Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2- Gran Premio TIM di San Marino e della Riviera di Rimini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2- Gran Premio TIM di San Marino e della Riviera di Rimini



    Misano, 11.09.-13.09.2015.

    6 levih, 10 desnih krivina
    Najduži pravac: 565 m
    Najbrži krug: P.Espargaro 1'37.666

    Već sam pisala o tome da je Zarco potrošio sve superlative i pohvale kojih sam mogla da se setim. Šta reći više? Momak je u životnoj formi, vozi dobro po svim vremenskim uslovima.

    Nije morao da forsira na mokroj stazi u Silverstonu. Lepa bodovna zaliha mu je omogućavala da vozi opreznije i čak počne sa kalkulacijama. Ali, to nije u njegovom stilu. Odneo je ubedljivu pobedu i posle trke izjavio da je tokom zime vežbao vožnju po kiši.
    Dakle, dobra priprema pred sezonu + Ajo koji pomaže da se srede misli = uspeh!



    Drugoplasirani Rins je ponovo oduševio. Neverovatan je napredak ovog momka, praktično još uvek tinejdžera, koji vozi zrelije od mnogih iskusnijih kolega. Poput Zarca, on je siguran i na mokrom i na suvom i u duelima. Ove godine mu je titula skoro nedostižna, ali naredne sezone će biti glavni favorit, u to ne sumnjam.



    Rabat je nekako umanjio štetu. Uspeo je da se izbori za 3.mesto na podijumu, ali san o odbrani titule je sve dalji. Polako prelazi u domen maštarija. Za Misano ga vežu lepe uspomene. Prošle godine je pobedio i mada je sada odnos snaga drugačiji, ipak nije nemoguće da se Tito raduje u Italiji.

    A.Marquez je dokazao da ga sa pravom nazivaju vozačem koji sporije uči. Prvu polovinu sezone može da zaboravi, ali sada je napredak vidljiviji. Na korak je od podijuma i kockice se polako sklapaju.



    Lowes je imao velika očekivanja, ali je ponovo dokazao da mu nedostaje stabilnost u odlučujućim trenucima.



    Kao što se ustalio spisak imena na vrhu poretka, tako nas isti vozači neprekidno razočaravaju. Mislim da neki od njih, poput Nakagamija ni sami ne bi mogli smisleno da objasne šta im se dešava. Poneki bod i to je sve.

    U Misanu se očekuje velika poseta. Iako će većina doći prvenstveno zbog kraljevske klase, sigurna sam da će i okršaji u nižim kategorijama biti burno pozdravljeni.

    Uživajte!

    Last edited by nb_korac; 04-09-15, 13:02.
    sigpic

  • #2
    FP1
    Cardus, Simon, Lowes-izleteli u 10toj krivini
    Marquez-tehnicki problem

    Vremena:
    Corsi 1.37.910
    Zarco 1.37.925
    Folger 1.38.124

    FP2
    Caricasulo, Simon, Pasini, Marini, Zarco, Alt-izletanja

    Vremena:
    Rabat 1.37.457
    Aegerter 1.37.615
    Baldassarri 1.37.616

    FP3
    Lowes, Pons, Baldassarri, Rossi-izletanja

    Vremena:
    Rabat 1.37.246 Nov Rekord!
    Zarco 1.37.322
    Rins 1.37.335

    QP
    Simeon, Marquez, Pons, Vierge, Cardus- izletanja

    Vremena:
    Zarco 1.36.754
    Rins
    Rabat
    Corsi 1.37.121
    Aegerter
    Syahrin
    Lowes
    Nakagami
    Folger
    Simon
    Cortese
    Salom
    Luthi
    Pons
    Baldassarri 1.37.704

    Alex tek 17ti
    Last edited by Brana; 12-09-15, 16:04.
    sigpic

    Comment


    • #3
      2016. Leopard dolazi u Moto2, zajedno s Miguel Oliveirom : )
      sigpic

      Comment


      • #4
        Rins mi je do ovog trenutka bio simpatican kao vozac..ovo je klasican primer nezrelosti,pogresio sam se ja pa ajde jos nekoga da sj**em ako vec mogu..
        MESSI 10

        Comment


        • #5
          Koliko glup potez Rinsa,pa i da shvatim da se vrati u trku ali da obiđe i Folgera i Korsija i smeta im,zaslužuje i bodovnu kaznu.Možda je zadobio potres mozga pri padu.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Rins je uputio izvinjenje nakon trke.

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Brana View Post
              Rins je uputio izvinjenje nakon trke.

              koju situaciju Brano nisam gledao trku,ako te ne mrzi ispisi mi..
              MESSI 10

              Comment


              • #8
                Na prosloj trci je neko, zaista ne mogu tacno da se setim ko imao slicnu situaciju zaostajao je citav jedan krug, znam da je u jednom trenutku zasmetao vodecoj grupi. Iskreno zivce pogubim svaki put kad pomislim da neko u zelji da sustigne zaostatak od kruga moze ostale vozace da dovede do greske i pada. Elem mislim da je bio Simeon u pitanju, uglavnom na kraju trke je cak i Zarco rekao da je video kako ga vozac na suvim gumama zaobisao i da mu nije bilo jasno, ali mu je onda tim pokazao samo da nastavi da vozi da je sve okej i da je dalje prvi.

                Verujem da je i Rins isto pokusao, ali jednostavno nije bilo mesta, a verujem ni sanse i da ih je zaobisao, trebalo bi mu dosta vremena da sustigne i onda zaobidje Zarca, a opet bi svakako bio bez bodova.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Brana View Post
                  Na prosloj trci je neko, zaista ne mogu tacno da se setim ko imao slicnu situaciju zaostajao je citav jedan krug, znam da je u jednom trenutku zasmetao vodecoj grupi. Iskreno zivce pogubim svaki put kad pomislim da neko u zelji da sustigne zaostatak od kruga moze ostale vozace da dovede do greske i pada. Elem mislim da je bio Simeon u pitanju, uglavnom na kraju trke je cak i Zarco rekao da je video kako ga vozac na suvim gumama zaobisao i da mu nije bilo jasno, ali mu je onda tim pokazao samo da nastavi da vozi da je sve okej i da je dalje prvi.

                  Verujem da je i Rins isto pokusao, ali jednostavno nije bilo mesta, a verujem ni sanse i da ih je zaobisao, trebalo bi mu dosta vremena da sustigne i onda zaobidje Zarca, a opet bi svakako bio bez bodova.
                  U svakom slucaju i rins i taj drugi vozac na prosloj trci potpuno bespotrebno to rade s tim sto rins jos mase publici kao da je pobedio pa se lagano vozika..bas me iznervirao
                  MESSI 10

                  Comment

                  Working...
                  X