Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Gran Premio Movistar de Aragón

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP - Gran Premio Movistar de Aragón



    Najduži pravac : 968m
    10 levih, 7 desnih krivina
    Najbrži krug : M.Marquez 1'47.187



    Neverovatno uzbudljiva sezona polako ulazi u dramatičnu završnicu. Borba timskih kolega za titulu svetskog prvaka se nastavlja u Španiji. Rossi stiže na Aragon sa prednošću od 23 poena u odnosu na Lorenza, što je solidna razlika.



    S obzirom na ogromno iskustvo, Doctor ima realnu šansu da ove godine proslavi osvajanje jubilarne 10-te titule.



    Međutim, Lorenzo nije lak protivnik. Jedna Rossijeva greška može potpuno da preokrene stvari. Doctor će biti maksimalno skoncentrisan i sumnjam da će ga destabilizovati Jorgeove nedavne izjave u kojima tvrdi da je brži i da se neće predati. Prošle godine je pobedio na Aragonu i to mu daje pravo da se nada. Sa druge strane, Rossi ima lošu statistiku na ovoj stazi.
    Ostaje samo jedno pitanje : Da li će se Yamaha umešati u borbu svojih asova i pokušati da režira završnicu, ili će ih pustiti da u međusobnoj borbi odluče ko je bolji?

    Pobedom u Misanu Marquez se, makar teoretski, vratio u borbu za titulu. Malo je verovatno da može da je odbrani, s obzirom na zaostatak od 63 poena za Rossijem, ali može da pokvari Yamahinu računicu o osvajanju pozicija 1 i 2.



    Do naslova vicešampiona Marquezu trenutno treba 40 poena, ali ko zna?

    MotoGP i jeste toliko popularan sport zbog svoje nepredvidljivosti. Za razliku od Rossija, Marquez voli da vozi na ovoj stazi i sa razlogom je jedan od favorita za pobedu.

    Monster Yamaha 3 dobrim rezultatima dodatno upotpunjuje uspešnu sezonu ovog proizvođača. Iako Pol Espragraro nije na prošlogodišnem nivou, Smith vozi za obojicu. Trka u Misanu jeste bila haotična, ali Bradley se zasluženo popeo na podijum. U Aragon stiže sa dodatnom dozom samopuzdanja, dok će Espargaro pokušati da se iskupi za nedavne promašaje. Zbog toga na ovu ekipu treba obratiti pažnju.

    Isto važi i za Suzuki tim, koji u svojim redovima ima dva domaća vozača.

    A da li se Redding slučajno plasirao u top 3? Splet okolnosti mu je išao na ruku, ali kad se sve uzme u obzir, zaslužio je svoj prvi podijum. Dobar je vozač, veoma brz, ponekad možda nesiguran, ali vreme radi za njega.



    Ducati polako zaostaje. Ako je negde trebalo da budu bolji, to je Italija. Plasmani njihovih vozača su razočarali fanove u Misanu. Dodatni problem pred Aragon predstavlja obnovljena povreda ramena za Iannonea. Sudeći po rezultatima iz prethodnih godina, ne mogu da se pouzdaju ni u Doviziosa, koji je na ovoj stazi često završavao trke pre vremena.

    Dakle, rasplet sledi i svi se nadamo da će biti neizvesno do kraja.

    Last edited by nb_korac; 24-09-15, 14:46.
    sigpic

  • #2
    Neka procena strucnjaka je da bi Jamaha imala za oko 200 miliona veci priliv u budzetu ako Rosi osvoji titulu u odnosu na situaciju da titulu osvoji Lorenco. Da li ce Jamaha umesati prste? Misljenje?

    Comment


    • #3
      Tu temu (yamahinog odabira sampiona) je Mat Oxley na svom blogu na sajtu Motorsport Magazina pokrenuo malo naprasno, pa je mozda treba uzeti sa dozom rezerve. U svakom slucaju, porastao im je prihod i prodaja motora od kako se Rossi vratio, a sam Rossi ucestvuje aktivno u promo snimanjima za Yamahu. I on i Lorenzo su radili na spotu za neki skuter ili kruzer vozeci ga po stazi, dok Honda ne radi isto sa Marquezom i Danijem, a posle se pitaju kako je indoazija Yamahina teritorija...

      Moje misljenje je da nece biti mesanja, prosli put (ako si procitao tekst do kraja) je to poslo naopako, prosle godine u SBK je poslo naopako i generalno na 2 tocka je to skroz drugacije nego na 4...

      Comment


      • #4
        Ja ne verujem u ta mesanja, mislim da to moze tek na kraju da se kaze, ali mislim da nece biti toga.


        Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

        Comment


        • #5
          Haha.. kako sam se slatko nasmijao slici Rossi na stazi, a Lorenzo na skuteru pored juri 30 na sat .
          Mislim da nece biti potrebno mjesanje jamahe...
          Ali jako velika razlika u zaradi za jamahu uzavisnosti ko osvoji titulu

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment


          • #6
            Jos da Brana stavi satnicu za ovaj vikend

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • #7
              New #AragonGP trophy designed by @YamahaMotoGP's @lorenzo99 has been revealed! #MotoGP

              CPrtY2uWsAQeKIL.jpg

              @bane

              Vozi se u Evropi,ista je satnica kao na prosloj trci.
              Last edited by BogdanB; 24-09-15, 18:22.

              Comment


              • #8
                Interesantan dizajn, sviđa mi se...

                Spoiler


                Comment


                • #9
                  Markezova kaciga

                  Comment


                  • #10
                    vremenska prognoza kaže sunčano, temperatura oko 25° C.

                    Comment


                    • #11
                      FP1
                      1:Lorenzo
                      2:marqez
                      3:rossi

                      "I love to speak with Leonard
                      He’s a sportsman and a shepherd
                      He’s a lazy bastard
                      Living in a suit ."
                      Leonard Cohen

                      Comment


                      • #12
                        covjek leti vec ovakva vremena u fp1...

                        Valentino Rossi #46

                        G.O.A.T

                        Comment


                        • #13

                          Comment


                          • #14
                            Malo me podseca na Red Bullov bolid u F1 cini mi se s testiranja.
                            Svakako je lepa : )

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Da li ste za kisu u nedelju?

                              Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                              Comment

                              Working...
                              X