Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2 - Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2 - Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2015

    Polako se pale reflektori u Qataru i...... krećemo!



    Dužina staze 5.4 km
    6 levih, 10 desnih krivina
    Najbrži krug: Esteve Rabat, 2'00.081
    Pobednik 2014: Esteve Rabat

    Prvi put u istoriji Moto 2 takmičenja ćemo imati priliku da vidimo odbranu titule.
    Skoro po automatizmu, bivši prvaci su prelazili u MotoGP šampionat, ali Rabat je odlučio da ostane u srednjoj klasi i pokuša da dokaže da je i dalje najbrži.
    Aktuelni svetski prvak je prošlu sezonu započeo pobedom u Qataru. Vlasnik je pol pozicije i najbržeg kruga. Rabatova impresivna vožnja u Qataru je bila najava dominacije koja je usledila. Tokom sezone donekle mu je parirao timski kolega Kalio, ali ni on nije mogao dugo da drži korak sa španskim asom.
    Mika Kalio je u međuvremenu prešao u Italtrans Racing ekipu, a Rabatu se pridružio njegov dobar prijatelj, Alex Marquez, aktuelni prvak najslabije klase.
    Da li će se Alex prilagoditi onako brzo kao njegov brat i da li će prijateljstvo sa Rabatom opstati?



    Mnogi će sa pažnjom pratiti debi ekipe Ajo Motorsport. Posle nekoliko izuzetno uspešnih sezona u Moto 3 takmičenju, Ajo je odlučio da krene korak dalje. Njegova Moto 2 zvezda i jedini vozač je momak sa kojim je već sarađivao- Johann Zarco.
    Simpatični Francuz ima puno navijača na ovim prostorima i njegovi dobri rezultati bi mnoge obradovali. Na zimskim testovima su bili odlični, a ranije se pokazalo da Ajo zna da kako da obuzda Zarcov temperament. U Moto 3 klasi je ovo bila dobra kombinacija, a Francuz će, kao jedini vozač, imati nepodeljenu pažnju ekipe i, moguće, stići do dobrih rezultata.

    Iako je bio ravnopravan konkurent Vinjalesu u Moto 3 klasi, Salomu nije prijalo Maverickovo društvo u Moto 2 garaži. Prošle godine se činilo da je Salom dobio komplekse od timskog kolege i da je psihički pao. Sada će mu društvo praviti Rins koji tek treba da uči i da se navikava na srednju klasu. Salomu će biti lakše bez Vinajlesove senke nad glavom, ali šta će se desiti ako Rinsu krene ?



    Da li će se nemački vozači, Folger i Cortese, konačno dokazati ? Njihovi fanovi već dugo čekaju pobede i mesta na podijumu, ali sem povremenih bljskova, učinak je uglavnom mršav.



    U Moto 2 klasi ima mnogo onih koji su godinama, pre početka šampionata proglašavani favoritima, ali nisu uspevali da ostvare vrhunske rezultate. Mnogi nisu imali sreće, boreći se sa teškim povredama, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da ne treba previše da očekujemo od Luthija, Corsija, Simona...

    Volela bih da me demantuju i da imamo što više različitih pobednika u Moto 2 takmičenju ove godine.

    Last edited by nb_korac; 25-03-15, 16:49.
    sigpic

  • #2
    Markez, Salom, Folger, Rins... Opet zajedno, kao nekad. Fali im Vinjales ali može se i bez njega.

    Zna se ko je šampion, budimo realni ali intereuje me šta može Markez... Volio bih da ova omladina bude standardna na podijume.

    Comment


    • #3
      Najvise se radujem mladjem macetu i Rabatu, prosle godine sam imala 3 miljenika na podijumu kako uzimaju sampionsku titulu, ove godine to prosto nije izvodljivo, ali dobri plasmani svakako dolaze u obzir...
      Najvise i nekako najprijatnije me je iznenadio Rins, po testovima se vidi da se super uklopio/adaptirao, momak je postigao odlicna vremena.
      Sve u svemu jedva cekam pocetak sezone : ))
      sigpic

      Comment


      • #4
        FP1
        Salom u nekom 11 minutu od pocetka je izleteo s staze, nije povredjen, ali je motor ostecen tako da nije ni postavio vreme, uzrok verovatno prebrz ulazak u krivinu
        Vremena (nemojte uzeti za zlo ako sam negde omasila) :
        Lowes 1.59.717 nov rekord (2014. rekord je postavio Rabat 2.00.081)
        Zarco 2.00.339
        Rabat 2.00780
        sigpic

        Comment


        • #5
          Sport Klub 3

          19:50 Moto GP Qatar – Trening 2 Moto 2 DIREKTNO

          Comment


          • #6
            F2 se odrzava uz kisu, do sada su Cortese i Rins napravili manje greske, Florian Alt izleteo sa staze, nije povredjen
            (Trenutna) vremena :
            Lowes 2.00.025
            Rabat 2.00.650
            Zarco 2.00.687

            Edit-neko je izleteo sa staze u jednom trenutku, ali nisam ispratila ko -.-'
            Last edited by Brana; 26-03-15, 20:37.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Results

              Comment


              • #8
                Ne znam jel iko primjetio, ali Axel Pons iz od kad je pošao iz tajinog tima, napreduje iz trke u trku. Za sada ove treninge odlično vozi. Jučer na drugom ček bio brži od Folgera i zauzeo 4 mjesto. Momak baš dobro napreduje.

                Comment


                • #9
                  Resio se pritiska, o tome se dosta polemisalo... ali kako kazu so good so far, dokle god mu dobro ide mi smo zadovoljni, a verujem da je i njegov cale : ))

                  Marquez konacno ima odlicno vreme!!! : ))
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Brana View Post

                    Marquez konacno ima odlicno vreme!!! : ))
                    Dobro si rekla, konačno.
                    PS: PONS P4. +0,603

                    Comment


                    • #11
                      Jedva docekah neko takvo vreme od njega, doduse bice tu dosta izmena tokom same trke, ali ovo najavljuje finu sezonu : ))
                      Lowes vozi kao nikad do sada, vreme je 1.59.955 pa divno : ))
                      Elem, ne znam kako ostale ali mene uzasno Kalio zbunjuje s ovom plavom bojom
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Pons je u poslednjem krugu izleteo, steta, Lowes i Zarco izdominirali, odlicno vozili skoro u svakom krugu postavljali najbolja vremena : ))
                        Marquez 11 vreme, pa nije lose, ali s obzirom da je u jednom trenutku bio 6... ima tu jos dosta da se radi

                        Vremena :
                        Lowes 1.59.541
                        Zarco 1.59.677
                        Rabat 1.59.993
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ako je suditi po ovim treninzima ceka nas najuzbudljivija sezona od osnivanja ove klase. Rezultati Lowes-a nikako nisu iznenadjenje, ipak je on samipon supersporta. Rins i Markez fino napreduju

                          Comment


                          • #14
                            mislim da je ovo godina u kojoj ce moje sunce da zablista
                            nista manje ne ocekujem ni od markeza,mike i (neizbeznog) luisita
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              luisito nikako da mi se sabere
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X