Announcement

Collapse
No announcement yet.

WEC 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WEC 2015

    Nadam se da će ova tema zaživeti kako dolikuje sve boljem i jačem šampionatu trka izdržljivosti...

    Trenutno se vozi Silverstone, otvaranje sezone, Porsche je poveo, ali već posle sat i po su u problemima sa jednim vozilom...

  • #2
    Audi ima toliku aerodinamičku prednost u krivinama, ovo je strašno... Videlo se da je zver na prvim slikama, ali ovo je fenomenalno...

    Comment


    • #3
      Nadao sam se da će neko otvoriti temu, obožavam WEC.
      Šampionat napreduje u svakom smislu, i postaje sve bolje i logičnije da se umjesto u F1 ulazi u WEC. Mnogo je jeftinije, proizvođači automobila imaju ogorman prostor za razvoj tehnologije za svoje drumske automobile što u F1 više ne mogu raditi, i naravno mnogo više vremena i kilometara da se sve to testira.

      Kako sam prošle godine počeo aktivno pratiti, došao sam i nikog osim Kristensena, McNicha, Bumeija i Davidsona nisam znao, i naravno Webbera, pa sam nekako zavolio Porsche i Marka, ali evo #17 ima velike probleme trenutno, a Porsche je tako dobro izgledao ovaj vikend, miljama ispred Audija i Toyote.

      Spoiler
      Ako neko hoće stream: link


      E-Koja borba #7 i #18, vau, ali kao što kažeš, Audi ima ogormnu prednost u krivinama, ali to će im naškoditi na Le Manu jer tamo dominiraju pravci, ima Porsch da leti.
      Last edited by Bastia33; 12-04-15, 14:43.

      Comment


      • #4
        Samo smanjiš ugao zadnjeg krila i rešio si problem za Le Mans...

        Comment


        • #5
          Kad sam otvorio link, zvuk ide ali samo crno. Jel potreban neki trik?
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #6
            Pričekaj neko vreme, ili klikni ponovo na play

            Comment


            • #7
              Marked, refresh samo i radi.

              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Samo smanjiš ugao zadnjeg krila i rešio si problem za Le Mans...
              Čisto sumnjam, pogledaj samo koliko snage ima Porše, koliku prednost ima na pravcu u odnosu na Audi, od šale ga Jani uze i ostavi u prašini na pravcu...

              Comment


              • #8
                Ima tu dosta stvari naravno, zafrkavao sam se malo. I ovako je ugao jako mali, dodatno smanjivanje ne bi puno doprinelo... Porsche beše koristi 8MJ, a Audi samo 4MJ za ERS? Ako je to, to je odgovor na ono strašno ubrzanje...

                Plačem jer ne vidim kako će ovakva preticanja biti skoro u F1, sa toliko sputavanja inženjera uz pravila i šta sve ne...
                Last edited by Vanja #66; 12-04-15, 15:23.

                Comment


                • #9
                  Nemoj da se sprdaš sa mnom, ne razumijem ti se ja u aerodinamiku.
                  Da, Porsche koristi 8MJ hibrid a Audi 4MJ, nekih stotinjak KS razlike.

                  Comment


                  • #10
                    Da, da, to je to, zato je i Nissan odabrao taj smer. Elektro motori su eksplozivni, tako da je korisno ako ih možeš koristiti što češće na izlazu iz krivina...

                    Comment


                    • #11
                      Radi sad, hvala. Može li neko ukratko da mi kaže tehničku razliku između motora ovih i F1 bolida? Ovi nemaju nešto veliki top speed ali su prilično brzi u krivinama.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Cela filozofija vozila je skroz drugačija od F1... Motori su poprilično otvoreni za P1-H klasu, nema ograničenja mase, dimenzija i kubikaže, ako koristiš ERS onda se ograničava protok i količina goriva. Audi koristi 4Mj, Toyota 6, Porsche 8 kao i Nissan...

                        Inače, tehnička pravila za P1 klasu imaju 86 strana i pola strane je francuski, pola engleski prevod.
                        Last edited by Vanja #66; 12-04-15, 15:57.

                        Comment


                        • #13
                          Audi koristi dizel motor, a Porsche motor na benzin kao i Toyota.
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • #14
                            F1 treba što pre da privoli još full fabričkih timova. Eto šta je Mercedes uradio za svega 5 sezona. BMW, Toyota, Audi, Porsche... neka uđu 2 od ova 4 i bio bi to potpuno novi sport. Fabrički timovi imaju mnogo bolje uslove za razvijanje bolida. Ali WEC mi se sviđa što dugo traje. Nemam blage ko je ko ali lepo je videti preticanja.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Vrlo je dinamičan sport i u tako dugom periodu trke može sve da se dogodi. I ti timovi će doći samo ako se oslobode pravila i dozvoli se više slobode za razvoj koji će moći da bude od koristi samim proizvođačima... Nekome će korist biti da svoje inženjere pošalje u aerotunele, da pokupe nove cake, fore i fazone, da nauče da prave optimalnije oblike. Nekome će samo reklama biti dovoljna, neko bi hteo da razvija ERS, neko da radi na optimizaciji sa malim protocima goriva...

                              Comment

                              Working...
                              X