Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rolan Garos 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rolan Garos 2016.

    Otvoreno prvenstvo Francuske se igra od 1891. godine. Medjutim od te godine pa do 1925. to je bio sampionat iskljucivo na nivou Francuske, od 1925. godine postaje medjunarodni turnir.



    Ime Rolan Garos nosi po francuskom pilotu iz Prvog svjetskog rata. Tokom Prvog svjetskog rata turnir nije odrzavan, ali jeste tokom njemacke okupacije tokom Drugog svjetskog rata iako francuska federacija ne priznaje rezultate tokom tih godina turnira.

    Rafael Nadal je apsolutni rekorder i kralj Rolan Garosa, osvajao je titulu cak devet puta. U konkurenciji dama najuspjesnija je Kris Evert koja je sedam puta osvajala titulu u Parizu.

    U poslednjih 11 godina cilj je samo jedan, skinuti Rafaela Nadala. Dvojici je to poslo za reketom, Robinu Soderlingu 2009. godine i Novaku Djokovicu prosle godine. Ipak pobijediti Nadala na Rolan Garosu prije finala ne donosi titulu, a ni Soderling, ni Djokovic nisu igrali s njim u finalu kada su ga pobijedili. Tako da za deceniju plus godinu dana imamo samo tri osvajaca Rolan Garosa, Nadala i dva Svajcarca, Federera i Vavrinku. Vavrinka je aktuelni sampion i branilac titule u muskoj konkurenciji, on je prosle godine posle cetiri seta bio bolji od Novaka Djokovica i dosao do druge Gren Slem titule, a prve na sljaci Rolan Garosa, u konkurenciji dama je to naravno Serena Vilijams koja je 2015. podigla treci put trofej namijenjen sampionki Otvorenog prvenstva Francuske.

    Ako je u konkurenciji muskaraca dominaciju uspostavio Rafael Nadal, od odlaska sa nejvece scene Zastin Enan je turnir u konkurenciji dama mnogo zanimljiviji. U poslednjih osam godina sest razlicitih teniserki je dolazilo do titule.

    Iako je turnir u konkurenciji dama mnogo zanimljiviji ocigledno, na Sport Klub forumu cemo kao i do sad gotovo iskljucivo pratiti muski dio turnira. U ovih godini i po dana tenis pratimo zbog Novaka Djokovica, neki da bi navijali za njega, drugi da bi navijali protiv njega. Ima i onih koji navijaju iskljucivo za svoje pulene, ali su oni ipak rijetki. I kako u zivotu, tako i na forumu situacija se mijenja brzo, brzo i ludo. Od ocajne konkurencije, od toga da Djokoviceva dominacija traje zbog nepostojece konkurencije, dosli smo do toga da je konkurencija na sljaci barem najveca u istoriji.

    Konkurenata za tron je mnogo, cak mnogi i udruzuju snage da bi savladali Djokovica, organizuju se preko drustvenih mreza, razmjenjuju informacije, sparinguju zajedno sve u cilju da sruse Djokovica, koji nikada nije ni osvojio Rolan Garos, to mu je veliki san, ali san koji nece dosanjati ako se budu pitali reketasi orkuglog stola koji vjerovatno i sad zasijedaju i analiziraju sve rupe u igri prvog tenisera svijeta. Dvojica igraca su zaduzena za zrijeb, Potito Starace je vrsni haker i pokusace da namjesti najtezi moguci zrijeb igracu sa prebivalistem u Monte Karlu. Pomazu mu Lajani i Stajner, iziritirani ponasanjem prvog tenisera svijeta tokom turnira u Rimu. Za nas ti nisi broj jedan, nezvanicno saznajem da je rekao i Lars Graf, sef struke sudijskog tima.

    Turnir ce biti sjajan, kao sto rekoh najjaca konkurencija u istoriji Otvorenog prvenstva Francuske. Pored Nadala koji je teski favorit i juri svoju desetu krunu na Rolan Garosu, tu je i Vavrinka aktuelni sampion, najjaci udarac na turu. Vavrinka je potpuno van forme ove sezone, posebno tokom sezone sljake, ali se zato Nadal vraca na svoj najveci nivo. Tu imamo i najboljeg sljakasa ove sezone, Endija Mareja, ne smijemo zaboraviti ni Keija Nisikorija i Dominika Tima, obojica igraju sjajno na sljaci ove sezone, a tu su i vrhunski mladi igraci, momci koji su toliko blizu najboljima da je samo pitanje dana kada ce ih zbaciti sa trona, u prvom redu Kirijos i Zverev. Rodzer Federer nije zaboravljen, on ima odredjene probleme sa povredama ove sezone ali ako se pojavi u Parizu, ako odluci da igra moze sve da iznenadi, jer dok reketasi okruglog stola zasijedaju i udruzuju moci, Federer zna kako da iskoristi situaciju koja mu ide na ruku, do sada je bio brutalan u takvim situacijama.

    Istorija ce biti ispisana u svakom slucaju, pa osvojio Nadal decimu, Djokovic prvi Rolan Garos i time objedinio sve cetiri titule u istom trenutku sto nijednom teniseru nije poslo za reketom u Open eri jos od Roda Lejvera, sto bi znacilo i kompletiranje svih Slemova, ili Marej, Nisikori, Tim, Kirijos, Zverev svoj takodje prvi Rolan Garos, sto bi svima sem Mareju bio i prvi Gren Slem u karijeri, odnosno Vavrinka ili Federer svoj drugi Rolan Garos. Istorija se pise na pariskoj sljaci.

    U konkurenciji dama je sve moguce, Serena je favorit svakako, ali tu je i Muguruza i jos mnoge vrhunske teniserke.





    Zrijeb kvalifikacija muskarci

    http://www.rolandgarros.com/en_FR/dr....html?event=QS
    sigpic

  • #2
    upis na temu

    Comment


    • #3
      Zimonjic ce sa Stepaneokm nastupati i ovde i na Wimbledonu.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #4
        Vladane kakav si ti carSuper otvaranje

        Comment


        • #5
          Mogla sam da se kladim da ćeš nešto slično da napišeš u uvodnoj reči, nisi navalio da je otvoriš tek tako.
          Samo mogao si baš i neku još manju Stanovu fotku ... kada ga vidim sa ovim peharom (dok niste skočili, naravno da ga je osvojio apsolutno zasluženo, samo mi je krivo)..ufff.. ali zato Serenina apsolutno dominira
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #6
            I malo vulgarna
            Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

            Comment


            • #7
              Shminka, ko će da osvoji ove godine RG u muškoj konkurenciji?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #8
                Tenzija pre Roland Garros raste. Za početek bit če to najuzbudljiviji žreb za glavni turnir u istoriji tenisa. Kolko puno zavisi od tog žreba.

                Comment


                • #9
                  Kog datuma je zreb za main draw ?

                  Comment


                  • #10
                    Petak 20 maj

                    Comment


                    • #11
                      Kakav uvod Vladane, kakva provokacija.
                      Kao Nadalov navijac osecam se kao deo marginalizirane grupe.
                      A, sada ozbiljno. . . sto neizvesniji bude RG to bolje za svakoga. Ovi mastersi pokazuju mogucu neizvesnost. Zreb bice dosta bitan, ali ne mora i presudan. Za mene jos uvek je Djokovic ubedljivo prvi favorit. Bilo je dosta nervoze zadnjeg mesec dana od njegove strane, ali forma je tu, a to je na kraju najbitnije. Iako, naravno volela bi videti Nadala kako se bori za titulu. Za sada mi to ne deluje potpuno realno.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Niki View Post
                        Kakav uvod Vladane, kakva provokacija.
                        Kao Nadalov navijac osecam se kao deo marginalizirane grupe.
                        A, sada ozbiljno. . . sto neizvesniji bude RG to bolje za svakoga. Ovi mastersi pokazuju mogucu neizvesnost. Zreb bice dosta bitan, ali ne mora i presudan. Za mene jos uvek je Djokovic ubedljivo prvi favorit. Bilo je dosta nervoze zadnjeg mesec dana od njegove strane, ali forma je tu, a to je na kraju najbitnije. Iako, naravno volela bi videti Nadala kako se bori za titulu. Za sada mi to ne deluje potpuno realno.
                        Pa naravno da smo mi Nadalovci margializirana grupa. Ništa strašno i nikome nište ne možemo zamjeriti.

                        To ti je teniski navijački forum .

                        Neka pobedi najbolji u Roland Garrosu uz potpuni fair play naravno.

                        Comment


                        • #13
                          Role propusta RG

                          evo ga clanak, nema izjave, jos ne znam da li je 100% tacno

                          http://bazonline.ch/sport/tennis/pHa...story/30639135
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bojanaBG View Post
                            Role propusta RG

                            evo ga clanak, nema izjave, jos ne znam da li je 100% tacno

                            http://bazonline.ch/sport/tennis/pHa...story/30639135
                            Videcemo to jos. Ako je to tacno onda ce se Nadal najvise obradovati jer upada na 4. mesto nosioca. Sto se tice Federera on sam mora da doluci da li ce da RG igra pro forme radi da ne bi prekinuo niz ili mu je cilj da osvoji WB. Ako je ovo drugo u pitanju a mislim da jeste najbolje da jos malo saceka da se povrede zalece i onda pravac trava.

                            Comment


                            • #15
                              Ne znam, vest se pojavila samo na tom portalu, tako da jos nista nije definitivno.
                              A skroz se slazem, ako treba da propusti slem da bi se 100% oporavio i da bi mogao da napadne W, onda neka propusti, ionako nema realne sanse na RGu.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment

                              Working...
                              X