Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2- Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2- Red Bull Indianapolis Grand Prix



    Najduži pravac : 872m
    10 levih, 6 desnih krivina
    Najbrži krug : Mika Kalio 1'36.883

    Drugi deo šampionata počinje na Inidanapolisu. Već na pomen ove staze krv prostruji brže. Svima koji se bave auto-moto sportom je san da se trkaju na ovom legendarnom mestu, a samo najbolji će dobiti čast da se upišu u istoriju.

    Zarco je dominirao prvim delom šampionata. Pauza je bez sumnje, prijala svima, a sada ostaje da se vidi da li simpatični Francuz može da nastavi u istom ritmu.
    Na trci u Nemačkoj ga je pratila sreća. Vozio je solidno, iako nije mogao do pobede. Zahvaljujući Rabatovom padu u finišu trke Zarco je uvećao bodovni saldo za još 20 poena.



    Branilac titule baš ima tešku sezonu. Ipak, posle niza problema i dalje može da se uključi u borbu za tiltulu. Rabatov zaostatak nije mali-65 poena se teško stiže. Međutim, ništa još nije izgubljeno, a ako Zarcu sreća okrene leđa postoji šansa da Rabat i odbrani titulu.

    Aktuelni prvak mora da misli i o vozačima koji mogu da mu preotmu drugo mesto. Još jedna loša trka za njega bi značila gubitak druge pozicije. Lowes, Rins, Luthi, a možda i Simeon samo čekaju priliku.



    Belgijanac je odvezao fantastičnu trku u Nemačkoj. Simeon kaže da je organizovao veliku proslavu posle prve pobede, a zatim uživao u zasluženom odmoru. Na Indianapolis stiže pun samopouzdanja, feštu je već zaboravio i fokusirao se na nastavak sezone. Simeon je nedavno izjavio da mu Indy nije omiljena staza zbog površine koja “jede” gume. Ipak, obećava da će nastaviti borbu za najviše pozicije.

    Skoro sa sigurnošću mogu da tvrdim da će Rins biti debitant godine. Pokazao je veliku vozačku zrelost i potpuno zasenio iskusnijeg timskog kolegu. Pauzu je iskoristio da dodatno trenira na Aragonu.



    Dakle, svi su odmorni i spremni. Zabava počinje u petak popodne!

    Last edited by nb_korac; 05-08-15, 15:44.
    sigpic

  • #2
    Verovatno ni njemu nije jasno kako je ovo uspeo.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Mislim da nas ocekuje dobra trka u ovoj klasi,samo ako Zarko ne pobegne na startu

      Comment


      • #4
        Jako me raduje sto Rabat toliko deluje dobro : ))
        Sve pohvale Nakagamiu.

        Vremena:
        Rabat 1.36.967
        Lowes 1.37.295
        Nakagami 1.37.406
        sigpic

        Comment


        • #5
          Vrhunska trka, prava ludnica

          Comment


          • #6
            Bravo Rins,prva pobeda u Moto3- Ostin,SAD Moto2-Indianapolis,SAD.Realno Zarko je već šampion,ali ni to "srebro" nije loše za rookie sezonu.
            Samo napred #42!!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Rins odusevio i vise od toga : ))
              Lowes-pa sta reci...

              Rabat je to morao bolje, ali morao... Drago mi je sto mi mladje mace napreduje : ))
              sigpic

              Comment

              Working...
              X