Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FORMULA 1 RUSSIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 FORMULA 1 RUSSIAN GRAND PRIX

    Nova staza. Poslednja trka u Evropi koja prekida niz azijskih staza na kraju kalendara kao što je bio slučaj prethodnih sezona. Puno tema skreće pažnju sa samog faktora trkanja i staze. Teme počinju da se same nadmeću. Najvažnija je stanje Julesa Bianchia čiji je incident prerano prekinuo trku u Japanu. Marussia je odlučila da ne angažuje zamenu za Julesa na ovoj trci. Želimo mu od srca sve najbolje i da opet gledamo u što skorije vreme njegov talenat na delu.
    Ostale teme su, kao i svake godine u ovo doba, prelazi vozača. Međutim, ove godine nisu tema samo vozači, već i timovi pa i agregati. Lotus je objavio prelazak sa Renaultovih na Mercedesove agregate. Priča o vozačima i dalje ne jenjava ali iz izvora se saznaje da će ugovor između Ferrarija i Vettela biti objavljen u ponedeljak 13. Oktobra kada novi čelnik staje na čelo Ferrarija, Sergio Marchionne. Smatra se da je Alonso već potpisao ugovor sa McLaren-Hondom te da će ga kompaniza za telekomunikacije Movistar pratiti kao sponzor. Santander ostaje kao sponzor Ferrarija do kraja 2015. godine. Mercedes će zadržati trenutnu vozačku postavu.



    Tehnička analiza:
    Staza u praksi predstavlja kombinaciju Abu Dabija i Austina. Najzanimljiviji deo staze je svakako prvi sektor gde se nalaze starno-ciljni pravac posle koga sledi blagi zavoj u desno koji se vozi punim gasom. Posle toga sledi kočenje za krivinu u desno gde vozači moraju da budu dovoljno precizni da ne izlete sa staze ili odu previše preko ivičnjaka da bi zadržali dobru brzinu za krivinu #3 koja je veoma duga i zahtevna za desne pneumatike. Sledi splet od 4 oštrih krivina i ovaj deo staze jako podseća na Abu Dabijevu sekciju oko hotela. Posle toga sledi presavijeni pravac koji se vozi punim gasom i završava kočenjem koje predstavlja dobru priliku za preticanje. Treći sektor sadrži splet sporih krivina koje pružaju mogućnost za nadoknađivanje vremena u vidu biranja alternativnih idealnih linija. Ono što je bitno napomenuti jeste da je staza vrlo ‚‚zelena" te da će se prijanjanje popravljati iz kruga u krug. Potrošnja pneumatika je srednje jačine, ali druga i jaka krivina #3 u desno jako optereću desni pneumatik. S obzirom na to da se krug na ovoj stazi vozi u desno, može se reći da staza ima simetričnu potrošnju levih i desnih pneumatika.
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Raspored događanja:

    Petak, 10. Oktobar 2014.
    Prvi slobodni trening: 08:00 - 9:30
    Drugi slobodni trening: 12:00 - 13:30

    Subota, 11. Oktobar 2014.
    Treći slobodni trening: 10:00 - 11:00
    Kvalifikacije: 13:00

    Nedelja, 12. Oktobar 2014.
    Trka: 13:00
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Podaci o stazi:

    Datum: 12 Oktobar 2014
    Ime staze: Sochi Autodrom
    Prvo održavanje: 2014
    Broj krugova: 53
    Dužina staze: 5.848 km
    Dužina trke: 309.745 km
    Rekord kruga: /
    Izbor guma: Medium primarne, Soft opcione
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________

    Slike staze u spoileru ispod

    Spoiler









    Last edited by MarkedOne8; 10-10-14, 10:09.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Napisaću čim budem mogao i kratki tekstualni uvod kao i poseban tekst tehničke analize gde ću iskoristiti svoje znanje o ovom sportu i dati uvid u to šta bi moglo da nas očekuje na trci sa tehničke strane.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #3
      Svi vozači će nositi poruku podrške Julesu.
      http://www1.skysports.com/f1/news/28...-jules-bianchi


      Rossi će zamijeniti Julesa.

      Comment


      • #4
        Da, vrlo ozbiljna i vrlo setna konferencija, ne zna se kome je bilo teže da govori...

        Comment


        • #5
          Nisam puno odgledao, zaboravio da je ovako rano sesija, ali to malo što sam video mogu da kažem da staza ne liči ni na šta...

          Comment


          • #6
            U odnosu na ono šta smo dobijali prethodnih sezona, ovo je sasvim pristojno. Sam kompleks se sviđa vozačima, a što se tiče staze, ovo je maksimum koji može da se očekuje od Tilkea, a realno ni kompleks ne daje mnogo prostora za varijacije. Abu Dabi volim kao stazu, a Austin se svima svideo. Po meni je ovo neka sinteza te dve staze.

            Obnovio sam prvi post. Dodao sam kratku tehničku analizu kao i najavni tekst za samu trku. Nadam se da će Vam se svideti.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #7
              Hej drustvo da li ste ZA, da se pridruzimo vozacima Moto GP-a, kao i njihovim kolegama iz Formule 1 i da se svi slikamo s recima podrske za Bjankija i posaljemo kao zajednicku fotku SK foruma?!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Uf, poslednje što je SK slao od forumaša bio je telegram saučešća porodici Simoncelli... Nisam sujeveran, ali nisam pametan... Ako hoće ostali, mogli bi nešto da smislimo...

                Comment


                • #9
                  Meni odgovara
                  If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                  Comment


                  • #10
                    Gledam juce trening,I samo sto sam pomislio,Srdjan izgovara-staza neodoljivo podseca na Valensiju. Inace je klasicno tilkeovska,ne ocekujem nista spektakularno. Slazem se I sa Vanjom,ne lici ni na sta (u trkackom pogledu). Mada,nikad se ne zna,videcemo..


                    Go Jules!!

                    Comment


                    • #11
                      Čudesna reakcija Magnussena

                      Comment


                      • #12
                        Hamilton neki problem ili samo klasicna greska? Ne svidja mi se staza nikako
                        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Mislim da se Hamiltonu desilo isto ono i u Austriji, čim je spustio u nižu brzinu pri kočenju zadnji kraj je pobjegao. Očito neki problem...


                          Što se same staze tiče, ako gledamo jedan krug u kvalifikacijama, staza je odlična, stvarno mi se sviđa, a i izgleda lijepo. Vozači su rekli da je užitak voziti brzi krug. Ako ćemo gledati stazu za trkanje, čisto smeće kao i ostale novije staze (izuzetak je Austin, sa Istanbulom meni najbolja kreacija Tilkea).

                          Comment


                          • #14
                            Iskreno da vam kažem, vi (gledaoci) počinjete da tripujete čim vidite zidove. Pogledajte koji onboard video ako pronađete i videćete da je staza sasvim kul. Dajte joj šansu.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ja nisam odgledao nijedan trening tako da cu prvi put videti stazu u kvalifikacijama i jedva cekam
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment

                              Working...
                              X