Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti
    Nema sanse da oni ubace duplo vise para od nas. Po meni, najvece mogucnosti im daje fuzija sa Cibonom.
    Pa i ja se nadam da neće.

    A od fuzije sa Cibonom neće biti ništa.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Stizu dva Amera u MZT. Brett Baily sa San Diego univerziteta i Daniel Janesn koji je prosle sezone nastupao za Limburg, Belgija. Ujedno Ljubomir Mladenovski je napustio Skopje i prelazi u novog Slovenskog prvoligasa ekipu Ilirije.

      Comment


      • Cedevita ce imati ozbiljnu ekipu ove godine. Mozda malo tanku na poziciji 1 ali prilicno cvrstu i sa iskusnim trenerom. Tim su vec sastavili i ocekuje se samo potpis startne petice. Ako tu dovedu ozbiljnog igraca, a verujem da ce pokusati, ima da prsti u plej ofu ABA lige.
        This is the beginning of your day
        Life is more intricate than it seems
        Always be yourself along the way
        Living through the spirit of your dreams

        https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

        Comment


        • Originally posted by Knipex[emoji768
          ;1680636]Cedevita ce imati ozbiljnu ekipu ove godine. Mozda malo tanku na poziciji 1 ali prilicno cvrstu i sa iskusnim trenerom. Tim su vec sastavili i ocekuje se samo potpis startne petice. Ako tu dovedu ozbiljnog igraca, a verujem da ce pokusati, ima da prsti u plej ofu ABA lige.
          Doveli peticu

          Comment


          • Chris Johnson , 5ica od 32 godine je nudjen i nama, sada procenite da li smo trebali ovog Johnsona uzeti ili Lessorta na tri godine.

            Comment


            • Originally posted by Grof View Post
              Moze se reci da smo u Srbiji barem u necemu uspeli da nadmasimo ex republike. Stvaranje dva velika SK u Beogradu je bilo dugorocno gledano dobar potez. Naravno, fudbal je doneo navijace, ali su i ostali sportovi iz tih klubova automatski dobijali navijace. Glupo je navijati za CZ u fudbalu, a za Partizan u basketu, ili obrnuto.
              U Hrvatskoj bi bila skroz druga situacija da je Dinamo taj tip SK, ali nije. Imali su vrhunske KK-ove, ali bez neke stalnije osnove u navijackom smislu. Kada su uspesi prestali, ostali su samo zaljubljenici.
              Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze. Oni su ljudi glupi sto u svakom vecem gradu (Sibenik, Zadar, Split) imaju svoj klub za razliku od nas koji nikakav osecaj identiteta i pripadnosti nemamo, osim da od Prijedora do Pirota podrzavamo dva kluba (velika vecina samo mrzi onaj drugi). Ma prosto da nam zavide kako smo mudri i kako smo vizionarsko vodjeni.

              Druga je stvar sto su drzave sirom ex SFRJ odustale od ulupavanja para u prof. klubove, a mi imamo dva drzavna, jedan menadzerski i jednu filijalu tog drzavnog. Sve ostalo na amaterskom nivou.

              Evo i statistike svih bivsih SFRJ republika od 1990 na ovamo:

              Srbija: Partizan 17, Zvezda 6
              Hrvatska: Cibona 18, Cedevita 4, Zadar 2, Split 1, Zagreb 1
              Slovenija: Olimpija 16, Krka 7, Helios 2, Tajfun 1

              Mnogo bolje bi bilo kada bi u Srbiji drugi gradovi imali znacaj i jake klubove. U Nemackoj jedna mesta imaju jaku kosarku, druga rukomet, treca nesto trece. Totalna besmislica je da u bukvalno svakom sportu postoje dva kluba koja dele sve trofeje. U vecini sportova, osim u fudbalu, bi bilo mnogo bolje kada bi postojao samo jedan od njih ili kada bi samo jedan od njih bio mocan na finansijskom i sportskom planu.
              Last edited by blond; 19-08-17, 00:21.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Originally posted by canarian View Post
                Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze. Oni su ljudi glupi sto u svakom vecem gradu (Sibenik, Zadar, Split) imaju svoj klub za razliku od nas koji nikakav osecaj identiteta i pripadnosti nemamo, osim da od Prijedora do Pirota podrzavamo dva kluba (velika vecina samo mrzi onaj drugi). Ma prosto da nam zavide kako smo mudri i kako smo vizionarsko vodjeni.

                Druga je stvar sto su drzave sirom ex SFRJ odustale od ulupavanja para u prof. klubove, a mi imamo dva drzavna, jedan menadzerski i jednu filijalu tog drzavnog. Sve ostalo na amaterskom nivou.

                Evo i statistike svih bivsih SFRJ republika od 1990 na ovamo:

                Srbija: Partizan 17, Zvezda 6
                Hrvatska: Cibona 18, Cedevita 4, Zadar 2, Split 1, Zagreb 1
                Slovenija: Olimpija 16, Krka 7, Helios 2, Tajfun 1

                Mnogo bolje bi bilo kada bi u Srbiji drugi gradovi imali znacaj i jake klubove. U Nemackoj jedna mesta imaju jaku kosarku, druga rukomet, treca nesto trece. Totalna besmislica je da u bukvalno svakom sportu postoje dva kluba koja dele sve trofeje. U vecini sportova, osim u fudbalu, bi bilo mnogo bolje kada bi postojao samo jedan od njih ili kada bi samo jedan od njih bio mocan na finansijskom i sportskom planu.
                I nema razlike.
                Razlika se primeuije čim stignu pare (samo kod nas), jer kad imamo dovoljno za omladinske škole to se oseti posle 1-2 godine, kod ostalih nije tako.
                Pošto privreda ni u regionu ne privređuje - nema para za nadgradnju.
                Last edited by Пера Ложач; 19-08-17, 08:36. Reason: slovo

                Comment


                • Originally posted by ThundeR ThoR View Post
                  Stizu dva Amera u MZT. Brett Baily sa San Diego univerziteta i Daniel Janesn koji je prosle sezone nastupao za Limburg, Belgija. Ujedno Ljubomir Mladenovski je napustio Skopje i prelazi u novog Slovenskog prvoligasa ekipu Ilirije.
                  mzt je prosle godine imao dobar tim, ali lose trenere. mislim da ce ove godine biti dosta slabiji. poslednjih godina dovode interesnate strance. Jensen je zanimljiv igrac. prosle godine scott nije bio los

                  Comment


                  • Mornar će biti hit Abe!

                    Comment


                    • Originally posted by Ica View Post
                      Mornar će biti hit Abe!
                      On je i prošle sezone bio hit. Biće i ove veoma popularan,
                      ali kako kažu jedan hit ne čini proleće!

                      Comment


                      • Originally posted by canarian View Post
                        Uzasno dobar potez, toliko dobar, da ce za 50 godina ostati pustara sirom RS i Srbije sa jednom ili dve velike oaze.
                        Prvo - promasio si poentu mog posta. Rec je o bazi navijaca, a ne o rasprostranjenosti odredjenih sportova. Imali smo i mi Cacak, Kraljevo, Uzice... i???? Gde su sada?
                        Nema vise komunisticke drzave, nema vise ulaganja od strane opstina i firmi (koje su vecinom pogasene). Nekada se nije ni placala clanarina za treniranje, ili je bila simbolicna. Danas u mnogim sportovima roditelji voze decu na utakmice u druge gradove.
                        Drugo, mi nismo vise SFRJ i nemamo bazu od 22m ljudi, gde se manje - vise slobodno kretalo (ukljucujuci sportiste). S' te strane je dobro sto postoji nekoliko klubova u kojima je koncentrisan kvalitet. Deca vecinom i dolaze iz manjih gradova. Odakle je Simanic, Guduric?
                        Trece - u moje vreme se nije mrzeo Partizan i obrnuto. Ja licno sam isao da gledam Partizan kada je igrao dobar basket. Gledao sam i pokojnog Cosu kada je za Cibonu igrao protiv KKP. Boban Petrovic ga je tukao za sve pare, a sudija vidi svaku trecu licnu.
                        Cetvrto - nismo mi Nemacka pa da svaki grad ima nekog giganta koji ce da sponzorise neki sport. Vidim, sve je lose Realu i Barsi, CSKA i slicno. Imali smo Metaloplastiku u Sapcu i???
                        Peto - i ranije se u Kninu navijalo za Zvezdu, kao i u BL, Prijedoru i sl.
                        Tako da dugorocno gledano, ukrupnjavanje je bolje. I zbog para (trenutno, a verovatno i ubuduce) i zbog tradicije i zbog konkurentosti.

                        Comment


                        • Solidan sastav ima Cedevita.
                          Problem je ta domaca osnova koja gotovo da ne postoji.Osim Muse koji je Bosanac.
                          Ocekivao sam nesto mladje strance.Ipak su to igraci od 32,34 godine i pitanje je koliko ce izdrzati ritam.
                          Mada ne igraju EL pa ce biti lakse.

                          Comment


                          • Ali igraju EC, pa i tu ima dosta putovanjq i sve je teže kako takmičenje traje. Tako da če i oni imati 60-tak utakmica + njihova liga koja je zahtevnija od naše.

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Solidan sastav ima Cedevita.
                              Problem je ta domaca osnova koja gotovo da ne postoji.Osim Muse koji je Bosanac.
                              Ocekivao sam nesto mladje strance.Ipak su to igraci od 32,34 godine i pitanje je koliko ce izdrzati ritam.
                              Mada ne igraju EL pa ce biti lakse.
                              I ja mislim da im to moze biti ozbiljan problem. Ne samo zbog ritma i broja utakmica, nego i zbog motivacije tih igraca, od kojih je vecina u drugoj trecini karijere ili na samom kraju.
                              Last edited by 011; 19-08-17, 17:03.

                              Comment


                              • Ja ne vidim taj odbrambeni potrencijal koji neki provlace za ovaj tim Cedevite.
                                Posebno spolja de su odbrambeno vrlo tanki.
                                Ne znam dal planiraju Nikolsa na 3 ili 4?
                                Trkacki takodje po meni upitni.
                                Kosarka se danas svela pre svega na jaku defanzivu,skok,tranziciju,lake poene.Za to je neophodno imati fizicki jake igrace koji mogu da igraju na vise pozicija.To kod Cedevite ne vidim.
                                Sa druge strane ne mislim da je ovaj tim Cedevite skup.Citao sam na forumima Hrvatskim da ce Todeski ove sezone smanjiti ulaganja.
                                Ocigledno se islo na 4 Amera koji ce biti sve i svja u timu sto je uvrk pogubno.
                                No videcemo.

                                Comment

                                Working...
                                X