Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Motul Grand Prix of Japan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP - Motul Grand Prix of Japan



    6 levih, 8 desnih krivina
    Najduži pravac: 762m
    Najbrži krug: Dovizioso 1'44.502

    Ulazimo u triler završnicu. Lorenzo i Rossi će nam prirediti finiš sezone kakav nije viđen u prethodnih nekoliko godina. Yamaha je već osvojila ekipnu titulu zahvaljujući odličnim rezultatima svog vozačkog tandema.



    Lorenzo je u Aragonu odvezao trku na način koji mu najviše prija. Na početku je stekao prednost i po idealnim vremenskim uslovima rutinski stigao do pobede. Imao je sreće da je Marquez sam sebe eliminisao iz eventualnog duela, a potom smo znali šta sledi-matematički precizni krugovi i sigurna vožnja do kraja.



    Rossi i Pedrosa su se postarali da trka u Aragonu bude neverovatno uzbudljiva. Njihova borba je bila oličenje svega što valja u MotoGP-u. Hrabri, vešti manevri, bez grešaka i nepromišljenosti kojima se ugrožava protivnik. Školski.



    Ne znam da li će na kraju Rossiju zafaliti ta 4 poena, ali videli smo novo Pedrosino lice. Žao mi je što se nije dokazao ranije. Šteta je takođe i što je Marquez toliko grešio ove godine. Mogu samo da zamislim kakvu bismo sezonu imali da su oni vozili bolje. To bi onda stvarno bila 4 vanzemaljca na delu.

    Ulog je veliki, pritisak raste. U pauzi između dve trke svaki čas su pristizale vesti o padovima i povredama vodećih vozača. Seriju je otvorio Rossi, dan nakon nastupa u Aragonu. Potom su stigle informacije o Marquezovoj povredi ruke koju je zadobio prilikom pada sa bicikla. Lorenzo je istegao rame tokom vožnje mini motora. Odavno se nije desilo da najbolji vozači jedan za drugim dožive padove tokom priprema, u tako kratkom vremenskom razmaku. Što se Marqueza tiče, nadam se da će konačno potrošiti sve malere koji su mogli da ga zadese i da će nam se naredne sezone vratiti jači.

    Sa druge strane, Rossijev i Lorenzov pad dokazuju da, uz sve umeće i iskustvo koje poseduju, čak i najbolji mogu da pogreše kada voze pod velikim pritiskom.
    Posle ovih vesti, pitamo se šta li će se tek dešavati na stazi tokom trke?



    Imperativ pobede visi nad glavom, mora da se forsira, a greške su preskupe.
    Razumljivo, u završnici sezone su malo zapostavljeni vozači iz sredine grida. Tamo se takođe vode žestoke borbe koje uglavnom i ne vidimo.
    Smith je ponovo bio bolji od timskog kolege, kao i Iannone koji je vozio povređen.

    Momci iz Suzukija su bili solidni, veteran Hayden je uzeo bod.

    Ali, iskreno, ko će obraćati pažnju na njihove duele u Motegiju? Bez želje da bilo koga potcenjujem, sigurna sam da će se svi fokusirati na borbu za titulu.
    U naredna tri vikenda niko neće spavati.



    Uživajte!!!

    Last edited by nb_korac; 07-10-15, 09:19.
    sigpic

  • #2
    Mislim da ova staza malo vise odgovara Lorenzu mada mislim da ce tesko do pobede protiv Marqueza (ako opet ne pretera)
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #3
      Markez je imao nedavno operaciju ruke i na ovoj zahtevnoj stazi ce biti tesko. Puno ocekujem od Pedrose i Dovija ali se nadam pobedi Matorog.

      Sta daje veliku prednost Lorencu u prvom krugu u odnosu na ostale? Gume? Preuzimanje velikog rizika? Ili nesto trece. Misljenje?

      Comment


      • #4
        Trka je 11tog, a Kvalifikacije 10tog.

        Prema ovome u Subotu oblačno a u Neđelju kiša. Mada još je rano pričati o vremenu.

        Comment


        • #5

          Comment


          • #6
            Do kraja sezone ce se postavljati jedno pitanje.Da li je neprijatelj mog neprijatelja moj neprijatelj ili moj prijatelj?

            Comment


            • #7
              Originally posted by Mladenovic View Post
              Sta daje veliku prednost Lorencu u prvom krugu u odnosu na ostale? Gume? Preuzimanje velikog rizika? Ili nesto trece. Misljenje?
              To što je radio na tome jako dugo, praktično od 2010... Rossi nikada pre prethodne sezone nije pokuašavao da forsira od prvog izlaska na FP1. Stoner ga je naterao da se poboljša u drugim sferama, pre svega u Q. Ali Lorenzo i Marquez ga teraju da od starta juri. U ovim godinama, to nije lako, jer se kosi sa svime što je ranije činio. To Lorenzu daje prednost sad, ali uz Marqueza na malo stabilnijem bajku to mu neće biti dovoljno. Nije bilo u prethodne 2 sezone i zato je bio izbedačen veći deo prošle godine. A mislim da je i on već dovoljno mator da će se teško vratiti opičenom trkanju iz krivine u krivinu i vožnji na ivici sa nekim pored sebe. Upravo zato je neko morao da skloni Marqueza ili da se Marquez nekako skloni sam (kombinacija je u pitanju ove godine) kako bi Lorenzo mogao da se vrati u poziciju da povrati samopouzdanje, a time i svoju brzinu... Moje mišljenje.

              Originally posted by boban View Post
              Do kraja sezone ce se postavljati jedno pitanje.Da li je neprijatelj mog neprijatelja moj neprijatelj ili moj prijatelj?
              To ima da se menja od trke do trke i u svakoj trci bar 3-4 puta...

              Comment


              • #8
                Marquez: “I had an operation on Wednesday”
                tj danas, znači da ne očekujemo neki ozbiljniji rezultat od njega na VN Japana?

                Comment


                • #9
                  Markez je to, nikad se ne zna.

                  Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                  Comment


                  • #10
                    Momci su se malo zabavljali : )
                    Last edited by Brana; 08-10-15, 08:57.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Extra bas su gotivni ovi mali motorcici ako uspes snimak neki da nadjes izbaci
                      sigpic http://caseystoner.com.au/

                      Comment


                      • #12
                        Ali dzaba kad nije polini

                        Comment


                        • #13
                          Evo snimak, genijalni su
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Posebno je ova trka odgovarala Lorencu 2010...

                            Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • #15
                              Pedrosa se nalozio na podijum

                              Comment

                              Working...
                              X