Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-Gran Premi Monster Energy de Catalunya

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-Gran Premi Monster Energy de Catalunya



    5 levih, 8 desnih krivina
    Najduži pravac: 1.047 m

    Najbrži krug: Bastianini 1'50.137


    Već sam pisala o tome kako se nadam da nam Binder neće upropastiti najzanimljivije takmičenje. Nažalost, upravo se to dešava. Nije mi krivo što je ubedljiv i što pobeđuje, već što konkurenti ne mogu da mu pariraju. Binder ostavlja utisak kao da je mnogo stariji i iskusniji od svojih kolega. Vozi mudro, kao da je došao da im održi čas, a oni tek treba da pokupe neke cake od njega.



    Volela bih da se neko od njegovih rivala trgne. Ključna stvar koja svima nedostaje je konstantnost. Dok oni prolaze kroz uspone i padove, Binder vlada.



    U Mugellu je ponovo viđen neverovatan finiš, kao i godinu dana ranije. Publika najviše voli bas takve trke u kojima se grupa od desetak vozača bori za pobedu. Bila je to dobra prilika da neko prekine Binderov niz, ali nisu se snašli. Južnoafrikanac je pobedio u foto finišu i vezao tri pobede. Ajov tim je imao pregršt razloga za slavlje tog dana.



    Fenati nije imao sreće u Mugellu. Tehnički kvar ga je, kao i vlasnika njegove ekipe, naterao da se parkira pre vremena. Italijan ima priličan zaostatak za Binderom, a staza u Barceloni ne spada u jednu od njegovih omiljenih.

    Dosta se očekuje od Bagnaie koji se ustalio na podijumu. Činjenica je da još nema pobedu, ali se pretplatio na treća mesta. Biće još uspeha i radosti za njega i Mahindru.

    Šta će pokazati Antonelli i Bastianini? Nicco je u svom maniru: toplo-hladno. Možda to prolazi u Moto 3 šampionatu, ali ako planira da pređe u viši rang takmičenja mora ozbiljno da poradi na sebi. Bastia ima delimično opravdanje u povredi ruke, ali kada se sve sabere-bled i neubedljiv.




    Ne bi bilo iznenađenje kada bi Bulega napravio bolji rezultat od obojice. Štaviše, posle odličnog plasmana u Mugellu i Fabio Di Giannantonio bi mogao da bude uspešniji od njih.



    Španska publika će žestoko bodriti mladog Navarra. Ako uspe da upiše prvu pobedu, možda i on počne da niže trijumfe poput Bindera. Ima mnogo trka do kraja, a Navarro još ima šanse da pomrsi račune Ajovom asu.

    sigpic

  • #2
    Ja ipak mislim da kako vreme bude odmicalo, da ce navaro da dodje do svog ritma a sa tim i konstantnost! I eto neizvesnosti. Samo da ne bude kasno!

    Comment


    • #3
      Šteta za Rodriga i Pawia, ali barem se Enea vratio na postolje.

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Luda trka u svakom smislu, ali previse izletanja. Ruku na srce Binder je dobro prosao kad je ostao na tockovima i izborio se za drugo mesto. Enea, bravo za obilazenje Fenatija I jedno veliko bravo za Navarra i njegovu prvu pobedu
        sigpic

        Comment


        • #5
          E ne znam gdje ovo da postavim, pa cu ovdje. Navaro slomio nogu na treningu u Valensiji. Mislim da je Binder sigurica sada
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #6
            Bio je sigurica i da nije toga...

            Comment

            Working...
            X