PDA

Pogledati punu verziju : Gamer Zone

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Ricma
03.02.2015, 21:23
Podelite vase utiske o igrama na koje vam je otislo pola zivota.Igra ne moze da bude igra, ako na nju ne potrosis tonu zivaca.Slozicemo se svi oko toga. :DNadam se da ova tema nece brzo da padne u zaborav, osetio sam potencijal u znate vec kojoj temi gde smo digli kvalitet diskusije na visi nivo sa nasim off-topicenjem.:tu:

Pre svega da napomenem uvreda je reci za COD, WOW i sl da su igrice, zasto je to tako?Prvo zato sto developeri uloze ogroman trud, nesto sto traje nekoliko meseci, mozda cak i nekoliko godina.Recite nekom od njih da je napravio igricu i zadavice vas na licu mesta.::)Dosta su kompleksnije i za neke je potrebno visesatno uhodavanje.Danasnje igre su teske i do 40 GB i suludo ih je staviti u isti kos sa fliperom ili kartama.

Isto tako ova tema ce da sluziti da se dogovorimo za online okrsaje, zato sto sam siguran da cemo naci jednu koju nas nekoliko igra ili je igralo.Slobodno pisite o bilo cemu sto vam padne na pamet, mozete reci koja igra je ostavila najjaci utisak na vas, koji boss vam je bio najzajebaniji, citate koje pamtite iz igre, najbolji lik i prica...Toliko ima tema za razgovor da bi bila greota da neku od njih ne nacnemo.Preporuke su uvek dobrodosle, posto su sigurno nekima od nas promakli kvalitetni naslovi.Tema se ne odnosi iskljucivo na PC igre, mozemo i da se prisecamo nekih starih naslova poput Super Marija, Duck Hunt i drugih koje smo vrteli na Nintendu, Sega-megi, Terminatoru itd.

Erik MK II
03.02.2015, 22:20
Mislim da je za bilo koju IGRU ruzno reci igrica, nebitno kog je zanra i koliki joj bio budzet.

Toliko za uvodni post :biggrin:

trigger
03.02.2015, 22:39
Mafia: The City of Lost Heaven- ovu igru sam prelazio bar 10 puta, i dalje mi je neprevazidjena, i uvek mi je instalirana na kompu :D

Indigo
03.02.2015, 22:48
Football manager 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2012, 2014.
Vise od igre.

Lord Aleksoni
03.02.2015, 23:05
Super Mario :biggrin:

Ljuba90
03.02.2015, 23:34
Fm, Pes, Nfl, Nba, Cs, malo Dote i Lola i to je to:D
Igrao bih sada svasta, al nema se vremena, a i komp je teska kanta:D

Miletić
03.02.2015, 23:47
Ako pricamo o zarazama koje su mi oduzele najvise sati i zivaca tu je mrtva trka izmedju mnostva naslova pocevsi od PES6 preko svih mogucih NFS preko isto svih mogucih GTA i recimo COD2

sad igram daleko manje, uglavnom kad naidje drustvo do mene pikamo Fifu 15 na xboxu i to je to, na kompu se ne secam kad sam upalio nesto da igram iako imam instaliran nba 2k15, Pes 15, Assassin's Creed Black Flag i jos par ne znam sad napamet

I dalje najveca faca sto se tice likova

http://www.writeups.org/img/inset/Tommy_V_d_h1.jpg

neprevazidjen :D

l1m4r
03.02.2015, 23:57
GTA Vice City, GTA 3, Driver, NFS hot porsuit, Far Cry :D Moram reci i Half Life je znao da bude zarazan, Far Cry, Medal of Honor, Assasin Creed. Queke 3. Stronhold, War craft 3 :D.

Sve je ovo bila zaraza ali posebnu zarazu ima Fm08 koga i dalje igram :D i naravno Counter Strike! Koliko je mog zivota otislo na obe igrice, sto igranja preko neta, u igraonicama, skidanjem hamacija :D. I tako.. :)

ps: Indigo pre toga je http://en.wikipedia.org/wiki/Championship_Manager_series kakav je sok usledio kada je presao na drugi nivo! :D
od 96/97 na sony-u :D.

Na jednom od poslednjih imao si trio uzmes Anatoli Todorova i covek da u EPL jedno 300 golova po sezoni! :D
Anatoli Todorov covek koji je preziveo jedno 10 menadzera sa finisingom 19 ili 20 :D. I godinama od 18 do 22 :D

colke995
04.02.2015, 00:35
Dota i Need for Speed Most Wanted. Ova druga igrica je najjaci deo uz Underground 2 i presao sam je sigurno jedno 5,6 puta. Da imam makar malo vremena, opet bih je presao :D

Powerslave
04.02.2015, 00:41
Planescape: Torment

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/06/Planescape-torment-box.jpg

Igra koja je izasla davne 1999. a koja je za sve one koji su je odigrali i dan danas neprevazidjena i pitanje je da li ce se ikada pojaviti neka video igra koja ce moci da joj parira. Naravno, nije rijec o grafici ili nacinu borbe, rijec je o prici. Igrao sam dosta toga, manje-vise sve sto je bilo vrijedno igranja(do jedne ure, sad sam vec zabatalio igre... nemam vise vremena da se unosim) ali nikad nisam naisao na ovakvu pricu. Ako bi pokusao nekome da priblizim efekat koji ova igra ostavlja na onoga ko je presao, uporedio bi je sa knjigom koja vas toliko "obuzme" i toliko utice na vasu svijest da cete posle nje jos dugo razmisljati o tome sto ste procitali i da cete se sigurno jos koji put u toku zivota vratiti da to prozivite ponovo. Umjetnost u punom smislu te rijeci.

Glavni lik je sam po sebi fascinantan, ali poseban sarm ove igre su likovi koje cete sresti. Neki od njih ce vas nasmijati do suza, dok ce vas neko drugi toliko iznervirati da cete pozeljeti iste sekunde da ugasite igru. Drama,komedija,trageidja i horor na jednom mjestu. Desavalo mi se da procitam nesto i da ne mogu da vjerujem da se takva dubokoumnost nalazi u video igri.

When people talk about Planescape, they generally talk about how good the writing is, but they're not just talking about prose and flow. They're talking about how your decisions carry weight. How every bit of dialogue almost feels like a puzzle to solve, a tree full of complicated choices whose branches all lead to different possibilities.

There's a question asked frequently in Planescape: Torment. "What can change the nature of a man?" It's one of the driving themes behind the game. But the real question you'll be asking as you play is: how can you change the nature of man?

Presao sam je tri puta i svaki put sam bio odusevljen. Za jedno prelazenje je potrebno 40-ak sati i rekao bi da je prvo prelazenje ove igre sigurno jedno od najvrednije utrosenih 40-ak sati mog zivota :)

Kao posle kvalitetne knjige, serije ili filma, kad covjek pozeli da zaboravi sve samo da bi mogao sa istim uzivanjem to da ponovi.

Ja sam zaljubljenik u igre iz tog vremena koje su pravili Black Isle i BioWare, Dungeons & Dragons pravila i Infinity Engine u koji je sve to upakovano. Vjerujem da u danasnje vrijeme vecini to izgleda lose i ofucano, ali ja cu te igre moci da igram i za deset i za dvadeset godina jer je svaki put drugacije i zbog toga sto imaju dusu... jednostavno vrijede. Sto se mene tice, dobar i kvalitetan 2D je bolji od ranog, nerazvijenog 3D. Ko je taj 2D zavolio dok je bio dijete, nikad mu nece biti ruzan.

Lord Aleksoni
04.02.2015, 01:15
Pes 6 bio i ostao neprevaziđen, koliko se to igralo sa društvom, pravo je uživanje bilo. :cool:

Od pucačkih sam najviše igrao COD i Return to Castle Wolfenstein .. Kada se sedne da se to igra nema ustajanja .. :D
Mnogi su bili napaljeni na CS 1.6 a ja nekako ne, odigram ponekada ali ne kao neki što vise na toj igrici po ceo dan .. :D

Heat
04.02.2015, 01:18
Meni ubjedljivo najdraza igrica ikad je Vice City, nisam je igrao ni priblizno kao i San Andreas, ali Miami, 80-te, one voznje pored plaze, pa one vile i najbolja muzika u igricama su me natjerale da bas zavolim igricu :D
A sto se tice ostalih igrica, PES6 mi je oduzeo najvise vremena i zivaca, au kad se sjetim samo haha

mark it zer0
04.02.2015, 01:18
championship manager 03 04 i tu je tacka.

Lord Aleksoni
04.02.2015, 01:23
A sto se tice ostalih igrica, PES6 mi je oduzeo najvise vremena i zivaca, au kad se sjetim samo haha

Kaad se samo setim kada sam se pre nervirao, sada me to prošlo, koliko samo promašenih šansi .. ::)

I morao si npr. da igraš svaki meč u ML sada ima ono simulate pa možeš lagano da preskočiš neki meč .. :biggrin:

l1m4r
04.02.2015, 01:30
Najbolje od svega je bio trip na pes 6ci. Nadjes lika koji ima zalet kao Balak ili Lampard pri izvodjenju slobodonjaka.
L2 i R2 drzis istovremeno da ti se pojavi lik koji gurne loptu :D. Majko moja sta sam golovao dao tako. Maltene svi preko 30m su lobovi :D.

Pa brat nije hteo da prica sa mnom zbog toga! :D

Heat
04.02.2015, 01:31
Pff kad se sjetim kakav je to soker bio, jedino sto me nerviralo je ona ofucana trava na Old Traffordu, ne vjerujem kako su ga uradili samo :D A najjace mi je bilo laznjake raditi, njih sam toliko usavrsio da nije bilo fule, a kad idem 1 na 1 sa golmanom vazda je on taj koji zavrsi na ustima hahah

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140413161330/pespedia/es/images/a/aa/Kazuki_Ito.jpg

Sjecate se ovog covjeka? :D

Drunken Whaler
04.02.2015, 01:41
Ko nije presao Dark Souls, taj nije gejmer. Period. :biggrin:

p4p1
04.02.2015, 01:51
Treba se sad setiti svega. :D Prva ozbiljnija koju sam igrao je FIFA '98, kod drugara non-stop visio i cepali to, moglo se igrati i misem, a u sklopu je bio i mali fudbal uz naravno neprevazidjeni soundtrack Blura.. WOOHOO! Song 2. :D Posle je krenuo PS1 gde se najvise igrao Winning Eleven / PES i Crash, pogotovo CTR (Crash team racing). Odmah posle i Tekken 3. Provlacilo se naravno jos dosta igrica tu, trenutno mi jedino Alone in the dark i OI Sidnej padaju na pamet. Posle se igrao PS2 u igraonici i tu je NBA Street dominirao, svaki veliki odmor smo isli da odigramo koju partiju sa drugarima, u principu jedna jako nerealna verzija ulicnog basketa, ali neverovatno zarazna, ako je igrao neko zna o cemu pricam.. Imao je i mocan single-player, gde kad obrnes igricu (dodjes do kraja i igras protiv neke najbolje ekipe CPU-a), dobijes pravo da izaberes nekog bolesnog "igraca" za tvoj tim, secam se da je mogao da se uzme E.T. jebeni koji je bio trojkas nevidjeni, ili neko belo cudoviste (zaboravio ime) koje bi treslo ekran dok monstruozno zakucava :laugh: Nenormalno smo se lozili na tu igricu.

Onda su krenule igraonice sa kompjuterima i tu je bas onako ruzno dominirao CS. Half-Life, Quake 3, Sven Co-Op i Dragon Ball Z su bila neka alternativa. U Half-Life-u mi nije bilo ravnog, gasio igricu samostrelom. Urezana u secanje ostala mapa sa "tvrdjavom" gde morate da se sklonite kad neko oglasi alarm. Od svih njih se jedino CS odrzao, CS koji i dalje svakodnevno igram. Magistrirao sam vecinu modova, najvise se "proslavio" u knife-u, dok nisu krenule da se kote stoke sa modifikovanim cfg-ovima. Surf, DR, KZ, Zombie.. ma cepalo se skoro sve, ali zadnjih godinu dana sam "back to basics" i cepam pub / fun. U principu, odavno mi se CS sveo na igranje samo zbog dugogodisnje iste ekipice na serveru i samim tim zagarantovane zabave. :D Umalo da zaboravim Generals. Tu smo tek znali da se zaboravimo..

Prvi komp sam kupio 2004. i prva igrica na njemu mi je bila GTA Vice City, koja ce mi verovatno zauvek ostati kao najdraza u serijalu. Kao sto Miletic rece, Tommy Vercetti je jednostavno neprevazidjen. Imala je dusu igrica, mogao sam po ceo dan samo kola da vozim i slusam radio. Te 2004 sledi i prelazak (povratak) na FIFU. Sto se NFS-a tice, tu sam u totalnom slaganju sa Colketom, Underground 2 i Most Wanted.. nema dalje. Izgleda da je FM 08 na svakoga ostavio najjaci utisak, jer sam i ja u njemu dogurao najdalje. I dalje se secam napadackog tandema Grimm - Ndlovu kojim sam dominirao u Wolfsburgu. Prvi je celavi Nemac, a drugi Juznoafrikanac sa cornrowsima. :biggrin:

Nikad se nisam lozio na WoW, Dotu i sl. CoD mi isto nikad nije bio previse privlacan. Preferirao sam Battlefield i Medal of Honor.

Smorio sam samog sebe, a i previse ih je bilo da se setim svih, ali izuzimajuci one koje nisu ostavile neki veliki trag na mene + one koje cu da zaboravim, da probam da sumiram: FIFA (98; 2004- ), PES, Pro Beach Soccer, FM (2005- ), NBA Live (2002-2008), NBA 2K (2009- ), NBA Street, OI (2000- ) Madden NFL (2006-2008), F1 (2011-2012), Virtua Tennis 4, neki Nemacki ski-jumping, GTA (3- ), CS 1.6, Half-Life, Quake 3, Dragon Ball Z, Tekken 3, Mortal Kombat, Crash, NFS (Underground 2, Most Wanted), Generals, Battlefield 1942, Civilization IV, Stronghold II, Dragon Age: Origins, Dishonored, Sniper Elite v2, The Sims (serijal) i naravno Chicken Invaders. :biggrin:

colke995
04.02.2015, 05:49
Haha, Chicken Invaders :D Kad pomenu vec F1, najjaci mi bio onaj deo gde se birao Alonso u Minardiju :D

Mogli bismo neki CS neki dan da organizujemo, onako cisto iz sprdnje, nas nekoliko, SK klan :D Nisam igrao to cudo 2 godine, ali lepa vremena behu uz tu igricu.

Sandugp
04.02.2015, 06:43
Ja sam malo stariji od vecine ovde, tako da sam poceo ranije od ostalih da se zanimam igrama ...
Jos od Komodora 64 ... pa sve po redu. Igram se od 90 ili 91 do sada .... Ne bih da nabrajam sta sam sve igrao (bolje da pisem sta nisam :biggrin:).
Trenutno igram najpopularniju mmorpg igricu svih vremena WoW. Poceo sam sam to neke davne 2005 i igram do sada (sa nekoliko poduzih pauza) .... Do WoW-a sam igrao sve i svasta.....
Inace jedno vreme sam BUKVALNO samo igrao igrice pa i zaradjivao na njima. Turniri u PES-u i Counteru, pa i Fifi. Eto toliko ...
Zanimljiva tema je otvorena, bice ovde "opasnih" postova :biggrin:
I da napomenem da trenutno igram i Resident Evil 1 remake - skoro izaslo pocetkom ove ili krajem prosle godine - da se podsetim starih dana i davne 96 ili koje bi, i neprevazidjenog survival horror-a :cool:

z0La
04.02.2015, 09:03
Mene je CS 1.6 uhvatio taman kad sam polazio u srednju skolu. Drugi su bezali iz skole da bi se drogirali, pili i ostalo, a ja sam bezao u igraonicu. Koliko samo izostanaka i keceva zbog te glupe igrice, neverovatno. Cak sam bezao i sa treninga zbog nje. Ona mi je oduzela najveci deo detinjstva definitivno. Ali nisam bio kao ova deca danas, koja od 3. razreda osnovne vec znaju sve moguce igrice koje postoje. Imao si sega megu, pa igraj tenkice i pucaj patkice(:biggrin:). Naravno, ne smem zaboraviti ni Warcraft: Frozen Throne, i on se pikao lepo u to vreme (Dota, Futmeni, ma sve zivo). Koliko sam voleo da igram sa Undead-ovima....:D

ali zadnjih godinu dana sam "back to basics" i cepam pub / fun. U principu, odavno mi se CS sveo na igranje samo zbog dugogodisnje iste ekipice na serveru i samim tim zagarantovane zabave.

I ja cepam pub povremeno. Gde pikas, koji server? Mozda se i "znamo"...:D

Mogli bismo neki CS neki dan da organizujemo, onako cisto iz sprdnje, nas nekoliko, SK klan :D Nisam igrao to cudo 2 godine, ali lepa vremena behu uz tu igricu.

Dobra ideja totalno...:D

Ricma
04.02.2015, 09:10
Stize jedan poduzi post, na toliko stvari moram da odgovorim.Krenimo redom.

Mislim da je za bilo koju IGRU ruzno reci igrica, nebitno kog je zanra i koliki joj bio budzet.

Toliko za uvodni post :biggrin:

Nedavno sam igrao Hotline Miami, Mark of the Ninja i Super Meat Boy, nista od toga nisam presao zato sto sam zbog raznih stvari morao da prekidam kampanju, ali poenta je u tome one ma koliko god ovako deluju jednostavno i vidi se da su niskog budzeta, zivce ti pojedu.Ja takve igre nikad ne bih nazvao igricama zato sto covek moze da dozivi nervni slom.Mozda je adekvatno nazvati ih malim igrama.Ono sto igra moj cale a to su uglavnom karte, nagazne mine, clickomania i slicno ja smatram igricama, zato kada bi ti se recimo iskljucio komp burnije bi reagovao da ti se nesto od ovog prvog ugasi i sto moras da prelazis ponovo neke deonice, nego igru koja moze da potraje par minuta.Drago mi je da su pocele da se probijaju indie games, pravo je osvezenje poneki put da odigram u 2D-u.

Mafia: The City of Lost Heaven- ovu igru sam prelazio bar 10 puta, i dalje mi je neprevazidjena, i uvek mi je instalirana na kompu :D

Moram ti reci da uopste nisam iznenadjen, s obzirom kakve si avatare sve nosio i postove ostavljao u pojedinim temama.Nista drugo nisam ni ocekivao.Steta sto zasrase dvojku, koja ima puno rupa i preskoka u prici i sto su posle to dopunjavali sa DLC.To naravno uopste nisam ispratio sta se posle desavalo, znam samo da sam skinuo Joe's Adventures i nikad ga nisam probao.U dvojci sam najvise voleo da popijem nekoliko piva, pa me sve postane blur i izlazim napolje da terorisem komsiluk.Umirao sam od takvih scena, a isto tako sam pred spavanje se uvek opijao u igri.:laugh:Moglo bi i to uskoro da remasterizuju.:D

I meni se VC najvise svidjao zbog smeka, jedino mi bilo retardirano sto nisi mogao da plivas.Isto tako mi je bilo glupo sto je policiji samo dovoljno da ti otvori vrata od tenka da bi te uhapsili.U SA bi me jedino uhapsili kada bih upao u vodu ili kada bi mi eksplodirao tenk.Drugacije nikako nije moglo.U SA sam mislim najvise imao muka da naucim da vozim avion, ne mogu da se setim sta sam sve radio te 2005, secam se da sam tri puta prelazio neke deonice da bih konacno iz treceg pokusaja obrnuo igru.Mislim da mi se kod prvog zagubio sejv ili tako nesto, kod drugog sam skinuo neki trainer i par misija nisam mogao da predjem zato sto su mi neke deonice bile ubrzane.Dva primera, prvi kada mislim da Sanchezom trebam da upadnem u onaj avion, vozim 2-3 sekunde i on vec odleti a trebalo bi da predjem celu pistu da bih u poslednji trenutak upao.Druga as Madd Dogg-om, misija gde treba da odem do kamiona a on budala vec skoci sa krova a ja jos nisam ni stigao da upalim kamion.:biggrin:VC sam u prve dve godine uglavnom igrao iz sprdnje i cisto kako bih pravio haos po gradu, bio sam bas nevest kod upravljanja letelica i jednom kada sam presao skolu aviona, podesio sam da mi kontrole budu iste i prvo sam tada presao VC, a dva meseca kasnije SA.Iz obe igre se secam nekih citata, jedna od najjacih scena mi je bila gde Tommy i Lance idu da bacaju bombe u trznom centru i posto su uzeli opremu od policajaca, prilaze dvojici i Lance kaze:''Hi there Mr. Officer.Nice badge, nice badge''.Tommy na to odgovara:''Real smooth, Lance.'' Svaki put mi je bilo smesno koliko je retardiran dijalog.Ne mogu sada da se setim sa kim je Tommy odradjivao misiju, ali isli su da opljackaju banku i sada Tommy ide do jednog mesta i ja tu kliknem na c(crouch) i sada ide sinematik gde se Tommy sagnuo tom drugom i ide tekst od tog lika:''This could take hours to crack, or five minutes if you could find the manager''.Srecan sam ko malo dete sto cu moci da igram peticu sa ovim kompom koji je usao u sestu godinu.VC shvatam kao dosta ozbiljniju i realniju pricu koja po mnogo cemu podseca na Scarface dok sam SA gledao kao parodiju, zamisli scenu ides da ukrades kombajn da bi te posle seljaci jurili.:ha:Pa i posle ona kratka veza sa Katalinom.:laugh:Prvi put kada sam igrao SA samo sam kucao sifru rocketman i tako sam leteo celim gradom, niti sam vozio bicikl ili kola i one Balasove turdove sam rokao dok sam bio 6 m iznad njih.

Ja jedina dva NFS od ovih koji su izasli u poslednjih 15 godina koja nisam igrao su bili Pro Street, Undercover i Rivals(mada njih cu uskoro), bolje da nisam ni igrao remake Most Wanted-a, jedan od najgorih nastavaka koje sam igrao.Da nisam pred NG morao da prekinem, iz inata bih je presao koliko je bio krs.Pokusao pre par dana i resih da necu na to da trosim zivce.Nisam imao strpljenja ni za Shift 2.Od NFS najvise su mi se svidjali koji su izasli u periodu 2002-2005 kao i Hot Pursuit iz 2010 koji i dan-danas neki igraju MP sto dovoljno govori da je ostavila odlican utisak i da je najbolji NFS koji je izasao u poslednjih par godina.Jedna od najprijatnijih iznenadjenja sto se tice voznji je bio Split Second.Pokupili najbolje iz NFS i pridodali stuntove tipa da postavljas protivniku ispred zamke zbog kojih ce da se skrsi ili makar uspori.Mupltiplejer je prava zabava, ljudi koji u poslednji krug udju kao poslednjeplasirani zavrse kao prvi.Sve je tu moguce.:D

Return to Castle Wolfenstein sam igrao pre 10-11 godina, nekoliko puta sam prelazio prve deonice i najdalje sto sam stigao je bilo groblje sa onim skeletima i oklopnicima sta li su vec bili.Valjda mi je bilo glupo sto nisam znao sta da radim, pa nisam ni zeleo dalje da prelazim.Igrao sam Wolfenstein-a mislim iz 2010 godine, ovaj sto je izasao pre 2-3 mi je u planu.

PES 6 i PES 2009 sam igrao bukvalno dok nije izasao sledeci deo, toliko su mi se svidele igre i posle mi je bilo zao sto sam ih deinstalirao i zamenio sa krsevima koje sam posle NG prestao da igram.Poslednji koji sam igrao je bio PES 2011, posle toga nisam imao volju da skidam zato sto sam znao da ne mogu da izdvojim vremena kao pre.Tako ce sigurno da bude u narednom periodu.PES5 mi je bio prvi i on je opstao do septembra.Da nije bilo SP, verovatno bih ga ranije deinstalirao.Na svaku noviju formulu sam igrao mesec-dva i to po nekoliko sati dok nisam presao carrerr mode.U 2013 mislim da je uz to bilo jos par izazova posto je bilo 7 razlicitih sampiona.Svaki put pre nego sto sam poceo da vozim sam gledao podesavanja na netu, nesto sam bukvalno sve iskopirao a nesto podesio kako ja mislim da treba i onda sam prvo malo uvezbavao da uhvatim dobro krivinu, a onda posle.Najgore su mi bile staze Monako i Singapur, tu cak i da sam deset krugova hiruski precizan napravicu gresku zbog koje cu da odlepim i zabicu se u bilo koji zid samo da sto pre zavrsim sa stazom.A i veliki mi je smor sto u kvalifikacijama pravim solidnu razliku u odnosu na konkurenciju, a u trci kontam da bi me svi pretekli sem najgorih timova da ne vozim prljavo na stazi ko pokojni Colin McRae.

Ja bas i nisam za CS, uvek sam bio vreca za nabijanje statistike.Kada naletim na nubove gore od mene, kada ih sve pobijem provociram ih sa time da je CS igrica, a COD igretina i jos im kazem da su oni bruka za CS zajednicu i izadjem iz servera pre nego sto me banuju.:biggrin:Vise sam za COD ili BF multiplejer, CS cu igrati samo ako bude falilo.Cisto nekom da olaksam da nije najgori od sve dece.O mnogo cemu mogu ja da pisem i dotakao sam se igara koji su ih drugi spomenuli, a i ovo sto sam napisao je za mnoge previse informacija.:laugh:

Ves
04.02.2015, 09:56
Da sad ne nabrajam i ponavljam naslove koje ste vec spomenuli, izdvojicu samo jedan, meni neuporedivo najdrazi, najigriviji, sa najboljom pricom i jos gomila superlativa.

Gothic I i II

Ova RPG avantura znacajna je za dobar dio mojih srednjoskolskih dana, a bogami i novijeg vremena. Naveo sam prva 2 dijela, iako postoji treci i cetvrti, kvalitet je samo u prva dva. Igra ima takvu pricu da sam mastao o filmu sa istom, toliko puta iznova prelazio! Komunikacija sa drustvom iz srednje se cesto svodila na razgovore o ovoj igri, gdje bi neko ko se random ukljuci ostao zbunjen: " Kad prodjes pored krcme one pravo ti je placenicki kamp, a desno ides prema manastiru i tamo te na ulazu doceka monah koji ti objasni da moras skupiti 1000 zlatika i dovesti zivu ovcu kako bi bio primljen u bratstvo". I sl. Treba spomenuti da je igra prepuna bagova koji su nekad kidali zivce, a nekad sam ih obozavao. Apsolutna sloboda je dozvoljena po citavoj mapi, tako da mozete, ukoliko ste ekstremno sretni, vidjeti neke dijelove svijeta na samom pocetku, a na koje ce vas igra odvesti pri kraju price. Kvestovi su, shodno prici, strasno zanimljivi, alovi jasno izgradjeni i harizmaticni, progres u igri pazljivo osmisljen i vizuelno docaran. Prvi nastavak izasao je 2001, drugi sledece godine, ali je graficki znatno napredniji. Sve u svemu, igra mog zivota!
http://www.piranha-bytes.com/gothic2/files/media/desktop/wp01_1024x768.jpg

Lord Gangarić
04.02.2015, 10:21
Igra neko ovo remek-delo ?

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--dW839kt2--/18j16ohq721mqjpg.jpg

manda
04.02.2015, 12:56
http://86bb71d19d3bcb79effc-d9e6924a0395cb1b5b9f03b7640d26eb.r91.cf1.rackcdn.c om/wp-content/uploads/2014/05/watch-dogs-aiden-pearce-wallpaper-646x363.jpg

Watch Dogs prejaka igra, nedavno je igrao, u zadnji deset godina nisam odigrao nista sem PES i dobio ovo i polako mic po mic presao, a nisam ni poceo da igram :D

Za razliku od drugih pucacina smisao igre da se prikradanjem i tiho rjesavas sve, naravno mozes uletiti kao budala onda ti se digne pola grada na glavu od policije i mafije( i to ima draz), na hiljadu nacina se moze preci zadatak, briljatna igra, malo zajebana, ali ide.
I sa masu tehnicko hakerski zajebancija, preko telefona mozes pola grada izgasiti i sjebati, ali treba znati i dobiti tu tehniku.

Evo jedan klipic :D

https://www.youtube.com/watch?v=DqoQG_XYF-8

Sandugp
04.02.2015, 13:05
Skyrim je VRH igra. Nisam je igrao, ali je burazer jedno vreme bio zaludjen opasno sa istom, pa sam nesto kod njega video. Ono sto sam video me odusevilo....
Inace glavni problem mi je vreme, tj nemanje vremena pa mnogo stvari koje bih igrao ne stizem.

Scouser
04.02.2015, 13:11
Igra neko ovo remek-delo ?

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--dW839kt2--/18j16ohq721mqjpg.jpg

Ala prvi put sam presao na brzinu main story i po koji side mission, a uz to sam igrao klasika mac i stit i to budzio. Posle sam prelazio sa luk i strelom, prebrutalno je, i skoro sam sve ocistio ali ostalo je dosta toga plus sam ove ekspanzije presao, uvek mi je instalirana kuci(jer sam u drugom gradu na studijama) i uvek mi dodje nesto da je opet pocnem igrati, meni jedna od najboljih ikad.

Ko nije presao Dark Souls, taj nije gejmer. Period. :biggrin:
Prvi deo sam presao, jedna od najboljih igrica ikad, ali izgubio sam 5 godina zivota zbog nerviranja, a i gamepad sam razbio. :biggrin:
Pravi old school igra, sad prelazim drugi mada nisam u mogucnosti jer nisam kuci.

Obozavam RPG! :)

Drunken Whaler
04.02.2015, 14:04
Uh, ne planiram da pisem sta sam sve presao jer je predugacak spisak, vise ni sam ne pamtim. Imao sam sve moguce konzole koje postoje tako da sam odigrao skoro sve sto vrijedi igrati. Sad da nabrajam po platformama omiljene igre opet ne ide, jer cu rizikovati da preskocim neke naslove, pa cu se fokusirati samo na omiljeni zanr i nabrojati igre koje su meni licno medju najboljim ikada.
Postapokalipsa, dakle survival horror sa ruinama, mutantima, mracnom atmosferom i eventualno dobrom pricom. Uzivam u takvim igrama.
-Stalker Call of Pripyat
-Stalker Shadow of Chernobyl
-Stalker Clear Sky
-Metro 2033
-Metro Last Light
-The Last of Us
-Fallout 3

Ima ih jos, ali ovo su najbolje. Takodje pomenuo bih i Spec Ops: The Line, mada igra nema nikakve veze sa ovim zanrom (vise spada u action adventure koji takodje obozavam) ali moze se reci da je postapokalipsa na lokalnom nivou, Dubai razoren pjescanom olujom. Igra je jedna od najboljih koje sam odigrao, kakve krajeve ima, bukvalno ti pukne glava razmisljajuci sta da uradis kad ti daju da biras, da ne spojlujem sada.

Takodje, ono sto obozavam su multiplayer igre. Sada igram uglavnom Battlefield, CoD Ghosts ili Medal of Honor Warfighter na konzoli, ali najbolje partije sam imao na CoD Modern Warfare 2 na PC-u, okupi se drustvo, povezemo se preko skype-a i nagrdimo se hahah, obozavao sam to.

Sve manje imam vremena za igre pa cu morati da se fokusiram samo na igre koje me bas privlace. Recimo u prethodnih par mjeseci nakupilo mi se 30 igara, a presao sam mozda dvije od ovih novijih, bukvalno nemam vremena a sve manje i volje da igram sve sto izadje. Planiram da uskoro uzmem PS4 The Order 1886 bundle i da ove godine igram uglavnom ekskluzive. Dakle The Order 1886, Bloodborne (sto je u stvari novi Dark Souls, rijesio sam da i ja predjem neki RPG kako treba), Uncharted 4, i eventualno uz to odigram jos Dying Light i The Witcher 3 npr i to je to. 5-6 igara uz jedan dobar multiplayer sasvim dovoljno za godinu dana, ne treba mi vise.

Neko je gore pomenuo Skyrim, igram ga povremeno, odlicna igra. Medjutim on je osmisljen tako da se na njega potrosi minimum 150-200 sati, jer u suprotnom ako ga igras na brzaka da bi samo presao main story neces vidjeti ni 10% onoga sto igra nudi. Ja naravno za to nemam vremena pa se drzim uglavnom story misija.

Jbg sad bih o mnogim igrama pisao nesto i preporucivao ali to niko nece citati :D

I jos ovo, igre na koje slabo ko obrati paznju a odlicne su:
-Journey (ps3)
-Valiant Hearts: The Great War
-Wolf Among Us
-Walking Dead Season 1
-Among The Sleep (odusevila me igra)

bice
04.02.2015, 14:10
Uh ja sam dosta igrica cepao,a najvise sam gotivio COD 1 i 2 naravno cepao sam i ove ostale do Black Ops 2 to je vec zahtevnija za moj komp ::)
MOH takodje,najvise sam gotivio ono iskrcavanje u Normandiji,znaci omiljena misija u MOH :biggrin:
War Craft III/Frozen Throne,i dan danas za mene igrica koja nece biti nikad prevazidjena definitivno,igram poneki put kad stignem po neku mapu,inace igram sam i custom kampanje koje su drugi ljudi pravili,i stvarno je vrhunski.
F1 challenge 1999-2002 kao neki GP,znaci Dejmon Hil,Edi Irvajn,Alonso u Minardiju,Kimi u Zauberu,Mika Hakinen itd,teska perverzija igrica bila :biggrin:
Cepam i dan danas CS 1.6,dobar sam mogu reci,ne ajbolji ali uvek pri vrhu :D
Ne znam da li je neko igrao jos Halo,DOOM 3,Painkiller,opasne igrice,ko nije igrao obavezno preporucujem :D
Dotu sam isto bio zaludjen jedno vreme,pa sam prestao,Garena riknula :biggrin:
Pes 6 neprejebiv bio,Fifu sam slabije igrao,ali Fifa 03/04 opasna igrica,igrao sam FM 14 nije los i verujem da ima jos dosta igrica ali ko ce se setiti :biggrin:

Lord Gangarić
04.02.2015, 15:26
Ne znam da li je neko igrao jos Halo,DOOM 3,Painkiller,opasne igrice,ko nije igrao obavezno preporucujem :D

Kad se samo setim sa ortakom celu noc pikanje Doom 3 sa zvucnicima pojacanim do kraja kakvo je to cepanje bilo :nhl:

Lord Aleksoni
04.02.2015, 15:29
Što se tiče CS težak sam noob kao Marić ..::) Ali volim da odigram to ali kada počnu ovi ostali da koriste čitove iznerviram se i prestajem da igram, toliko me to nervira da je to strašno. :biggrin:

Poslednje što sam onako dugo igrao je Saints Row IV, po meni odlična igra. Sada izašla neka verzija Saints Row: Gat out of Hell, nije loša. :)

Brajkula
04.02.2015, 15:41
Najjača satisfakcija ikada je bila FIFA98 SP Francuska, pa u dva igrača, jedan pika na tastaturi, drugi na mišu, ali ako nemaš miš sa more tastera, a tada ga gotovo niko nije imao onda možeš samo da dodaješ i šutiraš, nema da uklizaš već samo da ga napadaš stojeći, nema brzo trčanje, gorenje na mišu, ali opet satisfakcija. Plus imao i futsal da se pika u okvirau iste, ludilo.

Od starijih, šta znam Starcraft, Tiberan Sun, Settlers 3 i ne sećam sve više imena tih legendarnih strategija, Heroji naravno svi ti matori, da Diablo 2, otac igra svih očeva itd. itd.

l1m4r
04.02.2015, 15:45
Sram nas billo niko nije stavio do sada najjacu igru ikada!

http://flavorwire.files.wordpress.com/2009/12/200full-mortal-kombat-sega-genesis.jpg

Erik MK II
04.02.2015, 15:56
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/42/Dxcover.jpg

http://img.youtube.com/vi/a3__6BknDHc/hqdefault.jpg

Dale
04.02.2015, 16:12
Kao prvo, svaka cast za temu ! :D

Kao mali : Crash svaki moguci, kako sam uzivao u toj igrici samo ( mada ko normalan nije ) , Fighting force, PES svaki, Space jam, itd, itd..

Kasnije sam igrao CS kao manijak, izadje nas 15 napolje, budemo 20 minuta, kazemo jebo ovo hajmo kuci kanter igrati hahaha.. Need for speed svaki, daleko najbolji za mene Underground 2 ..

PES sam volio kao rijetko ko, to garantujem, isao sam po turnirima, jedno vrijeme me niko nije mogao dobiti, bukvalno, dolazili ljudi u igraonu da vide mogu li mene dobiti, Zlaja koji je bio u toj igraoni me zvao dnevno po par puta i govorio : Hajde, dosao ovaj ili onaj da vidi moze li te dobiti .. :D, osvojio sam jedan turnir od 2 na kojim sam ucestvovao.. Volio sam tu igricu samo tako, do prije 3-4 godine, kada vise fakat nisam mogao, jer je katastrofa, iz godine u godinu za mene sve gore.. Igrao sam i NFL, NHL, Smackdown vs RAW, Street fighter , Tekken 3, 4, 5 i jos milion igrica, ali ko ce se sad svega sjetiti. :D

Pucacine nikad nisam volio, niti sam ih igrao ( osim CS-a )..

U zadnje vrijeme na PS3 sam igrao : Fifu 15, NBA 2k15, Top spin 4 itd.. Sad kad sam kupio PS4 igram samo FIfu 15. Bogi i ja igramo co-op sezone zajedno i ne gubimo .. :D :cool:

Moram i San Andreas da dodam, i ta mi je bila draga samo tako.. Moguce da cu editovati ovaj post jos 1000 puta, kad god se sjetim neke koju sam igrao s nejverovatnim uzivanjem :)

Scouser
04.02.2015, 16:37
Kao prvo, svaka cast za temu ! :D

Kao mali : Crash svaki moguci, kako sam uzivao u toj igrici samo ( mada ko normalan nije ) , Fighting force, PES svaki, Space jam, itd, itd..

A Crash, ISS, Fighting Force, Tomb Raider, MoH, Spyro, Tenchu, itd... koji su to hitovi bili na PS1, jos uvek ga imam. Uhvati me nostalgija. :)

p4p1
04.02.2015, 16:54
I ja cepam pub povremeno. Gde pikas, koji server? Mozda se i "znamo"...:D

EPG I MILF, banem tu i tamo i na neke druge, ali ovo je neki standard. Znamo se sigurno ako igras na nekim od ta dva. :D

Sram nas billo niko nije stavio do sada najjacu igru ikada!

Naveo sam ga u listi :fct:

Haha, Chicken Invaders :D Kad pomenu vec F1, najjaci mi bio onaj deo gde se birao Alonso u Minardiju :D

Moglo bi to da se proba, sto da ne.. ako se skupimo :D

z0La
04.02.2015, 17:40
Uhhhh, Quake 3 Arena se cepala lepo u svoje vreme. Nas 10ak u igraoni, pa i online posle. Krvava pucacina...:D

https://www.youtube.com/watch?v=iPfaQJuWGvU

@p4p1 Slabo sam tamo pikao...:hm: Najvise sam na Maksnetu igrao, dok je bio dobar. Sad mozda malo na Freedomu....:)

Ricma
04.02.2015, 17:53
@manda

Kad vec igras stealth i svidja ti se, moras da predjes sve delove Splinter Cell i Dishonored.

@Iven Piper

Eh taj MW2, imao sam pirata i izaslo je milion apdejtova zbog kojih nisam mogao da igram MP i ubrzo milion lekova zbog kojih sam nastavio i tamo negde dok nije izasao AC2 za PC sam igrao.Ni u jednom drugom MP nisam dogurao tako daleko kao tu, 55 lvl i nisam imao vise.Najvise sam voleo brazilske favele i ona mapa sa gradilistem.Smor su mi bile kancelarije.Jedini sam bio u svom okruzenju koji je imao strpljenja da igra MP.

@Ajkula

Moras da igras Starcraft 2,Wings of Liberty i Heart of Swarm.Ovu prvu sam igrao i bila mi je druga najomiljenija u 2010 godini, Mass Effect 2 mi je bio prvi.Heart of Swarm jos nisam, ali mi je u planu.Kontam da ce Legacy of Void da izadje 2016.

@Aleksa

Slazem se, citeri su najgora vrsta ljudi. :D

MoH iz nekog razloga nisam aktivno igrao, uglavnom zbog toga zato sto nisam igrao prethodne delove nisam imao neku preteranu zelju da je kupim kod pirata.Nisam tako ni COD2, ali sam nakon cetvorke odigrao sve prethodne delove, keca sam jedino igrao pre toga u igraonici.

U prethodnom postu sam spomenuo fudbal, dok sam bio sedmi
Danas razmisljam koji mi je bio najomiljeniji nivo u FPS-u i dosao sam do zakljucka da je to Core iz Crysis-a.Vecina ljudi ce da kaze da ih je najvise nervirao zato sto su lutali nekoliko sati i mrzelo ih je da prelaze zato sto nisu znali gde im se nalazi glava, ja neam pojma kako sam taj nivo zavrsio u ekspresnom roku iako sam se osecao na momente pogubljeno a tome je meni barem najveca draz a nikad ne znas kada ce vanzemaljci da te napadnu tako da je radio adrenalin.Warhead kao ekspanzija mi je najomiljenija u tom serijalu, Psycho ubedljivo najjaci lik.Tek tada sam poceo vise da kombinujem odelo, vise sam koristio maximum strength i speed.Veci deo keca sam igrao samo sa Max Armor i cudno mi je kako sam imao stpljenja da prelazim posto je trebalo nekoliko metara vise da ubijem protivnike.Kapiram da vecina nije osetila car keca kao i ja.I'm British, you muppet!:biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=xLu8lZwRdQk
https://www.youtube.com/watch?v=r4Ise6hz6CU

Jedan od boljih igara iz prosle decenije mi je Bishock.Fantasticna atmosfera, dosta upecatljivih scena, lesevi, Raptor, Big Daddy...bukvalno sam se uvukao u taj svet.Odlicna kombinacija FPS-a i RPG-a.Veoma duboka i ozbiljna prica.Verovatno bi mi se sada ne bi svidela zato sto je previse monotona i repetitivna, ali tada kada sam imao 16 godina je ostavila jak utisak.Nisam jos igrao Infinity.Jos od recenzije koju sam procitao 2007, znao sam da joj je uzor bio System Shock 2.

Brajkula
04.02.2015, 18:00
@Ajkula

Moras da igras Starcraft 2,Wings of Liberty i Heart of Swarm.Ovu prvu sam igrao i bila mi je druga najomiljenija u 2010 godini, Mass Effect 2 mi je bio prvi.Heart of Swarm jos nisam, ali mi je u planu.Kontam da ce Legacy of Void da izadje 2016.

Igrao obe, dobra priča i gorivno što su ostavili gotvo čitav stari gameplay uz dodavanje nekih robotića. Odlična priča i msm da je izašao i treći deo samo čekam pirata naravno

https://www.youtube.com/watch?v=NlHCTYwDt4k

Ricma
04.02.2015, 18:04
Pise da bi beta trebala da izadje uskoro, u prvoj polovini ove godine.Mozda izadje do kraja godine, ali ne verujem da ce da pozuruju sa izlaskom tako da ocekujem sledece godine.

Heat
04.02.2015, 18:09
Sto se tice CS-a nema veceg amatera od mene, koliko sam sati proveo a nikad da naucim hahah :D Zna li neko neki kvalitetan server da odigram ponekad?
Inace, igra li iko SAMPa ovdje? Da mi preporuci neki dobar server?

Brajkula
04.02.2015, 18:12
Pise da bi beta trebala da izadje uskoro, u prvoj polovini ove godine.Mozda izadje do kraja godine, ali ne verujem da ce da pozuruju sa izlaskom tako da ocekujem sledece godine.

Pojma nemam. Inale ja sam pričao o starim igrama, tek kada sam se dokopao prvog kompa, cenila moja glava luda da je taj tekst za ovu temu, kad ono uopšteno o igrama :D

Od novih Asasin igrao sam sve zaključno sa Black Flag-om, posle više ne može komp da mi izdrži.

Mada naravno FM neprevaziđena igra ikada, ali ona ima zasebnu temu da ne pretrpavamo.

Ricma
04.02.2015, 18:13
Igrao ja pre par godina najvise DeathMatch dok nije izasao GTA IV, moraces na neki strani(citaj americki) forum posto cisto sumnjam da postoji bilo koja aktivna tema u regionu gde se aktivno pise o SAMP.

Od kada sam otvorio novu temu, pojavila mi se zelja za AC III.Mogao bih za par dana da krenem. :DGledao danas na yt top 10/25/50 igara u poslednjih 7 godina i to u vise zanrova za razlicit vremenski period(2008-2013, 2012, 2013 i 2014 posebno).

Heat
04.02.2015, 18:18
Ma nasao sam 2,3 solidna RP servera sa nasih prostora, ali jednostavno mi dosadi nakon 2,3 dana.. Previse monotoni serveri..

Ognjen
04.02.2015, 18:54
Prva tri dijela Assassin's Creed-a sam prešao, Revelations krenuo ali evo već duže vrijeme nikako da nastavim. Naravno u planu je i Assassin's Creed III, samo je pitanje kada ću naći vremena za to. Mislim da će mi komp moći iznijeti i Black Flag dok ovaj najnoviji AC moja mašina sigurno neće moći pokrenuti. :D

Što je tiče Splinter Cell-a, svima bih preporučio. Posebno oni koji vole stealth. Prva 4 dijela su završena, ostaju mi još Conviction i Blacklist.

Davno, davno sam igrao Max Payne, baš sam volio tu igricu.

Što se NFS-a tiče, naravno Most Wanted ubjedljivo najjači. Još sam ozbiljnije igrao dva Underground-a.

PES je uvijek instaliran i u zavisnosti od raspoloženja se igra. :D

bice
04.02.2015, 19:00
Assasin Creed nisam nikad gotivio,to moj cale zaludjen za tu igricu,evo svako vece kad sedne na komp cepa Revelation,iako je presao jednom igricu,igra opet ja ga pitam "Alo covece presao si igricu sta radis opet",a on mi odgovara,pa zanimljivo mi,u isto vreme me nervira sto je ovako losa pokretljivost(prevelika osetljivost i neuhvatljiv lik) a nisam resio ove sitne misije pa igram.A dosta puta me terao da mu prevodim sta mu se trazi u misiji :biggrin:

Drunken Whaler
04.02.2015, 19:17
@Ricma

Jesi igrao Bioshock Infinite? Totalni kontrast u odnosu na prva dva dijela, Kolumbija grad na nebu, umjestu Big Daddya gore je onaj Songbird, fantasticna igra. Samo sto je prica mindblowing, rijetko ko ukapira sta se zaista desilo na kraju.

CoD MW2 mp je legendaran, obozavao sam 3rd person mod, nesto najbolje sto sam igrao do sada. Upadnemo drugovi i ja medju ono zbunje sa snajperima (Wasteland staza), stavimo prigusivace i skidamo one likove a da nemaju pojma dje smo. :) 3rd person demolition je bio strasan, narocito na onoj najmanjoj mapi (Rust cini mi se), kakav bi tu haos nastao jao. Ali zajebancija je uvijek bila dobra, organizujemo udruzeno trolovanje odredjenih osoba, ono izludimo ih maksimalno :D

Ovako na konzoli je drugacije jer moji drugovi preferiraju PC, ali opet desi se nekad neka dobra partija sa random likovima.

EDIT: AC III je najgori AC, ko je planirao da ga igra nek' batali. Istorijski period je dobar ali mehanika katastrofa, gameplay nikakav, na svakih par minuta ide cut scena. Igrajte Black Flag ako vam je do AC, ili ovaj novi Rogue.
Unity sam nabavio za ps4 jer sam uhvatio bas neko zesce snizenje za praznike. Jedva cekam da ga pocnem, obozavam francusku revolucije i generalno taj period.

BTW ovr godine izlazi AC Victory, smjesten u Vicotrian London :)

Powerslave
05.02.2015, 00:49
Baldur's Gate

RPG dragulj za koji je zasluzan BioWare. Prva igra koja je koristila cuveni Infinity Engine i Advanced Dungeons&Dragons pravila i igra koja te davne 1998. postavila standarde RPG zanra. Smjestena u cuveni Forgotten Realms univerzum, donosi toliko likova, zadataka, okreta i preokreta da je za prelazenje potrebno nekih 100 sati. E sad, to je relativno jer je nekome sigurno trebalo i duplo vise vremena :biggrin: Posto se koriste AD&D pravila, da bi presli ovu igru potrebno je poznavati ta pravila pa je tako vjerovatno i nemoguce preci igru bez nekog znanja. U to vrijeme su ljudi mislili da nesto tako dobro nikada nece biti nadmaseno, ali je BioWare sve demantovao jer je dvije godine kasnije izasao Baldur's Gate 2: Shadows of Amn

E upravo ta "dvojka" je nadmasila prvi dio bukvalno u svemu. Dvojka se smatra "biblijom" RPG zanra... i ako mene pitate, sa punim pravom. Zajedno sa ekspanzijom (Throne of Bhaal), donosi nekih 300 sati igre. Naravno, AD&D pravila su se pobrinula da kao i u jedinici svaka odluka ima tezinu i da sve ucinjeno vuce posledice... isti slucaj kao i sa Planescape-om. Razlika je u tome sto je Planescape prije svega umjetnicka igra pa bitke nisu bile toliko zahtjevne a cesto se mogu i izbjeci ako dijalog "odigrate" kako treba i ako ste tamo negdje prije toga uradili nesto sto je omogucilo vas izbor. Toga ima i u BG 1&2 ali u manjoj mjeri. u BG-u nijedna bitka nije bezazlena, a ima ih koliko volis. Desavalo mi se da po nekoliko sati spremam taktiku i da ga na kraju ispusim. Ogroman svijet je u pitanju i nikad se ne zna na sta sve mozes da naletis. Zalutas negdje gdje nisi smio i odma najebes :biggrin: Ubije te radoznalost :D Neke situacije tipa "opa, vidi kovceg! bice da je pun strasnih stvari i zlata" - otvoris ga i pokojni si. Vidi neki stari sarkofag - cacnes ga da vidis ima li sto tamo, izadje Lich i na*ebe ti se mile majke. Mislis da imas problem sa nekom bogatom dzukelom koja te je uvukukla u razna sranja i jbg oces da istjeras pravdu... taman pomislis da si ga satjerao u cosak i da ces da ga se dokopas...

ispostavi se da je taj gad ustvari zmaj kojem je toliko dosadno da ti je sva ta sranja natovario samo da bi se malo poigrao... i onda ukapiras da mu nisi dorastao i odes kuci podvijenog repa u nadi da ces i ti jednog dana biti dovoljno veliko mudo da bi mogao da ga ubijes... vracao sam se ja nekoliko puta :biggrin: na kraju je i on pao :)

http://www.heroicfantasygames.com/BG2/13.jpg

Upadnes u tvrdjavu koja je puna pomamljenih trolova koje mozes da ubijes samo ako ih zapalis... Katakombe ispod groblja koje su onako usput naseljene vampirima koji tu imaju svoje carstvo i tome slicno. Odlicna prica, odlicni likovi, ogroman svijet, misterije, spletke, raznorazna cudovista i utvare, ratovi... Epska fantastika i RPG na vrhuncu.

I Baldur's Gate ima manu... oduzima zivot :biggrin:

BG1 sam presao dva puta, a BG 2 samo jednom. Zaletio sam se ja jos jednom prije godinu-dvije ali sam stao posle nekih 50-ak sati jer sam ukapirao da fakultet i ostalo ide nizbrdo :biggrin: Velika mi je zelja da se vratim u taj svijet jer sam siguran da prvim prelazenjem nisam sve pronjuskao. Naravno, sa tolikim brojem klasa, kompanjona i izbora uvijek je novo iskustvo. Samo cekam neki period kad necu imati apsolutno nikakvih aktivnosti i obaveza, pa da ga BG2 prespartam ponovo, ali ovoga puta uzduz i poprijeko.

Od BG2 na ovamo, BioWare i ostali su se trudili da naprave RPG koji ce biti takve klase. Po mom skromnom misljenju, niko nije uspio. Za mene, najbolji RPG svih vremena.

l1m4r
05.02.2015, 00:56
Sto se CSa tice ko nije igrao na KaraVozdu tamo od 2008 do 2010 nije nista uradio!! :D. SoS (Seljak ostaje seljak) :D. Kako su se zvali oni sajtovi Trijade?! :D

bice
05.02.2015, 00:57
Bioshok 2 sam cepao,opasna igrica i neumoljivi Big Daddy,moram da skinem Infinite cuo sam da je opak ::)

Powerslave
05.02.2015, 02:20
Morao sam Baldur's Gate da ispotujem zasebnim postom :)

Kao i svako normalno dijete, jel' :biggrin: gazio sam se od igrica. Ispratio se svaki fudbal(PES6 definitivno najbolji) i hokej koji su PS1 i PS2 omogucili :) Crash mi je bio omiljeni :) Sve djelove na PS1 sam presao... a pod stare dane su se sa drustvom redovno peglale Crash trke :D

GTAIII mi je tad bio fascinantan... to je bilo ono "ihaaa mogu da radim sto ocu" :D A Vice City mi je bio i ostao omiljeni GTA. Muzike u trojci se stvarno ne sjecam, ali Vice City i San Andreas su imali vrhunsku muziku. Presao sam oba i proveo sate i sate glupirajuci se po onim gradovima :D Bolje sam poznavao one gradice nego svoj kvart :biggrin:

I NFS je obiljezio jedan period mog djetinjstva :) Hot Pursuit 2, Underground 2 i Most Wanted su mi bili najbolji :D Poslednji NFS koji sam igrao je bio Carbon koji mi se i nije nesto svidio.

CS i nisam nesto puno igrao. Gazili smo se u osnovnoj... mislim da ga od osnovne pa do danas nisam igrao vise od 10 puta. Igrao se tada i Half-Life i Quake i CoD i Battlefield ali je sve to nekako zamrlo kad su ekipe prestale da vise po igraonicama :D Poceli da jurimo zene :biggrin:

Serious Sam ihaaa sta je ono bilo :D

Ja sam se bukvalno podigao u igraonici. WarCraft i Frozen Throne su se igrali 24/7 :D Od osnovnih mapa, preko cuvenih Koridora, pa na kraju DoTA... koju i dan danas igram :biggrin: Bjese to neko srecno vrijeme :) StarCraft, Generals, Age of Empires... Age of Mitology, Rise of Nations... Uh, onda Heroji 3... koliko sam tu sati ubio majko mila :D

Civilization serijal. Trojka mi i dalje omiljena :) Onda Total War serijal...

Ja obozavam i piont&click avanture a od takvih igara, Monkey Island mi je najmiliji. Bas sam ljetos opeglao onaj rimejk :) Myst, Broken Sword... bilo je tu vrhunskih igara.

Kad bi morao da izdvojim jednu igru iz tog perioda kad sam bio mladji, to bi bio Diablo 2. Presao sam ga ne znam ni ja koliko puta :D sa svim klasama, ali mi je Paladin bio omiljeni. Koliko je miseva potroseno klikajuci lijevi klik do smrti :D Kakva je ono institucija od igre :fct: Predjes ga jednom, pa onda imas jos dva puta isto samo druga tezina. Dovedes lika do 80 i nekog levela i samo krljas hiljade i hiljade kripova dok ne skupis sve djelove za onaj set :D Pa ja sam kao dijete imao traume od Duriela i one njegove pecine :biggrin:

Od RPG-a sam igrao sve i svasta :D Ima nekih koje sam propustio ali mislim da sam odigrao sve sto je valjalo :) Jos jedna legendarna igra iz tog perioda ranih 2000-ih je Gothic 2. To mi je i danas jedna od omiljenih. Kakav KOTOR, Oblivion, kakav Skyrim, Gothic 2 je institucija! Ono je meni tada bilo nevidjeno.. llutas po onim sumetinama, skupljas biljke i odjednom te pojuri onaj ogromni ork i ti bjezzz put gradica :D Jednom me je cerao neki golem skroz do grada i na kraju pobio sve u gradu :biggrin: Sjecam se da sam jednom zapicio bio negdje gore skroz sjeverno i naisao na ogromnu pecinu sa ogromnim trolom ili sta je vec bio. Pojurio me on i ja se zavucem u neke krse tamo i on se zaglavi i nije mogao da me udara..tj da me udari posto bi me vjerovatno iz jednog udarca usmrtio :biggrin: I ja ga onako smecarski tucem nekom mojom drvenjacom jedno sat vremena dok ga nisam ubio :D Dobio grdilo exp-a i neko mudo-oruzje koje nisam mogao da stavim jer sam bio nejak :D Evo mi ga u fioci Gold Edition :)

E onda je doslo doba MMORPG-a. Krenulo se jos u osnovnoj sa Lineage 2. Cijela se Podgorica unistavala od toga. Klanovi, ratovi, prepucavanja... jurili se oko onih sela da se koljemo :D Ta je igrica u tom periodu 2005-2007 obiljezila pojam MMO u Crnoj Gori. WoW je kod nas preuzeo tek kad su se ljudi ovoga zasitili. Naravno, ima ih jos koji i dalje igraju L2 :) Ja sam prije prelaska na WoW igrao L2 i GuildWars uporedo a imao sam i izlet u Everquest nekih mjesec dana :D Na WoW sam presao na ljeto 2007. Igrao ga nekih 3-4 mjeseca i batalio. Onda sam se dokopao Lord Of The Rings Online i tu ulozio neka 3-4 mjeseca, pa se vratio na WoW :D Nikad nisam bio neki hard-core sto se tice MMO-a nego sam igrao po 2-3 sata dnevno :)To je sve bilo u srednjoj skoli... redjaju se jedinice, ali ono.. boli te uvo imas preca posla u virtuelnom svijetu :biggrin: Batalio sam WoW taman pred izlazak WotLK ekspanzije, i posvetio se LOTRO-u. U LOTRO sam ulozio najvise truda i para :D Igrao sam ga do prije 2 godine. Nisam stalno bio aktivan. Pravio sam pauze po mjesec-dva ali sam se stalno vracao :D Od svih MMO-a, u LOTRO-u mi je nekako najljepse bilo :)

Zbog MMO-a sam i batalio da igram normalne igre. Od 2007. na ovamo mogu na prste da nabrojim igre koje sam igrao. The Witcher 1 i 2 su svakako najbolje nesto sto sam igrao a da je izaslo u poslednjih 10 godina. Veliki sam fanatik kada je ovaj vjestac u pitanju i jedva cekam treci dio(kakav god treci da bude, jedinica ce mi i dalje biti omiljena :) ) Fallout 3 i Fallout:New Vegas, BioShock i BioShock2,Mass Effect mi se isto svidio, s tim sto mi je prvi dio najbolji, a poslednji najgori. Dragon Age je bio dobar... drugi dio k*rca ne valja. Cuo sam da je i Divinity: Original Sin odlican pa cu i njega vjerovatno odigrati u toku godine. Propustio sam Dark Souls, ali i to cu provjeriti nekad.

Mislim da je posednje sto sam igrao Alan Wake. Bas dobra igra. Zanimljiva prica, dobar soundtrack, dobra stmosfera, fino izgleda... nije nesto ni duga. Svakako je preporucujem :)

Sandugp
05.02.2015, 06:28
E da Powerslave, sto se tice Diabla 2 dovoljno je da drzis levi taster misa (ili desni bem li ga ne mogu da se setim na koji bije) i lik konstantno udara. Nepotrebno je kliktati kao nenormalan, ali mnogo ljudi to radi :biggrin:

Ricma
05.02.2015, 06:48
Od SS mislim da sam presao First Encounter i dvojku.Second mislim da sam igrao malo u igraonici ili sam pomesao sa First Encounter. :DMislim da se radnja prvog dela desavala u Egiptu. Od osnovne ga nisam igrao, bese to veoma zarazna igra.To bi mi bila medju prvim igrama da nemam sta da igram.:D

Ja sam pokusao Alan Wake, ali izgleda da mi ne lezi taj zanr.Prvo sto mi je komp s vremena na vreme zapinjao(cini mi se da je bila lose optimizovana igra ili neki problem sa atijevim grafickim karticama), a drugo sto sam se smorio sto svaki put moram da palim lampu zbog The Taken-a.Bilo mi je smor raditi to stalno i previse monotona.Neke igre prelazim cisto da odvrtim pricu ili da i pored svih mana koje je cini manje igrivom da je predjem, ali jednom kada napravim kratku pauzu vise ni ne zelim da je igram uopste.:biggrin:Alan Wake je bio kombinacija ova dva(imao sam dovoljno strpljenja posto sam slicne igre prelazio, pa ako sam mogao to mogu i ovo) i zbog toga sto sam napravio prinudnu malu pauzu koju nisam svakako zeleo da pravim, posle sam ga zabatalio.

Sandugp
05.02.2015, 07:06
Vidim da niko nije pomenuo NWN (Neverwinter Nights). Verujem da svi znate o cemu pisem, tako da ne bih da opisujem. Mislim da sam jednom tricavih 17 sati uzastopno proveo za tom igrom :facepalm::facepalm::facepalm:
Baldurs je vrh (uz tu igru sam proveo sate i sate, moracu da je skinem i odigram ponovo cim uhvatim vremena, sada ste me naprzili :biggrin:) a i Dragon Age takodje. Jeste jedinica bolj, ali sam ja i dvojku igrao. Jos sam imao neki golden edition za keca sa dve ekspanzije i jos nekim dodatnim misijama i delovima sveta, znaci ludilo.
Power; upravo se "cepam" od smeha dok citam kako si zaglavljenog trolca ubio drvenjacom u Gotiku :rofl::rofl::rofl:

l1m4r
05.02.2015, 10:25
Sandugp ti si proveo na tome, ja na FM08. Seo sam da igram posle rucka sledece cega se secam jeste da je svanulo:facepalm::facepalm::facepalm::biggrin:.

30+ sezona sa Zvezdom! :D

Posle Diabla sve igrice mi nemaju smisla. :biggrin: Sva sreca da mi je komp rusevina iz srednjeg veka inace bi se fax zavrsio nikada :D

I da Far Cry 1 i 2. Dvojka manje kec je brutalan :D

Sandugp
05.02.2015, 10:43
Sandugp ti si proveo na tome, ja na FM08. Seo sam da igram posle rucka sledece cega se secam jeste da je svanulo:facepalm::facepalm::facepalm::biggrin:.

30+ sezona sa Zvezdom! :D

Posle Diabla sve igrice mi nemaju smisla. :biggrin: Sva sreca da mi je komp rusevina iz srednjeg veka inace bi se fax zavrsio nikada :D

Sto se tice menadzera najvise vrememena sam proveo na dobrom starom 01/02 .... Tada sam bio klinac (19 god) naprzen na fudbal samo tako pa se igralo mnogo. Nisam nikada isao 30+ sezona, ALI sam sa Napolijem (koji je tada bio drugoligas) nagurao 10+ sezona i stvorio ZVER u Evropi. Secam se i zanimljive igre "sedam sestara". Naime 6 drugara i ja uzmemo 7 najjacih klubova italijanske lige - KAKVO JE TO KRLJANJE BILO...

l1m4r
05.02.2015, 10:54
Ne mogu da se setim koga sam sve vodio na fm. Zvezda, Mancester, Parma, Inter, Saut, Notingem Forest, Wotford, Vulver, Ajax, Dortmund, Bajern, Porto, Atletiko, Espanjol, Real, Anderleht, Lyon, mora da sam nekog zaboravio :D. Tu nisu bili sati u pitanju, tu su godine u pitanju koliko sam ih potrosio! :D

Ali je najjace od svega uzeti Ekselzior u holandiji, budzet 12k evra :D

Lord Gangarić
05.02.2015, 11:45
Ja u gotovo svakom sejvu kada se ispišam sa Arsenalom uzmem Bilbao i sa njim puknem 10 sezona , samo domaći igrači njihova škola itd , bukvalno dodje kao hard mode :)

l1m4r
05.02.2015, 11:49
Ja u gotovo svakom sejvu kada se ispišam sa Arsenalom uzmem Bilbao i sa njim puknem 10 sezona , samo domaći igrači njihova škola itd , bukvalno dodje kao hard mode :)

Radio to sa Zvezdom :D. Nema akcije koju nisam radio :D

Abel
05.02.2015, 12:44
http://img.gamefaqs.net/box/2/7/4/43274_front.jpg

http://www.mobygames.com/images/shots/l/225011-premier-manager-97-windows-screenshot-title-screen-s.png

http://thisismyjoystick.com/wp-content/uploads/2011/10/225014-premier-manager-97-windows-screenshot-the-manager-menu-is.png

:cool:

Ricma
05.02.2015, 13:15

Dvojka dosta losija, ubija u pojam sto na svakih pola sata moram da popravljam kola jer svaki put kada prolazis protiv Afrikanaca izbuse ti auto posteno i jednu te istu proceduru ponavljas na svakih pola sata, a mozda i krace.Prilicno dosadna igra, pogotovo kada ti se pokvari oruzje a tek si ga malo koristio.Prica mi je bila osrednja.Mapa mi je bila prevelika, nema tu puno sta da istrazujes.

Sandugp
05.02.2015, 13:20
Opa 97-ica, prvi koji sam igrao ja bila 96-ica i to na playstationu. Kada se samo setim. Rondaldo ubedljivo najbolji igrac, za njim Del Pijero, pa Zidan, pa ostali. Postojala samo Engleska premijer i prva liga (ne secam se da li je bilo i nizih) i Italijanska serija A i B. I naravno mnogi veliki evropski klubovi iz drugih liga su bili prisutni zbog LS ... Kada se samo setim :cool:

Powerslave
05.02.2015, 15:07
E da Powerslave, sto se tice Diabla 2 dovoljno je da drzis levi taster misa (ili desni bem li ga ne mogu da se setim na koji bije) i lik konstantno udara. Nepotrebno je kliktati kao nenormalan, ali mnogo ljudi to radi :biggrin:

No shit Sherlock!? :biggrin: Aj mi reci molim te, kad si tukao nekog boss-a, jesi li drzao klik ili si klikao po njemu kao manit? :D Obicno se situacija na ekranu prenese na refleks u prstu :D pa imas osjecaj ako brze i jace klikas da ces ga brze sahraniti :biggrin:

Prvi NWN sam probao i batalio posle nekoliko sati. Dvojka mi se mnogo vise svidjela i ako je bila i bagovita i na periode dosadna ali je imala neki smek :) Odigrao sam original i MOTB.. tu sam stao :) Svakako jedan od najboljih RPG-ova svoje generacije.

Heat
05.02.2015, 15:20

Isto kao i ja sto nekad uradim.. PES se nakon 3,4 mjeseca savlada pa igranje na superstar dodje kao rutina, ali jednostavno zadam nekad neka pravila sebi i bude dosta teze..

Sjecam se na PES 13 sam poceo sa Unitedom ML ali oni bezvezni igraci i stavio sam pravilo samo igraci do 22 godine da mogu kupiti i za 5,6 sezona harao.. Kad se sjetim sta sam od Cabelle samo uradio, kakva zvijer :D

Brajkula
05.02.2015, 15:34
Sto se tice menadzera najvise vrememena sam proveo na dobrom starom 01/02 .... Tada sam bio klinac (19 god) naprzen na fudbal samo tako pa se igralo mnogo. Nisam nikada isao 30+ sezona, ALI sam sa Napolijem (koji je tada bio drugoligas) nagurao 10+ sezona i stvorio ZVER u Evropi. Secam se i zanimljive igre "sedam sestara". Naime 6 drugara i ja uzmemo 7 najjacih klubova italijanske lige - KAKVO JE TO KRLJANJE BILO...

Tad je bio Čempionšip menadžer, tako se zvao, ceo gemplej ukrali ovi sa FM-a.

bice
05.02.2015, 15:48
Stronghold igrica bila isto vrhunska,ja sam obozavao Stronghol Crusader,redovno sam pikao sa drugarom preko mreze,nas dvojica na njih 6 a sve smo najjace stavljali,bilo uvek gusto ali smo dobijali ::)

Brajkula
05.02.2015, 15:52
Stronghold igrica bila isto vrhunska,ja sam obozavao Stronghol Crusader,redovno sam pikao sa drugarom preko mreze,nas dvojica na njih 6 a sve smo najjace stavljali,bilo uvek gusto ali smo dobijali ::)

Krusejder je smarački. Prvi Stronghold i poslednji Stronghold 3 su keva, postoji neka priča, rasplet događaja, kamanja odlična. Ovaj Crusader je kao da igram čoveče ne ljuti se sa onim mapama.

bice
05.02.2015, 16:08
Ja sam rekao da je vrhunska zbog igre u mrezi sa drugarom,sto se kampanje tice nisam odusevljen bio.Stornghold 3 ima odlicnu kampanju ali sam vise cepao Crusader zbog te LAN igre.

Indigo
05.02.2015, 17:09
Sve je pocelo sa Fifom ne znam koje godine na Soniju, sibao sam i dan i noc, popustio u skoli moji me hteli ubiti.
Kada se preslo na komp obavezno sam imao instalirano i Pes i Fifu. Mada sam nekako najvise ostao vezan za Pes6 i njihovu "sjajnu" master ligu gde sam sa PSG-om pisao po sirotinji uz Hamsuna, Mirandu i ostale superstarove :D

Sto se tice sportskih simulacija NBA 2003 i NBA 2009, nekako sam ih najvise przio.

FM2005 je prvi koji sam igrao koliko se secam. Uzeo sam Celzi i igrao do 2034 :D Postao sam otac i majka svetskog fudbala. Patrick dos Santos (ST) momce sa ostrva Jamajke, pakleni regen koji je unistavao, 25+ golova po sezoni.

FM2008 mozda i najbolji iz te price, mozda i najbolji. I sada se razmisljam da ga ponovo skinem :D

Posto sam pre dosta pratio biciklizam, najvise Djiro, Vueltu i Tur naravno da se igrala i najbolja a mozda i jedina cycling simuacija iliti Cycling manager sve od 2003 i jako loseg engina sa fatalnim bugovima gde su oni koji ne zavrse trku uvek bili prebacivani na vodeca mesta u generalnom.

Sto se tice Wow-a nikada ga nisam nesto preterano gotivio.
Ai sam zato kidao Stronghold, Settlers 2,3.... Rise of Nations, Age of Empires, Civilizaciju, kao i Rome total war itd.
Cak sam igrao i Stronghold legends gde ima i zmajeva, vestica i ko zna kakvih djavola :D

Takodje jedna od omiljenih mi je bila i Sid meiers pirates, jer sam se uvek lozio na gusare, zakopana blaga, Crnobradog, Magelana, Vespucija. Imas brod i plovis po Karibima, pljackas, otimas xD

Posto sam zaludjenik filmovima, jednog dana ukucah na guglu "best pc games about movies" i naravno izbaci mi legendarnu igricu The movies, gde imas svoj studio i kreces od 1920 godine. Crno beli filmovi, scenaristi, gradis scene, poboljsavas studio lot, zvezdama kupujes kola, postprodukcija, mogucnost odmladjivanja glumaca uz pomoc estetskih zahvata i naravno takmicenje za Oskara...
Malo je jedan post :D

Erik MK II
05.02.2015, 17:45
Moja gaming iskustva su pocela ovom gromadom.

https://www.youtube.com/watch?v=Xv20j8ChtRY

Brajkula
05.02.2015, 17:58
Takodje jedna od omiljenih mi je bila i Sid meiers pirates, jer sam se uvek lozio na gusare, zakopana blaga, Crnobradog, Magelana, Vespucija. Imas brod i plovis po Karibima, pljackas, otimas xD

Igraj AC4 i AC4 Black flag. ::)

Sandugp
05.02.2015, 18:20
No shit Sherlock!? :biggrin: Aj mi reci molim te, kad si tukao nekog boss-a, jesi li drzao klik ili si klikao po njemu kao manit? :D Obicno se situacija na ekranu prenese na refleks u prstu :D pa imas osjecaj ako brze i jace klikas da ces ga brze sahraniti :biggrin:

Prvi NWN sam probao i batalio posle nekoliko sati. Dvojka mi se mnogo vise svidjela i ako je bila i bagovita i na periode dosadna ali je imala neki smek :) Odigrao sam original i MOTB.. tu sam stao :) Svakako jedan od najboljih RPG-ova svoje generacije.

U startu sam klikao kao majmun, ali sam brzo skontao kakav sam balvan bio :biggrin: u sustini istina je da imas taj osecaj, ali to je samo osecaj :biggrin::biggrin:
Brajkula : jeste championship, ali su se podelili 2003 valjda i tada je nstao footbal manager. Valjda su bili sa eidos interactive-om (ovi sto su izdavali Laru) pa se posle raspali ....
I jesu slepci sve pokrali, opasan menadzer je bio, mislim da i dan danas mogu da se nadju patch-evi sa novim sezonama za tu staru odlicnu igru.

Ricma
05.02.2015, 19:24
To kliktanje me podseti na Robin Hood:Legend of Sherwood.Jedna od mojih prvih igara, i ja sam tako do besvesti pokrio kako bi RH i moji saborci sto pre savladali strazu.:DPosle nje mislim da uopste nisam zalazio u taj zanr point&click adventure.
Prve 3 igre koji sam igrao su bile:FIFA World Cup 2012, Amazing Key(jedna mala igra koju je cale doneo sa posla), Petar Pan, Robin Hud i NFS:Hot Pursuit.NFS se secam da sam poceo da przim od leta 2013, komp sam dobio februara pa sam stalno rotirao ove 4 igre.AK nisam ni mogao da obrnem zato sto sam za druge nivoe trebao da platim pa kada sam presao poslednji nivo koji je bio besplatan sam se pozabavio drugim igrama.Ni za jednu od ove tri igre se ne secam da sam presao, posto ne verujem da sam tada znao da upravljam brzim kolima kao sto su Lambordzini ili Porse kao najbrzim vozilima u igri i mislim da sam to tek presao 2005.Ne secam se ni za ove dve da li sam ih obrnuo, oba kraja su mi u magli.Od jeseni 2003 sam nabacio jedno 10 igara, ne secam se da sam imao ikada dilema u zivotu nego tada sta da startujem.Imao sam Praetorians, Age of Mithology, Stronghold Crusader, FIFA 2004, NBA 2003, NBA 2004, NHL 2004, Delta Force: Black Hawk Down, Wolfenstein i Serious Sam.Svaki dan nesto drugo igram, jedino sam u hokeju i nba uspeo da uspostavim neki kontinuitet.

Kad se setim kao klinac, razmenjujem diskove sa celim komsilukom, isto vazi i za filmove mada toga je bilo manje i to su bili uglavnom oni najpopularniji.Neki put sam razmenio zato sto mi je cale trazio.Sav presrecan kada naletim na neku igru koja mi deluje poznato zato sto sam od nekog cuo.Svoje prve korake u strategijama sam napravio u Crusaderu i AoM, bio sam nekoliko meseci nubina pa sam igrao skirmish do besvesti, uopste mi tada nije dosadilo.Izmenjao sam sve zive protivnike.Posle nekog vremena kada sam se izvezbao sam presao AoM, dok u Crusader-u nikad nisam ni pokusao da predjem 3 Skorpiona.Bese tada dobro vreme sto nisam znao puno za igre, pa sam ove igrao po nekoliko meseci.2003 sam igrao do 2007 i pored toga sto je imao sta roster, uglavnom sam isao da svaki tim draftuje pa sam imao Dzordana u Supersoniksima.Cale mi zabranio skoro godinu ipo dana da igram GTA(III sam igrao mislim tamo na jesen 2003 i to je kratko trajalo, SA sam krenuo krajem juna 2005) kada je video kako se izivljavam na slucajnim prolaznicima.Boze, koji sam tada bio sadista.Povremeno sam se drao i nervirao, ali mislim da sam ga vise zaprepastio time koliko sam peglao autom slucajne prolaznike i samo sam mozda par misija presao i ne znam zasto sam stao.Vice City sam u pocetku samo igrao kod druga ili u igraonici, ali posto nisam znao da upravljam mini helikopterom uglavnom sam furao do te misije ili sam ukucao sifru za tenk pa sam se izivljavao.:biggrin:Zanimljivo da sam nekoliko meseci posle toga igrao Midnight Club II(arkadna voznja u reziji Rockstara), i tu imas prolaznika samo ne mozes da ih pregazis pa kontam da mi je tu progledao kroz prste.:D

Od svih fransiza koje su jos aktivna definitivno najgora koja opstaje je Stronghold i to samo zahvaljujuci staroj slavi, pokusao sam da igram dvojku i ne znam vec koji posle toga ali nikako nisam mogao da priviknem i video sam da nije to za mene.

p4p1
05.02.2015, 21:53
Posto sam zaludjenik filmovima, jednog dana ukucah na guglu "best pc games about movies" i naravno izbaci mi legendarnu igricu The movies, gde imas svoj studio i kreces od 1920 godine. Crno beli filmovi, scenaristi, gradis scene, poboljsavas studio lot, zvezdama kupujes kola, postprodukcija, mogucnost odmladjivanja glumaca uz pomoc estetskih zahvata i naravno takmicenje za Oskara...
Malo je jedan post :D

Skroz zaboravio na to, premocna stvar.. najteze mi bilo odrzavati zvezde srecnim :D Ali koja trema je to bila kad dodje vreme za And the winner is... *drum roll* :D Isfurao sam to do kraja, mislim da se tu negde 2008. zavrsavala igrica, ili slicno.. Instalirao sam je opet pre 2 godine da je igram, ali mi nije to bilo to. :D

Vice City sam u pocetku samo igrao kod druga ili u igraonici, ali posto nisam znao da upravljam mini helikopterom uglavnom sam furao do te misije ili sam ukucao sifru za tenk pa sam se izivljavao.:biggrin:Zanimljivo da sam nekoliko meseci posle toga igrao Midnight Club II(arkadna voznja u reziji Rockstara), i tu imas prolaznika samo ne mozes da ih pregazis pa kontam da mi je tu progledao kroz prste.:D

Ja sam svima po komsiluku prelazio tu misiju. Trebao sam da naplacujem. :biggrin:

Neke koje sam bio zaboravio, a koje sam bas dugo picio:
Legacy of Kain, Will Rock, i Unreal Tournament 2004 (mislim da je taj)

Powerslave
06.02.2015, 00:13
Final Fantasy IX i Final Fantasy X :srce:

FFX jedan od najboljih RPG-ova koje sam igrao.

Sandugp
06.02.2015, 01:12
Final Fantasy IX i Final Fantasy X :srce:

FFX jedan od najboljih RPG-ova koje sam igrao.

A sedmica? Sa najjacim negativcem svih vremena na svim igricama ikada napravlejnim Sephiroth-om? Kakva igra :cool:

Powerslave
06.02.2015, 02:16
E nju vidis nikad nisam igrao. Smijesno je sto znam toliko o igri koju nikad nisam igrao :D Hype ucinio svoje vjerovatno... Igrao sam samo IX i X, a posle kad sam se zainteresovao za VII jednostavno se nisam mogao natjerati da je igram. Gledao sam onaj anime Advent Children ako se to racuna :biggrin:

Nisam ti ja neki fan tog JRPG-a ali su mi ove dvije bas fino legle. Pogotovo X jer prica bas gadje na emocije :)

Sandugp
06.02.2015, 06:09
Te igrice su jednostavno neprejebljive, prica likovi, sve :cool:
Sedmicu sam igrao (cuj igrao doktorirao) i devetku cini mi se - jel u devetci glavni junak Zidan? I to obe na playstationu 1.
I sve je to kul, ali Sephiroth je ... pa jednostavno Sephiroth:
http://static.comicvine.com/uploads/original/11112/111124186/3487829-6017881415-ff7-s.jpg

bice
06.02.2015, 11:47
Max Payne 1 i 2 opasna igrica,nju sam zaboravio da spomenem.Najjace je kad te drogiraju pa hodas po onoj tankoj crvenoj liniji,a ukljuceni zvucnici,ponoc odavno prosla a cuje se zena njegova "Max,help me Max,please",ali tako jezivim glasom :biggrin:

Sandugp
06.02.2015, 11:51
Max Payne 1 i 2 opasna igrica,nju sam zaboravio da spomenem.Najjace je kad te drogiraju pa hodas po onoj tankoj crvenoj liniji,a ukljuceni zvucnici,ponoc odavno prosla a cuje se zena njegova "Max,help me Max,please",ali tako jezivim glasom :biggrin:

U Max-u su me najvise odusevljavali oni usporeni delovi, tj kada usporis scenu i izresetas ih samo tako ...

bice
06.02.2015, 11:53
Desni klik,skocis iza zida i onda sa "duplim ingramom" izresetas sirotinju :D
A ja sam voleo onaj deo kad ide bejzbol palicom auuu bilo je tesko ali veoma dobra misija :biggrin:

Ricma
06.02.2015, 12:28
Dok sam bio srednja skola najvise sam gledao sledece sajtove:Gamespot, IGN, Eurogamer, vgrelease(to vise zbog datuma izlaska pojedinih igara i posle sam ga zamenio metacriticom) i malo Gametrailers.Tek pre par dana skontao PC Gamer i mogu da kazem da mi se svidja dizajn sajta i ima dosta zanimljivih clanaka(pogotovo u sekciji best of i njihova rangiranja), posecivacu ga s vremena na vreme.Malo sam juce kopao po starijim clancima.Gametrailers i IGN takodje, ovaj prvi uvek posetim da vidim kako su ocenili igre koji su izasle i oni su mi najpouzdaniji izvor od svih njih.Na Gamespot uglavnom idem da vidim koja igra je odnela koju nagradu.

Ves
06.02.2015, 12:54
Nego, kupio sam sebi Nintendo Wii! Znao sam tacno sta i zasto kupujem. E sad. Ima li neko iskustva sa ovom konzolom, neke preporuke i tako to??? :f1:

SinisaKun
06.02.2015, 13:48
Fm 2008 sam doktorirao, sa Atletikom sam bio zvijer, a igrao sam jos sa notingemom osvojio pl, sa paokom igrao dve sezone i naravno sa radom, taj uspijeh sa radm mi je najdrazi jer sam postao drugi najbogatiji klub na svijetu osvojio kup uefa i bio gazda u ovim domacim okvirima,

jos se peglao rome total war i medieavall total war

prskaj
06.02.2015, 13:55
Mora jedan duzi post od mene posto ponosno sebe smatram veteranom PC igara iako sam rodjen 1990.

Vec sa 4 godine sam bio gamer :biggrin: sve je pocelo sa 286-icom, a najlepsi period je bio sa 486-icom.

Prva igra koja me je oduvala je naravno kultni Doom II. Iako maltene nikad nisam koristio sifre u igricama, ovo je prva i jedina igrica za koju se i dalje secam: iddqd - god mode, idkfa - ammo, idclip - prolazenje kroz zidove :D

Evo jos nekoliko vrhunskih igara iz tog perioda:

Duke Nukem 3d
https://www.youtube.com/watch?v=4rSGPiNqbg0

Gods -
https://www.youtube.com/watch?v=7dv5UlxQwjE

Comix zone -
https://www.youtube.com/watch?v=azIZwsCGjW0

Golden Axe(pogotovo jaka igrica kad se pegla u dvoje) -
https://www.youtube.com/watch?v=N0tvu6ThDME

Blues Brothers -
https://www.youtube.com/watch?v=-j-PTwG5_RA

Street Rod -
https://www.youtube.com/watch?v=eEfpyiuxS7U

Ugh -
https://www.youtube.com/watch?v=FzM1qHJ04k0

Scorched Earth ( i dalje tvrdim da je ovo najjaca igrica ikada napravljenja sto se tice tenkica )
https://www.youtube.com/watch?v=cHaWg2aVEbg

Onda je dosao period sportskih igara, nadmetanje sa burazerima, gubljenje zivaca, tuce, svadje i nekoliko stotina puta odricanja preko novina :biggrin:

Zahvaljujuci srednjem burazu sam zavoleo fudbal generalno, ali konkretno sto se igrica tice manager seriju.
Prva koja se peglala i ostala u najlepsem secanju Championship Manager 96/97

https://pbs.twimg.com/media/BvfgF_WIgAANpS9.jpg

Ali, zato mozda i najjaci fudbal koji sam ikada peglao, igrica zbog koje sam nesumnjivo dobio najvise batina u zivotu

nema slike za pc :(
http://img.gamefaqs.net/box/5/1/5/3515_front.jpg

Jedan na misu, drugi na tastaturi, druga tekma obrnuto i peglaj <3 98ica i 99ka najjacu mizuku imale, garant

prvi basket koji se peglao
https://www.youtube.com/watch?v=tHw9Xu89jEM

Voznje su isto tako bile nezaobilazne sa legendarnim pocecima NFS serijala i prebrutalnom muzikom

https://www.youtube.com/watch?v=Huu3ZM9dPqo

https://www.youtube.com/watch?v=E9lFDSX5gBY

Da vas ne davim puno, dalje su stvari vec poznate, totalno se preslo na cd-rom i sledece zlatno doba igrica. Najlepse trenutke sam proveo uz Max Payne, Medal of Honor:Allied Assault, Commandos, Age of Empires, Grim Fandango, Half-Life, Diablo, GTA, Mafia.

I za kraj da spomenem nesto o cemu sa vec pricao, a to je poslednji period u mom gamerskom zivotu - indie igrice. Kada je prestalo interesovanje za ove komercijalne, "velike", pompezne igrice sa brutalno grafikom, zadovoljstvo sam nasao u nekoj vrsti omaza starinskih igrica. Ima tu pravih dragulja kao sto su Limbo, Super meat boy, Spelunky, N , Braid...

Za kraj, igrica uz koju sam ubedljivo najvise zivaca izgubio, jedan jedini nepobedivi N!

https://www.youtube.com/watch?v=sWIWkQuGV0s

Moram jos par prisecanja :biggrin:

Incredible machine
https://www.youtube.com/watch?v=E1YjvbBGsnM

Shadow warrior
https://www.youtube.com/watch?v=z6QVtwVxuXI

Pandora's box
https://www.youtube.com/watch?v=8CxZEYhR4Dg

bice
06.02.2015, 14:40
Posle tvog posta,ja sebe jednostavno ne mogu da nazovem "gejmerom". :biggrin:

colke995
06.02.2015, 15:01
Jos jedne dobre pucacine sam se juce setio i nju sam ja mislim prelazio 3 ili 4 puta. Dobri stari Medal of Honor: Allied Assault. Secam se kasnije 2010 da je bila neka verzija MOH-a koju sam prelazio za cirka 4 sata sto je veliki lame :( . Od Need for Speed delova pao mi je jos na pamet i NFS porsche unleashed koji sam iz nekog razloga peglao relativno dugo.

Znam da nije ozbiljna igra, ali je l' cepao neko Rally Serbia? :D Dobra je fora bila, a nije tako lose odradjena.

bice
06.02.2015, 15:24
Jos jedne dobre pucacine sam se juce setio i nju sam ja mislim prelazio 3 ili 4 puta. Dobri stari Medal of Honor: Allied Assault. Secam se kasnije 2010 da je bila neka verzija MOH-a koju sam prelazio za cirka 4 sata sto je veliki lame :( . Od Need for Speed delova pao mi je jos na pamet i NFS porsche unleashed koji sam iz nekog razloga peglao relativno dugo.

Znam da nije ozbiljna igra, ali je l' cepao neko Rally Serbia? :D Dobra je fora bila, a nije tako lose odradjena.

Cepao ja to,neupravljivo je bilo,ali sam cepao,a najvise me nerviralo ono "Pa ti nisi normalan" ili tako nesto kad mi kaze onaj suvozac ili preko radija nemam pojma ko je :biggrin:

colke995
06.02.2015, 15:27
Cepao ja to,neupravljivo je bilo,ali sam cepao,a najvise me nerviralo ono "Pa ti nisi normalan" ili tako nesto kad mi kaze onaj suvozac ili preko radija nemam pojma ko je :biggrin:

U pocetku je i za mene bila neupravljiva, ali sam uspeo vremenom da savladam Lanciu do najsitnijih detalja. :D Imao sam par momenata kada vodim do pred sam kraj i zabijem se u neko drvo, jos me i suvozac podjebava. Doslo mi u par navrata da razbijem i monitor i tastaturu i sve sto je bilo okolo :laugh:

Ricma
06.02.2015, 15:36
Za pola igara tek prvi put cujem i to pogotovo u prvoj polovini posta mi je vecina naslova nepoznato, evo sta ti je razlika od 9 godina.:D

Iz nekog razloga mi je promakao MoH, nesto se ne secam da se bas puno u drustvu spominjao.Znam da je drugar imao to instalirano na kompu, ali ne secam se da me je ubedjivao da to igram niti bilo ko drugi.Nisam imao neku preteranu zelju da igram nastavke koji su sve bili losiji od prethodnog.Poznat mi je taj osecaj igranja neke igre po par meseci i kako sam dobijao brzi net to sam se cesce i brze prebacivao na jednu igru.Sada mi je to nezamislivo, a i ne verujem da bih sada za neke igre imao strpljenja kao sto je bilo pre par godina.Jedino sam dugo igrao PES 2009, skidao neki gamingaccess patch i tako furao do izlaska sledeceg.Sto bi rekao @convicton, cisto tu da se nadje. :DOd relija samo Colin McRae, secam se da sam kupio od pirata neki Segin reli iz 2007 koji je podobijao dobre ocene na netu i u Screenfunu i Svetu Kompjutera, ali iz nekog razloga nije hteo da se pokrene na mom kompu pa sam ga zabatalio.Kada sam kupio novu graficku dobio sam besplatan original Colin McRae Rally 2005 koji sam isto bas dugo przio, tamo negde sredinom 2007 mislim a graficku(novi komp) marta 2006.High Stakes sam uvek igrao kod rodjaka, uglavnom zavrsavao kao sedmi ili osmi.Tada jos moji nisu kupili moj komp,Bio presrecan kada sam zavrsio kao cetvrti. :DPorsche Unleashed sam imao kratko vreme kod sebe, tek posle sam shvatio koji je to dragulj, ali nikad nisam krenuo ozbiljno da ga prelazim.
Sad se setih jedne igre koju sam mnogo puta igrao i to svaki put po pola sata/sat, posle kada sam presao prvu trku nisam znao gde da idem.Zvala se Hard Truck 2: King of the Road.To sam upravo sada saznao, a uvek sam je zvao King of the Road.:DTu prvu trku koliko sam prelazio, svaki put kod brdasca sam prevrnuo kola.Vise sam se bavio voznjom nego trkama i najzajebanije je bilo kada me kod neke planine cekao policijski helikopter koji je ubio uvek Boga u meni.

@Ves

Cisto sumnjam da bilo ko ima tu konzolu, mozda me neko demantuje.Idi na nintendolife forum ili tako nesto, tamo bi trebalo da dobijes prave informacije.

Sandugp
06.02.2015, 15:38
Prskaj je naveo neke od legendarnih igara.
Golden Axe serijal, kada se samo setim ...

prskaj
06.02.2015, 15:42
Zivo me zanima kako vama deluju ove igrice, meni i dalje sijaju, malo fali da ih ipet instaliram ali znam da sam ja bahato subjektivan i sentimentalan. Dok, npr sad kad pogledam par klipova iz MoH, u fazonu sam "jel moguce da je ovoliko ocajna grafika bila, ja je pamtim kao HD real life rezoluciju" :biggrin:

Sandugp
06.02.2015, 15:52
Zivo me zanima kako vama deluju ove igrice, meni i dalje sijaju, malo fali da ih ipet instaliram ali znam da sam ja bahato subjektivan i sentimentalan. Dok, npr sad kad pogledam par klipova iz MoH, u fazonu sam "jel moguce da je ovoliko ocajna grafika bila, ja je pamtim kao HD real life rezoluciju" :biggrin:

Jbg tako ti je to kada ne znas za bolje ... to je tada bio vrh.
Istina da sada deluje smesno, ali ....
Ja trenutnno poredim Resident Evil 1 i Resident Evil 1 remastered (ispeglano pocetkom ove godine)

https://www.youtube.com/watch?v=zo7XyBFHtAs

https://www.youtube.com/watch?v=Vyqrz6xuxN4

l1m4r
06.02.2015, 15:53

Deluje vrhunski! :D Sada bi ih ponovo igrao vecinu :D

https://www.youtube.com/watch?v=Dr7KeT7egH4

Niko nije rekao Tony Hawk?! :D

Secam se Galaksije jos sa sege koliko sam to cepao. ALi najjace od svega, sva deca do 11 u krevetu spavaju, ja cekam caleta da dodje sa posla i to ne u 11 vec u 1, i pikamo zajedno tenkice :D svih 30 nivoa ako se secam i ujutru naravno ne idem u skolu :D Eeeeeh drugi razred :D.

Tzar prva strategija koju sam igrao :D jos na PC1.

NE mogu da se setim kako se zove pucacina sa ps1 gde je lik mali debeljan koji ide i kupi oruije i ubija talibane :D tako nesto :D.

Pocket tanks kidalica :D. Bilo je tu dosta flash igrica koje sam obozavao, dobio sam bio neku svemirski brod se zvala. imala je 90 nivoa. gde je poenta da se leti i da te ne uhvate vanzemaljci :D 2 tastature sam polomio na njoj :D

colke995
06.02.2015, 15:54
Taj MoH AA je bio stvarno dobar po meni i bas sto kaze Prskaj, dozivljavalo se kao HD rezolucija. Moja prva i jedina konzola je inace bila Sega i mislim da je i dalje imam negde u podrumu i da i dalje radi, super mi je bila igra Prince of Persia koju sam igrao i bilo je tu nekih motorcica, kao neki reli. Na te 2 igrice sam trosio bas bas puno vremena. Secam se da sam stalno proveravao koliko je vruc onaj magarac sto se stavlja u steker :D

OD ovih igrica sto je naveo Prskaj, secam se da sam igrao Duke Nukem na starom Compaq laptopu iz Nemacke koji je imao 4gb Hard disk i infrared :D

EDIT: I treba mi pomoc oko proinalazenja jedne igrice koju sam igrao isto jako puno, ali se ne secam kako se zvala. Znam da je lik neki decak sa zutom(ili zelenom) kacigom za americki fudbal koji skuplja neke dijamante ili nesto na taj fazon. Da li se zvao Ken bese, ili ne mogu da se setim, a vrteo sam to na netu i nisam uspeo da nadjem.

Indigo
06.02.2015, 16:02
http://i.ytimg.com/vi/vUEjiHCm9Jc/maxresdefault.jpg

colke995
06.02.2015, 16:09
USPEO DA GA NADJEM, ROFL

Mora da ima neko da je igrao ovo

https://www.youtube.com/watch?v=4MYPCJ55JME

'Ladno sam sve vreme kucao Ken, a zvao se Keen.

bice
06.02.2015, 16:15
MOH AA sam cepao kao klinac,imao sma mozda 9-10 godina,i najvise sam se plasio kada idem sam po snegu i ni od kuda se pojavi nemacki pas i napadne me i ja se uplasim i naravno ubije me.Tako da sam caleta zvao da bude pored mene dok igram tu misiju,plasio sam se te misije mnogo :biggrin:

colke995
06.02.2015, 16:17
MOH AA sam cepao kao klinac,imao sma mozda 9-10 godina,i najvise sam se plasio kada idem sam po snegu i ni od kuda se pojavi nemacki pas i napadne me i ja se uplasim i naravno ubije me.Tako da sam caleta zvao da bude pored mene dok igram tu misiju,plasio sam se te misije mnogo :biggrin:

Te Nemacke dzukele su tri puta gore bile nego 100 Nemaca da iskoce pred mene odjednom. Znam da sam se i ja mucio oko te misije bio.

Ves
06.02.2015, 16:17
E da, kad smo kod igara kojima se imena ne sjecam. Bila je na segi igra, mi smo je zvali "trooki djecak". Uglavnom, 2D igra, gonis s likom koji ima to trece oko koje mu sluzi kao naoruzanje koje se mijenja zavisno od toga sta ste pokupili. Sjecam se jos jednog detalja: novcici koje kupi pojavljuju se nakon sto ubije\razbije\ukloni prepreku i skakucu dok ih ne pokupis (nakon par sekundi) nestanu. E sad. Ono sto je autenticno jeste da kako novcic odskace ti mozes pucati u njega i on tako raste. Jbg. Davno je bilo. !:D

bice
06.02.2015, 17:33
Je l' cepao neko Mame 32,sklop od jedno 300-400 malih igrica,ja sam to kao klinac voleo,posebno onu Olimpijadu i SP 98,bio i Robokap tu,auuu imam je jos uvek u kompu samo retko kad ulazim da igram ::)

Powerslave
06.02.2015, 17:40
Te igrice su jednostavno neprejebljive, prica likovi, sve :cool:
Sedmicu sam igrao (cuj igrao doktorirao) i devetku cini mi se - jel u devetci glavni junak Zidan? I to obe na playstationu 1.

Hahaha Zidane :D Samo sto se meni zvao Risto :D Sjecam se da sam imao i nekoga ko se zvao Paka ali ne mogu da se sjetim koga sam to prekrstio :D Uglavnom, Vivi mi je bio omiljeni lik. Volio sam devetku jer je nekako bila opustena i puna komedije :)
Desetka je bila prelijepa vizuelno ali sa bas tuznom pricom. Ne sjecam se kad sam je presao poslednji put, ali mi i dalje stoji na PS2 i zajedno skupljaju prasinu. To mi je vjerovatno i najmilija igra za PS2. Nije toliko cuven kao Sephiroth, ali je i Sin iz desetke izuzetan lik :)

Dobar je JRPG ali sam ja naklonjen ovim zapadnjackim iz prostog razloga sto su prljaviji, mracniji i duboko ukopani u epsku fantastiku. Bolji razvoj likova, skill sistemi i nacin borbe. Japancima skidam kapu zato sto su majtori da prenesu emocije u igru. Tu im niko nije ravan.

The Master(Fallout), SHODAN(SS2), Andrew Ryan(BioShock), Jon Irenicus(BG2), Sin(FFX)... ovi mi prvi padaju na pamet kad razmisljam o tim nekim najvecim "zlikovcima" koje sam sretao u video igrama. Sad kad bi malo prelistao sta sam sve igrao sigurno bi se sjetio jos nekoga.

Ako bi rangirao samo po faktoru straha koji su izazivali , onda Nemesis iz Resident Evil-a. Kad se samo sjetim onih njegovih urlika :D Juri me, a ne mogu mu nista...uh daleko bilo :D
I prvi ulazak kod Duriela u pecinu kad sam imao 12-13 godina :biggrin:

Erik MK II
06.02.2015, 17:51
Komander Ken :wthy::wthy::wthy:

Bravo care, zaborabio sam na to ludilo.

Ricma
06.02.2015, 17:54
The Joker(Arkham Asylym i Arkham City), Cane(C&C), Officer Tenpenny(SA), Vladimir Makarov(MW 2) i Donkey Kong(:biggrin:).

Od onoga sto sam ja igrao, konzole sem nintenda i sege nisam igrao, a to su uglavnom bile jednostavne igre.Secam se da je meni i burazu cale kupio pistolj za Duck Hunt.:D

colke995
06.02.2015, 17:57
Cudi me da niko od "konzolasa" nije spomenuo Metal Gear Solid. Igrao sam uvek sa ortakom kada je dolazio iz Austrije i donosio PS2 sa sobom. Igra je vrh vrhova.

Powerslave
06.02.2015, 18:26
Sigurno je svako igrao neku Contra igricu :D

Meni je ova bila omiljena

https://www.youtube.com/watch?v=4Gf-UUtYb-k

Stalno sam birao onog vuka :D Pokupimo se ja, moj brat i braca od ujaka zimi ispred televizora i igramo u parove... takmicimo se ko ce dalje dogurati :D Jbt, sad gledam ovaj video koji sam okacio i sjecam se svega kao da je juce bilo, a ne 1996. ili 1997. :D A ne sjecam se sta je juce bilo za rucak :biggrin:

U istom tom peridou 1995-1997 sam igrao i ovo :D

https://www.youtube.com/watch?v=Q6EX52NMoq4

Sad sam se dao u kopanje tih starih igara koje sam igrao kao dijete i evo me ispred kompa nasmijan kao budala :D Ne vjerujem da se i dalje sjecam muzike, nivoa i ovih utvara koje lemas usput :D
Imao sam i neku verziju na disketi, ista igra samo Betmen i Fles ubaceni kao glavni likovi :D

Chip and Dale u dvoje :D

https://www.youtube.com/watch?v=DwZAnc3o6xg

Captain America and The Avengers, ista je bila i na NES-u koliko se sjecam :)

https://www.youtube.com/watch?v=p6XsZ1rCrqk

Onda legendarna Castlevania

https://www.youtube.com/watch?v=mOTUVXrAOE8

Tiny Toon Adventures :D

https://www.youtube.com/watch?v=bejdXLv40E8

Ijaooooo cuveni Aladdin :wthy: Pa mislim da ne postoji neko da ga nije igrao :D

Ja sam se sa 6-7 godina ubijao od ovih igrica :D Nisam htio da idem u skolu :D Kuci svakog dana izmisljao nove izgovore kad me pitaju gdje sam potrosio pare, a ja sve skrljao na zetone da si igra Street Fighter, cuveni Mustafa, Double Dragon, Metal Slug i ostali :D Uvijek se bez dinara vracao kuci :biggrin:

Vala nam je bilo lijepo. Zalim ove nove generacije...

bice
06.02.2015, 18:39
Je l' igrao neko Mario Kart?Ja sam to cepao kao klinac u igraonici,auuuu secam se bilo 10 dinara pola sata igre,imao sam tad 6 godina,najvise sma gotivio onu lisicu.:biggrin:

Sandugp
06.02.2015, 18:51
Hahaha Zidane :D Samo sto se meni zvao Risto :D Sjecam se da sam imao i nekoga ko se zvao Paka ali ne mogu da se sjetim koga sam to prekrstio :D Uglavnom, Vivi mi je bio omiljeni lik. Volio sam devetku jer je nekako bila opustena i puna komedije :)
Desetka je bila prelijepa vizuelno ali sa bas tuznom pricom. Ne sjecam se kad sam je presao poslednji put, ali mi i dalje stoji na PS2 i zajedno skupljaju prasinu. To mi je vjerovatno i najmilija igra za PS2. Nije toliko cuven kao Sephiroth, ali je i Sin iz desetke izuzetan lik :)

Dobar je JRPG ali sam ja naklonjen ovim zapadnjackim iz prostog razloga sto su prljaviji, mracniji i duboko ukopani u epsku fantastiku. Bolji razvoj likova, skill sistemi i nacin borbe. Japancima skidam kapu zato sto su majtori da prenesu emocije u igru. Tu im niko nije ravan.

The Master(Fallout), SHODAN(SS2), Andrew Ryan(BioShock), Jon Irenicus(BG2), Sin(FFX)... ovi mi prvi padaju na pamet kad razmisljam o tim nekim najvecim "zlikovcima" koje sam sretao u video igrama. Sad kad bi malo prelistao sta sam sve igrao sigurno bi se sjetio jos nekoga.

Ako bi rangirao samo po faktoru straha koji su izazivali , onda Nemesis iz Resident Evil-a. Kad se samo sjetim onih njegovih urlika :D Juri me, a ne mogu mu nista...uh daleko bilo :D
I prvi ulazak kod Duriela u pecinu kad sam imao 12-13 godina :biggrin:

Ali je zato posle Mefisto nije mogao miran da ostane od tebe koliko si ga samo puta roknuo :biggrin: Jadan demon smucio mu se zivot sigurno od tebe i tvog paladina.....
A sto se tice ff, nista meni japanci ne zaostaju mnogo za zapadnjacima, stavise. Jos kada vidim one manga smesne nacrtane likove. Vivi jeste bio jebac u devetci jos kada ga uparis sa onim vitezom (kako li se zvao ne mogu da se setim nikako) njih dvojica UNISTAVAJU. Ne vredi nema mi druge moram igrati sedmicu sada. Sto pre to bolje ....

l1m4r
06.02.2015, 18:56
Hvala 'slejvaro brate rodjeni <3 Metal SLUG!!!! nisam mogao debeljka da se setim!!! :D

https://www.youtube.com/watch?v=34sU5DVIGMM

Sandugp
06.02.2015, 18:58
Je l' igrao neko Mario Kart?Ja sam to cepao kao klinac u igraonici,auuuu secam se bilo 10 dinara pola sata igre,imao sam tad 6 godina,najvise sma gotivio onu lisicu.:biggrin:

Brate ... deco kako ste vi rano poceli, ja se secam da sam krenuo po igraonicama negde oko drugog razreda osnovne ( a i tada sam bio jedan od redjih iz svoje generacije - mada se i dalje pikao fudbal odbojka basket, sve redno znaci nije bilo totalno zaludjenje). A vi ludaci ni manje ni vise nego sa 6 godina :wthy::wthy::wthy:

l1m4r
06.02.2015, 19:04
https://www.youtube.com/watch?v=tctPU9XT8Zk

https://www.youtube.com/watch?v=-Qi3fTAVsNc

https://www.youtube.com/watch?v=n8CXh2VLF4Y

https://www.youtube.com/watch?v=fUw8V4M7Q78

I tako dalje i tako dalje :) Lepa secanja...

Kako sam ovo gotivio!!! :D

https://www.youtube.com/watch?v=1wSmD4QZNxo

Sandugp
06.02.2015, 19:07
Kada spomenu Driver-a podseti me na jednu anegdotu iz igraonice. Naime dolazi lik u igraonicu gde sam stalno visio i prilazi devojci koja tu radi i kaze joj: Dobar dan poslao me Milan (gazda igraonice)po neke drivere. Rekao je da ces mi ti dati, ostavio ih je tu negde. I riba mrtva ladna vadi igricu Driver (ps1) i daje mu :biggrin::biggrin::biggrin:

bice
06.02.2015, 19:09
Brate ... deco kako ste vi rano poceli, ja se secam da sam krenuo po igraonicama negde oko drugog razreda osnovne ( a i tada sam bio jedan od redjih iz svoje generacije - mada se i dalje pikao fudbal odbojka basket, sve redno znaci nije bilo totalno zaludjenje). A vi ludaci ni manje ni vise nego sa 6 godina :wthy::wthy::wthy:

Tada se kod mene u naselju otvorila igraonica i mene odveo stric secam se,drzao moj komsija to,bilo leto secam se.Nije to dugo trajalo mozda par meseci opstala igraonica,nije bilo mnogo ljudi pa nije bilo profitabilno,a nisam ja tam obio svaki dan bukvalno nego 2 puta u nedelju dana mozda samo da igram pola sata mario kart :biggrin:
Inace igrali smo i basket,i fudbal(naravno sa flasom na svakom malom odmoru) i svega je bilo.Za vreme SP ili EP okupimo se u skolskom dvoristu po 4-5 ekipa ceka pored terena,dok ne izgubimo,ja branio tada,retko ko je mogao da mi da gol,cak smo i za vreme skolskog turnira mi kao 5. razred igrlai finale protiv 8. razreda,bilo je svega tu,ali toga vise nema sada,pola njih je otislo putem droge,trave,kradje itd,jedan deo nas cepa po faxu ili radi ali nema vise toga.Internet i igrice su najvece zlo za danasnju decu,nece oni nikada imati to detinjstvo kao mi.:cf:

l1m4r
06.02.2015, 19:17
Ja imam 25 godina, ceo zivot su mi neke igre sega, soni, pc pri ruci, ali se znalo ako se igra fudbal u ulici na male golice i bilo gde fudbal bataljuje se sve! :D Na kos u kraju smo mogli da dodjemo tek oko 21h na red od matoraca :D. Znalo se vec kada je igraonica bila puna od 13h do 17h najvise pre toga i posle toga drao se fudbal, rata, zmurke, arackinje barackinje, i ostale fore :). Znalo se nas 10 da se skupi i da igramo Ligu na pesu ako se neko seca :D Kakvo je tu klanje bilo :D

Ricma
06.02.2015, 19:18
Sta ja da kazem za sebe?Do petog razreda nisam imao komp.:facepalm::biggrin:Igrao sam neku staru fifu na segi ili Super Mario. :D U Zlatiboru kada sam bio leta 2007, jedan cale pustio svog cetvorogodisnjeg klinca da igra GTA.:ha:
Jedino sam isao do igraonice u Kalci(Nislije znaju gde se to nalazi) dok je moj cale trebao par stvari da obavi u centru.Pre su bili tu automati, da bih tamo 2002/2003 zamenili kompovima.Sada je naravno to, prazan prostor.Igraonica se nalazila bas ispod stepenica, nisu ni imali poslovni prostor nego tako na divljaka sto bi rekli.:biggrin:Pre su tamo na drugom spratu u okviru video kluba rezali igre, i to je tako trajalo do 2005 dok im nije bilo zabranjeno.Nisu samo oni nego i Matriks(samo sam zaboravio sta su oni prodavali), posle toga sam poceo da idem do buvljaka i to na tri razlicita buvljaka u Nisu sam uzimao po nesto.Zavisilo je od toga sta su moji meni hteli da kupe, pa ako odemo tamo da gledamo neke patike ja sam kada bismo zavrsili pogledao sta ima od igara/filmova.Posle sam zbog tog jednog lika Bosanca ,koji mi se cinio najpouzdanijim jer je uvek tu bio, uzimao samo kod njega dok se nisam preselio iz Nisa.Kod mene je jedna igraonica kratko trajala, nekih godinu-dve tamo mislim negde od 2004 je pocela sa radom.

Ko se seca ovoga?:DObe dela sam obrnuo.Najjace mi je kada je Vudi sklonio brushalter ovoj debeloj Olgi dok se ova presvlacila.:ha:Ne mogu da se setim koja je posle bila fora sa tim.

https://www.youtube.com/watch?v=i-cqnjzmEr0

l1m4r
06.02.2015, 19:20
Komsija je zakon ali prvi deo, drugi me malo smara :D.

Ricma
06.02.2015, 19:22
Ja sam bas igrao obrnuto, prvo dvojku pa keca.Posto je bilo davno i slabo se secam, ne favorizujem ni prvi ni drugi deo.Jedna od retkih igara koju smo ja i buraz presli zajedno i to smo se rotirali.Jos govorimo jedan drugom sta da radimo.

bice
06.02.2015, 19:27
Ko nije cepao crazy taxi ne zna sta je propustio :biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=qjIGkv0_dEM

colke995
06.02.2015, 19:31
@bice

:wthy: :wthy: :wthy: :wthy: :wthy:

Za ovo imas reputaciju. Axel, crngelja, ona riba i onaj smrad :D To sam igrao kao svinja kod caleta na kompu u kancelariji dok nisam kuci dobio krsten komp.

EDIT: Sto se igraonica tice, kod mene u kraju postoji jedna u koju sam isao od petog razreda, a postoji i dan danas. Pre par meseci su proslavljali 10 godina rada. Kad vidim sve ove igre i setim se svega sto sam presao, stvarno je velika gre'ota kad udjes danas u igraonu i svaki klinac koji sedi za kompom igra LoL.

Ricma
06.02.2015, 19:35
Kada pogledam klipove koji su postavili @bice, @l1m4r i @prskaj za stare igre nije ni cudo sto su mi matorci govorili pre da ne budem za kompom duze od dva sata, jer cu da pokvarim oci.Pola minuta mi je sasvim dovoljno, oslabice mi vid ako pogledam duze.:laugh:

bice
06.02.2015, 19:40
@bice

:wthy: :wthy: :wthy: :wthy: :wthy:

Za ovo imas reputaciju. Axel, crngelja, ona riba i onaj smrad :D To sam igrao kao svinja kod caleta na kompu u kancelariji dok nisam kuci dobio krsten komp.

EDIT: Sto se igraonica tice, kod mene u kraju postoji jedna u koju sam isao od petog razreda, a postoji i dan danas. Pre par meseci su proslavljali 10 godina rada. Kad vidim sve ove igre i setim se svega sto sam presao, stvarno je velika gre'ota kad udjes danas u igraonu i svaki klinac koji sedi za kompom igra LoL.

Znao sam ceo grad napamet bukvalno :biggrin:

Sandugp
06.02.2015, 19:43
Ali ISS PRO EVOLUTION 2 ili Wining Eleven (za japansko trziste) je OTAC FUDBALA. BUKVALNO
Kada se igrivost i realnost uporedi sa do pojave Wininga neprejebljivom FIFOM, vidi se kolilo je FIFA smesna bila tada. Pa ocene igraca, pa cuveni japanski komentator i nelicencirana imena (jedno vreme), stvarno je bilo potrebno posedovati skli da bi se igralo. Pa cuveni 1-2 dupli pas, koji su neki obozavali i koristili do beskonacnosti, a neki mrzeli i tvrdili da je unistio igru.... Pa turniri (kakve su samo tekme bile) Znaci neprejebljivo.

colke995
06.02.2015, 19:48
Crazy taxi je igra koja je imala dusu :D

Nekome poznato ovo? :D

https://www.youtube.com/watch?v=YBDEOUZkznU

Ricma
06.02.2015, 20:17
Meni jeste, cale mi prebacio neki paket od 100 igara.Najvise sam od toga cepao Icy Tower, Shooting Chickens i ne mogu se setiti cega je sve bilo.Mozda buraz jos to ima na starom hardu, ne mogu ni da se setim da li sam to imao na prvom ili na drugom kompu.Najgej igra je definitivno bila gde si ti lovac i goli muskarci oko tebe ko zombiji.Kad te uhvate zna se sta sledi.:biggrin:U Icy Tower-u sam bas bio truba i poted toga sto sam par puta prebacio 150 sprat, bio sam daleko ispod najboljih.Yeti Sports sam obozavao, voleo sam da igram sve njihove discipline.Na ovo mislim da sam najvise potrosio zivaca.

https://www.youtube.com/watch?v=NFp3Cv4FkKg

Ovo je vec sigurno vecina obrnula, najjace kad te kidnapuju vanzemaljci.:rofl_1:

https://www.youtube.com/watch?v=Pkm1qJQLo8o

colke995
06.02.2015, 20:54
@Ricma

Ako uspes da nadjes to, zipuj i salji mi obavezno. Secam se i ja da je to bilo u sklopu od stotinak igara.

bice
06.02.2015, 21:11
Yetisport auu koja je to igrica bila :biggrin:

Ja sam cepao i The Sipmsons,nije lose uradjena bila,ja sam je gotivio :D

Ricma
06.02.2015, 21:17
Nasao sam, ali ne svih 100.Malo mi je sve razbacano(ali je sve to u istom podfolderu), i ima ih negde oko 60.Uglavnom tu su mi ostale koliko vidim meni zanimljivije, moguce da sam neke pobrisao ili da ih je tako neki program pocistio posto dugo nismo ni ja ni buraz igrali to.Setih se da je moj buraz pre 2-3 godine(ili tako nesto) sjebao moj stariji komp i taj jedan serviser nam spasio fajlove, tako da mozes da se zahvalis Atili sto su te igre jos tu. :D

p4p1
06.02.2015, 21:27
Ja imam 25 godina, ceo zivot su mi neke igre sega, soni, pc pri ruci, ali se znalo ako se igra fudbal u ulici na male golice i bilo gde fudbal bataljuje se sve! :D Na kos u kraju smo mogli da dodjemo tek oko 21h na red od matoraca :D. Znalo se vec kada je igraonica bila puna od 13h do 17h najvise pre toga i posle toga drao se fudbal, rata, zmurke, arackinje barackinje, i ostale fore :).

Bas tako, znao se i red, ako dodju stariji likovi, a mi vec igramo fudbal.. samo udju na teren, a mi se svi onako ubedareni sklonimo, ali niko nikada nije srao. Ovo danas je katastrofa.. "Prevaspitaj djecu" je sve objasnilo sto se toga tice, ali to je vec neka druga tema. :D

Jedino sam isao do igraonice u Kalci(Nislije znaju gde se to nalazi) dok je moj cale trebao par stvari da obavi u centru.Pre su bili tu automati, da bih tamo 2002/2003 zamenili kompovima.Sada je naravno to, prazan prostor.Igraonica se nalazila bas ispod stepenica, nisu ni imali poslovni prostor nego tako na divljaka sto bi rekli.:biggrin:Pre su tamo na drugom spratu u okviru video kluba rezali igre, i to je tako trajalo do 2005 dok im nije bilo zabranjeno.Nisu samo oni nego i Matriks(samo sam zaboravio sta su oni prodavali), posle toga sam poceo da idem do buvljaka i to na tri razlicita buvljaka u Nisu sam uzimao po nesto.Zavisilo je od toga sta su moji meni hteli da kupe, pa ako odemo tamo da gledamo neke patike ja sam kada bismo zavrsili pogledao sta ima od igara/filmova.Posle sam zbog tog jednog lika Bosanca ,koji mi se cinio najpouzdanijim jer je uvek tu bio, uzimao samo kod njega dok se nisam preselio iz Nisa.Kod mene je jedna igraonica kratko trajala, nekih godinu-dve tamo mislim negde od 2004 je pocela sa radom.

Ko se seca ovoga?:DObe dela sam obrnuo.Najjace mi je kada je Vudi sklonio brushalter ovoj debeloj Olgi dok se ova presvlacila.:ha:Ne mogu da se setim koja je posle bila fora sa tim.

https://www.youtube.com/watch?v=i-cqnjzmEr0

Haha visio sam ja tamo stalno, drzao to otac od mojih drugarica iz osnovne. I ja sam prvo na auto-pijaci kupovao, ali posle sam nasao jednog lika na Bulevarskoj pijaci i kod njega sam dosta dugo nabavljao. Imao je cak i katalog, a i dan danas radi, sigurno vec nekih 10 godina ja na istom mestu. :D Sad u doba kada se skoro svi koriste internetom, kapiram dolaze mu jos jedino roditelji sa malom decom, no i to je nesto :D Matriks igraonica?

Neighbours :tu2:

Erik MK II
06.02.2015, 21:50
Kakvom progresijom napreduje ova tema bice zanimljivo videti koliko ce strana imati recimo u martu.

Sandugp
06.02.2015, 21:58
Kakvom progresijom napreduje ova tema bice zanimljivo videti koliko ce strana imati recimo u martu.

Sve zavisi, sve sto je novo to je u startu popularno, mozda se ljudi zasite, ali moze da se desi i da tema EKSPLODIRA. Videcemo, ali da je ppularno trenutno i da se se ljudi naprzili to stoji ... samo napred.

Indigo
06.02.2015, 21:59
http://www.haxball.com/

Konstantno sam bio najgori ma sa kim god igrao.
Vise od igre me je zanimao chat i sprdanje :D

z0La
06.02.2015, 22:13
Bas tako, znao se i red, ako dodju stariji likovi, a mi vec igramo fudbal.. samo udju na teren, a mi se svi onako ubedareni sklonimo, ali niko nikada nije srao. Ovo danas je katastrofa.. "Prevaspitaj djecu" je sve objasnilo sto se toga tice, ali to je vec neka druga tema. :D

Danas se najvise plasis te dece ustvari. Pre nekoliko dana pikali fudbal po snegu. Deca nas gadjala grudvama dok smo igrali. Ne vrede njima pretnje nista. Dok ih ne pojuris, ne ferma to sistem nimalo.
Dolaze deca od 11-12 godina, pitaju da igraju sa nama. Kad im kazemo da ne moze, tu vec krece vredjanje, psovanje i ostalo. Jednom drugu ukrali ranac.....luda deca totalno...:D

Ricma
06.02.2015, 22:19
Da, da...na Bulevarskoj pijaci sam kupovao od kraja 2005 pa do 2007.Pogledam igre iz Screenfun-a i Sveta Kompjutera, uporedim ocene, donesem neki sud kakva je igra(jedno kratko vreme sam kupovao casopis gameplay, pa i mikro) i idem da proverim da li su igre stigle a uglavnom jesu.Poneki put na autopijaci i na onom buvljaku posle pruge kada krenes od centra prema Bubnju(ne mogu da se setim kako se zove), tamo samo vikendom ako sam igrom slucaja bio tamo.A i sam znas koliko su se likovi menjali, nijednu facu tada nisam zapamtio.Cim mi je iz naselja jedan dobar drug 92 godiste rekao za tog Bosanca i posto mi je ta pijaca bila najbliza, nisam imao nikakvih problema sa igrama koje sam kupovao kod njega(kupio PES, NBA i SW:Battlefront II) i posle toga sam isao jos cesce.Stariji burazer od tog druga i sin od tog lika su isli u isti razred u Grobarskoj, ako sam dobro zapamtio.:DMislim da mi je najveci biser bio za Toca Race Driver 3, ako ne mozes da je pokrenes poslednje sto treba da uradis je da iscupas kablove iz DVD rezaca.:biggrin:Jedna od retkih igara koje sam kupio, a da nikad nisam uspeo da pokrenem.Isto bih rekao za King Kong i Battlefield:Vietnam.Nije bila igraonica, ne znam sta je, mozda su samo prodavali diskove i to je bilo to.Znam da su i oni bili na drugom spratu, blizu tog video kluba.Moguce da je bila skola racunara, stvarno se ne secam.Da je igraonica , primetio bih da imaju veci promet.

offtopic

Danas nesto zaseo za komp, gledam pitanja iz jednog predmeta.Ni da okrenem glavu ka prozoru.Konacno sam zavrsio i presao gradivo, okrenem glavu kad ono odakle se stvorio sneg.

Malocas izasao do prodavnice i sneg se vec otopio, poplava ispred moje zgrade.I nakon toga sam se zamislio.Najveca radost svakog klinca je kompjuter i sve sto smo mi imali oni sada nemaju.Pre svega nisu imali srecu kao mi da u tim godinama izbegnemo Internet, pa su bas bombardovani raznim informacijama i podlozni su manipulaciji.Meni je bilo sasvim dovoljno da odigram nesto, da bih posle otisao bajsem negde ili do skolskog za fudbal/basket.A Net te nekako prisiljava da se zalepis za stolicu i da ne mrds nigde.A i danasnji klinci mi se cini da su dosta lenji nego sto smo mi bili bas zbog toga, sada ni nemaju potrebu da se nadju sa drustvom nego razgovor obave grupno preko skajpa ili fejsbuka.Preko zime nema puno snega i sankanja, kod mene secam se bio najveci dozivljaj kada sam se spustao sankama tamo niz brdo kod Palilule, predsednik opstine je blokirao taj put tada samo zbog nas dece koji smo se tu stalno spustali dok je bilo snega.Ja kada sam ziveo u Nisu u najblizem slepom crevu, bila je velika livada pored jedne ulice i tamo smo znali preko leta da picimo fudbal.Postavimo cetiri velika kamena i udri.:biggrin:Sada ne znam kakva je situacija u skolskom dvoristu(u Nisu), ali pre par godina su izgradili jos jedan fudbalski teren sa vestackom travom.Zna se ko kaga igra u tom terminu, najstariji dodju posle 8 sati.Ja kada dodjem povremeno igra se na oba terena, a sa tim da ostalima nije bas ni do cekanja kao sto je bilo pre.I pre su bila okupljanja zato sto nismo imali sta drugo pametno da radimo popodne, kao svako je nesto igrao pa bismo posle prepricavali sta smo prelazili.Sada kada skoro svako ima Internet, vecina ni ne pomislja da dodje do skolskog dvorista na bleju sem u vecernjim satima.Mada nekako mi se cini da je skoro svako sa svakim zaratio i vidis 2-3 klana i to je to.Jeza te uhvati kako nema nikog.

Mislim da ovu diskusiju mozemo da nastavimo u KoMandantu, ako zelite.

@ED

Bice sigurno u ovom trenutku najkvalitetnije diskusije, posle verujem da cemo se vise dogovarati za online okrsaje nego sto cemo da pricamo o igrama.Zanimljivi su mi drugi postovi koji su vezani za zanrove koje ja ne igram.Mislim da mozemo da nadjemo neki zajednicki jezik.

Zbog ove teme sam skinuo Prototype 2, GRID 2 i Red Orchestra 2.Malocas sam bio u iskusenju da skinem poslednji NFS:Rivals.Ispade na kraju da je slican prethodnom koji sam batalio, a vec mi su mi pomalo isle na zivce animacije posle sudara koje nisi mogao da prekines kao u prethodnim delovima.

Lord Aleksoni
06.02.2015, 22:26
Jedino sam isao do igraonice u Kalci(Nislije znaju gde se to nalazi) dok je moj cale trebao par stvari da obavi u centru.Pre su bili tu automati, da bih tamo 2002/2003 zamenili kompovima.Sada je naravno to, prazan prostor.Igraonica se nalazila bas ispod stepenica, nisu ni imali poslovni prostor nego tako na divljaka sto bi rekli.:biggrin:

Kada se setim te igraonice, stalno sam išao tamo, keva treba nešto da odradi u gradu a ja zasednem tamo i teško se ustaje od kompa. :D Pored tamo imali neki automati pa kada se krene one igrice, bio popularan neki Asteriks i Obiliks ludorija prava. A tu isto bila neka formula, ima sedište dole sve ostalo, kočnica gas sve što treba cepanje bilo pravo.

Ti automati i dan danas postoje ima čak i stoni fudbal, a igraonica sa kompovima prestala da radi. Posle se krenulo u igraonicu IGS, valjda znaš gde je to. ::) Posle i nju zatvorili pa se išlo posle u GF dok sam bio u srednjoj išao sam stalno tamo posle toga slabo .. :)

Ricma
06.02.2015, 22:41
Koliko sam ja u pocetku bio ocajan, vise sam popaso travu nego sto sam bio na asfaltu dok sam bio za volanom.Sem u Kalci, bio sam jos u dve igraonice.Prva je bila kod mene u komsiluku, druga u Cara Dusana.Obe su davno ugasene, u prvoj sam isao zbog drustva iz osnovne u toj drugoj zbog drugara iz odeljenja i to pred kraj prve godine srednje.U oba slucaja smo igrali kanter, i to se nije znalo ko je veca nubina kada sam ja imao pozitivan skor.Ne mogu sada da se setim sta je bilo pre igraonice u Cara Dusana, ali sada je tamo kafana.Dosta se taj lokal izmenio u poslednjih 10 i vise godina,a i dosta vlasnika je tu promenjeno.Posto ta kafana je tu vec nekoliko godina, ostvaruju izgleda solidne prihode i pokrivaju sve troskove ili barem veci deo.

Freshman
06.02.2015, 22:46
Secam se vala, peti razred, nastala je groznica, igrao se CS 1.5 uveliko, prvi prelaz moj sa konzole na komp, pare se od uzine odvajale za sat vremena u igraonici, a nekad i vise.
Jednog dana odmah posle skole smo igrali, jbg nisi imao tad ni mobilni, niti bilo sta da se javis matorcima gde si, podrazumeva se posle skole pravo kuci.
Ne znam kako, ali nekim cudom cale me nasao, valjda je cuo za igraonicu u kraju, posto je bila novootvorena, prvo mi je sve po spisku, i to pred svima u igraonici, zivi blam te pojede, ali sam kasnije shvatio da je taj blam nista naspram batina koje sam kuci dobio.:D

NBA Live 95 i 98 na Segi su mi bile non stop playing, Wrestlemania i Ultimate Mortal Kombat 3 (najjaca igrica ikad na Segi) takodje. Mada generalno, ne postoji igrica koju nisam igrao na Segi, Genesis naravno.

http://www.gamefabrique.com/bigimages/comix-zone.jpg

Sad se setih ove face, koja je ovo sila bila.:wthy:

trigger
06.02.2015, 22:53
Ja sam jednom u zivotu bio u igraonici, imao nekih 7-8 godina, secam se igrao sam Vice City. Nisam znao na koje dugme da udjem u kola i pitam jednog starijeg lika sto je stajao pored, i on kao da mi pokaze i sedne i vise nije ustajao. Istraumirao me za citav zivot :laugh: sad po vasim postovima vidim koliko su igraonice bile dobre :D

Lord Aleksoni
06.02.2015, 23:11
Zamisli ti roditelji ti daju lovu kada odeš u školu da kupiš nešto da pojedeš, a ti to odvajaš da bi platio dva, tri sata u igraonici. To je bilo najsrećnije vreme, nisi brinuo za ništa osim da imaš lovu da platiš da igraš .. :cool:::)

z0La
06.02.2015, 23:31
Hahaha, kod nas u igraoni si mogao da platis takozvani ceo dan(morao si samo da budes uclanjen). Uplatis lupam 100 dinara, i mozes da igras ceo dan u igraoni. Bila velika igraona (30-40 kompova)...:)
Ja isplanirao da ne idem u skolu 5 dana, imao dobro razradjen plan kako da sve opravdam i kako da skupim pare za tih 5 dana za igraonu. Trenirao fudbal, i uzmem od trenera opravdanje za skolu, uz pricu da smo pre igrali neku kup utakmicu u sredini sedmice, i da moram da opravdam. "Nisam" znao datum, i on mi da prazno opravdanje, da ja popunim u skoli kad saznam datum. Ja ustekao neke pare od babe, malo od matoraca, i skupio za 5 vezanih dana(od ponedeljka do petka) da uplacujem ceo dan. Sve prodje super, dam opravdanje razrednoj, uz pricu da sam imao neke pripreme u Crnoj Gori, reprezentacija, da 5 dana nisam bio u Srbiji. Sve meni to prodje, ali ko na baxuz keva resi da dodje u skolu. Zena se umalo nije slogirala kad je razredna pitala za pripreme. Te batine kuci cu pamtiti ceo zivot...... kakva srecna vremena jbte...:D

p4p1
07.02.2015, 00:55
Da, da...na Bulevarskoj pijaci sam kupovao od kraja 2005 pa do 2007.Pogledam igre iz Screenfun-a i Sveta Kompjutera, uporedim ocene, donesem neki sud kakva je igra(jedno kratko vreme sam kupovao casopis gameplay, pa i mikro) i idem da proverim da li su igre stigle a uglavnom jesu.Poneki put na autopijaci i na onom buvljaku posle pruge kada krenes od centra prema Bubnju(ne mogu da se setim kako se zove), tamo samo vikendom ako sam igrom slucaja bio tamo.A i sam znas koliko su se likovi menjali, nijednu facu tada nisam zapamtio.Cim mi je iz naselja jedan dobar drug 92 godiste rekao za tog Bosanca i posto mi je ta pijaca bila najbliza, nisam imao nikakvih problema sa igrama koje sam kupovao kod njega(kupio PES, NBA i SW:Battlefront II) i posle toga sam isao jos cesce.Stariji burazer od tog druga i sin od tog lika su isli u isti razred u Grobarskoj, ako sam dobro zapamtio.:DMislim da mi je najveci biser bio za Toca Race Driver 3, ako ne mozes da je pokrenes poslednje sto treba da uradis je da iscupas kablove iz DVD rezaca.:biggrin:Jedna od retkih igara koje sam kupio, a da nikad nisam uspeo da pokrenem.Isto bih rekao za King Kong i Battlefield:Vietnam.Nije bila igraonica, ne znam sta je, mozda su samo prodavali diskove i to je bilo to.Znam da su i oni bili na drugom spratu, blizu tog video kluba.Moguce da je bila skola racunara, stvarno se ne secam.Da je igraonica , primetio bih da imaju veci promet.

Joj, Bravo Screenfun, obavezno stivo bilo.. To jednostavno zovemo "buvljak", jedini drugi naziv bi verovatno bio OTC (Otvoreni trzni centar). Ja sam tamo uzimao diskete za segu / nintendo. :D Hahaha.. Lik je simbol za pouzdanost bio sto se igrica tice.

Ti automati i dan danas postoje ima čak i stoni fudbal, a igraonica sa kompovima prestala da radi. Posle se krenulo u igraonicu IGS, valjda znaš gde je to. ::) Posle i nju zatvorili pa se išlo posle u GF dok sam bio u srednjoj išao sam stalno tamo posle toga slabo .. :)

Mislim da je IGS bio jedan od pionira sto se igraonica u Nisu tice. Ljudi su bili sinonim vec tada za neki ozbiljan gaming. Cak si i clansku karticu kod njih dobijao i uglavnom su malo stariji likovi visili tamo.

@Ricma: Ta u Dusanovoj ti je SpiderNet, ili samo Spider, ona je bas dugo bila opstala i jedno vreme je bila bolesno popularna. Tamo sam verovatno najcesce visio kad su se zatvorile MBN i Matrix koje su mi bile blize. U Spideru se igralo bas svasta, ali je i tu CS ipak bio #1. Najjace su mi bile fore kad se neko iznervira sto ga je ubio neko i onda krene lik da trazi ko ima taj nick od kompa do kompa :laugh:

Inace, kad cujem kako ste vi prolazili, ja sam jos i odlicno prosao kako sam i ja znao da se zaboravim po igraonicama.. :biggrin:

bice
07.02.2015, 01:11
http://i.ytimg.com/vi/vUEjiHCm9Jc/maxresdefault.jpg

Je l' bese ovo igrica kad ti zena naredjuje sta da radis,ti zivis u nekoj kamp prikolici,ima misija i kad uriniras po groblju pa te uhvate neki likovi,ako je to ova igrica onda mogu reci da je jedna od najludjih igrica koju sam igrao :biggrin:

Ricma
07.02.2015, 01:20
Znam i ja da je buvljak, nego sam govorio pijaca zbog ostalih kako bi oni razumeli.Ovde recimo uopste ne koriste tu rec.Par njih me je gledalo bledo, nisu znali sta znaci ta rec.To sto u NS postoji Najlon Pijaca, za Nislije je to buvljak. :DNe znam ni gde se ta recenica koristi u Srbiji sem u Nisu.Kod oba casopisa sam voleo nesto, Screenfun zato sto su se uglavnom bavili igrama i svaki put sam citao od strane do strane, Svet Kompjutera je dosta ozbiljniji i svestraniji casopis.Mislim da nijednom nisam procitao ceo, posto me neke rubrike ne interesuju.SF sam prestao 2009 da kupujem, dok sam sa SK-om prestao dve godine kasnije zato sto sam vec kupovao par brojeva a jedva sam ih otvorio.Kada je izasao prvi broj SF, legenda kaze da su samo cetiri komada bili dostavljena u Nisu.Mislim da sam preko Brava saznao za drugi broj ili je buraz slucajno naleteo pa ga uzeo(mislim da je pre ovo drugo).Od pre par meseci sam poceo ponovo da kupujem SK, svidja mi se sto su uneli par promena oko dizajna stranica i sto generalno ima vise kolumni.Qzma being Qzma.:DMikro je kratko trajao zbog cene, a i nisam bas puno tu interesantnog nasao da bih nastavio sa kupovinom.Gameplay mi je bio bas dobar(bolji i kompletniji od screenfuna), ali zbog diska je bila dosta veca cena i resio sam da ga vise ne uzimam.

Tamo sam pre blizu tog lokala isao kod frizera, znam da nije bila svo vreme igraonica.Mislim da od kada sam posao u srednju je to bila igraonica(2006 ili 2007), e sad do koliko je trajala nemam pojma.Znam da je od 2011 tu bila kafana, posto smo tu organizovali pet godina male mature.

Powerslave
07.02.2015, 02:37
J*bes angry birds. Crvici su majka!

tukli smo se ispred igraone zbog Crvica :biggrin:

Sandugp
07.02.2015, 03:18
Ricma, koristi se i u Valjevu termin Buvljak :)

colke995
07.02.2015, 08:49
Zipuj to Ricma i salji. Prvom prilikom posle ispitnog roka imas pivo :D

https://www.youtube.com/watch?v=RTRlSQHQQ8Y

Narezes na DVD i napravis svoj radio FM u kolima. Jos mi samo fali sulja sto je ima Vercetti i laganeze :D

Ricma
07.02.2015, 09:28
J*bes angry birds. Crvici su majka!

tukli smo se ispred igraone zbog Crvica :biggrin:

Prve koje sam igrao su bili Mayhem, od ovih legendarnih delova samo sam ih igrao na casovima informatike.Od poslednja cetiri nastavka tri su bila u 2D, dva sam presao(Reloaded, i Revolution) i ostao mi jos samo Clan Wars.Volim tako s vremena na vreme da obnavljam gradivo bez obzira koji je to nastavak i da prelazim na drugim mapama.Poneki put mi naravno ide na zivce koliko su hirurski precizni bez obzira sto sam se dobro zavukao.:angry:Ultimate Fight je bio rimejk Mayhem-a, pa ga nisam ni prelazio.

@sandugp

Stvarno ne znam u kojim krajevima se koristi ta rec, ja sam mislio da se ta rec koristi u celoj Srbiji.Mozda se i koristi samo sam ja naleteo na ljude koji nisu culi za tu rec. Moguce da sam skroz pogresan uzorak uzeo i doneo pogresan zakljucak.::)Verovatno se koristi i u Bg-u, samo tamo nijednom nisam imao priliku da odem cisto da se uverim.

Sandugp
07.02.2015, 10:11
Ma naravno, to je siroko rasprostranjen termin u nasoj zemlji. Ja to napisao cisto da ti bude lakse da ne mislis da ste vi iz Nisa ludi ili statijaznam sta :biggrin::biggrin::biggrin:
Ali da ne ofujem vise ...

Ognjen
07.02.2015, 12:44
Nešto čega se uvijek dobro sjećam. :D

http://static.giantbomb.com/uploads/scale_small/8/87790/2285729-box_tij.png

l1m4r
07.02.2015, 13:29
Jednog dana odmah posle skole smo igrali, jbg nisi imao tad ni mobilni, niti bilo sta da se javis matorcima gde si, podrazumeva se posle skole pravo kuci. Ne znam kako, ali nekim cudom cale me nasao, valjda je cuo za igraonicu u kraju, posto je bila novootvorena, prvo mi je sve po spisku, i to pred svima u igraonici, zivi blam te pojede, ali sam kasnije shvatio da je taj blam nista naspram batina koje sam kuci dobio.:D
:

Eh da su bile jedne.. :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin: najjace kada sam promenio igraonicu pa nije znao gde da dodje! :biggrin::biggrin::biggrin: tek te batine su bile dobre :D

Bokirivaldo
07.02.2015, 14:08
Moja gaming iskustva su pocela ovom gromadom.

https://www.youtube.com/watch?v=Xv20j8ChtRY
Auu druze takode ,komsija imao kompjuter ja ne i stalno smo buraz i ja isli kod komsije da bi sili ovu igru koja koliko se secam nije bila laka i koja je bila
pocetak igranja tj. zaraze za igricama :biggrin: pa posle neko je takode postavio Comic zone igra ..
i sve ove legendarne igre sto postavljate auu nezaboravno iskustvo i provedene noci uz njih ..

Powerslave
07.02.2015, 15:41
Kod nas su igraonice imale katalalog, ali su i sve sto je bilo u katalogu imale izlijepljeno po zidovima sa malim brojevima u cosku :D Kad dodjes na red, pogledas onaj zid sa slikama i samo kazes broj :) Naravno, bolje smo znali redosled igara na zidu i te brojeve nego azbuku i tablicu mnozenja :biggrin:

Neke od slika na zidu za PS1 :)

http://img2.game-oldies.com/sites/default/files/packshots/sony-playstation/syphon-filter-usa-v1.1.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/8/9/0/7890_front.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/9e/Blade_Coverart.png

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/75/Army_Men_Sarge%E2%80%99s_Heroes_Cover.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/49/Dino_Crisis_2.jpg

http://www.360psp.com/wp-content/uploads/2012/07/PSXLegacy-Of-Kain-Soul-Reaver.jpg

http://199.101.98.242/media/shots/52716-Resident_Evil_3_-_Nemesis_%28E%29-9.jpg

http://www.emuparadise.me/fup/up/52694-Rayman_2_-_The_Great_Escape_%28E%29_%28En,Es,It%29-1.jpg

http://vignette1.wikia.nocookie.net/egamia/images/2/22/Gran_turismo_2_cover.jpg/revision/latest?cb=20140725052835

http://img2.game-oldies.com/sites/default/files/packshots/sony-playstation/tom-clancys-rainbow-six-rogue-spear-usa.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/1/6/7/3167_front.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/96/Silent_Hill_video_game_cover.png

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/9a/Chronocrossbox.jpg

http://www.blankmaninc.com/wp-content/uploads/2014/10/Dino-Crisis-Cover.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d8/Tomorrow_Never_Dies_Coverart.png

http://img.gamefaqs.net/box/7/4/9/8749_front.jpg

http://www.themediafire.com/wp-content/uploads/2012/01/3fa5bf92f159b9f39ad3cbc29a9c220b.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/5d/Final_Fantasy_8_ntsc-front.jpg

http://www.emuparadise.me/fup/up/51933-Crash_Bandicoot_3_-_Warped_%28E%29-1.jpg

http://rajeevv67.webs.com/PC--Metal-Gear-Solid.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/40/NTSC_Resident_Evil_2_Cover.png

http://www.darkspyro.net/spyrothedragon/images/cover_us_large.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6f/Xenogears_box.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/4/4/1/441_front.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/12/World_Cup_98_Coverart.png

http://tombraiders.net/stella/images/timeline/tomb_raider_3_box.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/ce/Southpark_video_game_cover-1-.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d3/Medievil_cover.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/7/5/2/39752_front.jpg

http://www.destructoid.com/elephant//ul/5433-468x-cover.jpg

http://www.emuparadise.me/fup/up/44016-Street_Fighter_Alpha_3_%28E%29%28Quartex%29-1.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cc/Suikoden2_NA.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e5/NHL_99_Coverart.png

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e7/Twisted_Metal_III.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/51/Ffixbox.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c2/Final_Fantasy_VII_Box_Art.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cf/Castlevania_SOTN_PAL.jpg

http://www.cashforgamers.com/images/P/CrashBandicoot2CortexStri2450_f.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/3/2/9/5329_front.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-2XQX-KcWxCY/UFEkSZxZP7I/AAAAAAAABwg/aQrkyeKal8E/s1600/quake+2+ps1-1.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/3/1/9/5319_front.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/1/8/0/4180_front.jpg

http://games-open.com/wp-content/uploads/2013/09/tekken-3-pngrockgamers16-amn07ynf.png

http://static.giantbomb.com/uploads/original/0/595/1296084-overboard.jpg

http://img.gamefaqs.net/box/0/4/4/5044_front.jpg

Vecina ovih igara je imala svoj nastavak na PS2. Dvojka je donijela i neke legendarne naslove

http://www.emuparadise.me/fup/up/153593-Jak_and_Daxter_-_The_Precursor_Legacy_%28Europe%29_%28En,Ja,Fr,De, Es,It%29-1.jpg

E koliko sam samo sati proveo u igraonici zbog ovoga :) Definitivno jedna od mojih omiljenih PS2 igara.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/1e/DMC1FrontCover.jpg/256px-DMC1FrontCover.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/2d/Red_Faction.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a7/Evil_Twin_-_Cyprien%27s_Chronicles_Coverart.png

http://www.freecovers.net/preview/0/a4be8db6dd84459584ddd2590a644811/big.jpg

Kakva je ovo lektira. Bio je jedan stariji lik kojeg su zvali Hasis :biggrin: On je imao dogovor sa vlasnikom igraonice da dolazi uvece kad se igraonica zatvori. Ugasi svijetla, prikljuci slusalice i sjedi sam u igraoni i gazi Alone in the dark do zore :D Uvijek cu pamtiti ovu igru po Hasisu :biggrin:

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130908222926/playstation/images/c/c9/1282160310-00.jpg

http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/Tharealsplintercell.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51DDS4TG24L.jpg

http://vignette3.wikia.nocookie.net/dothack/images/e/ed/Infection.JPG/revision/latest?cb=20060615034142

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e7/Baldur%27s_Gate_Dark_Alliance.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/85/Kingdom_Hearts.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/82/007_-_Nightfire_Coverart.png

http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20080721050839/capcomdatabase/images/2/29/OniEurope.png

Onimusha :wthy: Kakva je ovo igra bila jbm ti :D U drugom ili u trecem dijelu se pojavljuje i Jean Reno... cini mi se da je taj dio bio na 4 ili 5 cd-ova :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/8/86/20130223140353!Sands_of_time_cover.jpg

http://media.gamestats.com/gg/image/ratchet2_box_org.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/62/True_Crime_-_Streets_of_LA_coverart.jpg

http://static.giantbomb.com/uploads/original/0/2587/1294231-472543_front.jpeg
Jedna od najboljih :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6f/Freedom_Fighters.jpg

http://en.docsity.com/wordpress/wp-content/uploads/sites/2/2014/05/Manhunt_DVD_NTSC_f.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cc/Castlevania_-_Lament_of_Innocense_%28Gamecover%29.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cd/Hitman_2_artwork.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/94/Killzonecoverart.jpg

Sjeca li se neko ovoga?

http://rog.asus.com/wp-content/uploads/2013/01/fable-11.jpg

Hahahaha sta si sve mogao da radis :D Sutnes kokosku da vidis koliko daleko mozes da je opalis :D Porastu ti rogovi kad stalno pravis sranja :D

I ovoga :D
http://www.emuparadise.me/PSX/Covers/Looney%20Toons%20Sheep%20Raider%20%5BU%5D%20%5BSLU S-01369%5D-front.jpg

Poznatija kao Sheep, Dog and Wolf :D

Lord Aleksoni
07.02.2015, 15:57
Podseti me Slave na Hitman 2 :srce: Koliko sam to voleo da igram :)

l1m4r
07.02.2015, 16:53
Secam se toga Slejv :D bio sam tada bas dzavolcic :D

Erik MK II
07.02.2015, 17:17
https://www.youtube.com/watch?v=Y6ljFaKRTrI

prskaj
07.02.2015, 17:30
Vrhunska igra i kec i dvojka, topla preporuka svima koji nisu peglali a vole logicke zagonetke i igrariju sa fizikom

colke995
07.02.2015, 17:31
Portal 2 ipak ostavio bio veci utisak na mene. Ali je i kec legendaran.

Erik MK II
07.02.2015, 17:49
Dvojka je dosta ispeglanija, bolja, kompleksnija i veca.

Ali je mene kec na I igranje ODUVAO.

prskaj
07.02.2015, 17:52
ceo taj paket je objasnio par stvari. stvarno su ljudi rodjeni za igrice, od kultne HL1 koja je znacajna za igrice pa moze se reci kao Doom, preko CS zbog kojeg je eto ovde samo jedno 20 zivota otislo u nepovrat :biggrin: pa do HL2 koji sam ja bukvalno gutao ocima i prstima

koliko se secam portal 1 je napravljen kao zanimacija ekipe iz razvojnog tima, dal su bili razmisljali dal uospte da ga prave, a onda su ga ubacili u cuveni orange box sa team fortressom. U svakom slucaju poenta je da se ljudi onako iz gusta u pauzi napravili igricu koja je odusevila mnoge

Ricma
07.02.2015, 20:23
Slejvara alal vera sto se prisecas svih tih igara, nalazis dobre postere i posle tvojih postova sve nas hvata nostalgija.Tvoji postovi verujem da i druge inspirisu da kopaju po drugim naslovima, da nije tako samo kod mene.Vidi se po tome koliko si posvecen ovoj temi.I drugi forumasi koji su napisali nesto u ovoj temi cini temu kvalitetnijom, svako ko cita ovu temu imace sta novo da nauci, dobru zabavu posto koliko vidim vlada dobra atmosfera i mozda ce ova tema da im bude stimulans da pocnu nesto da igraju, govore neke svoje utiske o igrama ili cak da se prate desavanja vezana za gaming(turnire,e3, igra godine i tako to).Neke teme su na mene imale takav efekat da sam zbog njih poceo vise i detaljnije da se njima bavim njima posto je moj interes poraso i mogu slobodno reci da sam prosirio svoje vidike.Nijedan post ne upada u oko u negativnom smislu, tako da moze da se kaze da je ovo jedna od boljih(ako cemo subjektivno jedna od najboljih:laugh:) i kvalitetnijih tema na ovom forumu.Poruka za sve, keep up the good work.

p4p1
07.02.2015, 23:29
Sad se setih i onih tycoon serijala. Airport i School su mi bili bas zabavni, verovatno cu i skinuti neki sad.. :D Mislim da sam school tycoon igrao zadnji put kad su mi naisla DVA tornada u isto vreme i sjebala pola skole.. ispizdeo sam :biggrin:

bice
07.02.2015, 23:31
Je l' cepao neko Moorhuhn kart 2?Ja sam to redovno cepao sa sestrom u dvoje,najjaci sam bio,doktorirao sve mape ::)

https://www.youtube.com/watch?v=o9fFc6g_eJA

Powerslave
08.02.2015, 23:32
Slejvara alal vera sto se prisecas svih tih igara, nalazis dobre postere i posle tvojih postova sve nas hvata nostalgija.Tvoji postovi verujem da i druge inspirisu da kopaju po drugim naslovima, da nije tako samo kod mene.Vidi se po tome koliko si posvecen ovoj temi.I drugi forumasi koji su napisali nesto u ovoj temi cini temu kvalitetnijom, svako ko cita ovu temu imace sta novo da nauci, dobru zabavu posto koliko vidim vlada dobra atmosfera i mozda ce ova tema da im bude stimulans da pocnu nesto da igraju, govore neke svoje utiske o igrama ili cak da se prate desavanja vezana za gaming(turnire,e3, igra godine i tako to).Neke teme su na mene imale takav efekat da sam zbog njih poceo vise i detaljnije da se njima bavim njima posto je moj interes poraso i mogu slobodno reci da sam prosirio svoje vidike.Nijedan post ne upada u oko u negativnom smislu, tako da moze da se kaze da je ovo jedna od boljih(ako cemo subjektivno jedna od najboljih:laugh:) i kvalitetnijih tema na ovom forumu.Poruka za sve, keep up the good work.

To mi je i bila namjera :) Otvaranje ove teme me je navelo da kopam sto po internetu sto po mozgu da pronadjem ono sto odavno nisam vidio i na sto sam zaboravio. Kad naletim na nesto takvo, odma mi bude bolje :D a znam da ce se u tim slikama i nazivima i mnogi ovdje pronaci i da ce im biti isto kao i meni :)

Ja smatram da su video igre imale bitan uticaj na mene i moj razvoj i zahvalan sam sto sam imao priliku da odrastem u tom periodu. Video igre podsticu mastu. Iskreno, spojile su me sa knjigama koliko god to cudno zvucalo :D Sve je to povezano... zelja da vidis,cujes, saznas nesto novo.. za mene je sve to krenulo od igara. Sticajem okolnosti, vise se "ne igram" toliko cesto.. Sad da mi neko da PS1 sa svim onim igrama, ja bi se urnisao :D Jednostavno sam izgubio interes jer mi se ni malo ne svidja ovo sto nam se danas servira.
Eto, makar i dalje citam po nesto :) Uglavnom 2-3 knjige mjesecno jer ima perioda kad po mjesec-dva nemam vremena za citanje pa onda koristim slobodno vrijeme kad ga ima :D

A pricu kako video igre kvare djecu, macku o rep! Tad mi je bilo najljepse. Nisam "zakrzljao", nisam ostetio vid, nisam poludio, nisam se ozracio itd. Prav, zdrav i ponosam sto sam gejmer :)

bice
08.02.2015, 23:45
To mi je i bila namjera :) Otvaranje ove teme me je navelo da kopam sto po internetu sto po mozgu da pronadjem ono sto odavno nisam vidio i na sto sam zaboravio. Kad naletim na nesto takvo, odma mi bude bolje :D a znam da ce se u tim slikama i nazivima i mnogi ovdje pronaci i da ce im biti isto kao i meni :)

Ja smatram da su video igre imale bitan uticaj na mene i moj razvoj i zahvalan sam sto sam imao priliku da odrastem u tom periodu. Video igre podsticu mastu. Iskreno, spojile su me sa knjigama koliko god to cudno zvucalo :D Sve je to povezano... zelja da vidis,cujes, saznas nesto novo.. za mene je sve to krenulo od igara. Sticajem okolnosti, vise se "ne igram" toliko cesto.. Sad da mi neko da PS1 sa svim onim igrama, ja bi se urnisao :D Jednostavno sam izgubio interes jer mi se ni malo ne svidja ovo sto nam se danas servira.
Eto, makar i dalje citam po nesto :) Uglavnom 2-3 knjige mjesecno jer ima perioda kad po mjesec-dva nemam vremena za citanje pa onda koristim slobodno vrijeme kad ga ima :D

A pricu kako video igre kvare djecu, macku o rep! Tad mi je bilo najljepse. Nisam "zakrzljao", nisam ostetio vid, nisam poludio, nisam se ozracio itd. Prav, zdrav i ponosam sto sam gejmer :)

Ja sam uz War Craft/Frozen Throne naucio Engleski,ali i uz COD i MOH.Iako u pocetku nisam znao sta znace te reci,kad sam u 5. razredu dobio Engleski uzeo sam recnik i sve reci pronasao i bio sam jedini u osnovnoj koji je imao 5 iz engleskog,a profesorka nam je bila razredna i davala je testove zaista teske,ali meni to delovalo lako,znao sam dosta reci i gramatika mi isla fino.Tako da se slazem sa ovim sto si napisao a opet mislim da u jednom vidu igrice i zatupljuju decu,jbg sad se sve vrsi preko interneta i racunara,nema vise uzivo price vec facebooka,ali necu da idem u off :D:biggrin:

l1m4r
08.02.2015, 23:48
Ovim putem zelim da se zahvalim FM-u na svom znanju Engleskog jezika. kako se nisam setio da prebacim na Nemacki?! :D posle jedno 20 sezona :D

bice
08.02.2015, 23:50
Ja sam 5 godina kao klinac imao Satelitsku antenu sa Nemackim programima i apsolutno nisam zapamtio nista,sem par reci ono osnovno.A gledao sam svaki dan bukvalno crtace ::)

prskaj
08.02.2015, 23:51
par komada za laku noc

Prehistorik 2

https://www.youtube.com/watch?v=225g7HpkUSc

Mortal Kombat

https://www.youtube.com/watch?v=lW7r2w8SsN0

Revolt

https://www.youtube.com/watch?v=BONl_1dUVCo

colke995
09.02.2015, 14:56
Znas da sam umirao dok nisam nasao Re-volt celu verziju. Nisam tad imao net kad sam to igrao, pa sam igrao raspalu demo verziju. Igra je bila jako jako zarazna. Imas rep od men :)

Ricma
09.02.2015, 19:53
Nema leba od igranja na sedmici, na svakih 10 minuta mi se zamrzne ekran pa moram da restartujem komp.Uspeo sam jedino Prototype da odigram vise od 20 minuta u kontinuitetu, a i tu vec pocelo da zamrzava ekran.Nisam imao uopste problema sa bilo kojom igrom do pre mesec dana, prvo ovaj sugavi rimejk NFS:MW zbog kojeg nisam ni pozeleo da igram dalje.Danas sam tek instalirao drajvere i ponovo imam probleme.Necu moci da odigram ni AC3 kao covek, vise cu se nervirati zbog softvera koji me zajebava nego zbog necega u igri.

colke995
09.02.2015, 20:26
Udri reinstall. Pola sata posla.

Vladan
09.02.2015, 22:35
Kakvo objasnjavanje :wthy:

https://www.youtube.com/watch?v=RJTAeUKwg74

Ricma
09.02.2015, 23:08
Udri reinstall. Pola sata posla.

Ako kojim slucajem ne nadjem odgovor za poruku koja mi iskace svaki put kada mi se ekran zamrzne ili igra kresuje(display drivers stopped responding), onda cu sve igre koje mogu da se pokrenu na XP-u tamo cu ih prelaziti.Fina je to lista, KotOR 1 i 2 ce da idu preko reda, mozda i krenem da ih prelazim posle junskog ispitnog roka. :DTako da za Red Orchestra 2 i Prototype 2 nema frke.Buraz me podsetio da sam zbog toga ispizdeo kada sam igrao pre skoro dve godine Company of Heroes 2, pa posle toga nisam ni zeleo vise da igram s obzirom koliki sam progres napravio u toj misiji a nisam sejvovao.A i on je odustao da prelazi COD:BO2 zbog toga.

Ricma
10.02.2015, 17:49
Koja tuga, ne mogu ni na XP-u da igram normalno.Moracu da proguglam zasto mi iskace da su mi stali drajveri.
Osudjen sam na crvice i indie igre.:facepalm::biggrin:Mozda cu i da pokusam neki stariji naslov da instaliram cisto da vidim da li ce i tu drajveri da mi otkazu.

Edit:I Crvici pali zbog drajvera, mozete misliti koliko pizdim zbog toga.Ne mogu nijednu krstenu noviju igru da pokrenem bez problema.:facepalm:

colke995
10.02.2015, 23:17
Ste sutra za neki CS? Da nas ima bar 5,6 pa da cepamo onako jedno sat vremena.

Lord Aleksoni
10.02.2015, 23:18
Ofskroz :D

p4p1
11.02.2015, 00:16
Moze, moze..

colke995
11.02.2015, 00:33
Jos dvojica, trojica pa da se dogovorimo za tacno vreme.

Lord Aleksoni
11.02.2015, 00:41
Rićma prijavljuj se obavezno, da mogu barem jednog da ubijem :biggrin:

Jel ima neko od vas svoj server, teško ćemo naći neki prazan, ovako nećemo biti samo mi..

colke995
11.02.2015, 01:26
Naci ce se neki sa max 10 igraca. I ako upadne neko, ne mogu upasti vise od trojice, cetvorice.

Nalazili smo pre ja i moji drugari neke servere gde niko nikad nije ulazio, samo mi, a koristili smo ga po duze od 2, 3 nedelje.

Ricma
11.02.2015, 10:06
Jebo vas kanter, ja ne znam ni da li cu moci da ga igram duze od 5 minuta a da mi ne kresuje.:hah:

bice
11.02.2015, 11:11
Ja sam za,samo javite u koje vreme i server ::)

Lord Aleksoni
11.02.2015, 12:01
Jebo vas kanter, ja ne znam ni da li cu moci da ga igram duze od 5 minuta a da mi ne kresuje.:hah:

Pa na čemu ti igraš .. Kanter nije toliko zahtevna igrica :D

bojanaBG
11.02.2015, 13:12
Revolt

https://www.youtube.com/watch?v=BONl_1dUVCo

Aaaa, vratio si me u detinjstvo, brat i ja smo se ubijali od ove igrice, a i yestoke zivce sam izgubila kad me pogode sa ovim raznoraznim cudima :D:D

colke995
11.02.2015, 15:58
Nek bude termin u 22:00. 10 minuta pre cu okaciti server ovde.

Rossonero
11.02.2015, 17:14
Racunajte i na mene ako je u 22:00.

Ricma
11.02.2015, 17:43
Pa na čemu ti igraš .. Kanter nije toliko zahtevna igrica :D

Sedmica, ne bi me zacudilo i da me tu drajveri izdaju pa mi kresuje igra.Jebote, sad se setih da sam i zbog toga prestao da igram Alan Wake.Izgubio sam volju da prelazim sest igara zbog jebene sedmice.

Instalirao KotOR malocas i zajebava me graficka, instaliracu je kod buraza pa cu sigurno keca i dvojku da igram za njegovim kompom.
Nesto ne verujem da cu doci veceras da igram Kanter, za sutra ako se nesto dogovorite najverovatnije necu posto ja i buraz planiramo sa dva razlicita racunara da cepamo Modern Warfare ako mi drajveri dozvole.:cf:

colke995
11.02.2015, 20:57
Probajte ovaj:

37.59.46.64:27019

Sandugp
11.02.2015, 20:58
E jbg nemam counter trenutno na kompu... skinuce se uskoro da pucam malo sa vama ...

Rossonero
11.02.2015, 21:16
Probajte ovaj:

37.59.46.64:27019

Ajde upadajte!

p4p1
11.02.2015, 21:18
Ne mogu da se napinjem vise sa onom nakazom sa wh-om. Jos lik admin, pravi noobovski server. :D

colke995
11.02.2015, 21:18
Jdva nadjoh prazan neki da sljaka. Nadji ti neki.

Rossonero
11.02.2015, 21:20
Treba minimalno 10 igraca i onda da se igra 5 vs 5 , ovo sto sam odigrao nekih 20-ak minuta pravo dosadno.

Ako se skupi igraca zovite tu sam.

colke995
11.02.2015, 21:21
Malo verovatno da ce se ikad toliko skupiti :D

Rossonero
11.02.2015, 21:22
Ajde moze i 4 vs 4. :D

Znam da je i ovo malo vjerovatno. :biggrin:

Lord Aleksoni
11.02.2015, 21:23
Papi razbija, svaka čast .. :)

Ali nerviraju opasno ovi čiteri, ubije svakog, nzm ko bio gaga ::) ja nzm da igram ali uspem nekoga da koknem po neki put, čak sam i papija ubio .. :biggrin:

colke995
11.02.2015, 21:24
Ma ja sam ovo skroz zaboravio kako se sljaka. 2 godine cele prosle. Nije bitan skor, bitan je fun, a Papiju svakako da je zabavno kad nas redja kao cunjeve :D

Rossonero
11.02.2015, 21:25
Papi zivi jos na CS. :biggrin:

Uletio nas botove da bije. :sram:

p4p1
11.02.2015, 21:25
195.154.250.215:27018 DM je, ali sto da ne. :D

Ne lozite se, Papi ne igra ozbiljno CS vec 5 godina. Plus mi je mis teski krs. :D

Lord Aleksoni
11.02.2015, 21:29
Šta bi bilo da igraš stalno :mute:

Ajde priključiću vam se kasnije da se završi Junajted :)

Dule Krtola
11.02.2015, 22:08
Može li mi neko dati link da sknem CS?

Prije mi je dao neki link Colke995 , ali to baš baguje.

Rossonero
11.02.2015, 22:11
http://www.cs-skini.me/csfull/

colke995
11.02.2015, 22:12
Dobar sam bio u ovoj drugoj. :tnt: Izvini Aleksa za one hedove :D

Lord Aleksoni
11.02.2015, 22:13
http://www.cswarzone.com/p/counter-strike.html

Evo ti i ovaj, ako ti ovaj od Rossa ne radi

Lord Aleksoni
11.02.2015, 22:14
Dobar sam bio u ovoj drugoj. :tnt: Izvini Aleksa za one hedove :D

Ma šta se izvinjavaš i ja sam tebe par puta dobro cepnuo ali mašim za sve pare :biggrin:

Dule Krtola
11.02.2015, 22:15

:cheers:

Sandugp
11.02.2015, 22:15
Cepnuo sam i ja da skidam, prikljucicu se ...

Lord Aleksoni
11.02.2015, 22:19
Javite kada ćemo ponovo da se pucamo ::) Po mogućstvu da ne bude DM, mnogo treba refleksa za to .. :D

p4p1
11.02.2015, 22:22
Nije lose ovo, fino ubijemo vreme. Jos kad se prikljuce Sandu, Maric i nadam se jos neko, licice to na nesto. Ma ako cemo igrati opet, organizovacu se ja za CW server, taman da nas niko ne prekida. :D

Rossonero
11.02.2015, 22:24
Kada upadne Maric sa svoje masine. :dng:

Lord Aleksoni
11.02.2015, 22:31
Nije lose ovo, fino ubijemo vreme. Jos kad se prikljuce Sandu, Maric i nadam se jos neko, licice to na nesto. Ma ako cemo igrati opet, organizovacu se ja za CW server, taman da nas niko ne prekida. :D

Ima neka fora da se napravi džaba server ali nzm kako. Gledao sam na YT klipove ali ne polazi mi za rukom nikako i posle se ubaci server na gametracker i bude validan ali kako to funkcioniše pojima nemam .. :biggrin:

Sandugp
11.02.2015, 22:32
Nesto me jebe ... izbacuje mi onu poruku non7 zip archive ili tako nesto, moram to resiti pa da vidim ...

colke995
11.02.2015, 22:33
Ne znam da li to jos moze, ali moglo je preko Hamachija pre da se pravi kao server.

bice
11.02.2015, 22:34
E jbg ja u opste nisam ni video da ste napisali da se igra u 22 :facepalm:
Zablenuo se u fudbal.Ja igram sledeci put sigurno,da vidim kakav je papi bas :D

Lord Aleksoni
11.02.2015, 22:36
E jbg ja u opste nisam ni video da ste napisali da se igra u 22 :facepalm:
Zablenuo se u fudbal.Ja igram sledeci put sigurno,da vidim kakav je papi bas :D

Sa sigurnošću ti mogu reći da je za nas sve koji smo igrali PRO :cool:

bice
11.02.2015, 22:41
Videcemo ga sledeci put :D

Sandugp
11.02.2015, 22:42
E skinuo sam i sredio, kada budete hteli sledeci put da igrate najavite

Ricma
11.02.2015, 22:47
Maric vezbao pre par sati u COD sam sa sobom.Ovako nisam mogao da udjem na bilo koji server, pa daj malo rokam u prazno.Skinuo preko kickass-a COD:MP(bez SP) i zajebah se zato sto nije bilo par fajlova, a ni uputstva mi nisu bila najjasnija.Sada skidam preko wareza, pa valjda ce sutra da bude bolje.U medjuvremenu skinuo sam osmicu, dizem ruke od sedmice u nadi da osmica nece biti toliko problematicna.

Rossonero
11.02.2015, 22:50
Sedmica je majka radi ko svicarski sat. :biggrin:

Brajkula
11.02.2015, 22:50
Spakujte mi taj CS u pp da ga skinem i da poteram i ja kad imam vremena sa braćom mojom najmilijom.

Rossonero
11.02.2015, 22:55
Spakujte mi taj CS u pp da ga skinem i da poteram i ja kad imam vremena sa braćom mojom najmilijom.

Evo ga ipak si ti u pitanju. :srce:

stefan12
11.02.2015, 23:02
Igra li ko fifu 15 preko računara online?

Sandugp
11.02.2015, 23:09
sADA SAM NESTO PROBAO I NE MOGU U OPCIJAMA (caps) da namestim kada cucnem da mi se nisan smanji ... kako to bi? Odavno se nije igralo zaboravio sam

Rossonero
11.02.2015, 23:11
sADA SAM NESTO PROBAO I NE MOGU U OPCIJAMA (caps) da namestim kada cucnem da mi se nisan smanji ... kako to bi? Odavno se nije igralo zaboravio sam

cl_dynamiccrosshair 1

l1m4r
11.02.2015, 23:24
Khm khm... Instaliram CS.. Cisto da vidim jel moze ovo sranje da radi.. :D

maliajnstajn
11.02.2015, 23:26
Vidis mogel sam i ja, taman da ubijem ovih neurona malo sto sam ih naceo rokovima :biggrin:

Ricma
11.02.2015, 23:27
Pravda za COD!:dw:

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20120120222323/callofduty/images/0/01/Price_MW3_model.png

Navuce Colic pola forumasa sa fudblaskog pdf-a na CS.:facepalm::biggrin:

l1m4r
11.02.2015, 23:28
CS najjaca pucacina ikada :D

Ricma
11.02.2015, 23:29
Trollers gonna troll!

Znamo obojica da se plasis od metaka koji prolaze kroz zid.Modern Warfare 1 jebe kevu!

Powerslave
11.02.2015, 23:37
Igra li neko Dotu?? :D

maliajnstajn
11.02.2015, 23:45
Daj Maricu tu svoju najbolju pucacinu, ja vec mjesecima tragam za necim takvim. Daj mi i link pliz :biggrin::biggrin:

Ricma
11.02.2015, 23:48
https://thepiratebay.se/torrent/10091227/Call_Of_Duty_4_-_Modern_Warfare.iso

Nakon toga mislim da za svaki naredni FPS mora da se plati original za multiplejer(posto SP mozes i bez originala), mislim da nista nema posle ovoga.Plati, pa se klati.

l1m4r
11.02.2015, 23:49
Auuuuu kakav sam bot sa 0% inteligencije :D

colke995
11.02.2015, 23:56
Igra li neko Dotu?? :D

Ajde jednu ako zelis.

http://steamcommunity.com/id/grreenenvy

Ricma
12.02.2015, 00:11
Hahahahahaha, jos drzis Ronda na avataru.Tek sada primecujem da ga nisi skinuo ni sa potpisa.:biggrin:

Ajnstajne, na PM mi se obrati ako budes imao problema.Trebalo bi uz igru da innstaliras posleddnja dva patcha(1.6 i 1.7) kao i Pukbuster.

bice
12.02.2015, 00:12
Pravda za COD!:dw:

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20120120222323/callofduty/images/0/01/Price_MW3_model.png

Navuce Colic pola forumasa sa fudblaskog pdf-a na CS.:facepalm::biggrin:

Kapetan madafaka Price :cool: Obozavam ovog lika :D

Inace aktivno cepam CS evo vec 5 godina sa ponekim prestajanjem od tipa 3 meseca ili cak do 6 meseci kad se imalo sta raditi drugo :biggrin:

colke995
12.02.2015, 00:16
Kapetan madafaka Price :cool: Obozavam ovog lika :D

Inace aktivno cepam CS evo vec 5 godina sa ponekim prestajanjem od tipa 3 meseca ili cak do 6 meseci kad se imalo sta raditi drugo :biggrin:

Imaces sa Papijem da se koljes taman. :D

Prototype
12.02.2015, 00:29
https://thepiratebay.se/torrent/10091227/Call_Of_Duty_4_-_Modern_Warfare.iso

Nakon toga mislim da za svaki naredni FPS mora da se plati original za multiplejer(posto SP mozes i bez originala), mislim da nista nema posle ovoga.Plati, pa se klati.

Modern Warfare 1 je i najace izdanje COD-a, sve posle toga ne treba ni igrati, posebno ne online. Mape premale, gameplay skoro pa isti, igras konstatno 5vs5 uglavnom sa nekim nubovima stekerskim...

Ako bude mogao ovaj moj komp podneti COD instaliracu ga, ranije sam mogo, igrao sam, ali nebi me cudilo da sada ne mogu igrat jer je komp vec postao old timer :D

maliajnstajn
12.02.2015, 00:30
Hahahahahaha, jos drzis Ronda na avataru.Tek sada primecujem da ga nisi skinuo ni sa potpisa.:biggrin:

Ajnstajne, na PM mi se obrati ako budes imao problema.Trebalo bi uz igru da innstaliras posleddnja dva patcha(1.6 i 1.7) kao i Pukbuster.

Sutra se javim, sad dok se ovo skine i dok ja skontam sta sa zivotom hahaha:biggrin:

Sandugp
12.02.2015, 09:07
Inace, sta igrate od mapa? Sve - random ili nesto specificno?

Ricma
12.02.2015, 09:31
Mislim da sam resio svoj problem, skinuo neku aplikaciju i video da je radna temperatura graficke kartice 82/83 stepena, otvorim kuciste i posebnu paznju obratim na sva cetiri kulera.Tri su u redu i ispada bas taj ispod graficke nije radio zbog prasine.Nisam mogao ni da ga pomerim, talozilo se to 5 godina i vise.Nijednom nisam tu gledao, nakon sto sam startovao kompjutera radna temperatura je pala na podnosljivih 48.

Lord Aleksoni
12.02.2015, 15:24
Inace, sta igrate od mapa? Sve - random ili nesto specificno?

Ja najviše igram obični dust i dust 2 .. A i fy_snow isto za mene dobra, ne moram mnogo da tražim protivnika. A najviše mrzim one velike mape kada moram da ga tražim po celoj mapi ili da idem po kućama da ga tražim .. :D

Sandugp
12.02.2015, 15:25
Ja najviše igram obični dust i dust 2 .. A i fy_snow isto za mene dobra, ne moram mnogo da tražim protivnika. A najviše mrzim one velike mape kada moram da ga tražim po celoj mapi ili da idem po kućama da ga tražim .. :D

Kul, najvise sam pitao zbog nacina na koji igrate... da li bomba fazon ili klasicno krljanje. Ne znam meni su glupave mape gde se samo krlja i koje su povrsinski mnogo male. Nema taktike ni malo ...

ledeni 80
12.02.2015, 15:31
ako ce te taktiku uzmite astek ili inferno :biggrin:

Sandugp
12.02.2015, 15:33
ako ce te taktiku uzmite astek ili inferno :biggrin:
To cemo i igrati .... bar se nadam ... moze i dust, ili cbble ili tako nesto ... samo kada to je glavno pitanje??? KADA?

Lord Aleksoni
12.02.2015, 15:34
Kul, najvise sam pitao zbog nacina na koji igrate... da li bomba fazon ili klasicno krljanje.

Može i jedno i drugo :D

Ja više volim puške nego bombe ali neka svako koristi šta mu je volja. Ma svejedno koja je mapa bitno da igramo pa sad ko se gde snalazi nije toliko bitno. ::)

Ledeni pridruži nam se .. :cheers:

To cemo i igrati .... bar se nadam ... moze i dust, ili cbble ili tako nesto ... samo kada to je glavno pitanje??? KADA?

Čekamo papija i colketa da se izjasne :D

ledeni 80
12.02.2015, 15:36
cbble najvise mrzim :angry: tipicna ct mapa a ja sam inace t volem rus :biggrin:
ebe me cs ne mogu da ga pokrenem ima vise od god kako sam ga izbrisao a bio sam dobar igrac ponekad i botina teska ::)

kalas and dgl moja kombinacija ::) a noz mmmm :sram:

Sandugp
Ima li nas barem 10 sa ovog foruma? Da to lici na nesto?

colke995
Papi je rekao da ce organiuovati nesto. kad bude on mogao, tad cemo.

Sandugp
12.02.2015, 15:37
Papi je rekao da ce organiuovati nesto. kad bude on mogao, tad cemo.

Nemoj samo veceras molim te ... imama raid ... sutra ili za vikend ... samo ne veceras :)
Ili ako bude veceras neka bude posle 11

ledeni 80
12.02.2015, 15:38
ja mogu sutra posle 17h ::) samo pod uslovom da mi radi cs :angry: