PDA

Pogledati punu verziju : EURO 2016 - kvalifikacije i predtema

Strane : [1] 2 3

White Hart Lane
08.09.2014, 12:39
Mi smo krenuli sa prijateljskom protiv Francuske, a i na drugim mečevima je bila opuštena atmosfera :biggrin:

https://v.cdn.vine.co/r/videos/2BC275E6A61120499481859780608_21377bc2022.5.1.7136 160912937550115.mp4?versionId=VaptkaELwUzQodyY75GS mHsC78K3EH.1

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/07/1410116780880_wps_1_Gilbraltar_team.jpg

Alemannia Aachen
08.09.2014, 21:45
Uvalja ga majstor Vucinic za CG! :cool: I to iz kornera kojem je prethodio njegov fantastican udarac sa nesto vise od 20 metara. Sad samo da ne padnu u drugom poluvremenu.

Dule Krtola
08.09.2014, 23:00
CRNA GORA-Moldavija 2:0
Austrija-Šveska 1:1
rusija-Lihtenstajn 4:0

1.rusija 3
2.CRNA GORA 3
3.Austija 1
4.Švedska 1
5.Moldavija 0
6.Lihtenstajn 0

Sljedeće 2 utakmice Crna Gora igra protiv Lihtenstajna i Austrije ,takođe oba meča u gostima.Današnja postava izmjenjena malo podmlađena bez Jovetića,Baše,Drinčića koji su povređeni a neki napustili selekciju,tako da remijem Švedske i Austrije,Crna Gora je uvećala šanse za prva 3 mijesta u grupi...

E'VIVA MONTENEGRO

bjelaksson[YNWA]
08.09.2014, 23:28
https://vine.co/v/Oze6nwi5pDe

:biggrin:

Dimitrije
08.09.2014, 23:30
Ibra je stvarno k'o tata svima :D

cssr
09.09.2014, 01:53
viskovic u toku prenosa veli da je svajcarska favorit protiv engleske jer tako kaze cuvena fifa koka kola lista!?! pa pobogu covjece! aman zaman

slovaci nose tri velika boda iz kijeva bravo. ostalo danas manje vise realno

Scouser
09.09.2014, 11:19
https://vine.co/v/OzWhrt67BT9
placem :ha::ha::ha:

White Hart Lane
09.09.2014, 16:09
Prodaja Velbeka se može pokazati kao velika greška Van Gala.

DANNY WELBECK (FORWARD) 8 - Man of the match

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/77463000/jpg/_77463488_fc2c31fe-7936-4db6-b803-a6fa187b4b95.jpg

Ser Deni ®
09.09.2014, 16:50
......jer jedna lasta čini proleće?

bice
09.09.2014, 22:06
Kako kida Italija pod palicom Kontea koji opet fura 3-5-2 :biggrin::cf:

Merlin
09.09.2014, 22:27
Tuga kako smo olako prokockali bodove u premijernom izdanju. Bez pobjede smo ostali u 1. poluvremenu, nakon vodećeg gola i niza promašaja - nonšalancije. Jednostavno mi ne znamo juriti rezultat, pogotovo ne protiv tvrde ekipe kakva je Kipar.

AIRBORNE
09.09.2014, 22:30
Island siluje Tursku... e ljudi, ribari natrpali ove :facepalm:
Bosna, razocarala ceo region. Realno bili su veliki favoriti za 3. boda.

z0La
09.09.2014, 22:39
Kako Janmat donosi bodove Cesima,neverica....:facepalm: ::)

Holandjani ocajni,ne mogu pola sanse da naprave...:dr:

AIRBORNE
09.09.2014, 22:42
Bas je pogresio, dao Cesima 3. boda... jbg. svakome se moze desiti... bez obzira na gresku Janmat je meni bas zanimljiv igrac.

Merlin
09.09.2014, 22:47
Sramotan poraz. Kipar nakon 2 godine pobjeđuje u takmičenjima pod okriljem FIFE/UEFE. :facepalm: Al' zaslužili su pobjedu protiv indisponirane BiH.

shminka
09.09.2014, 23:00
Pape revolucionar, najveći mangup u državi :cool::cool::cool::cool:

Dale
09.09.2014, 23:11
Trudio sam se da ga ne kritikujem , ali covjek izadje s formacijom 4-4-2 , a u vezi sva 4 centralna vezna igraca .. PA ne moze se tako igrati , cak ni protiv Kipra , jebem mu misa .

Bas uzasan poraz , ne znam svi pricaju da cemo lagano biti drugi , ali meni Wales uopste nije losa repka , ako gledamo samo igrace to je vise nego respektabilna repka ..

Bit ce bolje , ali ovo nam nikako nije trebalo , nikako .

shminka
09.09.2014, 23:14
Bit ćemo pješke prvi, Pape će početi gledati ostale protivnike :cool::cool:

DinoFC
09.09.2014, 23:15
Teska borba ce da bude za 3. mjesto sa Izraelom i Kiprom, nije ovo neko iznenadjenje ko se razumije u fudbal i prati nasu repku.

shminka
09.09.2014, 23:16
tačno se vidi u onom studiju na Džeki da mu je dosta mangupa na klupi...

Joe Cole 10
09.09.2014, 23:22
Kaze car rekao sam i klupi da mi ni penal necemo dati :ha::wthy:

Sastalo se sve,imamo jednog od najgorih trenera u historiji fudbala plus vise od pola reprezentaciji koja igra u Hrvatskoj,Turskoj i grije klupu po Njemackoj.

shminka
09.09.2014, 23:23
Potcijenili smo ekipu Kipra. Ja sam na to upozoravao. Čak sam rekao da nisam zadovoljan drugim poluvremenom u Tuzli. Znali smo kako će oni igrati. Trebali smo pkušavati sa distance. Neki igrači su bježali i krili se od lopte. Nismo potcijenili ekipu Kipra to ponavljam. Ovo nam je ja mislim prvi put da smo izgubili od neke slabije reprezentacije''.

:cf:

Dale
09.09.2014, 23:24
Teska borba ce da bude za 3. mjesto sa Izraelom i Kiprom, nije ovo neko iznenadjenje ko se razumije u fudbal i prati nasu repku.

SUmnjam vala da je iko na svijetu ocekivao da cemo izgubiti u ZEnici od ekipe koja dvije godine go nije dala .

DinoFC
09.09.2014, 23:24
Kaze car rekao sam i klupi da mi ni penal necemo dati :ha::wthy:

Sastalo se sve,imamo jednog od najgorih trenera u historiji fudbala plus vise od pola reprezentaciji koja igra u Hrvatskoj,Turskoj i grije klupu po Njemackoj.

Treba biti svjestan da smo igracki zapali kurcu za usi ali i sa sastavom koji ima dosta manjkavosti bi trebali pobjedjivati time ala Kipar ali tu nastupa Pape da nam i tu nadu oduzme.:D

EDIT: Dale ma moze sa ovakvom odbranom bez bekova svaka ekipa na svijetu zabiti gol ili dva

Formacija
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10612621_693490957396066_8685378142889758464_n.jpg ?oh=753d7dd276b98511c17139398aca2be2&oe=5488ECAC&__gda__=1419291546_0b18d515b198e69c6577e1705c030e4 c

shminka
09.09.2014, 23:37
http://www.bljesak.net/Thumb/0x0/mac.jpg

revolucionar, izmislio novu formaciju dok je gledao ninja filmove :P

Rossonero
10.09.2014, 00:01
:dw:

http://www.youtube.com/watch?v=heHfsmVcyp0

White Hart Lane
10.09.2014, 10:39
Trudio sam se da ga ne kritikujem , ali covjek izadje s formacijom 4-4-2 , a u vezi sva 4 centralna vezna igraca .. PA ne moze se tako igrati , cak ni protiv Kipra , jebem mu misa .

Nisam gledao BiH, ali u fudbalu mogu da funkcionišu razne formacije, pa čak i 4-4-2 bez krila/spoljnih igrača, bitno je samo da se dobro uklope. Prvo što mi pada na pamet je Anćelotijev Milan koji je osvojio Ligu šamipona 2007 (+ 2 finala 2003 i 2005). Njihova sredina:

Gatuzo - Pirlo - Kaka - Sedorf

BiH ima Pjanića koji je stvarno odličan, ali ih nešto ne ide u poslednje vreme. I na SP su dobro igrali.
Nije mi jasno što su svi protiv Sušića, pa on ih je odveo na Svetsko prvenstvo.

Bogi
15.09.2014, 13:35
Ove dve nedelje reprezentativnog fudbala donele su dosta toga dobrog, ne samo sto se kvaliteta fudbala tice, vec i nekih zakljucaka koji bi vec sada mogli da budu izvedeni. Mnogi su jedva cekali da ponovo pocnu lige, ali su nacionalne selekcije bile, jesu i uvek ce biti autonoman i u svakom smislu poseban sistem koji je nesumnjivo dao veliki doprinos u afirmaciji svih aspekata igre.

Gledao sam dosta meceva uzivo, ali i dosta repriza. Medjutim, nisam uspeo da odgledam sve reprezentacije.

Poceo bih sa grupom A. Po mom misljenju, radi se o izuzetno jakoj grupi. Imao sam priliku, a moze se reci i cast da gledam Island protiv Turske. Drzava sa nekoliko stotina hiljada stanovnika polako ali sigurno zauzima svoje mesto u redu fudbalski uspesnih zemalja. Mlade selekcije se, na iznenadjenje mnogih, vrlo dobro kotiraju, a sada i A tim trazi svoju sansu u drustvu najboljih. Baraz za SP bio je odlican rezultat, a sada je plasman na EP potpuno izvodljiv. Tim sa klupe vodi cuveni Lars Lagerbek, covek koji jos uvek nije odustao od svog sistema sa dvojicom napadaca. Njegov pristup igri razlikuje se od onoga sto se moze videti u severnoj Evropi - Morten i Egil Drilo Olsen, dobro poznati skandinavski treneri, predstavljali su, a prvi i dalje predstavlja, potpuno drugaciju skolu. Islandjani su savladali goste sa 3-0. Sigurdson, Sigtorson, Halfredson, Aron Gunarson - sve su to vrlo dobri fudbaleri i moze se reci da ovaj tim ima nema samo dobar tim, vec i sasvim dobre pojedince. Cesi sa druge strane zele povratak u vrh evropskog fudbala. Prema rezultati u poslednjih 20 godina, to mesto im i pripada, ali za njega je potreban neki novi napor. Za sada je odlicno krenulo. Smatram da ovaj tim, sa Rosickim kao liderom i svojevrsnim majstorom veznog reda, moze vrlo lako da obezbedi odlazak na EP. Glavna snaga Ceha je u iskustvu, elementu koji mnogi potcenjuju. Ceh, Kadlec, Lafata, Rosicki, Limberski, pa i Jiracek i Pudil - to su iskusni, provereni i kvalitetni igraci. Tu su i mladji poput Pilaza, Vahe, Daride, Krejcija...Svakako je vazno da je Sparta iz Praga stala na noge. Srednjeevropski gigant oduvek je bio osnova cehoslovackog, a kasnije i ceskog nacionalnog tima. Cesi mogu i moraju da budu prvi tim centralne Evrope i mislim da u konkurenciji Slovacke, Madjarske, pa i ako dodamo Sloveniju, Rumuniju i Poljsku - to trenutno i jesu. Gus Hidink je na klupi Oranja poceo sa porazom, ali verujem da ce uspeti da ostvari korektan rezultat na mestu trenera selekcije svoje zemlje. Naravno, ne smemo zaboraviti da je holandski nacionalni tim dobro poznat po zapanjujuce losim periodima(godinama) igre, ali su danas sanse za tako nesto prilicno male.

Grupa B ne spada u red najjacih, ali je pocela vrlo zanimljivo. Bosanski tim i dalje nije ''preboleo'' ispadanje sa SP ali opet, za poraz od Kipra na svom terenu nema opravdanja. Uz duzno postovanje prema Kipranima, ovakve stvari ne smeju se desavati ozbiljnim ekipama. Vels ce svakako traziti svoju priliku, i mislim da je ovo najbolja sansa koju mogu imati. Njihov tim ima nekoliko zvezda, ali vec godinama unazad nema polazni koncept na kome se gradi igra.

Spanci su delimicno zalecili svoje rane ovim demoliranjem Makedonije. Jako mi je drago da je veliki strucnjak i dzentlmen Del Boske ostao na klupi spanskog tima. Iako je pritisak ''strucne'' javnosti ogroman, ovaj tim nece odstupiti od svog nacina igre, nacina koji je Barselonu i spansku selekciju odveo na sam vrh fudbal i obezebedio im mesto u istoriji. Lako je menjati na silu, lako je odustati, lako je traziti primer na drugom mestu - ali je uvek najbolje barem pokusati da se nesto uradi na vec postojecoj bazi. To Del Boske i radi, uvodeci neka nova lica u tim i vrseci korekcije na planu pozicija nekih igraca. Mnogo novih zvezda je na redu, tako da je kadrovski gledano buducnost ''crvene fuerije'' obezbedjena. Sa ovako pametnim potezima celnika ta sigurnost prosiruje se i na plan nacina, koncepta igre. Ta izvesnost i baza je jako vazna. Slovaci su posle SP 2010. godine usli u veliku krizu iako je ta godina mogla da bude presudna za podizanje njihovog fudbala na visi nivo. Sada su slavili u Ukrajini i time istakli ozbiljnu kandidaturu barem za trece mesto u grupi.

Vrlo je zanimljiv bio i mec Nemacke i Skotske. Na aktuelne svetske sampione ne treba trositi previse reci - ovaj tim jednostavno zna kako se igra fudbal, zna kako se pobedjuje i to znanje pretvara u pobede. Ako se ne desi neko cudo do 2016. godine, ne to se tice kvalifikacija, vec forme igraca i celokupnog tima, Nemci ce sigurno biti prvi favoriti za osvajanje EP. Sa druge strane, Skoti vec dugo vremena traze sebe. Sa Strahanom na klupi, mislim da imaju cemu da se nadaju. Nesto pizitivnija atmosfera prati ucesce u ovim kvalifikacijama. Strahan je tim preuzeo kada vise nije bilo bitno sa koliko ce bodova tim zavrsiti u kvalifikacijama za SP, ali mislim da skotska selekcija belezi vrlo pozitivne promene na svakom mogucem planu. Tim je pre svega pojacan na kadrovskom planu. Kreg Gordon, golman koji je za rekordnu sumu 2007. godine presao iz Hartsa u Sanderlend, i covek koji poslednje dve godine, do neocekivanog potpisa za Seltik, prakticno i nije igrao fudbal, vratio se u tim. Radi se o izvanrednom cuvaru mreze. Englez Martin iz Derbija dobio je pravo da nastupa za Skote - u pitanju je odlican napadac, jedan od najzasluznijih za odlicnu sezonu Derbija. Iz Derbija dolazi i odlican veznjak Brajson. U tim je vracen iskusni krilni igrac Kris Burk, sada uzdanica Notingem Foresta. Alan Haton je ponovo onaj stari. Uz standarnog Nejsmita, Anju, Malgrua, Flecera, Vitakera i druge prvotimce, i pod Strahanovom dirigentskom palicnom - ne vidim zasto se ovaj tim ne bi nasao u Francuskoj. Jedina zamerka je to sto Volas, levi bek Rendzersa i verovatno najbolji skotski levi bek, nije pozvan. Navijaci Rendzersa imaju sta da kazu povodom toga, spominje se Strahanova istorija u Seltiku, ali to nije tema o kojoj bi trebalo diskutovati ovog puta. Skotima bi problem mogli da predstavljaju Irci, koji predvodjeni O'Nilom i Kinom zele da se drugi put uzastopno nadju na EP. Njihov tim je vrlo dobro izbalansiran, sa nekoliko pojedinaca koji mogu da naprave ozbiljnu razliku na terenu. Poljaci su, nakon ubedljive pobede nad Gibraltarom, najavili da zele svoj treci odlazak na EP. Zanimljivo je da su oni ucestvovali samo na dva prvenstva Evrope, a na jednom od ta dva su bili domacini. Velika zemlja sa prilicno slabim rezultatima fudbalske selekcije. Imajuci u vidu tim, taj disbalans nije nemoguce pretvoriti u neki opipljiviji uspeh ali se bojim da bi Poljaci, ako ne budu na vrhuncu zadatka, mogli da ostane u ovoj situaciji jos neko vreme.

Gordi Albion je uvek prva tema za ljubitelje reprezentativnog fudbala. Moram priznati da sam iznenadjen pobedom nad Svajcarskom. Imali su domacini neke sanse ali je Hodzson, za divno cudo, na teren izveo tim koji uopste nije igrao los fudbal. Isti taj tim odigrao je protiv kombinovanog tima Norveske jedan od najmucnijih meceva koje sam imao priliku da gledam. Ipak, sa Stelringom u nesto slobodnijoj ulozi, Delfom, Hendersonom, pa i pristojnim Vilserom - nije to izgledalo tako lose. Englezi u ovim kvalifikacijama ne jure prolaz, jer ne vidim kako mogu da se ne plasiraju, ali moraju da jure novu igru i kadrovske promene. Sa provereno tvrdoglavim Hodzsonom na klupi, i sa sve manjom podrskom navijaca i medija, ne mislim da imaju prevelike sanse, ali neka osnova, u licu Kejhila, Sterlinga, Runija i Staridza, ipak postoji. Svajcarska je pruzila vrlo, vrlo losu partiju. Njihova igra je bila toliko ocigledna da je to na momente izgledalo neozbiljno. Taj popularni sistem sa dva igraca na sredini i pokretnom cetvrkom gore je poznat i vrapcima na grani i mislim da se jos jedanput pokazalo da pogresno postavljena formacija 4-2-3-1 predstavlja ubicu ne samo estetski kvalitetnog, vec i rezultatski gledano uspesnog fudbala.

Grupa F nije narocito atraktivna grupa, ali bih zeleo da izrazim zadovoljstvo zbog pobede Severnih Iraca nad Madjarskom. Sverni Irci znaju da pobede Rusiju, a da izgube vec dobije meceve. Ovaj put su slavili na gostovanju reprezentaciji zemlje koja sve vise ulaze u fudbal i koja ima ogromnu zelju da bude u Francuskoj. Cesto potcenjivani Stiven Dejvis, bivsi kapiten Rendzersa i igrac Sautemtona, srce je i dusa ovog tima. Kajl Laferti, takodje jedan od onih koji su nosili dres skotskog kluba, vratio se u britanski fudbal i uspesno je zapoceo karijeru u Norvicu. On je postigao pobedonosni pogodak. Od poznatih imena tu su i Roj Kerol, golman koji je doziveo i da mu se smeju i da mu se dive, Berd, Najal MekGin, Kori Evans, Dzoni Evans, Dzejmi Vord i Kris Brant iz Vest Bromvica. Simpatican tim.

Rusi su nastavili svoju ''domacinsku'' seriju. Dugo, dugo vremena nijedan gost nije uspeo da slavi na ruskom tlu. Ovaj put je tim igrao na nesto manjem ali izvanrednom i modernom stadionu, Himki Areni. Mozda nije merodavno izvlaciti ozbiljnije zakljucke nakon meca sa autsajderima iz Lihtenstajna, ali se sa sigurnoscu moze tvrditi da ce Kapelo potraziti novi put nakon veoma slabe igre u Brazilu. Parsivljuk, Poroz, i konacno Dzjuba - to su nova imena, igraci koji ce pokusati da izbore svoje mesto u timu koji ce se, ako nastavi sa dobrim igrama u kvalifikacijama, sigurno naci u Francuskoj. Na ovom mecu ruski tim izasao je na teren sa dva napadaca, ali verujem da ce Kapelo, barem za sada, ostati pri sistemu 4-3-3. Austrija, Svedska i Crna Gora napadace 2.i 3. poziciju u grupi. Mislim da Svedjani imaju najvise sanse da se nadju na drugom mestu. Realno, sa Ibrahimovicem u timu nema sumnje da je EP ne samo zadatak, nego i obaveza. Erik Hamren dobro poznaje ovaj tim i Svedjani ipak imaju dobru bazu. Crna Gora i Austrija vodice zanimljivu borbu. Crnogorci imaju kult reprezentacije, podrsku navijaca, dobar domaci teren i nekoliko odlicnih pojedinaca. Austrijanci su uspeli da kompletiraju i selektuju prilicno dobre pojedince i mislim da ce i oni, kao i mnogi drugi timovi, iz sve snage pokusati da se dobrim igrama nadju na velikom takmicenju. Moldavci su interesantni, ali mislim da u ovoj konkurenciji mogu samo da pomrse racune jacima, i to iskljucivo na svom terenu. Platinijeva inicijativa definitvno predstavlja pozitivnu stvar, koja ce doneti ne samo dobar sampionat vec i, kao sto vidimo, vrlo ujednacene i interesantne kvalifikacije.

U grupi H bi prva dva mesta, ako ne bude velikih iznenadjenja, trebalo da pripadnu Italijanima i Hrvatima. Azuri su bili sigurni protiv Norvezana. Konte je uspesnim vodjenjem Juventusa zasluzio ovo mesto i mislim da su prisutne sve predispozicije za bolju igru nego na SP. Norvezani su lose sproveli smenu generacija. Mogla je ova selekcija da se nadje na jednom od tri velika takmicenja u periodu od 2008. do 2012. ali je ''vikinzima'' svaki kvalifikacioni ciklus donosio nove probleme, sto kadrovske sto igracke prirode. Niland, Johansen, Jensen, Selbred, Eljunusi - to igraci cine ''pesnicu'' ovog tima. Medjutim, radi se o relativno mladim momcima, fudbalerima koji nemaju dovoljno iskustva. Mislim da je ostanak Gamsta Pedersena u timu od velikog znacaja i, iz mog ugla, za njega se jednostavno mora naci mesto u prvih 11. Sto se trenera tice, Hogmo je vodio sve mladje selekcije Norveske, pa i osvojio OI sa zenskim timom 2000. godine. Takve stvari se vidjaju u Skandinaviji, ali je pravo pitanje moze li ovaj covek da izbori 3. mesto u grupi i eventualni odlazak na EP. Bez toga, bojim se da bi ova simpaticna reprezentacija mogla da preskoci i SP u Rusiji 2018. godine. Potreban je novi impuls, ali sva je prilika da Norvezani jednostavno ne mogu da se ''dovedu u red'' ako na lupi nije legendarni Egil Olsen. Hrvati nakon ranog ispadanja sa prventstva u Brazilu imaju na cemu da rade, ali sa toliko kvalitetnih pojedinaca uspeh u ovoj grupi postaje neminovnost. Ubedjivo najkvalitetnija reprezentacija na prostoru bivse Jugoslavije najbliza je odlasku na prvenstvo u konkurenciji svih bivsih republika nase nekadasnje zemlje. Nase komsije Bugari igrali su vrlo dobro u kvalifikacija za SP i mislim da oni sa pravom sebe mogu smatrati prvim favoritom za 3. mesto u grupi.

I na kraju, tu je grupa u kojoj igra reprezentacija Srbije. O nasem timu bih temeljnije pisao nekom drugom prilikom, tim pre zbog toga sto, i pored solidnih pojedinaca i povremenih dobrih partija, smatram da se sigurnim koracima pridruzujemo grupi najgorih timova na kontinentu. Bilo kako bilo, Dance vidim kao ozbiljan tim, sa ozbiljnim trenerom. Morten Olsen sedi na klupi Danske vec dugi niz godina. Ovog strucnjaka treba postovati zbog njegovog odnosa prema iskusnim igracima. Vec duze od decenije unazad Danci pazljivo vrse smenu generacija, ostavljajuci starije, prekaljene majstore u ekipi. Zbog toga i jesu najbolji tim u tom delu Evrope. Izuzetno mi je drago da je Tomas Kalenberg, legenda Brondbija, ponovo pozvan u tim - on se Olsenu zahvalio pobedonosnim golom na mecu sa Jermenijom. Smajhel, Bojlesen, Ankersen, Kvist, Hojbjerg, Eriksen, Sene, Kron-Deli, pa i Bendtner - sve su to provereni igraci i vrlo korektni momci, kojima je fudbal u prvom planu. Vrlo kompaktan i tehnicki izuzetno potkovan kolektiv. Sto se Jermena tice, oni su onom magicnom pobedom u proslim kvalifikacijama upravo protiv Danaca i pokazali Evropi da mogu da budu veliko iznenadjenje ove decenije. Ova grupa je njihova sansa, sansa da udju u istoriju jermenskog fudbala i ova generacija ce dati sve od sebe da tako i bude. Albanci su tradicionalno nezgodni kod kuce, ali im je ova neverovatna pobeda u Portugalu dala krila. Ne vidim zasto oni ne bi bili konkurentni u borbi za trece mesto. Portugal je u nokautu, ali je tesko ocekivati da ce nakon smene trenera, moze se reci i nakon oporavka Ronalda, igrati ovako lose. Ipak se radi o iskusnom timu koji obiluje neverovatnim pojedincima. Imajuci sve ovo u vidu, smatram da je grupa I ako ne najjaca, onda ddefinitivno najujednacenija grupa u ovim kvalifikacijama. Ako reprezentacija Srbije bude nastavila da igra kao na mecu sa Francuskom - bezidejno, takticki katastrofalno, naivno, nazadno i moze se reci antifudbalski - ne vidim kako mozemo da se uopste usudimo da ciljamo i na trece mesto u grupi. Ne volim da se mesam u posao trenera, ali ako je neko vidio ''h'' od ''holandskog stila'' igre na mecu sa Francuskom onda bi tog coveka trebalo postaviti na mesto trenera. Holandski strucnjaci znaju da naprave razliku u shvatanju fudbala neke ekipe za sat vremena i to oni rade na svim meridijanima i na svim nivoima, pa i u zenskom fudbalu. Ako Advokat namerava da ovaj pristup igri bude nase oruzje u kvalifikacijama onda nas ceka godinu i po dana standarnog obmanjivanja fudbalske javnosti i nastavak agonije srpske selekcije. Mozda sam grub, ali cvrsto stojim iza svega sto sam napisao.

z0La
15.09.2014, 14:00
Odlican tekst Bogi...:ok:

Samo bih dodao da su mi Islandjani mnogo gotivna ekipica.Vidim da ih dosta ljudi ne gleda kao neku dobru ekipu,i tu mislim da grese.Specificna su ekipica na neki svoj nacin,i uvek volim da ih gledam.Bili su drugi u grupi za SP,i ispali su u barazu od Hrvata,koje su koliko se secam namucili.
Ove kvalifikacije,pa ajde da kazemo da ce Holandjani biti prvi i da ce biti zestoka borba za to drugo mesto...Ceska,Turska,svi vrebaju svoju priliku.Bas bih voleo da vidim Islandjane kao druge u toj grupi...:)

White Hart Lane
15.09.2014, 14:26
Ne razumem ljude koji ovako na nož dočekuju novog selektora.
Imao je tim na okupu jedva 10 dana, meč protiv jedne od najboljih svetskih selekcija Francuske (da podsetim nije poražen - 1:1) na pravoj oranici od terena. Čak smo u drugom poluvremenu imali šansu i da pobedimo (odbrana Lorisa).
Naravno, lako je pametovati sa strane pa i ja mogu da kažem centralni tandem u odbrani izgleda neubedljivo, da desna strana sa Zoranom Tošićem ne funkcioniše punim kapacitetom, onako kako to rade Basta i Ivanović, da je Gudelju očigledno potrebno vreme da se uklopi u tim...
Ali kako onda "najgori tim u evropi" ima onakvog izvođača slobodnih udaraca, kako neko ne vidi šta Matić radi protivnicima na terenu, Stojkovićeve fenomenalne odbrane, kombinatoriku Zorana Tošića i Tadića, imperijalnog kapitena Ivanovića...

Inače, baš mi se dopao novi format kvalifikacija i njegova poenta, ujedinjenje TV prava po ugledu na klupska takmičenja UEFA. Sem više para za UEFA novi format donosi mnogo više prenosa za ljubitelje fudbala i bolje urađene prenose sa jedinstvenom atraktivnom grafičkom obradom.

White Hart Lane
09.10.2014, 20:49
Tandem koji je obeležio početak sezone u Engleskoj, a generalno i u Evropi Fabregas - Dijego Košta večeras igraju jedan pored drugog u timu Del Boskea.

Od igrača iz naše lige, Savo Pavićević iz Zvezde je desni bek Crne Gore koja gostuje u Lihtenštajnu, a Partizanov Branko Ilić je u centralnoj odbrani Slovenije koja dočekuje Švajcarsku.
Od zanimljivosti u ostalim mečevima, za Makedoniju brani legendarni golman sa pomalo nezgodnim prezimenom Pacovski :biggrin:

z0La
09.10.2014, 21:04
Golmani u glavnim ulogama veceras....::)

Kako Ricoli pokloni penal Svedjanima,ali Akinfejev procita Larsona...pravda je zadovoljena...:D
A Slovaci vode.Sutnu Kucka slobodnjak po sred gola,jeste jak udarac bio,ali Kasiljasov gol 100%....:confused:

White Hart Lane
09.10.2014, 21:29
Slovačka nije nikada pobedila kao domaćin u Žilini. Da li će večeras pobediti evropskog šampiona?
Vejn Runi je dao 42. gol za Englesku. Treba mu još 8 da bi oborio rekord Bobija Čarltona.

z0La
09.10.2014, 22:04
Mali ovaj stadion,sabili se Slovaci,nema gde da prodje lopta (pametno su izabrali gde ce igrati)...:D
Ako im daju Spanci gol do 75og bar, gotovi su posle....

Kosta-Skrtel....glavni duel veceras...:D

Dale
09.10.2014, 22:25
Tako to ide , imas fantasticnog golmana koji brani sve sto ide u okvir gola i onda tele poput Djouroua napravi penal i povedes :D

Svicarska da ima malo jaceg napadaca , nego sto su Seferovic i Drmic odavno bi vodili , i to ubljedivom razlikom . Ovako ce vjerovatno ostati i bez boda ..

Paco izjednacio , vjerovatno ce sad i dobiti :D

z0La
09.10.2014, 22:25
Dade ga Pako,drago mi zbog njega.Skrtelov gol definitivno....Umuljace Spanci jos 1 do kraja...
Ako izdrze Slovenci,bice im ovo velika pobeda...

Rossonero
09.10.2014, 22:26
Paco iz ofsajda. :sram:

Dale
09.10.2014, 22:28
HAHHAHAHA , ne vjerujem :D

z0La
09.10.2014, 22:29
Hahahaha,ludi Slovaci....2:1 ladno....:confused: ::)
A i Spanci sa njihovim izmenama.Ostali su samo sa 2 odbrambena igraca,sa tim da je Alba vise napadacki orijentisan...

Abel
09.10.2014, 22:43
Nove zagrade na flashscoru. Čekam hajlajts.

90+1'
Gyomber N. (Unsportsmanlike conduct)

90+1'
(Unsportsmanlike conduct) Costa D.

Alemannia Aachen
09.10.2014, 23:55
http://mondo.rs/a734848/Sport/Fudbal/Skrtel-i-Kosta-saplitanje-i-lakat-u-ledja.html

Tesko da postoji veci balvan od Coste. Nije on cist u glavi. Nije ni Sktrel nista bolji, ali ovaj je milion puta pokazao da mu je potrebna psiho-terapija.

Sta se desilo sa Crnom Gorom? :facepalm: Stvarno nisu normalni...Gdje ces ispustiti bodove protiv amatera!? :facepalm:

A, utakmica Makedonija-Luksemburg moguce i namjestena, s obzirom na to da su primjecena prilicno cudna pomjeranja koeficijenata pred sam kraj prvog poluvremena.

z0La
10.10.2014, 00:22
Lihenstajn posle godinu i 4 meseca uzeo konacno bod.Neverica koga Crnogorci nisu uspeli da dobiju...:facepalm: To se u grupi u kojoj imas Rusiju,Svedsku i Austriju ne prasta...:dr:

White Hart Lane
13.10.2014, 19:49
Kakav fudbal igra Češka. Kretanje po terenu, kombinatorika, tehnička obučenost igrača, ma sve na vrhunskom nivou. Fudbalski učitelji.
Kazahstan potpuno zasluženo došao do dva gola, igrali su otvoreno, posebno su jaki na prekidima, ali je sve to nedovoljno da izbegnu poraz od moćne Češke,

Jack
13.10.2014, 21:29
Sigurdson izdominirao pol.:cool: Dobar gol i Bugara glavom 1 1 u Norveskoj

Freshman
13.10.2014, 22:28
Znaci znao sam da Iceland uzima, ali sve se nesto premisljam, i na kraju X stavim. Ma cim sam poceo da se premisljam, u startu sam se zajebao.

miloolja
13.10.2014, 22:57
Island? :O Holandija? :O

Slovaci pobedili Špance,
Poljaci Nemce,
Albanija Portugal,
Kipar BiH...

Svi igraju fudbal. Osim nas, naravno.

ExEric
13.10.2014, 22:59
https://pbs.twimg.com/media/Bz2wDJwIQAE-33y.jpg:large

:rofl:

miloolja
13.10.2014, 23:08
Šta je sad sa njim? Da ne preuzima neku rep.? :biggrin:

ExEric
13.10.2014, 23:09
Pa jel vidis podlogu za mis?

Princoni Snow
13.10.2014, 23:14
A dobijemo mi Albance, a oni vec dobili Portugalce, tako da svi igraju fudbal.

z0La
13.10.2014, 23:47
Island trenutno igra najbolji fudbal u Evropi,ili bar jedan od najboljih.Ko ih je pratio prosle kvalifikacije i ove,zna o cemu pricam.Zemlja sa 300 000 stanovnika je napravila takvu ekspanziju sto se tice fudbala da je to neverovatno.Nisu imali srece za baraz na svetsko,ali na ovo EP idu sigurno :D
Bice mnogo tesko Holandjanima pored ovakog Islanda i Ceske.Ne bi me cudio scenario da budemo 3. i da u barazu izvucemo Holandiju.

miloolja
13.10.2014, 23:48
Pa jel vidis podlogu za mis?

Nažalost slike mi se otvaraju do pola, tako da ne vidim, ali sećam se sprdnje sa ovom fotkom, gde mu podloga MU stoji podaleko od miša (bez podloge) :biggrin:
Koja je država u pitanju? Pretpostavljam da je neka rep., čim si ovde postavio...

l1m4r
13.10.2014, 23:52
A dobijemo mi Albance, a oni vec dobili Portugalce, tako da svi igraju fudbal.

0:1 Rutinski nam se smeju u lice:facepalm::)

ExEric
13.10.2014, 23:56
Nažalost slike mi se otvaraju do pola, tako da ne vidim, ali sećam se sprdnje sa ovom fotkom, gde mu podloga MU stoji podaleko od miša (bez podloge) :biggrin:
Koja je država u pitanju? Pretpostavljam da je neka rep., čim si ovde postavio...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a1/Royal_Netherlands_Football_Association_Logo.svg/731px-Royal_Netherlands_Football_Association_Logo.svg.pn g

miloolja
14.10.2014, 00:01
Hahahhah mogla sam i da pretpostavim... sjajno... :laugh:

White Hart Lane
14.10.2014, 00:24
Za Norvesku na mecu sa Bugarskom debitovao Martin Odegaard (1998 godiste), najmladji igrac u istoriji sampionata.

l1m4r
14.10.2014, 00:26
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10734012_728273477259688_6824661421133386131_n.jpg ?oh=905378d445a6a5040261888f454eb4c4&oe=54F1B7A6

z0La
14.10.2014, 00:46
To je onaj mali sto ima hiljadu klipova na jutjubu za njega? Sto kazu da je najveci talenat trenutno (ili jedan od najvecih)?

Ser Deni ®
14.10.2014, 01:14
Da i Junajted ga vija :)

MareLFC
14.10.2014, 22:38
Rooonaldoooo,kakav skok :wthy:

White Hart Lane
17.10.2014, 12:08
Renoviran Velodrom, stadion Olimpika iz Marseja. Jedan od stadiona domaćina finalne faze Evro 2016.

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Venues/02/16/65/43/2166543_w2.jpg (http://www.uefa.com/uefaeuro/finals/news/newsid=2166476.html)

Kapacitet 67.000.
Ovo je fenomenalno!

Freshman
06.11.2014, 20:31
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10480227_10152371265877447_8407428519729115913_n.j pg?oh=74c89834dae4d3a80c2b9a6dc350c85b&oe=54EF1306&__gda__=1425020755_d365d5d5dca39f8cbd1dcf3b987760c 9

Sturridge i Jones, i ovo je sasvim dobar tim. Saido i Clyne dobili poziv zasluzeno. Walcott prerano pozvan. Townsend ne znam na osnovu cega, mogao se bar Dyer mesto njega uzeti u obzir. I mozda i najbolja vest, nema Glena Johnsona.

maliajnstajn
06.11.2014, 20:42
Walcott nek ide i nek mu dadne dva puta po 20 min i ekstra, taman da bude spreman da pocne tekmu protiv Uniteda:cf:

Rossonero
06.11.2014, 20:49
Mnogo mi je drago sto je pozvan Berahino , zasluzio je svojim igrama ove sezone.

Rossonero
07.11.2014, 13:24
Vicente Del Bosque announces 23-man Spain squad for Belarus and Germany games:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10636055_10153295336177306_8294442132850925258_n.j pg?oh=5ea95cda5f01dabc73aa0c0d36f05f6e&oe=54E67D23&__gda__=1425185589_3c9dcc2fa374f67743ddfc47fdea77f 7

z0La
08.11.2014, 09:48
Sta je sa Costom?Nisam u toku,a vidim nema ga...:)
Drago mi je da je Nolito pozvan,odlican je ove sezone,iako verovatno nece ni uzeti ni minuta...:D

Rossonero
08.11.2014, 11:49
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2825386/Diego-Costa-s-Spain-omission-insists-Jose-Mourinho-confirms-striker-start-against-Liverpool.html

Dale
14.11.2014, 23:44
Claudio Ranieri - covjek koji unisti svaku ekipu koju vodi !

:wthy::wthy::wthy::wthy:

Dale
15.11.2014, 13:50
Otkaz za krampu , znaci ide Grcka vjerovatno u baraz bar :D

Jack
15.11.2014, 19:13
Henderson ! i 0 1 :biggrin:i penal za engleze sad,konacno uzbudjenje neko:cf:

Rossonero
15.11.2014, 19:15
Ajde sad preokret. :dw:

Jack
15.11.2014, 19:22
Danny boy za 2 1....,pa i da das neki za crveno bele sl.vikend:cool:

Rossonero
15.11.2014, 19:28
Danny 3-1 :bye:

Freshman
15.11.2014, 19:29
Sjajna akcija, sjajan pas Lallane do Gibbsa, a onda Welbeck i Raheem odlican dupli.:D

Dule Krtola
15.11.2014, 23:53
Crna Gora - Švedska
1:1
Jovetić-Ibrahimović

Mi bez Vučinića, sa igračima iz domaće lige, i to igrača iz Grblja i igrača iz Sutjeske,oboje mladi, po 20 godina. Takođe igrači iz Brage B,koji slabo i igra tamo, Specije(Italija 2) takođe ima 20 godina, dvojica igrača iz Kine, Vlokov iz Partizana,golman iz Mađarske i igrača iz Izrelske lige + Baša iz Lila, Jovetića iz Sitija, Savića iz Fioretine. Eto sa tim igračima smo igrali protiv Sveđana :wall::wall::wall:
Ali eto, srce su dali na teren...

Rossonero
16.11.2014, 00:27
:wthy:

O5rmDlV5ej9

Powerslave
16.11.2014, 01:43
Gedajuci Ibru sam potvrdio ono sto sam i do sad mislio o njemu.

Kakva mrcina arogantna. Ali je veliki majstor.

Rossonero
16.11.2014, 12:50
http://www.index.hr/sport/clanak/san-siro-je-neosvojiva-tvrdjava-a-italija-u-milanu-nije-izgubila-jos-od-1925-godine/784343.aspx

Sastavi bi trebali da ovako izgledaju:

http://www.index.hr/images2/italija_hrvatska_grafikaasd.jpg

Rossonero
16.11.2014, 19:48
......

Italija: Buffon, Chiellini, Ranocchia, Darmian, De Rossi, Marchisio, Candreva, De Sciglio, Pasqual, Immobile, Zaza

Hrvatska: Subašić, Srna, Vida, Ćorluka, Pranjić, Modrić, Brozović, Rakitić, Perišić, Olić, Mandžukić

Merlin
16.11.2014, 21:40
E moj Bože koliko jadno izgledamo protiv prosječnog Izraela. Nevjerovatno kakva se frka dizala oko napadača, a na kraju odbrana usra i šefa i stanicu i tako nas najvjerovatnije ostavi bez EP-a. Kvržić i Hajrović stvoriše više izglednih prilika negoli ostala "krila" za prethodne 3 utakmice, ali džaba kad nema klasičnog špica da to iskoristi. Uz to još taraba Lulić u kontinuitetu nastavlja da se gubi kod ozbiljnih situacija, yebeš krilo koje 95% kontri uspori ili čak loptu u većini slučajeva vraća nazad. Ulogu Anela Hadžića ne zna ni sam selektor, eto sad kad bi ga pitali koji je zadatak onog teleta ne bi znao odgovoriti. Mada je pitanje šta kockasta glava i zna odgovoriti...

Izraelci nas uzimaju skroz jednostavno, klasika zatvorili našeg najboljeg igrača koji je bio nevidljiv, oslanjaju se na brzonoge igrače i česte ulaske sa strane što je pored naše odbrane u mnogome izvodljivo, a to im je i donijelo ovu veliku prednost. Sušić naravno nije ni pomislio da igra flastera barem na jednom od krila, koji su nam stvorili mnogo, mnogo problema.

AK47
16.11.2014, 22:11
https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/7E37B644F31145858418608128000_38ec0cbe27c.0.1.3349 255175206015843.mp4?versionId=gTQ4U_2EBqNSLTyq1usw C5rs.RWsInzq

Jack
16.11.2014, 22:21
Svi smo mi isto s...nje ,drugo pakovanje :cf:

Mario Ancic
16.11.2014, 22:29
Mogli bi talijani opet dobit 3-0 b.b. ja ove idiote što bacaju baklje nikako ne mogu shvatiti,kreteni jedni :dr:

Dzeki
16.11.2014, 22:33
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10734107_1219144788125735_8510381850302094257_n.jp g?oh=ae65be8cd0a258db21fca33ce3251173&oe=551DE518&__gda__=1423552626_26614e25350f5322ab7c74b937b5296 3

https://pbs.twimg.com/media/B2l9JR4CUAAo9E5.jpg:large

O5TblUuvHIT

O5TqmEd9XgY

Jack
16.11.2014, 22:57
Samo u Turskoj....Navijaci Galatasaraja oterali svog prvog golmana pola sata pre pocetka meca sa Kazakstanom,naravno zato sto brani za Fener :biggrin: i posle cega je on i otisao sa stadiona....

https://www.youtube.com/watch?v=OXM6wzOMjXU

Mario Ancic
16.11.2014, 22:57
Ipak na kraju nastavili utakmicu,završilo 1-1 , ni u 7. međusobnom meču talijani nemogu do pobjede :biggrin:,Perišić imao veliku šansu u 88 minuti,ali promašio i eto,svi zadovoljni s bodom,sreća što onih par kretena nije uništilo tekmu do kraja,bagra....

Princoni Snow
16.11.2014, 23:37
Ma nisu to Hrvati. To su se Srbi maskirali u Hrvate i bacali baklje i pevali ta dom spremni. Nadam se da ce to uefa shvatiti i oduzeti nam i ovaj jedan bod sto imamo.

Freshman
16.11.2014, 23:53
Cini mi se da je ovo jedna losijih italijanskih repki, koje sam gledao. Bar do pre godinu i vise, su imali odlicnu odbranu, sad samo Chielinni sto je dobar tu, ostalo vrlo tanko. Nemaju ni napada vise kako valja, ispade Pelle najjaci igrac u tom delu. Eto Faraon na ime i talenat, ali on jos nije ni na 50%. Rossi citav zivot povredjen, Immobile izgleda nema taj kvalitet, Balo neozbiljan za bilo kakvo poredjenje. A vezni red bez Pirla, tek ne lici ni na sta, jedina im uzdanica Verratti.

Ozbiljan pad kvaliteta, mada sreca pa imaju Contea koji moze nesto izvuci od ovoga.

Bogi
22.03.2015, 00:53
http://cdn2.sefutbol.com/sites/default/files/styles/bg_slide_noticia/public/n/convocatoria_absoluta_20marzo_653x390_0.jpg?itok=t tV70R8z

Del Boske se, po obicaju, odlucio da ne pravi radikalne kadrovske promene. Mislim da je ovo pravi put i da on zna na koji nacin treba ''doterati'' ovaj tim, i osveziti ga. Pricalo se o Gaji, Parehu, Buenu, Telju i jos nekim igracima ali ce Asenjo, Vitolo i Morata, barem iz mog ugla, na adekvatan nacin uneti nesto novo u ovaj kolektiv. Novo ne u smislu presudnog, ali sigurno pozitivnog noviteta.

Ostaje zal zbog toga sto se Cabi povukao iz reprezentacije, mogao je odlicni vezni duo Cabi-Buskets da potraje i do EP, ali nema se sta zameriti velikom Baskijcu. David Vilja, legenda reprezentacije, povukao je odluku o penzionisanju iz selekcije i na taj nacin se ponovo, po ko zna koji put, verno stavio na uslugu dresu svoje zemlje.

Spanci krajem marta docekuju nezgodne Ukrajince na Sancez Pishuanu, a onda igraju prijateljski mec sa Holandjanima, u Amsterdamu.

Freshman
22.03.2015, 20:06
https://pbs.twimg.com/media/CAuJEliWwAEQb26.jpg

Conte je bas resio od korena da menja, par novih, i meni licno nepoznatih lica, Brajki ce svakako reci nesto vise o ovom timu.

Miletić
22.03.2015, 20:19
Prilicno ocekivan sastav Kontea i vidim da covek bira po trenutnoj formi i ucinku igraca u klubu, nema zasticenih i nedodirljivih sto mi se svidja... jedino ne znam zasto se jedan RANOCCHIA nasao na spisku, ostalo je ok ali Andrea bas promasaj

Il Capitano
23.03.2015, 09:26
Njega Konte ceni još iz Barija dok su radili zajedno a drugi štoper je tada bio Bonući. Konte je želeo Ranokiju i dok je bio u Juventusu...

Bogi
23.03.2015, 13:48
Del Boske pozvao Huanmija umesto povredjenog Dijega Koste! Cestitke mladom igracu Malage.

Mislim da je sada izvesno da se tim vrati na proverenu varijantu, bez klasicnog napadaca, sto bi otvorilo vrata Pedru, eventualno Vitolu. Alternativa tome je da se Morata nadje u startnih 11.

Freshman
23.03.2015, 21:05
https://pbs.twimg.com/media/CAiXA4VWQAAspyf.jpg:large

Evo i Wilmotsovog spiska. Nema sta, najjaci igraci pozvani u dodatak nekih mladjih snaga, poziv dobio i Carrasco. Treba dodati da se Lukaku povukao, zbog povrede, sto znaci vise mesta za preostalu trojicu napadaca.

Lallana nece igrati za Engleze, Mason njegova zamena. Nisam video da je neko kacio, ali evo prvobitnog spiska.

Full squad:

Goalkeepers: Fraser Forster, Joe Hart;
Defenders: Leighton Baines, Gary Cahill, Nathaniel Clyne, Kieran Gibbs, Phil Jagielka, Phil Jones, Luke Shaw, Chris Smalling, Kyle Walker;
Midfielders: Ross Barkley, Michael Carrick, Fabian Delph, Jordan Henderson, Adam Lallana, James Milner, Raheem Sterling, Andros Townsend, Theo Walcott;
Forwards: Harry Kane, Wayne Rooney, Daniel Sturridge, Danny Welbeck.

Precrtani su poslednji koji su izostali sa spiska, sem Sturridgea koji je za sada jos upitnik, navodno povreda kuka.
Umesto ostale dvojice, Robert Green, Danny Rose zamene.
I dalje mi nije jasno kako Ashley Young nije dobio poziv, a igraju Townsend i Walcott.:facepalm:

Bogi
27.03.2015, 10:02
Spanski mediji tvrde da ce na travu Sancez Pishuana veceras izaci sledeca defanzivna linija: Huanfran - Pike - Ramos - Alba. Na golu ce biti kapiten, Iker Kasiljas.

Vezni red i napad su jos uvek nepoznati. Koke ce najverovatnije biti jedan od ''pivota'', uz Busketsa. Problem bi mogao da bude to sto se Buskets tek vratio iz povrede: alternativa su mu Mario Suarez i Mikel San Hoze, gde bi se moglo reci da je Suarez blizi proj postavi. Ispred njih bi trebalo da igra Inijesta, a nesto blize levoj strani Isko. Vrlo je moguce da ce Alvaro Morata danas biti u napadu. Ostaje i pitanje drugog bocnog igraca. Napr. AS tvrdi da je David Silva skoro sigurno clan startnih 11, dok Mundo Deportivo navodi ime Pedra. Pedro je u padu forme, najvise zbog toga sto nema mnogo odigranih minuta ove sezone, ali svi znamo koliko je kvalitetan, borben igrac, koji je i dalje mlad a ima toliko odigranih velikih utakmica u nogama. Sa druge strane, David Silva bi povecao kreativne mogucnosti u poslednjoj trecini terena.

Tu su jos i imena Santija Kazorle, Karvahala i Seska Fabregasa. Oni bi mogli da iz drugog plana konkurisu za tim, ali ce u svakom slucaju biti vredne izmene. Treba podvuci cinjenicu da je Fabregas upisao sasvim pristojan broj minuta u ovom kvalifikacionom ciklusu, ali njega Del Boske ne vidi na poziciji koju on igra u Engleskoj - vec iza napadaca. Da je drugacije, bio bi blizi prvom timu. Takodje, govorilo se o tome da ce Spanija mozda nastupiti bez klasicnog napadaca, sa brzim igracima na boku, ali sva je prilika da ce Alvaro Morata biti ''devetka''.

Bogi
27.03.2015, 18:44
Marka najavljuje da ce Morata biti u spicu, dok ce pred ocekivanih Busketsa, Kokea, Inijeste i Iska igrati i Silva.

Vrlo ce tesko biti savladati Ukrajince, za koje ce nastupati veoma opasni Konopljanka, Jarmolenko, Zozulja...Ogroman potencijal za kontranapade imaju gosti.

z0La
27.03.2015, 20:44
Kako je cudno gledati zagrljene igrace Reala, Barse i Atletika prilkom ove himne... :D

Radulov47
27.03.2015, 20:53
Prekinuto u Podgorici,u 20. sekundi pogodjen Akinfeev bakljom u glavu.

Freshman
27.03.2015, 21:10
O32uqLYMg6X

:facepalm:

Mec i zvanicno suspendovan, dobro ce proci Crnogorci ako bude samo 0-3.

bice
27.03.2015, 21:15
Samo Alvaro samo Morata :cool:

Bogi
27.03.2015, 21:15
Bravo Alvaro! Odlicna, jednostavna akcija, iz prve, na spanski nacin. Vrhunski pas Kokea.

Radulov47
27.03.2015, 21:19
Mec i zvanicno suspendovan, dobro ce proci Crnogorci ako bude samo 0-3.Nastavlja se ipak,nema sumnje da ce biti papreno kaznjeni nakon ovoga.

z0La
27.03.2015, 21:22
Ko ce drugi nego Balkan....:wall:

Veliki trenutak za Moratu....:)
Vrhunski pas Koke-a. Spancima malo duva promaja u odbrani. Mogli su lako da prime gol do sad....:hm:
Buskets je morao za onaj bezobrazluk da dobije bar zuti, mada ni crveni nije iskljucen. Namerno udaranje...:hm:

Dale
27.03.2015, 21:26
Mogli bi Spanci jos jedan dati u prvom poluvremenu, da igraju mirno drugo poluvrijeme..

Slovacka ima 3-0, ocigledno da ce biti 5-0-0 nakon 5 kola, svaka cast ..

Bogi
27.03.2015, 21:29
Povukli su se Ukrajinci bas, mozda su imali dva poziciona napada. Najveci problem su ove visoke lopte u sesnaesterac, a bice ih sve vise.

Isko i Inijesta vrlo dobri.

Dale
27.03.2015, 21:30
Don Andres se igra :)

z0La
27.03.2015, 21:32
Ode Stepanenko po burek i jogurt...:D

p.s. Ovaj Pique je uvek bio gospodin. Dade sad dres pre nego sto je otisao u svlacionicu nekom navijacu koji se ubio od dranja da ga dozove....:wthy:

miloolja
27.03.2015, 21:46
Hoćemo sada da gledamo Kejna? :)

Nećemo još...

AK47
27.03.2015, 21:59
Morata prvi spic Spanije svakako je u svim kategorijama tako bilo :D

Strasan ce igrac tek da bude to je cinjenica...

z0La
27.03.2015, 22:05
Koliko je opasan ovaj mali Konopljanka. Ako mu ostavis i metar prostora, ode on...

Bogi
27.03.2015, 22:09
Predoziran je talentom Isko, samo mu je potrebno jos sezona ili dve igranja na najvisem nivou i bice on jedan od kljucnih karika ovog tima. Neko ce reci da on to vec i jeste.

Morata takodje, ima veliku zelju veceras da se dokaze. Samo neka nastavi sa razvojem.

Buskets - Koke ostaje tandem za ovu i sledecu godinu koliko vidim. Rekao bih da Koke iz meca u mec pokazuje da ima odredjene probleme sa pozicioniranjem, valjda ce se to resiti. Mora i na dodavanjima da bude sigurniji.

EDIT Kakav je majstor Alba! :wthy: Siguran na lopti, dobar u ofanzivi a neprobojan u defanzivi.

z0La
27.03.2015, 22:18
Kejnu je bio potreban otprilike samo minut na terenu da se upise...:D

30. gol u sezoni....:D

Dule Krtola
27.03.2015, 22:19
Što se tiče CG-Rusije, neki uglješa pogodio golmana u glavu pakljom, namjerno nakon nekoliko sekundi igre.
Igra nakon prvog poluvremena nikad gora, očajno.
CG-Rus
0:0

Nakon 35 minuta pauze igra je nastavljena, momak koji ja bačio baklju se izvinio ševernoj tribini, ali ne treba sada dizati neku famu, jer to je uradio jedan čovjek, jedna budala a ne tribina.

Svaka čast Rusima što su izašli na teren.
Viđećemo šta će donjeti drugo poluvreme, ali gledajući prvo, Rusi su mnogo, mnogo bolji.

Bogi
27.03.2015, 22:22
Taman sto sam ga pohvalio, Alba se povredio. Nadam se da nije nesto ozbiljnije iako na prvi pogled uopste ne izgleda dobro. Svaka mu cast na zalaganju i vecerasnjoj partiji. Ulazi Bernat.

bice
27.03.2015, 22:40
https://www.youtube.com/watch?v=PM1Rzv9yV8M

Samo Ibra moze dati ovakav gol :biggrin:

Harry Kane neprejebiv ove sezone za minut dade gol :wthy::wthy:

Bogi
27.03.2015, 22:48
Fino su ovo odradili Spanci. Jarmolenko i Konopljanka se skoro nisu ni videli, kontre su bile onemogucene i nije do izrazaja dosla brzina protivnickih igraca. Bilo je nekoliko nesigurnih intervencija u odbrani, ali je odbrana generalno ostavila pozitivan utisak. Pike i Ramos zasluzuju najvise ocene, vrlo su sigurno igrali.

Morata je opravdao dobijenu sansu, Isko i Inijesta su dokazali da ne samo da mogu, nego cak i moraju zajedno da budu na terenu. Alba i Huanfran dovoljno opasni u napadu i sigurni u odbrani. Buskets je rutisnki odradio mec, dok Koke sigurno moze bolje. David Silva takodje upisao pristojan nastup.

Nekoliko tpicno spanskih akcija je bilo, iz takve je postignut i jedini gol. Raduje cinjenica da sistem ostaje, igra se sa dosta kretanja i malim brojem dodira: i dalje postoji kontrola lopte i prostora izmedju sesnaesteraca. Naravno, ostaje protora za napredak i dalji rad sa novim fudbalerima u ovom kolektivu. Steta za Kazorlin pokusaj, kada je jednostavnom akcijom iz igre izbacena poslednja linija gostiju.

Dule Krtola
27.03.2015, 23:19
Prekinuta utakmica Crne Gore i rusije. Nakon kraja prvo poluvremena čekalo se da se počne drugo poluvreme 25 minuta?! navodno FIFA je imala neki razgovore, kad se počelo, dobra naša igra ali oko 65 minuta suđen za rusiju NEPOSTOJIĆI PENELA. Nakon što je naš golman odbranio šut, igrač koji je pucao penal počeo da se buni da je pogođen u glavu i kraj. Sudija šalje igrača u svlačionice. Znači takođe na snimlju se ne vidi šta je to pogodilo ruskog igrača. Izgleda da sila čini svoje. Veliki udarac za naš fudbal jer na svaku utakmicu naših reprezentacija, protivničke selekcije su dočekane aplauzom, naravno na himnu, ali na svaku. Imali smo još prije takve ispade ali sve se svodilo baklja u teren, il tako nešto. Al ovo noćeš i krađa i budalaština. Sve u svemu, gorak ukus.

E'VIVA MONTENEGRO.

Radulov47
28.03.2015, 00:08
Onaj incident na startu je odlucio,potpuno bespotrebno,da nije bilo toga uveren sam da bi se utakmica normalno odigrala.Cist primer kad pojedinac baci senku na ceo dogadjaj,nazalost nagledali smo se takvih scena i u proslosti.Bicete kaznjeni ali ne i izbaceni sto bi ipak bilo previse,s ozbirom da nas nisu izbacili nakon onog sa albancima.Sve u svemu steta,krivi su pojedinci sa tribina,nikakva sila kao sto kaze.

Freshman
28.03.2015, 13:27
Odlicna predstava Engleza, doduse protiv prelose Litvanije. Welbeck je opet pokazao da je neizostavan deo Engleske reprezentacije, ma kako god igrao za klub. Sterling dao prvi reprezentativni gol, ali je to proslo u senci, zbog debija i gola Kanea.:D

Velika je steta sto su Sturridge i Wilshere stakleni, i sto ova reprezentacija mozda i ne ispuni zeljeni potencijal. Delph je dobar igrac, ali za onu formaciju, trio Carrick-Wilshere-Henderson nekako najbolji moguci. Cak bi u razmatranje uzeo i Younga kao tog side veznjaka, igraca koji je ove sezone sve i svasta igrao i bio odlican, ali Roy ocigledno ne razmislja o njemu previse.

Treba dodati da ce Sterling(povreda stopala), Baines i Milner(koleno) propustiti prijateljski mec sa Italijom. Welbeck je takodje upitnik za taj mec. Bertrand je pozvan kao zamena za Bainesa.

z0La
28.03.2015, 16:25
Postize Gudjonsen vazan gol za Islandjane. Veteran odradio rutinski akciju, u njegovom stilu. Krenuo hrabro Kazahstan, ali jedna greska u odbrani i Islandjani to kaznjavaju. Odlicno izbalansirana ekipica...

Bokirivaldo
28.03.2015, 17:15
Jedno sam siguran gledajuci Engleze juce ,Englezi mnogo atraktivnije leprsavije igraju sa idejama to se vidi u poredenju sa ekipom koju su predvodili Lampar i Dzerard ..
ova reprezntacija ima mnogo brze,atraktivne ,talentovane fudbalere i cekaju ih bolji rezultati na naredna dva takmicenja nego u zadnjih 20godina..ovaj Kane bice ubica na europskom sledece godine
covek iz dve sanse da tri gola :D

bice
28.03.2015, 17:22
Kako kida Island,nadam se da ce proci na Euro :cool:

Freshman
28.03.2015, 17:29
Mali Ødegaard pocinje mec protiv Hrvata. Svakako cu ispratiti ovaj duel.

Freshman
28.03.2015, 21:13
Cini mi se da nisam video nikad slabiju reprezentaciju Italije.

bice
28.03.2015, 21:16
Ali Konte ne zna za drugu formaciju sem 3-5-2,kad oni od Bugara primaju 2 gola :facepalm::facepalm:

AK47
28.03.2015, 21:50
Bice oni dobri kad ih preuzme Max :D

Freshman
28.03.2015, 22:29
Nevidjeno kako Michy daje golove kada udje sa klupe, ove sezone i za Marseille kad god ga Bielsa ubaci u igru, on da gol, evo i veceras.

bice
28.03.2015, 22:40
Izvuce Italija bod protiv Bugara,isto kao prosle godine.Inace Italija nije izgubila u kvalifikacijama vec 8 godina :cheers:

Brajkula
29.03.2015, 10:12
Izvuce Italija bod protiv Bugara,isto kao prosle godine.Inace Italija nije izgubila u kvalifikacijama vec 8 godina :cheers:

Kažem ti ja pre neki dan, samo Eder brat, kad je teško Eder, sam da gol.

bice
29.03.2015, 11:21
Kažem ti ja pre neki dan, samo Eder brat, kad je teško Eder, sam da gol.

Kad sam video da je dao gol setio sam se odmah tebe,reko "Lepo rece onaj ludi Brajko,ovaj Eder nije los".:biggrin:

Brajkula
29.03.2015, 11:25
Baš to nije loš. Nije da nam bude u 11 standardan igrač, igrač na kojem bi gradili igru, ali da bude npr. 13 igrač što da ne, uža rotacija, plus 20 minuta sa klupe da dobije u nekim mečevima, Bog da te vidi.

Nikad ga Juve neće dovesti, jer Juve nije taj koji plaća 13. igrača 12, 13 miliona, šta ti ja sad znam koliko Eder vredi zapravo, no samo kažem da bi nam legao.

bice
29.03.2015, 11:34
Svakako bolji od Padoina,Romula i De Cigle :D

Sta mislite mozemo li do pobede veceras?:biggrin:

AK47
29.03.2015, 17:20
Baš to nije loš. Nije da nam bude u 11 standardan igrač, igrač na kojem bi gradili igru, ali da bude npr. 13 igrač što da ne, uža rotacija, plus 20 minuta sa klupe da dobije u nekim mečevima, Bog da te vidi.

Nikad ga Juve neće dovesti, jer Juve nije taj koji plaća 13. igrača 12, 13 miliona, šta ti ja sad znam koliko Eder vredi zapravo, no samo kažem da bi nam legao.
Ogbonica,eventualno Zaza pa cak i Morata je dosao kao taj tip igraca...

Eh sad drugo je sto ga Alvaro i juce stavi i generalno igra dobro,drugo je to :)

Brajkula
29.03.2015, 18:07
Ogbona doveden kao dugoročno rešenje na poziciji štopera eventualno levog beka, alternativno, kao zamena za Barzaljija, ali se ispostavio kao promašaj, običan balvan taj Ogbona.

Morata došao na insistiranje Kontea, jedan od bitnijih šrafova njegovog "novog" Juventusa, ali je u međuvremenu otišao, no uprava nije odustala od njegovog angažmana, tj. Alegri se našao u neobranom grožđu, došao u klub iznenada, bez ideje, bez plana kako će i šta će i onda daj samo da ne pokvarim idilu.

z0La
29.03.2015, 18:21
Gibraltar postigao gol u gostima protiv Skota. Njihov prvi gol....:wthy:

bice
29.03.2015, 18:29
Ajmo sada 2-ka na Gibraltar 101 ajmo da postanemo milioneri :cheers:

P.S. I kako sam ovo napisao primise gol.

bice
29.03.2015, 19:59
Auuu ala namestise Albanci :cf:

Ser Gagi
29.03.2015, 20:57
Sta radi odbrana jbt :confused:

Freshman
29.03.2015, 22:03
Kakav gol najboljeg igraca Srbije....:wthy:

Ser Deni ®
29.03.2015, 22:04
Matić bio kod Mate na časovima :D

miloolja
Ma kakav Mata :cool:

(edit: napisali istovremeno, nije odgovor na tvoj post Deni :))

MareLFC
Aca :hah:

Lord Aleksoni
NEMANJA MATIĆ!!!!!!!

Kakva golčina :wthy:

Aca ludak :biggrin:

Ser Deni ®
29.03.2015, 22:06
Ebo mater kao Manchester moj da gledam. Daju gol i prime posle minut gol.

Nosite se bre u PM

Lord Aleksoni
29.03.2015, 22:06
E do moj... :facepalm:

Ma nema veze, važno je da smo dali fenomenalan go a sad što ga odma primamo jebeš ga :biggrin:

Ser Deni ®
29.03.2015, 22:10
(edit: napisali istovremeno, nije odgovor na tvoj post Deni :))

Dobro je već sam hteo da se bunim :D

miloolja
29.03.2015, 22:50
A Karvaljo dao prvi gol za reprezentaciju posle 8 godina (pre toga 2007. portiv Brazila 2:0)

Vladan
30.03.2015, 15:39
Sad je SUPERBALE :cf:

http://www.sportske.net/text_images/201503/balepapers1412944020150330144102.jpg

bice
12.06.2015, 20:59
Kakav jadan gol Hrvata,nepravedno ponisten gol Italiji i dok su se bunili gotovo svi igraci,Hrvati krecu i daju gol bruka i sramota!!!

p4p1
12.06.2015, 21:01
Au kakav pocetak.. prvo Buffon odbrani penal, zatim ova luda situacija. Nisu prikazali ovamo, nepravedno su ga ponistili znaci bice? Kakva luda sekvenca

bice
12.06.2015, 21:04
Prikazivali snimak,iz drugog plana se ubacio Saravej,i cak gol Hrvata iz moguceg ofsajda.

goku
12.06.2015, 21:10
Kako pokradoše Italijane. Prvo Srna zapinje namerno za nogu jednog Italijana, Rvati dobili penal koji su promašili. Onda čist gol El Šaravija sudija poništava, dok Italijani pričaju sa pomoćnim sudijom, Hrvati u kontri daju gol. Bruka, jedino pozitivno je što je i jednima i drugima opušteno, kao i nama jer lagano uzimamo svih 12 bodova do kraja :facepalm:

bice
12.06.2015, 21:24
Ma crveni Mandzukicu covek izbija rukom loptu,Kandreva panenkom poravnava.
Astori je rupa velika :fct:

b64Milos
12.06.2015, 21:52
Dokle ce Sirigu biti 2. izbor pre Perina?

bice
12.06.2015, 21:59
Povredio Gigi koleno,De Silvestri takodje izasao zbog povrede i to veoma ozbiljne,Kovacic je bez namere posle suta stao njemu na clanak jednostavno nesrecan slucaj i izgleda da je povreda ozbilnije prirode.

Mario Ancic
12.06.2015, 21:59
Izgleda da je napokon uspio plan o izbacivanju Hrvatske s eura,jbt pa nisam znao da moš napraviti sranja i u utakmici bez gledatelja,pazi lik koji kosi travu napravio svastitiku nasred terena,bravo idioti :wall:

Bastia33
12.06.2015, 22:27
Index kaže da je neka hemikalija polivena, a čovjek sa kosilicom je probao popraviti stvari.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nevidjen-skandal-kukasti-kriz-nacrtan-na-travi-poljuda-/825236.aspx

Šta sve neću vidjeti... :facepalm:

1598175490433738

goku
13.06.2015, 14:19
Veliki sam protivnik uopštavanja. Ne postoji kolektivna odgovornost, već samo individualna.

Zato su mi debilne odluke u kojima se kažnjavaju savezi i organizacije zbog nekih debila, kao što je Srbija bila kažnjena gubitkom utakmice 3:0 u Đenovi i da debilizam bude veći FS Italije je bio organizator te utakmice.

Kad je Šimunić ono uzvikivao pošteno je bilo da on bude kažnjen, a ne reprezentacija i tako je bilo.

@ Mario Ančić je uvek u svojim postovima bio umeren, korektan i objektivan, nije u redu da pojedinci ovaj forum koriste za lečenje ličnih frustacija.

Dale
13.06.2015, 19:14
Komentator upravo rece da su Ronaldo i Coentrao igrali finale LS ove godine .

Wow, just wow !!

bice
13.06.2015, 21:02
Ali Bentner u 2 tekme protiv nas 2 gola i evo sad odlicna asistencija za gol.Katastrofalna reakcija odbrane.

bice
13.06.2015, 21:25
Aman ljudi,tema je EP kvalifikacije a ne ko je ustasa a ko je cetnik i tako ta sranja.Boli me k sad da l' je Mamic kriv ili neko drugi,neka odluce ovi iz UEFE pa sta bude.
Nastasic tako glup penal napravio neverovatno.Znao sam da ce Ager promasiti,ljudi daju stoperu da sutira penal koji je mogao da ih odvede korak do EP. :cf:

Bokirivaldo
13.06.2015, 21:33
Neznam sto se prepiremo sad mi je jasno kad gledamo ove nase kad oni ne mogu odavno da pobede jedan Kazahstan koji je u neznam kojoj grupi zadnji a tamo Island sa 300.000 stanovnika prvi :biggrin:

p4p1
13.06.2015, 21:34
Farani izgleda i definitivno nasli naciju po meri. :biggrin: Bas se brukaju Grci. Ali kakva je to grupa jbt. Rumunija, Severna Irska, Madjarska, Finska, Farska Ostrva i Grcka :laugh:

Jack
13.06.2015, 21:38
Koliko bezidejno u napadu,strasno,sve nekako nedovrsene akcije,kao da prvi put igraju zajedno i tako svaki put,mora mnogo bolje od svih

Freshman
13.06.2015, 21:47
Igraju upravo onako, kao da ih boli ona stvar za reprezentaciju. Mada su kvalifikacije davno izgubljene.

Elem, neki prethodni postovi su pobrisani, jer nemaju mesta na ovoj temi, pa cak i na forumu a otislo se predaleko, cisto da nema cudjenja, i ako se trend i tema nastavi, bice i strozijih kazni.

Bokirivaldo
13.06.2015, 22:10
Kad se setim svih ovih godina obicno komentara mislim na sebe najvise treba smena igraca treba da igra ovaj onaj ::) a evo koliko se vec igraca promenilo (nekih 55 :biggrin:)sad manje vise i igraju najbolji koje imamo ocigledno nije u tome problem
neznam u cemu je ali stvarno ne vidim skoro neko resenje.. stalno igramo isti fudbal i jos bitnije neki uvek isti pristup svemu tj ocajan pogresan..A najbolje posle svakog poraza kad krenu nasi komentatori i novinari pa jos imamo
sasnse ako ovaj dobije ovog onaj onog a mi posle 5 poraza naredamo pet pobeda :D

Lord Aleksoni
13.06.2015, 22:20
Nema leba od ovih, to je davno utvrđena činjenica. Sutra ujutru da se hladnom vodom probude i da ustanu u 6 ujutru da gledaju mladiće kako se bore za zemlju.. :cool:

Black Mamba 24
13.06.2015, 22:26
Trener, strucni stab, u tome je problem. Svako ce igrati ako ga znas motivisati.

Bokirivaldo
13.06.2015, 22:28
Trener, strucni stab, u tome je problem. Svako ce igrati ako ga znas motivisati.
Ove ni Anstajn ne bi znao motivisati :cool:

Black Mamba 24
13.06.2015, 22:30
Ove ni Anstajn ne bi znao motivisati :cool:

Ne bi, zato nam ne treba Murinjo, dovoljan je Miha. :D

I naravno savez. Zasto bi neko igrao i onda da ga sjebu ispadima poput Djenove i Albanije.
Ali kad je savez u pitanju, moramo poci od drzave i nazalost tu se zaustavljamo, nema dalje...

Freshman
13.06.2015, 22:35
Ma bre celoupna atmosfera je losa u reprezentaciji, i taj ceo kult u zemlji se izgubio, ako je i postojao. Niko ne zeli da gleda ove gubitnike, jos manje da gleda pojedine koji se i ne trude. A pocinje se uvek od saveza, od ljudi koji su kolektivno na svim visim funkcijama zajedno sa Toletom trebali ponuditi ostavku, posle prvih sranja.

bice
13.06.2015, 22:36
Sta da igramo kad mi nemamo napadaca koji ce dati gol.Dansa 2 suta 2 gola kraj price.

Black Mamba 24
13.06.2015, 22:37
Bas me interesuje kad je poslednji put neko podneo ostavku kod nas. Nebitno da li je iz sporta, politike, itd.
Verujem, nikad.

Freshman
13.06.2015, 22:46
Ma nemamo mi ni neke igrace realno, pa da se uzdizemo, jedna klasa i par veterana i potencijala, a vise lelemuda, dok je trener posebna prica. Mada cak i sa svim tim minusima, ti u ovakvoj grupi moras biti u top3, i ovo je generalno jedna velika sramota.

аутсајдер
13.06.2015, 22:47
Видим ја све неки млади момци коментаришу, али ово "време га је прегазило" цццц..... још сте зелени, дечки. Брзо заборављате да је један "временом прегажени" прошле године освојио ЛШ, Бундеслигу и ДФБ Куп..... али ко би реко да је тај Хајнкес имао скоро 70 година.... па овамо Дел Боске, Хицфелд, прије неколико година (сада већ покојни) Луис Арагонес.... Неко би реко: Без старца нема ударца, али ко би памтио све те изреке....

Него памет у главу. Са леватом ћемо опет бити 4. у квалификацијама (зато што сада даље иду 3), али ћемо и даље говорити за оне који су нам донијели дане поноса и славе да су бедаци итд.... Сјећам се да су крајем 90их гробари свашта добацивали Саши Ђорђевићу, када је са Барселоном побиједио Партизан у Бг... али то су Срби, пљују само оне најбоље које имају - схватајући да никада им ни ципеле не би могли чистити....

АНТАРА ЈЕ НАЈБОЉИ СРПСКИ ТРЕНЕР И МНОГО ЋЕ ВОДЕ ПРОТЕЋИ ДУНАВОМ И САВОМ ДОК МУ НЕКИ НОВИ НЕ БУДУ МОГЛИ ЧИСТИТИ ЦИПЕЛЕ!

yebate, pa bio sam prorok, iako sam govorio o sasvim drugom tipu.

zayebaše me ovi danci, majku mu - napraviše me lažovom. rekao sam da će biti 5-0 za njih :biggrin:

Bokirivaldo
13.06.2015, 22:51
Ako igraci nece da bolje igraju zbog ljudi koji su u savezu i te celokupne situacije zasto to od igraca ne bi smeo nekako javno da kaze ??
Razumeo bi onda u nekoj meri s obzirom ko je u savezu ..

аутсајдер
14.06.2015, 12:56
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11425245_10153064660669608_1413181788288028925_n.j pg?oh=b8c01d8e81a5d689e81511dd443ce7e3&oe=55ED13B1

Radulov47
14.06.2015, 13:27
Nikada mi lakse nije pao poraz,bas sam opusteno gledao ove gubitnike,Tole najavio da ide gledati klince u 1/2 finali,samo da ne izmalerise.
Srbija 1
Kazahstan 1
Luksemburg 1
San Marino 1
Moldavija 1
Malta 1
Jermenija 1
Gibraltar 0
Andora 0

l1m4r
14.06.2015, 18:01
Ali ovaj Vladanov T sto igra u prvoj.. Majko moja :D

Dale
14.06.2015, 19:17
Pa je li moguce da Wayne ovo radi, auuuuu ..

Freshman
14.06.2015, 19:27
Evo ni ovo ne pogodi iako je bio ofsajd.:D
Sterling posle duzeg vremena dobro igra. A Hendo desni bek, sto da ne.

l1m4r
14.06.2015, 19:31
Runi prazan gol ne moze da da, Vilser odakle god da sutne danas daje gol :D

Jack
14.06.2015, 19:32
Wilserica:dw::dw:

Freshman
14.06.2015, 19:32
Ala se nalozio...:D

Velikiajnstajn
14.06.2015, 19:35
Auf Wilshera, rapsodija :biggrin:

maliajnstajn
14.06.2015, 19:40
Igra Jack fenomenalno, samo da ga povrede zaobidju i ima Wenger da popizdi kako da uklopi njega i Remziku.

l1m4r
14.06.2015, 19:41
Igra Jack fenomenalno, samo da ga povrede zaobidju i ima Wenger da popizdi kako da uklopi njega i Remziku.

Auf Wilshera, rapsodija :biggrin:

Bitno je ko je napisao postove!!!! :D

Vladan
14.06.2015, 19:44
Rjesava ovo tajo pjeske. Lopte mu imaju oci danas, ali ona na pocetku prvog za Sterlinga, kao rukom.

Freshman
14.06.2015, 19:45
Ma vazi da i ovo promasi, bilo bi previse.:D

Gogi
15.06.2015, 09:35
Ma bre celoupna atmosfera je losa u reprezentaciji, i taj ceo kult u zemlji se izgubio, ako je i postojao. Niko ne zeli da gleda ove gubitnike, jos manje da gleda pojedine koji se i ne trude. A pocinje se uvek od saveza, od ljudi koji su kolektivno na svim visim funkcijama zajedno sa Toletom trebali ponuditi ostavku, posle prvih sranja.

Igranje za reprezentaciju se svodi na foru kako legitimno pobeci od zene!
Angazovati gomilu starleta da te prate na gostovanju, da bi ti iduvao Johnsona.
A, sto ga mi "primamo", tebe zabole. :angry:

goku
07.07.2015, 11:48
Vidis da je moguce Gokaro moj. Sve je moguce u danasnjem fudbalu, sem da se Srbija plasira na Evropsko ....

To još nije gotovo, mi možemo imati 10 bodova, igramo dve kući i u Albaniji. Albanci ne smeju osvojiti više od 3 ukupno protiv Portugala, Danske i u Jermeniji. Imaćemo bolju gol razliku i h2h od njih. Znači kad je moglo 46 komada, može i ovo.

Sandugp
07.07.2015, 11:56
To još nije gotovo, mi možemo imati 10 bodova, igramo dve kući i u Albaniji. Albanci ne smeju osvojiti više od 3 ukupno protiv Portugala, Danske i u Jermeniji. Imaćemo bolju gol razliku i h2h od njih. Znači kad je moglo 46 komada, može i ovo.

Lepo si ti to sve izracunao, podsecas me na mene od ranije, dok sam se jos cimao oko toga ko prolazi gde kada i kako, gol razlika i medjusobnih....
I fino je to, zanimljivo, ako nista drugo, ali mi govorimo o nasim Orlovima covece... pre ce ovi dati 90 golova nego to da se desi ...

Rossonero
23.07.2015, 17:55
Disciplinska komisija UEFA-e kaznila je Hrvatsku sa oduzimanje jednog boda, 100.000 eura, dvije utakmice bez publike i zabrana igranja na Poljudu u ovim kvalifikacijama.

http://sport.hrt.hr/293062/uefa-odlucuje-o-kazni-hns-u

Dzeki
23.07.2015, 18:10
Smejurija.

Vladan
04.09.2015, 11:49
Bejl masina, odvede covjek maltene sam Vels na EURO. Raspad sistema u Holandiji.

AcaDjilkos
04.09.2015, 13:08
Bice ovo jako zanimljivo prvenstvo.Moze lagano da se desi da ga osvoji neka selekcija od koje to niko ne ocekuje, kao Grcka 2004.

Pogledajte sami, u svim vecim reprezentacijama je u toku smena generacija.Nemacka je ostala bez Lama i Klosea, koji su uz Svajnija dusa tog tima.Spanija vise nema Cavija, Cabija Alonsa... itd itd.

Na prvenstvu ce prvi put ucestvovati Island, Vels... Sjajnu igru prikazuju Poljska, Slovacka, Austrija.. :) mislim da ce ovo biti najzanimljivije i najneizvesnije prvenstvo u poslednjih 15-20 godina, za razliku od ovih poslednjih na kome si mogao da budes siguran da ce finale igrati ili osvajati neko iz kruga Spanija,Nemacka, Italija ...

Vladan
06.09.2015, 13:11
Runi izjednacio rekord Carltona.

Dale
06.09.2015, 17:20
Wow, jedva cekam sad Turska-Holandija. Ocekujem vrh tekmu, ni jedni, ni drugi nemaju pravo na gresku :D

Dale
06.09.2015, 18:08
Strasan pass Arde, strasan, a Ozyakup rutinski :)

Vladan
06.09.2015, 18:38
Potpuni raspad sistem, trebalo je vec 3:0 da bude za Turke. Sto se desilo Holandjanima da ovako propadnu posle Mundijala nije mi jasno, oni su jednostavno morali da budu medju barem tri. Strasno su podbacili.

Tobdzija
06.09.2015, 20:05
Srna katastrofalan protiv Norvezana, sada se i u toj grupi zakuvalo malo. Vidim da vec prognozirate ko sta moze da uradi, ja mislim da Belgija moze bas bas daleko, a Francuzi kao domacini idu do 1/2 sigurno, za te 2 reprezentacije cu i navijati.

Dale
06.09.2015, 20:09
Eh da nema Latvije, da Turskoj svaku otkine 2 ili 3 boda, sad bi se Turci borili mozda i za prvo mjesto .. Ovako zestoka borba za baraz, s tim da ce im biti olaksano, jer ce tada i Island, i Ceska vec imati osigurano EP .

Ovo veceras je bilo tako rutinski, da nemam rijeci, Holandija je katastrofalna ..

Bogi
06.09.2015, 20:19
I Ceska i Slovacka su odlicne u kvalifikacijama i veoma mi je drago zbog toga. Oba kolektiva su stabilan spoj mladosti i iskustva i igraju dopadljiv fudbal. Lepa fudbalska prica je poziv za Milana Skodu, koji je vec duze vreme najbolji igrac zaboravljene Slavije iz Praga. Visoki napadac debituje u nacionalnom timu sa 29 godina i pruza kvalitetne partije.

Slucki je preuzeo Rusiju, ugovor je potpisao do kraja ovih kvalifikacija. Iskreno, nisam ocekivao da ce Rusi savladati Svedjane ali je presudio onaj magicni pas petom Dzagoeva, dovoljan za minimalnu pobedu.

Freshman
06.09.2015, 20:33
Skup istrosenih igraca, uz par vise, a i manje talentovanih momaka, to je Holandija. Depay je jedini pravi vrhunski talenat i od njega samo mogu ocekivati velike stvari. Ovo je realnost, mada svakako su mogli daleko bolje.

Vladan
07.09.2015, 14:49
Koji car :rofl:

https://www.youtube.com/watch?v=lfIg26boH1A

Mostovoy
07.09.2015, 15:15
Očito je da djeluje!!! Reklo bi se: ''Magičan potez Ben Haima...'':D:D:D

AK47
07.09.2015, 21:59
Neko je kompletnu proslu sezonu to radio njemu u Primeri i u LS i djelovalo je...to ili je on krampa nesto od toga je sigurno

Vladan
08.09.2015, 12:24
That escalated quickly :cf:

https://www.youtube.com/watch?v=EBZFdkXg5_g

HeadBurn3r
08.09.2015, 22:14
Da uči nešto Runi od mlađanog Kejna. Predobar je igrač Hari, a Runi potvrđuje da nije za napadača.

z0La
08.09.2015, 22:29
Pade Sterling kao pokošen, a Runi siguran sa penala...:)

50i gol za repku, mislim da je čak i zaplakao...:)

Liverpool FC
08.09.2015, 23:35
Svaka cast Runiju na rekordu. On se ovde nece zaustaviti. Ko zna koliki ce biti njegov rekord kada se povuce iz reprezentacije.
Koliko je Kejn dao golova za reprezentaciju do sada?

Lord Aleksoni
08.09.2015, 23:54
Koliko je Kejn dao golova za reprezentaciju do sada?

Tri valjda

z0La
09.09.2015, 12:33
Fudbalska reprezentacija San Marina je večeras postigla gol u gostima, prvi put posle 14 godina.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t1.0-9/11988604_1069017473109948_7743573922747957942_n.jp g?oh=55573479c59eec0d8921c487f390f7d7&oe=56615282

Koje radovanje jbte....:D

Lord Aleksoni
09.09.2015, 14:25
Kao da su osvojili svetsko jbt :D Nije mala stvar posle 14 godina u gostima da postigneš pogodak..

Lord Gangarić
09.09.2015, 14:33
Jbg za njih je to velika stvar za populaciju od 30 hiljada ljudi i to je nešto :D .Bio sam par puta u San Marinu ljudi su ludi trista na sat ali imaju dobre fudbalske komplekse pod onom planinčugom nekoliko terena sa pomoćnim zgradama za koje bi čovek rekao da pripadaju barem prvoligašu Italije :)

miloolja
19.09.2015, 00:47
UEFA večeras odbacila žalbu Hrvatske i potvrdila kaznu u vidu oduzimanja jednog boda, dve utakmice bez gledalaca i € 100,000, zbog svastike.
E, al su ih kaznili...

Lord Gangarić
19.09.2015, 00:53
1 bod ili 3 boda ?

miloolja
19.09.2015, 00:57
Ček sad si me zbunio, da proverim

The European governing body has decided to maintain their decision to remove a point from Croatia's qualifying campaign after finding their fans guilty of racism

Uefa has upheld its decision to deduct one point from Croatia's Group H Euro 2016 qualification tally for the display of a swastika during a game in June.

The European football governing body punished the side after the fans used a chemical agent to imprint a swastika on the pitch of Split's Poljud stadium before their 1-1 draw with Italy.

The Nazi symbol became visible during the match and Croatia were ordered to play their next two competitive home games behind closed doors and fined €100,000.

"Uefa's appeals body has upheld the decision to dock Croatia one point for racist behaviour at their qualifying Group H game against Italy," the Uefa statement read on Friday.

"The appeal by Croatia's football federation (HNS) was rejected."

The decision means Croatia are third in Group H on 14 points from eight games, four behind leaders Italy and two adrift of second-placed Norway.

Should they finish third following the completion of the remaining two games then they could still reach France via the play-offs.

rope
19.09.2015, 00:59
UEFA večeras odbacila žalbu Hrvatske i potvrdila kaznu u vidu oduzimanja jednog boda, dve utakmice bez gledalaca i € 100,000, zbog svastike.
E, al su ih kaznili...

Pa sta je tu cudno?
Cak sta vise prestroga kazna.

miloolja
19.09.2015, 01:00
ništa meni nije čudno, sa njima posebno, samo komentarišem

rope
19.09.2015, 01:06
ništa meni nije čudno, sa njima posebno, samo komentarišem

Za simbol koji u indiji simbolise srecu a pojavljuje se jos i u vincanskoj kulturi t.j. srbici pa do kelta i starih grka to je prestroga kazna.
Nisu valjda hrvati mislili na svastiku koju je koristila nacisticka nemacka, ma ne verujem nisu oni takvi, pre mislim da su hteli da odaju postovanje svim budistima u hrvatskoj.

miloolja
19.09.2015, 01:25
A da, dobro, ironičan si, još se zabrinuh... šta ti bi.

Bogi
19.09.2015, 11:26
E, al su ih kaznili...

Bolje receno, nisu ih kaznili. Sve im se tolerise.

Bogi
21.09.2015, 15:24
Ante Cacic preuzeo hrvatsku reprezentaciju, Simunic pomocnik. Vrlo lepo.

AK47
21.09.2015, 15:28
Hrvati su ogorceni sto je Mamic jos jednog svog pijuna stavio na celo repke,katastrofa :D

maliajnstajn
21.09.2015, 15:30
Hrvati su ogorceni sto je Mamic jos jednog svog pijuna stavio na celo repke,katastrofa :D

Ne smijes po novom sefu da pljujes vise. Kako blag komentar :biggrin:

Mario Ancic
21.09.2015, 23:51

Ma ovdi je show,ne znam jel mogu reklamirat drugi forum vamo,al već pol sata se smijem kak sprdaju Čačića i Šimunića,jednostavno ovo je dno i niže nemre,o tome sam pričao i nakon tekme s Italijom,imamo najjaču repku po imenima ,čak jaču i od 98generacje,a ljude ne zanima niti malo,eo danas anketa na preko 10 000ljudi,veli samo 8 % ljudi da podrzava Šukera i Čačića i da će pratiti i dalje reprezentaciju ostale ne zanima,kod vas barem se trude naći neke koji znaju radit svoj posao,kod nas Mamić sam mjenja idiote,što gluplji to bolje :cool:

pazi zadnja 3 izbornika ne mogu trenenirati ni klubove poput Zadra,SlavenBelupa il Cibalije i Lokomotive,a to su klubovi s dna HNL-a...e takvi likovi nakon što budu 10 ili 11 u prvenstvu dobe reprezentaciju ko nagradu...onli in Kroejša :laugh:

AK47
21.09.2015, 23:56
Ma ovdi je show,ne znam jel mogu reklamirat drugi forum vamo,al već pol sata se smijem kak sprdaju Čačića i Šimunića,jednostavno ovo je dno i niže nemre,o tome sam pričao i nakon tekme s Italijom,imamo najjaču repku po imenima ,čak jaču i od 98generacje,a ljude ne zanima niti malo,eo danas anketa na preko 10 000ljudi,veli samo 8 % ljudi da podrzava Šukera i Čačića i da će pratiti i dalje reprezentaciju ostale ne zanima,kod vas barem se trude naći neke koji znaju radit svoj posao,kod nas Mamić sam mjenja idiote,što gluplji to bolje :cool:
Citam i sam i smijem se bas ima svega.Inace da je bilo koga drugog stavio bilo bi manje smijesno,ali ja ne mogu da vjerujem da je bas Antu stavio to je njegova marioneta bukvalno.Vidim cirkus je i oko Romea Jozaka,sive eminencije svih mladjih selekcija

Kad kazes kod vas ne znam znas li da sam ja iz Sarajeva,ali i kod Srba je veliki cirkus oko repke dok kod nas trenutno sta ja znam Mehmed Bazdarevic se bas trudi steta sto je naslijedio Susiceve budalastine :D

Mario Ancic
22.09.2015, 00:06
Citam i sam i smijem se bas ima svega.Inace da je bilo koga drugog stavio bilo bi manje smijesno,ali ja ne mogu da vjerujem da je bas Antu stavio to je njegova marioneta bukvalno.Vidim cirkus je i oko Romea Jozaka,sive eminencije svih mladjih selekcija

Kad kazes kod vas ne znam znas li da sam ja iz Sarajeva,ali i kod Srba je veliki cirkus oko repke dok kod nas trenutno sta ja znam Mehmed Bazdarevic se bas trudi steta sto je naslijedio Susiceve budalastine :D

Ma predugo sam na forumu da nebi znao ko si :biggrin: nisam ni skuzio da sam te citirao posle u nastavku hh,al ovo je baš vrhunac,pa lik je prije imao pauzu 5 godina do 2011 di ga baš niko nije htio,i onda ga Maminjo dovede jer živi blizu stadiona(baš tako je rekao na konferenciji) najveci uspjeh dotad mu je bio što s Osijekom nije ispao u drugu ligu,ona dva debila prije njega bar su imala neku igračku karijeru prije toga,al ovaj nije ni bio nogometaš...i da bi show bio potpun stave Šimunića za pomoćnika,ja stvarno ne znam koji je qurac Mamiču,kao da se želi narugat svima nama da može što god hoće,eto sad je doveo i reprezentaciju da će mu gledati 100 ljudi ko i Dinamo....jednostavno nema dalje...

baš me zanima kako će jebivjetar koji u karijeri nije zaradio ni 100 000 evra u 62 godini života,zapovjedati onima koji tolko zarede u mjesec dana,i prije.....

što se tiče Srbije,htio sam reći da Karadžić koliko god bio loš,ipak dovede na klupu neka imena koja imaju dosta dobru,a i odličnu karijeru,pa gledaj izbornike Clemente,Antić,Mihajlović,Advokat pa su sve treneri koji su vodili klubove il lige petice,pa čak i Pižon je imao solidnu karijeru i rezultate,a gledaj našeg jada,Štimac je prošle sezone ispao s Zadrom iz lige,i to nam je bio izbornik(prije 4,5 godina je ispao i s Zagrebom) jedini koji je nešto vredio je Bilić,al tad Mamić nije imao utjecaj ko sad...sad je preuzeo sve,mene čudi recimo što nije brata stavil,da cirkus bude potpun ,al valjda ima vremena :D

LegendaBL
22.09.2015, 00:19
Kad ste se već raspisali o Hrvatskoj reprezentaciji evo jedan zanimljiv tekst:
www.6yka.com/mobile/novost/89815

Dale
08.10.2015, 23:07
Jel gledao neko mozda Portugal-Danska ?

Da li je Patricio dobio zuti 100%, ispratio sam veci dio utakmice, taj zuti nisam upratio, ali mozda sam tad isao do druge sobe ili nesto ?

Sad vidim pise da je bio, ali nesto i nisam siguran, a bas mi je bitan taj zuti :D

tenis
09.10.2015, 12:06
Na ovom Euru ce biti puno proijecnih timova. Island, Sjeverna Irska, Wales...

goku
09.10.2015, 19:20
Sad gledam snimak na SK, pa onaj Rizoli je bio katastrofa. Njihov goša se bacio bambiju u noge, ono nema veze sa faulom u napadu. A onaj debil u studiju RTS-a, kao neki stručnjak za suđenje, svršavao na Rizolija.

Daje u drugom minutu žuti Milivojeviću, a čovek izbio prvo loptu. Posle toga Albanac uleće kopačkom direktno u nogu istom igraču i nema kartona.

7-8 puta potpuno pogrešno procenjivao faulove, igrači to provalili i padali na najmanji dodir. Jbt. čovek sudio finala LŠ i SP. Ali onaj u studiju Nedić pored Pantele je toliko nahvalio Rizolija, njemu uopšte nije bilo bitno kako je ovaj sudio, već samo to da se ovaj zove Rizoli.

Brajkula
09.10.2015, 21:18
Daj ga Grande Mirko.

AK47
09.10.2015, 21:29
Izgleda i Alvaro grande se povrijedio jebem ti kvalifikacije :(

Brajkula
09.10.2015, 21:35
Ako je to istina to je ogromno sranje....

Nama se i Pogba povredio, ali se priča da će biti spreman za Inter, sad ovo..... :facepalm:

Začaran krug Juve ove godine, taman se jedan oporavi drugi se povredi, teško da ćemo spojiti pet utakmica kompletni do nove godine.

AK47
09.10.2015, 21:35
Real najgori skoro cijeli prvi tim se povrijedio ove sezone i to svi na utakmicama

Brajkula
09.10.2015, 21:37
Off je ali kaže juče veliki otac Žoze veselite se još malo dok možete vratiće se Juve :D

Brajkula
09.10.2015, 22:03
https://www.youtube.com/watch?v=MkcyLa8x_E8

AK47
09.10.2015, 22:06
Opet koljeno jebem ti drzavu :facepalm::facepalm::facepalm:

ognjen
09.10.2015, 22:08
652574077497044992

Brajkula
09.10.2015, 22:10
Nadam se da nije nešto preterano ozbiljno, nekako mi deluje bolno ali ne toliko nešto sada strašno. Bem li ga....

EDIT: Ne samo prelom, ne....

AK47
09.10.2015, 22:10
Jest mi zao isto da mi se brat povrijedio eto bas me pogodilo ovo

ognjen
09.10.2015, 22:12
Spanci kao da se bas muce nekoliko zadnjih utakmica ili to meni samo tako djeluje njihova igra.

Brajkula
09.10.2015, 22:24
Kako Brajkula uživa u meču Crna Gora Austrija, posle Mirkana i Arnaut ćalac.

AK47
09.10.2015, 22:25
Izgleda Brajko i onaj Pereyra se povrijedio...

Brajkula
09.10.2015, 22:27
Izgleda Brajko i onaj Pereyra se povrijedio...

Hahahahha....daj nemoj da me caraš....

Brajkula
09.10.2015, 22:31
Pravda za Grande Mirka.

z0La
09.10.2015, 23:24
International break injury victims in 2 days:

Pogba
Benzema
Götze
Aguero
David Silva
Morata
Ivanovic
Matic
Coentrao
David Luiz
Schweinsteiger

:cry::cry:

tenis
10.10.2015, 11:29
Nema srece Juve.

Danas Bugarska. Ako Italija dobije Azere moze pustiti Norveskoj. Valjda nece, ipak nisi 16 godina doma izgubili. Ali Talijani su to...
Da nam je sad onaj 1 bod uz danasnju pobjedu cekali bi samo da Spanjolska ne izgubi. Ovako nam jos treba pobjeda/remi Madjarske u Grckoj i remi/poraz Rumunja na Farskim Otocima.
Prvo ce se desiti ali drugo nece.
Dodatne kvale bi mogle biti nebjerovatno jake: Nizozemska ili Turska, Svedska ili Rusija, BIH, Danska, Poljska ili Irska, Rumunjska, Slovacka ili Ukrajina.
A nasi se bahate kako ce dodatne proci sigurno...

Off-topic Spanjolci prihe i poslije Barcine skole zivi prosjek.