Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eto sad ja ne mogu Gangari dat repku piff
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Ne možeš Aki izgleda da sagledaš širu sliku iz neke druge perspektive.

      To edukovanje posle 8-12 sati teškog fizičkog posla je glupost. Ja sam završio fax, ali sam kratko radio fizikaliju i mogu ti reći da posle toga ne da nemaš koncetraciju za učenje, nego ti je jedino na umu odmor.

      Drugo, odakle pare za edukovanje? Odakle takvom nekom izmučenom čoveku 100-120 hiljada za godinu na nekom fakultetu?

      Ti si imao sreće, i to uopšte nije loša stvar. Ja sam imao sreće, manje ali opet poenta je da mnogi nemaju sreće. I pošto nismo u Finskoj gde ti država ustvari mnogo pomaže, veoma je teško da čovek sebe izvuče iz crnila.


      Originally posted by Sandugp View Post
      Nisi mene pitao, ali voleo bih da ti odgovorim.
      Ja mogu da pricam, pa cak kada sam izrevoltiran i pricam - i ne snosim nikakve konsekvence. Ali glavni problem je sto tom pricom ne postizem nista. Kada bi vise nas pricalo, kada bi bili slozniji, organizovaniji, kolegijalniji onda bi mozda nesto i mogli uraditi. Medjutim velikoj vecini odgovara stanje kakvo jeste tipa : "Jeste mi plata pisljivih 300 eura, ali barem ne radim nista!" i onda su jednostavno u toj kolotecini koja uvlaci sve...
      A da li bi pričao da snosiš neke posledice? Da ti posao zavisi od toga? Iako znaš da svojom pričom ništa nećeš postići, jer će se naći 10 ljudi na poslu koji će ti reći "Vidi ovoga".

      Slažem se ja sa vama (i tobom i Oljom) ali moramo biti realni. Zna se gde si ograničen a gde nisi i šta stvarno možeš da uradiš a šta je SciFi.

      @Olja

      Nismo se lepo razumeli, tj. nisam ja. Sad tek kapiram šta si htela da kažeš.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Eto sad ja ne mogu Gangari dat repku piff
        Brate tvoj lajk mi je kao reputacija
        sigpic

        #PRAVDA ZA BRAĆU

        Comment


        • Svu ovu diskusiju bih ja razumeo I podrzao ali samo treba da se setite gde zivite I mnoge stvari ce vam se momentalno iskristalisati.

          Uglavnom uvek poksavam da sagledam, govorim I obuhvatim drustvo kao celinu ali sada cu se fokusirati na nase drustvo ili tacniji da budem njegove fragmente jer u sustini samo je to I preostalo.

          Kada bi se trazio razlog za ovu gresku bez neke teske racionalizacije mozemo doci do zakljucka da se uciteljici potkrala greska I da osnove matenatike zna.
          Ako krenemo razmisljati u drugom smeru tu stvari postaju mnogo kompleksnije I teze ih je pravilno utvrditi. Ako ona ne zna resenje tog zadatka ona se samo uklapa u sistem koji 20 godina forisira svoje postojanje I koji je naravno u Srbiji vise nego odrziv.

          Mi kao drustvo, otkad postojimo skloni smo raspadanju I degradaciji loseg sistema u jos losiji I taman kada pomislimo da ne moze gore uvek mozemo da iznenadimo.

          Decenijama vec zivimo u pogresnim politickim I drustvenim uredjenjima. Uvek u pogresno koncipiranom modelu u pogresno vreme. Nasa politicka elasticnost ravna je nuli. Recimo u trenutku procvata socijalizma mi smo jos bili komunisti, nesto kasnije prihvatili smo socijalizam a na scenu su stupili demokratija I liberalism, kada je nama nametnuta demokratija ili najgora izlucevina takvog drustvenog uredjenja, svet se okrece udesno, nacionalizam I patriote preuzimaju vlast a mi se drzimo politike otvorenih vrata I jeftine diplomatije. Naravno update cemo uraditi kada bude kasno.

          Instalacija demokratije kod nas je najslicnija filmu "Bogovi su pali na teme" kada se seljani pobise oko flase Coca Cole, tako se I mi is to bijemo samo oko nevidljive stvari, ideje. Ideju demokratije mnogo bolja I uredjenja drustva nisu mogla da uvedu u sistem u celosti a gledajuci nas primer tacno se vidi jedno potlaceno, izmuceno pleme, sa korumpiranim, slabovidim i pritupim vodjama, koje sluzi ideji demokratije a trebalo bi da bude obrnuto.

          Eto, zamislite preCednik jedne drzave ne govori strani jezik a I ovaj kojem se sluzi lici mi na Esperanto za lopove I bitange, zamislite preCednika koji nema nikakvo visoko obrazovanje, zamislite preCednika koji se usudjuje da izjavi da je on jedini normalan I logican izbor a u poznavanju opste culture gazi ga dete od 14 godina.

          Zamislite drustvo gde uspesni lekari cim steknu diplomu gledaju nemacke, svedske I austrijske oglase. A zatim nas ostavljaju u ruke mesarima I veterinarima.

          Zamislite naseg obicnog policajca, 130 kilograma i mastan novcanik, koji bolje poznaje hamburgerije po gradu nego lokalne lopove I protuve.

          Zamislite uciteljicu, unuku od Sime klempavog, dekana na Poljuprivrednom fakultetu, koja je u zivotu tri lektire procitala, bila u Riminiju glavnom gradu Italije a onda "zavrsila" visu uciteljsku u Kikindi I sada ispravlja postulate matematike gde 1+4 su svakako 4.

          P.s ocekujem svakako neku vrstu demantovanja I tesku zivotnu pricu uciteljice, nikako se ne SME ukaljati ovo vodjstvo koje nas nezadrzivo gura u na...zad.

          Sve je ovo tako pogresno...
          Last edited by Indigo; 01-12-16, 22:16.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by Lord Gangara View Post
            Kaže Aki a čovek fura najnoviji Ajfon i Bembaru od 30k evra
            I posle kaze winter is coming...




            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Limar stručnjak na temu šatrologije
              DALE 1992-2020
              NIKAD ZABORAVLJEN

              Comment


              • Zola nisam rekao na fakultetsko obrazovanje. Vec da moze svako da nauci neku novu vjestinu.

                Danas uzmes gugl i naucis fotosop i fejs marketing za 20 dana. Uzmes fino to, i ponudis ljudima da im vodis fejs, da im kacis slike.

                Kamara ljudi odlicno zive od toga, a rade 4-5 sati dnevno. Ulozis ovo sto zaradis nazad u edukaciju i kreces u biznis.

                Sve je stvar volje.
                Last edited by maliajnstajn; 01-12-16, 22:11.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Zasto, ali zasto opet ne rade reputacije..



                  Indigo, kapa dole buraz.
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • Ne brinite se ljudi, za par godina ulazim u politicke vode i dolaze bolji dani za ovu zemlju . Vec vidim Gorana kao ministra prosvete

                    Comment


                    • Blago meni, evo mi angazmana da vodim kampanju
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Akiši sam već ugovorio vinjak koji ide pravac Washington , Bela Kuća a tu mi je i Princoni za domaće tržište Biće parica
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by l1m4r View Post
                          Meni je prosto fascinantno sto mi je trebalo 4 godine da skapiram da se Sandu zove Dusan

                          Mora manje :vinjarulz:
                          A dobro - bilo je zaista tesko pogoditi Jer ono "gp" na kraju zbuni ljude
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Ja bolje da ne kažem šta sam pomislila prvi put... prvi, drugi...
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Najjači ikad. I .

                              https://www.youtube.com/watch?v=7cF4HGS-6Lk

                              https://www.youtube.com/watch?v=XQiOlwzvy_c

                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Sistem je los, treba da bude cvrsci. Imamo generacije debila i idiota kojima su idoli Ceca, Seka, Cuca i sl, koji imaju tehnike selfija i pucenja usta krv ti jbm.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X