Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP- Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP- Red Bull Indianapolis Grand Prix



    Najduži pravac: 872m
    10 levih, 6 desnih krivina
    Najbrži krug: M.Marquez 1'31.619

    Sezona se nastavlja, počinje rasplet!

    Legendarni Indy će ugostiti popularne dvotočkaše i nema sumnje da je pred nama zanimljiv vikend.
    Od početka godine Rossi i Lorenzo vode borbu za titulu, a čelnici Yamahe zadovoljno trljaju ruke. Dominirali su nad Hondom, branilac titule je pravio greške, a Pedrosa se borio sa povredom... Činilo se da Yamahinim asovima sve ide od ruke i da samo ostaje da se vidi koji od njihovih pulena će na kraju biti najbolji.
    Ali...
    Marquez se probudio. Trijumf na poslednjoj trci pre letnje pauze je za Španca značio preko potrebnu injekciju samopouzdanja. Ranijih godina se pokazalo koliko je važan taj osećaj sa kojim vozači odu na letnju pauzu.



    Honda je vrlo uspešna na Indianapolisu, a Marquez je do sada trijumfovao na svakoj MotoGP trci voženoj u Americi. Španac je odlučio da pokvari Yamahinu računicu, pa Rossi upozorava da ga ne treba otpisivati iz borbe za titulu.

    Ducatiju je pauza bila preko potrebna. Lepo su krenuli, a onda je sve počelo da klizi nizbrdo. Iannone je prvi deo sezone završio sa čak 20 poena više u odnosu na timskog kolegu. Maniac se žali da i dalje oseća jake bolove u ramenu, ali svi znamo da će to potisnuti čim krene trka.



    Doviju je odmor bio neophodan kako bi se sabrao i pokušao da u nastavku takmičenja pobedi prvo timskog kolegu, pa sve ostale. Da li je ekipa uspela da dotera neka podešavanja ili će do kraja sezone stalno kaskati za Hondom i Yamahom?

    Dok su njihove kolege odmarale, Pol Espargaro i Smith su zasluženo trijumfovali na legendarnoj “8h Suzuke”. Zbog toga im se mora odati posebno priznanje. Svaka čast za prikazano umeće, volju i koncentraciju neophodnu za pobedu koju su ostvarili.



    U protekle četiri nedelje se najviše pisalo o Forward-Yamaha timu. Nažalost, oni su punili novinske stupce zbog priče o hapšenju gazde tima, zamrznutim bankovnim računima, gubitku sponzora.

    Na kraju, moram da priznam da se nadam nastavku dvoboja između Suzukijevih vozača. Obojicu krase fantastičan stil, vrhunsko umeće i velika hrabrost. Čelnicima ekipe javno zahvaljujem što ih puštaju da se nadmeću bez timskih naredbi.



    Uživajte!


    Last edited by nb_korac; 07-08-15, 08:35.
    sigpic

  • #2
    Kakav uvod u drugi deo sezone sjajno nb_korac....
    Ja mislim da Marquez ima sanse da se bori za titulu do kraja ali realno sve konce u rukama drzi Doca nekako mi je Lorenzo za sada najveci rebus ne znam sta od njega mozemo da ocekujemo ....steta za Forward Yamahu bas mi je zao ....jedino dobro je sto je Bradl presao na Apriliu mislim da ce pomoci jedno drugom da naprave pomak
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #3
      Koliko vidim, P.Espargaro i Smith ipak idu u Ameriku. E sad, kakve će rezultate ostvariti i šta se dešava u ekipi iza zatvorenih vrata, ko zna?

      U pravu si za Lorenza, i meni je on najveća nepoznanica.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Jedno samo pitanjce ,kakvih je uopste bilo komestanje? Nisam stvarno prstio zadnjih dana pa rekkh ocigledno sam nesto propustio.

        Comment


        • #5
          Originally posted by nb_korac View Post
          Koliko vidim, P.Espargaro i Smith ipak idu u Ameriku. E sad, kakve će rezultate ostvariti i šta se dešava u ekipi iza zatvorenih vrata, ko zna?
          Verovatno sam propustio nešto, ali što ne bi išli na trku u Americi? Očekuje se da Smith objavi produženje ugovora tamo, a Polyccio izgleda pregovara sa Yamahom koliko da mu odrežu od plate da bi ostao...

          Comment


          • #6
            Uf al je surov Moto GP svet,Polyccio je trebao da vozi za fabricku Yamahu a sada pristaje da mu smanje platu samo da ostane bar na privatnoj...
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #7
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Verovatno sam propustio nešto, ali što ne bi išli na trku u Americi? Očekuje se da Smith objavi produženje ugovora tamo, a Polyccio izgleda pregovara sa Yamahom koliko da mu odrežu od plate da bi ostao...
              Mislim da je neko pogresio i pomesao Forward sa Tech3 Yamahom... Stoga pominjanje Pola i Bredlija, kod njih msm da nema nikakvih problema

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • #8
                Ako sam nesto permutovala i napravila zabunu, izvinjavam se. Udarila mi vrucina u glavu.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ma nema veze Bilo je interesantno ovih par dana - neizvesnost

                  Comment


                  • #10

                    Comment


                    • #11
                      Srećno mu bilo, trebaće...

                      Comment


                      • #12
                        Petak:
                        15:00-15:40 Moto3 Trening1
                        15:55-16:40 MotoGp Trening1
                        16:55-17:40 Moto2 Trening1

                        19:10-19:50 Moto3 Trening2
                        20:05-20:50 MotoGp Trening2
                        21:05-21:50 Moto2 Trening2

                        ____________________________

                        Subota:
                        15:00-15:40 Moto3 Trening3
                        15:55-16:40 MotoGp Trening3
                        16:55-17:40 Moto2 Trening3

                        18:35-19:15 Moto3 Kvalifikacije
                        19:30-20:00 MotoGp Trening4
                        20:10-20:25 Kvalifikacije1
                        20:35-20:50 Kvalifikacije2
                        21:05-21:50 Moto2 Kvalifikacije

                        ____________________________

                        Neđelja:
                        14:40-15:00 Moto3 WUP
                        15:10-15:30 Moto2 WUP
                        15:40-16:00 MotoGp WUP

                        17:00 Moto3 TRKA
                        18:20 Moto2 TRKA
                        20:00 MotoGp TRKA

                        Comment


                        • #13
                          Nicky će imati posebnu kacigu...



                          Bile je i mala "borba", 2 točka protiv 4...

                          Last edited by Vanja #66; 07-08-15, 13:15.

                          Comment


                          • #14
                            Šteta što nisi išli malo brže, ostalo je sve samo na "showcase-u", ali nema veze.

                            Comment


                            • #15
                              Da su isli koliko mogu Andreti bi odspavao dok Pedrosa stigne na cilj.

                              Comment

                              Working...
                              X