Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Grof View Post
    Prvo - promasio si poentu mog posta. Rec je o bazi navijaca, a ne o rasprostranjenosti odredjenih sportova. Imali smo i mi Cacak, Kraljevo, Uzice... i???? Gde su sada?
    Nema vise komunisticke drzave, nema vise ulaganja od strane opstina i firmi (koje su vecinom pogasene). Nekada se nije ni placala clanarina za treniranje, ili je bila simbolicna. Danas u mnogim sportovima roditelji voze decu na utakmice u druge gradove.
    Pricam o bazi navijaca. Mnogo je zdravije da se ljudi vezu za svoj grad i regiju, nego da biraju izmedju dve ponudjene opcije.

    Drugo, mi nismo vise SFRJ i nemamo bazu od 22m ljudi, gde se manje - vise slobodno kretalo (ukljucujuci sportiste). S' te strane je dobro sto postoji nekoliko klubova u kojima je koncentrisan kvalitet. Deca vecinom i dolaze iz manjih gradova. Odakle je Simanic, Guduric?
    Nije nekoliko. Od 5 trenutno najjacih klubova u Srbiji tu su Zvezda, Partizan, Zvezda 2, takoreci Partizan 2 i Miskov klub.

    Trece - u moje vreme se nije mrzeo Partizan i obrnuto. Ja licno sam isao da gledam Partizan kada je igrao dobar basket. Gledao sam i pokojnog Cosu kada je za Cibonu igrao protiv KKP. Boban Petrovic ga je tukao za sve pare, a sudija vidi svaku trecu licnu.
    Nekada je nekada, sada navijaci mrze jedni druge, a oni manje ekstremni ne podnose protivnicke klubove. Mnogo je zle krvi bilo u poslednjih petnaestak godina.

    Cetvrto - nismo mi Nemacka pa da svaki grad ima nekog giganta koji ce da sponzorise neki sport. Vidim, sve je lose Realu i Barsi, CSKA i slicno. Imali smo Metaloplastiku u Sapcu i???
    Peto - i ranije se u Kninu navijalo za Zvezdu, kao i u BL, Prijedoru i sl.
    Tako da dugorocno gledano, ukrupnjavanje je bolje. I zbog para (trenutno, a verovatno i ubuduce) i zbog tradicije i zbog konkurentosti.
    U Nemackoj ima vise mesta i mnogo klubova, naravno. Ne poredim Srbiju i Nemacku, ali ima valjda nesto izmedju postojanja samo dva kluba (sto kazes da je dobro) i situacije u Nemackoj? Ta Spanija takodje ima samo dva SD, ali ima i mnoge klubove koji imaju podrsku u svojim halama. U Rusiji niko nije zainteresovan za kosarku i to je drugo.

    Reagovao sam samo zato sto si napisao srecom da smo imali dva SD, a to nas je i dovelo u ovakvu situaciju. Ako hoces ukrupnjavanje dosta je da postoji jedan klub u koji se ulaze, kao sto je u mnogim malim zemljama slucaj. Cilj je da i domace takmicenje bude intersantno? Daj da se nesto menja i da vise klubova bude ukljuceno. Ovo jeste jako nerealno, ali ako je cilj jaka i zanimljiva kosarka u zemlji i regionu, to nije slucaj ako ce dva tima da se smenjuju do besvesti.
    Last edited by blond; 19-08-17, 18:14.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Bilan i Slavica na pripremama sa Cedevitom.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Bilan i Slavica na pripremama sa Cedevitom.
        Zar Bilan nije napustio "sokiće"?

        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

        Comment


        • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
          Zar Bilan nije napustio "sokiće"?

          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
          Istekao mu je ugovor.
          Al izgleda tesko pronalazi novi angazman.

          Comment


          • Neće Miru niko.

            Comment


            • Njegova mera je Cedevita. Tu se oseća važan.
              Jel to Slavica iz Cibone?

              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Neće Miru niko.
                Odbio Acu Petrovića i repku pa ga sustigla loša karma [emoji1]

                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                Comment


                • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                  Njegova mera je Cedevita. Tu se oseća važan.
                  Jel to Slavica iz Cibone?

                  Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Da iz Cibone.

                  Comment


                  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                    Da iz Cibone.
                    Ode Cibona ko i Partizan u K.

                    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Mene čudi da Slavica već nije potpisao za Cedevitu. Očekivao sam taj potpis čim je otišao iz Cibone.
                      This is the beginning of your day
                      Life is more intricate than it seems
                      Always be yourself along the way
                      Living through the spirit of your dreams

                      https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                      Comment


                      • Cedevita okiplja plejadu mladih talenata. Cibona pored Tedeskijevih para nema šta da traži.

                        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.

                          Comment


                          • Originally posted by blek hils View Post
                            Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.
                            Uvalice ga Misko ne brini.

                            Comment


                            • Originally posted by blek hils View Post
                              Zaista je neverovatno ovo za Mira Bilana. Meni je bilo čudno i kada je prošli put produžio ugovor sa Cedevitom, ali ovakvu nesposobnost njegovog menadžera da ne može da mu uvalja neki dobar ugovor u Rusiji ili Turskoj... Neverovatno. Odličan igrač. Jako malo takvih ima na toj poziciji.
                              Pa verovatno ima i on neke svoje uslove ispod kojih nece da ide, tipa plata, takmicenje u kom klub nastupa i sl. Imao je on sigurno ponuda do sada, ali verovatno da nije bio zadovoljan, i nece po svaku cenu bilo gde da ide.

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Ode Cibona ko i Partizan u K.

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Odavno je Cibona u k, da si ti meni ziv i zdrav. Jos u vreme kada su osvojili svoju jedinu ABA titulu. Poslednjih 4-5 godina kakve takve budzete imali su dva BG kluba, Cedevita i Buducnost, sve ostalo je jos ranije propalo. Prosle i ove sezone se toj grupi pridruzio i Partizan i tako smo ostali na 3 koliko toliko jaka tima.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X