Announcement

Collapse
No announcement yet.

NCAA TOURNAMENT 2016 - MARCH MADNESS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NCAA TOURNAMENT 2016 - MARCH MADNESS


    Doslo je ponovo to doba godine kada se fanovi kosarke tradicionalno prebacuju sa NBA-a na koledz kosarku da bi uzivali u verovatno najuzbudljivijem spektaklu koji ovaj sport moze da pruzi. Ova sezona je bila upravo takva - uzbudljiva i nepredvidiva. Desio se nezapamcen broj upseta i timovi su se cesto smenjivali na vrhu AP liste kao prvorangirani u NCAA ligi. Glavna zvezda buduceg drafta, Ben Simmons, nece ucestvovati na March Madnessu, jer njegov LSU nije imao dovoljno dobar rezime, po misljenju komiteta. Medjutim, sve ostale zvezde ce biti tu; ocekuje se da otprilike 20 pikova prve runde igra na turniru. Brandon Ingram, Grayson Allen, Brice Johnson, Tyler Ulis, Jamal Murray, Perry Ellis, Denzel Valentine, Buddy Hield, Malcolm Brogdon, Kris Dunn, Jaylen Brown su neka od imena koja cete cuti 1000 puta u narednim nedeljama.

    Turnir pocinje u utorak 15-og (odnosno u noci izmedju utorka i srede) i taj i sledeci dan ce biti odigrane prve 4 utakmice, takozvani First Four. Nakon toga ostaju 64 ekipe i ludilo moze da pocne. Od cetvrtka 17-og do nedelje 20-og bice odigrane prve dve runde (48 utakmica) i ostace 16 timova. Zatim idu 3 dana pauze i ponovo se igra od cetvrtka do nedelje (od 24-og do 27-og). Ove dve runde se nazivaju Sweet 16 i Elite 8 i nakon njih cemo znati imena timova koji ce igrati na Final Fouru. On se igra u Houstonu, 1/2 finala su na programu 2. aprila, a finale u ponedeljak, 4.4.2016. (odnosno u noci izmedju ponedeljka i utorka). Inace, sve ovo pise gore u bracketu ali sam ja mazohista pa volim sebe da mucim ovakvim stvarima.

    U prva dva dana za pogledati bih preporucio utakmicu Vanderbilt - Wichita State. Igra se u noci izmedju utorka i srede sa pocetkom u 02:10. Vanderbilt u svojim redovima ima 2 igraca koja ce verovatno biti birana u prvoj rundi drafta, a to su plej Wade Baldwin i centar Damian Jones. Sa druge strane, Wichita State je verujem vec poznata ljudima koji su pratili NCAA prethodnih godina, predvode ih 2 seniora - Fred VanVleet i Ron Baker.

    Za prenose ne znam kako cemo se snalaziti, ako sam ga dobro shvatio Edin je u nekom prenosu rekao da ce na Areni biti prenosene sve utakmice turnira. E sad, sta to tacno znaci ostaje da vidimo. Za streamove jos nista ne znam, ako naidjete na nesto valjano postavite ako boga znate. I imajte na umu da su Ameri vec pomerili sat, tako da je razlika izmedju njih i nas sada +5.

    To je to, gledajte, raspisite se i uzivajte. I neka najbolji pobedi (Michigan State).
    sigpic

  • #2
    Rodno, kakvu odbranu igra ovaj lik?



    Hvala za temu i upute

    Comment


    • #3
      Nedovoljno dobru da bi se o njoj pricalo. Pravo da ti kazem nisam ni obracao paznju kad sam ga gledao. Jbg, treba gledati jednog igraca bar 5 puta da bi primetio sta radi u odbrani (gledao utakmicu u kojoj taj igrac igra, a ne samo u njega da blenes), jedino se kod Kawhia odmah vidi da je tata. Hield je bio bas zverina ove sezone, on i Valentine su bas blizu sto se tice Player of the Year nagrade. Da Denzel nije propustio ono nekoliko utakmica verovatno bi on uzeo, ovako kapiram da ce Hield. Either way, obojica su fantasticni, onako bas melem za oko.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Vredi baciti pogled i na Hawaii koji se posle 15 godina opet nasao na turniru, jer imaju koloniju nasih igraca. Jedan je doduse rodjen u Los Andjelesu, a jedan je odrastao u Kanadi. Jedini koji je od njih faktor (i to bitan) je Stefan Jankovic. Strec cetvorka/petica. Bas fino pika ove sezone, 16p i 6,5sk u proseku. Moglo bi od deckonje da bude nesto, ali mora drasticno da popravi odbranu. Ne znam koliko ce minuta dobiti Stefan Jovanovic, ne verujem da ce imati svojih prosecnih 15 ove sezone, ali nadam se da ce videti koji minut. On je klasicniji centar, a obojica su juniori. Dok Nikola Filipovic najverovatnije nece ni igrati, ali je on na drugoj godini. Igraju protiv Kalifornije 18-og u 19:00 po nasem i nisu bez sansi tu. Prilika i da se baci pogled na Jaylena Browna. Pa eto, po prvi put cu bas onako imati razlog da navijam za nekog.

        Inace, i ja na bracketu stavih da Michigan State osvaja. Mogli bi da napravimo grupu na ESPN-u, ako nas ima.

        Comment


        • #5
          I ja sam pikirao tu utakmicu prvenstveno zbog Browna i Rabba iz Cala, za ove nase nisam imao pojma. Jedino znam za Ristica iz Arizone, eto oni ce igrati u petak ujutru u 02:20 sa pobednikom iz duela Vanderbilt - Wichita State i mislim da ce biti prenos na Areni.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Ja sam po prvi put propisno nalozen na March Madness, odgledah solidan broj tekmi. Krivo mi samo sto nisam Simmonsa gledao, nisu highlightsi ipak prava prica. Mada sticem utisak da se stvarno moze desiti da na kraju Ingram bude #1, pogotovo ako zablista sad. Mada mi Duke nesto ne uliva poverenje ove godine, ali Coach K je to, ni u ludilu ih ne treba otpisivati. Ne idu Simmonsu na ruku ni akademski "problemi", nije ipak sve u samoj kosarci, bitne su i neke karakterne osobine. Svejedno on sigurno ne bi bio u nekom slobodnom padu a la Noel. On i Ingram su bas sigurni za #1 i #2, je l?

            Da, Arizona je najavljena, a ako ispostuju programsku semu, bice tu stvarno dosta prenosa. A valjda budu opet i oni zvanicni streamovi za US.

            Comment


            • #7
              Na svim mock draftovima koje sam gledao su njih dvojica na prvim mestima. Draftexpress je cak pre nekoliko dana stavio Ingrama na celo. Za Duke je najveci problem sto jedva imaju da skrpe 5 igraca za prvu postavu jer su se svi ispovredjivali. Nije im toliko tezak zreb pa se moze desiti da naprave pristojan rezultat, mislim da u mom bracketu ispadaju u Elite 8 od Oklahome.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Bracket je vec rasturen, Butler je dobio Texas Tech

                Veceras posle fudbala se gleda Miami i Utah kombinovano, a onda oko 2 ide ona tekma o kojoj smo pricali: Arizona - Wichita State. Pored toga igraju Providence i USC (Kris Dunn, plej Providencea, je projektovan kao top 10 pik), zatim Gonzaga i Seton Hall (da se isprati mladji Sabonis), a tu je naravno i Kentucky za one koji bi da gledaju Ulisa, Murraya i ostale. Uglavnom, ima sta da se pogleda.

                P.S. I da ne zaboravim, za Jutu igra Jakob Poeltl, centar, takodje ga projektuju u prvih 10.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Uputstvo za gledanje:

                  Instalirate ovu ekstenziju za Chrome, u gornjem desnom uglu kliknete na njenu ikonicu i izaberete United States.

                  Zatim idete na http://www.ncaa.com/march-madness-live/watch, izaberete tekmu i gledate. Simple as that.

                  Buffalo - Miami pocinje za 10 minuta.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    MediaHint isto moćan dodatak za to, samo upišite fejk email adresu i dobijete free trial na 7 dana. Kad istekne, izlogirajte se, opet stavite fejk email, i udri ponovo.

                    Comment


                    • #11
                      To bre Rondo. Ja probao sa Modify Headers, ali nece. Ovo radi super.

                      I mene Butler sjebao odmah.

                      Sta radi ova budala, covek 3 sekunde drzi loptu i ne radi nista, a 5 sekundi do kraja Nek ispadne Purdue sad.

                      Comment


                      • #12
                        A i ja sam prso, gledam Miami dok se ovamo igra produzetak.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Nisi video onda, daje Kamencic trojku 5 sekundi pre kraja za izjednacenje. Ovi odmah izvode loptu, baja je hvata i ukopa se u mestu i ne mrda 3 sekunde Jos nisam video ono. Sta li je on kontao

                          Jos jedan OT, sto da ne

                          Comment


                          • #14
                            12ti svake godine dobije 5og (osim prosle ako se ne varam ), danas 2 puta.

                            Prebacujem se na Utah - Fresno State da vidim i tog Poeltla.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Bolesnu odbranu igra Wichita. I od ovih 19 poena Arizone, jedno 8 su bili iz bas teskih pozicija.

                              Comment

                              Working...
                              X