Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vidi, ekonimisto... Toplo preporučujem da svoje vrhunsko znanje iskoristiš u praksi u klubu čiji si simpatizer, nije da im ne treba. Zvezda koliko je moguće u ovoj državi posluje transparentno, čuju se neke cifre vezano za budžet i plate igračima, nekada i u vezi dugovanja dok je bilo aktuelno, dok kod vas mrka kapa. Više podataka o finansijama može da se nađe za Cosa Nostra, nego za vas.
    I ne treba da nas tobože dobronamerno upozoravaš pričama o Čoviću, Cigani znaju vrlo dobro ko je on i šta je, konstruktivna kritika Čovića se na zvezdaškim forumima pisala godinama i dalje se piše, mnogo dublje i detaljnije nego na bilo kojim drugim mestima. Dakle, znaju Zvezdaši mnogo toga, ne veruju slepo svom vođi.
    Peckanje je ok, nemam ništa protiv toga, ali čim si ušao u neku "dublju" analizu izgubio si i konce i smisao svog pisanja.

    Comment


    • Ne zelim ja da imam posla sa bilo kojom domacom firmom, pa tako ni sa Partizanom.Radim u stranoj privatnoj firmi i nadam se da ce na tome da ostane.Ima puno ljudi koji znaju mnogo vise od mene(a ja nisam ni imao veliku zelju da udjem u reviziju), ako se oni ne petljaju ne trebam ni ja.Ako oni kazu da vecina nasih domacih firmi posluje sumnjivo(a navodno su u plusu i na pozitivnoj nuli), naravno da cu da im verujem na rec.Jedan covek nikada ne moze da promeni sistem, a Boga mi to tesko polazi za rukom grupi ljud.U najboljem slucaju kada grupa ljudi pokusava nesto da promeni imacemo nesto kao Beli i njegova ekipa iz Mladenovca zato sto se radi o maloj sredini.Na vecem lokalu, to je mnogo teze ostvariti i napraviti promene.Sportski klubovi su tek nedodirljiva tacka i tu dok se drzava ne promeni iz korena, nece nista.

      Da sam i ja Cigan, bio bih zadovoljan sa Covicem samo ne bih verovao u svaku njegovu pricu(pa tako ni o finansijskom izvestaju, jer znam kako posluju vecina nasih firmi u plusu ili na pozitivnoj nuli), jer toliki fanatik nisam niti cu ijednu javnu figuru da velicam.To sto je Covic vise bi trebalo da znaci da treba svaku njegovu izjavu uzeti sa rezervom, a ne slepo verovati i usvajati sta on prica.To je poenta, a i ti tako pises tako da ne vidim razlog da oko toga potezemo raspravu.

      Ponavljam se samo kao navijac klubova koji dolaze iz zemalja koje su dobro regulisane i cija ekonomija ima jak sistem(poput Nemacke), mogu da verujem finansijskim izvestajima tih klubova.Da sam iz Spanije i da sam navijac Barselone ili Reala, opet ne bih mogao da verujem njihovim finansijskim izvestajima jer znam koliko su zaduzeni i kako im ekonomija funkcionise.Toliko od mene nadam se.
      Last edited by Ricma; 26-08-17, 18:47.

      Comment


      • Poštujem tvoju želju da ne želiš da imaš posla ni sa jednom domaćom firmom, samo poslednji put kada sam proveravao Zvezdi je Srbija domicil, pa ono... budi dosledan, ništa više.

        Comment


        • Originally posted by la haine View Post
          Ne znam zaista o čemu ti to. Dugovi vraćeni, tim skoro sklopljen za sl. sezonu, igrači potpisani na višegodišnje ugovore, itd. Da na to dodam i da je 90% reprezentacije prošlo kroz Čovićev sistem, stvarno je grobar srpske košarke.
          Одакле теби информације да су дугови сви враћени?

          Ту не верујем ниједном инсајдеру, то само Човић добро зна шта је и коме је враћено.

          Вероваћу истом када ККЦЗ буде потпуно транспарентан. До тада, мислим да је најбоља опција да води КК и захвалан сам му што је подигао овај клуб.

          Comment


          • Ne smem naravno zbog Ugovora o poverljivosti da pricam o koji firmama u srpskoj privredi se radi kako mi drugari ne bi najebali i popili otkaze, ali kada mi oni kazu da vecina firmi kod kojih se obavlja revizija napumpavaju brojke i da bi na osnovu svojih finansijskih rezultata treba da ne dobiju potvrdu i da treba da dobiju negativno misljenje o finansijskom izvestaju to dovoljno govori koliko posluju regularno.Naravno ovo je vise uzorak, a ne da su u pitanju sve domace firme u Srbiji.Krenula bezveze rasprava, inace ja ni ne verujem ni rezultatima drzavnih i domacih firmi.Ako je Zvezda tu izuzetak, nikakav problem da priznam da sam pogresio i to ce vreme reci da li sam pogresio.Iz trenutne perspektive to se ne moze sa sigurnoscu utvrditi.Ja svoje zakljucke donosim na osnovu poslovanja odredjenih domicilnih firmi i prica ljudi koji su u revizorskom sektoru.Nema tu nikakvog mog animoziteta prema Zvezdi ili navijacke zaslepljenosti.Iste stavove bih zastupao i da Partizan propagira pozitivno finansijsko poslovanje.Bez obzira da li se radi o povecanju ili smanjenju dugova, ta cifra je uglavnom manja ili veca od one koja se provlaci u medijima.Bilo par forumasa pre nekoliko godina koji su objasnjavali taj sistem parazita i latentnog povecanja duga.Covic ako je uradio jednu bas dobru stvar (cuo sam to od vise strana) je da je otkacio nekoliko parazita koji generalno nisu nista ulozili (imali su potrazivanja) tako da je naravno dug bio manji.Partizan se takvih pijavica nije oslobodio.

            Edit:Pobeda ukratko napisao sta bih mislio da sam navijac Zvezde.
            Last edited by Ricma; 26-08-17, 20:40.

            Comment


            • Originally posted by Ricma View Post
              Ne smem naravno zbog Ugovora o poverljivosti da pricam o koji firmama u srpskoj privredi se radi
              Да ли ту мислиш на државне фирме или приватне?
              Ако мислиш на државне,ради се о свим фирмама.Тако да ту немаш чега да се бојиш а и ти твоји инсајдери!
              Какав си ти економиста ако то не знаш?
              Што се тиче приватних дирми за нјих ме заболе!

              Comment


              • Originally posted by la haine View Post
                Naklapaš bezveze i dalja diskusija nema poentu. Pogotovo je argument da je bivši političar jako smešan... Zna se zašto smo imali dugove, Čović ne kuka na državu i sam je rekao da država nema dug prema Zvezdi. Sada su prodati neki igrači i dug je izmiren, a nakon stanja od 2011. i stanja sada, ja zaista ne mogu da uzmem nikoga za ozbiljno ko ga napada nakon svega.
                Slazem se sa onim sto si rekao da nema potrebe za jakim Partizanom da bi bila jaka Zvezda i obrnuto (licno sam ili za jedan ili za vise od 2 jaka kluba), ali ovo oko dugova i ne ide bas tako. Ne lezu sve pare od obestecenja odmah i vuci ce se to, samo su igraci strpljivi i znaju da ce biti isplaceni ... nekad.
                Ne treba se zanositi da bilo ko ko nije CSKA, Barselona ili Makabi moze da posluje bez dugova. Mnogo mocniji klubovi su imali sitnijih dugova i to nije strasno. Strasno je kada vise ne mozes da funkcionises zbog dugova. Dobijes neke pare i sve ode na dugove.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Napisao sam već kako to sa obeštećenjem funkcioniše, da ne ponavljam. Podigne se kredit (za Kalinića je podignut od AIK banke), a svaka rata koja dospe, ide banci.

                  Comment


                  • Mornar ce uskoro odigrati nekoliko pripremih utakmica u Cacku vs Borca,Sloge i Sigal Prištine početkom septembra.Bice tu nekih drugih provjera kasnije al sa ovim počinju pripremni mecevi za njih.Svi ce osim Radoja Vujosevica putovati koji je povrijedjen i Vranjesa koji je na pripremama reprezentacije.

                    Comment


                    • http://www.mvp.rs/vesti/domaca-kosar...bolji-od-vrsca
                      http://www.mozzartsport.com/vesti/pr...rtizana/176636
                      http://www.mozzartsport.com/vesti/pa...al-ncaa/176647
                      match_pr.php?id=164&tab=statistic_FullStatistic&se z=17
                      Last edited by Laza Kacanski; 27-08-17, 22:36.

                      Comment


                      • Goss u Partizanu.

                        Comment


                        • Da odgovorim ovde da ni bi trolovali sadržajnu i uvek on topic temu komšija.

                          Originally posted by dekkard View Post
                          Ko je najbolji trener u Srbiji?
                          Originally posted by kronostime View Post
                          Miloje.
                          Originally posted by kronostime View Post
                          Transferi igraca koje je trenirao dovoljno govore o njemu.
                          Mega je fenomen jer iza nje stoji najuticajniji evropski košarkaški menadžer. Nema stalno prebivalište, nema navijače, nema skauting, pa se teško može posmatrati kao standardan košarkaški klub. Ono što je primetno u poslednjih nekoliko godina, to je tendencija da se uspostavi direktna veza sa USA i NBA, što je u dobroj meri i urađeno, a biće još intenzivnije u periodu pred nama. Najvažniji motiv te firme je da zaradi novac, sve ostale priče za širu javnost, tipa da je to klub za razvoj mladih igrača, su medijski spinovi. Sa tom decom i nešto starijim igračima, posebno u prvom timu, se radi po programu NBA savetnika, forsira se igra u kojoj će se najbolje pokazati ko može u perspektivi da postane član nekog NBA kluba. To je primarni cilj, jer menadžer nema potrebu da, kao svi ostali "manji" klubovi po Srbiji, promociju svojih igrača vrši preko Zvezde ili Partizana. Kao što se moglo videti, ni jedan top prospekt SRSKE KOŠARKE u poslednjih nekoliko sezona nije završio iz Mege u Zvezdi kao trenutno dominatnom klubu u Srbiji i regionu, što de facto poništava još jedan spin iz te kuhinje - da Mega pravi igrače za budućnost srske reprezentacije.
                          U tako strogo kontrolisanim uslovima, gde se apsolutno zna šta je prioritet i gde gotovo da nema mesta improvizaciji trenera, reći za istog da je najbolji u Srbiji, a kao argument navesti primere transfera iz tog kluba je, da iskoristim eufemizam, neozbiljno.

                          Comment


                          • Imam dva(tri) pitanja za tebe.

                            Prvo da li je trener u Megi nebitna karika i da li je irelevantna cinjenica to sto je vec duzi niz godina u Megi i sto je ostvaren kontinuitet rada sto je mozda jedna od bitnijih stavki kako bi klub u jednom trenutku belezio uspehe?

                            Drugo, da li se njemu moze pripisati napredak igraca?

                            Iako je u jednom trenutku preovladalo misljenje da je Dzikic najbolji(prvih njegovih pola godine u Partizanu), pa prosle sezone Radonjic smatram da Muta, koji nije imao veliku ulogu(blizi je marginalnoj) u poslednjih nekoliko godina u srpskoj klupskoj kosarci, i Alimpijevic trenutno ne mogu u ovom trenutku da budu u istoj recenici sa Milojevicem.Sto opet ne znaci da odbacujem cinjenicu da Alimpijevic vec uskoro moze da se kotira ispred Miloja.A i bio sam jedan od onih koji je pricao u poslednjih godinu-dve da je Radonja najbolji trener u Srbiji, ovo su nova lica kod vecitih i sa te strane u odnosu na njih Miloje ima pocetnu prednost.Ne znamo kako ce trenerska vrteska da radi, ali tesko je obezbediti kontinuitet u duzem roku, a Mega ako to ostvari uz poklapanje odredjenih stavki moze da puca na vise od treceg mesta.Kod vecitih(pogotovo sada) tesko je zamisliti da neki trener sedi na klupi duze od 4-5 godina.
                            Last edited by Ricma; 28-08-17, 11:27.

                            Comment


                            • Nabrajao sam šta nema Mega, trenera ima i on radi dobar posao za ono što klubu treba. Tu pre svega mislim na implementaciju programa i pripremu za NBA kao neki konačan cilj, naravno da gro igrača NBA neće videti van TV. Da li igrači napreduju? Pa naravno da napreduju, normalno je da mladi momci kroz trenažni program napreduju. Kod Miloja uvek imam rezervu jer je njemu Mega jedina stavka u CV, čekam da pređe u neki ozbiljan klub i da vidim koliko vredi. Nadao sam se da će ove sezone preuzeti Partizan, pa da ga što pre vidimo na delu, ali eto, nije mu to očigledno odgovaralo, lepše je u Megi.

                              Što se tiče drugih trenera, odlaskom Radonjića je ostalo upražnjeno mesto, pa sam prilično nestrpljiv da vidim ko će ove sezone preuzeti primat. U vezi kontinuiteta, imaš najsvežije primere da su i Vujošević i Radonjić ostvarili isti, dakle nije baš da nema. Alimpijević, ako se poklope kockice, može biti dugoročno rešenje, opet, može završiti svoju priču u Zvezdi posle nekoliko meseci. Muta je siguran do kraja sezone, neozbiljno bi bilo tako iskusnog trenera menjati u toku iste, kakvi god da su rezultati. Mega nema ambicije da puca na ABA vrh ili KLS, neće tu menadžer da se mnogo zamera jer mu nije ni bitno, ima svoj šetajući izlog i u Evropi ove sezone (valjda, nisam proveravao), dok je KRK legitimna meta jer nema preveliku rezultatsku težinu, a opet se vodi kao trofej.

                              Comment


                              • Vujosevica sam izostavio iz te jednacine zato sto Partizan nikada nece moci da se vrati tamo gde je bio i da igra konstantno Evroligu.Poklopilo se tu dosta faktora sto je u neku ruku produzilo njegov ostanak pored domacih titula, a i prvoj polovini tadasnjeg mandata Partizan je bio nebitan u evropskim okvirima sa izuzetkom jedne sezone gde su bili blizu top16.Maksimum sadasnji Partizan koji moze da se izvuce je neko drugorazedno evropsko takmicenje kao sto je sada Evrokup, cim dodje dve neuspesne sezone retko ko ce da doceka trecu.Igrace takmicenje koje je u skladu sa njihovim finansijama.Ostanak na klupi kod vecitih uglavnom diktiraju trofeji i uspesi na evropskom nivou, ukoliko njih nema raste pritisak za smenom trenera.Radonjic je bio ludacke srece da prezivi 2014 godinu kada su ga mnogi tada otpisali.I Duletu i Radonji su se poklopili neke stvari pa su ostali to koliko su ostali, ne verujem da ce sreca da bude toliko na strani sadasnjih i buducih trenera vecitih u skorije vreme.

                                I zbog toga sam napisao da je sada tesko zamisliti da neki trener moze duze da se zadrzi u klubu, Radonja jeste bio malo jace od 4 godine, ali nesto ne verujem da se u skorije vreme pojaviti primer slican njemu.Milojevic vec u oktobru imace 5 godina kako je u Megi, a ostace do kraja sezone i bice to skoro nepunih sest godina.Olaksava mu posao sto je uspostavljen jak sistem(elemente si ti vec naveo u prvom postu), sto on dobro pliva u njemu i sto je u prvi plan stavljen razvoj igraca(gde najbolji zavrse u NBA i dobija se obestecenje koje iznosi negde oko 500 ili 600k dolara), a ne jurenje trofeja jer se ipak gleda sigurna zarada.Trofeji iz njihovog ugla predstavljaju bonus, ali oni finansijski nista bolje ne prolaze sa tim zato sto cenu igraca diktira i igranje evropskih utakmica na najvisem nivou dok oni i ove godine igraju Ligu Sampiona koja je malo slabija nego prosle godine.Oni su trenutno samo pogodna odskocna daska za najbolje kako bi usli u NBA, ovi ostali zavrse uglavnom u osrednjim evropskim klubovima.

                                Comment

                                Working...
                                X