Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2015 FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA




    Informacije o stazi:
    Prva GP trka: 1978
    Ukupno krugova: 70
    Dužina staze: 4.361 KM
    Dužina trke: 305.27 KM
    Najbrži krug: 1:13.622 Rubens Barrichello(2002)

    Najviše pobjeda:
    Michael Schumacher - 7 (1994, 1997, 1998, 2000, 2002, 2003, 2004)
    Ferrari - 13 (1963, 1964, 1970, 1978, 1983, 1985, 1995, 1997, 1998, 2000, 2002, 2003, 2004)
    McLaren - 13 (1968, 1973, 1974, 1976, 1988, 1990, 1992, 1999, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012)


    Satnica:
    Petak:
    Prvi trening: 16:00
    Drugi trening: 20:00

    Subota:
    Treći trening: 16:00

    Kvalifikacije: 19:00

    Nedjelja:
    Trka: 20:00





    2014


    Pol Pozicija:
    Nico Rosberg (Mercedes): 1:14.874

    Trka:
    1. Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) 1:39:12.830
    2. Nico Rosberg (Mercedes) +4.236s
    3. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) +5.247s

    Najbrži krug:
    Felipe Massa ( Williams-Mercedes): 1:18.504








    Nek moderatori dodaju ako šta imaju
    Last edited by Dule Krtola; 03-06-15, 14:23.

  • #2










    Last edited by Dule Krtola; 04-06-15, 14:00.

    Comment


    • #3
      FERRARI HOPING TO CHALLENGE MERCEDES WITH 30HP BOOST FROM NEW DEVELOPMENT ENGINE

      Comment


      • #4
        Hvala za info... Interesantno da 30 konja mogu doneti 0.3s, ali sam skeptičan u to. Još interesantnije mi je da je Vettel ove godine u prvih 5 trka uzeo 98 poena, što je 20 poena više nego što je Alonso uzeo 2013. godine u istom periodu. To je bio najjači start sezone za Alonsa u crvenoj ekipi, doduše imao je onaj težak maler u Maleziji sa prednjim krilom i lošom procenom ekipe...

        http://www.jamesallenonf1.com/2015/0...-engine-boost/

        Comment


        • #5
          Pa možda i poravnaju snagu motora sa Mercedesovim ali treba tu još od šasije da dođe da bi se moglo reći da pariraju Mercedesu po tempu. Treba imati konstantan priključak a ne od trke do trke. Ne znam kako i zašto te novotarije kod motora koštaju samo 3 žetona a prognoziralo se 4-5.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #6
            Ko zna kakve rezerve Mercedes ima, svih sest trka izvezao sa jednim motorom

            Comment


            • #7
              Jauć...

              [VINE]eMmLExU6YUt[/VINE]

              Comment


              • #8
                Originally posted by Alen P View Post
                Ko zna kakve rezerve Mercedes ima, svih sest trka izvezao sa jednim motorom
                Opasne, ništa manje.

                Originally posted by Dule Krtola View Post
                Jauć...

                [VINE]eMmLExU6YUt[/VINE]
                To je bila jedna neverovatna trka... Nema šta se tad nije desilo.

                Comment


                • #9
                  Šta je ovo ekipo, niko nije gledao treninge? Ja znam da sam ja bio zauzet, ali nisu valjda svi ostali Novaka gledali?

                  Uglavnom, na FP1 Ferrari je bio dosta konzervativan, na FP2 su pokazali tempo koji deluje jako dobro. Sudeći po treninzima, biće kiše...

                  Comment


                  • #10
                    A kako da komentarišem drugi trening? Slika govori hiljadu riječi, u ovom slučaju i više




                    Ferrari izgleda jako dobro, za sada, kao i Williamsi. Znamo da oni nikad ne idu brzo petkom, izgleda da nas čeka solidna trka u nedjelju. Mercedes je već imao probleme s kočnicama ove sezone, nadajmo se da će se prošla sezone ponoviti, pa da dobijemo odličnu završnicu.

                    Comment


                    • #11
                      Nisam gledao. Jedva sam se snašao za rezultate. Nije pomogao f1.com, morao na autosport da nađem.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Uci se bajo moj,u cetvrtak ispit tj ceo Jun ispiti pa cu odgledati kvalifikacije i trku
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #13
                          Hamilton se slupao, inače izgleda po pričama da je i Mercedes našao još 25BHP bez upotrebe tokena, Red Bull doneo nove bokove bolida kao i malo izmenjen zadnji spojler, Ferrari je malo apgrejdovao prednje krilo, Williams najverovatnije nastupa sa mid-high downforce zadnjim krilom, i sa manki sitom.To će im verovatno garantovati brzinu u prva dva sektora, a u sektoru 3 će se najviše oslanjati na snagu motora i ako budu zapali u gužvu u trci verovatno će biti glineni golubovi na zadnjem pravcu jer će svi će svi verovatno imati veću brzinu zahvaljujući manjem uglu zadnjeg krila.
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • #14
                            Zašto ovaj Hamilton uvek mora biti toksičan sa izjavama o timu?
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • #15
                              Ljudi šta priča ovaj Pavle, zna se odavno da nema pojma ali ovo je sad prevršilo svaku meru?!?! Bolje da nemaju komentatora nego da im svako bude komentator.
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment

                              Working...
                              X