Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP- Octo British Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP- Octo British Grand Prix

    Silverstone!!!



    8 levih, 10 desnih krivina
    Dužina pravca: 770m
    Najbrži krug: M.Marquez 2'00.691


    Citiraću Lorenza: “Trka za titulu počinje od nule!”



    Lestvica je visoko podignuta, prelazi se na naredni nivo!

    Do kraja sezone svi moraju konstantno da voze na maksimumu. Jedna greška bi mogla da znači gubitak titule. Na “vanzemaljcima” je da nađu pravu meru-kako u isto vreme forsirati i voziti na limitu, a ne pasti.



    Ovo neće biti samo pitanje vozačkog umeća, već borba nerava. Svi su dovoljno iskusni, znaju kako se osvajaju titule, najbrži su na planeti. U narednih par meseci ćemo videti ko je najbolji od najboljih i moram da priznam da se radujem samo kad pomislim kakvim ćemo okršajima prisustvovati.

    Dakle, Rossi je u Brnu izgubio čelnu poziciju u generalnom plasmanu. Svi su, pa i on, očekivali da na stazi koju voli, gde je postizao neke od legendarnih trijumfa, ostvari bolji plasman od 3.pozicije. Na prethodnim trkama koje je završavao na najnižem stepeniku podijuma videli smo osmeh i zadovoljstvo. U Brnu nije krio da je razočaran.



    Lorenzo je u naletu. Odvezao je trku u svom stilu-siguran na prvoj poziciji, bez ijedne greške, sa skoro idealnim putanjama u svakom krugu. Kada je u takvom ritmu, Spartanac je nezaustavljiv. Konačno je preoteo čelnu poziciju i pred Rossijem je izuzetno težak zadatak. Jorge voli da vozi u Britaniji i može lako da se desi da ponovo bude ispred timskog kolege.



    Aktuelni šampion nije imao rešenje za Lorenza u Brnu, ali je i dalje u borbi za titulu. Marquez se ne predaje i ne treba uzimati za ozbiljno njegove nedavne izjave u kojima ističe da ima male šanse i da će se borba za titulu ipak voditi samo između Lorenza i Rossija. Mene nije ubedio i verujem da će se nadati sve dok matematički bude imao i promil mogućnosti da odbrani naslov najboljeg.



    Što se tiče ostalih, velika pažnja će biti usmerena na Smitha. Ne samo što vozi pred domaćom publikom nego se bori za mesto u timu. Mora u sebi da nađe mentalnu snagu i pokuša da ne podlegne pritisku. Ekipa mu je otvoreno stavila do znanja da od ove trke sve zavisi. U “Specijalu” smo videli koliko je simpatičan i nasmejan. Sada mora da pokaže da je najjači onda kada je najpotrebnije.



    U Silverstonu se očekuje velika poseta. Domaći navijači će bučno bodriti Smitha, Crutchlowa i Reddinga. Koga će to najviše motivisati, ostaje da vidimo.

    Last edited by nb_korac; 25-08-15, 15:14.
    sigpic

  • #2
    Profesionalna najava. Jedva cekam trku

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • #3
      Ja i dalje verujem da postoje sanse da Marquez uzme titulu samo bez pomoci Pedrose to ce biti mnogo teze,naravno i dalje sve konce u rukama drze vozaci Yamahe....
      sigpic http://caseystoner.com.au/

      Comment


      • #4
        Ima Marc sanse itekako, moda ne toliko velike, ali ako doceka i iskoristi kiks vodece dvojice to onda otvara neka nova pitanja.
        Prosto ne mogu da verujem da ce i Rossi i Lorenzo sve trke zavrsiti bez ijedne greske, tipa 5pozicije ili tako nesto, iz tog razloga mislim da Marc moze da odbrani titulu, ako on ne napravi neku gresku ili izleti.

        Kako kaze cika Jarvis - Vale je "gladan" pobede i to najvise od 2009.

        " His motivation is huge, his attention to detail is still the same, and for me personally he is riding as good as he ever has in the past. The way he has been able to adapt his style over the years is incredible, there are very few riders, racers, pilots, skiers, any sportsman that are able to make that significant change to adapt themselves to a new style, to a new requirement at the latter stages of their career. I think thats the phenomenal thing and that shows his passion.”
        sigpic

        Comment


        • #5
          Markez se folira, to je samo da bi prebacio pritisak na vodecu dvojicu.

          Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

          Comment


          • #6
            Događaji me pretiču-od nedeljne trke ipak neće zavisiti Smithov ugovor. Upravo je objavljeno da je produžio saradnju sa ekipom na još godinu dana.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by nb_korac View Post
              Događaji me pretiču-od nedeljne trke ipak neće zavisiti Smithov ugovor. Upravo je objavljeno da je produžio saradnju sa ekipom na još godinu dana.
              Eto, a ja te taman pohvalio u predhodnom postu ssss

              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • #8
                Originally posted by Brana View Post
                Prosto ne mogu da verujem da ce i Rossi i Lorenzo sve trke zavrsiti bez ijedne greske, tipa 5pozicije ili tako nesto, iz tog razloga mislim da Marc moze da odbrani titulu, ako on ne napravi neku gresku ili izleti.
                Bravo o ovome sam i ja razmisljao jos pre pauze,ali nisam smeo javno da iznesem da baksuziram Rosiju pa posle ovde da me ....jos Pedrosa kad bi uspeo koji bod da im ukrade gde bi nam kraj bio ....Mislim da je Marquez svoj bonus za padove iskoristio i za sledecu sezonu ...
                Last edited by dzoni gp; 25-08-15, 15:46.
                sigpic http://caseystoner.com.au/

                Comment


                • #9
                  Drustvo, doslo je do promene satnice i redosleda trke za nedelju!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Do kad će više Silverston??Vratite nam Donington!!
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #11
                      Cal naredne 2 godine ostaje se LCR Hondom : ))
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Mislim da je takva satnica svake godine, da bi GP trka bila u terminu u kom je i inače...

                        Comment


                        • #13
                          Bredli Smit produzio ugovor

                          Comment


                          • #14
                            Odlican posao Cecchinella sto je zadrzao Cal-a jos dve sezone ....
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Brana View Post
                              Cal naredne 2 godine ostaje se LCR Hondom : ))
                              Jeste nas i usrećio što je zadržao Crushlowa
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment

                              Working...
                              X