Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2015 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX



    Raspored događanja:

    Petak, 17. April 2015.
    Prvi slobodni trening: 13:00 - 14:30
    Drugi slobodni trening: 17:00 - 18:30

    Subota, 18. April 2015.
    Treći slobodni trening: 14:00 - 15:00
    Kvalifikacije: 17:00

    Nedelja, 19. April 2015.
    Trka: 17:00
    Last edited by MarkedOne8; 12-04-15, 23:30.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Ovog vikenda
    -F1
    -Moto1(2,3)
    -Gp2
    -Nescar

    :

    Comment


    • #3
      Staza koja bi mogla odgovarati Ferrariju zbog top speeda, i niskog/srednjeg downforcea, ali vozi se po mraku, temperature su jako niske, tako da neće biti problema za gume.


      Dobre vijesti, nema više ustajanja u zoru.

      Petak, 17.4.
      FP1 13:00-14:30
      FP2 17:00-18:30

      Subota, 18.4.
      FP3 14:00-15:00
      Q 17:00-18:00

      Nedjelja, 19.4.
      R 17:00

      Comment


      • #4
        Moraću detaljnije da napravim analize i poređenja sa prošlom godinom, ali Bahrein može i dalje da bude vreo bez obzira što kasnije počinje trka, ali sigurno je da bi bolje bilo da startuje ranije. Mislim da će biti negde između Kine i Malezije po temperaturama.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5
          Da, prognoza kaže temperatura na trci oko 30 stepeni, u kvalifikacijama preko 30... Dakle dobre šanse za Ferrari.

          Inače moramo se sjetiti prošle godine, trenutak kada se 'stari' Ferrari raspao i počela gradnja ovog današnjeg.
          Kako je to izgledalo prije 12 mjeseci...

          Comment


          • #6
            Koliko je ta promena pozitivna po tim, toliko je negativno što to nije učinjeno mnogo ranije odmah posle povlačenja Todta. Ne smem puno da zalazim u teorisanje šta bi bilo kad bi bilo, ali...
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #7
              Uh bas sam se obradovao kada sam video da je vec sledece nedelje nova trka
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Moraću detaljnije da napravim analize i poređenja sa prošlom godinom, ali Bahrein može i dalje da bude vreo bez obzira što kasnije počinje trka, ali sigurno je da bi bolje bilo da startuje ranije. Mislim da će biti negde između Kine i Malezije po temperaturama.
                Mislim da bez sunca nema prevelike šanse za vreo asfalt, a to je po meni odlučujući faktor za ishod trke.....
                Ajd ne bilo ti zapoveđeno, ako nađeš te podateke, osim temperature vazduha, okači i temperaturu staze od prošle godine
                ¡Si Señor!

                Comment


                • #9
                  Pronašao sam neke informacije. Prošle godine temperatura staze na početku FP1 je bila i do 45*C, a na kraju FP2 je padala i do 25*C. Međutim, ima tu drugih faktora koji mogu da povećaju potrošnju guma.
                  Pirellijev izveštaj je u linku: http://www.pirelli.com/corporate/en/...-6-april-2014/
                  Pominju efekat peska na stazi koji izaziva povremena i mestimična proklizavanja što pojačava potrošnju zadnjih guma. Moraću sad da pogledam koje su gume korišćene prošle godine tokom trke.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Važna obavijest, ako nemate SK4 nećete moći gledati kvalifikacije u subotu, a treći trening SK neće ni prenositi... Postaviću ja u subotu nekoliko dobrih linkova, prenosiće i Sky i BBC ovu trku, tako da je izbor veliki.
                    Trka će biti na SK1, ali ako se finale Monte Carla oduži, nemojte se iznenaditi da zakasne na prenos.

                    Što se komentatora tiče moraćemo sačekati i čuti ko će šta prenositi, pošto su cijeli vikend i F1 i MotoGP u istom terminu. Pretpostavljam da će Srđana staviti na F1, zato što za razliku od Pavla, Aleksandar može sam prenositi MotoGP...

                    Comment


                    • #11
                      Isto k'o i svake godine.

                      http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/0...ies-pit-stops/

                      Mercedes je išao na 2 stajanja kao i pola grida, druga polovina na 3 stajanja. Ferrari će možda moći da se suprotstavi brzinom na pravcima, ali temperature staze im ne id na ruku.

                      A evo i Pirellijevog izveštaja za 2015.
                      http://f1pressarea.pirelli.com/wp-co...editoriale2015
                      Last edited by MarkedOne8; 13-04-15, 13:23.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Na tom linku što si okačio stoji da su vozili S i M, isto kao u Kini...., taj pesak i potrošnja zadnjih pneumatika ne verujem da može biti baš neki prelomni faktor,
                        nekako sam mišljenja da bi timovi sa time morali imati podjednake probleme.
                        Bez obzira očekujem podijum, a po dolasku u Europu još koju desetinku po krugu bliže u odnosu na Mercedese, čisto da se nemoramo toliko smarati sa vremenskom prognozom.
                        ¡Si Señor!

                        Comment


                        • #13
                          Može pesak biti problem ukoliko motor ima slabije momentne karakteristike. Britanci objedinjuju to u jednostavan naziv power delivery. Taj power delivery je nešto što je izvrsno kod Mercedesa, kod Ferrarija je sad na sasvim pristojnom nivou i kod Renaulta ispod očekivanja (štaviše, izgleda da je sad gore nego prošle godine). Sa time i Honda muči veliku muku... To je jedan deo priče, drugi deo je mapiranje motora, čime se može ispeglati nešto. Ali ako je temelj loš, tu nema velike pomoći. Tako da pesak u tom smislu može biti problem nekima.

                          Ovo nije moja oblast, tako da je bolje uzeti to sa dozom rezerve...

                          Comment


                          • #14
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Sorry zbog malo off topic-a, ali moram da pohvalim ovaj video iznad. Kako ljudi rade, razbolim se kad vidim. Meni je znala da ispadne link kamera na deset metara od reportaznih kola. Nema signala, idi levo, desno, blabla..A vidi ovo, snimci, animacije, i sve to u toku prenosa. Ludilo..Trka? Hmm..Ok, poznato je da van idealne putanje ume da bude dosta peska. Vidjali smo to i ranije, vidjali smo da auto hoce da pobegne malo, ali smo takodje vidjali (poslednjih par godina npr) da Fetelu nije mnogo smetalo, i da je protivnike ostavljao kako je hteo. I ne samo on. Valjda se i po tome vozaci razlikuju od pukih "robota" koji danas upravljaju ovom gomilom elektronike, ili drugim recima, bice peska i bice ga za sve podjednako. Malo vozackog umeca, i ne bi to trebalo da bude presudno. Ja vise ciljam na temperaturu. I, iako cu za prvo mesto ponovo tipovati na mecku (ili jedna ili druga), ipak im necu dati i prvo i drugo mesto. Javlja mi se da ce se Ferari umesati. Vidno su bolji iz trke u trku, Fetel standardno precizan i disciplinovan nemac, ali i Kimija ne bih odbacio. Naravno, ostaje da vidimo. Mi ovde napisemo sve i svasta, a onda jedno lupanje ili greska mehanicara, i sve nase teorije padaju. Vilijamsi mi nesto podbacuju, zato dajem Ferariju prednost, i ponovicu-zbog peska nece biti mnogo prostora za manevar, trkacka putanja ce biti ista za sve, a sto se tice brzine i upravljivosti na ovoj stazi, sva je prilika da srebrni nece tako lako uzeti 1 i 2.

                              Comment

                              Working...
                              X