PDA

Pogledati punu verziju : Hrana i piće

Strane : [1] 2 3 4 5

p4p1
18.07.2016, 02:02
Iznenađuje me da za vreme mog boravka ovde niko nije pokrenuo sličnu temu. Ako mi je promaklo, izvinjavam se.

Elem, naši krajevi su poznati po dobroj klopi, pa logično imamo pregršt gurmana. Ova tema će služiti tome da svako može da podeli s nama svoje omiljene obroke, da preporuči dobre restorane, kafane, pekare i sve druge objekte gde se može kupiti po vama kvalitetna i ukusna hrana. Da upoznamo vašu dijetu, ili da otkrijemo nešto novo i interesantno. Približite nam neke tradicionalne produkte vašeg kraja, a što da ne, ako imate nešto specifično, možete ostaviti i recept. Samo vas molim da to ne bude neka opštepoznata stvar.

Kao što naslov teme kaže, ovde možete pisati i o svim vrstama pića koja volite, konzumirate, ili su vam iz ovog ili onog razloga interesantni. Mogu biti povezana s hranom, a i ne mora. Ostavljam vam da sami prosudite kojim tokom će teći razgovori na tu temu. Sve dok ne ode u priču o opijanju i sl., mislim da će biti prikladno. O takvim stvarima smo već pisali na nekim off-topic temama i mislim da im ovde ne bi bilo mesto. :)

Ja ću početi sa jednom preporukom. Radi se o pekari koja po nekima pravi najbolji burek u Srbiji, a u Nišu sasvim sigurno. Pekara "Anton" je porodični posao već nekoliko decenija. Ljudi iz bukvalno svih krajeva Niša su spremni zanemariti mnoge njima bliže, ne bi li opet osetili zadovoljstvo koje burek ovde može probuditi, a neretko ćete čuti i strani jezik turista koji su očigledno došli/svratili u grad dobro obavešteni šta bi trebali probati. Igrom slučaja, nalazi se kod mene u komšiluku, pa sam od malena razmažen. :D
Da bih vam bolje približio situaciju, citiraću deo jednog članka (http://www.vice.com/rs/read/vice-vodi-za-ni):

U Nišu svi jure da jedu burek sa kojim je slična fora kao i sa pljeskavicama, u prevodu – često nije ni za kurac. Možete ga probati u nekoj od pekara po gradu, ali sigurica je jedino kod Antona. To nije pekara. To je institucija, kulturna baština i objekat pod zaštitom države.
Inače, prvi burek u Srbiji napravljen je upravo u Nišu, 1498. god. Ako je neko uspeo da najbliže očuva originalan recept do dana današnjeg, to mora biti "Anton".

Ovde možete čuti neke utiske s lica mesta od 2:44. Mada preporučujem da bacite pogled pre toga i na Novopazarske somune (a nadam se da će nas i Proto obradovati nekim tekstom ovde :D)

https://www.youtube.com/watch?v=3Vz6SmyjnEQ&app=desktop

Pre izvesnog vremena su otvorili još jednu pekaru, u centru grada. I da, imaju naravno i s mesom. Znam da mnogi kažu da je burek jedino s mesom, ali tu tvrdnju kategorički odbijam duži niz godina. Burek sa sirom nema veze s pitom (čak ni sukanom), sirnicama i sl. Koliko god neki uživali u bureku s mesom i pokušavali da od njega naprave monoteizam.

Урош94
18.07.2016, 02:24
Јеботе како бих сашио овај један течни из Антона. Морам у Ниш под хитно...

Прво морам да се представим, тј. најомиљенији хас иде овако:

1. Сарма
2. Печење крмеће
3. Поховано месо + пире

Што се тиче ових пекара, у БГ-у је убедљиво најпопуларнија и најхваљенија пекара Трпковић. Нема од кога нисам чуо да је хвали. Кад год прођем поред ње у ГСП-у она је пуна као око. А на најодвратнијој могућој локацији се налази, у јебеној Димитријали где само возила ђирају и то великим брзинама. Пролази ту и 3 превоза, али баш је на дебилном месту пекара и никад нисам имао прилику да прођем пешке ту, да станем и још увек нисам јео у њој. Једном ћу наменски да запуцам тамо, очију ми. Чуо сам да има једна и на Душановцу негде, немам појма где.
А искрено, ја немам неко место где сам се нешто превише одушевио нечим. Можда једна мала пекарица испод Омладинског стадиона. Фритеза мислим да се зове. Ту сам јео ненормално јак жу-жу са чварцима. Значи исто као погачице само мање. Врхунски укус и све. Чуо сам да пекара ради од 5-6 и да све распродају до поднева и онда затворе.

p4p1
18.07.2016, 02:31
Ja se najozbiljnije razmišljam da sačekam da otvore sad i odem da se odnesem. I onako ga već prave u najveće u ovo doba. Samo ko posle da se uspava.

Žu-žu s čvarcima hahahaha ma daaaj. Meni žu-žu jedan od omiljenih doručaka, ali čvarci se zaobilaze u širokom luku. :D

Урош94
18.07.2016, 02:37
Чварци мајка мара. Обожавам их, и погачицу са њима а и овај жу-жу.

Иначе, баба из села буквално камен уваљан у ћумур да скува испашће најјача храна на свету. Ону питу кружну, што сама развија коре, друже... ја ти се кунем оно нико никада онако неће правити. Исто и кад пржи кромпириће, ја не знам шта она ради, то моја кева (њена ћерка) покушава да на исту фору испржи и никако јој не успева. А ништа специјално баба не ради јеботе, капирам да је до оне њене распале, рђаве тепсије која је 3 пут старија од мене.
А специјалитет, који сам само код ње тамо на селу јео је - пржена кавурма. Кавурма она класична, метне алеву, брашно, воду, лук и испржи све заједно. БУМ браћо. Убијање...

Урош94
18.07.2016, 03:47
Е жеља ми је да пробам оне питице силне, како се већ зову, из Новог Пазара. То је 100% доминација чиста.

Него, дупли пост је због најбољег пива на свету, које сам пропустио да поменем.

Ево како иде прича:

Пре пар година професор филзофије, из средње школе, прича нам на часу о пиву под именом "Кругер и Брент (http://www.krugheribrent.rs/)". Каже, домаће пиво, врхунско, има светло, тамно, црвено... Производи се у једном малом селу у Банату, које се зове Ритишево (запамтио сам до данас име). Пиво је врхунског укуса, без кемије, хоуммејд значи. Има 8% алкохола, попијеш једно и већ бије у главу лагано. Али попијеш тону, убијеш се као мајка и нема силе да те боли глава од њега. Природа, јебига...
Споменуо нам је тада да га има на пар места у Београду, између осталог, у кафе "Верона", у Краљице Наталије. И ја и другари све хоћемо као да одемо и никако да се наканимо. И тако прође 3 године од прилике. Зимус са ортацима коначно кренем тамо, дођем на адресу, а ту ништа. Капирам затворили душмани... сморио сам се баш. И пре једно два месеца, са другаром нешто блејим по граду и као ајмо негде на пиво. И ја се сетим Кругера и изгуглам најближе место где има. Одемо у Синерман (кафић на врху Дома синдиката, врхунски поглед) и тамо дају само црвено. Попијемо по то једно и јеботе, ладно нас удари у главу једно пиво. Укус - фантастичан. Не можеш да верујеш која прича. У почетку, кад га пробаш, мало ти чудно, после иде ко дете у први разред. И после сам га пио још једном, на истом месту, али још увек нисам пробао светло, тамно и оно четврто што имају.
Баш сутра (данас) би требало да идем у Српску кућу пива (иначе, врхунски локал, чуо сам од више њих), на Крсту. Тамо има све, не могу дочекати. :D

p4p1
18.07.2016, 04:25
Ону питу кружну, што сама развија коре, друже...

To se zove sukana pita kod nas. Nema dalje. Greh je u stvari nazvati je pitom, jer ono nema veze s onom običnom. Ono se topi u ustima jbt, a opet ima tu neku hrskavost, jebem li ga kako. I ništa bez domaće, kad to baba razvuče, uh..

Е жеља ми је да пробам оне питице силне, како се већ зову, из Новог Пазара. То је 100% доминација чиста.

A ove pitice se zovu mantije, ima to i u drugim gradovima, ali kontam da ne mogu da priđu ovima iz Pazara. Makar ove iz Niša ne mogu. Meni su one od svih bureka/pita najmanje omiljene, ove kod nas mi se čak i ne sviđaju, ali su mi u Pazaru okej, a oni koji ih vole isto kidaju na Pazarske. Da ne dužim priču na nešto drugo sad, čeka se brat Proto da nas edukuje za njihove specijalitete. :D

I btw mogao bi neko iz CG da pojasni malo burek kod vas, jer imate i ovaj što je kod nas standardan, ali neki tamo burekom nazivaju onaj što se mota u krug (kao pita), a opet čini mi se da ima drugačiji ukus.

Урош94
18.07.2016, 04:33
Да бре, мантије... не могу да се сетим јбт. Ја их нисам нигде видео по БГ-у. Сад кад размислим, мора да постоје барем на једном месту. Сад ћу дизгуглам.

Тај бурек што се мота праве и у БГ-у и само га зову пита (често сарајевска пита) са сиром/месом... чиме год. Мање више сличан укус као и код бурека, само другачији облик.

l1m4r
18.07.2016, 06:04
Mantije ti ima svaka pekara po zemunu. Kao i na jebenoj Altini.

PS: Friteza.

Kako je moj brat od tetke napisao za burek u toj pekari u Nisu. Isto to važi za Fritezu. Nebo i zemlja od svih ostalih a ja jos ne volim burek. Ali taj iz Friteza vraća u život.
Zu-žu je toliko dominantan kod njih da to nije humano. Rade od 5 ujutru do 16h ako se na varam a u 9 je prazna. Nema ništa. To govori o svemu.

Ne znam koliko ovde ima ljudi sa Dorcola, ali je bila jedna stara pekara koju su držali Živka i njen muž. Pa to je raj na zemlji.

Zanimljivo što obe pekare izgledaju kao da će da se sruše. A imaju nenormalan kvalitet.

Takodje. Ko god bude na Karaburmi gladan obavezno neka poseti "Mosa loma". Nalazi se pored bioskopa Slavice uvučen mali lokal.

Pohovano belo i Bečka.

To je savršenstvo! Počev od Somuna koji sami prave. Uvek svežih priloga i isto tako svežeg mesa. A porcija? Tolika da posle ne možeš 12 sati da jedeš a opet bi tražio još jednu koliko je dobro.

Koga naravno mrzi da dolazi, Skadarlijske kobasice. Jednostavne i preukusne. Imaš 10 ukusa ali jednostavno uzmeš ljutu i završio si priču.

Ljudi sa NBG-a imaju čuveni Sis. I dobro je poznato da je red znao da bude od Megatrenda do Starog Merkatora. A to je nekih 700m :D. Red se čeka u 6 ujutru, 12 popodne ili u 18h. Red se uvek čeka i to je to.

Dok smo na NBGD-u ispod Brankovog mosta.
Restoran So i biber.

Punjena i dimljena vešalica. Za dve osobe a komotno može 4 da je jede. Sa kilo kajmaka oko nje. Pekarskim krompirom i vrelim lepinjama. Ne treba ti meso.

Restorancic Cacanin na Rakovici.
Teletina ispod saca ili Cacanin za dve osobe. Roštilj. Ali to je više od roštilja. :biggrin: verujte mi.

Dovoljno za početak :)

bojanaBG
18.07.2016, 08:10
So i biber je odlican restoran, sve sto sam jela tamo je bilo genijalno :tu:

I postojao je odlican restoran u Zarkovu, Papa Joe, gde je sve bilo preukusno, a porcije ogromne, medjutim zatvorili su ga. Postoji isti taj restoran kod Pionira, ali tamo nisam bila i to je bas pravi restoran, nekako je fensi, dok je ovaj u Zarkovu vise bila kafana :biggrin::biggrin:

I apsolutna preporuka, restoran Durmitor, na NBGu, kod novog Merkatora i teletina ispod saca http://wuerziworld.de/Smilies/ess/ess37.gif

ledeni 80
18.07.2016, 10:26
Чварци мајка мара. Обожавам их, и погачицу са њима а и овај жу-жу.

Иначе, баба из села буквално камен уваљан у ћумур да скува испашће најјача храна на свету. Ону питу кружну, што сама развија коре, друже... ја ти се кунем оно нико никада онако неће правити. Исто и кад пржи кромпириће, ја не знам шта она ради, то моја кева (њена ћерка) покушава да на исту фору испржи и никако јој не успева. А ништа специјално баба не ради јеботе, капирам да је до оне њене распале, рђаве тепсије која је 3 пут старија од мене.
А специјалитет, који сам само код ње тамо на селу јео је - пржена кавурма. Кавурма она класична, метне алеву, брашно, воду, лук и испржи све заједно. БУМ браћо. Убијање...

nisam ljubitelj kavurme,ali domaci hleb ispecen u smederevcu,pa onako vruceg da se jede:sram: pa se doda mladi kajmak,prsuta i kiseli krastavcici mmmm :cool: voda krene na usta
A sto se tice tih pita guzvara to nase bake su najbolje znale da naprave
p.s Urose aj na komplet lepinju i na koju vrucu ::)

z0La
18.07.2016, 10:39
p.s Urose aj na komplet lepinju

Kompletara, ali ona prava...ne sa nekim dodacima i slično. Samo lepinja, jaja, pretop i kajmak. Ništa slađe jbte...:cheers:

To i pola litra jogurta i sit si narednih 5-6 sati...

ledeni 80
18.07.2016, 11:11
Kompletara, ali ona prava...ne sa nekim dodacima i slično. Samo lepinja, jaja, pretop i kajmak. Ništa slađe jbte...:cheers:

To i pola litra jogurta i sit si narednih 5-6 sati...

ima par mesta gde ih prave da prste polizes :cool: ja jos volim rol virse kad stavi pretop i senf i to uvece kad zavrsim sa poslom

Lord Aleksoni
18.07.2016, 11:42
Sučena gibanica bre kakva sukana pita.. :D To obožavam da jedem :cool:

A i ovo što kaže Ledeni, nema ništa bolje i ukusnije od domaćeg hleba to je božanstvo. Mani me ovog kupovnog ono je kao guma, pojedem jedan hleb kao da ga nije ni bilo ali zato domaći je majka i otac za kupovni.. :sram:

Ser Deni ®
18.07.2016, 12:34
Pricate o komplet lepinji i bas sam bio na Zlatiboru, pre par dana, znaci komplet lepinja je mama :fct:

Inace imam tako nekad kad nisam gladan, uzmem i uslikam, ali sam pajvan toliko bio gladan, da nisam stigao da je uslikam.

No zato kad je slatko u pitanju.... :biggrin:

https://c6.staticflickr.com/9/8821/28308538461_b4ffeffd5a_c.jpg (https://flic.kr/p/K8wEek)1468790134090 (https://flic.kr/p/K8wEek) by Deni Kner (https://www.flickr.com/photos/djilkosh/), on Flickr

https://c8.staticflickr.com/8/7645/27698193903_908bb13eec_c.jpg (https://flic.kr/p/JcAu4i)P60714-125759 (https://flic.kr/p/JcAu4i) by Deni Kner (https://www.flickr.com/photos/djilkosh/), on Flickr

Урош94
18.07.2016, 12:45
mantije ti ima svaka pekara po zemunu. Kao i na jebenoj altini.

Ps: Friteza.

Kako je moj brat od tetke napisao za burek u toj pekari u nisu. Isto to važi za fritezu. Nebo i zemlja od svih ostalih a ja jos ne volim burek. Ali taj iz friteza vraća u život.
Zu-žu je toliko dominantan kod njih da to nije humano. Rade od 5 ujutru do 16h ako se na varam a u 9 je prazna. Nema ništa. To govori o svemu.

Ne znam koliko ovde ima ljudi sa dorcola, ali je bila jedna stara pekara koju su držali živka i njen muž. Pa to je raj na zemlji.

Zanimljivo što obe pekare izgledaju kao da će da se sruše. A imaju nenormalan kvalitet.

Takodje. Ko god bude na karaburmi gladan obavezno neka poseti "mosa loma". Nalazi se pored bioskopa slavice uvučen mali lokal.

Pohovano belo i bečka.

To je savršenstvo! Počev od somuna koji sami prave. Uvek svežih priloga i isto tako svežeg mesa. A porcija? Tolika da posle ne možeš 12 sati da jedeš a opet bi tražio još jednu koliko je dobro.

Koga naravno mrzi da dolazi, skadarlijske kobasice. Jednostavne i preukusne. Imaš 10 ukusa ali jednostavno uzmeš ljutu i završio si priču.

Ljudi sa nbg-a imaju čuveni sis. I dobro je poznato da je red znao da bude od megatrenda do starog merkatora. A to je nekih 700m :d. Red se čeka u 6 ujutru, 12 popodne ili u 18h. Red se uvek čeka i to je to.

Dok smo na nbgd-u ispod brankovog mosta.
Restoran so i biber.

Punjena i dimljena vešalica. Za dve osobe a komotno može 4 da je jede. Sa kilo kajmaka oko nje. Pekarskim krompirom i vrelim lepinjama. Ne treba ti meso.

Restorancic cacanin na rakovici.
Teletina ispod saca ili cacanin za dve osobe. Roštilj. Ali to je više od roštilja. :biggrin: Verujte mi.

Dovoljno za početak :)

друже, видиш да пишем бегорад. пусти ме земуна, знаш ти где је то. чуј алтина... :d

видиш, ко би рекао да још неко зна за фритезу одавде. ја игром случаја чуо за њу, кева ту пролази кад иде на посао и рекла. а буквално изгледа као да ће да се сруши. те мале, старе, "социјалне" пекаре су ме увек више привлачиле од неког фенсераја јебига.
потписујем за шиш на нбг-у. слична прича је и за палачинке у пинокију. ту је ред у по ноћи. нас пар другара блејало нешто увече касно, било нас 6-7 и као шта ћемо, где ћемо, ајмо у пинокио. и ми са звездаре с двоје кола у по ноћи одемо у земун само због тога. али то је био специјални случај да се иде до земуна. :d

ledeni 80
18.07.2016, 12:49
ma kakvi Zlatibor i komplet lepinja idi u Uzice i pitaj nekoga di je Suljaga na megdanu,pa mi onda reci posle :cool:
a gde nadje sad sa tim slatkisima da mi udaras vodu na usta :angry:

Урош94
18.07.2016, 12:51
А то се зна брате. Није фора спомињати комплет лепињу. То је дефиниција теме. :D

ledeni 80
18.07.2016, 12:54
А то се зна брате. Није фора спомињати комплет лепињу. То је дефиниција теме. :D

ma kad mi kaze jeo komplet lepinju s'prsutom :wall: dodje mi da kukam od muke :sick: evo necu vise casna pionirska :cool:

Ser Deni ®
18.07.2016, 12:54
ma kakvi Zlatibor i komplet lepinja idi u Uzice i pitaj nekoga di je Suljaga na megdanu,pa mi onda reci posle :cool:
a gde nadje sad sa tim slatkisima da mi udaras vodu na usta :angry:

Kad budem isao na more, ako se setim, moracu da odem do Uzica, da vidim gde je ta komplet lepinjica :D

A sto se tice slatkisa, samo da ti kazem, ovaj waffle je lepsi od kolaca :p

ledeni 80
18.07.2016, 12:57
Kad budem isao na more, ako se setim, moracu da odem do Uzica, da vidim gde je ta komplet lepinjica :D

A sto se tice slatkisa, samo da ti kazem, ovaj waffle je lepsi od kolaca :p

taman da te odvedem :biggrin: uh bre zaboravih na srneca ledja kakav je to kolac :sram: pre neki dan jeo,ali znam da ce Olja da me izgrdi sto jos nisam probao tiramisu :(

Ser Deni ®
18.07.2016, 13:01
U sto je tiramisu dobar, pogotovo ko zna da napravi. :) Mada ne vole svi to, npr mojoj devojci se ne svidja, a ja ga volim.

bojanaBG
18.07.2016, 13:03
Tiramisu se razlikuje od kafica do kafica :D:D

a na ovu temu ne smem da ulazim ako sam i malo gladna :biggrin:

Ser Deni ®
18.07.2016, 13:06
Ma najvise zavisi od mascarpone-a. Ako ne valja, dzaba sve, pa i da je dzabe :biggrin:

bojanaBG
18.07.2016, 13:08
Ja sam najbolji jela u Rimu, sto nije ni cudo :D
u BGu nijedan nije prisao ni blizu tom

ledeni 80
18.07.2016, 13:31
Ma najvise zavisi od mascarpone-a. Ako ne valja, dzaba sve, pa i da je dzabe :biggrin:

mozda cu pogresiti,a jel to bese sir koji se sprecijalno pravi za tiramisu

z0La
18.07.2016, 13:36
ma kad mi kaze jeo komplet lepinju s'prsutom :wall: dodje mi da kukam od muke :sick: evo necu vise casna pionirska :cool:

Ja kad vidim da ređaju pršutu po lepinji, smuči mi se. Pazi, obožavam pršutu, ali neke stvari su savršene kakve jesu.

Užice - lepinja...sve ostalo neuspela kopija. U suštini, ako nabaviš pretop u nekoj mesari, možeš lako i sam da je napraviš.

ledeni 80
18.07.2016, 13:37
Ja kad vidim da ređaju pršutu po lepinji, smuči mi se. Pazi, obožavam pršutu, ali neke stvari su savršene kakve jesu.

Užice - lepinja...sve ostalo neuspela kopija. U suštini, ako nabaviš pretop u nekoj mesari, možeš lako i sam da je napraviš.

ali nece ti ispasti kao u pekarama :)

l1m4r
18.07.2016, 13:39
Može samo hleb i pretop. I kako krenes da jedeš okrenes 194 i reci adresu na koju da dodju za jedno 2 sata. :)

z0La
18.07.2016, 13:43
Može samo hleb i pretop. I kako krenes da jedeš okrenes 194 i reci adresu na koju da dodju za jedno 2 sata. :)

Neće ako nabaviš pola litra jogurta uz to...:biggrin:

@ledeni

Neće. Nikad ne može tako da ispadne...:(

Ser Deni ®
18.07.2016, 13:45
Ja sam najbolji jela u Rimu, sto nije ni cudo :D

Ja u Milanu, najbolji je tu, jer je :kao: odatle :)

mozda cu pogresiti,a jel to bese sir koji se sprecijalno pravi za tiramisu

Nije specijalno za tiramisu, ali je glavni sastojak. Moze se koristiti i za razna jela, ja sam npr kafu sa mascarpone-om probao i odlicna je.

ledeni 80
18.07.2016, 14:02
ma kao sto rece Uros nista nema sladje od sarme i to u zemljanom loncu mmmmmm :biggrin: jeste da se dugo krcka ali se posle uziva

l1m4r
18.07.2016, 15:06
Ma isplati se nekada ići i dalje za dobar has.

Tiramisu je mama. Pogotovo domaći. Košta 3500din od čega Maskarpone 2500 :D ali vredi svaku paru .

Pekara Ivana na uglu dimitrijale sa vrućim kuvanim djevrekom sa slaninom. Ejjjj raj na zemlji. Ruku dajem.

Niko da spomene sampite? Sram vas bilo :D.

Kako sarma sada? Punjene paprike rođaci moji. Sa smederevca.. pa šerpu bih pojeo.

I naravno najjače jelo za leto. Bećarac :sram::)

l1m4r
18.07.2016, 15:11
Mora poseban post.

Kakav pinokio. Palačinka je smao u starom glumcu!!!!:biggrin:

Kao i što je pića Mara ili sada trg najjača pica.

Урош94
18.07.2016, 15:17
Само сам чекао да неко улети са Глумцем. Добар је и он, пре је био још бољи. Али мени је Пинокио дефиниција гужве. Редови к'о деведестреће за леб и млеко. :D

Где је та Ивана? На углу Димитријале и...?

l1m4r
18.07.2016, 15:25
I Mije Kovačević.

Jel se seća neko Uno Grilla? Kakve su to pljeka bile..

Lord Aleksoni
18.07.2016, 15:39
Kako sarma sada? Punjene paprike rođaci moji. Sa smederevca.. pa šerpu bih pojeo.

I jedno i drugo braćala.. :cool: Pogotovo sarma pravljena sa listovima kiselog kupusa ubijam se od toga kada keva napravi.. :sram: Pa još u šerpi poređane sarme pa preko njih parčići slanine ili suvog mesa pa u relni gurnuti da se zapeče, pa nema bolje od toga..

Урош94
18.07.2016, 15:47
I Mije Kovačević.

Уно грил постојао ономад близу Цветка. Кад кренеш на Устаничкој трамвајем, једну станицу после Цветка сиђеш и преко пута станице био. Распад система, отров, слабо ко је и улазио унутра, зато га и затворили. :D

l1m4r
18.07.2016, 16:26
Na Karaburmi samo tamo jeli. Radila neka copina od 2m i 120kg ali priloge kada stavlja postane gitara pljeka :biggrin:

z0La
18.07.2016, 16:54
Kad pomenuste sarme, pre par godina odemo nas nekoliko kod druga u vikendicu. Njegova mama nam spremila sarme, onako srednje..nisu mnogo velike, a ni male. I sad, kreću polupijane priče, i dotaknemo se hrane kao teme. Drug nas ubeđivao da je pre nekad pojeo 14 sarmi, i da bi dokazao, krene da ih tamani.

Ja u životu nisam video da je neko onoliko pojeo. Smlatio lik 15 komada, još ostao normalan...:shock:

Lord Aleksoni
18.07.2016, 17:15
Kod mene ima jedan čovek u selu, jede sarme i paprike punjene cele ne koristi viljušku i nož ništa.. Ali zato ima stomačinu :D

Урош94
18.07.2016, 19:24
Kad pomenuste sarme, pre par godina odemo nas nekoliko kod druga u vikendicu. Njegova mama nam spremila sarme, onako srednje..nisu mnogo velike, a ni male. I sad, kreću polupijane priče, i dotaknemo se hrane kao teme. Drug nas ubeđivao da je pre nekad pojeo 14 sarmi, i da bi dokazao, krene da ih tamani.

Ja u životu nisam video da je neko onoliko pojeo. Smlatio lik 15 komada, još ostao normalan...:shock:

Два лика из краја, буразери, такмичили се ко ће да поједе више, и један 39 овај други 40 и нешто. Кажу средње величине. Пази, ја то не бих веровао у животу, али мој најбољи ортак који њих зна добро, каже да стварно једу као животиње и да је веома могуће да су толико појели. Е сад, за коју су они то прилику правили 1824 сарме па су имали да поједу по 40, ја не знам.

AIRBORNE
18.07.2016, 21:14
Mislim da jos uvek postoji nesto sa tim nazivom i tom delatnosti al` to nema veze sa onim nasim UNO-om. :)

z0La
18.07.2016, 23:31
Два лика из краја, буразери, такмичили се ко ће да поједе више, и један 39 овај други 40 и нешто. Кажу средње величине. Пази, ја то не бих веровао у животу, али мој најбољи ортак који њих зна добро, каже да стварно једу као животиње и да је веома могуће да су толико појели. Е сад, за коју су они то прилику правили 1824 сарме па су имали да поједу по 40, ја не знам.

Hahahah, to je najmanje 80 sarmi jbteee, mnogooo...:D

Upali na neku slavu i opelješili sve. Mada je i za slavu to mnogo...:D

l1m4r
19.07.2016, 05:22
Svadba? 😂

Урош94
19.07.2016, 10:32
Ма није, рекоше да су они нешто обележавали. 99% је била њихова слава... :ne_znam:

Bane je
19.07.2016, 22:53
Burek kod autobuske u (na) Cetinje zato što je 1 euro!

p4p1
07.09.2016, 00:40
Danas sam probao nešto interesantno. Dobili smo od jednog Kurda neki njihov delikates. Nemam pojma kako se zove, ali evo kako izgleda:

http://i.imgur.com/7fjxrQN.jpg

http://i.imgur.com/fJriZGv.jpg

Kora podseća na neku vrstu želea, a ovaj zeleni prah iznutra ima sladak ukus. Mislim da nikad ništa slično nisam probao i mogu da kažem da je poprilično ukusno. Elem, super bi bilo ako neko ima pojma o kojem desertu je reč. :D

Ricma
07.09.2016, 10:43
Jesi postavio sliku na Instagram?

p4p1
07.09.2016, 15:05
https://www.youtube.com/watch?v=J4QrozpLk88

Ne koristim ga, a ti umesto što podjebavaš, mogao si da se raspitaš o kakvom prehrambenom proizvodu je reč :biggrin:

Ricma
07.09.2016, 15:34
Znam za to, postavio sam u drugoj temi gif pre skoro pola godine.

miloolja
07.09.2016, 15:45
Pa što ne pita kako se zove? :D Ovo zeleno znam da su 100% pistaći, na Bliskom istoku ga mnogo koriste, u slatkišima posebno.

Princoni Snow
07.09.2016, 15:45
Vanilice nisu sigurno :D

p4p1
07.09.2016, 17:52
Znam za to, postavio sam u drugoj temi gif pre skoro pola godine.

Sećam se da je bilo na forumu, nisam znao ko ih postavio. Kad me ne bude mrzelo da prebacim, tek ćeš da se nagledaš slika hrane.

Pa što ne pita kako se zove? :D Ovo zeleno znam da su 100% pistaći, na Bliskom istoku ga mnogo koriste, u slatkišima posebno.

A jbg, kasno sam se setio. Nisu mi pistaći uopšte pali na pamet, nije me vuklo na njihov ukus nikako, a inače ih obožavam, pa je onda i logično što mi se ovo sviđalo. :D

miloolja
07.09.2016, 17:58
Možda zato što znaš ukus slanih i pečenih pisataća, u slatkišima se koriste sirovi, kojih je tako teško naći kod nas..a da su sveži :( Može, ali retko.
Baklava sa pistaćima :lud:

l1m4r
07.09.2016, 17:59
Turci guraju pistaće svuda. Od baklave do jagnjetine. :)

Ako se ne varam ovo izgleda kao testo koje je punjeno ovim filom? Na prvi pogled podseća na I talijanske kanole. Samo sto kapiram da se ovo testo raspada kao da je bajato? A u stvari tako i treba da bude...

A opet ovako na trouglove se pravi baklava u mnogim kućama u Srbiji..

p4p1
07.09.2016, 18:14
Da, neka vrsta testa, ali je žilavo(?) kao žele, teško ga i odgrizeš, ne raspada se.

Baklave ne volim inače, makar ove standardne kod nas, zbog oraha. A ovako jedem orahe, samo ne volim kad se stavljaju u slatke stvari, odvratan mi je to miks.

miloolja
07.09.2016, 18:23
Nije žele :) ali je gumasto testo, vidi se, što kažeš teško se odgrize. NIje hrksavo, niti rastresito.
U svakom slučaju ovo nešto se prži u ulju.

Lord Aleksoni
07.09.2016, 20:01
Baklave ne volim inače, makar ove standardne kod nas, zbog oraha. A ovako jedem orahe, samo ne volim kad se stavljaju u slatke stvari, odvratan mi je to miks.

What????? :confused:

p4p1
07.09.2016, 20:28
Da sam dobijao dinar za svaki put kad sam odbio tortu, bio bih bogat čovek.

Lord Gangarić
07.09.2016, 20:46
Brate i ja ne volim slatko , mislim da sam jedini čovek na ovom svetu :D Ali zato slane zafrkancije poput čipsa,kikirikija,kokica jedem kao blesav :D

Black Mamba 24
07.09.2016, 21:53
Je l' ste bili nekad u onom turskom restoranu kod Studentskog trga? Ja sam na prve 2-3 godine redovno boravio u njihovom fast foodu, imali su odlican doner, ali kasnije se zatvorio i ostao samo restoran. Bilo je nekada mnogo vrsta baklava, pa probajte. :D

l1m4r
08.09.2016, 05:54
Brate i ja ne volim slatko , mislim da sam jedini čovek na ovom svetu :D Ali zato slane zafrkancije poput čipsa,kikirikija,kokica jedem kao blesav :D

Odričem te se. Vrati flašu vinjaka što sam ti poklonio za svadbu.:biggrin:
Pre svakog čipsa i kokica bih izabrao čokoladu. Sampite, tulumbe. Braunis.

Kako bre brate od tetke da ne voliš baklave? Orasi, mak, čokolada, pistaći, toliko kombinacija :).

p4p1
08.09.2016, 14:33
A ne mogu brate orahe uz slatko. Kod nas se podrazumeva da je baklava s orasima, nisam probao druge varijante. Ne samo orahe, bilo koje koštunasto voće. Bademi su mi lični favorit, ali ne volim čokoladu s bademima npr. Moji imaju vinograd (uz koji kod nas često ide i gomila drugih voćki), pa sećam se ranije donesu punu kofu badema. Uzmem čekić, odem na terasu i nema me 2h :biggrin: Ali mešati ih uz slatko - NOPE

Ali zato tamanim i ja tulumbe. Šampite su mi preslatke, ali su zato tu krempite. :D I verovatno omiljena hrana iz poslastičarnica - ekler. <3

miloolja
08.09.2016, 14:47
Mislis li samo na kombinaciju orasastih plodova u baklavi ti je bljak, bljak :D ili generalno na slatkise? Cini mi se da si rekao uopste na slatkise, ali moj mozak ne moze to da shvati :biggrin:

Ne mogu da zamislim vrhunske domace torte i kolace bez oraha, badema, a tek lesnika..pa jos ako su u kombimaciji sa cokoladom :blush:

tt

p4p1
08.09.2016, 14:57
:laugh:

Zato i rekoh ranije, koliko sam torti samo odbio :biggrin:
Da, i s kolačima je slična stvar. Zato se uža familija potrudi da mi sklopi nešto bez oraha po proslavama.

Orahe dakle ni u kakvom obliku uz slatko, ali za ostale postoji izutetak - kad su skroz samleveni i stope se s nečim drugim, kao Nutella npr. Tad je :ok:

Урош94
09.09.2016, 13:07
Je l' ste bili nekad u onom turskom restoranu kod Studentskog trga? Ja sam na prve 2-3 godine redovno boravio u njihovom fast foodu, imali su odlican doner, ali kasnije se zatvorio i ostao samo restoran. Bilo je nekada mnogo vrsta baklava, pa probajte. :D

Чисто да ти неко испоштује пост: Нисам био, знам на шта мислиш, бацим око на излог увек кад прођем поред. :D

miloolja
09.09.2016, 14:04
:laugh:

Zato i rekoh ranije, koliko sam torti samo odbio :biggrin:
Da, i s kolačima je slična stvar. Zato se uža familija potrudi da mi sklopi nešto bez oraha po proslavama.

Orahe dakle ni u kakvom obliku uz slatko, ali za ostale postoji izutetak - kad su skroz samleveni i stope se s nečim drugim, kao Nutella npr. Tad je :ok:

Da, da, sećam se da sam ti lajkovala.. ono koliko bi bio bogat da su ti dali paricu za svako odbijeno parče torte... piiiii ne znaš šta propuštaš :fp2:
Mada, ima vrhunskih slatkiša i bez orašastih plodova, priznajem :D

Bila sam u tom turskom restoranu, Dukat beše?...odličan je.
Od egzotičnih kuhinja najviše volim indijsku, pa tako ako i vi volite pikantnu hranu, njihove divne začine (donose iz Indije), pravo mesto za vas je onda njihov restoran Diwali na Dušanovcu. Sos od nane izuva..u svakom smislu :D

Kad budem imala malo vremena napisaću mesta gde sam dobro jela... ima ih baš. A najveći mi je gušt kada nije neko fensi mesto, čak daleko od toga, a klopa očaravajuće dobra. Pffffff

Урош94
09.09.2016, 14:17
Сад се сетих. Пре неких месец и по дана сам јео у ресторану на паркингу налазишта Лепенски вир. Препоручи нам батица који ради у налазишту да пробамо качкаваљ на роштиљу. Људи моји, то је толико просто јело а толико врхунског укуса, немате појма. И јако је јефтина та порција била. Плус уз то наручимо неки помфрит и ћевапе. Све заједно нас изашло нешто баш, баш мало пара.
Коме буде успут, нек сврати обавезно и проба то.

Ljuba90
09.09.2016, 14:52
I ja u Cacku u nekoj kafani jeo kackavalj u slanini na rostilju. Leb ti jebem sta je ono :D
To je inace bilo samo zagrevanje za cevape i jos neke specijalitete cijih se imena i ne secam.

Svaka cast za Cacak :)

prskaj
09.09.2016, 15:19
Churros - fastfud slatkis specijalitet koji se hasa u Spaniji ali najbolji koji sam pojeo je bio u Lisabonu, tesko koje se przi u vrtlogu ulja, izvade i bace ga u bazen secera i posluze uz kanticu tople cokolade koja je u tom trenutku imala bolji ukus od nutele, umaces u to i osecas kako te malo po malo boli srce. Fine tete mi dale par extra komada, bogami zanimljiva je borba bila
http://pica4u.ru/kartinki/2013/12/churros_2.jpg

miloolja
09.09.2016, 15:19
Kada već pominjete roštilj, jedan ukusan savet da vam dam, ako niste probali. Prvom prilikom kada ga raspalite (ne one električne ofc :D) ..operite krompir u ljusci i tako neoljušten, svaki posebno uvijete u foliju i ubacite u žar ... najukusniji krompir od bilo koje varijante, verujte mi. Pažljivo ga otpakujete, malo da se prohladi oljuštite, začinite po ukusu.... mmmmm..

Lord Gangarić
09.09.2016, 15:35
Jedno glupo pitanje , jel moram da okrećem taj krompir ili samo da ga roknem na žar :D ?

miloolja
09.09.2016, 15:40
Naravno da nije glupo pitanje :D Ne, ne okrećeš ga, prekriješ žarom, a da li je gotov najbolje proveravaš tako što ga posle nekog vremena, recimo 20ak min (zavisi i od jačine žara, ali kao kada pečeš meso, koje je iznad :D) bocneš viljuškom, tankim nožem ili nekim štapićem za ražnjić , još bolje, i ako glatko ulazi..gotov je.

l1m4r
09.09.2016, 15:41
Majku mu Gang u foliji je u žaru? Nema njemu mrdanja.
Olja probao sam to par puta i nikada nisam bio zadovoljan ukusom. Možda ja gresim ali m i ostane nedopecen. Jbm li ga.
Meni ne bolje umesto krompira crni luk sa malo putera. E to baš izuva :)

miloolja
09.09.2016, 15:42
Ovo neću da komentarišem. :D

l1m4r
09.09.2016, 15:43
Na krompir se misli. Čisto da se ogradim:biggrin:

Black Mamba 24
09.09.2016, 16:18
Kako mozete cokoladu ispred voca. Crveni grejp, bilo koje grozdje, pogotovo dobro crno i dobra domaca jabuka, malo kivija i ananas. Nista vise. ::)

Lord Gangarić
09.09.2016, 16:21
Mambaro ja sam čuo da te devojka tera da jedeš ananas , ima li istine u tome :D ?

Black Mamba 24
09.09.2016, 16:26
Mambaro ja sam čuo da te devojka tera da jedeš ananas , ima li istine u tome :D ?

Da, da, ali onaj iz konzerve, kompot. :D

Prototype
09.09.2016, 16:34
Kako mozete cokoladu ispred voca. Crveni grejp, bilo koje grozdje, pogotovo dobro crno i dobra domaca jabuka, malo kivija i ananas. Nista vise. ::)

Cuj voce pored cokolade :facepalm::biggrin:. Ajd da se cudis za belu cokoladu, pa i da razumem :cf:

Ricma
09.09.2016, 16:44
Zato Mamba sto jede voce pre cokolade i jeste crni Rajan Gosling.:cf2:

l1m4r
09.09.2016, 16:53
Kako kenja za voće a ovamo svaki dan sabije kilo milke. :biggrin:

Pazi lubenicu bih birao radije birao ispred mnogih slatkiša. Ali crveni grejpfrut ispred čokolade? Nemoj to ni da porediš :biggrin:

bojanaBG
09.09.2016, 16:53
Churros - fastfud slatkis specijalitet koji se hasa u Spaniji ali najbolji koji sam pojeo je bio u Lisabonu, tesko koje se przi u vrtlogu ulja, izvade i bace ga u bazen secera i posluze uz kanticu tople cokolade koja je u tom trenutku imala bolji ukus od nutele, umaces u to i osecas kako te malo po malo boli srce. Fine tete mi dale par extra komada, bogami zanimljiva je borba bila
http://pica4u.ru/kartinki/2013/12/churros_2.jpg
Ja am churose jela u
Madridu, genijalni su, a meni lice malo na nase ustipke :)
A je l si jeo pasteise u Lisabonu? :)

Sent from my Z3 compact <3

miloolja
09.09.2016, 18:12
Da, da, ali onaj iz konzerve, kompot. :D

Nikada taj iz konzerve pre svežeg. :cool:

Black Mamba 24
09.09.2016, 18:20
Nikada taj iz konzerve pre svežeg. :cool:

Taj ostavi za sebe, nije zensko ludo. :D

Lord Aleksoni
09.09.2016, 20:00
Kada je Olja već spomenula krompir, staviš nekoliko neoljuštenih krompira u relnu i kada se ispeču oljuštiš ih i prste da poližeš, posoliš vegetom ili kako ko voli i uživancija :bch:

Урош94
09.09.2016, 20:15
Дааааа каце испечу у релну су најачи

Lord Gangarić
09.09.2016, 20:43
Evo žena pravila neki ajvar pa ostao žar , stavio sam par komada :D Jel moram da ih prekrijem žarom ?

l1m4r
09.09.2016, 20:45
Ostavi taj vinjak. Nemoj da ga uvijas u foliju. :biggrin:

Ajvar... Kapiram da je pekla palačinke a ti se tripujes ajvar.. ☺

Lord Gangarić
09.09.2016, 20:46
Zaboravio sam foliju ahahhahaah

Lord Gangarić
09.09.2016, 22:42
Uspelo mi je iz drugog pokušaja , moj savet da ne prilazite vatri dok ste pijani :D Fino je ispalo podsetilo me na krompir što mi je baka pekla u rerni dok sam bio mali :)

Jax Teller
09.09.2016, 23:00
Ti Gang kad bi posluso svoj savjet vise nikad vatri ne bi priso :biggrin:

prskaj
10.09.2016, 05:14
Ja am churose jela u
Madridu, genijalni su, a meni lice malo na nase ustipke :)
A je l si jeo pasteise u Lisabonu? :)

Sent from my Z3 compact <3

Njet, sta je to? :)

ognjen
19.09.2016, 21:34
Najvise volim pitu od domacih jabuka.

colke995
28.09.2016, 06:16
Pitanje za iskusne pivopije. Imali negde da se kupi u Srbiji Bud light? Ili jos bolje pitanje, gde ga ima u Novom Sadu ako je neko upucen? Bas me interesuje da vidim kakvo je.

Miletić
28.09.2016, 06:43
Pitanje za iskusne pivopije. Imali negde da se kupi u Srbiji Bud light? Ili jos bolje pitanje, gde ga ima u Novom Sadu ako je neko upucen? Bas me interesuje da vidim kakvo je.
Nisam neki pivopija, naprotiv... Probao sam bud light i bukvalno je toliko slabo i bezukusno da ne mogu da formiram neko misljenje osim da kazem da je lose i nema tu sta da te interesuje :D
U ns do sada nisam video cini mi se, verovatno je neko i imao ideju da ga plasira kod nas ali kad je probao shvatio da to niko ne bi kupovao :D mozda ima u Toster baru, oni imaju bas raznovrstan izbor piva ali nisam nikad obracao paznju jer ga ne pijem

Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka

Bane je
28.09.2016, 09:34
Kad pomenuste pivo...
Pijeli se po Srbiji Nikšićko pivo, kakvo vam se čini, kažu da je za nijansu gorče od ostalih.

Lord Gangarić
28.09.2016, 09:57
Iskreno slabo , uglavnom se pije i nalazi po Beogradu u kafićima gde su vlasnici Crnogorci , ali uopšteno kod nas Zaječarsko dominira i to široko.

Ricma
28.09.2016, 10:43
Ima dosta Niksickog i u Novom Sadu, mali broj lokala nema to pivo.Uglavnom pijem samo crno, svetlo mi je bas gadno.Ono sto znam je da se to pivo puni nedaleko od Novog Sada tako da to nije to.

Colicu, ako nema u Tempu nema ga nigde u Novom Sadu. :D U Bg-u sam siguran da ga mozes naci.Dosta je sira ponuda piva, ja sam se prosle godine izlomio da nadjem IPA-u u NS, Kabinet recimo nisam nesto ni puno pokusavao.Kapiram da se takva skuplja piva mogu naci u fensi restoranima ili lokalima poput Tehnolog's(brza hrana).Nema NS slican lokal kao sto Bg ima Samo Pivo.

Bane je
28.09.2016, 10:46
Kod nas Zaječarsko nisam gledao po kafićima ima ga u većim marketima... Evo moj kolega iz Kg isto kaže da Zaječarsko ubjedljivo vaše najbolje.

Bane je
28.09.2016, 10:52
Ono sto znam je da se to pivo puni nedaleko od Novog Sada
Ovo nisam znao..

saburo sakai
28.09.2016, 11:12
Ne znam dal je najbolje ali Zaječarsko jeste pivo za raju, na keju, u parku, ispred prodavnice, zidarsko

I u Beogradu kolko znam piju ga mahom studenti iz unutrašnjosti

Princoni Snow
28.09.2016, 11:43
Samo Staropramen :srce:

colke995
28.09.2016, 11:48
Cisto me interesuje, bas reko' da vidim kakvo je, kad ga Ameri toliko reklamiraju. Sledece nedelje ako ne budem imao sta pametno da radim, idem do tempa, makar uzeo paket budweiser-a.

@Bane

Samo niksicko tamno. Ono je bas dobro, kao budweiser crni.

Bane je
28.09.2016, 13:40
Cisto me interesuje, bas reko' da vidim kakvo je, kad ga Ameri toliko reklamiraju. Sledece nedelje ako ne budem imao sta pametno da radim, idem do tempa, makar uzeo paket budweiser-a.

@Bane

Samo niksicko tamno. Ono je bas dobro, kao budweiser crni.

Nisam nikad pio tamno.. Ću probat ovih dana

Ljuba90
28.09.2016, 16:45
Od tih jeftinijih kad god mogu pijem Niksicko, meni je extra.
Ali prvi izbor kada je cirkanje na klupici ili kuci je Carlsberg u flasi jer je odlicno i ne smaraju sa kaucijom pa moze i da se polupa po potrebi :D

l1m4r
28.09.2016, 16:55
Necu da se uključujem. Necu da se uključujem :biggrin:

Meni je recimo BIP klasa za staropramen. Zaječarski zavisi gde se puni isto kao i nikšićko. Carslb.najprecenjije pivo. Vrhunski marketing ali kada se uporedi sa cenom. Smesno je. Nisko je lepa komercijala kao Zaječarac nekada. Ima svasta da se nadje po BGu samo ako se ima para. Ovo što je Ricpa rekao Samo pivo kafić racunajte da nema pivo ispod 270 din. Kabinet isto tako. O žirafi necu da pričam. Ali isto tako ima manje poznatijih mesta gde moze da se nadje točeno Paulaner koji je prosto savršen. Hoegarden. Erdinger. Sve točeno a preukusno.

Ako dolazis Colke u BG veće Rode, Metroi i Tempo ako blejis po kafićima Samo Pivo i Kabinet, London. Na ostalim mestima po gradu možeš da nadjes neka druga piva. Ali najveći ponudu od kafića ova tri ako me sećanje sluzi..

Lord Gangarić
28.09.2016, 17:00
Niko da spomene Hajneken i Tuborg ? Do ove godine sam redovno pio Tuborg i skoro sam prešao na Zaječarac kada pijem u društvu više zato što svi piju . Nisam neki da probiram pivo i da glumim da sam odgojen na Jelenu ili Lavu mogu da pijem sve , mada sad zadnje vreme više pijem žestinu a pivom razblažujem tako da mi svejedno :D

z0La
28.09.2016, 17:33
O Hajnikenu sve najbolje! :D Da ako me odvedu opet na Ibicu..:biggrin:

Sad ozbiljno, lepo leže Hajniken, ali ona flašica od 0.4. Nije ni skup. U diskontu može da se nađe za 65 dindzi (ali moraš da imaš flašu). Staropramen sam pre gotivio, ali u poslednje vreme nešto slabije. Zaječarac je za bleju dušu dao...:)

Ali što sam probao u Španiji pivo od morske vode i medom od ruzmarina. Poezija jbte...:cry:

Ser Deni ®
28.09.2016, 18:11
Ja sam u Spaniji cepao Estrelju sa Red Bulom :D

http://i.imgur.com/0l4VFt0.jpg

A u Francuskoj sam pio neko pivo sa 11.6% alkohola :D Iskreno to nije pivo, ima ukus na pocetku kada ga pijes, ali kako gutas poslednji gutljaj, cist etil :D

http://i.imgur.com/HHSHVpF.jpg

Jax Teller
28.09.2016, 18:11
To Gang, ja sam ono ljeto kad se igralo SP dobio tuborg na mozgu. I tocena im ima prolaznu ocjenu.

saburo sakai
28.09.2016, 18:24
kakva je to kombinacija pivo i sok, pa jel ti čoveče hoćeš da se napiješ ili ne ???

Jax Teller
28.09.2016, 18:32
Ne razumijes ti Saburo omladinu :D

Princoni Snow
28.09.2016, 18:36
kakva je to kombinacija pivo i sok, pa jel ti čoveče hoćeš da se napiješ ili ne ???

Dobitna kombinacija za srcani udar :cf:

Ser Deni ®
28.09.2016, 18:48

Bio sam mlad i lud tad. Sad sam samo lud. :D

Presao sam na Jeger i Red Bul :biggrin:

Lord Gangarić
28.09.2016, 18:53
E moja omladino , samo vinjak i pivo nikakva druga kombinacija ne dolazi u obzir :D

l1m4r
28.09.2016, 18:56
Dobitna kombinacija za srcani udar :cf:

Neće od piva i red bula (guaranu) mu ništa biti :). Osim možda da mu se stolica malo oboji ili da hmmm mirise drugačije :biggrin:. Nemoj da pitate kako znam :biggrin:.

Jeger i rb? Mešaš ili ne? Kakvog je ukusa?

Saburo žestinu gasi žestinom. Vinjak naravno tekilom. :biggrin:

z0La
28.09.2016, 18:57
Eeee moji vi, sad na moru braca Rusi cepaju viski i crno vino, tj. eksiraju viski i gase sa vinom. Ne bi to bilo baaš toliko loše, da nije bilo 11 prepodne, a prva flaša viskija već otišla. Ludi 100% ! :D

p.s. I to sve na plaži na 30 stepeni direktno u glavu...:D

l1m4r
28.09.2016, 18:59
A daj brate viski i vino? Kako jbt? Pa to ne znaš kako se zoveš. I to ujutru. Ja za vikend na svadbi liznuo vinjak u 9 ujutru napravio sam hiljadu faca. :)

z0La
28.09.2016, 19:04
Balantajns i Vranac i to lagano. Ništa na njima ne vidiš, samo kreću da se crvene i to je to. Ja bre popijem 2 čaše vode ujutru i nije mi dobro...:dr:

Ser Deni ®
28.09.2016, 19:04
Jeger i rb? Mešaš ili ne? Kakvog je ukusa?

Mesam. Sta znam, to se popije jednom u mesec ili jednom u dva meseca kad se izadje sa drustvom kad uspemo da spojimo vikend da smo svi slobodni. Meni je taman, pre je bilo Dzek i RB, sad Jeger i RB.

5-6 komada takvih i sve volim :biggrin:

Lord Gangarić
28.09.2016, 19:19
Jednom sam probao da gasim rakiju vinom brate proterao me neki livpro nisam silazio sa wc šolje celu noć :D

miloolja
28.09.2016, 19:27
I ovu temu polako urnišete... jer neko pomenu alkohol.... ccccccc

Lord Gangarić
28.09.2016, 19:31
I ovu temu polako urnišete... jer neko pomenu alkohol.... ccccccc

Pa zove se hrana i piće , sad što je pola foruma alkoholičarski opredeljeno jbg :D

Jax Teller
28.09.2016, 19:36
Ko će drugi da se žali na alkohol nego žensko :biggrin:

l1m4r
28.09.2016, 19:55
Jednom sam probao da gasim rakiju vinom brate proterao me neki livpro nisam silazio sa wc šolje celu noć :D

Ugušio sam se. Idi u pm:biggrin: hahahahahahahah

A pojedinci na forumu duguju kolače! Rado bih ja pricao o tim kolačima samo što su imaginarni :(

miloolja
28.09.2016, 20:13
Uuuu jeeeee ko da sam vam prst u oko gurnula! :rleys:
Jedno je piće, ko šta pije voli, gde ima da se kupi/popije ovo-ono...a drugo su vaša lična iskustva i imresije prilikom njihove preterane konzumacije i svi nus efekti i pojave koje proizilaze iz toga (vas). :p

Lord Gangarić
28.09.2016, 20:21
Hahaha znaš da sam znao :D Izvinjavam se ja sam kriv neću više :D

colke995
28.09.2016, 23:51
Uuuu jeeeee ko da sam vam prst u oko gurnula! :rleys:
Jedno je piće, ko šta pije voli, gde ima da se kupi/popije ovo-ono...a drugo su vaša lična iskustva i imresije prilikom njihove preterane konzumacije i svi nus efekti i pojave koje proizilaze iz toga (vas). :p

Pa licna iskustva su Olja najbitnija. Da se narod upozori na eventualne negativne posledice. :biggrin: I mora da razlikujes alkohilicare od naprednih degustatora(omladine sa cuvenog foruma SK-a). :wine1:

miloolja
29.09.2016, 00:14
Meni ste svi vi aklosi :D Nijedna tema odnsono sportista, ni klub nemaju ovde ovakvu pažnju kod vas... jedan kaže vinjak-pivo... ostali juriiiššššššššššš http://www.en.kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_2.gif
Imam i ja omiljena pića džin-tonik, pivo Paulaner svetlo-mutno točeno ili tamno točeno vrhhhhhh a uz klopu ipak vino...tako da šalim se samo malo, ne treba da me shvatite ozbiljno i samo uživajte, al bez preterivanja, gde vam je gušt onda tu..
http://www.en.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_martini.gif

Jax Teller
29.09.2016, 00:18
Ovo sve je zaista edukativnog karaktera za mlađa pokoljenja.

Evo uzmimo za primjer naseg brata Ganga i jedan od njegovih prethodnih edukativnih postova. Objasnio doslovce sve nus pojave i dao klasičan primjer kako ne treba da se pije. :biggrin:

colke995
29.09.2016, 00:49
Ovo sve je zaista edukativnog karaktera za mlađa pokoljenja.

Evo uzmimo za primjer naseg brata Ganga i jedan od njegovih prethodnih edukativnih postova. Objasnio doslovce sve nus pojave i dao klasičan primjer kako ne treba da se pije. :biggrin:

Potpisujem sve napisano. Kao mlad momak sa 21-om godinom, ovo bude veoma korisna informacija da se rakija ne mesa sa vinom. Korisnije 3 puta od razglabanju o nekom tamo sportisti sto zaradjuje milione, dok ja studiram i razmisljam svakog dana da l' da idem u menzu, ili da kupim u Maxiju parizera. Ovo se sve tice naseg omladinskog zivota. :D

Mada sta da kazem, ne vole devojke kad se prica o sportu (majka htela da me zadavi sto sam s ocem 2 i po sata razglabao pre neko vece o Aba ligi i transferim ovog leta), ne vole kad se prica o alkoholu. Mora blic zenu da krenem da citam, da bih imao teme o kojima da razgovaram. :biggrin: I taman pitanje za brata Ganga kako je uspeo da se ozeni, na koju foru kao iskusni sportista i degustant? :D

Salim se naravno, zenske kritike uvek dobro dodju (kao). :D

Lord Gangarić
29.09.2016, 01:49
Dok se nije oženio Gangara je bio samo sportista , sada kako me život ne mazi moram da se bacim i na degustaciju . A i bog mi dao dva lokala gde se prodaje ta degustacije pa mi je sve na izvolte :D

colke995
29.09.2016, 02:13
Dok se nije oženio Gangara je bio samo sportista , sada kako me život ne mazi moram da se bacim i na degustaciju . A i bog mi dao dva lokala gde se prodaje ta degustacije pa mi je sve na izvolte :D

Apsolutno uzivanje u penziji nakon bavljenja najbitnijom sporednom stvari na svetu. :tu:

Nerealan
29.09.2016, 16:41
E sad ste u off otišli..da se vratimo na pivo :D Dajte neki savet koje pivo u Nemačkoj da probam

Ljuba90
29.09.2016, 17:01
Koji grad je u pitanju?
Imas Soferhofera (tako nesto), Kels u Kelnu, crveno pivo u Dizeldorfu u najvecoj kafani (oni ga prave na licu mesta, nema naziv) je nesto najbolje sto sam probao tamo. Mislim koje god da uzmes neces se pokajati, ljudi su majstori svog zanata. Samo nemoj ona standardna - paulaner, erdinger i ostalu boraniju sto ima i u Srbiji.

U principu probao sam svako, naziva se slabo secam - provod zagarantovan ::)

Nerealan
29.09.2016, 17:56
Hamburg. Upravo zato i pitam. Sva ta zvučna imena sam već probao, pa bih da isprobam nova piva a da su dobra..a za dobru pivaru nikad nije probljem ni malo dalje da se ode

colke995
30.09.2016, 00:14
Uf sto volim Holsten iz Hamburga. 60 dinara limenka. :D

Ricma
30.09.2016, 18:41
http://www.ratebeer.com/country/germany/79/

Ovaj sajt moze da ti bude od pomoci.

miloolja
17.10.2016, 17:55
Jedna velika preporuka od mene za restoran Lorenco & Kakalamba http://www.lk.rs/
Otkačen enterijer totalno, izvrsna usluga i sjajna klopa...mešavina pirtoske i italijanske kuhinje:D
Odlična vina i dunjevača ::) Cene malo jače.

Lord Gangarić
17.10.2016, 19:21
Jedna velika preporuka od mene za restoran Lorenco & Kakalamba http://www.lk.rs/
Otkačen enterijer totalno, izvrsna usluga i sjajna klopa...mešavina pirtoske i italijanske kuhinje:D
Odlična vina i dunjevača ::) Cene malo jače.

Malo sam se zagrejao sa kumarom pred utakmicu i klikćem na ovaj sajt i kako pomeram miša neke glave mi lete po ekranu , utripovao sam se da su mi prodali pokvaren vinjak :D :vinjak:

ledeni 80
17.10.2016, 19:27
Malo sam se zagrejao sa kumarom pred utakmicu i klikćem na ovaj sajt i kako pomeram miša neke glave mi lete po ekranu , utripovao sam se da su mi prodali pokvaren vinjak :D :vinjak:

Vrati se ti na domacu,pa dal ce onda da ti leti pred ocima :biggrin:

Powerslave
21.10.2016, 09:46
Ima li neko na forumu da se razumije u americke viskije/burbone?

Ima vec dvije godine kako aktivno skupljam(pijem, proucavam je li :D ) burbone..a skoro cetiri kako sam se ozbiljnije zainteresovao. To mi je, ajde da kazem, hobi. Uglavnom kupujem jednu bocu nedeljno, a posto ih ima koliko oces(vrsta i podvrsta) meni je, eto neka zanimacija, da ih sve probam :D I da ih razvrstam po nekim sto mojim sto opstim kategorijama.

Kao sto sam vec pomenuo, kupujem flasu svake nedelje, eventualno svake druge.. s tim, sto mi se desi da kupujem isti burbon mjesec dana jer nekad naletis na nesto neocekivano dobro i onda "proucavas" nedeljama :D Volim da popijem makar 2-3 case dnevno pa onda prodje flasa brzo u pm...

Da se nisam selio toliko cesto po Amerikama, do sad bo vec imao zavidnu kolekciju na policama.

Nije mi na na kraj pameti bilo da cu ovako duboko zaglibiti u burbone, ali eto... burbon je stvarno jedno fascinantno pice i, po mom ukusu, nista ne moze da se poredi sa kvalitetnim burbonom :) Isao sam i nekoliko puta na sajmove ne bi li naletio negdje na neku dobru flasu i naravno da naucim po nesto novo :)

Na stranu moja opsesija ovim fantasticnim alkoholnim nektarom.
Interesuje me kakva je ponuda burbona u Srbiji i Bosni. Za CG ne pitam jer vec znam kakva je to tuga od trzista.. bitno je da svaka rupa ima Jack Daniels i Jim Beam a mimo toga pustos... A ni Jack ni Jim nisu nizasta bez da ih covjek brka sa svim i svacim ili da se narolja kao stoka(ali ces u toku tog procesa da izgledas kao gospodin,je li... jer pijes viski)

Kad sam prije dvije godine svratio u BG, isao sam da vidim sta ima po radnjama i nailazio sam na ista pica gdje god da sam usao. Jim Beam, Wild Turkey i Four Roses... sva tri brenda ogranicena na osnovne, "jeftine" varijante sa cijenama koje su bile i po dva puta vece od normalnih. Pitas prodavca za burbon a on ti zamahne onom bocom Jim Beam-a ispred face kao da se pita jesi li slijep.

Posto mi se u poslednje vrijeme motaju neke ideje po glavi, reko da pitam kakva je sad situacija i nije li se sta promijenilo u medjuvremenu.

Znam da ima dosta ljubitelja dobre kapljice ovdje :D Pa eto ako je neko "razgledao" prodavnice pica u skorije vrijeme, neka javi sta je vidio na policama :D

Sent from my Samsung GALAXY S5.

Ricma
26.02.2017, 18:08
Picerija Amos na Novom Beogradu:punk:

miloolja
26.02.2017, 20:03
Negde u blokovima?
Kakav je ambijent?

Lord Gangarić
26.02.2017, 22:30
Vidi ga Parić Beograđanin jede pice po blokovima :cf:

Ricma
27.02.2017, 01:44
Negde u blokovima?
Kakav je ambijent?

Narucio preko donesi.com.Prvi put da mi se desi da mi je pica od 32 cm previse.

Poseticu kad-tad, mada kada sam gledao preko donesi.com nisam mogao da se odlucim u pocetku izmedju vise picerija.Rostilj nisam puno analizirao.

Ser Deni ®
27.02.2017, 10:39
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170227/57f0458774fa42d7d880a45e869d2d11.jpg

Kafemat, Novi Sad

iP7

Ser Deni ®
24.03.2017, 16:39
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170324/653648e7dc33f57579eea39cb02c79c3.jpg

Karadjoka :D

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Bane je
02.07.2017, 12:21
Danas kod nas za ručak...

15033

15034

naravno za Baneta omlet sa kobasicom, jer ne jedem mušlje

miloolja
02.07.2017, 12:57
A stvarno je covek proklet...pa ono sto ima, sto mu je na dohvat ruke... ne voli, ne radi ..a drugi koji nemaju ili su km i km daleko sve bi dali da recimo plivaju sada u moru i jedu dagnje/musule/ muslje
Pih ovi na pljucometar od tih lepota, tzv. pomorci, to sve ne vole i ne rade...cccc..

tt sa A5 u inat Mi6

Sir Giggsy
02.07.2017, 12:58
Mmhmmm...muslje, kad se setim uvek u Igalu u Ilijadi...vrh!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Vladan
02.07.2017, 13:19
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170324/653648e7dc33f57579eea39cb02c79c3.jpg

Karadjoka :D

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ovo uvijek prije rijecnih i morskih plodova :cf:

Weltschmerz
02.07.2017, 14:41
^^ Devojački san...

Bane je
02.07.2017, 17:35
A stvarno je covek proklet...pa ono sto ima, sto mu je na dohvat ruke... ne voli, ne radi ..a drugi koji nemaju ili su km i km daleko sve bi dali da recimo plivaju sada u moru i jedu dagnje/musule/ muslje
Pih ovi na pljucometar od tih lepota, tzv. pomorci, to sve ne vole i ne rade...cccc..

tt sa A5 u inat Mi6

Čak sam i jedno ljeto još u srednju školu radio na plantažu školjaka...
A u zadnjih 10godina nisam se okupao u more više od 20 puta.
2016 - 0 puta
2015 - jednom
2014 - 0 puta
2013 - 4,5 puta (uvatilo me to ljeto neko ludilo)
2012 - mislim da nisam.

Itd...

Poznato je da primorci rijetko idu na plažu... Mada sam ja baš prećerao.

A i poprilično sam siguran da će i ovo ljeto proć bez mene.

Lord Gangarić
03.07.2017, 07:29
Pre par nedelja smo na vikendici sušili sveže upecanu mrenu na dimu gotovo ceo dan,ljudi moji koliko je to lepo ja vama ne mogu da opišem.Još ako imate neko dobro vino pa ono je orgazam.Videću baš sad za vikend ako budemo upecali šta da vam slikam

kronostime
05.10.2017, 08:08
Valjalo bi okaditi ovaj topik :sd:

Cevapi

Sastojci za više od 10 porcija
5 kg plecke
4 kg vrata
1 kg potrbušine
200 g soli

Priprema
Dakle, meso za cevapcice se dobija od juneceg rashladenog mesa. Znaci ne važe one price 60 % june, 30 % svinja i 10 % ovca. Sve junetina. Ali sa tri razlicita mesta. 5 kg plecke, 4 kg vrata i 1 kg potrbušine.

Meso se isece u kocke 3-5 cm i na 10 kg ove mase doda se 200 g soli. Meso se dobro izmeša i ostavi da odleži 5-6 sati. Posle toga meso se melje na rešetki precnika 8-10 mm. Dobro se izmeša i ostavi u frižider (+4 do +7°C valjda su svi frižideri na ovim temperaturama) da odstoji još 8-12 sati. Nakon toga, meso se ponovo samelje na rešetki promera 3-4 mm i dobro izmeša. Takvo meso treba da odleži još 2-3 sata u frižideru.

NE TREBA DODAVATI VODU JER ONA PODSTICE RAZVOJ BAKTERIJA, A PRI PECENJU ISPARI, TAKO DA SE PLJESKAVICA SMANJUJE. SODU BIKARBONU NE TREBA DODAVATI JER NEUTRALIŠE MLECNU KISELINU U MESU I PODSTICE RAZVOJ BAKTERIJA.

Znaci, prilikom pripreme navedenog mesa dodaje se samo 2% kuhinjske soli.

Ipak, mesu se može dodati i malo crnog luka (sitno seckanog), tucane ili zelene ljute paprike (sitno seckane) i malo bibera. Neko dodaje i tvrdi kackavalj secen na kockice 5 mm. Sve se dobro izmeša, formira u lopte od 200-250 g i stvlja izmedu 2 celofana namazana uljem. Tada se ravnomerno pritisne kuhinjskom daskom i dobije formirana okrugla pljeskavica debljine 1-1,5 cm. Kad se stavi na roštilj pljeskavica raste u debljini i do 3 cm. Pljeskavica može da se pravi i na druge nacine - bez zacina, a neki opet, prave dve tanje pleskavice pa izmedu stavljaju nadev od luka, kackavalja, šunke (sve sitno seckano), spoje im ivice i tako peku na roštilju - to je punjena pljeskavica (neki je zaljute i zovu je gurmanska pljeskavica).
Od istog mesa se prave i cevapcici i pljeskavice, samo što se cevapcici protiskuju kroz levak pravljen za tu svrhu ili se valjaju rukom.

Da pomenemo još i leskovacke cevapcice, u pripremljeno meso dodaje se sitno seckan beli luk, tucana paprika (malo ljuta) i biber (u našim kafanama dodaju i crni luk koga u obicnim cevapcicima nema). Leskovacki su duži (oko 10 cm i precnika oko 2 cm, dok su obicni oko 7 cm dužine i iste debljine, recimo kao kažiprst).

Napomena:
mleveno meso za cevapcice i pleskavice cuva se na +4°C i rok trajanja mu je 72 sata. U cevapcice i pljeskavice ne treba dodavati luk i ostale zacine ranije, vec neposredno pre stavljanja na roštilj.

Dodavanjem luka i sode bikarbone meso hoce da pozeleni. Seceno meso na komade, krupno mleveno i posoljeno sa 2% soli, mora da odleži 16-25 sati na temperaturi +4°C do +7°C.

Drugi recept

Leskovacka muckalica na rostilju

(za 3 osobe)

500 g svinjetine
1 glavica luka
3 paradajza
1 zelena ljuta paprika
persunov list
ulje
biber, so

Pripremanje: Meso narezite na manje komade, nabodite ga na raznjice, nauljite i pecite sa obe strane na rostilju, zatim posolite i pobiberite. Seckani luk proprzite na ulju, dodajte narezanu papriku, sve zajedno proprzite kratko vreme. Dodajte seckani persun. Na to stavite peceno meso skinuto sa raznjica i odmah posluzite.

Treci recept

Leskovacka pljeskavica na rostilju

(za 4 osobe)

300 g mlevene svinjetine
300 g mlevene junetine
200 g luka
4 cena belog luka
4 zelena feferona
biber
so

Pripremanje: Mlevenom mesu dodajte narezani luk, beli luk i feferone, posolite i pobiberite. Dobro izmesajte i oblikujte pljeskavice velicine dlana. Pecite ih na namazanom rostilju sa obe strane. Posluzite sa salatom od paradajza.

Napomena: Za ovu salatu od paradajza, paradajz samo prerezite na 4 dela, posolite i obilno pospite naseckanim feferonima. Špricer ili pivo ladno ko taštin pogled su uz ovo melem.

bici
05.10.2017, 08:48
Zna li neko gde u BG-u ili okolini imaju da se kupe ljute susene paprike, al mi trebaju velike, ne male. Strina je letos spremala punjene paprike sa tom sortom i bile su brutalne, uzeo sam recept al ne mogu nigde da nadjem te paprike.

kronostime
05.10.2017, 09:01
Pijaca na Banjici:D

bici
05.10.2017, 09:28
Pijaca na Banjici:D

Za mene Vozdovac i sve iza ne postoji dok se ne sredi autokomanda :biggrin: Bio sam kod cvetka i na djermu al nisam uspeo da nadjem :wall:

miloolja
05.10.2017, 10:08
Zasto bi na Banjicu sa Vozdovca isao preko Autokomande?

Imas paprike, velike, suve, ljute na Kalenicu...preko Trosarine, Brace Jerkovic, Vojislava Ilica ..i tamo si. :)

I daj recept, da vidim dal se razlikuje od mog :D

Kronose chefeee :tu2:

https://media.tenor.com/images/ea31ed4cd889348773d11d6986c2d2f4/tenor.gif

tt sa A5 u inat Mi6

Победа
05.10.2017, 10:18
Za mene Vozdovac i sve iza ne postoji dok se ne sredi autokomanda :biggrin: Bio sam kod cvetka i na djermu al nisam uspeo da nadjem :wall:

Autokomanda?

bici
05.10.2017, 11:31
Zasto bi na Banjicu sa Vozdovca isao preko Autokomande?

Nisi razumela, zivim blizu crvenog krsta pa moram kroz autokomandu da bih stigao do banjice. Ili da obilazim preko medaka 29 pa 50, al i to mi mrsko. Na kalenic sam skroz zaboravio, 3 stanice do tamo, taman. Hvala ;)

Победа
05.10.2017, 11:50
Nisi razumela, zivim blizu crvenog krsta pa moram kroz autokomandu da bih stigao do banjice. Ili da obilazim preko medaka 29 pa 50, al i to mi mrsko. Na kalenic sam skroz zaboravio, 3 stanice do tamo, taman. Hvala ;)

Meni samo nije jasno šta fali autokomandi pa ne mozes tuda.

miloolja
05.10.2017, 11:53
Da, nisam dobro pročitala, mislila sam da si na Voždovcu, a zapravo za tebe ne postoji ništa dalje od Autokomande, da, da.. to je taj problem vas što živite u krugu dvojke ili malo šire :p

Sa Krsta si i zaboravio na najbolju pijacu u Bg...oooooo O
A onda do Banjice ti je najbolje sa Krsta pored Kalenića, pa Vojislavsa Ilića, Medak, Trošarina i eto... mislim sve zbog paprika.:)
Eee sad pošto pominješ GSP.... ne voziš? Onda ipak zaboravi Banjicu :)

I daj recept, ne pravi se Toša ;)

kronostime
05.10.2017, 12:02
Pirotske punjene suve paprike

Sastojci

15 suvih crvenih paprika
500 g mlevenog mešanog mesa
250 g crnog luka
1 šoljica pirinča
1 šoljica ulja
so biber
1 kašika brašna
1 kašicica crvene mlevene paprike

Priprema

Stavite paprike u vrelu vodu i sačekajte da voda sa paprikama proključa. Ocedite ih od vode i očistite drške i semena, a možete da ih kupite i već očišćene. Luk očistite i sitno ga isecite, pa ga pržite na jednom delu ulja . Kada luk porumeni, dodajte meso, pa pržite sve zajedno da se i meso isprži dobro. Posolite, pobiberite i dodajte očišćen i opran pirinač. Sve dobro izmešajte i tim nadevom napunite pripremljene paprike. Slažite ih u vatrostalnu posudu koja istovremeno može da služi i za kuvanje. Paprike treba da se slože u samo jednom redu, odnosno na dnu posude. Nalijte ih vodom da ogreznu u njoj i kuvajte na štednjaku na umerenoj temperaturi sve dok pirinač ne nabubri i ne omekne. &nbsp;Ako je potrebno, dodajte tokom kuvanja vodu. Kada se pirinač skuva, na ostatku ulja napravite od brašna i crvene mlevene paprike zapršku i prelijte preko paprika. Protresite dobro posudu da zaprška uđe u svaku papriku i da slobodno cirkuliše između paprika. Zapržene paprike stavite u pećnicu da se zapeku na umerenoj temperaturi. Kada se paprike zapeku, ostavite ih u pećnici sve dok sav sok ne uvri. Pirotske paprike treba da budu potpuno suve, jer im upravo to i daje karakterističan ukus. Poslužite ih tople ili ohlađene sa kiselim mlekom ili pirotskom vurdom.
:sd:

bici
05.10.2017, 12:06
Da, nisam dobro pročitala, mislila sam da si na Voždovcu, a zapravo za tebe ne postoji ništa dalje od Autokomande, da, da.. to je taj problem vas što živite u krugu dvojke ili malo šire :p

Sa Krsta si i zaboravio na najbolju pijacu u Bg...oooooo O
A onda do Banjice ti je najbolje sa Krsta pored Kalenića, pa Vojislavsa Ilića, Medak, Trošarina i eto... mislim sve zbog paprika.:)
Eee sad pošto pominješ GSP.... ne voziš? Onda ipak zaboravi Banjicu :)

I daj recept, ne pravi se Toša ;)

Ma mrzim da vozim, pogotovo po Beogradu. To ti kazem za Banjicu, mrzi me da idem 29 pa 50 :biggrin: Nisam ja neka snobina, ziveo sam i u Zarkovu i na Vozdovcu, Zarkovo najbolji kraj :biggrin: al eto sad kad je grad u haosu, ne bih da se cimam bilo gde.

Recept kad dodjem kuci, mozda :biggrin:

Carcosa
05.10.2017, 12:17
Pirotske punjene suve paprike

Sastojci

15 suvih crvenih paprika
500 g mlevenog mešanog mesa
250 g crnog luka
1 šoljica pirinča
1 šoljica ulja
so biber
1 kašika brašna
1 kašicica crvene mlevene paprike

Priprema

Stavite paprike u vrelu vodu i sačekajte da voda sa paprikama proključa. Ocedite ih od vode i očistite drške i semena, a možete da ih kupite i već očišćene. Luk očistite i sitno ga isecite, pa ga pržite na jednom delu ulja . Kada luk porumeni, dodajte meso, pa pržite sve zajedno da se i meso isprži dobro. Posolite, pobiberite i dodajte očišćen i opran pirinač. Sve dobro izmešajte i tim nadevom napunite pripremljene paprike. Slažite ih u vatrostalnu posudu koja istovremeno može da služi i za kuvanje. Paprike treba da se slože u samo jednom redu, odnosno na dnu posude. Nalijte ih vodom da ogreznu u njoj i kuvajte na štednjaku na umerenoj temperaturi sve dok pirinač ne nabubri i ne omekne. Ako je potrebno, dodajte tokom kuvanja vodu. Kada se pirinač skuva, na ostatku ulja napravite od brašna i crvene mlevene paprike zapršku i prelijte preko paprika. Protresite dobro posudu da zaprška uđe u svaku papriku i da slobodno cirkuliše između paprika. Zapržene paprike stavite u pećnicu da se zapeku na umerenoj temperaturi. Kada se paprike zapeku, ostavite ih u pećnici sve dok sav sok ne uvri. Pirotske paprike treba da budu potpuno suve, jer im upravo to i daje karakterističan ukus. Poslužite ih tople ili ohlađene sa kiselim mlekom ili pirotskom vurdom.

Bravo Kronose, bravo! Stavi i recept za paprike punjene kupusom :)

P.S. Kad su suve paprike u pitanju - ja jesam pancevacki prizetko, ali zato sam u verandi okacio jednu nizu suvih paprika (kod mene u Beloj Palanci raste jedna autohtona vrsta paprike, zove se "vrtka", zaHebalo vek), cisto da se zna kad se dolazi s kim se ima posla :)

P.P.S. Znaju li ljudi ovde sta je vurda? :)

kronostime
05.10.2017, 12:25
Abe, Carcosa, znae sa sta je "juzno"

Pasulj "na tepsiju"

Tako ga mi na jugu Srbije zovemo, što u prevodu znači gust pasulj zapečen u tepsiji, po mogućstvu zemljanoj ;)

Sastojci

oko 700 gpasulja
5-6 glavicacrnog luka
2 strukapraziluka
ulje za prženje luka
1 kašičica vegete
2 kašičice soli (ili po vašem ukusu)
3 kašičice aleve paprike
2-3suve paprike
seckani peršun
malo aleve paprike i malo ulja za zapršku

Priprema

Težina:
Srednje zahtevno

1

U suštini, ovo je vrlo jednostavan recept, svako ga sprema na neki svoj način, vrlo malo se razlikuje od recepata koji ovde već postoje. Ovakav pasulj spremam za slavu, najviše pohvala dobijem za njega iako se ubijem od pripreme kolača, pasulj se uvek najlepše pojede.

Količine koje sam navela su taman za ovakve dve posude, srednje veličine.
2

Pasulj očistite, ako ima šta da se odbaci, proberite, zatim ga lepo operite i stavite u veću šerpu, nalijte vodom i stavite da se kuva, ne na prejaku vatru, poklopljeno.

Kad provri odlijte prvu vodu, pa nalijte novu, hladnu i vratite da se kuva.

Ja ga uvek posolim dok se kuva.

Biće potrebno oko 2h najmanje da bi se lepo skuvao, a možda i više, zavisi od vrste pasulja, videćete kad se odvoji ona ljuskica od zrna, a možete i kašikom da probate, ako je zrno mekano to znači da je kuvano.

U toku kuvanja dolivajte po malo vode, ali ne preterujte jer treba da uvri do kraja kuvanja, znači, ja tu vodu u kojoj se kuvao pasulj ne prosipam nego je sve lepo ukuvam na laganoj vatri.
3

Luk očistite i iseckajte sitno pa na ulju dinstajte dok ne postane staklast, lagano, dodajte i malo vode i stalno mešajte da ne zagori.

Pred kraj dodajte i iseckan praziluk i nastavite sa dinstanjem.
4

Dodajte u dinstani luk alevu papriku, promešajte da se sjedini. Ukoliko vam je ostalo malo više vode u šerpi sa pasuljem, onda u luk dodajte prvo kašiku brašna, malo propržite pa tek onda dodajte alevu papriku. Sve presipite u šerpu sa pasuljem, dobro promešajte i vratite na laganu vatru da se malo prokrčka. Dodajte vegetu i još malo posolite ako treba. Dodajte po želji seckani peršun, jako lepo izgleda , a i ukusno je i zdravo ;)

5

Ovako pripremljen pasulj možete da presipete u jednu veću tepsiju ili u dve manje vatrostalne. Ako volite, na sredini tepsije ugurajte par suvih paprika, izuzetnog su ukusa posle.

Zapecite u rerni dok se sa strane ne uhvati lepa i rumena korica, ali ne preterujte da se ne bi previše osušio, lepše je kad bude malo sočniji.

6

U maloj šerpici zagrejte ulje i jednu kašiku aleve paprike, pa kad "zacvrči" prelijte preko zapečenog pasulja kad ga izvadite iz rerne, neposredno pre služenja.

Posluživanje

Ovako spremljen pasulj je dealan za dane posta. Služi se vruće kao glavno jelo uz kiseli kupus zimi ili neku salatu po vašoj volji, a znam da ga neki vole i hladnog, kažu da je odličan i tako.

Količinu ulja za prženje luka prilagodite svom ukusu, ja volim da je jelo masnije pa nasipem prilično ulja.

Prijatno!

bici
05.10.2017, 12:37
Kakav je to suljpa bez kobaja ili rebara :cry:

miloolja
05.10.2017, 13:22
Muskarci, kuvari, pljuste recepti (esi video Bici -.-)...pa jos juzni ...mene ste kupili :wthy:
I ne ustrucavajte se uopste :cool: a zainteresovale me bas strinine paprike :D da vidim sta je to posebno i da li je :D

A vurda se pravi od mleka...nesto kao pavlaka al mnooogoo bolje, a Carcosa? :)

tt sa A5 u inat Mi6

Carcosa
05.10.2017, 13:52
Muskarci, kuvari, pljuste recepti (esi video Bici -.-)...pa jos juzni ...mene ste kupili :wthy:
I ne ustrucavajte se uopste :cool: a zainteresovale me bas strinine paprike :D da vidim sta je to posebno i da li je :D

tt sa A5 u inat Mi6

Bravo, domacice! :) Jeste, od cedjenog kiselog mleka i paprike. Najbolje meze uz rakiju sljivovicu u hladnim zimskim mesecima :)

kronostime
05.10.2017, 13:52
JEDNOSTAVNI AJVAR
POTREBNO JE
8 kg paprika, 0,4 dl ulja, so
PRIPREMA
Paprike ispecite, oljuštite, očistite od semena i peteljki, pa ostavite da se preko noći ocede. Sutradan ih sameljite, posolite i stavite da se prže na zagrejanom ulju. Ajvar neprestano mešajte dok sva tečnost ne uvri. Potom ga razlijte u vrele tegle, stavite u toplu rernu na desetak minuta, a onda rernu isključite i ostavite tegle da u njoj prenoće. Sutra zalijte svaku teglu s nekoliko kašika vrelog ulja i čvrsto zatvorite.

ZELENI AJVAR OD PARADJZA
POTREBNO JE
5 kg zelenog paradajza, 0,5 kg rena, 0,75 kg senfa, 1 l ulja, so
PRIPREMA
Sameljite paradajz u multipraktiku, pa kašu stavite u gazu i ostavite da se cedi 24 sata. Sutradan u masu dodajte naribani ren, senf i so, pa polako mešajući, kao majonez, dodajte ulje. Kada dobijete homogenu masu, preručite je u manje tegle i povežite.

PAPRIKE U SENFU

POTREBNO JE
30 crvenih mesnatih babura, 2,5 dl alkoholnog sirćeta, 2,5 dl vode, 2,5 dl ulja, 2 kašike šećera, kašika soli, biber, lovorov list, 500 g senfa
PRIPREMA
Paprike očistite i isecite na deblje trake. U široj šerpi prokuvajte sirće, šećer, so, biber u zrnu i lovorov list i, dok je još vrelo, dodajte toliko isečenih paprika da prekriju dno posude. Svaku turu paprika kuvajte po 10 minuta povremeno mešajući. Paprike vadite rešetkastom varjačom, stavite da se ocede i ohlade. Mikserom umutite senf i ulje, dodajući ulje kao kada pravite majonez. U dobro umućen senf dodajte ohlađene paprike, lagano izmešajte, pa složite u tegle.

PINĐUR
POTREBNO JE
10 kg što debljih i mesnatijih crvenih paprika, 5 kg paradajza, 3 kg plavog patlidžana, 400 ml ulja, 2 kašike esencije, 100 g šećera, 4 pune kašičice soli, list celera, peršun
PRIPREMA
Paprike ispecite, poređajte u lonac i poklopite da se potpare. Oljuštite ih, kratko ocedite i sameljite na mašini za meso. U međuvremenu stavite plavi patlidžan da se peče 20 minuta u vreloj rerni. Ohlađen patlidžan oljuštite i sameljite kao papriku. Paradajz isecite na kriške, kuvajte ga bar dvadesetak minuta, potom propasirajte i dodajte u lonac s paprikom i patlidžanom. Sve kuvajte najmanje dva i po sata, a onda posolite i dodajte ulje. Dobro ukuvan pinđur sklonite s vatre i dodajte dve kašike esencije. Promešajte i vrelo sipajte u prethodno dobro zagrejane tegle. Zatvorite tegle, pokrijte ćebetom i ostavite da se dobro ohlade.

LJUTENICA
POTREBNO JE
4 kg patlidžana, 4 kg crvenih mesnatih paprika, 6 ljutih feferona, 0,5 l ulja, 120 g šećera, 300 ml voćnog sirćeta, 8 čenova belog luka, so
PRIPREMA
Oljuštite patlidžane i stavite ih u vrelu vodu da se kratko blanširaju. Ocedite ih, isecite na štapiće, a paprike i feferone operite i dobro obrišite. Na rešetki rerne zagrejane na 220 stepeni ispecite paprike i feferone povremeno ih okrećući. Pečene paprike ostavite da se potpare, pa ih oljuštite, očistite od semena i isecite na trake. U šerpi zagrejte polovinu ulja i na njemu pržite patlidžane dok ne omekšaju, a onda dodajte paprike. Pržite uz mešanje, pa dodajte šećer, sirće, naseckan beli luk i so. Kuvajte na tihoj vatri još pola sata, vruće razlijte u tegle i stavite na pola sata u rernu zagrejanu na 80 stepeni. Kada ih izvadite, prelijte ljutenicu preostalim uljem, dobro zatvorite i ohladite.

SLAGANE PAPRIKE

POTREBNO JE
3 kg mesnatih babura, 3 kg kupusa, kesica bibera u zrnu, 100 g soli, 0,5 l vode, 0,5 l sirćeta
PRIPREMA
Papriku operite i isecite na deblje rezance, a kupus iseckajte što sitnije. U tegle naizmenično ređajte paprike i kupus, a između svakog reda stavite nekoliko zrna bibera. Od vode, sirćeta i soli skuvajte presolac, ohladite ga i njime prelijte povrće. Tegle zatvorite celofanom, a posle nekoliko dana proverite da povrće nije upilo presolac. Ako je potrebno, skuvajte novi i opet prelijte.

KISELE PAPRIKE
POTREBNO JE
3 kg babura, 1 l alkoholnog sirćeta, 3 l vode, 2 dl ulja, kašika soli, kašika šećera, biber u zrnu, beli luk
PRIPREMA
U velikoj šerpi pomešajte sve sastojke sem belog luka i bibera. Kada tečnost provri, ubacujte po osam paprika koje su dobro očišćene od semenki i kuvajte do tri minuta. Na dno tegle iseckajte dva čena belog luka i stavite nekoliko zrna bibera, pa na to ređajte barene paprike. Kad teglu napunite do pola, opet stavite biber i beli luk, a isto pospite i kada napunite teglu. Prelijte vrućim presolcem i zatvorite tegle.

MLEVENI PARADAJZ

POTREBNO JE

5 kg paradajza, veza celera, ljute papričice, konzervans, ulje, so
PRIPREMA
Zreo, ali ne prezreo paradajz operite, dobro obrišite i ostavite da se prosuši. Isecite ga na parčiće i sameljite na mašini za meso. Dodajte konzervans, po ukusu posolite i dobro promešajte. Listove celera operite, prosušite i sitno iseckajte, pa dodajte mlevenom paradajzu. Promešajte i sipajte u čiste, sterilisane i ohlađene flaše. Kada sipate paradajz, pazite da ne prepunite flaše, pa na vrh sipajte po pola kašičice ulja. Zatvorene flaše čuvajte na hladnom i mračnom mestu. Ako volite ljuto, u flašu stavite neku ljutu papričicu.

BARENE PAPRIKE
POTREBNO JE
5 kg žutih i crvenih babura, 1 l alkoholnog sirćeta, 1,5 l vode, 2 kašike soli, 3 kašike šećera, biber u zrnu, 200 ml ulja
PRIPREMA
Oprane i viljuškom izbockane paprike obarite u mešavini od sirćeta, vode, soli, šećera i ulja. Ređajte ih u tegle i dodajte u svaku nekoliko zrna bibera. Paprike prelijte presolcem u kojoj su se barile i čvrsto zatvorite tegle.

FEFERONI U ULJU
POTREBNO JE
feferoni, ulje
PRIPREMA
Izaberite feferone približno iste dužine. Dobro ih obrišite i prepolovite im peteljke. Poslažite ih u čistu teglu da budu stisnuti što gušće. Zalijte hladnim uljem i ostavite na policu. Kad potrošite feferone, ulje koje ostane koristite kao ljuti začin.

Pocnimo od zimnice.

Sandugp
05.10.2017, 13:57
Sve je to lepo, super, korisno ......

bici
05.10.2017, 14:47

tt sa A5 u inat Mi6

Hoces recept? :biggrin: Iseckas sampinjone, iseckas beli luk i ubacis sa sampinjonima, dodas so, dosta bibera i ulja i na kraju sirce. Ostavis ih 2 sata da upiju sve, najjaca salata na svetu. Sampinjoni zivi, nit se peku nit se prze.

miloolja
05.10.2017, 15:21
Ne taj bre recept...vec sa strininim punjenim, suvim, velikim, ljutim paprikama :slp:

Imace toj tvojoj salati fali persun...na sve to dodati dosta persuna sitno iseckanog i to je to..odlicna :cool:

tt sa A5 u inat Mi6

Jax Teller
05.10.2017, 15:23
Kad smo kod zimnice pravi li ko paprike punjene kajmakom?

kronostime
05.10.2017, 17:47
Kajmakom punim iskljucivo vrucu lepinju uz dodatak pretopa i prsute, pa zapecem u rerni.
#KompletLepinja :sd:
PS: Mog`o bi neki od modova iz ovog atara da pinuje ovu temu - nece da se baci. :biggrin:

Bane je
05.10.2017, 19:41
A da mi je viđet na što liči taj pršut što se kupi na Avalu...

Zna se što je pravi pršut i odakle je!!

Ganac
05.10.2017, 19:56

Za tvoj info, kod mene u komšiluku (podno Avale) se pravi - pravi dalmatinski pršut...pre 30 i više godina jedan koji se dragovoljno preselio ali koreni su ga vukli i pravi pršut...čak i ventilatore koristi (kako bi Buru imitirao), nakon ovih ratova dobio sam dobre komšije iz Dalmacije, koji prave pršutu "po propisu".
Dobar je i taj vaš dole Njeguški...::)
U jednoj kafani u Lastvi sam probao i njihov domaći (tad sam i alkohol konzumirao pa samm i domaću lozu degustirao):D

kronostime
05.10.2017, 20:02

A da mi je vidjet Njeguski pravi - platio bi ga duplo.
Ovo sto valjaju - Zlatiborac. :cool:

Bane je
05.10.2017, 20:37
E teško je doći do Njeguškog pravog. Otvorili su velike sušare tamo, uvoze meso iz Holandije, posole i brzo osuše.
I to poslije kao bude pravi Njeg. pršut, moš mislit.

Pravi se može samo naći po selima, đe domaćin ima 2,3 svinja, pa suši pršute 2godine.. Pa eventualno proda 1,2.

Carcosa
06.10.2017, 10:31
Sto se suvomesnatih proizvoda tice, kod mene u starom kraju je sad popularna peglana kobasica. Ne znam. Verujem da do pre 10tak godina ni mnogi Pirocanci nisu znali sta je to :) Meni je najveci hit sudzuk, dok sam radio u Bujanovcu za "domace izdajnike i strane placenike" nabavljao nam je jedan kolega domaci, sa Kosova. Ubijao sam se. E sad, kad spomenuh Bujanovac, tamo sam jeo i najbolji burek ikad. Buregdzinica "Bis", o njoj su i novine vise puta pisale.

kronostime
06.10.2017, 11:06
Teleća čorba

Sastojci:

500 g teletine od buta ili ribića
2 šargarepe
1 glavica crnog luka
1 koren peršuna
1 koren paškanata
malo korena celera
2 krompira
1 kašika brašna
malo maslinovog ulja
1 žumance
200 ml kisele pavlake
morska so
šareni biber u zrnu

Za serviranje

sveže iseckan peršunov list
kriške limuna
kisela pavlaka

Priprema

Meso iseckajte na sitne kocke, prelijte sa oko 2 l hladne vode, poklopite i stavite na ringlu na jako tihu vatru. Kada krene da se stvara pena skidajte je, a onda nastavite sa kuvanjem još nekih sat vremena. Tečnost nikako ne sme naglo i jako da vri već tek onako da struji.

Posle tog vremena meso je već polu-mekano pa dodajte na pola isečen i na plotni zapečen crni luk i na kockice seckanu šargarepu, peršun, paškanat i celer. Ubacite i po koje zrno bibera, malo soli i sve nastavite da kuvate još nekih pola sata, a zatim dodajte i kockice krompira.

Kada je svo povrće i meso omekšalo napravite zapršku tako što u malom tiganju na malo maslinovog ulja propržite brašno pa stalno mešajući dodajete po malo supice, kako se ne bi stvorile grudvice, a onda sve sipajte u čorbu, dobro promešajte i kuvajte još nekih 10 minuta.

Pred samo serviranje, u tanjiru pomešajte kiselu pavlaku i žumance pa opet dolijte i malo tečnosti iz čorbice, šerpu sa čorbom sklonite sa vatre, umešajte ovu mešavinu, sve fino promešajte i ostavite 10 minuta da odmori, a zatim servirajte sa kriškom limuna ili kašikom kisele pavlake i malo peršun lista.

p4p1
29.11.2017, 00:52
Elem, super bi bilo ako neko ima pojma o kojem desertu je reč. :D

Rešena misterija

https://i.imgur.com/HMIEIFr.jpg

Doduše ovi su industrijski, ali jbg

kronostime
03.12.2017, 17:58
Elem, razvlacim se po ovom vremenu k`o dzukac pored peci, kad u jednom trenutku stari neprijatelj zeludac pocne da se buni:
- Baci stogodj u mene sem rakije i vina - pizda ti materina,
- Khm, da vidimo: imam slanine, tu je i suvi vrganj, a belo vino se smeska iz boce tikveske Smederevke....
- Zeno, gde je multikuker? :sd:
- Eno ti ga medj` ostalom skalamerijom - dabogda glavom u njemu mesao.
- Dobro de...

Skalamerija nadjena, postavljena, materijal pristavljen na dohvat ruke - Here we go:

Rizoto sa vrganjima i pancetom

Naseci sitno glavicu crnog luka, jednu sargarepu i slaninu na kockice (ko izmisli mesoreznicu i masinu za vakuumiranje u foliji - hvala mu dje cuo i ne cuo). U multikuker staviti malo maslinovog ulja, kockicu putera i malo rendanog djumbira i ukljuciti da se sve to lepo zagreje na 180C. Suve vrganje potopiti u vrelu vodu da omeknu. U zagrejano ulje ubaciti seckan luk, sargarepu i slaninu i prziti jedno 5-6 minuta. Dodati 200 gr pirinca (Arborio, Basmati, moze i kocanski - samo se duze sprema) i prziti dok pirinac ne postane staklast. Dodati ocedjene pecurke i 2 dL belog vina i kuvati dok alkohol ne ispari, a pirinac upije tecnost. 2 posne kockice za supu razmutiti u litar vrele vode i dodavati postepeno pirincu sve dok upija.Posoliti i pobiberiti po ukusu, dodati sitno seckan vlasac i rendani peccorino, dobro izmesati i servirati gladnim ukucanima koje je miris izmamio iz sobe. :sd:
PS. Multikuker sa tajmerom je fenomenalan za ovakva spremanja :D
http://lupomarshall.dev2.oblacak.com/sites/default/files/styles/product_gallery_410x580/public/product_gallery/8-u-1-multicooker-2.png

limun
03.12.2017, 22:12
Preporucujem svima da pogledaju dokumentarni film What the Health (2017) (http://www.imdb.com/title/tt5541848/).
U filmu se otkriva direktan uticaj mesa i proizvoda zivotinjskog porekla na najzastupljenije bolesti u svetu kao sto su dijabetes i rak, povezanost sa srcanim udarima i mnogim drugim oboljenjima.
Pored toga, daje se i uvid u efikasnost najvecih svetskih organizacija protiv ovih bolesti, kao i njihov izvor finansiranja u vidu sponzorstva.

Sa druge strane, snimljena su svedocenja ljudi koji su odbacili tipican rezim danasnje ishrane i pricali o delotvornosti veganstva. Rezultati su fascinirajuci i ohrabravajuci, a ako se uzme u obzir upletenost svih najvecih proizvodjaca mesnih preradjevina i mlecnih proizvoda u zvanicne zdravstvene organizacije ciji rezultati i saopstenja u velikoj meri uticu na (ne)svest gradjana, postaje jasno zbog cega su sve te bolesti okarakterisane kao neizlecive.

Vladan
03.12.2017, 22:13
Danas kupio prase, ludilo pecenica

limun
03.12.2017, 22:25
Nadam se da nece biti posledica. :wink:

bici
03.12.2017, 22:29
Preporucujem svima da pogledaju dokumentarni film What the Health (2017) (http://www.imdb.com/title/tt5541848/).
U filmu se otkriva direktan uticaj mesa i proizvoda zivotinjskog porekla na najzastupljenije bolesti u svetu kao sto su dijabetes i rak, povezanost sa srcanim udarima i mnogim drugim oboljenjima.
Pored toga, daje se i uvid u efikasnost najvecih svetskih organizacija protiv ovih bolesti, kao i njihov izvor finansiranja u vidu sponzorstva.

Sa druge strane, snimljena su svedocenja ljudi koji su odbacili tipican rezim danasnje ishrane i pricali o delotvornosti veganstva. Rezultati su fascinirajuci i ohrabravajuci, a ako se uzme u obzir upletenost svih najvecih proizvodjaca mesnih preradjevina i mlecnih proizvoda u zvanicne zdravstvene organizacije ciji rezultati i saopstenja u velikoj meri uticu na (ne)svest gradjana, postaje jasno zbog cega su sve te bolesti okarakterisane kao neizlecive.

Perma ban.

Reci prestanes da jedes meso da bi mogao da zivis 15 godina duze i ne jedes meso dodatnih 15 godina. Mazohizam, poslednja faza.

limun
03.12.2017, 22:58
Reci tebra a? Idiotizam najgore vrste :laugh: :laugh: :laugh:

Vladan
03.12.2017, 23:36
Perma ban.

Reci prestanes da jedes meso da bi mogao da zivis 15 godina duze i ne jedes meso dodatnih 15 godina. Mazohizam, poslednja faza.

Prestanes da jedes meso i umres zdrav

Ivan_PG
03.12.2017, 23:50
Voli li ko jos da jede kuvane telece glave?Dosta ljudi se zgrazava kad im kazem da to volim,nije mi jasno zasto.Kao da ima veze jedes li telece oci ili teleci but.Sve je to izuzetno hranljivo.

bici
03.12.2017, 23:57
Prestanes da jedes meso i umres zdrav i nesrecan

Ispravio sam ti, zaboravio si nesto.

limun
04.12.2017, 07:53
Veganske pljeskavice

Nisu prave pljeskavice, ali su odličnog ukusa. Veganske pljeskavice su pravo posno, vegansko jelo, koje možete spremati i u vreme postova.

Semenke bundeve su pune gvožđa, dobar su izvor kalijuma, magnezijuma i veoma zdrave. Za žene su veoma dobre zato što ublažavaju simptome menopauze i sprečavaju nastanak osteoporoze, a snižavaju i loš holesterol. Zbog toga, jedite ih kad god ste u prilici i ubacite u svako jelo koje možete.

Za pripremu ovih pljeskavica potrebno je da sameljete semenke bundeve, a ako želite da skratite postupak, uradite to dan ranije, pa ih prespite u teglicu i ostavite u frižideru.

Ovako spremljene pljeskavice pogodne su da ih spremate u dane kada ne postite na vodi.

Potrebni sastojci:

1 šolja semenki budneve
2 šolje vode
2 glavice crnog luka
Ovsene pahuljice
so, biber, aleva paprika, ruzmarin…

Način pripreme:

Potrebno je prvo da sameljete semenke u blenderu (u kojem inače meljete orahe) u što sitniji prah, pa zatim dolite jednu šolju vode i nastavite sada zajedno da mutite u blenderu dok ne dobijete gušći sos. Zatim dodajte još jednu šolje vode i nastavite da mutite u blenderu, sve dok ne dobijete smesu gustine jogurta.
Dobijenu smesu sipajte u manju šerpu u kojoj ćete nastavite ovo da kuvate, oko 5 minuta, na veoma laganoj vatri. Ovo kuvanje je potrebno zato što se ova smesa od bundeve i vode zgusne pa dobijete nešto slično kajgani.
Luk iseckajte na sitno (možete i beli luk, ako volite) pa ga propržite u teflonskom tiganju i dodajte mu začine. Kada je luk gotov, dodajemo ga u šerpicu sa smesom od bundeve, pa na kraju svega toga dodajte i ovsene pahuljice – onoliko koliko je potrebno da se dobije masa kao što je mleveno meso, odnosno, da možete od te mase praviti pljeskavice.
Pljeskavice pržite u teflonskom tiganju koji ste prethodno namazali sa malo ulja, dok ne porumene, sa obe strane.
Servirajte pljeskavice uz svežu salatu, stavite ih u zemičku, dodajte im umak, izbor je vaš….

Savet plus:

Ovako spremljnu masu za pljeskavice možete iskoristiti i za ćufte, koje ćete ispeći u rerni, pa ih dodati u paradajz sos.

srdjan_sl
04.12.2017, 08:02
Veganske pljeskavice

Luk iseckajte na sitno (možete i beli luk, ako volite) pa ga propržite u teflonskom tiganju i dodajte mu začine.
Pljeskavice pržite u teflonskom tiganju koji ste prethodno namazali sa malo ulja, dok ne porumene, sa obe strane.

Sta cemo sa tim sto je teflon kancerogen? :cf:

kronostime
04.12.2017, 08:06
Za mene je pojam posta na vodi kad na nekom splavu sluze dobru jagnjetinu. :sd:

srdjan_sl
04.12.2017, 08:39
Znas ono kad stavis slaninu na rostilj pa ona pusti sok i zamirise pa ti krene voda na usta, je li vegani da li je i vama tako kad kosite travu? :biggrin:

Jeste da je mali off ali sad me ova prica asocira na ovo.

mark it zer0
04.12.2017, 08:43
Ne vidim razlog da ismevas i omalovazavas tudje misljenje. :ne_znam: Svakako da je limun u pravu sto se tice toga da li je zdravije, sve zavisi od toga sta je kome prioritet. Ja licno se nikada ne bih odrekao mesa, i ne vodim toliko racuna sta jedem, ukus mi je na prvom mestu, ali mi nikada nije palo na pamet da omalovazavam tudje misljenje jer je bas ruzno pre svega. :)

bici
04.12.2017, 08:53
Ruzno je ismevati, treba mu pokazati put, covek se ocigledno izgubio.

Salu na stranu, vegani su velika opasnost po nas, otuda i moja netrpeljivost prema njima, jer ako nastave da jedu hranu koju moja hrana jede, ostacemo svi bez slanine.

srdjan_sl
04.12.2017, 08:59
Sa cim si ti zakljucio da ja omalovazavam tudje misljenje, gde sam ja to njemu sugerisao da nije u pravu ili ga nagovarao da radi nesto suprotno, jedino sto me prica asocirala na vic koji sam odlucio podeliti ovde. A teflon jeste kancerogen i to je cinjenica.

limun
04.12.2017, 09:00
@srdjan_sl,
Ne mora da se koristi iskljucivo teflon tiganj.
Ne znam koliki je njegov uticaj na prosirenje kancera.

@mark it zer0,
Upravo to. Ostavio sam post o onom dokumentarcu jer bi se mozda nasao neko ko ce ga pogledati, razmisliti o tome i mozda promeniti ishranu, ali sam svakako ocekivao poneki komentar podsmevanja.
Mada, ne smeta mi, cak sam i ja ranije to radio dok nisam malo vise istrazio o tome. Sto sam vise istrazivao, sve mi se vise gadilo meso tako da nisam mogao da uzivam u njemu, pa sam ga lako izbacio.

limun
04.12.2017, 09:09

Salu na stranu, vegani su velika opasnost po nas, otuda i moja netrpeljivost prema njima, jer ako nastave da jedu hranu koju moja hrana jede, ostacemo svi bez slanine.
Ocigledno je da imas potrebu da uvredis nekog ko ne deli misljenje sa tobom.
Taj ko zeli da povredi, ne oseca se dobro.
Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
Zato ne ulazim u raspravu.
Rasprava uvek moze da bude korisna ukoliko dve strane imaju nameru da razjasne stvari, ali kada jedna ima potrebu za omalovazavanjem tudjih stavova, to je kontraproduktivno i nepotrebno.

mark it zer0
04.12.2017, 09:12

Ali onda pogledas: on ne jede slaninu, logicno onda da ima vise slanine za tebe. :D

Ma nek jede ko sta hoce, ja sam lik koji ne uziva nesto preterano u hrani(generalno), mislim da jedem samo jer moram, kao obaveza, zato me i ne doticu mnogo te price.

@srdjan Ok, ako ti tako kazes, neka bude, oprosti onda. Mada ti je vic bas glup.

srdjan_sl
04.12.2017, 09:29
@limun Imas knjigu smrt iz tanjira, tako da ako te zanimaju te stvari preporucujem je za citanje.

Sa druge strane ja ne mogu a i ne zelim da se odreknem mesa ali svakako se trudim da popravim svoju ishranu.

limun
04.12.2017, 09:50
Procitacu je, tnx :)

bici
04.12.2017, 09:51
Ocigledno je da imas potrebu da uvredis nekog ko ne deli misljenje sa tobom.
Taj ko zeli da povredi, ne oseca se dobro.
Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
Zato ne ulazim u raspravu.
Rasprava uvek moze da bude korisna ukoliko dve strane imaju nameru da razjasne stvari, ali kada jedna ima potrebu za omalovazavanjem tudjih stavova, to je kontraproduktivno i nepotrebno.

Sori buraz, nisam znao da si toliko osetljiv. U raspravu nemam nameru da ulazim, probao si pršutu, znas da nema mesta raspravi.

Sto se boldovanog tice, ti si taj koji ovde vredja i povredjuje. Nazvati smesu semenki bundeve i pahuljica pljeskavicom, to me je duboko povredilo. Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.

limun
04.12.2017, 09:59
Sori buraz, nisam znao da si toliko osetljiv. U raspravu nemam nameru da ulazim, probao si pršutu, znas da nema mesta raspravi.

Sto se boldovanog tice, ti si taj koji ovde vredja i povredjuje. Nazvati smesu semenki bundeve i pahuljica pljeskavicom, to me je duboko povredilo. Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
Ne znam zbog cega si zakljucio da sam osetljiv. Ja sam samo zakljucio da imas potrebu da uvredis, sto je ocigledno s obzirom na tvoj nacin pisanja.

Probao sam prsutu i ne razumem zbog cega nema mesta raspravi. Rasprava nije o ukusu vec o stetnosti mesa.

Foliras se.

bici
04.12.2017, 10:06
Ne znam zbog cega si zakljucio da sam osetljiv. Ja sam samo zakljucio da imas potrebu da uvredis, sto je ocigledno s obzirom na tvoj nacin pisanja.

Probao sam prsutu i ne razumem zbog cega nema mesta raspravi. Rasprava nije o ukusu vec o stetnosti mesa.

Foliras se.

Pa ako si probao dobru prsutu onda znas da je najcasnija smrt ona trombom izazvana zbog prekomernog jedenja prsute i slanine, tako da nema mesta raspravi.

dekkard
04.12.2017, 10:14
Nema mesta raspravi uopšte, obojica ste izneli svoje stavove i jasno je da ih nećete promeniti. Bockanja i sitna podjebavanja neće takođe ništa promeniti, sem eventualne mogućnosti da se popije ban, ako eskalira sukob.

limun
04.12.2017, 10:21
Slazem se u potpunosti. Iskljucujem se :)

miloolja
04.12.2017, 12:12
Elem, razvlacim se po ovom vremenu k`o dzukac pored peci, kad u jednom trenutku stari neprijatelj zeludac pocne da se buni:
- Baci stogodj u mene sem rakije i vina - pizda ti materina,
- Khm, da vidimo: imam slanine, tu je i suvi vrganj, a belo vino se smeska iz boce tikveske Smederevke....
- Zeno, gde je multikuker? :sd:
- Eno ti ga medj` ostalom skalamerijom - dabogda glavom u njemu mesao.
- Dobro de...

Skalamerija nadjena, postavljena, materijal pristavljen na dohvat ruke - Here we go:

Rizoto sa vrganjima i pancetom

Naseci sitno glavicu crnog luka, jednu sargarepu i slaninu na kockice (ko izmisli mesoreznicu i masinu za vakuumiranje u foliji - hvala mu dje cuo i ne cuo). U multikuker staviti malo maslinovog ulja, kockicu putera i malo rendanog djumbira i ukljuciti da se sve to lepo zagreje na 180C. Suve vrganje potopiti u vrelu vodu da omeknu. U zagrejano ulje ubaciti seckan luk, sargarepu i slaninu i prziti jedno 5-6 minuta. Dodati 200 gr pirinca (Arborio, Basmati, moze i kocanski - samo se duze sprema) i prziti dok pirinac ne postane staklast. Dodati ocedjene pecurke i 2 dL belog vina i kuvati dok alkohol ne ispari, a pirinac upije tecnost. 2 posne kockice za supu razmutiti u litar vrele vode i dodavati postepeno pirincu sve dok upija.Posoliti i pobiberiti po ukusu, dodati sitno seckan vlasac i rendani peccorino, dobro izmesati i servirati gladnim ukucanima koje je miris izmamio iz sobe. :sd:
PS. Multikuker sa tajmerom je fenomenalan za ovakva spremanja :D
http://lupomarshall.dev2.oblacak.com/sites/default/files/styles/product_gallery_410x580/public/product_gallery/8-u-1-multicooker-2.png

Baš rižoto sa pečurkama i pančetom mi je omiljeni, mada volim i sa morskim plodovima, ali njega manje ljudi gotivi, pa ga i retko pravim. U svakom slučaju rižoto ima bezbroj kombinacija, ali i više pravila...ono možda najvažnije da moraš da stojiš pored šporeta i stalno mešaš dodavajući vrlo malo i postepeno tečnost, kada prethodna ispari. Ebo multikuker :facepalm::rleys:

Drugo pravilo, vrsta pirinča za rižoto. Samo i isključivo Arborio, Karnaroli ili Vialone Nano, koji jesu malo skuplji, ali sve ostale vrste nisu pogodne, jer sadrže manje skroba ili nisu okrugla zrna ili se predugo kuvaju.

Treće, kada se fino izdinsta sitno, sitno naseckan crni luk na puteru (ja ne stavljam u ovoj kombinaciji đumbir, niti šargarepu, već 1-2 čena belog luka) doda se pirinač koji se skoro na suvo vrlo kratko uprži, da se zrna zatvore, da se ne bi desilo da se brzo raskuvaju i postne muljav rižoto na kraju.

Četvrto, kada ispari prvo alkohol odnosno ona određena količina belog vina ili Vermuta, suvog Martinija, koja je prva tečnost koja se doda u pirinač, sipa se postepeno malo po malo oko pola do cele kutlače prethodno pripremljenog bujona (zavisi kolika je kutlača) ili supe, a tek kada ta tečnost ispari, uz stalno mešanje naravno, dodaje se dalje bijon/supa... ali nikako i nikakave gotove kocke, jer one menjaju i dominiraju ukusima....samo pravi bujon (ili supa), po mogućstvu pileci, juneći, mada može i onaj od povrća. Tečnost koja se dodaje mora biti obavezno vruća i pažljivo da se ne prekuva pirinač, sve se kuva na srednjoj T da se nikako ne skuva naglo, tako da je najbolje probati često da li je gotov.

Volim da stavim vise vrsta različitih pečuraka, a obavezno u rižoto stavim i lisičarke, suve, sveže svejedno... i njih spremam posebno. Prvo sitno naseckam pančetu da porumeni, izvadim i u istoj masnoći izdinstam kratko razne pečurke sveže, suve, prethodno hidrirane, 2 čena izgnječenog belog luka (onog sa početka), obavezno majkinu dušicu, peršuna malo, so, i biber.... i ovu smesu, sa pančetom, dodam na pola kuvanja pirinča. Na kraju, kada je skuvan pirinač, nikako raskuvan, skloni se sa šporeta i umeša se hladan puter isečen na kockice i narendan parmezan, odnosno pekorino ko voli jaci ukus, i onda je kremast i savršen uz čašu belog...
Oooojhhhhh :thud:

Inače sa dobrom organizacijom, već spemljenim bujonom/supom ranije kao i na ovaj način pečurke spremljene posebno, potrebno je max 20 min kuvanja, pa i manje.

Ovo su sve moja iskustva, a evo završne reči vrhunskog stručnjaka Gualtiero Marchesija, tate za rižota:

Najčešća greška koja se pravi je da se pirinač kuva do poslednjeg minuta sve dokle tečnost ne ispari. NE. On se sklanja sa vatre 2-3 minuta pre nego što je kuvan i jaaaaaaako je mekan. U njemu ima tečnosti ali nije više redak. U tom trenutku smo došli do najvažnije operacije – na italijanskom se zove mantecatura (ali čini mi se da ne postoji prevod). Mantecare znači učiniti da nešto postane mekano. To znači da se van vatre u rižoto stave kockice hladnog putera i parčići sira koji je naveden u receptu. Promeša se jako brzo da bi se rastopio i puter i sir, poklopi se i ostavi 2 minuta.

Rižoto na tanjiru treba da je još uvek mekan i da prosto talasa na njemu… kaže se il risotto all’onda.

Kako volim ove Talijane :cool: (osim u sportu -.-)

kronostime
04.12.2017, 12:34
Kada rastopis kockicu u 1/2L vrele vode isto dobijes bujon, a koji - e, to vec zavisi od kockice. :biggrin:
PS. Multikuker koristim da ne bih stajao za sporetom - stavim ga na stocic i shjednem pored :sd:

miloolja
04.12.2017, 12:50
Ne. Kockice su veštačka stvar koje mogu da posluže za neka druga variva, mada ih ja recimo skoro uopšte i ne koristim. Nikakve veze između njih i domaće supe ili bujona.

Što se tiče mulltikukera, on je dobar za jela koja se dugo kuvaju i gde nije potrebno mešanje, ovde nije to slučaj. Za rižoto je najvažnije mešanje, jer se postepeno dodaje tečnost, u tvom slučaju spremaš kuvani pirinač, da ne kažem pilav, ne i rižoto :girl:

kronostime
04.12.2017, 12:52
Ne. Kockice su veštačka stvar koje mogu da posluže za neka druga variva, mada ih ja recimo skoro uopšte i ne koristim. Nikakve veze između njih i domaće supe ili bujona.

Što se tiče mulltikukera, on je dobar za jela koja se dugo kuvaju i gde nije potrebno mešanje, ovde nije to slučaj. Za rižoto je najvažnije mešanje, jer se postepeno dodaje tečnost, u tvom slučaju spremaš kuveni pirinač, ne i rižoto :girl:
Pomesala si sa Slow Cookerom - Krchkom. Nije isto sokocalo. :sd:

miloolja
04.12.2017, 12:55
Vidiš, sa tim kukerima nisam u ljubavi baš... i ne trebaju mi. Hvala na ispravci.. videh kuker.. kad eto, ne lezi vraže.
Maa dobro, izmišljaju Ameri svašta, koliko kuvaju nije ni čudo. Ali suština nije pormenjena...ovo što ti spremaš nije rižoto, samo ga tako zoveš :girl: :p

Ivan_PG
04.12.2017, 13:16
Oljice ti si zena iz snova,kuvas,pratis fudbal,sport generalno.Sta bi vise jedan muskarac mogao da pozeli.

Vladan
04.12.2017, 14:21

Rekao je pritom da je to vrlo ukusno, nije lijepo trolovati.

bici
04.12.2017, 14:32
Rekao je pritom da je to vrlo ukusno, nije lijepo trolovati.

Ban?

Sandugp
04.12.2017, 14:34
Ban?

Ukusi su razliciti. Ja mu na primer verujem na rec i ako se nikada necu licno uveriti (barem mislim da se nikada necu uveriti).

Vladan
04.12.2017, 14:35
Ban?

Vegan, Ajfonovac i Liverpulovac, ni ban tu ne pomaze

z0La
04.12.2017, 14:39
Treba više pažnje posvetiti šta se trpa u organizam što se tiče šećera. To je prava pošast. Pre nego što krenete da tamanite npr. neku čokoladu, pogledajte deklaraciju.

Ja sam pre neki dan navalio na milku, da bi pročitao da u 100g milka čokolade, ima 59.5 grama ugljenih hidrata, od kojih je 58 grama šećer. Znate ono kad pročitate - ugljeni hidrati, nije to toliko strašno, ali pod UH pogledate koliko je šećera i shvatite nešto.

Od 100 grama milka čokolade, vi pojedete skoro 60 grama šećera. E to je smrt za organizam.

Ironija je što ja ovo pričam, a najveći porok u životu su mi slatkiši. :biggrin:

Što se tiče mesa, piletina i riba su mi prioritet. Jedem ih svaki dan. Ne mogu da zamislim da belo meso izaziva bilo kakvu vrstu bolesti, a tek riba...osim ako nije proizvedeno u Hirošimi. :biggrin:

miloolja
04.12.2017, 15:02
I tovljena riba Zola nikako nije zdrava, ona ista koja uglavnom ima po ribarnicama kod nas.

Ja ti limune sve verujem i podrzavam. I sama sam mnogo eksperimentisala sa ishranom i dalje to radim...i to je pravo znanje i umetnost. Ove tvoje pljeske nisam probala ali jesam nesto vrlo sliicno, i veoma je ukusno. Jaka stvar otici u pecenjaru i kupiti svinjsko ...a sta je zdravije i kome sta prija....pa samo umereno, otvorenog uma i raznovrsno, to je kljuc. I naravno, svako ima prava na izbor.

Ehhh Ivane hvala, sve znam, prica mog zivota...da....

tt

z0La
04.12.2017, 15:13
Meni se npr. matorci bave amaterskim ribolovom. Idu negde od aprila do oktobra možda kad god stignu na pecanje. Dosta su i para uložili u to. Jednostavno im je to hobi. Tako da kad god hoću neku ribu, samo odem do njih i pokupim. Zamrzivač je pun ribe. 7-8 vrsta najmanje. I slažem se da ima dosta razlike u odnosu na ribarnice(ne sve, ali na većinu).

Kad me mrzi da spremam(uglavnom ja samo jedem:biggrin:) onda naravno neka kvalitetna tunjevina iz konzerve.

Što se tiče pljeski, ja obožavam pljeskavice od tikvica. Izrendane tikvice, da puste onaj svoj sok. :)

miloolja
04.12.2017, 15:28
Ooo znam sta je prava riba i moj otac i deda su strastveni pecarosi.

A pljeske od narendanih tikvica sa fetom? :lud: I obavezno imam u zamrzivacu preko zime nekoliko pakovanja vec izrendanih tikvica..mada ih sada ima stalno u ponudi.
Odlepice bici. :D

tt

Lord Aleksoni
04.12.2017, 15:36
:cry: :cry::cry:

Sta rade od pljeske :angry: :(

bici
04.12.2017, 15:40
Moze lock ovde :cf: Ili otvorite zasebnu temu, veganluk i bezalkoholna rakija & pivo.

Sandugp
04.12.2017, 15:48
Pljeskavice od tikvica jesu vrh. To sam jeo i kada god imam prilike jedem. Sa sirom - fetom zaista otkidaju.

Tikvice generalno su odlicne. Meni je na primer musaka sa tikvicama 500 puta bolja nego sa krompirom.

mark it zer0
04.12.2017, 16:11
Ja sam jeo palacinke sa tim rendanim tikvicama, stave se u testo, vrhunske su. :biggrin:

miloolja
04.12.2017, 16:14
Ooo da stavljaju se i u testa za kolace razne :)

tt

z0La
04.12.2017, 16:34
A pljeske od narendanih tikvica sa fetom? :lud: I obavezno imam u zamrzivacu preko zime nekoliko pakovanja vec izrendanih tikvica..mada ih sada ima stalno u ponudi.
Odlepice bici. :D

tt

Obično jedem bez sira, ali sam probao i sa sirom i odlične su. :D

Ima ih stalno u ponudi, ali cena im je ogromna. Prošle zime sam kupovao 1 KG tikvica za 400 din. A realno, za pljeske treba bar 1.5 do 2 kg. Ok je za jednom u 15-20 dana, ali ako hoće čovek češće, bankrot sledi. :D

Zato je zamrzivač zakon! :D

dekkard
04.12.2017, 16:51
Odvratne su mi tikvice, ali slobodno nastavite [emoji23]

ledeni 80
04.12.2017, 16:54
Pljeskavice od tikvica jesu vrh. To sam jeo i kada god imam prilike jedem. Sa sirom - fetom zaista otkidaju.

Tikvice generalno su odlicne. Meni je na primer musaka sa tikvicama 500 puta bolja nego sa krompirom.

dobre su i kao pljeskavice, i za musaku,ali kad se ispohuju nista lepse :D

Zola lepe su kad se uzmu iz pijaca,ali kad ih uzmes iz njive mmmm :cool: onako sveze

Победа
04.12.2017, 17:03
Ајде дајте неки други назив за то што зовете пљескавица, не скрнавите га.

kronostime
04.12.2017, 17:27
Da podsetim :cool:

Leskovacka pljeskavica na rostilju

(za 4 osobe)

300 g mlevene svinjetine
300 g mlevene junetine
200 g luka
4 cena belog luka
4 zelena feferona
biber
so

Pripremanje: Mlevenom mesu dodajte narezani luk, beli luk i feferone, posolite i pobiberite. Dobro izmesajte i oblikujte pljeskavice velicine dlana. Pecite ih na namazanom rostilju sa obe strane. Posluzite sa salatom od paradajza.

Napomena: Za ovu salatu od paradajza, paradajz samo prerezite na 4 dela, posolite i obilno pospite naseckanim feferonima. Špricer ili pivo ladno ko taštin pogled su uz ovo melem.

srdjan_sl
04.12.2017, 17:37
E ovo se zove pljeskavica. :eat:

Bane je
04.12.2017, 17:47
Oljice ti si zena iz snova,kuvas,pratis fudbal,sport generalno.Sta bi vise jedan muskarac mogao da pozeli.

Alo muškarac pomalo, đe si se zalećeo!
Preko mene mrtvog!

dekkard
04.12.2017, 17:50
Da podsetim :cool:

Kakav bre beli luk u pljeskavicu??? Volim beli luk, ali tebrex ne ide u pljeskavicu, da si mi živ i zdrav :facepalm:

Ivan_PG
04.12.2017, 17:53
Preko mene mrtvog!

Koliko se sjecam ti si bio postavio neke dodatne uslove,nekakvi miraz ili nesto tako pa sam mislio da je to izmedju vas dvoje propalo.

kronostime
04.12.2017, 18:18
Preko mene mrtvog!

Koliko se sjecam ti si bio postavio neke dodatne uslove,nekakvi miraz ili nesto tako pa sam mislio da je to izmedju vas dvoje propalo.

https://i.imgur.com/qAZckcv.gif
:biggrin:

kronostime
04.12.2017, 18:55
Kakav bre beli luk u pljeskavicu??? Volim beli luk, ali tebrex ne ide u pljeskavicu, da si mi živ i zdrav :facepalm:

Brate ispod brda - recept je pokupljen u Leskovcu od iskusnih i poznatih "majstora na skaru".:biggrin:

Bane je
04.12.2017, 19:16

Ahaha....
Ću između Olje i mene propalo. Haha..
E slatko se ismejah.

Ivan_PG
04.12.2017, 19:24
Ahaha....
E slatko se ismejah.

Red bi bio da se ona izjasni da znamo svi na cemu smo,ti jesi u prednosti to je cinjenica.Olja voli more,a i procuo se glas po forumu da te zene vole,to sigurno nije bez razloga.Ja sirotan nemam bog zna sto da ponudim.

kronostime
04.12.2017, 19:31
Ahaha....
E slatko se ismejah.

Bogomi, skoro se pominjale neke vanilice i "nocna poseta", a to nisi bio ti. :p

Ivan_PG
04.12.2017, 19:34
Bogomi, skoro se pominjale neke vanilice i "nocna poseta", a to nisi bio ti. :p

Jes bogami u pravu si,Vladan je isto u kombinaciji.E moj Bane kako te vuce za nos,ja sam mislio da si maher za zene,sto je ovo....

Bane je
04.12.2017, 19:50
Brate što vi morate sve da znate. Gledajte vi svoja posla i puštite nas na miru hehe.

Nego.

Je l postoji posna čokolada za kuvanje? Danas obišo neke markete i nijesam našao.

kronostime
04.12.2017, 19:58
Brate što vi morate sve da znate. Gledajte vi svoja posla i puštite nas na miru hehe.

Nego.

Je l postoji posna čokolada za kuvanje? Danas obišo neke markete i nijesam našao.

http://www.stark.rs/img/menaz_za_face_book.jpg

Bane je
04.12.2017, 19:59
http://www.stark.rs/img/menaz_za_face_book.jpg

Ali nije posna.

kronostime
04.12.2017, 20:00
Ali nije posna.

Nema svinjsku mast, ni kravlje mleko u sebi - posna je.:sd:

ledeni 80