Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana



    9 levih, 5 desnih krivina
    Najduži pravac: 876m
    Najbrži krug: Miller 1'39.068

    Hoće li Kent konačno postati šampion? Do pre par trka, verovatno nije mogao ni da pretpostavi da će njegova agonija trajati do Valensije. Međutim, sam je od gotovog napravio veresiju.



    U Maleziji se činilo da je uplašen i ne želi previše da rizikuje. Posle se žalio na motor rekavši da nije imao tempo da se bori za vrh.
    Popravnog više nema. Sada mora da se skoncentriše i načini poslednji korak ka ulasku u istoriju Britanskog motociklizma.

    Oliveira je tek u finišu ušao u formu dok su njegovi rivali počeli da greše i zaostaju. Portugalac je vezao 5 podijuma, od čega 3 pobede. Matematički, može do titule, ali realno, šanse su male. Čak i da prvi prođe kroz cilj, Kentu će biti dovoljna 2 boda kako bi postao šampion.



    Nastup u Valensiji će obojici biti poslednja Moto 3 trka. Kakav god scenario da bude, rasplet će pamtiti zauvek.
    Dakle, Kent mora da pazi da ne padne, a Oliveira da juriša na sve ili ništa. Iskreno, bez obzira na to ko za koga navija, svaki objektivni posmatrač će morati da prizna da je Britanac zaslužio titulu.

    Italijanski podmladak čeka bolje dane u 2016-oj.



    Bastia nije imao sreće u Maleziji. Morao je da uspori jer se sudar Leopardovih vozača odigrao tik ispred njega i donekle mu pokvario trku.



    Teoretski, Fenati još uvek može do 3.mesta u šampionatu , mada je verovatnije da će u međusobnom okršaju sa Antonelijem odlučivati o 4.poziciji u šampionatu. To je borba za čast i dodatnu dozu samopouzdanja u narednoj sezoni. Kent i Oliveira više neće biti smetnja, ali Italijanima će mnogi kvariti računicu.

    Binder, Navaro, Quartararo... i mnogi drugi će jurišati na vrh od početka.
    Ali, to je već neka druga priča...
    Ostala je još samo ova trka pre duge pauze.
    Uživajte!

    Last edited by nb_korac; 02-11-15, 01:05.
    sigpic

  • #2
    A vala fino bi došla pobjeda na kraju sezone. Uvod kroz ono što slijedi naredne godine...

    Comment


    • #3
      Nisam bas pratio kraj moto 3 sezone ali vidim da je Quartararo bas u losoj formi,a Navarao je ocigledno bio pod manjim pritiskom i na kraju sezone ce biti ispred velikog rivala...jel Bastianini ostaje i sledece sezone u moto 3? on me je najvise odusevio ove sezone odlican vozac...
      sigpic http://caseystoner.com.au/

      Comment


      • #4
        Nije vozio zadnje 3-4 trke pa zato je tu đe jest.
        Znaš kako, novajlija, sa 15 godina šeo na mašinu, proglesili ga maltene novi Mark Markezom, 90% staza nije poznavao i eto. U ključnim situacijama griješio, naravno bilo i nekoliko padova i jbg, šta možeš više očekivati. Samo mi je krivo iliti žao što nije uspio da pobjedi, da skine taj psihološki teret i da tako naredne godine uđe 100% spreman. Naredne godine prelazi u taj čuveni Leopard Racing i bez sumnje sa Bastiom će voditi veliku borbu za tu šampionsku titulu.

        Da, Bastia ostaje u Moto3, na žalalost i neće mijenjati tim.

        Comment


        • #5
          Zasto na zalost kolega ...znaci ceracemo se sledece sezone ti za Quartarara a ja za Bastiju ...dobro dosta je mlad Quartararo tako da ima za njega vremena samo da sam od sebe ne ocekuje previse...jel prelazak u Leopard na neki nacin znaci da nema vise podrsku Honde?
          sigpic http://caseystoner.com.au/

          Comment


          • #6
            Jer lakše bi bilo da se Fabio bori sa Binderom il Navarom, Antonelijem, Fenatijem a ne sa Bastiom. Mada viđećemo jer u Moto2 ne možeš ako nemaš 18 godina, tako da i ako osvoji Fabio Moto3 morao bi ostati tako da nek se malo čeliči u ovoj kategoriji i ako ostane u narednim godinama nije tragedija. No šta već i dobro za njega. Što se tiče Honde, viđeli smo da se i bez Honda može ući u MotoGp, tako da nije tragedija. Ako si talentovan, dobar nebi trebalo da prestavlja problem ulazak u MotoGp.

            Comment


            • #7
              Nije losa : )
              sigpic

              Comment


              • #8
                Pa ja sam već rekao, sledeće sezone se bojim samo malog Fabija, ostali su lake mete.

                A sad sam još više zabrinut jer će Enea i on biti na dva različita motora.

                Comment


                • #9
                  Potpisao bi da Fabio naredne godine završi na drugoj poziciji!


                  Inače baš fino izgleda..



                  Last edited by Dule Krtola; 05-11-15, 12:52.

                  Comment


                  • #10
                    Ja sam skroz zaboravila da ce i mali Bulega voziti u Valensiji, dakle na sve strane Valetovi puleni
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nevjerovatno koliko me Oliveira oduševljava u zadnje. I kao vozač i kao čovjek.

                      Comment


                      • #12

                        Comment


                        • #13
                          Oliveira ima veliku šansu da osvoji titulu.Dajem ruku da Kent ne završava trku sutra.
                          McPhee i Fenati-prvi i drugi,a nisu završili QP na motoru.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Kent je najbolji primer koliko su psiha i samopouzdanje u ovom sportu vazni, vazniji i od talenta. Vozio je kvalifikacije kao da je prvi put seo na motor

                            Comment


                            • #15
                              Jeste da navijam za Oliveiru još od Mahindre , ali , žao mi je Kenta . Prosto neverovatno . Sada su šanse da izgubi titulu sve veće . Još ako ne bude večeras spavao...

                              Comment

                              Working...
                              X