Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 MALAYSIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2015 MALAYSIAN GRAND PRIX

    Tema u pripremi.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Ne radi se o Formuli 1.

    23. Oktobra 2011. na stazi Sepang u Maleziji nesrećno je nastradao na trci, Moto Gp vozač Marko Simonćeli.
    Danas bi ima 28 godina i vjerovatno bio u vrhu kraljevske klase. Ovo čisto govorim da se nebi zaboravila jedna legenda poput Super Sica.


    MARCO, JOŠ ŽIVIŠ!
    Last edited by Dule Krtola; 27-03-15, 00:28.

    Comment


    • #3
      Navijem 3 alarma i ne probude me za FP1!
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Navijem 3 alarma i ne probude me za FP1!
        Ćuti tu ja sam gori. Ja bio budan cijelu noć, a kad je došlo 3 sata, okrećem SK1, kad ono nema programa.Nisam znao da li da vrištim u 03 ujutru il da plačem.

        Inače što se tiče 2 treninga, konačno je neko krenuo da ruši Mercedesovu dominaciju. Mnogo me ohrabruje to što je baš Kimi bio blizu Luisa, i nadam se da može Fetal makar do te 2 pozicije u subotu. Takođe i Kvjatovo na trenutak 3 mjesto me raduje. Jest da su treninzi ali polako ali sigurno opada Mercedesova dominacija.

        Comment


        • #5
          Pa imate D3 pa vratite program ja tako radim
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #6
            Originally posted by bice View Post
            Pa imate D3 pa vratite program ja tako radim
            Ain't no body got $ for that! I onako TV gledam samo kad je prenos NBA/F1 i dok jedem u dnevnom boravku.

            Jel Rozberg ono vreme postavio na Medium ili Hard gumama?
            EDIT: Da, Medium gume su bile za Rozberga ali je napravio grešku. Koliko veliku, ko to zna.

            Nadam se da Mercedesovi vozači neće sutra niodkuda pronaći pola sekunde pa da unište ovo. Ili je do staze, ili je Ferrari napredovao do Malezije. Nešto jako lepo za videti. Ok, nije baš najrealnije stanje zato što ni jedan od četvorice vozača iz Mercedesa i Ferrarija nije imao FP2 bez ikakvih problema.
            Last edited by MarkedOne8; 27-03-15, 11:22.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #7
              Kakav tempo Ferrarija na long-runovima, strašno, pogotovo Kimi.
              LINK

              Ni Willimas nije loš, a sa degradacijom kakva jeste, mogli bi vidjeti svašta u nedjelju, tri boksa, malo problema za Mercedes, malo sreće za ostale, i možda dobijemo zanimljivu trku... Još ako kiša i varljivo vrijeme umješaju prste, ih...

              Comment


              • #8
                Ferrari i McLaren su lepo napredovali, najavili su to... Marussia/Manor je na stazi, hvala bogovima F1 na tome.

                Videćemo šta će se sutra događati, ali ako se dobro sećam Mečka je prošle godine nalazila vreme samo u odnosu na Ferrari i njihove timove u suobtu, ostali su pratili progres Mečke. Po Australiji bih rekao da je Ferrari prevazišao tu situaciju, ali tek posle 4 trke će se pojavljivati neki obrasci.

                Comment


                • #9
                  Mislim da nam je kiša posle ovakvih rezultata u petak najmanje potrebna.
                  Prema navodima, ovo bi trebalo da je i dalje početna verzija Ferrarijevog agregata za 2015. i da je nova verzija spremna već od poslednjeg testa u Barseloni ali da su imali nesigurnosti po pitanju pouzdanosti. Ta nova verzija bi trebala da bude u upotrebi otprilike za evropski deo i navodno će dodati oko 20 konjskih snaga. Mercedesov agregat navodno ima 840 KS, Ferrari za sada oko 800. Novi agregat bi ih doveo na nivo zaostatka kao u sezonama 2008-2013 kada je Mercedes nad svima ostalima imao oko +20 KS.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Ja sam i dalje potpuno ubeđen da je najveća stvar sa ovim motorima napraviti dobru integraciju komponenti u njemu i dovesti do savršenstva uparivanje elektromotora sa SUS motorom. Za to treba vreme, Mečka je mnogo pre ostalih krenula sa razvojem i zato su tu gde su. I zato Honda ima probleme i potrajaće bar pola sezone dok se ne vrate u top 10. Imali su oni godinu dana da prate situaciju, ali ništa nije kao razvoj na stazi. Naročito u trkačkim uslovima, kad se sve tera na maks, pa kud puklo...

                    Comment


                    • #11
                      According to Gazzetta Ferrari has tested a new powerful PU with Sauber which has only 30hp less than Mercedes. This PU will debut in May.

                      This new PU was used in last 2 days of winter testing in Montmelo. Ferrari PU has around 800hp to which atleast 20hp will be added with the first development. Also according to Gazzetta Mercedes PU makes around 840hp.


                      Brojke su tu negde, +-5 KS.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Kad se doše na 20-30KS razlike, tu onda agregat prestaje da dominira. Tu je onda fazon uspešna integracija i aerodinamička efikasnost šasije...

                        Comment


                        • #13
                          Ne znam za vas, meni je ovo lepota kakve nema...



                          Voleo bih ovakve kadrove drugih jačih timova...

                          Sviđa mi se raspored u kvalifikacijama, mada bih rekao da je recimo Seb mogao još 2-3 desetinke da mazne, kroz poslednju krivinu je malo nesigurno prošao. S tim u vidu, Ferrari deluje jače od Williamsa. Sve u svemu, mislim da će trka biti u najmanju ruku bolja od prethodne. Sviđa mi se razmena udaraca kroz sektore...



                          McLaren deluje daleko bolje nego u Australiji, a i vidi se šta znači imati Alonsa nazad - proćiće u Q2 kako zna i ume. Tu su negde sa Force Indiom već. Nadam se da će Marussia dobiti odobrenje da učestvuje u trci, ti momci i devojke su uložili puno truda da se to ostvari...
                          Last edited by Vanja #66; 28-03-15, 08:19.

                          Comment


                          • #14
                            Po ovome biće zanimljive timske borbe
                            Massa je imao dosta 'wheel-spina' u svom brzom krugu, to je nešto što se može popraviti ili do kvalifikacija ili u kvalifikacijama, tako da postoji još par desetinki u tom krugu na takvim podešavanjima bolida koja nisu skroz kao u Q3... Williams generalno izgleda veoma 'divlje' na stazi ovaj vikend, nešto više borbe s volanom nego što smo navikli od obojice vozača, primjetio sam jutros i nešto oversteera pogotovo na izlazu na predzadnji pravac, tu se puno vremena izgubi ako ne odradiš dobar izlaz, tako da bolid sigurno nije savršen.

                            Ako bi sve to nekako popravili i prišli Ferrariju bila bi odlična borba za treće danas. Mada McKenzie, sa BBC-ja, je na odjavljivanju rekla da se očekuje jaka kiša i oluja oko samog početka kavlifikacija...

                            Comment


                            • #15
                              Jaki su naleti vetra na stazi, svi imaju problema sa kočenjem i upravljanjem, čak i Mercedesi. A za kišu se zna - ništa se ne zna.

                              Comment

                              Working...
                              X