Announcement

Collapse
No announcement yet.

2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)





    http://www.formula1.com/content/fom-...Australia.html

    Krećemo sa novom sezonom i krećemo sa zajedničkom molitvom: uzvišena božanstva motosporta, dozvolite da ponovo uživamo u Formuli 1!

    Nadajmo se da se Ferrari pobrinuo za veći deo tog užitka (one minorne promene izduvnog sistema su isto toliko urodile plodom - minorno), kao što mnogi analitičari i novinari tvrde. Pokazali su dobar tempo u testiranjima, ali zna se - Mečka, Švabo je to... A Švabo ništa ne prepušta sllučaju. Količina detalja na W07 je neverovatna, svaki deo pravila se proverava i svaka zona se usložnjava do maksimuma. To je pokazatelj koliko je Mercedes ispred. Međutim, ukoliko se neko nađe ispred njih na startu, počeće problemi. Kao što ih je bilo i prošle godine.

    Neki tvrde da Rosberg ima šansu ove godine, ja ruku u vatru dajem da veće šanse ima Vettel. Koliko god Nico bio dobar, nije šampion i ne mislim da će Mercedes u ovom momentu dopustiti da im njihova apsolutna mega zvezda (na stazi i van nje) padne u drugi plan. Koliko god oni trubili kako će im prepustiti trke, budimo realni - ovo je biznis i ovde se zarađuje novac.

    Još uvek čekamo konačno definisanje pravila za narednu sezonu i čekamo na odluku FIA i FOM - hoće li se ova sprdnja nastaviti ili ne... Timovi kao i obično guraju i vuku u svom smeru, pravila se trenutno grade za postojeće timove (10-15% za male timove i 100% za velike), restrikcije se izgleda neće smanjivati i svaka nada da će neka nova auto kompanija ući u sport polako iščezava...







    Što se ostalih priča tiče - McLaren Honda je krenula pravim putem. Toro Rosso je izabrao dobar motor. Red Bull će nastaviti sa gutanjem prašine vodećih. Williams će nastaviti da se bori sa njima. Haas je prijatno osveženje, ali čeka ih puno posla. Force India još uvek neće biti Aston. Lotus je postao Renault i ostao slab. Renault se vratio u žuto. Manor Ferrari je postao Manor Mercedes (ili samo Mercedes B) i očekuju se bodovi u ovoj sezoni. Sauber nastavlja slabo i ne deluje da će se tu išta u skorije vreme promeniti. Nažalost...

    Prvi trening kreće u 3 ujutru, za one koji budu budni još uvek...



    http://www.formula1.com/content/fom-...ults/race.html

  • #2
    Napokon nova sezona, nadamo se dosta zanimljivija nego prethodne dvije.
    #ForzaFerrari
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • #3
      Nadam se da ce biti reprize treninga...

      Inace vai vai vai tutii !!

      Comment


      • #4
        Jedva cekam subotu i nedelju
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • #5
          Kako volim ovu stazu, kako volim ovaj vikend, i kadrove žuto-zelenih rubnika i travnatih tepiha oko staze obasjanih suncem, znam da sam se ponovo rodio. I da znam, puno kenjam, ali stvarno je tako Ovaj vikend je stvarno uživanje ustati ujutro, samo da nema proklete škole.

          edit: I baš dok sam ja kenjao o sunčanom vremenu, naiđoh na ovo... live

          Last edited by Bastia33; 17-03-16, 23:38.

          Comment


          • #6
            Kreće nam i F1 Nadamo se čudu , ali ću ja bar sa moje strane reći ajmo Williams

            Comment


            • #7
              Jedva cekam vikend Ferrari
              Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

              Comment


              • #8
                Ostaje I dalje da se nadamo da ce F1 malo podici iz pepela.

                Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                Comment


                • #9
                  U nove pobjede. Ajmo konjici
                  1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                  1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Može neki link za stream?
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #11
                      To idemo konacno za sve nas fanatike Inace prvi trening mokro - kimi bio brzi od luisa Suvo ne racunamo Inace sve je manje vise isto,videcemo sutra,mecka je i dalje 1 mada bice jaci otpor.Slazem se da niko nema sanse ,inace i ne zasluzuje...
                      Omiljena staza uz Spa i Montreal..
                      Last edited by Sile; 18-03-16, 05:41.

                      Comment


                      • #12
                        Op evo Niko imao malu nezgodu.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ni FP1 ni FP2 nisu nam pokazali ništa posebno obzirom na kišu.

                          Comment


                          • #14
                            podrska i za red bul
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Dobro je sto za sve nas nepoznanica sta moze Ferari tako da bice kvalifikacije vise nego zanimljive.

                              Fino se nadati

                              Comment

                              Working...
                              X