Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Draft 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA Draft 2010

    Da vidimo pa vasem misljenju ko ce biti prvi pick na ovogodisnjem draftu ili pak drugi posto 99 % je sigurno da ce prvi biti Wall?

  • #2
    Odg: NBA Draft 2010

    Dobro, zna se da je Wall prvi pick, decko je talentovan, ali mi se nikako ne svidja kao licnost.
    Previse je naduvan i mnogo se (da prostite) kurci.

    Meni se daleko vise svidja Evan Turner sa Ohio State-a, decko koji neverovatno igrom podseca na Brendona Roy-a, ali iz nekog razloga igra na poziciji pleja.
    Ipak, mislim da ce u NBA-u igrati na poziciji SG-a.
    Tu je i ono krilo sa Syracuse-a, mislim da se zove Wes Johnson, isto ogroman potencijal.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #3
      Odg: NBA Draft 2010

      Odlicno si primjetio Evan Turnera,strasan igrac ,fakticki je Buckeyes doveo sam na NCAA turnir....Wall jeste pomalo naduvan ,ali svakako ne toliko kao Cousins njegov saigrac iz Kentakija ove godine,koji je isto u top 5 prospekata ove godine....po meni Wall ima enorman potencijal,brzina ,eskplozivnost,pregled igre odlicni,ali najveca mu je slabost ocajan sut,vrlo tesko gadja izvan 6.25 i sa poludsitance,ali je svakako pred njim mnogo vremena na popravljanu tih segmenata igre,koji se daju popraviti,svakako...dalje Wes Johnson sa Syracuse je opet nevjerovatan suter,suterski orijentisan igrac ne toliko veliki lider sto mu je trebala biti uloga ove godine ali je nije odradio na najbolji nacin,opet sa statisticke strane ,izvanredni parametri,ali se meni mnogo vise svidja Derrick Favors,ove godine freshman sa Georgia St. odlican PF koji snagom moze da parira cetvrokama u NBA i ja mislim da bi trebao imati sjajnu karijeru,jos ako dodje u neku ekipu kao sto je npr Indiana ili pak Minnesota mogao bi imati vec sjajnu rolu u svojoj rookie sezoni...bice zanimljnivo da li ce se prijaviti Donatas Motiejunas,trenutno je medju top 10 pickova na nekoliko sajtova specijalizovanih na pracenje potencijalnih lottery pickova,mozda decko sa najvecim potencijalom medju svim ovim nabrojanim,tehnicki je veoma dobar,ali mu snage treba i bilo bi mu mozda pametnije da se jos dvije, tri sezone zadrzi u Benettonu ili nekom drugom evropskom klubu,bice zanimljivo i kako ce Vesely proci,vecina NBA kriticara ga smatra medju top 15 pickova ,sa potencijalnim ulaskom i u top 10....bice zanimljivo...ostavljate sto vise komentara ,jer bi ovo mogao da bude draft sa kog ce nekoliko igraca biti u sledecih nekoliko sezona nosioci svojih ekipa...

      Comment


      • #4
        Odg: NBA Draft 2010

        Da, zaboravio sam Favorsa, veliki potencijal! Ove godine velika steta sto DeJuan Blair nije izabran u prvoj rundi zbog vec poznatih problema sa kolenima, mislim da bi on mogao da bude vrlo dobra cetvorka u buducnosti, samo da ga kolena posluze.
        Motiejunasa sam gledao ove godine kad je igrala Zvezda protiv Benetona, decko se sjajno krece za svoju visinu i ima odlican sut, ali je trenutno fizicki isuvise slab za potrebe NBA-a.

        Dobrodosao na forum i slobodno komentarisi Playoff u drugoj temi. (*#^R^
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #5
          Odg: NBA Draft 2010

          A Greg Monroe? Koliko ko sam ja uspio da vidim decko je stretch 4, nesto ala Odom, ima sjajnu ofanzivnu igru pogotovo kad je okretnut licem prema kosu, mada sam primjetio da je bolji na visokom postu nego na niskom. Ima strasno brz prvi korak, pa je dosta dobar u probijanju u reket, o nako solidno sto se tice banana a za svoju poziciju ima kontrolu lopte dosta iznad prosjeka. Sto se tice cistog talenta i potencijala mislim da nema niko ko se moze mjeriti s njim na pozicijama 4-oke, mada mu fali kilaze i snage i nema nesto sirok dijapazon suta. Da, i slobodna su mu ispod prosjeka, negdje na 65%.
          Meni je recimo DeMarcus Cousins s Kentucky-a, jako dobar igrac, momak je stvarno talentovan. Ima visinu, snagu i odlican raspon a uz sve to odlican rad nogama i osjecaj za igru. Sjajan je u skoku i blokadama, mogao bi on u rookie sezoni lako imati 15-10 ucinak. E sad koliko je napuhan, to je vec stvar psihe ali ima momak potencijala definitivno.

          Comment


          • #6
            Odg: NBA Draft 2010

            Naravno,Greg Monroe za 2.11 visine strasan prvi korak ,vecinom je brzi od svoji oponenata,stvori tu razliku na prvom koraku ,strasna ekplozivnost i atleticizam....DaJuan Blair je zvijer za sebe,odavno nisam vidio bolji prospekt,cast Tyreke Evans-u ali po meni Blair je toliko svrstran igrac da je to nesto nevjerovatno,prosto sam zadivljen njegovom atletskim sposobnostima,sa 2.01 protiv centara se bori tako lako,licem prema kosu niti jedan centar ne moze da mu parira jer ima brzinu a kada je pod kosem koristi svoju snagu,tezinu od 120 kilograma i ogromnu ekplozivnost,samo se nadam da nece imati problema sa koljenima u buducnosti ,jer mu je to bila boljka dok je igrao za PITT,i da zbog toga i jeste biran u drugoj rundi...a kada pogledam sadasnju situaciju,ne znam koliko ste upoznati sa recimo kvalitetima Eric Bledsoe,mogao bi da ima lijepu NBA karijeru,ali mislim da je malo prerano za NBA ali vec je potpisao sa agentom,tako da je kasno...,i on je propsket ovogodisnje strasno generacije od Kentakija,...sjajnu regrutaciju je napravio Kalipari,i ove sezone ja nastavio sa istim vec je pribavio letter of intence od Enesesa Kantera i Brandon Knighta-a,ove godine po mnogima top 2 prospekta u USA ....upravo na osnovu Bledsoe i zelim da naglasim kvalitete DaMarusa Cousinsa ,pa tako kada su pitali Bledsoe zasto je se prijavio na draft,on je samo kratko rekao kada mogu na treniznima da pariram Cousinsu mocu i svakom drugom centru u NBA,sto dovoljno govori o njemu,a sada naduvan jeste kao i svaki drugi crnac koji dodje u takvu situaciju da prigrabi vec rookie ugovor od oko tri miliona dolara,ukoliko naravno bude treci pick kao sto su predvidjanja...Hvala na dobrodoslici,potrdicu se da se ukljucim u dikusiju i dam po neki dobar komentar,mada iskreno NCAA je moja velika strast i veliki sam pobornik njen.

            Comment


            • #7
              Odg: NBA Draft 2010

              Zna li neko sta ce biti sa Rubiom sledece sezone,hoce li u NBA?Kada bi iso na draft jel bi mu se racunalo ono od prosle godine kada je bio 5.i Minesotin ili bi bio ponovo biran,sada bi gotovo zasigurno bio prvi pik zato sto u generaciji 90 i mladji su smesni za njega ali bukvalno,covek je trenutno jedan od najboljih plejmejkera planeta zemlje.

              Comment


              • #8
                Odg: NBA Draft 2010

                Ja kao T-Mac mislim da je Evan Turner dobar košarkaš i po mom mišljenju bi Wizardsi mogli izabrati njega jer imaju već dobrog pleja u Arenasu ali opet John Wall koji je prema amerima sledeća superzvezda će verovatno biti prvi. Ipak mi se čini da svi zaboravljaju DeMarcusa Cousinsa (nadam se da sam dobro napisao) koji dosta podseća na Shaqa bar meni i prema prognozi će biti u prvih pet.Wizardsi imaju dosta praznih mesta pa možda i Wall bude drugi i ode i Filadelfiju. Sad će ispasti da kopiram T-Maca u vezi sa Turnerom $%&5@$A.

                @ Realan
                Rubio je rekao da ostaje u Evropi još najmanje jednu sezonu i neće se ponovo birati jer Minnesota ima pravo na njega jedino ako u nekom trade-u pošalju prava za nekog drugog igrača. Mislim da nebi bio prvi jer nije bolji od Walla a i on je 90 godiste a i Turner je bolji
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • #9
                  Odg: NBA Draft 2010

                  Malo da ozivimo i ovu temu jer je draft vec u cetvrtak, a linkovi za prenos ce biti postavljeni na vreme. @(*6sd$%

                  5 najboljih igraca na svakoj poziciji za predstojece NBA draft>

                  Point Guard

                  1. John Wall, Kentucky
                  2. Eric Bledsoe, Kentucky
                  3. Armon Johnson, Nevada
                  4. Greivis Vasquez, Maryland
                  5. Terrico White, Mississippi

                  Shooting Guard

                  1. Evan Turner, Ohio State
                  2. Xavier Henry, Kansas
                  3. Avery Bradley, Texas
                  4. Elliott Williams, Memphis
                  5. James Anderson, Oklahoma State

                  Small Forward

                  1. Wesley Johnson, Syracuse
                  2. Gordon Hayward, Butler
                  3. Al-Farouq Aminu, Wake Forest
                  4. Luke Babbitt, Nevada
                  5. Paul George, Fresno State

                  Power Forward

                  1. Derrick Favors, Georgia Tech
                  2. Greg Monroe, Georgetown
                  3. Ed Davis, North Carolina
                  4. Ekpe Udoh, Baylor
                  5. Patrick Patterson, Kentucky

                  Center

                  1. DeMarcus Cousins, Kentucky
                  2. Cole Aldrich, Kansas
                  3. Daniel Orton, Kentucky
                  4. Solomon Alabi, Florida State
                  5. Hassan Whiteside, Marshall
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • #10
                    Odg: NBA Draft 2010

                    Evo igraca kojeg bi ja licno voleo da vidim u Bulls-ima, a i mnogi drugi navijaci.
                    Otprilike mu se i predvidja da ce zavrsiti izmedju 13-18 mesta, a Bulls-i imaju 17. pika.

                    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zjO82Qxo2Wc[/youtube]

                    A, evo i ceo draft order:

                    o. Team
                    1. Washington
                    2. Philadelphia
                    3. New Jersey
                    4. Minnesota
                    5. Sacramento
                    6. Golden State
                    7. Detroit
                    8. L.A. Clippers
                    9. Utah (From New York via Phoenix)
                    10. Indiana
                    11. New Orleans
                    12. Memphis
                    13. Toronto
                    14. Houston
                    15. Milwaukee (From Chicago)
                    16. Minnesota (From Denver via Charlotte)
                    17. Chicago (From Milwaukee)
                    18. Miami
                    19. Boston
                    20. San Antonio
                    21. Oklahoma City
                    22. Portland
                    23. Minnesota (From Philadelphia via Utah)
                    24. Atlanta
                    25. Memphis (From Denver)
                    26. Oklahoma City (From Phoenix)
                    27. New Jersey (From Dallas)
                    28. Memphis (From L.A. Lakers)
                    29. Orlando
                    30. Washington (From Cleveland)
                    Round 2
                    31. New Jersey
                    32. Oklahoma City (From Minnesota)
                    33. Sacramento
                    34. Golden State
                    35. Washington
                    36. Detroit
                    37. Milwaukee (From Philadelphia)
                    38. New York
                    39. New York (From Denver via L.A. Clippers)
                    40. Indiana
                    41. Miami (From New Orleans)
                    42. Miami (From Toronto)
                    43. L.A. Lakers (From Memphis)
                    44. Portland (From Chicago)
                    45. Minnesota (From Houston)
                    46. Phoenix (From Charlotte)
                    47. Milwaukee
                    48. Miami
                    49. San Antonio
                    50. Dallas (From Oklahoma City)
                    51. Oklahoma City (From Dallas and Minnesota via Portland)
                    52. Boston
                    53. Atlanta
                    54. L.A. Clippers (From Denver)
                    55. Utah
                    56. Minnesota (From Phoenix)
                    57. Dallas (pick may be conveyed to Indiana)
                    58. L.A. Lakers
                    59. Orlando
                    60. Phoenix (From Cleveland)
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • #11
                      Odg: NBA Draft 2010

                      d-wade a.k.a flash msm da ova ova dvojca sto pricas sto su 90 god ne mogu jos da se porede sa Rubiom,Rubio je igrao finale evrolige osvojio,osvojio uleb cup,finale evropskog prvenstva,igrao finale Olimpijskih igara,Spanske lige sto ovi ne mogu ni da sanjaju.

                      Comment


                      • #12
                        Odg: NBA Draft 2010

                        [quote author=Realan link=topic=2563.msg142531#msg142531 date=1277309118]
                        d-wade a.k.a flash msm da ova ova dvojca sto pricas sto su 90 god ne mogu jos da se porede sa Rubiom,Rubio je igrao finale evrolige osvojio,osvojio uleb cup,finale evropskog prvenstva,igrao finale Olimpijskih igara,Spanske lige sto ovi ne mogu ni da sanjaju.
                        [/quote]
                        Da tu si naravno u pravu. Rubio jeste odličan igrač ali ja ga nesto ne mogu da podnesem $%&5@$A. Mislim da Rubio kada dođe u NBA da će postati jedan od najboljih koji su dosli iz Evrope i pametno mu je ovo da jos igra u Barseloni( *%@(D!RY-) jer niko ne zeli da prođe kao Miličić koji da je dobio sansu bi mozda danas bio jedan od najboljih centara ali sta da se radi. U svakom slučaju da sad ne ispadne da mislim da je Rubio loš samo ga ja ne podnosim
                        sigpic

                        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                        Batica Wilshere je gospodin covek...

                        All hail the Chan-Chan man!

                        Comment


                        • #13
                          Odg: NBA Draft 2010

                          Darko ce izgleda ostati u Minneapolis-u gde ce biti startni centar i jedan od oslonaca ekipe. @R&}*
                          Jos ako mu i Pekovic dodje bice to mnogo dobra centarska linija.
                          Milicicev najveci problem je sto gotovo ni u jednom NBA timu nije dobio pravu sansu, a potez od prosle sezone da predje u NY je nesto najgore sto je moglo da mu se dogodi. #%d*

                          Izgleda da Minnesota uzima Wes Johnson-a, meni je iskreno krivo sto ne ide u New Jersey ili Sacramento, ali dobro mozda se i ispostavi kao dobar potez.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • #14
                            Odg: NBA Draft 2010

                            Evo ko želi na ovim linkovima može da prati Draft. Već je počeo program video sam da diskutuju gde će LeBron a Draft je cccc. Pa ljudi moji nije on jedini slobodan agent %QWT&W. Šalu na stranu evo linkovi:
                            http://www.freedocast.com/hyphytv
                            http://www.iraqgoals.tv/ch1.html
                            http://live-sports-now.blogspot.com/...channel-1.html

                            Ko voli nek izvoli h5g6k8 h5g6k8 h5g6k8
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • #15
                              Odg: NBA Draft 2010

                              polecemo.... ja cekam mog favorita Haywarda... nadam se da ce dobiti dobar klub... '65slif

                              Comment

                              Working...
                              X