PDA

Pogledati punu verziju : ABA League 2018/19

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Freshman
06.10.2016, 19:00
http://www.aba-liga.com/source/aba_jtd_logo_horizontal_250x150.png

2016/17

http://dodaj.rs/photos/20161006147577222152130.png

http://dodaj.rs/photos/20161006147577308116158.png

Raspored mozete videti ovde (http://www.aba-liga.com/calendar.php).

Jaqen Hghar
10.10.2016, 22:56
Posle 4 kola po ubrzanom ritmu može se zaključiti da su ovi Makedonci zalutali.
2 ekipe kombinovano 0 od 8 ?!?!
MZT doveo legiju stranaca, a realno su kanta za lupanje.
Bili su znatno bolji prethodnih sezona kada su se oslanjali na proverene snage iz regiona i solidne strance.
Ove sezone pomislili da će im ovi kvazi košarkaši pomoći u Eurocupu.
Zasada je to katastrofa.

http://nsa38.casimages.com/img/2016/10/10/161010111248335696.png

Jaqen Hghar
15.10.2016, 21:03
Mega Ljes na nizbrdici.
Četvrti vezani poraz.
Kada se uzme u obzir da su u prvom kolu doslovce iščupali pobedu kući protiv Olimpije,
u poslednjim sekundama 86:85, gde su celu utakmicu lagano gubili,
Miškovi puleni su uz Makedonce i Zadar su viđeni u borbi za opstanak.

Radulov47
16.10.2016, 10:25
Mega Ljes na nizbrdici.
Četvrti vezani poraz.
Kada se uzme u obzir da su u prvom kolu doslovce iščupali pobedu kući protiv Olimpije,
u poslednjim sekundama 86:85, gde su celu utakmicu lagano gubili,
Miškovi puleni su uz Makedonce i Zadar su viđeni u borbi za opstanak.
Tim bez glave i repa,gomila propalih talenata koje Misko forsira da bi ih uvaljao preko.

Bas slaba ekipa ove sezone,nisam to ocekivao.Plus sada krece ta LS,ako uzmu 3 pobede u polusezoni neka prevaju.

Ruzni Prljavi Zli
16.10.2016, 11:23
Tim bez glave i repa,gomila propalih talenata koje Misko forsira da bi ih uvaljao preko.

Bas slaba ekipa ove sezone,nisam to ocekivao.Plus sada krece ta LS,ako uzmu 3 pobede u polusezoni neka prevaju.

Pomislio je Miško da je dovoljno samo zadržati Zagorca i da će tim nadoknaditi odlazak dva igrača iz paklenog trilinga - Ivanovića i Luvavua. Zajeb'o se zalizani pošteno. Mega deluje raštimovano i u pojedinim trenucima haotično. Svaki naredni neuspeh značiće brigu i problem više za Miloja. Najteže je mlade ljude vratiti na pravi kolosek posle poraza i loših partija. Već sada je jasno da će Megino najveće zaduženje biti opstati u ABA ligi...

Jaqen Hghar
16.10.2016, 17:57
Jesu li ovo časovi ljubavi?
Juče su fudbaleri nosili majice sa likom ovog kriminalca.
Danas košarkaši.
U međuvremenu niko ne sme ni da zucne.
Jebote ovo gore od Kolumbije iz osamdesetih.

http://nsa37.casimages.com/img/2016/10/16/161016061322256383.png

Победа
16.10.2016, 18:06
Minut cutanja za osudjenog kriminalca, kosarkasi nose majice, a jedan deo bije ove sto zvizde :facepalm:

61563
16.10.2016, 18:06
Kolumbija iz ranih devedesetih...

@Jaqen Hghar sad videh da sivec spomenuo Kolubiju gledao sam clanak...

Jaqen Hghar
17.10.2016, 13:02
Ovi Makedonci i dalje najgori od sve dece.
MZT 0-5, Karpoš 0-5

Brajkula
17.10.2016, 18:02
Sledeće nedelje igraju jedni protiv drugih, eto prve pobede za Skoplje. :ajde: :vinjakrulz:

Jaqen Hghar
18.10.2016, 20:30
Hmmm, baš su ABA ligaši dobri u evropskim takmičenjima.
0-6
Zvezda, MZT, Cedevita, Budućnost u Euroleague/Eurocup
Mega Leks i Cibona u FIBA Champions League.

Brajkula
18.10.2016, 20:31
Takvo kolo, biće i pobeda i poraza.

Ricma
18.10.2016, 23:53
Evrokup je bas mnogo ogoljen kada pogledas koliko timova je ubaceno i iz kojih zemalja dolaze timovi.Sem Cedevite od drugih timova iz ABA lige ne ocekujem prolaz dalje.Sve ekipe iz najjacih liga i ti klubovi su dosta jaci finansijski od timova iz ABA lige.Mnogo su smesna ova drugorazredna evropska takmicenja i FIBA-ina LS je tek malo slabija od Evrokupa ali dovoljno da ima neparan broj timova u grupama.

Jaqen Hghar
19.10.2016, 11:31
FIBA-ina LS je tek malo slabija od Evrokupa ali dovoljno da ima neparan broj timova u grupama.
Hmmmm, Eurocup (ovaj Evroligin) ima neparan broj timova u grupama.
FIBA Basketball Champions League ima 5 grupa po 8 timova u svakoj grupi.

Ricma
20.10.2016, 03:19
Igra se svake nedelje, nema nedelja gde ces da odmaras.Evrokup je na ivici egzistencije, ceka se sledeci Djordjijev potez kao i kada ce da ukine to mesto da sampion Evrokupa igra Evroligu naredne sezone.Za sada su samo uz njih ostali Spanci, Rusi i Nemci.Hapoel i Litvanci teraju po svome.Napustili ih Francuzi, Turci, Italijani i Grci.

Ruzni Prljavi Zli
20.10.2016, 10:20
Đordijevi potezi su u stilu "jebe lud zbunjenog". Kapiram da je najvažniji finansijski aspekat ali ovi novi formati, po meni, štete košarci i popularnosti.

Jaqen Hghar
22.10.2016, 23:38
Sutra će se desitj ono čega sam se pribojavao.
Najzad će jedan makedonski tim pobediti nakon serije 0-10

Jaqen Hghar
23.10.2016, 20:57
Ova Cedevita je totalni raspad.
Džaba i pare i Tedeski i sve.
Nema hemije, nema navijača, nema ničega.

http://nsa37.casimages.com/img/2016/10/23/16102309143578568.png

Jack
23.10.2016, 22:25
Kod Cedevite me nista ne cudi vise..
Al sto se zvezda glupira,nikako da slome ove.A i nista ne ulazi,taman u sredu kad bude trebalo:cool:

Jaqen Hghar
23.10.2016, 23:33
Evo Tegeltija se potres'o.

http://nsa37.casimages.com/img/2016/10/23/161023115031382938.png

Ruzni Prljavi Zli
23.10.2016, 23:59
Veljko Mršić ako preživi pobedničko polaganje Čebulara onda gazda Tedeski ima i suviše velike živce i verovanje u trenersku stručnost gore pomenutog. Upravo je bivši košarkaški as najslabija karika u Cedeviti. Tim igra slabu košarku, gro igrača ne može da se sastavi a rezulrati su zastrašujući kad se pogleda igrački potencijal koju tim poseduje. Odavno je Mršić trebao biti bivši a zašto nije zna samo gazda i niko više.

madrid
29.10.2016, 23:03
Ugasi ih i Vilijams posle Bartomeua i Besiktasa hahaha, ove godine sam navijao prvi put za Partizan, jer mi ih je bilo skoro pa zao sto ne igraju ni Evrokup a ipak su veliko ime, ali posle onog sa majicama zelim im da izgube svaku dok se javno ne pokaju. Sto se tice utakmice tanko i od jednih i od drugih, realno vratilo se Partizanu za neke koseve u poslednjim sekundama i dobijene do sad sve neizvesne zavrsnice.

Vladan
29.10.2016, 23:17
Scepanovic za sad fino vodi Buducnost, u svakom slucaju od Pavicevica nije moglo gore.

Posle onako burne nedelje naravno da je Vilijams rijesio.

Jaqen Hghar
29.10.2016, 23:20
Na momente vrlo konfuzna utakmica.
Naravno presudio dagger Marcusa Williamsa za 3+1.

Ruzni Prljavi Zli
29.10.2016, 23:53
Ugasi ih i Vilijams posle Bartomeua i Besiktasa hahaha, ove godine sam navijao prvi put za Partizan, jer mi ih je bilo skoro pa zao sto ne igraju ni Evrokup a ipak su veliko ime, ali posle onog sa majicama zelim im da izgube svaku dok se javno ne pokaju. Sto se tice utakmice tanko i od jednih i od drugih, realno vratilo se Partizanu za neke koseve u poslednjim sekundama i dobijene do sad sve neizvesne zavrsnice.

VI nam spočitavate o majicama. VI zaboravljate očito Dunjića???

Победа
29.10.2016, 23:58
VI nam spočitavate o majicama. VI zaboravljate očito Dunjića???

KK nije imao veze s Dunjicem.

Jaqen Hghar
30.10.2016, 00:10
Nosili su fudbaleri i ono "Pravda za Uroša",
ali za Dunjića ne beše minut ćutanja ni KZN ministra policije.

Ruzni Prljavi Zli
30.10.2016, 00:17
Nemamo mi ništa sa KZŠ. Ja nikad neću veličati krimosa na kub ko što je bio Sale Mutavi. Ti što rade nek im je na čast. A vidim i vaši ga neki žale. Pošto je data čitulja.

Jaqen Hghar
30.10.2016, 00:25
Pa, žali ga sam Vučić.
On ga je i instalirao na jug da pacifikuje navijače,
koji skandiraju "Vučiću pederu".
Zauzvrat mu je gledano kroz prste za pravosnažnu sudsku presudu,
i za delatnost kojom se bavio.
Kako su on i njegova grupa postali superiorni na jugu, tako su oni "Zabranjeni" postali zaboravljeni.
Mislim čovek je sa Zvezdinog severa prešao na Partizanov jug 2011.
Pametnom sve jasno.

Ruzni Prljavi Zli
30.10.2016, 00:38
Ponovo će da niknu jedni Zabranjeni. Treba stati tiraniji na Jugu. Od strane Vučkovih ubačenih elemenata koji su filtrirani sa ciljem da se sve sjebe i da na tribini budu samo njegovi istomišljenici. Tekma sa Nišom je potvrdila da ne smeš pevati uvredljive pesmice ka kancelaru.
Najgore što javnost mutavog naziva navijačem i sve nas vređa i stavlja u koš sa krimosom koji je imao preko 19 sudskih prekršaja a robiju je izbegavao jer je tobože bubrežni bolesnik. I sudstvo se smilovalo :angry:

Jaqen Hghar
30.10.2016, 02:09
Nema od toga ništa.
Instaliran je Vučela, stari politički kameleon i jarbol za sve zastave.
Sve što se trenutno pita za nešto u FK i KK Partizanu je iz SNS miljea.

Ne bih na vašem mestu priželjkivao neki vaskrs Zabranjenih.
To su najvećim delom upravo kriminalci i nasilnici svake vrste,
kao uostalom i ovi sa našeg severa (Brigate, Belgrade Boys....)

Ruzni Prljavi Zli
30.10.2016, 09:32
Podelili su se lepo. Kod nas se radi gudra, kod vas kamata. Lepo svima.

Jaqen Hghar
05.11.2016, 22:52
Milojević i ova Mega nemaju pojma sa životom.
Ko je gledao završnicu meča protiv Krke zna o čemu govorim.

Brajkula
07.11.2016, 21:25
Nema veze što nam sudije j..... majku...jbg ne gleda Vučić, eno ga ima intervju na RTS-u. :kafa:

61563
07.11.2016, 21:52
Ide ovo sa hedikepom ako si igrao Brajkula:),pasce oni fizicki sad u drugom tek

Ser Gagi
07.11.2016, 21:55
Sudjenje je lose, ali bez tendencije.

Zvezda odigrala slabo poluvreme, Partizan solidno i opet -9. To je nasa realnost u ovom trenutku.

Brajkula
07.11.2016, 22:02
Mora biti da je bez tendencije kad je za lošiji tim dunuo faul i tehničku u jendom napadu.

Da je slučajno to bilo u korist KKCzv....odmah teorije zavere od Vučića i državnog aparata i u krug.

Faul je bio, tehnička da se onako svira sam iskreno prvi put video u životu, te da se to nije desilo prednost bi sada bila oko 15, onako su nas sasekli malo, plus počeli da uvode Gudurića u faulove.

Fiksni, lako H1.

Batman
07.11.2016, 22:02
Ja sam prestao da gledam negde 3 minuta pred kraj druge cetvrtine, ne zbog rezultata, vec sto mi je muka da gledam kako trenutno igramo. Pravimo tako amaterske greske da je to strasno i sto je jos gore Zvezda ne igra nista specijalno, a mi smo katastrofa. Kako vreme prolazi sve smo gori, jer pajseri koje imamo u timu ne napreduju ni najmanje, a oni koji nesto vrede i koji su najvise doprineli ekipi do sada (Hatcher) su u padu forme, jer ne mogu vise da nose najveci deo tereta na svojim ledjima. Novica se polako vraca, Marinkovic i Ratkovica se jos uvek "koprcaju", ne igraju lose, Bircevic nije lose krenuo sezonu, ali ga na poslednjih nekoliko utakmica uopste nema, Lukovic ne igra puno (nije mi jasno zasto?!), ovi ostali su za KLS.

Brajkula
07.11.2016, 22:05
Kad već Betmen piše o PKK, odavno nisam video prosečnijeg stranca od ovog Robinsona, a da isti igra u jednom od večitih. Msm da su oni stranci Zvezde, kada smo se jedva spasli ispadanja iz Jadrana, oni pred gašenje, bolji od ovog.

Jaqen Hghar
07.11.2016, 22:09
Ih sećaš li se ti onog našeg Fishbacka ...
Bilo je tu bisera.
Bilo bogami i bivših boksera :)
Pa odskora onaj Lipovyy.
Taj je bio baš izgubljen u vremenu i prostoru.

Ser Gagi
07.11.2016, 22:09
Pa i ona nesportska Haceru je bila smejurija, a kad smo vec kod nesportskih i Guduric kad je presekao kontru je bila skolska nesportska nad Robinsonom.

jovan
07.11.2016, 22:13
Gde ima prenos?

Brajkula
07.11.2016, 22:14
Pa i ona nesportska Haceru je bila smejurija, a kad smo vec kod nesportskih i Guduric kad je presekao kontru je bila skolska nesportska nad Robinsonom.

Pa gde će da mu dune dve nesportske za 1:30. Nijedan sudija ne bi....

Casiraghi
07.11.2016, 22:14
Sudjenje je indijansko kao i uvek kad sude ove 3 attention whores. Oni su prosto jaci i to je to. Dzikic da se zahvali Robinsonu i nadje nekog Kinsey-a za siromasne.

Ser Gagi
07.11.2016, 22:17
Oni su bolji za 20 razlike, ali ovako mlitavo da igraju, sramota da ih bude, pa derbi je bre.

Jaqen Hghar
07.11.2016, 22:53
Čoveče, ovo nisam odavno čuo.
Ovaj mali sa Arene , Ivanić kako li se zove,
neposredno posle utakmice intervjuiše Radonjića i konstatuje:"Daleko teža pobeda nego što se očekivalo".
Radonjić ga bledo gleda u neverici, pita ga da l' je dobro čuo.
Kakav bolid.

Batman
07.11.2016, 22:54
Kad već Betmen piše o PKK, odavno nisam video prosečnijeg stranca od ovog Robinsona, a da isti igra u jednom od večitih. Msm da su oni stranci Zvezde, kada smo se jedva spasli ispadanja iz Jadrana, oni pred gašenje, bolji od ovog.

Da je sreca da je prosecan, on tezi ka tome...ali mislim da stici nece do tog nivoa.

Ih sećaš li se ti onog našeg Fishbacka ...
Bilo je tu bisera.
Bilo bogami i bivših boksera :)
Pa odskora onaj Lipovyy.
Taj je bio baš izgubljen u vremenu i prostoru.

To je bio period kad se tek krenulo sa strancima. I Partizan je imao onog Kotona, pa i onog O'Konora...sve su to bili pajseri. Prvi dobri stranci kod vecetih su bili Skuni Pen u Zvezdi i Fredi Haus u Partizanu.

krele90
07.11.2016, 22:55
Hahah ja nemam arenu pa sam gledao stream sa hrvatske arene, ne znam ko je komentator ali odusevio me :D

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

61563
07.11.2016, 23:00
Ma kad smo mi njih ubili na skoku sve je jasno,ne znam dal smo ijedan mec nekog dobili na skoku u EL

Prelomili smo u 3 cetvrtini,ova 4 odradjivanje al dosta smo neozbiljno nju odigrali,bacanja katastrofa ceo mec,meni Djenka danas najbolji

Svakako smo jaci u na svim pozicijama,jedino ovaj Hacer deluje simpaticno al ne moze sam,nas Wolters mi deluje nekako sludjeno,uplaseno,al ajde tek je dosao

Bice zeznuto za Partizan za top 4,ako ne dovedu nekog pre svih mislim na neko meso pod kosem,umesto ovog Robinsona,nije Cibona nimalo naivna eno promenili i Amera

Jaqen Hghar
12.11.2016, 18:47
Sokoli smenili onog futavca Sinišu Matića i odmah skinuli skalp Budućnosti.
Vlado Šćepanović pokazao da nije za trenerske vode.
Not yet.
Kao uostalom ni Milojević.

Ovi su angažovali onog Dragana Nikolića koji je takođe rezident kod Tegeltije.
Samo sada da čujem tog Matića mudrosera u toj emisiji.
Sve što je igrao je izgubio sa Karpošom.

Ruzni Prljavi Zli
12.11.2016, 19:15
Gde su najmanje očekivali tamo su se sapleli. Budućnost je pregrmela teška gostovanja kod Cedevite i Partizana a "pokisli" kod poslednjeplasirane ekipe iz Skoplja. Karpoš Sokoli sjajnom drugom četvrtinom (25-8) utabali sebi put do senzacionalne pobede.

Ruzni Prljavi Zli
12.11.2016, 19:21
Ma kad smo mi njih ubili na skoku sve je jasno,ne znam dal smo ijedan mec nekog dobili na skoku u EL

Prelomili smo u 3 cetvrtini,ova 4 odradjivanje al dosta smo neozbiljno nju odigrali,bacanja katastrofa ceo mec,meni Djenka danas najbolji

Svakako smo jaci u na svim pozicijama,jedino ovaj Hacer deluje simpaticno al ne moze sam,nas Wolters mi deluje nekako sludjeno,uplaseno,al ajde tek je dosao

Bice zeznuto za Partizan za top 4,ako ne dovedu nekog pre svih mislim na neko meso pod kosem,umesto ovog Robinsona,nije Cibona nimalo naivna eno promenili i Amera

Od Cibone ste napravili drim-tim. Ljudi neće izvući sezonu samo sa osovinom Arapović-Šakić. Tek će "Cibosi" ući u problem.

Kod Partizana, svakako da će, do kraja sezone, biti pridošlica. I nije problem Frenk Robinson, koji pokazuje znake života i koji će, kako vreme bude odmicalo biti sve bolji, nama je rak-rana pod košem. Luković sam drži reket ali potrebna je jedna jaka "petica" koja će svojom masivnošću unositi strah i trepet pod oba obruča. Nisam najzadovoljniji ni izdanjima Andrića koji igra jednu dosta lošu sezonu. Ulazi Partizan među 4 ali za veće domete potrebna je "sveža krv".

Brajkula
12.11.2016, 20:15
Gde su najmanje očekivali tamo su se sapleli. Budućnost je pregrmela teška gostovanja kod Cedevite i Partizana a "pokisli" kod poslednjeplasirane ekipe iz Skoplja. Karpoš Sokoli sjajnom drugom četvrtinom (25-8) utabali sebi put do senzacionalne pobede.

Gledao sam meč.....nestvarno je kako je Budućnost odigrala 2/4 i kako je odigrala poslednja tri minuta meča. U jednom trenutku su imali -3, i mislim da od tog trenutka nisu koš ubacili.

Poslednja tri minuta su im napadi bili identični, ili izolacija za centra Džejmsa ili je Vilijams pokušavao nešto individualno. Istina je da su im to ponajbolji individualci, Vilijamsu je nešto i ištlo, dok je Džejms omašio dva tri bitna horoga, nekako ko namerno nije htela lopta u koš.

Šćepanović je zelen ko pačije govance, to se vidi u Eurokupu, tamo Đetiće svako lagano nabije, baš sramno izgleda.

Ruzni Prljavi Zli
12.11.2016, 20:58
Pitanje koliko će uprava imati sluha za Šćepanovića. Razumem donekle poraze na internacionalnoj sceni ali današnji iz Skoplja svakako ne.

Batman
12.11.2016, 21:56
Ko dovede ove tri kretencine da sude! :facepalm:

Jaqen Hghar
12.11.2016, 22:27
Šćepanović je zelen ko pačije govance, to se vidi u Eurokupu, tamo Đetiće svako lagano nabije, baš sramno izgleda.
Njegov izraz lica i govor tela u 2/4 kad su ovi preokrenuli i vodili recimo samo 4 razlike,
sve mi je objasnio kako će se utakmica završiti.

Razumem da je ekipa umorna od ritma utakmica,
ali ovo su indijanci koji nisu nikog dobili u 8. rundi.

Jaqen Hghar
12.11.2016, 22:56
Partizan treći vezani poraz u ABA ligi,
od ekipa koje su realno ispred njega na tabeli.
Budućnost, Zvezda i Cedevita.

Ruzni Prljavi Zli
12.11.2016, 23:39
Ne boli me poraz kao poraz. Izgubiti od jačeg protivnika nije sramno. Nervira me način kako gubimo bodove protiv jačih. Isto kao i protiv Crnogoraca, večeras smo olako prokockali +17 i od jedne sigurne igre došli u kanal iz kojeg nismo isplivali do samog kraja. Ponovo se sva igra svodi na puko šutiranje trojki pa kad šut stane ulazi se u ozbiljan problem.

Brajkula
12.11.2016, 23:42
Nema PKK dubinu, evo sad od povrede Majtorovića nema ni rezervnog centra....logičan rasplet situacije je da od iole ozbiljnije ekipe gubi nakon dobrih 30 minuta, protv Zvezde je to i kraće trajalo.

Jaqen Hghar
13.11.2016, 20:32
Očekivano !

http://nsa37.casimages.com/img/2016/11/13/161113084923869017.png

jovan
13.11.2016, 22:39
Zvezdi ova liga sluzi kao trening za EL, sve pobedjuje sa 2o i vise razlike:dng:

Vladan
14.11.2016, 14:01
Zuros trener Buducnosti, nevjerovatno dobar posao, ali dzaba sve kad se spoljni faktori mijesaju u rad trenera. Scepanovic je potvrdio da je zbog toga otisao i tener Buducnosti ne moze svoj posao samostalno da radi u klubu.

Jaqen Hghar
21.11.2016, 19:28
Jao kako kenja ovaj Nikolić, trener Karpoša.
Poslednjih 5 sekundi 3/4 izvršio 17 izmena.
Glumi trenera.
Ne bi rek'o igra se 7. utakmica NBA finala,
a ostalo 5 sekundi i posed za titulu.
Idi indijanac bre u qrc i tamo kod Tegeltije,
da mrsomudiš o košarci zajedno sa prethodnikom,
Sinišom Matićem, jednakim mudroserom i praznoslovcem.

----------------------------------------------------------------------

Još goru stvar radi na kraju utakmice pri minusu od 20+ razlike.
Uzima tajm-aut 40 sec do kraja.
Pravi izmene za poslednji napad na 10 sekundi do kraja utakmice.
Publika mu skandira "Gagi majmune".
Mentol.

Jaqen Hghar
10.12.2016, 21:10
Milojević još jednom dokazuje da ne ume da dobije utakmicu u neizvesnoj završnici.
Sad je od njega bolji bio i Tegeltijin štićenik D. Nikolić.

Jaqen Hghar
18.12.2016, 20:46
Budućnost se prosto nudila Cedeviti.

Jaqen Hghar
09.01.2017, 19:24
Mega Leks pred kraj 3/4 ima šut za 2 poena 4/18.
Znači samo 4 dvojke su pogodili, i još uvek su u igri.
Gube samo 49-55.
Nestvarno !!!

Jaqen Hghar
15.01.2017, 13:49
Milojević još jednom dokazuje da ne ume da dobije utakmicu u neizvesnoj završnici.

I opet.

SinisaKun
15.01.2017, 13:58
Kakav sut je uzeo novak, kakav nedostatak inteligencije. O čemu li je razmišljao, miloje mu rekao uzmi sut i on po svaku cijenu mora da ga uzme. Još 10 sekundi do kraja :dr:

Jaqen Hghar
15.01.2017, 14:31
Milojević previše fajterski insistira na trojkama.
Tako je Jaramazu rekao protiv Zvezde da šutne trojku za pobedu,
ali ga Radonja preduhitrio jer je tražio brz faul nad igračima Mege.
Baš na Jaramazu čini mi se.
Nema on baš pokrića u svojoj dosadašnjoj trenerskoj karijeri da insistira na trojkama za pobedu.
Naprotiv dobio je svega nekoliko neizvesnih završnica u svojoj ne može se baš ni reći kratkoj
trenerskoj karijeri.
Ne može više da se vadi na neiskustvo igrača, jer je naprosto pristao da radi u klubu koji će da bude
protočni bojler mladih prospekta.

Ser Gagi
21.01.2017, 20:00
Zbog skandiranje mafijasu prekida se utakmica.

Ne secam se da je neko prekiniuo utakmicu zbog skandiranje reprezentativcu Srbije i najveceg trenera Evrope.

Победа
21.01.2017, 20:02
Ne secam se da je neko prekiniuo utakmicu zbog skandiranje reprezentativcu Srbije i najveceg trenera Evrope.

Не сећам се да сте моралисали када су вређани Штимац, Теодосић итд.

Jaqen Hghar
21.01.2017, 20:03
Ovu ABA ligu igramo bez uzimanja tajm auta.
Radonja ponovo nije tražio TO, ovaj put u Laktašima.
Utakmica završena posle 82 minuta sa sve pauzom na poluvremenu.
Do sada je najkraća naša bila 89 min. protiv Cibone.
Čini mi se.

Ser Gagi
21.01.2017, 20:05

Nisi shvatio poentu posta...

Navedi mi po kom osnovu je utakmica prekinuta?

Jaqen Hghar
21.01.2017, 20:06
Koliko još mečeva je potrebno za apsolutni rekord ABA lige?

Победа
21.01.2017, 20:08
Nisi shvatio poentu posta...

Navedi mi po kom osnovu je utakmica prekinuta?

Схватам поенту. Али мени је већи проблем када тренер одлучи да повуче екипу с терена, као Вујошевић својевремено и као да ништа није било после тога.

Jaqen Hghar
21.01.2017, 20:37
Zbog skandiranje mafijasu prekida se utakmica.

Nisu sudije prekinule utakmicu.
Nego su ovi na svoju ruku napustili parket,
po povratku kažnjeni tehničkom greškom zbog samovoljnog napuštanja utakmice.

Reprezentativac je to iskulirao,
ali je veličina plakala posle tekme.

Jaqen Hghar
21.01.2017, 21:28
http://nsa38.casimages.com/img/2017/01/21/170121094721208366.jpg

Ricma
22.01.2017, 15:59

Znaci izjednacavas krimosa sa igracima i trenerima nevezano za koji su klub igrali?

Sta je konkretno doticni uradio vise uradio pa se zbog njega prekida utakmica?

Победа
22.01.2017, 16:05
Није се прекинула, него је екипа изашла с терена. То је и Вујошевић радио у финалу КЛСа.

Bastia33
22.01.2017, 16:43
Igrači FMP nisu otišli sa terena jer se skandiralo krimosu već što se skandiralo njihovom igraču Filipu Čoviću koji je u tom trenutku igrao košarku na terenu, koliko sam ja upućen, zar ne? Nije isto skandirati Čoviću starijem i Čoviću mlađem, to su dvije različite strane svijeta, a ovaj put se pominjala nečija majka ne supruga.

Inače, welcome to Srbija everyone.

edit: Ne kažem, vrijeđao se i Pavlović svojevremeno, i Gurović, dosta prezimena se uzimalu u usta i dodavala se na glagol nečija majka ili ćerka ili supruga. Šugav smo i rutav narod i ima svega na obe tribine. Podržavam što je tim otišao sa terena i mislim da bi svaki tako trebao postupiti dok se taj dio tribina ne isprazni a ovaj svinjac ne rasčisti. Bar na košarci, na fudbalu znamo da se okuplja balega, ali barem da kao košarkaška zemlja imamo odstojnu košarkašku publiku, jer ju možemo imati.

Brajkula
22.01.2017, 16:48
Totalno periferna i nebitna tema.

Ima svuda toga po svetu, samo mi tome dajemo značaj, pravimo se fini.

Šta koga boli ona stvar šta pevaju na tribinama, niko ne igra dole iz miloste, već za novac, dok pak ovi drugi na tribinama su iz miloste.

Ne podržavam, da ne dođe do zabune, ali i nije sad nešto što je karakteristično samo za ovo podnevlje, a nije i nešto čemu treba davati toliki značaj.

Ricma
22.01.2017, 17:37
Nisam znao da se skandiralo Filipu, samo smatram da treba neke granice da se podvuku.Pod normalnim okolnostima, svako bi trebao da izlazi sa terena ali ovakvih situacija ima jedno zilion i ako mnogi to iskuliraju zasto drugi da iskacu po tome.Naravno skroz drugacija situacija kada se vredja igrac u odnosu na recimo nekog funkcionera u klubu.Dule je u pravu bio po pitanju jedne stvari, ne vredjajte Filipa zato sto je on jedino dobro koje je izaslo iz te porodice.Samo sto iskompleksirane voline ce uvek iskoristiti priliku da ga psuju.Nikad mi nije palo na pamet da ga vredjam, stavise sem Lazica mislim da nijednog drugog Zvezdinog igraca nisam vredjao.

@Bastia

Ne mozemo nikako da imamo kosarkasku publiku zbog stanja u zemlji, kada hala uglavnom postane mesto kako bi ljudi svoje nezadovoljstvo i licne frustracije istresli kod svake sporne sudijske odluke gde uvek sledi ubacivanje tvrdih predmeta na parket.Veci problem je obican svet za koji sam se vise puta uverio da divlja vise nego navijaci u takvim situacijama s obzirom da Pionir vise puta posetim godisnje i gledam da iskuliram budale koje sede blizu mene.Ko im jebe mater kad su neuravnotezeni.

SinisaKun
22.01.2017, 18:23
Ja sam bio na utakmici i nisam čuo da se iko vrijedja

Brajkula
22.01.2017, 18:27
Ja sam viđao i da igrač vređa publiku gestikulacijama i šta sada publika treba da napusti utakmicu ? :vinjak:

Jaqen Hghar
22.01.2017, 18:56
U Crnu Goru u Baru divlja liga na kraju tekme Mornar - Budućnost.
Prošle sezone u Nikšiću atmosfera bila k'o na seoskim utakmicama.
Sećam se kad je tamo Mega gostovala.
Publika sedi pored linije na onim školskim stolicama iz osamdesetih.
Ovima iz Mega Leksa bilo bitno da izvuku živu glavu odatle, a pobedili su.
Nedostaje samo Lovćen iz devedesetih.

Uzgred Waller demolirao Budućnost.
33 poena 11/20 iz igre.

Izgleda da nije bio problem Vlado Šćepanović.
Evo ugazi ih i matori Đorđije Pavićević.
Pred kraj kad se ne pobiše on i ovaj Grk trener Budućnosti.

Ricma
22.01.2017, 19:50
Ja sam viđao i da igrač vređa publiku gestikulacijama i šta sada publika treba da napusti utakmicu ? :vinjak:

Kada igrac vredja gestikulacijom publiku to nije nista drugacije u odnosu na vecinu njegovih kolega, kada nasa publika vredja igraca pokazuje koliko je ona pogana, isfrustrirana i primitivna marva.Nismo po tome prvi niti se izdvajamo u odnosu na sve narode ovog sveta, ali cak i ako imamo zaostatak on je mali u odnosu na one koji tu prednjace a to su uglavnom zemlje koje karakterise jak nacionalizam koji sa sobom povlaci sovinizam.

Brajkula
22.01.2017, 22:17
Ja sam bio na utakmici i nisam čuo da se iko vrijedja

Kažem da periferna tema to što se desilo, ali nije periferno to da je tvoj odgovor laž.

654983581340540

SinisaKun
22.01.2017, 22:40
Evo sada sam bas pregledao snimak i nigdje se nije čulo vrijeđanje filipa Čovića, još jednog istaknutog člana velike porodice koja je svojim radom zadužila srpsku košarku.
To su laži i izmišljotine

Brajkula
22.01.2017, 22:47
Citiram "Čoviću pičko jebemo ti sve" za tebe nije vređanje ? Ili je i to treš romantizam, kako vi to već zovete ?

Opet ponavljam ja nemam lično ništa protiv toga, nebitna i periferna stvar, bilo i uvek biće, ali brate vređa me što ti nisi realan.

Bastia33
22.01.2017, 22:52
Sinisa ne sramoti se. Ne znam da li tjeraš neki izvrnuti sarkazam ili si ozbiljno odlučio da se blamiraš, čak je i TV prenos bio puno prezimena Čović i Vesne.

Победа
22.01.2017, 22:56
Алаудира на то што смо ми причали да није вређан Жељко Обрадовић и да је Човић изјавио да је гледао снимак и није чуо ништа.

SinisaKun
22.01.2017, 22:57
Kako to nisam realan, nigdje ja nisam čuo da se vrijedja Filip Čović, a pogodno se vrijeđao samo jedan mali i odvratni krimos iz predgrađa, ali pobogu otkud nekom pravo da vrijeđa velikog neimara.

Bastia33
22.01.2017, 22:59
Kao što rekoh, izvrnuti sarkazam, potpuno ne povezan sa situacijom u kojoj se jasno čuju vrijeđanja na snimku.

Toliko od mene na ovu sve manje bitnu temu.

Brajkula
22.01.2017, 23:10
Pa i Željko Obradović je slagao, nije se uopšte pevalo "Željko, Turčine napuši se k....", vređan je jedino Bogdan.

Ja koliko znam taj Čović se izvinio javno Obradoviću "Srbendi" sve one godine kod Janisa u Grčkoj. Kad je Srbenda tolika što se nije pokupio iz Turske i naduvao sve te koljače kad su zaklali našeg državljanina, nebitno navijača koje boje ? Jbg bato, milioni, a ovako.....sujeta je ono bila drugovi moji, jbg pobedi te jedna finansijski mala Zvezda, a tvoj tim vredi 10x više na tržištu....jbg Siniša to su te fore "nije nego".

SinisaKun
23.01.2017, 09:51
Više ja ipak vjerujem Obradoviću, nego covicu
Reci mi zašto su ga onda zvali i izvinjavali se ako ničega nije bilo.

Jaqen Hghar
23.01.2017, 14:04
Više ja ipak vjerujem Obradoviću, nego covicu
.
Onda ga nije zvao i izvinjavao mu se, jer Ćokiju ne veruješ.
Taj isti je posle kad je malo spustio loptu rekao da mu je taj isti Čović prijatelj.
Tako da....
S kim si takav si.

Ipak je ovo ABA liga tema.
Cedevita je stvarno dokaz da ne vredi i čist račun i bogat transparentan sponzor/gazda,
kad klub nema tradiciju i navijače.
Već godinama čekamo kada će Tedeschi da popizdi i da ugasi klub.
Ukrkaše onolike pare i ne vredi ništa.
U ovoj ABA ligi odraše ih Karpoš Sokoli i Krka koja je pobedila prvi put posle 3 meseca.
Iz sezone u sezonu razočarenje.
Njima ni Maljković nije bio dobar.
Ove sezone su dovodili igrače sedmično,
zadržali su trenera, koji je težak balvan uzgred.

mark it zer0
23.01.2017, 14:22
Skroz nebitna tema, ali mora se dodati da se nijednom nije pomelu ime Filipa Covica, cak je i Vesna ovoga puta bila u drugom planu. :biggrin:

Ja sam isto pevao Covicu, tako da me je Bastia opasno uvredio. :biggrin:

Mr. Wolf
23.01.2017, 14:28
http://i.imgur.com/BmSFP54.png

Dzile postaje novi Dule :hm: Gospodja Vesna treba da pripazi sta izjavljuje, mozda joj se ostvari :biggrin:

Jaqen Hghar
23.01.2017, 14:31
U ovom kolu dva hrvatsko - slovenačka duela.
Slovenački klubovi pobedili u obe tekme.
Olimpija u Zagrebu pobedila Cibonu, a Krka drugi put u sezoni Cedevitu.
Krka je uz Zvezdu jedina ekipa koja je u oba meča u sezoni bila bolja od Cedevite.

ognjen
24.02.2017, 20:04
Bogami zamalo da Zadar pobijedi, dvije nenormalne trojke Kovacevica. Sreca pa dodje nekako ona lopta do Lukovica koji zakucavanjem donese pobjedu Partizanu.

Brajkula
24.02.2017, 20:17
Očajan Zadar, a očajan i pkk ovako osakaćen.

Isto tako, Pot je promašaj, ništa ne donosi, mislio sam da je mlađi ali onaj na Areni reče da ima 22 godine.

forum1nick
25.02.2017, 16:46
Ovo kako ide izgleda da ćemo sa komšijama prvu sledeću igrati u KLS - nažalost.
Cedevita u finalu neće biti naivan protivnik i mnogo će zavisiti od prve utakmice.

Ricma
25.02.2017, 17:29
Očajan Zadar, a očajan i pkk ovako osakaćen.

Isto tako, Pot je promašaj, ništa ne donosi, mislio sam da je mlađi ali onaj na Areni reče da ima 22 godine.

Doveden je da bude 11-ti igrac, prosao je pripreme sa klubom i s obzirom da nije bilo boljih opcija potpisali su sa njim ugovor.Imao je on par bljeskova u ovoj sezoni, ali kad on nece da bude relevantan igrac u ABA ligi.

Ricma
28.02.2017, 18:53
@Brajkula

Ono sinoc je bila jedna od retko dobrih rola Stefana Pota.:D

forum1nick
28.02.2017, 23:04
Sada su startne pozicije za PO gotovo izvjesne.
Budućnost sa četvrte pozicije nije tako naivan protivnik. Posebno jer sa njima igramo i posljednje kolo, pa ćemo ih tek nakon toga morati dobiti još dvije utakmice.

U finalu sa zagrepčanima je najvažnija prva utakmica. Dr Radonja će to već znati da pripremi i nadam se da i sledeće sezone igramo EL.

Победа
12.03.2017, 21:13
Убеђен сам у победу сутра, и 2:0 против истог противника у 1/2. Партизан-Цедевита ће бити далеко занимљивији дуел.

Ricma
12.03.2017, 21:20
Ako nam se roviti igraci ne oporave i ne vasrksnu, bice to komotnih 2:0 za Cedevitu.Bili su uzasni juce u Laktasima.

Brajkula
13.03.2017, 23:49
http://static.mondo.rs/Picture/600242/jpeg/normal_Playoffs_bracket_1750x1000.jpg

Победа
15.03.2017, 00:33
Јовић не игра против Милана, а вероватно неће ни против Будућности.

Batman
15.03.2017, 12:20
Ako nam se roviti igraci ne oporave i ne vasrksnu, bice to komotnih 2:0 za Cedevitu.Bili su uzasni juce u Laktasima.

Prvu gubimo lagano, mozda eventualno u drugoj pruzimo bolji otpor. Moja neka procena 2-1 za Cedevitu. Ipak mi imamo amatersku ekipu...

Vladan
16.03.2017, 17:47
Todoric kaze i ako Partizan osvoji ABA ligu on misli da nece igrati u EL, jos par dana prije POa :confused:

Ricma
16.03.2017, 17:55
Naravno da nece kada je klub u finansijskim ruinama.Budzet tesko da ce da se povecava u narednom periodu, pre ce biti sve manji i manji i upitan je kvalitet igraca koji se dovode.

Dok Zvezda bude imala ''podrsku'' bice jedini kosarkaski profesionalni klub u Srbiji, a mozda kroz par godina u regionu.Podrska pod znacima navoda zato sto se kao satro ulaze u klub, a te pare zavrse u tudjim dzepovima van kluba.

Ricma
28.03.2017, 22:02
S kim god da se Zvezda da se nadje u finalu(vece sanse naravno dajem Cedeviti da se tamo nadje), ne verujem da ce to da bude ciscenje.Stavise mozda bude majstorice, 4 tekme minimum ce da bude u finalnoj seriji.

Sto se tice majstorice u nedelju u glavi mi se motaju tri scenarija, Cedevita ce da slavi sa 10 i vise poena i to mi je najrealnije zvuci da ce se desiti, dok su druga dva nadovezuju na neizvesnu zavrsnicu i svodi se na to da li ce Partizan da chokuje kad im se Cedevita nudi ili ce jos jednom da slavi u neizvesnoj zavrsnici.

LBJmvpFORlife
01.04.2017, 15:03
Kome se gleda utakmica a nema gde, trebalo bi da je stabilan strim:

https://www.youtube.com/watch?v=vg1F1g8xoxs

LBJmvpFORlife
02.04.2017, 18:56
Kome se gleda utakmica a nema gde, trebalo bi da je stabilan strim:

https://www.youtube.com/watch?v=fH27zmgJ7Yw

<3 <3

VLADIMIR PERIC VALTER
04.08.2017, 17:54
Iskusni Ljubicic novi plej Igosa, lepo pojacanje.

MrTwister
04.08.2017, 23:17
Pozdrav ljudi, reko da se javim jer krenuo izgleda neki egzodus pa ako ga bude u vecim razmjerama racunajte i mene odje da cu pisati, a vidim da imam i svoj geto od pune 2 strane threada od 2015 :D

P.S. SK>Arena Sport.

Zoster
04.08.2017, 23:19
Pozdrav ljudi, reko da se javim jer krenuo izgleda neki egzodus pa ako ga bude u vecim razmjerama racunajte i mene odje da cu pisati, a vidim da imam i svoj geto od pune 2 strane threada od 2015 :D

P.S. SK>Arena Sport.
Kovacic>>>bilo ko

sun zero
04.08.2017, 23:19
tvistere ajd na pm da te pitam nesto

notorious
04.08.2017, 23:21

P.S. SK>Arena Sport.

A vala i nije red da se o košarci ne piše na SK koji prati najveća košarkaška takmičenja :D Posveti se toj temi koja god bila pa da dogura i do treće stranice :biggrin:

MrTwister
04.08.2017, 23:24
tvistere ajd na pm da te pitam nesto
Bojim se da ne mozemo jos, vjerovatno nesto do broja postova ogranicenje ili sto vec.Uglavnom posalji mi na onaj drugi ako mozes.

sun zero
04.08.2017, 23:26
sad vidim, oducio sam se od vbulletina

bojanaBG
04.08.2017, 23:29
Mozete sad, posto je ogromna navala, omogucila sam vam :)

Daba
04.08.2017, 23:31
Dobrodosao brate Podgoricki taman nam trebao neko ko ce polemisati o Budućnosti ovde.

MrTwister
04.08.2017, 23:35
Mora neko da vas drzi u redu, samo fali ovih grobara da nam se prikljuce, nece biti isto bez njih :D

Daba
04.08.2017, 23:38
Svako dobronameran je dosao ako si dobar sa nekim od njih ti ih pozovi

notorious
04.08.2017, 23:52
Mora neko da vas drzi u redu, samo fali ovih grobara da nam se prikljuce, nece biti isto bez njih :D

Neutralan si, poznaješ košarku, izgleda voljen kod forumaša, favorit si kod bukmejkera da uređuješ ovaj pdf.

MrTwister
05.08.2017, 00:00
Neutralan si, poznaješ košarku, izgleda voljen kod forumaša, favorit si kod bukmejkera da uređuješ ovaj pdf.

Hvala na ponudi, ali mislim da ja i moderacija ne idemo ruku pod ruku :D

Nemam ni iskustva ni vremena za to, a u zadnje vrijeme vise volim da gledam kosarku i da se na kreativan nacin sprdam nekim igracima, a to nije prikladno od jednog moda zar ne? :biggrin:

Боги
05.08.2017, 00:02
Twistter došao da oplemeni, nije on stoka kao mi :D

notorious
05.08.2017, 00:05
Hvala na ponudi, ali mislim da ja i moderacija ne idemo ruku pod ruku :D

Nemam ni iskustva ni vremena za to, a u zadnje vrijeme vise volim da gledam kosarku i da se na kreativan nacin sprdam nekim igracima, a to nije prikladno od jednog moda zar ne? :biggrin:

Išao sam na blef, nije upalilo :biggrin: svejedno se očekuje od tebe bar stanje u Budućnosti i slično, nadam se da ćeš izdržati tu odgovornost.

MrTwister
05.08.2017, 00:22
Išao sam na blef, nije upalilo :biggrin: svejedno se očekuje od tebe bar stanje u Budućnosti i slično, nadam se da ćeš izdržati tu odgovornost.

Ivanovic,Gordic

Gibson,Popovic,Se.Sehovic

Su.Sehovic,Starovlah(?)

D.Nikolic,Ilic

Landry,Z.Nikolic

To vam je Buducnost zasad.Ne vjerujem da ce se jos ko znacajan dovoditi, eventualno jos neko za ulogu Subotica mada vjerujem da je to to za narednu sezonu.

Mornar je isto tu tako da sam tu i za najzabavniju ekipu u ligi definitivno :D

Chupa
05.08.2017, 00:34
Znaci Savovic nije vise tu?

Daba
05.08.2017, 00:38
Bogami lepu ste ekipu skockali moram priznati za sam vrh.

Krvavo koleno
05.08.2017, 01:37
Ivanovic,Gordic

Gibson,Popovic,Se.Sehovic

Su.Sehovic,Starovlah(?)

D.Nikolic,Ilic

Landry,Z.Nikolic

To vam je Buducnost zasad.Ne vjerujem da ce se jos ko znacajan dovoditi, eventualno jos neko za ulogu Subotica mada vjerujem da je to to za narednu sezonu.

Mornar je isto tu tako da sam tu i za najzabavniju ekipu u ligi definitivno :DFina ekipa. Ne znam kakav je Gibson ali ako je zabod.. Jos jednog na 3/4 da se ubode i skroz ok ekipa. Kad stignes napiši sta se desava u Mornaru.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk

dekkard
05.08.2017, 01:42
Očekujem da će i Mornar imati gledljivu ekipu, kao i prošle godine :)

Genije10
05.08.2017, 01:44
Dobra ekipa, trener nikakav.

Daba
05.08.2017, 01:48
Dzikic ne bih se bas slozio sa tobom. Dobar je on trener u Partizanu je bilo nekog miniranja, ali ovde u Buducnosti ako ne bude
imao pritiska moze lepo sa ekipom da radi.

Genije10
05.08.2017, 01:51
Ako mi kazes jednog igraca kojeg je Dzikic napravio onda cu prihvatiti da si u pravu. Samo jednog mladog kojeg je izbacio. A pogledaj Buducnost i pogledaj kakvu politiku furaju. Sve mladi momci, Crnogorci. Nisu izabrali dobru opciju za njih.
Dzikic je trener koji ima pleja privatnika, nekog crnca u reketu i tuca.

Krvavo koleno
05.08.2017, 02:00
Dobra ekipa, trener nikakav.Sta znam svi su kao u fazonu on je cool tip ali kao trener onako. Meni je obrnuto. Deluje prepotentno na konferencijama, nesto kao usiljeno da bude cool ali kao trener dosta dobar, naročito sa malim budzetima moze da izvuce maximum. Ume da ubode tog jednog stranca na kome bazira igru. Malo je tanji sa vodjenjem u toku utakmice i da nije bas da izbacuje neke talente u etar.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk

Genije10
05.08.2017, 02:02
Hrkljus kosarka. Ekipa sa malim budzetom da se bije, tipa krka o to. Ali zamislis da izbacujes i pravis igrace za reprezentaciju, a mjesto trenera das Dzikicu je velik promasaj.

suo
05.08.2017, 10:52
https://youtu.be/Dg_tZ7uiNHc

Cedevita dovela pojačanje na 2/3, nadam se ništa što Danga i Lazić ne mogu zatvoriti :D

011
05.08.2017, 17:51
Cedevita sklapa dobar tim, po ukusu Zdovca, bice saigurno dosta tvrdja ekipa nego predhodnih sezona, ali ce i oni kao i zvezda imati problem uigravanja novog tima, kao i prilagodjavanje trenera.

blond
05.08.2017, 18:29
Hrkljus kosarka. Ekipa sa malim budzetom da se bije, tipa krka o to. Ali zamislis da izbacujes i pravis igrace za reprezentaciju, a mjesto trenera das Dzikicu je velik promasaj.

Dzikic nije mogao vise sa Partizanom prosle sezone, imao je limitiran tim. Takodje, posao trenera nije da pravi igrace za reprezentaciju, vec rezultat. Igrace oni dobro, bolje nego kod Scepanovica ili Pavicevica.

Пера Ложач
05.08.2017, 18:31
Dzikic ne bih se bas slozio sa tobom. Dobar je on trener u Partizanu je bilo nekog miniranja, ali ovde u Buducnosti ako ne bude

Milovci dali tolike pare a da ne bude pritiska.
Neće da može.:dr:

Gb92
05.08.2017, 18:32
To kao da kazes dosao u FMP da radi samostalno :D

Hogar
05.08.2017, 21:24
Cedevita sklapa dobar tim, ali im je najveće pojačanje trener Zdovc.

011
05.08.2017, 21:54
Cedevita sklapa dobar tim, ali im je najveće pojačanje trener Zdovc.

To cemo videti kakao ce uspeti da ih uklopi i da li ce imati potrebnu hemiju u ekipi. Ali svakako bolje resenje za njih od Mrsica.

MrTwister
06.08.2017, 00:52
Ne valja vam ova prica, pogotovo ovi politicki epiteti.

Ne pada mi na pamet da prevaspitavam sad ponovo percepciju Buducnosti i Dzikica.

Laza Kacanski
06.08.2017, 09:32
U Cedeviti traze jos jednog igraca na poziciji 4/5 koj je pre svega dobar defanzivac. To je izjavio zvanicnik kluba.
Pominje se Markus Sloter

011
06.08.2017, 13:42
U Cedeviti traze jos jednog igraca na poziciji 4/5 koj je pre svega dobar defanzivac. To je izjavio zvanicnik kluba.
Pominje se Markus Sloter

Bice oni zajebana ekipa ove sezone to je sigurno, i dosta cvrsca nego predhodnih godina. Koga imaju na 5, jel im ostaje Bilan?

Laza Kacanski
06.08.2017, 13:45
Bice oni zajebana ekipa ove sezone to je sigurno, i dosta cvrsca nego predhodnih godina. Koga imaju na 5, jel im ostaje Bilan?Stipanovic je na 5
Bilan trazi novi klub.

011
06.08.2017, 13:47
Stipanovic je na 5
Bilan trazi novi klub.

Aaaa da, zaboravih da im je pre neki dan dosao Stipanovic, ali opet bez Bilana ce biti po meni slabiji na 5.

Mrkela
06.08.2017, 14:49
Stipanovic je back up ceka se prva petica

011
06.08.2017, 14:53
Stipanovic je back up ceka se prva petica

E onda je to vec druga prica, ako tu pogode uz eventualno Slotera na 4/5 bice bas nezgodna ekipa.

Genije10
06.08.2017, 15:39
Marcus Slaughter je ponudjen Cedeviti i klub je usao u pregovore.

DelijaVrsac
06.08.2017, 16:08
Evo trenutnih rostera nekih od ekipa,pa kasnije dopunjavamo

Buducnost
1.Ivanovic,Gordic
2.Gibson,Popovic,Se.Sehovic
3.Su.Sehovic,Starovlah
4.D.Nikolic,Ilic,Bacovic
5.Landry,Z.Nikolic

Cedevita
1.Ceri,Ukic,Katic
2.Musa,Kruslin
3.Murphy,Ramljak
4.Nichols,Zganec,Arapovic
5.Stipanovic

Cibona
1.Hall,Uljarevic
2.Bosnjak,Bilinovac
3.Rozic,Cleveland,Coric
4.
5.Zoric,Novacic

Zvezda
1.Radicevic,Radanov,Rakicevic
2.Feldin,Lazic
3.Dangubic,Keselj,Dobric
4.Jankovic,Simanic
5.Bjelica,Jovanovic

Fmp
1.Covic,Pot
2.Rowan,Nenadic,Davidovac
3.Lazarevic,Zizic
4.Bursac,Kaplanovic
5.Apic,Djumic,Seslija

Igokea
1.Wasington,Ljubicic,Talic
2.Radivojevic,Milosevic,Pasajlic
3.Gajic,Ilic
4.Glogovac,Sibalic
5.Rikic

Mega
1.Rebic,Enis,Carapic
2.Musidi,Kapetanovic
3.Cancar,Lazic,Simeunovic
4.Tejic,Fundic,Pavlovic
5.Samardziski

Mornar
1.Nidam,Bakic,Mijovic
2.Ross,Vranjes
3.Mugosa,Calic,Hadzibegovic
4.Micovic,Pavic,Separd
5.Lukovic,Vujosevic

Mzt
1.Garcia,Stajic,Mitev,Nastovski
2.Stojanovski,Mekic
3.Mileski,Simonovski
4.Gjuroski,Mamuzic
5.Todorovski

Partizan
1.Baker
2.Marinkovic,Jovanovic
3.Andric
4.Skeen,Tanaskovic
5.Majstorovic,Tomic,Koprivica

Olimpija
1.Battle,Span,Barbaric
2.Kastrati,Badzim
3.Hrovat,Juracek
4.Oliver,Bubnic
5.Morgan,Radulovic

Zadar
Nema nikakvih informacija

Hogar
06.08.2017, 16:17
Cedevita jedina ozbiljan konkurent.

Laza Kacanski
06.08.2017, 16:18
Ima Cedevita lepo pislagan tim.
Ne zaboravimo Musu i moguci ostanak Babica.

Nebojsa
06.08.2017, 16:20
Jbt, kad je ovakav pregled, skontas koliko je malo domacih startnih plejeva u regionu vec u ovoj fazi sezone. A dovescemo i mi i Podgoricani americke plejeve siguran sam. Zabrinjavajuci trend svakako, osetljiva pozicija i za reprezentacije.

Пера Ложач
06.08.2017, 16:54

Neki su zbog pritisaka već napuštali Budućnost i to u jeku takmičenja.:ne_znam:

Cedevita sklapa dobar tim, po ukusu Zdovca, bice saigurno dosta tvrdja ekipa nego predhodnih sezona, ali ce i oni kao i zvezda imati problem uigravanja novog tima, kao i prilagodjavanje trenera.

Ali će Zvezda imati vaskoliku podršku u Pioniru. Koja može da lepo posloži kockice. Doduše, može da bude i dvosekli mač.

U baru sam služio vojsku preeee....,
Taj grad mi je ostao u BAŠ LEPOJ USPOMENI.
Sa košarkašima Mornara smo nekad pikali baske i takmičenjima koje organizovala opština.
Voleo bih da Mornar opet igra dopadljivo i ostane u ligi. Navijača ima dovoljni i glasni su.
Samo ne znam kakav roster će imati, a ne zna se jebi ga, nu za druge.
Pozdrav Tvisteru.

blond
06.08.2017, 17:41
Cleveland je cetvorka, a Tanaskovic trojka.

DelijaVrsac
06.08.2017, 17:49
Cleveland je cetvorka, a Tanaskovic trojka.

Za Clevlenda nisam bio siguran,hvala na info :) A tanaskovic je prosle godine kad je ulazio igrao 4 :)

011
06.08.2017, 18:01
[QUOTE=Пера Ложач;1666369]Neki su zbog pritisaka već napuštali Budućnost i to u jeku takmičenja.:ne_znam:

Ali će Zvezda imati vaskoliku podršku u Pioniru. Koja može da lepo posloži kockice. Doduše, može da bude i dvosekli mač.

To nije sporno, ali mislim da to nije toliko odlucujuci faktor kako se predstavlja cesto. Ne mislim da cedeviti fale toliko navijaci i publika koliko se potencira, uostalom ni mi nemamo neku previse vatrenu atmosferu u aba ligi.

blond
06.08.2017, 18:11
Za Clevlenda nisam bio siguran,hvala na info :) A tanaskovic je prosle godine kad je ulazio igrao 4 :)

Ako si pratio prvenstvo za mladje od 20 godina, video si da je Tanaskovic bio u petorci sa Simanicem i Rakocevicem koju su 4 i 5. :)

DelijaVrsac
06.08.2017, 18:17
Ako si pratio prvenstvo za mladje od 20 godina, video si da je Tanaskovic bio u petorci sa Simanicem i Rakocevicem koju su 4 i 5. :)

Aa dobro sve zavisi gde ga trener vidi,cisto sumnjam da ce kod Mute na 3,a suta nigde :biggrin:

MannyCalavera
06.08.2017, 18:18
Jbt, kad je ovakav pregled, skontas koliko je malo domacih startnih plejeva u regionu vec u ovoj fazi sezone. A dovescemo i mi i Podgoricani americke plejeve siguran sam. Zabrinjavajuci trend svakako, osetljiva pozicija i za reprezentacije.

Tako ti je u celoj Evropi, plejeva fali na sve strane. Pa sampion evrope Fener ti nema klasicno pleja vec godinama. Nisu ga imali i mnogi drugi. Inace znam da sam gledao neku statistiku, samo da je iskopam vezano za to, i po naprednim statistikama Jovic je bio najblizi Pure Point bek na kontinentu. Iza njega mislim Calathes. Probacu da iskopam, imam negde sigurno...

MrTwister
06.08.2017, 18:20
Neki su zbog pritisaka već napuštali Budućnost i to u jeku takmičenja.:ne_znam:

U baru sam služio vojsku preeee....,
Taj grad mi je ostao u BAŠ LEPOJ USPOMENI.
Sa košarkašima Mornara smo nekad pikali baske i takmičenjima koje organizovala opština.
Voleo bih da Mornar opet igra dopadljivo i ostane u ligi. Navijača ima dovoljni i glasni su.
Samo ne znam kakav roster će imati, a ne zna se jebi ga, nu za druge.
Pozdrav Tvisteru.
Dzikic je po meni pogresno rjesenje za ovo sto Buducnost hoce da radi, ovaj novi projekat dje u prvom planu nece biti jurenje EL vec promocija i prodaja domacih igraca. Ali da ne bude da sam protiv njega, pruzena mu je sansa i ukazano povjerenje da radi u sklopu toga.Sve su to vecinom mladi igraci koji su nedje imali prilike da igraju i pokazu a ovo ce vecini biti prvi put u nekoj featured ulozi da igraju pa ce biti zanimljivo kako ce se snaci.Ekipa ce teziti da bude konkurentna al ne po svaku cijenu kao sto je dosad bio slucaj, sto bi nadam se, znacilo manje pritiska.Ovo sto je doslo igraca u Buducnost i sto napisah prije par strana to je to za sledecu sezonu, nece biti vise stranaca, eventualno neki domaci da igra ulogu Subotica od prosle godine.

Sto se Mornara tice, oni ce i dalje biti najzabavnija ekipa u ligi, ostaje da se vidi oce li jos koga dovesti al mislim da vec imaju 13 igraca i pitanje je dje ce ih sve bez ako nece neko otici ili biti otpusten.Ovako im trenutno izgleda roster sto znaci da ce i dalje biti dobre atmosfere i dopadljive igre.Cak su na presu najavili da bi zeljeli da se ukljuce u borbu za F4.

Needham/Bakic/Mijovic
Vranjes/Raley-Ross
Calic/Mugosa/Hadzibegovic
Micovic/Pavic
Shepherd/Lukovic/Vujosevic

MannyCalavera
06.08.2017, 18:20
Tanaskovic je kombo krilo SF/PF, u varijanti mladog i sirovog Kalinica. U U18 repki koja igra danas igra finale je mali Miskovic iz Mege koji je takodje kombo krilo SF/PF ali on je vise point-forward u fazonu Bjelice. Sve je vise takvih igraca i to je dobro za nasu kosarku, da neki pajser ko radi s klincima ga u 12 godina kad poraste ne nabije u reket i decko ne pipne loptu godinama :D

MannyCalavera
06.08.2017, 18:25
Evo ga. Jovke i Calathes :D

http://imgur.com/a/uEtXG

VLADIMIR PERIC VALTER
07.08.2017, 02:27
Marko Ramljak se vraća kući u Zadar, jedan brat otišao drugi dolazi.

Genije10
07.08.2017, 02:46
Meni jos Daba ne odgovori kojeg igraca je Dzikic napravio za sve ove godine treniranja. Odmah se javio da ga brani.
Bas me interesuje gdje vidi Ilica malog. Posto takav igrac mora da igra cetvorku. A nesto sam ubijedjen da ga vide na 3.

Buducnost mi aposolutno nije jasna ekipa. Proslih godina su bili otpad za polovnjake Miskove. Ove godine dovedose fine igrace, pokupise to sto valja, a dovedose trenera koji se nikako ne uklapa u tu pricu.
Bas me zanima sta ce da se prica na konferencijama posle poraza. Ko je nosac namjestaja, ko ce najvise da se pljuje od igraca.

Daba
07.08.2017, 07:42
Meni jos Daba ne odgovori kojeg igraca je Dzikic napravio za sve ove godine treniranja. Odmah se javio da ga brani.
Bas me interesuje gdje vidi Ilica malog. Posto takav igrac mora da igra cetvorku. A nesto sam ubijedjen da ga vide na 3.

Buducnost mi aposolutno nije jasna ekipa. Proslih godina su bili otpad za polovnjake Miskove. Ove godine dovedose fine igrace, pokupise to sto valja, a dovedose trenera koji se nikako ne uklapa u tu pricu.
Bas me zanima sta ce da se prica na konferencijama posle poraza. Ko je nosac namjestaja, ko ce najvise da se pljuje od igraca.

Nisam ga branio rekao sam da nije los trener.
Ne znam kog je igraca mladog izbacio, ali nesporno je da je prosle godine u Partizanu imao opoziciju i lomove
znam da ima nos za amerikance ispod radara da nadje dosta dobre igrace. Videcemo sta ce biti kako ce se snaci sada
u Buducnosti.

Hogar
07.08.2017, 11:52
Mene je Džikić razočarao u Partizanu gde je imao solidan tim. Nisu oni bili baš loši kao što tvrde da se opravdaju. Mislio sam da će Andrić i Marinković mnogo više da napreduju. Birčević mu je nazadovao, od Amera je jedino Hečera izvukao i još ih FMP izbaci. Imao je i dobrih utakmica ali generalno loše.

kendrik
07.08.2017, 11:59
Bircevic nazadovao :facepalm:

FIBA LS

http://i.imgur.com/Uj7AMtN.png

ABA

http://i.imgur.com/U7pIWAo.png

Hogar
07.08.2017, 12:15
Znam to ali očekivao sam da nosi igru, da bude ubedljivo najbolji u tom timu a on ni blizu toga.

Nemam_ti_kad
08.08.2017, 14:37
Filip Barovic poslednji potpis :) KK Buducnost!

Ivanovic,Gordic,Popovic,Suad,Gibson,Sead, Starovlah.
Ilic,Bacovic,Nikolic Z,Nikolic D, Landry,Barovic.

011
08.08.2017, 15:11
Filip Barovic poslednji potpis :) KK Buducnost!

Ivanovic,Gordic,Popovic,Suad,Gibson,Sead, Starovlah.
Ilic,Bacovic,Nikolic Z,Nikolic D, Landry,Barovic.

Pristojna ekipa, ali ne za vise od 3-4 mesta.

Manda77
10.08.2017, 23:45
Dzikic je jedna obicna prevara od trenera, isto se odnosi i na Repesu, ne zna se koji je gori.

011
10.08.2017, 23:49
Dzikic je jedna obicna prevara od trenera, isto se odnosi i na Repesu, ne zna se koji je gori.

Zna se, Repesa :D

Manda77
10.08.2017, 23:52
Repesa svakako zauzima prvo mesto, ubedljivo :)

VLADIMIR PERIC VALTER
11.08.2017, 00:48
Za Aba2, biće dva ciklusa kvalifikacija, na prvom učestvovaće samo klubovi iz BIH i to su Mladost Mrkonjić Grad, Široki Brijeg i Sloboda Tuzla. Pobednik ovog turnira ući će u drugu kvalifikacioni ciklus, gde se nalaze ekipe Vršca, Sutjeske i ekipa Primorska.

Ovaj turnir biće održan u Laktašima od 27-29 septembra, a igraće se po sistemu svako sa svakim, a dva najbolja kluba će proći u ABA ligu II.

Pobednik druge lige regionalnog košarkaškog takmičenja naredne sezone takmičiće se u najjačem regionalom šampionatu. Maksimalan broj klubova iz jedne države limitiran je na pet.

the soul assassins
12.08.2017, 09:54

Naravno da ovo nije tacno.

Kosjan Willavić
12.08.2017, 19:27
Prilično me smara ta priča da je Džikić neznalica, što od jednog dela grobara, što od dela cigana. Sasvim pristojan trener (za ABA nivo čak odličan), ima neku svoju filozofiju igre koja ima manjkavosti, ali bože moj. To što je ispao od nabrijanog FMP-a u momentu kada je u Partizanu vladala apatija i očigledno loša atmosfera između ljudi u klubu ga ne čini lošim trenerom. Isto tako se preterivalo sa njegovim uzdizanjem u nekim periodima.

Ricma
13.08.2017, 09:53
S obzirom da mu se predvidjalo neka sredina tabele u ABA ligi i eskpresno ispadanje u LS, a zavrsio na trecem mestu u ABA ligi(dobijao Partizan gomilu neizvesnih zavrsnica) i sto zamalo da prodju PAOK i plasiraju se u osmini finala, on je itekako prebacio ocekivanja.Do pocetka KLS-a je imao odlicne rezultate.

ThundeR ThoR
13.08.2017, 10:52
Bojan Trajkovski presao iz Karposa u MZT. Logican izbor s obzirom da su Sokoli izbaceni na duze iz ABA Lige. Sad im trebaju par stranaca. Prosle sezone su ih imali i za izvoz :)

Пера Ложач
18.08.2017, 11:14
Ako je bilo, ni na odmet još jednom pročitati.
https://basketball.hr/vijesti/slaven-rimac-dugorocno-gledano-cedevita-ce-preuzeti-primat-na-ovim-prostorima/1918 :cool:

Chupa
18.08.2017, 11:30
Interesantno. Nisu izbacili nijednog igraca, nemaju nikakav priliv novca osim privatnog, i dalje nemaju publiku, menjaju igrace i trenere kao na traci, otpustaju na pola sezone ali su nekako iznad svih i definitivno ce uzeti primat? :dr:

Пера Ложач
18.08.2017, 11:38
Nema tu košarka gde da se zalepi. TAj faktor,navijača, je baš u našem okruženju jaka stavka.
Pošto niko nema para.
Cedevita sa budžetom preko 7-8 miliona možda, kažem možda uđe u pobedničku seriju,u ABA ligi.
Ovako nema šansi. MAda volim dobru borbu i takmičenje.

Grof
18.08.2017, 11:45
Interesantno. Nisu izbacili nijednog igraca, nemaju nikakav priliv novca osim privatnog, i dalje nemaju publiku, menjaju igrace i trenere kao na traci, otpustaju na pola sezone ali su nekako iznad svih i definitivno ce uzeti primat? :dr:

Ono sto na ovim prostorima bas mnogo izdize jedan ili dva kluba iznad drugih je ucesce u EL. Oni nisu imali srece (znanja, strucnosti...) da se odrze tamo i to je to. Mislim da na duzi rok ne mogu da prave konkurentan tim bez jakog medjunarodnog takmicenja (ABA excluded).
Sto se tice pravljenja igraca, ako je Tedeski spreman da svake godine kesira 5m, ili koliko god, njima to i ne treba. Uvek mogu da plate nekog pristojnog stranca i privuku dobre hrvatske kosarkase. E sad, sto su nasi momci bolji od njihovih, to je druga stvar.
Ono sto se i na skorasnjem primeru KKCZ pokazalo kao dobro je da jedan trener radi vise godina. Naravno, mora da se pogodi i trener, jer dzaba da nekog drzis i 10 godina, ako ne zna.
Ne znam kakav je Zdovc trener, tj. kakav ce da bude, ali mozda je njegovo dovodjenje pocetak. Ako nista drugo, bio je daleko bolji kosarkas od DR-a. Videcemo kakav ce biti trener.

Grof
18.08.2017, 11:57
Nema tu košarka gde da se zalepi. TAj faktor,navijača, je baš u našem okruženju jaka stavka.
\

Moze se reci da smo u Srbiji barem u necemu uspeli da nadmasimo ex republike. Stvaranje dva velika SK u Beogradu je bilo dugorocno gledano dobar potez. Naravno, fudbal je doneo navijace, ali su i ostali sportovi iz tih klubova automatski dobijali navijace. Glupo je navijati za CZ u fudbalu, a za Partizan u basketu, ili obrnuto.
U Hrvatskoj bi bila skroz druga situacija da je Dinamo taj tip SK, ali nije. Imali su vrhunske KK-ove, ali bez neke stalnije osnove u navijackom smislu. Kada su uspesi prestali, ostali su samo zaljubljenici.

Laki21
18.08.2017, 11:59
Dugoročno pare će pobediti, ako se ne može makar delimično parirati.

011
18.08.2017, 12:48
Nece Cedevida preuzeti primat od Zvezde jos dugo, u to sam uveren, iz mnogo razloga. Ulazu oni svake sezone imaju stabilan klub, budzet i sve je to ok, ali nemaju kontinuitet i nemaju jasnu viziju, ni sa trenerom a pogotovo sa igracima, nemaju puno mladih igraca koji bi kroz sezonu napredovali, dovode starije i iskusnije igrace sa upitnim motivom i zeljom, sa takvim potezima tesko oni mogu da preuzmu primat od Zvezde. Mogu mozda jedne sezone da osvoje ABA ligu i obezbede EL, ali to bi bilo kratkog daha, ne umeju oni da iskoriste sve sto EL nudi, delom i zbgo publike koja ne postoji, delom i zbog tima koji po meni ne napreduje puno kroz sezonu, naravno videcemo ove sezone kako ce sve to izgledati sa Zdovcem.

Laki21
18.08.2017, 13:02
Ako budu u stanju da utucaju duplo više para od nas u tim, na kraju će nas dobiti.

mmajstor
18.08.2017, 13:26
Ako budu u stanju da utucaju duplo više para od nas u tim, na kraju će nas dobiti.

Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti :)
Nema sanse da oni ubace duplo vise para od nas. Po meni, najvece mogucnosti im daje fuzija sa Cibonom.

Пера Ложач
18.08.2017, 14:01
Ova sezona je prekretnica. AKo ove sezone ne budu uspeli da ispariraju Zvezdi, sledećih sezona neće sigurno, čak ako budu imali i 7 miliona za roster.
Tu prevashodno mislim da će se mladi trener i MNOGO mladih igrača posložiti iz običnih kockica u prelep i jak mozaik. :cool:

Laki21
18.08.2017, 14:19
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti :)
Nema sanse da oni ubace duplo vise para od nas. Po meni, najvece mogucnosti im daje fuzija sa Cibonom.

Pa i ja se nadam da neće.

A od fuzije sa Cibonom neće biti ništa.

ThundeR ThoR
18.08.2017, 16:21
Stizu dva Amera u MZT. Brett Baily sa San Diego univerziteta i Daniel Janesn koji je prosle sezone nastupao za Limburg, Belgija. Ujedno Ljubomir Mladenovski je napustio Skopje i prelazi u novog Slovenskog prvoligasa ekipu Ilirije.

Knipex
18.08.2017, 16:26
Cedevita ce imati ozbiljnu ekipu ove godine. Mozda malo tanku na poziciji 1 ali prilicno cvrstu i sa iskusnim trenerom. Tim su vec sastavili i ocekuje se samo potpis startne petice. Ako tu dovedu ozbiljnog igraca, a verujem da ce pokusati, ima da prsti u plej ofu ABA lige.

Laza Kacanski
18.08.2017, 18:52
;1680636]Cedevita ce imati ozbiljnu ekipu ove godine. Mozda malo tanku na poziciji 1 ali prilicno cvrstu i sa iskusnim trenerom. Tim su vec sastavili i ocekuje se samo potpis startne petice. Ako tu dovedu ozbiljnog igraca, a verujem da ce pokusati, ima da prsti u plej ofu ABA lige.Doveli peticu

Šarac
18.08.2017, 19:20
Chris Johnson , 5ica od 32 godine je nudjen i nama, sada procenite da li smo trebali ovog Johnsona uzeti ili Lessorta na tri godine.

blond
19.08.2017, 01:05
Moze se reci da smo u Srbiji barem u necemu uspeli da nadmasimo ex republike. Stvaranje dva velika SK u Beogradu je bilo dugorocno gledano dobar potez. Naravno, fudbal je doneo navijace, ali su i ostali sportovi iz tih klubova automatski dobijali navijace. Glupo je navijati za CZ u fudbalu, a za Partizan u basketu, ili obrnuto.
U Hrvatskoj bi bila skroz druga situacija da je Dinamo taj tip SK, ali nije. Imali su vrhunske KK-ove, ali bez neke stalnije osnove u navijackom smislu. Kada su uspesi prestali, ostali su samo zaljubljenici.

Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze. Oni su ljudi glupi sto u svakom vecem gradu (Sibenik, Zadar, Split) imaju svoj klub za razliku od nas koji nikakav osecaj identiteta i pripadnosti nemamo, osim da od Prijedora do Pirota podrzavamo dva kluba (velika vecina samo mrzi onaj drugi). Ma prosto da nam zavide kako smo mudri i kako smo vizionarsko vodjeni.

Druga je stvar sto su drzave sirom ex SFRJ odustale od ulupavanja para u prof. klubove, a mi imamo dva drzavna, jedan menadzerski i jednu filijalu tog drzavnog. Sve ostalo na amaterskom nivou.

Evo i statistike svih bivsih SFRJ republika od 1990 na ovamo:

Srbija: Partizan 17, Zvezda 6
Hrvatska: Cibona 18, Cedevita 4, Zadar 2, Split 1, Zagreb 1
Slovenija: Olimpija 16, Krka 7, Helios 2, Tajfun 1

Mnogo bolje bi bilo kada bi u Srbiji drugi gradovi imali znacaj i jake klubove. U Nemackoj jedna mesta imaju jaku kosarku, druga rukomet, treca nesto trece. Totalna besmislica je da u bukvalno svakom sportu postoje dva kluba koja dele sve trofeje. U vecini sportova, osim u fudbalu, bi bilo mnogo bolje kada bi postojao samo jedan od njih ili kada bi samo jedan od njih bio mocan na finansijskom i sportskom planu.

Пера Ложач
19.08.2017, 09:36
Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze. Oni su ljudi glupi sto u svakom vecem gradu (Sibenik, Zadar, Split) imaju svoj klub za razliku od nas koji nikakav osecaj identiteta i pripadnosti nemamo, osim da od Prijedora do Pirota podrzavamo dva kluba (velika vecina samo mrzi onaj drugi). Ma prosto da nam zavide kako smo mudri i kako smo vizionarsko vodjeni.

Druga je stvar sto su drzave sirom ex SFRJ odustale od ulupavanja para u prof. klubove, a mi imamo dva drzavna, jedan menadzerski i jednu filijalu tog drzavnog. Sve ostalo na amaterskom nivou.

Evo i statistike svih bivsih SFRJ republika od 1990 na ovamo:

Srbija: Partizan 17, Zvezda 6
Hrvatska: Cibona 18, Cedevita 4, Zadar 2, Split 1, Zagreb 1
Slovenija: Olimpija 16, Krka 7, Helios 2, Tajfun 1

Mnogo bolje bi bilo kada bi u Srbiji drugi gradovi imali znacaj i jake klubove. U Nemackoj jedna mesta imaju jaku kosarku, druga rukomet, treca nesto trece. Totalna besmislica je da u bukvalno svakom sportu postoje dva kluba koja dele sve trofeje. U vecini sportova, osim u fudbalu, bi bilo mnogo bolje kada bi postojao samo jedan od njih ili kada bi samo jedan od njih bio mocan na finansijskom i sportskom planu.

I nema razlike.
Razlika se primeuije čim stignu pare (samo kod nas), jer kad imamo dovoljno za omladinske škole to se oseti posle 1-2 godine, kod ostalih nije tako.
Pošto privreda ni u regionu ne privređuje - nema para za nadgradnju.

NateHuffman
19.08.2017, 12:23
Stizu dva Amera u MZT. Brett Baily sa San Diego univerziteta i Daniel Janesn koji je prosle sezone nastupao za Limburg, Belgija. Ujedno Ljubomir Mladenovski je napustio Skopje i prelazi u novog Slovenskog prvoligasa ekipu Ilirije.

mzt je prosle godine imao dobar tim, ali lose trenere. mislim da ce ove godine biti dosta slabiji. poslednjih godina dovode interesnate strance. Jensen je zanimljiv igrac. prosle godine scott nije bio los

Ica
19.08.2017, 13:40
Mornar će biti hit Abe!

Пера Ложач
19.08.2017, 14:05
Mornar će biti hit Abe!

On je i prošle sezone bio hit. Biće i ove veoma popularan,
ali kako kažu jedan hit ne čini proleće!:cool:

Grof
19.08.2017, 14:23
Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze.

Prvo - promasio si poentu mog posta. Rec je o bazi navijaca, a ne o rasprostranjenosti odredjenih sportova. Imali smo i mi Cacak, Kraljevo, Uzice... i???? Gde su sada?
Nema vise komunisticke drzave, nema vise ulaganja od strane opstina i firmi (koje su vecinom pogasene). Nekada se nije ni placala clanarina za treniranje, ili je bila simbolicna. Danas u mnogim sportovima roditelji voze decu na utakmice u druge gradove.
Drugo, mi nismo vise SFRJ i nemamo bazu od 22m ljudi, gde se manje - vise slobodno kretalo (ukljucujuci sportiste). S' te strane je dobro sto postoji nekoliko klubova u kojima je koncentrisan kvalitet. Deca vecinom i dolaze iz manjih gradova. Odakle je Simanic, Guduric?
Trece - u moje vreme se nije mrzeo Partizan i obrnuto. Ja licno sam isao da gledam Partizan kada je igrao dobar basket. Gledao sam i pokojnog Cosu kada je za Cibonu igrao protiv KKP. Boban Petrovic ga je tukao za sve pare, a sudija vidi svaku trecu licnu.
Cetvrto - nismo mi Nemacka pa da svaki grad ima nekog giganta koji ce da sponzorise neki sport. Vidim, sve je lose Realu i Barsi, CSKA i slicno. Imali smo Metaloplastiku u Sapcu i???
Peto - i ranije se u Kninu navijalo za Zvezdu, kao i u BL, Prijedoru i sl.
Tako da dugorocno gledano, ukrupnjavanje je bolje. I zbog para (trenutno, a verovatno i ubuduce) i zbog tradicije i zbog konkurentosti.

Laza Kacanski
19.08.2017, 17:45
Solidan sastav ima Cedevita.
Problem je ta domaca osnova koja gotovo da ne postoji.Osim Muse koji je Bosanac.
Ocekivao sam nesto mladje strance.Ipak su to igraci od 32,34 godine i pitanje je koliko ce izdrzati ritam.
Mada ne igraju EL pa ce biti lakse.

Пера Ложач
19.08.2017, 17:56
Ali igraju EC, pa i tu ima dosta putovanjq i sve je teže kako takmičenje traje. Tako da če i oni imati 60-tak utakmica + njihova liga koja je zahtevnija od naše.

011
19.08.2017, 17:57
Solidan sastav ima Cedevita.
Problem je ta domaca osnova koja gotovo da ne postoji.Osim Muse koji je Bosanac.
Ocekivao sam nesto mladje strance.Ipak su to igraci od 32,34 godine i pitanje je koliko ce izdrzati ritam.
Mada ne igraju EL pa ce biti lakse.

I ja mislim da im to moze biti ozbiljan problem. Ne samo zbog ritma i broja utakmica, nego i zbog motivacije tih igraca, od kojih je vecina u drugoj trecini karijere ili na samom kraju.

Laza Kacanski
19.08.2017, 18:06
Ja ne vidim taj odbrambeni potrencijal koji neki provlace za ovaj tim Cedevite.
Posebno spolja de su odbrambeno vrlo tanki.
Ne znam dal planiraju Nikolsa na 3 ili 4?
Trkacki takodje po meni upitni.
Kosarka se danas svela pre svega na jaku defanzivu,skok,tranziciju,lake poene.Za to je neophodno imati fizicki jake igrace koji mogu da igraju na vise pozicija.To kod Cedevite ne vidim.
Sa druge strane ne mislim da je ovaj tim Cedevite skup.Citao sam na forumima Hrvatskim da ce Todeski ove sezone smanjiti ulaganja.
Ocigledno se islo na 4 Amera koji ce biti sve i svja u timu sto je uvrk pogubno.
No videcemo.

blond
19.08.2017, 19:13
Prvo - promasio si poentu mog posta. Rec je o bazi navijaca, a ne o rasprostranjenosti odredjenih sportova. Imali smo i mi Cacak, Kraljevo, Uzice... i???? Gde su sada?
Nema vise komunisticke drzave, nema vise ulaganja od strane opstina i firmi (koje su vecinom pogasene). Nekada se nije ni placala clanarina za treniranje, ili je bila simbolicna. Danas u mnogim sportovima roditelji voze decu na utakmice u druge gradove.

Pricam o bazi navijaca. Mnogo je zdravije da se ljudi vezu za svoj grad i regiju, nego da biraju izmedju dve ponudjene opcije.

Drugo, mi nismo vise SFRJ i nemamo bazu od 22m ljudi, gde se manje - vise slobodno kretalo (ukljucujuci sportiste). S' te strane je dobro sto postoji nekoliko klubova u kojima je koncentrisan kvalitet. Deca vecinom i dolaze iz manjih gradova. Odakle je Simanic, Guduric?

Nije nekoliko. Od 5 trenutno najjacih klubova u Srbiji tu su Zvezda, Partizan, Zvezda 2, takoreci Partizan 2 i Miskov klub.

Trece - u moje vreme se nije mrzeo Partizan i obrnuto. Ja licno sam isao da gledam Partizan kada je igrao dobar basket. Gledao sam i pokojnog Cosu kada je za Cibonu igrao protiv KKP. Boban Petrovic ga je tukao za sve pare, a sudija vidi svaku trecu licnu.

Nekada je nekada, sada navijaci mrze jedni druge, a oni manje ekstremni ne podnose protivnicke klubove. Mnogo je zle krvi bilo u poslednjih petnaestak godina.

Cetvrto - nismo mi Nemacka pa da svaki grad ima nekog giganta koji ce da sponzorise neki sport. Vidim, sve je lose Realu i Barsi, CSKA i slicno. Imali smo Metaloplastiku u Sapcu i???
Peto - i ranije se u Kninu navijalo za Zvezdu, kao i u BL, Prijedoru i sl.
Tako da dugorocno gledano, ukrupnjavanje je bolje. I zbog para (trenutno, a verovatno i ubuduce) i zbog tradicije i zbog konkurentosti.

U Nemackoj ima vise mesta i mnogo klubova, naravno. Ne poredim Srbiju i Nemacku, ali ima valjda nesto izmedju postojanja samo dva kluba (sto kazes da je dobro) i situacije u Nemackoj? Ta Spanija takodje ima samo dva SD, ali ima i mnoge klubove koji imaju podrsku u svojim halama. U Rusiji niko nije zainteresovan za kosarku i to je drugo.

Reagovao sam samo zato sto si napisao srecom da smo imali dva SD, a to nas je i dovelo u ovakvu situaciju. Ako hoces ukrupnjavanje dosta je da postoji jedan klub u koji se ulaze, kao sto je u mnogim malim zemljama slucaj. Cilj je da i domace takmicenje bude intersantno? Daj da se nesto menja i da vise klubova bude ukljuceno. Ovo jeste jako nerealno, ali ako je cilj jaka i zanimljiva kosarka u zemlji i regionu, to nije slucaj ako ce dva tima da se smenjuju do besvesti.

Laza Kacanski
20.08.2017, 12:55
Bilan i Slavica na pripremama sa Cedevitom.

Ruzni Prljavi Zli
20.08.2017, 12:56
Bilan i Slavica na pripremama sa Cedevitom.Zar Bilan nije napustio "sokiće"?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Laza Kacanski
20.08.2017, 12:57
Zar Bilan nije napustio "sokiće"?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć TapatokaIstekao mu je ugovor.
Al izgleda tesko pronalazi novi angazman.

Brajkula
20.08.2017, 12:57
Neće Miru niko. :(

Ruzni Prljavi Zli
20.08.2017, 12:58
Njegova mera je Cedevita. Tu se oseća važan.
Jel to Slavica iz Cibone?

Ruzni Prljavi Zli
20.08.2017, 12:59
Neće Miru niko. :(Odbio Acu Petrovića i repku pa ga sustigla loša karma [emoji1]

Laza Kacanski
20.08.2017, 12:59
Njegova mera je Cedevita. Tu se oseća važan.
Jel to Slavica iz Cibone?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć TapatokaDa iz Cibone.

Ruzni Prljavi Zli
20.08.2017, 13:00
Da iz Cibone.Ode Cibona ko i Partizan u K.

Knipex
20.08.2017, 13:07
Mene čudi da Slavica već nije potpisao za Cedevitu. Očekivao sam taj potpis čim je otišao iz Cibone.

Ruzni Prljavi Zli
20.08.2017, 13:32
Cedevita okiplja plejadu mladih talenata. Cibona pored Tedeskijevih para nema šta da traži.

blek hils
20.08.2017, 13:35
Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.

Laza Kacanski
20.08.2017, 13:36
Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.Uvalice ga Misko ne brini.

011
20.08.2017, 14:42
Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.

Pa verovatno ima i on neke svoje uslove ispod kojih nece da ide, tipa plata, takmicenje u kom klub nastupa i sl. Imao je on sigurno ponuda do sada, ali verovatno da nije bio zadovoljan, i nece po svaku cenu bilo gde da ide.

blond
20.08.2017, 20:27
Ode Cibona ko i Partizan u K.

Odavno je Cibona u k, da si ti meni ziv i zdrav. Jos u vreme kada su osvojili svoju jedinu ABA titulu. Poslednjih 4-5 godina kakve takve budzete imali su dva BG kluba, Cedevita i Buducnost, sve ostalo je jos ranije propalo. Prosle i ove sezone se toj grupi pridruzio i Partizan i tako smo ostali na 3 koliko toliko jaka tima.

Daba
21.08.2017, 18:16
Džikić na novom početku: Žao mi je zbog jedne stvari
21 avg 2017. 17:100196

Košarkaši Budućnosti počeli su pripreme za predstojeću sezonu, a novi trener Podgoričana, Aleksandar Džikić, izneo je očekivanja za sledeću sezonu.

Džikić je izrazio zadovoljstvo odrađenim prelaznim rokom, uz napomenu da će na četvoricu reprezentativaca moći da računa tek po završetku Eurobasketa.

– Tek u finišu priprema računaćemo na naše reprezentativce i tada biti u kompletnom sastavu. U pripremnom periodu nas čekaju dva meča u Beogradu početkom septembra, potom turniri u Sarajevu i Sardiniji, a zatim i Super kup ABA lige. Što se tiče prelaznog roka, doveli smo dva izuzetna profesionalca na pozicijama koje smo prepoznali kao kritične. Bitno je da je prvobitni koncept dovođenja mlađih domaćih igrača ispoštovan. Jedino nam je žao što nismo uspeli da se dogovorimo sa još nekim domaćim igračima sa kojima se pregovaralo, ali sveukupno odrađen je dobar posao, rekao je Džikić, a preneo klupski sajt.

Bivši trener Partizana dodao je da nije došao da postavlja ciljeve već da radi.

– Ne postavljam ciljeve, moje je da radim. Pravimo osnovu za sledeću sezonu, radićemo u više pravaca, razvoj i rezultati u isto vreme, dodao je Džikić.

Zasto Buducnost ovako kasno krece u pripreme???

Пера Ложач
21.08.2017, 18:20

Јер су у могућности.::)

Ruzni Prljavi Zli
21.08.2017, 19:02
Gledajući roster Budućnosti ne znam zašto mnogi misle da će biti konkurentni Cedeviti i pre svega CZ. Nisu me ubedili da su uradili nešto specijalno na transfer pijaci.

Laza Kacanski
23.08.2017, 10:32
FMP doveo nekog mladog Rusa.
http://gif.co/GvjG.gif

MrTwister
23.08.2017, 22:14

Nije bilo igraca, kad su se vratili ovi neki sto su bili sa B reprezentacijom na turneji po Kini, tad su i pripreme pocele.2 nedelje ovih bazicnih priprema pa onda idu neke pripremne utakmice bice ih oko 10 gore dolje 1-2 utakmice.4 tipa sto ce biti sa reprezentacijom Sehovic,Barovic,Nikolic i Ivanovic ce se nakon Eurobasketa prikljuciti pripremama.

Buducnosti nije cilj ove sezone da bude nesto pretjerano konkurentna za titulu vec je u prvom planu promocija tih domacih igraca.Tako da ono izmedju Cedevite i Zvezde ce biti i ove sezone, to se znalo i prije mjesec dana.

NateHuffman
24.08.2017, 01:21
Gledajući roster Budućnosti ne znam zašto mnogi misle da će biti konkurentni Cedeviti i pre svega CZ. Nisu me ubedili da su uradili nešto specijalno na transfer pijaci.

Bas zato sto su promenili transfer politiku. Jako talentovana ekipa koja ce tek za dve tri godine pokazati pravo lice. Kapiram da zrtvuju ovu sezonu ali opet ce biti u 4. Po meni ovo im je najbolji prelazni rok godinama unazad, plus su zadrzali sve mlade igrace sem carapica

011
24.08.2017, 12:13
Bas zato sto su promenili transfer politiku. Jako talentovana ekipa koja ce tek za dve tri godine pokazati pravo lice. Kapiram da zrtvuju ovu sezonu ali opet ce biti u 4. Po meni ovo im je najbolji prelazni rok godinama unazad, plus su zadrzali sve mlade igrace sem carapica

Videcemo kako ce se odvijati ta prica kod njih, nije to meni nista sigurno ni tako izvesno kada je Buducnost u pitanju. Jesu doveli dosta mladih igraca i napravili perspektivan tim, ali pitanje je koliko ce trajati ta prica i sa Dzikicem, i kako ce se to razvijati narednih godina.

ThundeR ThoR
25.08.2017, 13:27
Prescot Knowles novi igrac Zadra. Solidno karijera. Igrao u NBDL-u, Grckoj, Italiji. Prosle sezone u Ashodu, Izrael. Pored njega stigao i domaci igrac Domagoj Vukovic.

MrTwister
25.08.2017, 15:56
Kako se meni vec par godina jos iz Pistoie svidja Preston, jedan od omiljenih Cardinalsa zadnjih 10tak godina.Bas solidan kombo bek.

blond
25.08.2017, 18:07
Prescot Knowles novi igrac Zadra. Solidno karijera. Igrao u NBDL-u, Grckoj, Italiji. Prosle sezone u Ashodu, Izrael. Pored njega stigao i domaci igrac Domagoj Vukovic.

Fino, drago mi je sto nece biti totalna kanta od tima. :)

Laza Kacanski
26.08.2017, 11:57
Raša Radovanoviċ direktor Partizana.
Odlican potez komsija

la haine
26.08.2017, 12:09
Razlog više da Čovke stavi tačku na crno beli svet.

kronostime
26.08.2017, 12:17

Bi on - kad bi mogao. :p

la haine
26.08.2017, 12:22
Dobro, niko ne poriče da ste žilavi :biggrin: Ali uporan je on

kronostime
26.08.2017, 12:32
Dobro, niko ne poriče da ste žilavi :biggrin: Ali uporan je on

Moze da bude uporan koliko hoce - KKP je institucija i ne moze se ugasiti tako lako. :p

Ganac
26.08.2017, 12:36
Bar ćemo da vidimo kakve su stvarne zasluge bile Raše u onom FMP-u.
Smatram da je potrebno da imamo i Partizan kao ozbiljnu opciju u ABA ligi a ne poziciju fikusa.

dekkard
26.08.2017, 12:45
Čović majstor prefinjene metafore :D, ali ne možemo jedni bez drugih pa ko je bolji (Zvezda :biggrin:) pobedu nek slavi.

madafaka73
26.08.2017, 13:15
Neka oni budu fikus koliko i mi, pa onda možemo džentlmenski da se rokamo, pa ko bolji.

dekkard
26.08.2017, 13:37
Neka oni budu fikus koliko i mi, pa onda možemo džentlmenski da se rokamo, pa ko bolji.

Ma realno je da će njima u ovoj i u narednim godinama glavni konkurenti da budu FMP i Mega, a ne mi.

la haine
26.08.2017, 14:16
Ja uopšte nisam poklonik priče da je za jaku Zvezdu potreban jak Partizan i obrnuto. Dovoljno je da ABA liga nije totalni raspad, da bi igrači koji ne igraju puno u EL stasali, a za sve drugo je tu EL i tu ćemo jačati kao klub.

Ricma
26.08.2017, 16:45

Kako je krenuo, stavice on tacku i na crveno-beli svet, licni(finansisjki) interesi iznad Zvezde to sto neki put se poklope sa Zvezdinim pa neke od vas to omadjija to je druga stvar.:biggrin:

Grobar srpske kosarke, a vi ste to pripisivali nekom drugom.:biggrin:

Dok god Zvezda igra jedan mec Evrolige nedeljno, apsolutno je nebitno kakvog je kvaliteta ABA liga i sto je ona iz godine u godinu sve slabija.

la haine
26.08.2017, 16:54
Ne znam zaista o čemu ti to. Dugovi vraćeni, tim skoro sklopljen za sl. sezonu, igrači potpisani na višegodišnje ugovore, itd. Da na to dodam i da je 90% reprezentacije prošlo kroz Čovićev sistem, stvarno je grobar srpske košarke.

Ricma
26.08.2017, 17:22
Kriticno je to sto verujes bivsem politicaru, iako ne bih da ulazim u njegove finansijske izvestaje.Dovoljno mi je samo da cujem koliko je plata isplaceno u prosloj sezoni i sto doticni kuka za pare od drzave.Sve je to sada zatureno pod tepih, ali jednom prilikom kada pukne obice se nekim navijacima o glavu sto su verovali u njegove lazi koje on plasira.Kosarka za najvece evropske klubove predstavlja samo trosak, a jedan klub iz Srbije da posluje u dobitku.No dobro, ko sam ja da nekom da zabranim da verujem.:)

Chupa
26.08.2017, 17:39
Ricma covek odgovori na prethodni komentar a ne dotakne se nijedne stvari koja pise u tom komentaru. Jer kontra argumenata ni nema osim "vas sve lazu jer ste glupi a ja znaem". Istrese se gomila govana na tastaturu i klikne se posalji, stvarno svaka cast.

la haine
26.08.2017, 17:41
Naklapaš bezveze i dalja diskusija nema poentu. Pogotovo je argument da je bivši političar jako smešan... Zna se zašto smo imali dugove, Čović ne kuka na državu i sam je rekao da država nema dug prema Zvezdi. Sada su prodati neki igrači i dug je izmiren, a nakon stanja od 2011. i stanja sada, ja zaista ne mogu da uzmem nikoga za ozbiljno ko ga napada nakon svega.