Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3- Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3- Red Bull Indianapolis Grand Prix



    Najduži pravac: 872m
    10 levih, 6 desnih krivina
    Najbrži krug: Miller 1'40.727


    Gotova je letnja pauza i ovog vikenda počinje drugi deo sezone.

    Svi su vozači odmorni i spremni. Mesto okršaja-čuveni Indianapolis.

    Ima li još nekih reči hvale koje nismo istrošili opisujući Kentovu vožnju ove godine? Na pojedinim trkama je bio toliko superioran da se činilo da ponižava konkurente, a to se retko viđa u Moto 3 kategoriji.



    Britanac je ozbiljno rešio da se ovenča titulom. Dokaz za to leži u činjenici da je pauzu iskoristio kako bi dodatno trenirao sa Millerom u Australiji.

    Na prošloj trci u Nemačkoj uz Kenta je na podijumu bio njegov timski kolega Vazquez što je dodatno ulepšalo slavlje Leopard Racing ekipe.
    Bez obzira na sve, Moto 3 kategorija i dalje važi za takmičenje sa velikim brojem potencijalnih pobednika. Možda će druga polovina sezone biti zanimljivija, posebno ako se trgnu Fenati, Antonelli, povratnik Oliveira...

    Na odličnoj vicešampionskoj poziciji je talentovani Bastianini. Mlad je, pomalo još neiskusan, ali borben i uporan. Enea je ove godine pokazao više od svih ostalih Italijana na Moto 3 gridu. On sam kaže da mu je najlepša uspomena u životu vezana za trenutak kada je prvi put seo na mini-motor. Tada je imao tačno tri godine i tri meseca zbog čega je odabrao da nosi broj 33.



    Osim vozačkog umeća Bastianini je pokazao kakav je karakter kada je prošle godine odbio Rossijevu ponudu da pređe u njegov Sky Racing Team VR46 tim. Naime, iako priznaje da mu je čuveni Doctor idol, želeo je da ostane veran Gresiniju koju mu je pružio šansu u momentu kada niko nije znao za njega. Svaka čast Bastia, danas je lojalnost pomalo zaboravljena kategorija.

    Dok su neki odmarali, Isaac Vinales je prošao kroz buran period. Prvo je dobio otkaz u Husqvarni, a zatim je pozvan da se ipak takmiči na Indianapolisu kao zamena za povređenu Anu Carrasco. Ona se polako oporavlja i biće spremna za trku u Brnu.



    Prvi treninzi su na programu u petak.
    Krećemoooo!!!

    Last edited by nb_korac; 05-08-15, 15:55.
    sigpic

  • #2
    Nisam znao za ovu informaciju o Bastiji, bravo momak, to se ceni
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • #3
      Nije to bila lojalnost koliko zdrav razum, nema potrebe mijenjati sredinu i okolinu. Ima 16 godina i svaka najmanja promjena u radu će na njega uticati više nego na nekog 30-ogodišnjaka, a s obzirom da su svi motori više-manje isti, nije bilo potrebe da mjenja tim i ide Fenatiju na megdan. Plus na sve to Gresini se prebacio na Hondu, što je sigurno uticalo na odluku.
      Jednostavno nije bilo potrebe da komplikuje stvari pred sezonu kada napada titulu.

      Comment


      • #4
        Rekao bih da je prelazak na Hondin motor bio krucijalni faktor zašto je Bastia ostao sa Gresinijem, zajedno sa činjenicom da je Sky VR46 ipak još uvek jako mlad tim, dok je Gresini prekaljen u svim kategorijama...

        Comment


        • #5
          Ovako se postaje šampion!!

          Svaka mu čast!

          Comment


          • #6
            Vise bih rekla da je na putu da postane covek, za sampionat je dodatno potreban trud i talenat : ))

            FP 1
            Izletanja: Vinales, Navaroo, Kent, Fenati
            Vremena:
            Kent 1.41.437
            Vayquez 1.42.018
            Oliveira 1.42.127
            sigpic

            Comment


            • #7
              Pazi samim ovim gestom je pokazao velicinu. Barem ja to tako gledam.

              Comment


              • #8
                FP2
                Fenati, Antonelli-izletanja

                Vremena:
                VAzquez 1.41.265
                Quartararo 1.41.434
                Antonelli 1.41.504

                FP3
                Suzuki, Fenati, Hanika-izletanja
                Vremena:
                Kent 1.40.870 (dominacija)
                Navaro 1.41.318
                Antonelli 1.41.446

                Ovo je bilo jezivo bolno...
                Last edited by Brana; 08-08-15, 15:45.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Hoce neko u brno?ima dva mesta kod mene u kolima?bgd

                  Comment


                  • #10
                    Khairuddin

                    Šteta što Enea nije imao zavetrinu na pravcu, bilo bi sigurno bolje od četvrtog mjesta, ali nema veze, bitno da je tu i da ima tempo. Uglavnom, ovo neće biti još jedan zicer za Kenta.

                    Comment


                    • #11
                      Nisam gledao trku, pa sta se to dogodilo? Kisa ili?

                      Comment


                      • #12
                        Kakva luda trka, u jednoj riječi - mindfuck

                        Čestitke Loiu, uzeo je rizik i isplatilo se. Šteta što Oliveira i Bestia nisu pokupili više bodova pa da se približe Kentu, ali opet jako solidno šesto mjesto ako se uzme u obzir da je i Enea mjenjao gume i bio ispod 20 pozicije...

                        Ako je Moto3 bio ovakav, kakav će tek biti MotoGP, samo da bude ovakvo vrijeme i zabava ja garantovana.

                        Originally posted by Dule Krtola View Post
                        Nisam gledao trku, pa sta se to dogodilo? Kisa ili?
                        Na startu je bilo mokro i proglašena je kišna trka, pa su svi startali na gumama za kišu osim Loia, i svi su išli na mijenjanje guma osim njega i izgubili puno vremena.
                        Last edited by Bastia33; 09-08-15, 18:03.

                        Comment


                        • #13
                          Ja lično ovakve trke ne računam .
                          A i ne podnosim .

                          Comment


                          • #14
                            Što mi krivo što nisam odgledao trku, kada će biti repriza?
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • #15
                              Reprize na SK 3 - cetvrtak
                              21:00 Moto GP Indianapolis: Moto GP - trka
                              22:15 Moto GP Indianapolis: Moto 2 - trka
                              23:15 Moto GP Indianapolis: Moto 3 - trka

                              Elem, ostadoh bez teksta, zaista je bila ludnica. Koliko god mi je drago kad vidim neciju pobedu i sa 30sec prednosti, toliko mi je ova trka sva nekako... Ne znam, biranje guma je zaista zahtevan posao, treba to umeti, tako da ne mogu da kazem da je Loi na srecu uzeo 25 bodova, okej bilo je tu i srece, ali ne bih da umanjujem njegove zasluge.

                              Kent je nestao u guzvi, pogresna odluka i sta sad...

                              Bilo kako bilo vise sam zelela da bude nekog preticanja, a da se to ne svodi na ono "Hej pusti ih, kaskaju citav jedan krug", ali vredi pogledati trku! Naravno sve cestitke prvoj trojici : ))
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X