao dokumentarac vezan za odnose Jugoslavije i SAD-a. Kako je Tito uspeo da izvuce pare SAD-u kako bi im "pomogao" da pobede Ruse i posalju coveka u svemir. Mislim da se zove dokumentarac "Hjustone mislim da imamo problem". Obavezno pogledajte, i tu se jasno vidi ko je odgovoran za raspad SFRJ i ko je inicijator svega. Uvek ti Amerikanci nesto izmisljaju, i slazem se da su upleteni u EU i da se oni pitaju vecinom. Sada jedva cekam da vidim sta ce preduzeti Tramp povodom toga.
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • Iako neki govore da je Hjuston, imamo problem pseudodokumentarac odnosno mockumentary (izguglajte o ovom žanru, da sad ne širim priču), reditelj filma Žiga Virc se ne slaže i kaže da je ovo docu-fiction film gde se prepliću elementi dokumentarizma i fikcije, igrani i dokumentarni delovi, činjenice i mašta, istorijski trenuci i nagađanja, teorije zavere...sve to dakle. Znači film nije isključivo dokumentarac i samim tim istinit. Ono što odmah pada u oči je lik inženjera Ivana Pavića, koji je rodom sa Visa ili Raba (zaboravila sam) i koji je dakle ne svojom voljom morao da se preseli u Ameruku još tada 60-tih godina, da "pomogne" u razrešenju jugoslovenskog svemirskog programa, koji naravno nije funkcionisao, u tajnosti, dok mu je ovde nameštena pogibija u saobraćajci.... i posle toliko decenija vraća se iz Amerike sa savršenom dikcijom i beogradskim naglaskom ????? Baš upada odmah i u oči i u uši.

                    Naravno Tito je bio mag bez presedana za presipanja iz šupljeg u prazno, diplomata par ekselans, tako da ova dokumentarna fantazija samo još više taj mit produbljuje. Meni će uvek biti najfascninantniji podatak da su na njegovu sahranu došli bukvalno SVI, ceo svet, od svih vodećeh tadašnjih predsednika, premijera, kraljeva, šeika, i ostalih vladara... pa mislim da to nikome nikada nije uspelo u istoriji do sada.
                    Last edited by miloolja; 11-01-17, 11:48.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Donald Tramp je kralj: volim ga jer ga mrze kvazi intelektualci i elita, nabedjeni glumci i glumice, isfolirani kulturni stvaraoci, tzv analiticari, jeftini univerzitetski profesori, mladi doktoranti i studentski aktivisti, zene u svim bojama i feministkinje, kojekakvi zastitnici i ceo NVO sektor,gej aktivisti, mamini i tatini sinovi i gotovo svi elektronski i stampani mediji...

                      I steta sto ne moze sam da kroji politiku SAD, narocito ne spoljnu koja bi nama mozda znacila, ali opet moze bar malo da utice, mozda i to bude dovoljno.

                      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • Ne samo EU, vec citava Evropa - to je jedno grotlo, jedan konglomerat nacionalno, ideoloski i moralno bankrotiranih naroda. Zaista je smesno ovo jacanje ''desnice'' na zapadu Evrope, nakon decenije jacanja istom merom lazne levice, trazenje sebe u novim krajnostima, histerija protiv veroispovesti koju su, setimo se, osamdesetih i devedesetih godina upravo oni viktimizovali - da bi sada i postene ljude podvrgavali razlicitim vrstama maltretiranja. Jos smesnije, ali i opasnije od toga, jeste to sto se neki nasi ljudi busaju u grudi pred tim ''promenama''. Mi svesni nismo zaboravili Zana-Misela Nikolijea, Toma Krolija i druge ''borce za slobodu Evrope''... Eksponenti te politike u istocnoj Evropi na pravdi Boga drze u zatvoru predsednika jedne politicke partije, koji je uspesno razvejao lazne promene evropskog kursa. Trenutna histerija u Evropi samo je dokaz o besmislenosti i gluposti liberalanog multikulturalizma (koji mogao da bude prodat samo onima koji se danas protiv njega bune), i samo na rupama tog projekta profitiraju trenutni ubogi ''vizionari''. A bogami, dobar deo njih je i nama tu pricu poturao, a za nase tragedije su kao zaliveni cutali. Sve sto im se desava posledica je njihovog divljackog kapitalizma, evrocentristicke politike i mesanja u buducnost slobodnih naroda. Pitanje je decenije kada ce ovi pigmeji, ovako obezglavljeni, krenuti nach osten, po ko zna koji put. U krvi im je to. Naravno, zna se sta ih tamo ceka.

                        Tako se mi moramo okrenuti onom izvornom u nama, nasim vrednostima. Nikada, nikada ne treba stati sa kritikama na racun naseg pada, ali ne smemo se pretvoriti u autosoviniste. Jos uvek sijamo jace od onih koji nam drze lekcije.
                        Last edited by Bogi; 11-01-17, 12:25.

                        Comment




                        • Kakvo gazenje
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Sva ova tragedija koja se desava ovim nasim narodima nije slucajna.Nasi narodi ne bastine rad,red,disciplinu,strpljenje.Posebno je alarmanto stanje medju mladim ljudima koji nemaju nikakvu viziju niti ambiciju. U svim nasim drzavama vlada bijela kuga i pitanje je koliko ce nas biti za 50-ak godina. Svi mi cekamo EU kao neki korektiv naseg ponasanja a suludo je ocekivati ako mi kao narodi nismo u stanju da ocistimo svoje dvoriste da ce neko drugi to uciniti. Generalno danas svijetom vladaju strah,pohlepa i sujeta i pravilo je da nema pravila.

                            Comment


                            • Originally posted by Overlord View Post
                              Sva ova tragedija koja se desava ovim nasim narodima nije slucajna.Nasi narodi ne bastine rad,red,disciplinu,strpljenje.Posebno je alarmanto stanje medju mladim ljudima koji nemaju nikakvu viziju niti ambiciju. U svim nasim drzavama vlada bijela kuga i pitanje je koliko ce nas biti za 50-ak godina. Svi mi cekamo EU kao neki korektiv naseg ponasanja a suludo je ocekivati ako mi kao narodi nismo u stanju da ocistimo svoje dvoriste da ce neko drugi to uciniti. Generalno danas svijetom vladaju strah,pohlepa i sujeta i pravilo je da nema pravila.
                              To je to !
                              Kratko i jasno.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Ljudi znate li mozda gde mogu da na netu da gledam Sport Klubove kanale bez štekanja i kočenja posle 10-15 sekundi prenosa?
                                Izvinjavam se ako sam omašio temu nisam znao gde drugo da pitam za ovo...

                                Comment

                                Working...
                                X