Announcement

Collapse
No announcement yet.

2016 FORMULA 1 BELGIAN GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2016 FORMULA 1 BELGIAN GRAND PRIX



    Čekali smo ovaj vikend i ovaj trenutak već čini se godinama, davno je u Njemačkoj pala kockasta zastava i osjećam kad da su mi od tada izbile bore na licu i sjede na glavi. Sigurno je u međuvremenu bilo odmora, godišnjih, brčkanja u plićacima ili planinarenja, ali ljudi vrijeme je da se vratimo na posao. Naravno da pod tim mislim pred ekrane, F1 is back. Hoće li Ferrari samo tako prepustiti Red Bullu drugo mjesto u konstruktorima, hoće li možda Red Bull, koji je uvijek jak na Spa, zaprijetiti Mercedesima kao nikada do sada? Što će se desiti iza njih u okršaju Force Indije i Williamsa? Kako će se Ocon suprotstaviti Pascalu? Hoće li Hamilton još jednom izbaciti srednjaka Gutierrezu ili će ovaj put stvari postati osobnije? Pitanja je na pregršt.

    Kratka istorija

    Staza Spa-Francorchamps u šumama istočne Belgije stoji još od davne 1920. kada je nekoliko seoskih puteva povezano u zatvoreni krug. Staza je izgrađena pored sela Francorchamps, i je počinjala tamo gdje i današnja, penjala se uzbrdo pored potoka Eau Rouge, i vijugala nizbrdo i uzbrdo kroz okolna sela. Prva Spa je bila jako brza staza, veoma izazovna i zahtjevna, i veoma brzo je postala središte utrkivanja u Europi. U narednim godinama redovno je ugošćavala VN Belgije, ali početkom Drugog svjetskog rata prestalo je utrkivanje, a nekada predivna staza je pretvorena u ratno poprište kada je Hitler krenuo u zadnju ofanzivu u prosincu 1944.



    1947. utrkivanje se vratilo na Spa, i ostalo je tu sve do zamalo tragičnog incidenta Jackia Stewarta 1966. nakon kojeg je utrka održana još dva puta, a onda ju je Stewart zajedno s ostalim vozačima zatvorio zbog loše isgurnosti. VN Belgije je preseljena na staze Nivelles i Zolder, gdje je ostala sve do 1983. kada je završena obnova Spa. Nova staza je bila jako slična današnjoj, zadržani su orginalni dijelovi oko sela Francorchamps, a brze sekcije kroz sela su zamjenje s vijugavim krivinama kroz šume.


    Staza od korištena 1983., 1985.-2003.

    Od 2007 Spa ima sledeći izgled:


    O stazi

    Duljina kruga: 7.004 km
    Broj krugova:44
    Duljina utrke: 308.05 km
    Broj zavoja:19
    Puni gas: 70% kruga
    Maksimalna brzina: 330 km/h
    Prosječna brzina: 241 km/h
    Pobjede s pole pozicije: 15
    Najupiješniji vozač: Michael Schumacher (6 pobjeda)

    Najbrži kvalifikacijski krug: 1:45.778, Mark Webber, Red Bull, 2010.
    Najbrži krug u utrci: 1:47.263, Sebastian Vettel, Red Bull, 2009.



    Raspored:

    Petak, 26. kolovoz
    10:00 - Prvi slobodni trening
    14:00 - Drugi slobodni trening

    Subota, 27. kolovoz
    11:00 – Treći slobodni trening
    14:00 – Kvalifikacije

    Nedjelja, 28. kolovoz
    14:00 – Utrka

    Last edited by Nikoletina; 25-08-16, 12:48.
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

  • #2
    Propo sam, prethodna 2 meseca nemam pojma šta se dešavalo maltene...

    Comment


    • #3
      Nikoletina, brate, jesi ti to upravo kopirao moj post sa foruma drugog sajta gdje sam novinar i zalijepio ga ovdje?

      Još ja vidim nešto mi poznato sve ovo Nema veze, nije problem, čak mi je drago

      Comment


      • #4
        Jeste, malo sam nešto uredio
        Inače sjajan ti je tekst
        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

        Comment


        • #5
          Hamiltonu preti kazna od 20 mesta unazad, ako se dokaze da je iskoristio prepravki motora nego sto je dozvoljeno. Odluka ce se znati u toku dana.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #6
            Dobija kaznu:

            http://www.f1fanatic.co.uk/2016/08/2...spa-confirmed/

            Koliku, videćemo...

            Comment


            • #7
              bice, nema tu sta da se dokazuje, odredjen je broj motora i komponenti za jednu sezonu ko prekoraci sledi kazna. Hamilton ima vise opcija, naprimer zameni turbo i dobije 10 mesta unazad ili ceo motor 20. Postoji mogucnost da otvori dva motora u Spa a da kazna bude ista kao i za jedan posto su pravila zbog Honde prose godine ublazena. Dobra strana je sto bi verovatno bio miran sa motorima do kraja sezone a losa sto nebi mogao da koristi nadogradnje ako ih bude.
              Last edited by Alan; 25-08-16, 16:30.

              Comment


              • #8
                Bratane nema potrebe da se kopira takst sa drugih foruma.

                Za ubuduce ako otvoras, ako imas zelju- otvori je ali bez kopiranja sa drugih foruma, sajtova. Nije poenta da se napravi kilometarski uvod, nije poenta da se napravi bog zna kakav kvalitetan uvod poenta je da se napravi grupa koja ce non stop biti aktivna i komentarisati trkacki vikend bez obzira jel kvalitetan uvod, jel kilometarski ili uvod sacinjen od osnivnih informacijama.

                Dobronamjeran savjet Nikoletina.

                Comment


                • #9
                  Na danasnji dan pre 25 godina na VN Belgije debitovao je Mihael Sumaher. Na linku ispod je svih 20 bolida koje je vozio u svojoj dugoj i uspesnoj karijeri.

                  http://www.motorsport.com/f1/news/re...1-cars-672926/

                  Comment


                  • #10
                    Jos malo pa i FI pretice Ferari. Tuga, cemer, jad.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Ne mora nista da znaci ali Okon sekundu brzi od timskog koege.

                      Comment


                      • #12
                        Ocon blago receno sabija.

                        Sta ce tek praviti nakon nekoliko trka, kada dobije na samopoutdanju, iskustvu itd.

                        Ako ga Reno ne uzmu za narednu sezonu, napravice ogromnu gresku.
                        Al problem je sto se tu i Mercedes pita.

                        Vidjecemo. Obecava, sto je najbitnije.

                        Comment


                        • #13
                          Voleo bih da ga vidim u Renou dogodine.

                          Comment


                          • #14
                            A i da ostane u Manoru nebi bilo lose za pocetnika, kao sto je on. Vjerujem da ce Mercedes fino srediti Manor.

                            Al eto dje god da zavrsi F1 je dobila novog Prosta...

                            Comment


                            • #15
                              Kakve su ovo T gume?

                              Comment

                              Working...
                              X