Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3 - Shell Advance Malaysian Motorcycle GP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3 - Shell Advance Malaysian Motorcycle GP

    Pobedom na prošloj trci u Australiji Džek Miler se postarao za uzbudljiv finiš Moto 3 sezone. On je uz veliku podršku domaćih navijača privremeno pomrsio račune A.Markezu, ali Španac i dalje ostaje glavni favorit za titulu.



    Naredni okršaj će biti na Sepangu, a računica kaže da će mlađi Markez postati šampion ukoliko pobedi, ili:
    -A.Markez bude na 2. mestu, a Miler na 3-ćem
    -A.Markez završi na 3. poziciji, a Miler na 6-oj ( i niže)
    -A.Markez bude 4-ti, a Miler 9-ti (i niže)

    Verovatno ne treba da računamo dalje jer se ipak očekuje bar jedan od njih dvojice na podijumu. Rins je matematički i dalje u igri, ali trebaće mu mnogo sreće da bi otišao u Valensiju kao kandidat za titulu.

    Dakle, ko bude hladnije glave na vreloj stazi u Sepangu može da se nada velikom slavlju. U Maleziji su uvek teški uslovi za vožnju, staza je zahtevna i brza, a vrućina i vlaga skoro nesnosni.



    Iako će borba za titulu biti u prvom planu, treba obratiti pažnju na Fenatija i Vaskeza. Oni se bore za 4.mesto u šampionatu (možda i 3-će???) i biće interesantno videti da li će trijumfovati mladost ili iskustvo.

    Domaći navijači se očekuju u velikom broju, a u najnižoj klasi će imati priliku da bodre svog ljubimca Hajrudina.



    Od njega se više očekivalo ove sezone, ali za Sepang ga vežu lepe uspomene, pa možda bljesne. Simpatični Zulfa je svoj prvi plasman na Moto 3 podijum ostvario baš na Sepangu 2012. godine. Tada je uspeo da osvoji pol poziciju, čime je postao prvi Malezijac kome je to pošlo za rukom, a trku je završio na odličnom 2.mestu.

    sigpic

  • #2
    Iskreno bih volela da Alex uzme titulu, nije sto je moj, ali se Miller mnogo bahati. Doduse ne mogu mu osporiti super voznju u Japanu, u svakom slucaju ce biti vise nego interesantno...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Najzanimljivije bi bilo da Markez i Miler ne zavrse trku a Rins da pobedi pa onda odluka u Valensiji tri vozaca za titulu, uf

      Comment


      • #4
        Originally posted by Boca View Post
        Najzanimljivije bi bilo da Markez i Miler ne zavrse trku a Rins da pobedi pa onda odluka u Valensiji tri vozaca za titulu, uf
        Pa to bi bilo ubitacno, mada je malo verovatno da Rins pobedi, a da Alex i Miller ostanu bez bodova...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Pa po nekoj kosmičkoj pravdi verovatno bi tako trebalo da bude, Marquez ne uzme ni jedan bod, Miller skupi 6-7 max, Rins pobedi... Ne bi morala baš ta pravda uvek da se meša.

          Comment


          • #6
            Miller najbolji danas, Marquez krece s 5tog mesta...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Upravo odgledao snimak, koja gužva na kraju, i koja komedija na zadnjem pravcu pred ulazak u zadnje brze krugove, kao da su svi uključili pit-lane limiter

              Miller shvatio šta se dešava, sjajan krug. McPhee uživa i ovom dijelu sezone, pokupio je dosta bodova u Japanu i Australiji, i odlične kvalifikacije jutros.
              Bastianini me iznenadio, očekivao sam plasman iza 15. mjesta, odlično je ispalo...


              Znam da prognoza ništa ne znači u Maleziji, ali kakva je za sutra?

              Comment


              • #8
                Ako se dobro secam da su Srdjan i Aleksandar nazvali to "cirkusom" xD
                I mene zanima kakva je prognoza?!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Anything-can-happen Sunday!

                  Predivđa se kiša izjutra, dakle hvata i Moto3 i onda razvedravanje od 12h... Može li dramatičnije?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Anything-can-happen Sunday!

                    Predivđa se kiša izjutra, dakle hvata i Moto3 i onda razvedravanje od 12h... Može li dramatičnije?
                    Ocigledno ne, realnog gledano sve trke zajedno su nista za ovu u Maleziji makar sto se tice nepredvidivosti vremena...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Koliko je meni ružno ovo što radi Miler u prvoj krivini, ovo kasno kočenje koje praktikuje samo kad je Markez ispred. Kao da želi da ponovi njihov incident samo sa obrnutim ulogama
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by realnost View Post
                        Koliko je meni ružno ovo što radi Miler u prvoj krivini, ovo kasno kočenje koje praktikuje samo kad je Markez ispred. Kao da želi da ponovi njihov incident samo sa obrnutim ulogama
                        Ooo da, malo se bahati, malo vise -.-'
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Osveta je slatka, čekamo Valensiju
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • #14
                            Čeka se Efren u svom starom elementu... Malo se napali, malo ljosne, malo pokupi nekog...

                            Comment


                            • #15
                              Ja cu da budem uzdrzana po pitanju ove trke, jer nemam nijednu lepu rec za Millera, ako je Alex M. opsovao mogu samo da mu se pridruzim...
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X