Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3 - Gran Premio Motul de la República Argentina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3 - Gran Premio Motul de la República Argentina



    Dužina staze : 4.8 km
    5 levih, 9 desnih krivina
    Dužina pravca : 1076 m
    Najbrži krug- Oliveira 1'48.461

    Uslovno rečeno najslabijom, ali najuzbudljivijom kategorijom ove godine dominiraju italijanski vozači. Posle niza godina tokom kojih su prednjačili Španci, strategija razvoja i ulaganja u mlade talente je vratila osmeh na lice navijačima u Italiji. Čak i kada bismo na trenutak zanemarili vozače iz drugih zemalja, mogli bismo samo među Italijanima da biramo novog šampiona. I ta borba bi bila neizvesna do samog kraja sezone.

    Ali, kako zanemariti tako dobre vozače poput Quartarara, Navarra, Loia, Bindera... Sve miriše na to da će ovo biti možda najbolja i najneizvesnija Moto3 sezona ikada.

    Antonelli se odlično snašao na kraju trke u Qataru. Video finiš nije retkost, ali je uvek jednako uzbudljiv. Italijanskog asa nije omela ni bolest, ni povreda, ni padovi tokom treninga. Junački je pregurao sve i zasluženo prvi prošao krioz cilj.



    Naravno, i da se nije tako završilo, Binderovoj pobedi se ne bi moglo ništa prigovoriti. Žestoko se borio do samog kraja i samo najavio da ove godine sigurno juriša na titulu.



    Fenati se obrukao. Opet! Kao da nije bilo dovoljno to što je sam napravio grešku u finišu, nego je posle trke dodatno pokvario ionako loš utisak neprimerenim izjavama na račun mlađeg timskog kolege. Kao i svi ostali, Bulega takođe želi da se dokaže što pre. Pokazao je veliki potencijal, vozio je hrabro i vešto, čak i vodio. Umesto što je debitanta i zemljaka častio teškim rečima, Fenatiju bi bilo bolje da se kritički osvrnuo na svoju vožnju. Godinama unapred proglašavan za potencijalnog šampiona, on i dalje čeka prvu titulu. Ukoliko se odmah ne sabere, može mu se desiti da napusti Moto3 klasu bez željenog odličja. Posle može samo da mu bude još teže.



    Bastia se prošle godine u Argentini popeo na podijum. Možda se kasno trgao u Qataru, ali u Argentini očekujem da pruži neku od partija na koje nas je navikao, naročito u prvom delu 2015-te.

    Realno, opet možemo da očekujemo bar jednu italijansku zastavu na podijumu. Čiju? Ko će upotpuniti top 3?

    U ovoj kategoriji je to najteže pogoditi. Zato je toliko i volimo.

    Last edited by nb_korac; 30-03-16, 10:45.
    sigpic

  • #2
    Italijani su ove godine baš jaki , ali ipak na prošloj trci najviše me impresionirao Binder , ali i dalje najviše mojih simpatija ima Navaro , videćemo da li će se to promeniti posle ove trke??? Jedno je sigurno trka će biti zanimljivo u svakom slučaju

    Comment


    • #3
      E ovo sam čekao

      Sent from my LG-H815 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        K'o sto gledam Fenati ce me ponovo iznervirati
        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
        sigpic

        Comment


        • #5
          A izmedju treninga... cica maca se okupala
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Bastia33 View Post
            E ovo sam čekao

            Sent from my LG-H815 using Tapatalk
            Bastianini juče dominirao

            Comment


            • #7
              Komentator vjerovatno ruca, PRIJATNO...

              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • #8
                A vala nam i ne treba kad je ovakva trka.

                Comment


                • #9
                  Trka ludnica Još će Malezijac postati junak posle ovakve vožnje Dobro se drži Navaro

                  Comment


                  • #10
                    Sve cestitike Pawiju, kapa dole


                    Zao mi Norrodina, tako blizu, a tako daleko. Svakako zasluzuje cestitike sto je uspeo da dogura motor i osvoji bodove.
                    Cestitke i za Navarra i Bindera
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Navaro i Binder za titulu,najkonstantniji su,videlo se to krajem prosle sezone.
                      Svaka cast za Pavija!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sta se desilo? Nisam stigao ispratiti
                        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Nista gore od kisne trke u moto3 kategoriji, 80% klinaca prestravljeno ne smeju da stisnu gas, i onda se obicno pojavi neki ludi Azijat i izdominira

                          Comment


                          • #14
                            Bravoooooo za Pawija, šteta za Norodina. Od onih glavnih u vrhu samo Binder i Navaro sad su oni najviše iskočili ja bi rekao posebno bravo za Navara Od njih dvojice ubrzo očekujem da konačno dođu do prve pobede

                            Comment


                            • #15
                              Nisam ni gledao trku, tek sam posle MotoGP trke vidio rezultate i uhvatio se za glavu Mogu misliti kakva je ludnica bila, gore od Indianapolisa prošle godine.

                              Comment

                              Working...
                              X