PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 GRAN PREMIO D'ITALIA 2015

Vanja #66
03.09.2015, 19:16
http://www.fia.com/sites/default/files/styles/panopoly_image_original/public/circuit-f1-13-italy.png

https://a.sidepodcast.com/content/2012/09/monza-circuit-map.jpg

http://i58.tinypic.com/2pqtity.jpg

La Pista Magica!

To je sve sto je potrebno reci za ovu stazu. Najvece brzine se postizu ovde, najvece prosecne brzine, ovde se koristi najmanje aerodinamickog potiska, ovde se motori podesavaju na maksimalne rezime rada... Epiteti su iskljuciva karakteristika za ovu stazu i ovu trku.

U Italiji se, kao i u drugim zemljama sa dugom tradicijom ljubavi prema motorizovanim zapregama, u davnina voze trke. Tek posto je Evropa izasla iz I SV. rata, Italija je odlucila da organizuje auto-trke. 4. septembra 1921. se u gradu Brescia odrzala prva VN Italije. Ipak, trke se u najvecoj meri povezuju sa hramom brzine - Monzom. Ova famozna staza je vise puta menjala svoje sekundarne karakteristike, s obzirom da su 3 pravca i jedna izuzetno brza krivina, kao primarne karakteristike, ostale nepromenjene. Menjao se profil sikana, u jedom periodu ih cak nije ni bilo, staza se povezala sa ovalom, pa su vozaci u jednom krugu 2 puta prolazili pored glavne tribine, a staza je tad iznosila tacno 10km. Ipak, Monza u svom sadasnjem stanju ipak pruza najvise uzitka, 3 sikane - Retiffilo, Della Roggia i Ascari, 3 brze krivine - Biassono, Del Seraglio i famozna Parabolica, jedna sporija Lesmo (koja se vozi kao jedna, ali su to zapravo dve krivine) i 3 pravca predstavljaju idealan spoj za uzivanje u prirodi Toskane i uzivanje u izazovu trke.

Ova trka u poslednjih nekoliko godina predstavlja urok za svoje pobednike. Naime, od 2004-2010, a i 2012. vozac koji je ovde pobedio nije osvajao titulu. Stavise, u zadnje 2 decenije samo su Hamilton, Vettel, Schumacher i Senna osvajali Monzu i sampionat iste godine. Dominantni boldi u kombinaciji sa vanrednim vozackim sposobnostima su se ovde retko vidajli, ispostavlja se.

Trka se vozi 53 kruga, dugacka je 307km, najbrzi krug je odvezao Barichello 2004. - 1:21.046, a najbrzu trku ikad u F1 (1:16:24.5) je odvezao Fernando Alonso 2010. Svakako je pomoglo sto je trka prosle bez izlaska bezbednosnog vozila.

http://i58.tinypic.com/2je4v2w.jpg

http://i58.tinypic.com/16hqnie.jpg

http://i62.tinypic.com/2wcldso.jpg

http://www.allin1platform.com/wp-content/uploads/2015/03/6g.jpg

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2014/9/7/1410097365693/Italian-F1-Grand-Prix-014.jpg

Prošlogodišnja trka prošla je u znaku čukanja na trci u Belgiji i Rosberg je bio pod lupom, a gledao ga je ceo svet. Probelmi sa kočenjem, pritisak ili nešto drugo, pravio je greške tokom trke i jedna od njih je dozvolila da ga Hamilton pretekne iako je izgubio par pozicija na startu trke. Ova trka je bila i prva trka sa koje je Alonso odustao zbog mehaničkog problema (rikn'o motor) nakon trke u Maleziji 2010. So na ranu za tu sezonu... U Monzi se pokazalo koliko je Mercedesov pogon nadmoćan, na prva 4 mesta su bile Mečke i Williamsi, iza njih Red Bull koji je bio u uzlaznoj formi. Ukupno 7 od prvih 10 bolida su imali Mercedesov motor, a samo je Kimijev Ferrari branio crvene boje. Ricciardo je ponovo pobedio Vettela, a Lewis je uzeo pobedu bez većih problema.

http://cdn-9.motorsport.com/static/img/mgl/1700000/1750000/1758000/1758000/1758099/s8/f1-italian-gp-2014-lewis-hamilton-mercedes-amg-f1-1st-place-2nd-place-nico-rosberg-mercede.jpg

http://cdn-0.motorsport.com/static/img/mgl/1700000/1750000/1758000/1758200/1758270/s8/f1-italian-gp-2014-race-winner-lewis-hamilton-mercedes-amg-f1-celebrates-with-his-step-mot.jpg

Ove godine možemo ponovo očekivati nadmoć Mercedesa, ali možda i neki podijum Ferrarija uz malo sreće i puno srca. Red Bull je u očajnoj sezoni i ne vidim kako će ponoviti prošlogodišnji rezultat... Lotus je imao solidan vikend u Belgiji, bilo da uzmemo Vettelovo pucanje gume u obzir ili ne, Williamsi će biti pretnja. Nico ili Lewis? Mislim da je Lewis odavno prelomio ovogodišnjij šampionat i da će sve trke do kraja završiti ispred Rosberga...

Za kraj, the one and only - Mark Webber...

https://www.youtube.com/watch?v=F0Dwf0dQgIU

Dodatni linkovi:

https://www.youtube.com/watch?v=G9voIbr3Z-Q

https://www.youtube.com/watch?v=4M2lcReHz8A

http://en.wikipedia.org/wiki/2014_Italian_Grand_Prix

http://en.wikipedia.org/wiki/Italian_Grand_Prix

Bastia33
03.09.2015, 19:24
Dobraa :tu:::)

BogdanB
03.09.2015, 21:23
Ocekujem Mercedes da izdominira ali nadam se da Ferari malo umesa prste, bilo bi bas dobro da pobede na domacoj stazi.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

Bastia33
03.09.2015, 21:29
Sumnjam da Ferrari može da njuši išta osim trećeg mjesta ovdje, jedino ako Mercedesi ne zeznu nešto, i to zeznu bogovski, u što uveliko sumnjam. Neće pomoći ni činjenica da se ovaj vikend vozi na mekšim komponentama, trka bi se trebala voziti po jako visokim temeperaturama i po suvom, ali sumnjam da Ferrari može imati veliki benefit od guma na ovakvoj stazi, ustvari ne može imati veliki benefit nigdje daleko od ekvatora. :D

Šteta što Williamsi nisu dobili nove motore, onda bi sigurno gledali borbu za postolje.

BogdanB
03.09.2015, 22:16
To sam i ja mislio,Mercedes da napravi neke greske,ali tesko.

Nidzex
04.09.2015, 11:40
13972
Odličan McLaren nema šta. Ali dobro, prvi je trening, popraviće se. Je l' video neko novu plavušu u F1?

Bastia33
04.09.2015, 15:48
Williams kažnjen s 1000€, Valtteri 106km/h kroz boks, kao i Mercedes, Rosberg 109.:cool:

Inače, McLarenu je ovo bio deveti motor ove sezone.
Lista prije Italije, dok je FIA već izdala saopštenja o kaznama za Alonsa i Buttona zbog 9. motora:

http://i.imgur.com/MkXFg60.png

Što se tempa tiče, ono od oka:
Vettel 1:28,7
Rosberg 1:27,9
Kimi 1:28,6
Perez 1:28,7 ali čini se da FI ždere gume, ukupni prosjek stinta je sigurno dosta ispod 1:29
Massa 1:29,0-1
Hulk 1:28,8
Lewis na jako kratkom sitntu oko 1:27,6

Ali nemam nikakav info ko je na kojim gumama bio.

Vanja #66
04.09.2015, 15:56
Ferrari pristojan na FP2, nažalost oba sam propustio, mada vremena govore dosta... Williams i Lotus neočekivano slabi.

Bastia, mogu ti sigurno reći da su 2 Ferraria bila na različitim gumama, ali ko na sporijim a ko na bržim je pitanje.

Nikoletina
04.09.2015, 16:02
I bolje što nisi gledao FP2, onaj Pavle se nalupao pošteno....

Nidzex
04.09.2015, 16:13
Mogla bi da padne sutra kiša na kvalifikacijama pa da se zakuva malo..

Vanja #66
04.09.2015, 17:32
Ove učestale priče o tome da će Monza da izgubi ugovor mi idu na ganglije. Ako Bernie namerava da izbaci stazu koja je tu od početka F1 istorije (izuzev godine-dve kad su bili veći radovi na stazi), treba ga... Da ne lajem... Ako se usudi da je izbaci zbog novca, garantujem peticije za njegovu momentalnu smenu u roku od sat vremena nakon objave prve vesti o tome u svetu...

Nidzex
04.09.2015, 17:33
Pričali su da će biti promene staza ali ništa nisam čuo za Monzu. Ja mislim da Monza neće nikada biti izbačena samim tim što je najstarija, 65 trka nije malo.

Vanja #66
04.09.2015, 18:52
Bernie je to, ako je zacrtao da će izvući određenu cifru od uprave staze, izvućiće je ili će bez treptaja predati trku nekoj arapskoj državi koja će platiti 10 puta više nego što je tražio...

Bastia33
04.09.2015, 19:19
Vanja, ne zaboravi na onaj veto koji Ferrari ima pravo da uloži na neku odluku, a čini mi se da su prošle godine prijetili ako Monzu izbace iz kalendara da će se i Ferrari povući iz F1, što stari prosto ne može dozvoliti.

A što se Williamsa tiče, stara priča, najniži mod motora i što više goriva petkom, njihova se vremena počinju pratiti u zadnjih 20 minuta trećeg treninga i u Q1.

Nikoletina
04.09.2015, 19:53
Mislim da i Ferrari dosta performansi krije, kao i Williams. Sutra se najavljuje kiša u 13.00h, tako da je moguće da se voze kvalifikacije u full wet uslovima, za nedelju se najavljuje sunčano vrijeme.

Vanja #66
04.09.2015, 20:33
Vanja, ne zaboravi na onaj veto koji Ferrari ima pravo da uloži na neku odluku, a čini mi se da su prošle godine prijetili ako Monzu izbace iz kalendara da će se i Ferrari povući iz F1, što stari prosto ne može dozvoliti.

A što se Williamsa tiče, stara priča, najniži mod motora i što više goriva petkom, njihova se vremena počinju pratiti u zadnjih 20 minuta trećeg treninga i u Q1.

Nisam siguran da li to važi za Stratešku grupu ili za bilo koje odluke, mislim da Bernie nikome ne bi dao toliku vlast. Tu pretnju je uputilo staro rukovodstvo, Arrivabene je bio umeren danas u izjavi, ali je potvrdio da se Ferrari ne slaže sa potencijalnom odlukom o oduzimanju trke...

dzoni gp
04.09.2015, 20:37
Monca ipak pred spasom

Iako se najavljivalo najgore, svi su izgledi da će VN Italije ostati u Monci i narednih godina.

Naime, grupa bogatih italijanskih investitora okupila se i napravila plan za novi višegodišnji ugovor sa F1, koji bi trebalo da bude potpisan pred ovogodišnju trku u Septembru.

Monca je domaćin italijanskog Gran Prija od 1950. sa samo jednim izuzetkom 30 godina kasnije kada je domaćin bila Imola. Ne samo to, već je ovo najbrža staza i jedan od simbola ovog sporta i posle Nemačke, bilo bi previše da se izgubi i ova trka.

Gazeta je potvrdila ovu vest, kao i to da su investitori zbog važnosti ovog događaja za zemlju dobili poreske olakšice.

Ne znam dal je istina ali izgleda da Monca ostaje,kad bi izbacili Moncu i Belgiju ne bi vise ni gledao F1....svaka cast za otvaranje Vanja mada mi se avatar ne svidja :biggrin:...

Bastia33
04.09.2015, 21:15
Nisam siguran da li to važi za Stratešku grupu ili za bilo koje odluke, mislim da Bernie nikome ne bi dao toliku vlast.

Strateška grupa je oformljena tek prije par godina, mislim da je Ferrari dobio veto puno ranije... Ali mrzi me da guglam sad :D

bice
04.09.2015, 23:55
Ma ovde ce Mercedes da izdominira,brza staza puno pravaca i puno se vozi pod gasom tako da se ocekuje 1-2 ali voleo bih da pobedi neko iz Ferarija zbog domace staze :D

Vanja #66
05.09.2015, 08:24
Strateška grupa je oformljena tek prije par godina, mislim da je Ferrari dobio veto puno ranije... Ali mrzi me da guglam sad :D

Da, sad sam našao neke tekstove, 2005. su dobili to pravo kad su zapretili odlaskom...

Vanja #66
05.09.2015, 09:26
Dakle, boss svih bossova je ućutkao kritike na račun Pirellija dok se spremaju za potpisivanje novog ugovora...

A Vettel je našao način da promeni dizajn kacige. Na neki način...

https://pbs.twimg.com/media/COEP4BPXAAAgYfj.jpg

Vanja #66
05.09.2015, 11:04
FP3 sa akcijom samo na kraju sesije, Vettel deluje dobro. Williamsi deluju bolje, Mercedes rezervisano (još uvek)... McLareni će biti glineni golubovi na pravcima na trci, imaju 15+km/h manju brzinu od ostalih...

Nidzex
05.09.2015, 11:13
Ferari je izgleda nešto čačkao. Videćemo na kvalifikacijama.. Williams se isprsio malo, ali moje mišljenje i dalje da će Mercedesi uzedi p1 i p2.

Bastia33
05.09.2015, 11:34
Manori startaju 13. i 14. možda čak i bolje. :D

A sad velika borba, Lujo vs Niko tri sekunde ispred svih.:biggrin:

Vanja #66
05.09.2015, 12:55
Rosbergu se menja motor, ne dobija kaznu jer će koristiti motor iz Spa. Ne znam da li će biti spreman za Q1...

Ricciardu takođe, vraća se na jučerašnji motor.

Bastia33
05.09.2015, 12:59
Ima nade, ipak se i nešto njihovo može pokvariti. :biggrin:

Honda Driver
05.09.2015, 13:04
Nazalost mislim da ce Mercedes da izdominira i u kvalifikacijama i u trci ali ajde malo da se igramo..... Pol Hamilton, drugi Vetel, treci Rosberg, cetvrti Hulkenberg vs Botas....... !!!!!!

BogdanB
05.09.2015, 13:23
Neko zaboravio srafove? :D

Honda Driver
05.09.2015, 13:31
Ostali samo dugmici xaxaxaxa :D

somborac
05.09.2015, 13:32
Au, matorom Viliamsu pozlilo kada je video vreme Hamiltona..., realno i meni je :D

edit- Opa vidi ti Kimija :cheers:

Honda Driver
05.09.2015, 13:45
A ove kvalifikacije su postale totalno besmislene kada ima vise kazni nego vozaca...... Otisla je formula 1 u tri lepe... Pratim forumulu aktivno od 1991 godine i legendarnih duela Sena - Prost... !!!! Veliki sam fan formule 1 pratim je preko 2 decenije ali ova danasnja formula je smesna, dosadna i predvidiva..... Ako ovako nastave jos sezonu ili dve ja cu prestati da pratim formulu 1 jer jednostavno vise formula 1 je izgubila svaki smisao svega..... Mnogo velika tuga u sta se pretvorio sport kao sto je Formula 1 !!!!!!!!

Nazalost mislim da ce Mercedes da izdominira i u kvalifikacijama i u trci ali ajde malo da se igramo..... Pol Hamilton, drugi Vetel, treci Rosberg, cetvrti Hulkenberg vs Botas....... !!!!!!

Steta za Hulkenberga nije imao srece.........

bice
05.09.2015, 14:01
Konacno dobre kvalifikacije za Kimija :cheers:

Honda Driver
05.09.2015, 14:02
Opaaaaaaa Ferari se probudio... Svaka cast za Kimija !!!!! Bice zanimljiva trka sutra !!!!! Iskreno se nadam :D :D :D

Bastia33
05.09.2015, 14:06
Bravo Lujo, bravo Kimi! :ajde:

Vanja #66
05.09.2015, 14:06
Ferrari se posle dugo godina bolje spremio za Monzu nego što su najavljivali... Dupli podijum? Ne deluje ni malo nemoguće... :D

Honda Driver
05.09.2015, 14:12
Ferrari se posle dugo godina bolje spremio za Monzu nego što su najavljivali... Dupli podijum? Ne deluje ni malo nemoguće... :D

Bilo bi lepo konacno videti 2 ferrarija na podijumu !!!!! Jos na domacoj stazi pa to bi bilo fenomenalno !!!! Forzza Ferrari :D :D :D

Nidzex
Kimi na prve tri pozicije u gridu još od 2013. Kina.. Kimi do pobede :)

BogdanB
A ove kvalifikacije su postale totalno besmislene kada ima vise kazni nego vozaca...... Otisla je formula 1 u tri lepe... Pratim forumulu aktivno od 1991 godine i legendarnih duela Sena - Prost... !!!! Veliki sam fan formule 1 pratim je preko 2 decenije ali ova danasnja formula je smesna, dosadna i predvidiva..... Ako ovako nastave jos sezonu ili dve ja cu prestati da pratim formulu 1 jer jednostavno vise formula 1 je izgubila svaki smisao svega..... Mnogo velika tuga u sta se pretvorio sport kao sto je Formula 1 !!!!!!!!
.

+1

Konacno da se pobedi barem jedan Mercedes.
Forza Ferari

Honda Driver
05.09.2015, 14:20
Trka: 1. Kimi 2. Vetel 3. Massa !!!! Ajde da se ponovi Madjarska i da ne bude mercedes na podijumu :D :D :D Dosta je bre vise bilo dominacije mercedesa........ Ali nazalost sve mislim da ce u trci ipak biti mercedes 1 - 2 ali ajde... Kvalifikacije su bile zanimljive i iskreno se nadam da ce i trka biti priblizno zanimljiva kao kvalifikacije !!!!!! Forza Kimi & Ferrari !!!!!!

Vanja #66
05.09.2015, 14:30
Rosbergov motor je prošao svoj optimum, to se videlo sad na kvalifikacijama. Na trci Ferrari uvek zaostaje manje za Mečkom... Uz dobar start, svašta može da se desi. Nisam ovo očekivao, jako sam prijatno iznenađen... :D

ACM Dejan
05.09.2015, 14:30
Bravooo Ferari,najbolje kvalifikacije definitivno ove sezone,steta za onu malu greskicu sto je napravio
Vettel u poslednjem brzom krugu ali nema veze,samo dobar start sutra i mozda je i pobeda tu.
FORZA FERARI !!!

Vanja #66
05.09.2015, 14:43
Dozvolićete mi malo promocije i van predviđene teme... :D

Na takmičenju! :D

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/t31.0-8/11893971_882565858446797_415452680603077735_o.jpg

Bastia33
05.09.2015, 14:47
A tebe su ostavili kući da gledaš F1?:biggrin:

Vanja #66
05.09.2015, 14:49
Jok, sam sam rekao da ostajem... :D

Sile
05.09.2015, 15:02
Kimi na prve tri pozicije u gridu još od 2013. Kina.. Kimi do pobede :)

Greska p3 ove godine u Kanadi ::)

BogdanB
05.09.2015, 15:55
@vanja

Nije zensko za volan :D

Vanja #66
05.09.2015, 17:42
To je samo za fotku, publicitet, mora malo... :D

Bastia33
05.09.2015, 20:03
Sjajna gesta, svaka čast. :hat:
http://www.motorsport.com/f1/news/rivals-helped-lotus-out-of-tyre-blanket-drama

Honda Driver
05.09.2015, 22:06
Ajde da se malo podsedimo istorije..... Da li ste znali da je poslednja pobdeda legendarne Meclaren Honde upravo ostvarena u Monci davne 1992 godine naravno od strane legendarnog Brazilca Ayrtona Senne..... 23 godine kasnije legendarna Meclaren Honda nije ni blizu takvog uspeha cak nesto se i pitam da li ce uopste opstati ta prica Honde i Meclarena.... Realno Honda nije ni blzu one slave sto je nekada imala i pitanje je da li ce uopste ikada biti na tom tronu slave... Nazalost to je realnost Honde.... Honda mora nesto podhitno da promeni iz korena inace ode mast u propast... Bolje je da se Honda povuce sto pre dok jos mogu jer ovo je veoma tesko vreme za Hondu... Ali ko zna videcmo da li sezona 2016 moze nesto da promeni... Ako budu isli ovim putem tesko da mogu da se pomaknu sa nule, mogu samo da idu u minus...... Hodna je usla u pricu sa Meclarenom samo zbog stare slave.... Ali ne zivi se od stare slave, zivi se od rada i truda a u ovom slucaju to ovde nije prisutno... Honda se mnogo uzada u tu staru slavu a pri tome ne ulazu dovoljno truda da opravdaju kombinaciju Honde i Meclarena... Nesto ne vidim neku svetlu buducnost Honde i Meclarena ali daj boze da me sezona 2016 demantuje.... Voleo bih da gresim ali kako stvari sada stoje Honda i Meclaren bolje da se sto pre rastaju......

Poslednji italijan koji je pobedio u Monci je bio Ludovico Scarfiotti 1966 upravo u Ferrariju ako me moje poznavanje istorije formule 1 ne vara.... Ako se ne varam poslednja dvostruka pobeda Ferrarija u Monci je bila 2004 godine (Rubinjio - Schumacher)... Ne sluzim se guglovanjem i ostalim glupostima sve sto iznosim to je iz glave i sluzim se iskljucivo mojim poznavanjem istorije formule 1..... Ako sam negde pogresio neka me slobodno neko ispravi..... Seticu se jos nekih istoriskih detalja veznih za Moncu pa cu napisati.... Toliko od mene.... Siempre Senna :D Peace !!!!!!

MarkedOne8
05.09.2015, 22:18
Današnje kvalifikacije nisu mogle biti bolja najava za trku. Nadam se dobrom startu Ferrarija. Šteta što sam bio lenj da pogledam treninge u petak. Ne može Kimi bolje od Vettela u kvalifikacijama they said... ::)

BogdanB
05.09.2015, 22:32
Bolje i da nisi gledao,bas bili dosadni.

Vanja #66
06.09.2015, 08:58
https://pbs.twimg.com/media/COJZJOZXAAABgoc.jpg

Lauda i čovek koji ga je spasio iz gorećeg Ferrarija 1976. - Arturo Merzario...

dzoni gp
06.09.2015, 09:08
Samo Kimi da dobro startuje i mislim da onda imamo cemu da se nadamo ako Hamilton ostane na prvom mestu posle prvog kruga samo na srecu ga mogu pobediti....

MarkedOne8
06.09.2015, 09:39
Biće zanimljivo ako oba Ferrarija dobro startuju. Tokom sezone je Ferrari imao prilično dobre polaske iz mesta. Možda nešto kao Mađarska ali s manje incidenata. :)

somborac
06.09.2015, 11:04
U svakom slučaju Hamiltonu neće biti nimalo jednostavno, bude li puno zatvarao Kimija ode mu Seb ::)
Iskreno se nadam dobroj trci ali sam mišljenja da je Luis veliki favorit čak i ako ne zadrži 1. poziciju posle starta, Mercedes je jednostavno prebrz, a na ovoj stazi će relativno lako preticati, ako uopšte i bude morao :D
Mada ako Ferari uspe preneti progres iz kvalifikacija i na trkački tempo moglo bi biti baš napeto...., dupli podijum bi bio veliki rezultat za Scuderiu :cool:

Bastia33
06.09.2015, 11:10
FIA je objavila da je Ferrari potrošio tri tokena pred Italiju. Ted sa Skya je juče pitao momka iz Shella da li su i oni, kao i Mercedes, donijeli novo gorivo na Monzu, a ovaj je slegao rukama i rekao da ne smije komentarisati, što znači da jesu, u što sam uvjeren. Očito je da se Mercedes novim motorom okrenuo ka performansama goriva za sledeću sezonu, i da to sad istražuju, ali je i očito da novi motor ima nekolko KS više od starog. Hamilton je juče u kvalifikacijama vozio sa novim motorom i novim gorivom, a Rosberg sa starim motorom starim 6 trka(!) i starim gorivom, i svi smo vidjeli razliku. Ja očekujem da taj motor u određenom trenutku danas počne praviti probleme Rosbergu, ako neće ekplodirat, biće nekih problema, jer je to motor koji je prešao po 300km na stazama poput Spa, Hunagogorina i Silverstonea, staze koje 'žderu' motore. Williamsi su na novim, ali starim motorima, i očekujem da i oni budu opasna konkurencija Rosbergu u trci.

Hamiltona danas neće niko zaustaviti osim njegovog motora, iako je on rekao da se ne brine zbog Rosbergovog kvara, siguran sam da je negdje, duboko ispod plave kose, uveliko zabrinut i nervozan.

Start će opet biti zanimljiv, jer opet, kao i prije dvije sedmice, ne znamo ko će kako podesiti kvačilo i kakve će biti sreće. :D

Honda Driver
06.09.2015, 11:14
Videcemo za trku sta ce biti.... Ja se nadam da ferrari moze da nam priredi lepo iznenadjenje i da malo razbije ovu monotonju koja je vec duze vreme u formuli 1... Nemojmo zaboraviti Wiliams i Massu.... Massa ce imati itekako sta da kaze pred takoreci domacom publikom jer ipak je ostavio dosta traga vozeci za ferrari i verujem da ima dosta navijaca ferrarija koji i dalje navijaju za Massu, Force india je pokazala da moze da se bori na stazi kao sto je Monca samo da ih ne potera neki maler, a ako sve bude funkcionisao Hulkenberg bi mogao da ima mozda najbolju trku ove sezone... Tu je i Lotus koji se polako budi iz mrtvih tu najpre mislim na Groseana..... Toro roso je nekako razoocarao u poslednih nekoliko trka i nesto ne vidim da mogu specijalno da urade na ovoj trci..... Meclaren Honda ce verovatno negde na pola trke odustati jer jednostavno ta slabasna Honda nema sta da trazi na stazi kao sto je Monca.... Zauber mozda moze do nekog boda ali samo ako bude nekih nepredvidjenih stvari kao sto je sejfti car.... Trka je za 2 sata pa ce da vidimo a jos ako padne kisa ceka nas pravi spektakl.... Jedina nepoznanica mi je ko sa koje pozicije startuje jer je bilo mnogo kazni zamena motora bla bla bla..... u prva 3 startna reda koliko znam nema nekih drasticnih promena ali ostale pozicije su mi totalna nepoznanica.... Sve u svemu nadam se da nas ceka najzanimljivija trka ove sezone, barem tako prizeljkujem !!! Siepre Senna !!! Peace !

Nidzex
06.09.2015, 11:44
Honda je batalila ovu sezonu, jednostavno nisu kompetentni. Biće danas dobra trka, dosta preticanja(nadam se), Force India da postavi neki novi rekord na speed tap :D

MarkedOne8
06.09.2015, 12:30
Linkić za strimić?

Bastia33
06.09.2015, 12:45
HD:
http://www.ustream.tv/channel/ELWXVabdb8S
http://www.ustream.tv/channel/jVTffVmE5K5
https://streamup.com/hennogarvieeee

SD:
http://watchf1online.in/free-360p/
http://prosoccers.net/flash1.php

Bastia33
06.09.2015, 14:24
To Felipe ikono!! :srce:

Ja očekujem da taj motor u određenom trenutku danas počne praviti probleme Rosbergu, ako neće ekplodirat, biće nekih problema, jer je to motor koji je prešao po 300km na stazama poput Spa, Hunagogorina i Silverstonea, staze koje 'žderu' motore.

A jesam ja nešto rekao? :D

Vanja #66
06.09.2015, 14:33
Antiklimatično, što se tiče prva dva mesta... Šta li se Kimiju opet desilo, kanda je zaboravio neki deo procedure pred start... Jako me interesuje zašto je Lewisu rečeno da se ubrza pred kraj. Rosbergov motor, nije čudno, mada kad se vidi šta sve te Mečke izguraju, mislio sam da može do kraja sezone da izdrži. :D Felipe izdrža pritisak, napeta borba sa Bottasom... :hat:

Henryj
06.09.2015, 14:38
Neka spika je sad sa tyre pressure na Mercima da je bio ispod minimalno propisane vrijednosti na startu. Moglo bi bit kazni nekih...

Bastia33
06.09.2015, 14:40
Reako je Hembery prije starta na gridu da će biti kazni za one koji ne poštuju postavljene standrade za gume.

Henryj
06.09.2015, 14:42
Jako me interesuje zašto je Lewisu rečeno da se ubrza pred kraj.

Sad komentiraju da je vjerojatno razlog bio da podigne pritisak u gumama...

Vanja #66
06.09.2015, 14:42
Da, izgleda da je to. Pritisak guma skoči u toku trke, tako da ili su nekako smanjili pritisak nakon provere Pirellijevih tehničara ili su imali neko pucanje gume...

Aha, dakle zadnja leva je bila ispod dozvoljenog pritiska kad je postavljena na vozilo (vrv u zameni)...

Henryj
06.09.2015, 14:49
https://pbs.twimg.com/media/COOTQCqWcAAwaj3.jpg

Vanja #66
06.09.2015, 15:03
Ok, očekivano su i Ferrariju merili, a Mečka se igrala sa vatrom... Nadam se da će ovo biti isterano do kraja, a ne zataškano jer - Lewis je šampion...

Bastia33
06.09.2015, 15:07
Mercedes kod Charlija u 16:15, posle toga će se znati više.

somborac
06.09.2015, 15:08
Jel im se desio neki propust, ili se pretpostavlja da su namerno varali, mislim stvarno mi nema logike kada imaju tako superioran bolid :ne_znam:

Vanja #66
06.09.2015, 15:12
Ne prave se tu propusti oko takvih stvari... Sa Lewisom su možda hteli da gađaju granicu (pa je opala temepratura ispod očekiane ili šta god), ali sa Rosbergom... ono uopšte nije mala greška...

somborac
06.09.2015, 15:28
Razmišljao sam za vreme trke šta može biti razlog da u ovoj trci Mercedes pravi veću razliku u vremenima nego što je bio slučaj juče na treningu, mislim da je to bilo prvi put ove sezone........
Bliže je bio Niko sa starim motorom Vetelu, nego što je ovaj mogao prići Hamiltonu, pa jel moguće da se može doći do takve drastične razlike sa malo korekcije u pritisku guma!?
I mene baš zanima kako će se ovo završiti.

Henryj
06.09.2015, 15:32
Kod Merca se slusa...:cool:

https://www.youtube.com/watch?v=YoDh_gHDvkk

BogdanB
06.09.2015, 16:02
Gledao pola sata I opasno sam se smorio. Ocekivali smo na pocetku da Ferari startuje dobro ali je Kimi upropastio, nisam mogao da verujem, a posle su Hamilton I Fetel imali isti start. Posle je pocela kosarka I meni je to prioritet. Uvek kad krenemo da se lozimo, nista se ne desi :D

Bastia33
06.09.2015, 17:06
Bez kazni za Mercedes.

http://i.imgur.com/tHydzdQ.png

bice
06.09.2015, 19:15
Koji jos maler moze da potera Kimija,ne znam da li je neki vozac imao ovoliku nesrecu u jednoj sezoni.:facepalm:

BogdanB
06.09.2015, 21:40
Ludnica

https://www.youtube.com/watch?v=XeAgEi5D5zc