Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Pramac Australian Motorcycle Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP - Pramac Australian Motorcycle Grand Prix



    7 levih, 5 desnih krivina
    Najduži pravac : 900m
    Najbrži krug: Jorge Lorenzo 1'27.899



    Moto GP karavan se seli na jednu od najlepših staza u kalendaru, na Phillip Island. Uvek se radujemo prelepim kadrovima jer izgleda kao da će vozači direktno sa piste uroniti u vodu.



    Naredne dve trke se odvijaju na stazama na kojima Doctor ima više uspeha od svog rivala Lorenza. Ne treba se uvek baviti statistikom, ali Jorge dobro zna da je sad na Rossijevom terenu i neće mu biti svejedno.
    Motegi je bio njegova šansa i nije je iskoristio. Nošen prevelikom željom, forsirao je u prvom delu trke i potrošio gume. Pedrosa i Rossi su izabrali mudriji pristup-hladili su pneumatike koristeći mokre delove staze, pa je Lorenzo morao da se zadovolji 3.pozicijom. Kada se na kraju sezone budu pravile analize, možda će se ispostaviti da je trka na Motegiju bila od ključnog značaja za rasplet priče o novom šampionu.



    Nije tajna da se glavni rivali ne vole previše. Čarke su počele odavno, samo su sada otvorenije.
    Lorenzov komentar kako nije imao sreće na Motegiju Rossi je nazvao odrazom nepoštovanja. Doctor je do sada uglavnom ignorisao slične primedbe, ali finiš je blizu i atmosfera je sve užarenija.



    Posle Motegija Lorenzo se našao u nepovoljnijoj situaciji. U preostale tri trke će morati da forsira, a Rossijeva jedina briga će biti da skuplja poene i pazi da ne padne. Doctor možda nije brži, ali taktički je jači. Mudrom vožnjom i brižljivo odmerenim potezima može do 10.titule. Osim toga, prošle godine je pobedio u Australiji i potajno se nada da će ponoviti taj rezultat.



    Najveća enigma je šta se dešava sa Pedrosom?
    Prethodne dve trke je odvezao kao nikada do sada!
    E, gde je bio svih ovih godina? Koliko bi zanimljivih duela bilo za koje smo ostali uskraćeni...



    Nikako ne treba zaboraviti ni Marqueza. Povreda ruke je još uvek pravila probleme na Motegiju i, mada ni sada neće biti 100% fit, ipak može da se umeša u borbu za pobedu. Razumljivo, Honda bije svoje bitke i ne obazire se na činjenicu da se Yamahini vozači bore za naslov najboljeg.



    sigpic

  • #2
    Rossi i Lorenco ce opet imati svoj duel bez obzira na sve. Stime sto vise racunam na Marc Marqueza na FI, nego na Pedrosu. Marc je izgubio sanse za titulu, ali ce hteti da pobedi na preostalim trkama nebi li poslao poruku svima sta namerava da uradi sledece sezone. Pedrosa nije vezao odavno 2, a kamoli 3 dobra izdanja, tako da sam skeptik. Verujem da ce se Honda casno boriti do kraja sampionata, ali i agresivno. Lorenco je sateran uza zid. Ocekujem da ce da razgrce sve oko sebe u borbi za 1 mesto bez izuzetka. Verovali ili ne, cenim da do kraja sezone nece biti kontakata izmedju Lorenca i Rossija, ali ubedjen sam da ce biti incidenta Lorenco-Marquez pogotovo ako dodje do borbe za 1 mesto.
    sigpic
    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

    Comment


    • #3
      @Korac

      Ima li link gde Lorenco krivi srecu a Rosi kaze da je to nepostovanje?

      @Gogi

      I plus je Markezu idol Rosi


      Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

      Comment


      • #4
        Originally posted by BogdanB View Post
        @Korac

        Ima li link gde Lorenco krivi srecu a Rosi kaze da je to nepostovanje?
        Ima:
        http://www.gpone.com/en/201510111847...ispettoso.html
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ne ide mi ovaj jezik, nema veze

          Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

          Comment


          • #6
            Originally posted by BogdanB View Post
            Ne ide mi ovaj jezik, nema veze

            Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
            Meni ide, dobro sam prevela, veruj mi
            sigpic

            Comment


            • #7
              Od ove staze ocekujem Roleta ispred Lorenca, cak mozda +9 poena za Matorog. Narocito zbog cinjenice da je ovo jedna od retkih staza gde krajevi guma nisu hemijski tretirani pa Lorencov brz prolazak kroz krivine nece biti jednostavan. Samo se nadam da nece biti padova kao prosle godine.
              Last edited by Mladenovic; 13-10-15, 17:51.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Mladenovic View Post
                Narocito zbog cinjenice da je ovo jedna od retkih staza gde krajevi guma nisu hemijski tretirani.....
                Jos kad bi nam objasnio sta ovo znaci.. Pretpostavljam da niko ne zna?!
                https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                Comment


                • #9
                  ^^ verovatno nisi nikad čuo za asimetričnu gumu?



                  nisi nam sve prevela.... ima tamo još zanimljivih detalja Doktor mu ga je baš onako, stručno, (da izvinete) zavukao....
                  Last edited by VR6; 13-10-15, 19:15.

                  Comment


                  • #10
                    "verovatno nisi nikad čuo za asimetričnu gumu?"

                    A to? Znaci "krajevi" asimetricne gume su hemijski tretirani??! Nisam znao... Zanimljivo! I kakve veze one imaju sa stazom u Australiji na kojoj Lorencov "brzi" prolazak kroz krivine nece biti jednostavan?
                    Last edited by AyrSen; 13-10-15, 20:51.
                    https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                    http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                    Comment


                    • #11
                      I Rossi i Lorenco su veliki media manipulatori. Sve ja to kontam. Kakvo je doslo vreme u motoGP i zakulisne radnje. Podizanje tenzije, odapinjanje strela prema suparnickom taboru, ja tebi a onda ga ti meni...
                      Malo mi je to sitno, ako me razumete.
                      Rossi je legenda sporta, zreo lik. Mislim da mu vise neprilici da reaguje na gluposti. Sve je rekao na stazi. Iskuliraj, i osvoji 10-ku.
                      A Lorenco, ako vec hoce da se zove Spartanac, neka odgleda 300. Bice mu jasno gde gresi, jer "this is motoGPPPPPPPP", huuuaaaa!
                      sigpic
                      No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by AyrSen View Post
                        "verovatno nisi nikad čuo za asimetričnu gumu?"

                        A to? Znaci "krajevi" asimetricne gume su hemijski tretirani??! Nisam znao... Zanimljivo! I kakve veze one imaju sa stazom u Australiji na kojoj Lorencov "brzi" prolazak kroz krivine nece biti jednostavan?
                        Ne znam zasto se odmah brecas na coveka a mogao si i sam malo da istrazis. Nije u pitanju samo asimetricna guma. Pored obicne i asimetricne postoji i medium pneumatik sa extra edge gripom koji se koristi na pojedinim stazama. Sam Lorenco je pominjao u intervjuima tokom sezone da mu je ta guma omiljena tj. da najbolje odgovara njegovom stilu voznje(narocito prolasku kroz krivine). Za Australiju se od prosle sezone prave specijalne gume zbog izuzetno abrazivne podloge...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by mikisavic89 View Post
                          Ne znam zasto se odmah brecas na coveka a mogao si i sam malo da istrazis. Nije u pitanju samo asimetricna guma. Pored obicne i asimetricne postoji i medium pneumatik sa extra edge gripom koji se koristi na pojedinim stazama. Sam Lorenco je pominjao u intervjuima tokom sezone da mu je ta guma omiljena tj. da najbolje odgovara njegovom stilu voznje(narocito prolasku kroz krivine). Za Australiju se od prosle sezone prave specijalne gume zbog izuzetno abrazivne podloge...
                          Lepo... Hvala! Ali nisam nista novo saznao! Medjutim ako znas nesto o hemijskom tretiranju krajeva guma...e to bi vec bilo nesto novo, ne znam nista o tome..mozda ti znas?
                          Samo pitam!
                          https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                          http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by VR6 View Post
                            ^^ verovatno nisi nikad čuo za asimetričnu gumu?





                            nisi nam sve prevela.... ima tamo još zanimljivih detalja Doktor mu ga je baš onako, stručno, (da izvinete) zavukao....
                            Prevedi ti

                            Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by AyrSen View Post
                              Lepo... Hvala! Ali nisam nista novo saznao! Medjutim ako znas nesto o hemijskom tretiranju krajeva guma...e to bi vec bilo nesto novo, ne znam nista o tome..mozda ti znas?
                              Samo pitam!
                              A sta su pneumatici ako ne smesa razlicitih elemenata u odredjenim uslovima, dakle hemija, a kod tih extra edge guma krajevi gume su tretitani malo drugacije u odnosu na gumu bez. Proizvodjaci guma te tajne cuvaju kao oci u glavi tako da mi ne mozemo da znamo konkretno sta je radjeno. To sto je neko upotrebio taj izraz na taj neacin ne mora da se bukvalno shvata i zbog toga dize neka frka...

                              Comment

                              Working...
                              X