Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2- Commercial Bank Grand Prix of Qatar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2- Commercial Bank Grand Prix of Qatar

    Dužina staze - 5.4 km
    6 levih, 10 desnih krivina

    Najbrži krug – Sam Lowes, 1'59.423



    Pauza je gotova, konačno krećemo!

    Po mišljenju mnogih, Moto 2 takmičenje je prošle godine bilo manje-više dosadno. Glavni “krivac”-Johann Zarco. Francuski as se posle par sušnih sezona u velikom stilu ovenčao titulom. Bio je dominatan, a jedini pravi otpor mu je pružio prošlogodišnji debitant A. Rins.



    Mnogi su očekivali da će Rabat srčanije braniti titulu, ali sem par povremenih bljeskova, ipak je Rins bio najžešći konkurent. Posle odličnih rezultata na zimskim testovima, španski as se i ove godine nametnuo kao jedan od najozbiljnijih kandidata za titulu.

    Ubedljivim vožnjama Zarco je dobio mnogo fanova širom sveta. Fotografije njegovih salto skokova su bile na naslovnim stranama moto magazina, a Ajo je još jednom potvrdio da zna magični recept za pravljenje šampiona.
    Da li će ova pobednička kombinacija biti magična i 2016-te?



    Zarcu se pruža prilika da postane prvi vozač u istoriji Moto 2 takmičenja kome je pošlo za rukom da odbrani titulu.
    Konkurenti će se potruditi da mu otežaju posao. Mnogi najavljuju pohod na vrh.

    Ako su zimski testovi dobar pokazatelj, onda osim Rinsa treba ozbiljno računati i na Lowesa. Zna se da je brz, ali da li je rešio svoj osnovni problem-konstantnost u vožnji? Britanski as može da se umeša u borbu za titulu samo ako bude ređe padao, a češće završavao trke.

    Kent se vratio u šampionat u kome je već jednom učestvovao, ali bez značajnijih rezultata. Njegova karijera je imala neobičan tok. Posle lošeg iskustva u srednjoj kategoriji, pridružio se mlađima i osvojio titulu. Sada će pokušati da, uz značajnu dozu samopouzdanja, popravi utisak.



    Međutim, prvo mora da pobedi timskog kolegu Oliveiru, svog konkurenta iz prošlogodišnje borbe za Moto 3 titulu.

    Dobri rezultati se očekuju od nemačkog tandem Cortese-Folger. Obojica imaju zavidno iskustvo, ali i zajedničku manu-poput Lowesa nisu dovoljno konstantni.



    Veliku medijsku pažnju će dobiti Luca Marini. Sve oči će biti uprte u njega zbog činjenice da je Rossijev polubrat. Neće mu biti lako. Moraće da se bori sa brojnim komentarima i poređenjima, a Rossijevo nasleđe je teško breme za nekog ko ima samo 18 godina. Momak je skromno izjavio da se za početak nada osvajanju ponekog boda i plasmanu u prvih 15.



    Trkački vikend je pred nama. Svi smo nestrplivo čekali da kažemo-sezona počinje!

    Uživajte!
    Last edited by nb_korac; 16-03-16, 00:39.
    sigpic

  • #2
    Ovde ce biti bas zanimljivo...mislim da Kent nece nista pokazati,enigma mi je Marquez ...nisam pratio testove tako da jedva cekam da pocnu treninzi
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #3
      Nadam se da će Rins biti još bolji ove sezone

      Comment


      • #4
        Ove godine i drugi Alex da se bori za mesto na podijumu i ja cu biti srecna.

        Poseban + za sliku Rossija i mladjeg mu pulena Luku
        sigpic

        Comment


        • #5
          ovde mi vec guzva,neki dosli,mnogi ostalimoje sunce,mladji mi brat mog vozaca,oliveira,meksikanac,jos jedan mladji mi (ovoga puta polu) brat i ..to je to.on mi jedina novina,ali izgleda mi nekako iskreno i nisam mogla da odolimovu trku jedva cekam,da vidim na cemu sam

          a vidi se da pratim i liaizonz
          Last edited by denia_el; 16-03-16, 21:30.
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6
            Kako je reziser zadrzao kadar na dupe one djevojke u box xexe

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • #7
              Lowes po starom, opet zavrsi u sljunku

              Comment


              • #8
                Samo malo da se obuzda ima odlican tempo...Nakagami se dosta popravio ali jos je rano za prognoze nadam se da ce biti oko 5 mesta u trci....
                sigpic http://caseystoner.com.au/

                Comment


                • #9
                  Rins se popravio u drugom treningu

                  Comment


                  • #10
                    U ovoj klasi favoriti su mi Rins i Lowes. Tu su i Agerter, Luti, Kent, biće mi svakako zanimljiviji moto2 ove sezone nego prošle
                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • #11
                      Morbideli-Lowes-Zarco-Rins-Folger
                      Puno vozaca za titulu al prije svega nadam se barem nesto uzbudljivijim trkama pa nek osvaja ko god hoce.

                      Comment


                      • #12
                        Trebalo bi, ipak ima tu vozača sa stažom u moto2, valjda će biti konstantniji..harizmatičan mi je i ovaj mlađi Rosi
                        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                        До поновног сусрета, твој Швабо

                        mala H2H 2018/19
                        suicide
                        2019
                        velika H2H 2019/20

                        Comment


                        • #13
                          Jes. Mali Rosi je bas specifican nesto. Bice ga zanimljivo gledati kao i Baldasarija koji je prosle godine pokazao nesto, a 96 je godiste.
                          Da se ponovim nek osvaja ko god hoce, samo da gledamo trke kao u Moto3. Jeste nemoguce ali eto

                          Comment


                          • #14
                            Rins i Marquez opet jedan do drugog...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ajmo Rins sutra da bude bolje !!!

                              Comment

                              Working...
                              X