Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3 - Motul TT Assen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3 - Motul TT Assen



    Dužina staze: 4.5 km
    6 levih, 12 desnih krivina
    Najduži pravac: 487m

    Najbrži krug: Bastianini 1'41.283


    Navarrova radost u Barceloni je bila kratkog veka. Još uvek je bio opijen prvom pobedom, kada mu je sreća okrenula leđa.



    Pad na treningu, prelom noge i operacija koja je potom usledila, potpuno su preokrenuli situaciju u Binderovu korist.



    Kao da je vodećem u šampionatu uopšte trebao takav podsticaj.

    Put ka tituli mu je širom otvoren. Iako će se fokus sada prebaciti na ostale konkurente, izvesno je da će samo od Bindera zavisiti rasplet šampionata. Naravno, ne bi bilo prvi put da neko ko je bio ubedljiv, odjednom uđe u neizvesnu završnicu. Svi se sećamo kako je Kent zamalo prokockao pristojnu bodovnu zalihu. Međutim, Binder je stabilan, psihički jak i ima uz sebe nekog ko će ga na pravi način voditi do kraja. Aki Ajo je mag u upravljanju ekipom i mislim da grešaka neće biti.



    A možda će se baš na Katedrali sporta malo promešati karte. Ko od preostalih vozača može da učini šampionat makar malo zanimljivijim? Možda neko od italijanskih momaka? Ove godine su brojni na gridu, ali nisu nas impresionirali.

    Fenati se uvek mučio u Assenu. Sada je u malo stabilnijoj formi nego ranije, zbog čega je zasluženo na trećoj poziciji u generalnom poretku. Ako veruje da je momak za velika dela, onda je za njega imperativ da se dokaže baš na stazi na kojoj nije beležio dobre rezultate.



    Bastianini i Antonelli još uvek spadaju u onaj deo italijanskog tima od kog se mnogo očekuje. Posle lošeg starta i povrede, Bastia se dokopao podijuma u Barceloni. Biće jako zanimljivo ispratiti dalja dešavanja. Da li je to bio ključni momenat i preko potreban podsticaj? Nekako, ove godine ne znamo šta možemo da očekujemo od njega.



    Za razliku od svog sunarodnika, Antonelli je krenuo dobro, pa potonuo. Ako bih morala da biram, malo veće šanse bih dala Bastianiniju. Možda na momente deluje neozbiljno, ali čini mi se da je nešto stabilniji. Antonelli, kao tremaroš- bljesne na pripremama, treninzima, sve nas zadivi dok ne počne trka i .......potom razočara.

    Na Assenu će se pojaviti i neke nove (stare) face- Dalla Porta menja povređenog Navarra, dok se na grid vraća Danny Webb. Britanski vozač će se priključiti Platinum Bay Real Estate ekipi koja je dala otkaz Karelu Haniki.



    Držimo palčeve i Bendsneyderu, jedinom vozaču kome je nastup u Assenu – „home race“.

    Samo gaaaaas!!!!

    Last edited by nb_korac; 21-06-16, 15:28.
    sigpic

  • #2
    Maria Herera u warm up-u zauzela 9.mjesto

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • #3
      Ekstra trka. Odakle se Minjo na kraju pojavio..

      Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

      Comment


      • #4
        Totalna Moto3 ludnica... Di Gianantonnio danas na samoj ivici ali uz malo sreće do podijuma. Bastia uz mnogo manju grešku na kraju van trke. Bulega mnogo osciluje u trkama, kao da mu fali koncentracije i fokusa. Konačno i Binder da pogreši, mada je dobro prošao. Vrlo nervozna trka, svi su bili puni adrenalina i svi su želeli da se domognu vodeće pozicije.

        Comment


        • #5
          Baš prava ludnica.

          Comment


          • #6
            Moto 3 nikad nije izneverio
            Gledas i ne verujes da 10 + vozaca mogu da uzmu 25 b. Zao mi je Bindera sto nije izdrzao do kraja, imali bismo u foto finisu jos guscu situaciju. Ne mogu da vam opisem koliko mi je drago sto je Bagnaia pobedio!!! Migno "presao" Fenatija, toliko je nevidljiv pored njega i Bulege i sad zasija-mozda bude bolji od Fenija, ako bude konstantan u prvih 5-6. A sta reci za Fabia, u prvoj sezoni ovako voziti - pa nemam reci, svaka cast.
            U svakom slucaju mafija spageti na podijumu
            sigpic

            Comment


            • #7
              Meni i dalje nije jasno zasto je Migno kaznjen. Hajde da verujemo da Direkcija zna sta radi, ali vec mi pomalo idu na zivce. Ne zelim da MotoGP postane kao Formula 1. Tamo smo vec videli kako pogresne odluke mogu da upropaste divan sport.

              U svakom slucaju,veliki uspeh za Italiju i Rossijevu akademiju.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Kako je Migno kažnjen? Ja pogodio na kladionicu da će bit drugi... Priznaje li mi se to?

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • #9
                  Ovo ni meni nije jasno, baš glupo.

                  Ali ono tokom treninga ili kvalifikacija kada vozači prošire krivinu i izađu na rubnik van staze, pa im se izbriše vrijeme i onda Srđan počne da ludi i priča gluposti, to ne podnosim. Ako stoji u pravilima da vozač ne smije napustiti stazu, onda tako ima da bude. Zašto bi se nekome oprostio prekršaj pravila i nadoknađeno vrijeme (a nadoknadi se i previše vremena samo malim odstupanjem od trkaće linije za bolji izlaz i trakciju, posebno kada je dug pravac ispred tebe), što je za Moto3 kategoriju i razmake između vozača tu jako puno, ako će se drugi držati pravila i odvesti krug kako treba? Zašto onda ne bi jednostavno presjekli krivinu i tražili oproštaj, jer su eto htjeli da idu samo malo brže kao i ovi?

                  Erceg stvarno zna da zasere nekada...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bane je View Post
                    Kako je Migno kažnjen? Ja pogodio na kladionicu da će bit drugi... Priznaje li mi se to?
                    Gledam zvanicne rezultate sa sajta I tako cu da racunam.

                    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                    Comment

                    Working...
                    X