Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2 - bwin Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2 - bwin Grand Prix České republiky



    Najduži pravac: 636m
    6 levih, 8 desnih krivina
    Najbrži krug: Rabat, 2'01.911



    Kakvoj smo Moto 2 trci prisustvovali na Indianapolisu!!!
    Bespoštedna borba do kraja, stalne smene na čelnoj poziciji i na kraju prvo slavlje za fantastičnog Rinsa. Debitant godine je vozio hrabro i pametno. Mislim da Salom već sada ima komplekse koje će teško izlečiti.



    A šta reći za Zarca? Bodovna prednost sa kojom je stigao na Indy mu je omogućavala da vozi opušteno. Međutim, u trenucima kada su svi strahovali od kiše, kada se nije znalo da li su svi delovi staze dovoljno prosušeni, on je odlučio da rizikuje i krene u napad na vrh. Mogao je da kalkuliše i čeka rasplet bez većeg rizika, ali to ne bi bio Zarco. Upustio se u žestoke duele, ali protiv raspoloženog Rinsa nije mogao bolje od 2.mesta. Uz Rabata koji je ponovo podbacio, Francuz je dodatno uvećao prednost i krupnim koracima grabi ka tituli.



    Štaviše, Rins je pretekao Tita u generalnom plasmanu, a Zarco zadovoljno trlja ruke. Koliko god da je na svoj način “lud”, teško da može da prokocka prednost od 3 trke!
    Rabat je delovao nekako nezainteresovano, možda čak i demoralisano. Mučio se protiv vozača koje bi ranije bez problema ostavio daleko iza sebe.
    Sve pohvale za Morbidellija i Aguertera.



    Italijan je agresivnom vožnjom stigao do podijuma, a što se Domija tiče, očigledno je da mu je osvojeno 2.mesto na “8h Suzuke” ulilo dodatno samopuzdanje.

    Ustalio se i spisak imena vozača koji redovno podbacuju. Na vrhu liste onih od kojih se mnogo više očekivalo su Salom i Cortese. Odavno je prošao period prilagođavanja za ove momke koji su navikli na podijume u slabijoj klasi. Šta god da rade, gde god da voze, koji god setap da odaberu, ne ide.
    Sandrissimo se prošle sezone popeo na podijum u Brnu. Možda će nas sada iznenaditi nekim pristojnim plasmanom?

    Last edited by nb_korac; 12-08-15, 09:22.
    sigpic

  • #2
    Onog trenutka kada sam , pre par godina , video da je okrenuo glavu pre nego što je prošao kroz cilj , a posle toga i čuo " izjavu" , znao sam da je luuuud . Ali , kada neko svoju grešku prepozna , shvati i uozbilji se , onda počne da pobeđuje .
    Ajmo , salto unazad ! Bravo , Zarko , Zube Zeleni !

    Comment


    • #3
      Njegovo sazrevanje se vidi i na njegovom licu , kao da ima 35 , a ne 25 . Možda je Dukati motor za njega .

      Comment


      • #4
        Izgleda da je Aleksu Markezu nedostajala samo motivacija u vidu Brane na tribinama
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • #5
          Hahahaha, slatko me nasmeja. Slucajnost ili ne, ali krenulo ga je : ))
          Ali da li sam ponosna na svoje macice- JESAM.
          Ovo je Alexu najbolja trka u Moto 2, Rabat i Marc su odlicno vozili, jos kad vidis sve na tipa 15,20m od staze, pa ne mozes da ostanes ravnodusan/na.
          sigpic

          Comment

          Working...
          X