Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3 - bwin Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3 - bwin Grand Prix České republiky



    Najduži pravac: 636m
    6 levih, 8 desnih krivina
    Najbrži krug: Rins 2'07.622

    Da li je Moto 3 trka na Indianapolisu bila najneverovatnija u ovoj klasi ikada? Pretpostavljam da jeste, jer ne mogu da se setim nekog scenarija poput onog kome smo prisustvovali u nedelju popodne. Promenljivi vremenski uslovi i loša procena većine prilikom izbora pneumatika, režirali su trku kakvu niko nije očekivao. Iznenađen je bio i omaleni Loi koji se, ni kriv ni dužan, upisao u pobednike. Rizik se isplatio, a kadrovi u kojima se vidi kako mu ekipa signalizira da uspori, dok ga pretiču svi koji kasne za ceo krug, su neprocenjivi.



    Gledaocima je sve je to bilo jako simpatično, ali Kentu sigurno nije. Britanac nije upisao nijedan bod, ali još uvek ima priličnu zalihu i ne mora da strahuje.
    Bastia se bolje snašao i malo smanjio razliku. Međutim, ako uskoro ne počne da pobeđuje moraće da se zadovolji vicešampionskom pozicijom. Malo je verovatno da će Kent napraviti par krupnih propusta, a da se istovremeno Enea pretplati na 1.mesto. Sa nepunih 18 godina, za njega je i ovo uspeh.
    Možemo samo da žalimo zbog toga što nema više vozača koji bi mogli malo da pokvare Kentove planove. Da su Oliveira i Fenati vozili bolje, Moto 3 sezona bi bila daleko uzbudljivija.



    Kamera je u jednom momentu uhvatila Fenatija kako nervozno skače u boksu dok čeka na zamenu pneumatika. OK, želja je tu, ali on je svoje šanse prokockao više puta ove godine, pre kiksa u Americi.



    Nesrećni Isaac Vinales je dao sve od sebe ne bi li zabeležio što bolji plasman. Silno se trudio da dokaže kako nije zaslužio otkaz, ali vrhunski sport je ponekad nemilosrdan. Peto mesto je za svaku pohvalu, ali to je sada slaba uteha.

    Češki vozači se nisu proslavili na Indianapolisu. Hanikino 10-to i Korfneilovo 22-go mesto nisu dobra najava pred nastup u domovini.



    Bez obzira, oni će imati veliku podršku sa tribina. Držaćemo im palčeve da se ne obrukaju pred domačim navijačima.

    sigpic

  • #2
    Ako Enea negdje ima šansu za pobjedu, to je Brno, prošle sezone je bio odličan cijelu trku.




    Brno je prošle sezone bila jedna od boljih trka, odlična završnica, i onaj kiks Rinsa u predzadnjem krugu...

    Comment


    • #3
      Daj Bože da je bio samo " Efekat lutke " !

      Comment


      • #4
        Odlična trka ! Čestitke Antoneliju za prvu pobedu u karijeri . Kako su se italijanski vozači sjatili oko njega da mu čestitaju - svaka čast ! Možda grešim , ali mislim da je Fenati gubitnik , jer je došao sa kraja kolone do borbe za pobedu i nije to iskoristio , pogotovo što je Kent tek sedmi . Najveći dobitnik Bastianini koji je bez ijedne pobede sve bliži Kentu i ,ako počne da pobeđuje ... Kent kao da razmišlja o GP kategoriji .
        Hanika i Kvartararo takođe gubitnici .
        Brz oporavak Rodrigu - to je važnije od svega .

        Comment


        • #5
          Koji su ovo klinci ! Nekako mi je najdraže da gledam dodelu nagrada u Moto 3 , jer su im osmesi mnogo iskreniji . Dok ne porastu ...

          Comment


          • #6
            Hoće li se ponoviti Džek Miler Deniju Kentu ?

            Comment


            • #7
              Nadam se da hoće.

              Dobra trka, ne znam za vas ali meni je nakako lakše kad je manje krugova, jer se na kraju sve svede na isto, zadnja dva kruga.
              E sad ako Enea pobijedi Kenta na Silverstoneu, može biti svega.

              Comment


              • #8
                Ne mora da ga pobedi . Ipak je ovo Moto 3 i uvek možemo imati više kandidata . Neka samo bude ispred njega , pa idemo u Italiju . Od danas navijam za Eneu , i kad sam već spomenuo iskrenije osmehe , njegov mi deluje najiskrenije . Voleo bih da na kraju šampionata ustima pocepa uši !

                Comment


                • #9
                  Bastianinijev poslednji krug je bio pravo remek delo, samo da je bila jos jedna krivina i siguran sam da bi obisao i Antonelija. Valjda ce do kraja sezone da zabelezi makar tu jednu pobedu

                  Comment

                  Working...
                  X