Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP British Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 MotoGP British Grand Prix



    Markezova osveta

    Dve nedelje ranije desilo se nesto neocekivano, MM nije pobedio, cak sta vise nije osvojio ni mesto na podijumu. Da li je moguce da izgubi dva puta za redom ili ce kao sto mnogi komentarisu ovo ipak biti Markezova osveta. Kako Markez vozi ove godine gotovo da je nemoguce ocekivati nista drugo osim pobede, ali sigurno mu nece biti lako. Silverston je staza koja definitivno vise odgovara jamahi, drugo jamaha je prilicno smanjila zaostatak za hondom od pocetka sezone, a Lorenco, koji je najuspesniji od aktivnih vozaca na ovoj stazi, sa dva druga mesta polako se vraca tamo gde mu je i mesto, borba za pobede. Rosi ne moze da se pohvali dobrim rezultatima na Silverstonu. Cetvrto mesto i 13 sekundi zaostatka za vodecim je do sada najbolji plasman Rosija na ovoj stazi. Interesantno dok se Britanski GP vozio na Doningtonu, Rosi je zabelezio cak 7 pobeda. Ipak, Rosi je mnogo bolji ove sezone, i realno je ocekivati podijum. Naravno, posto se vozi Britanski GP, posebna paznja bice posvecena i domacim vozacima. Meni ce biti interesantna borba Britanskih vozaca. Smit mozda ima najvise sanse da bude najbolje plasirani od Britanaca, ali i Kraclou i Reding pa cak i Kamijer ce sigurno dati svoj maksimum, ipak je to domaci GP

    2011


    2012


    2013


    Pobednici


    Tabela

    1 Marc Marquez Repsol Honda Team 263
    2 Dani Pedrosa Repsol Honda Team 186
    3 Valentino Rossi Movistar Yamaha MotoGP 173
    4 Jorge Lorenzo Movistar Yamaha MotoGP 137
    5 Andrea Dovizioso Ducati Team 118
    6 Aleix Espargaro NGM Forward Racing 85
    7 Pol Espargaro Monster Yamaha Tech 3 78
    8 Andrea Iannone Pramac Racing 73
    9 Stefan Bradl LCR Honda MotoGP 65
    10 Bradley Smith Monster Yamaha Tech 3 65

    Valentino Rosi vozac sa najvise startova u 500cc/MotoGP klasi

    Rosi se nakon trke u Brnu izjednacio na prvom mestu sa Aleksom Barosem po broju startova u 500cc/MotoGP klasi. Kako Rosi planira da vozi bar jos dve sezone ovaj broj ce biti znatno veci. Ovo su vozaci sa najvise startova:

    1. Alex Barros 245
    2. Valentino Rossi 245
    3. Loris Capirossi 217
    4. Colin Edwards 196
    5. Carlos Checa 194
    6. Nicky Hayden 193
    7. Kenny Roberts Jnr 167
    8. Sete Gibernau 160
    9. Jack Findlay 157
    10. Randy Mamola 145

    Podaci o stazi



    Duzina: 5900m
    Sirina: 17m
    Levih krivina: 8
    Desnih krivina: 10
    Najduzi pravac: 770m



  • #2
    Po FP1, deluje da će ovo biti hladna osveta...

    Comment


    • #3
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Po FP1, deluje da će ovo biti hladna osveta...
      Neće,,ovo je samo proba,,,sačekaj-nedelja-trka-tada je drugačije,,ali forsirao je dosta....

      Comment


      • #4
        Jamahe?
        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ljudi šta je sa Jamahama nisam gledao treninge,što su ovako loše?

          Comment


          • #6
            Ne znaju ni oni... Da nije Marqueza, ne i bili baš toliko daleko, tako da je slika malo u distorziji...

            Comment


            • #7
              Kakav je to incident bio izmedju marka i horhea
              MESSI 10

              Comment


              • #8


                Comment


                • #9
                  12gpinglaterra28,29,30y31deagostode2014.motogp,93marquez,mg,mgp_12granbretana14mgp_joc2106_origi.jpg
                  Sutra mislim da će biti Marqez i Lorenzo kao u muđelu,,,borba do zadnjeg kruga....
                  Last edited by gorki76; 30-08-14, 16:12.

                  Comment


                  • #10
                    Kakva izjava Marc Marqueza posle osvajanja pol pozicije u Silverstonu! "Kad sam video da su vremena po krugu vec dovoljno brza, nisam vise hteo da forsiram?" Pa, koliko rezerve imas jos u dzepu majstore?
                    sigpic
                    No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                    Comment


                    • #11
                      Gospodin covek
                      10408808_849420701735048_8649404737954505869_n.jpg10470598_849420705068381_8315628273208156763_n.jpg10552473_849420745068377_8092095201880332125_n.jpg

                      Svaka cast Marquezu,zao mi je sto je Janone pao bio je na dobrom krugu mislim da bi kao i u Brnu na pocetku pravio dosta problema Marquezu...sto se tice incidenta izmedju Marqueza i Lorenza mislim da je Lorenzo to namerno uradio mada je bio kraj treninga ali ga to previse ne opravdava bilo je vozaca koji su i dalje postavljali brze krugove a on se "slucajno" naso na idealnoj putanji bas kad je Marquez tu prolazio ali dobro navikli smo na njegove igre samo sto je ovaj put bilo jako opasno moglo je lako da dodje do ozbiljnog udarca....
                      sigpic http://caseystoner.com.au/

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by dzoni gp View Post
                        Gospodin covek
                        [ATTACH=CONFIG]13092[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13093[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13094[/ATTACH]

                        Svaka cast Marquezu,zao mi je sto je Janone pao bio je na dobrom krugu mislim da bi kao i u Brnu na pocetku pravio dosta problema Marquezu...sto se tice incidenta izmedju Marqueza i Lorenza mislim da je Lorenzo to namerno uradio mada je bio kraj treninga ali ga to previse ne opravdava bilo je vozaca koji su i dalje postavljali brze krugove a on se "slucajno" naso na idealnoj putanji bas kad je Marquez tu prolazio ali dobro navikli smo na njegove igre samo sto je ovaj put bilo jako opasno moglo je lako da dodje do ozbiljnog udarca....
                        Janone je pao pred kraj jer je uhvatio Marqeza da prati,mislim da nebi pao da je ostao iza Pedrose kada je i postavio to vreme a i seti se hjihovih duela iz moto2.Doviciozo je pametno vozio,pogotovo prvi izlazak jer je bio iza Lorenza i tad postavio 2 vreme,mislim da je u drugom izlasku sam postavio 2-vreme.Dobar je dukati i garantujem da bi bili isti ako ne i bolji kada bi u trci koristili srednju komponentu,jer video sam na treningu da je Dovi vozio na već korišćenim sredne tvrdim gumama,no mozda je to priprema za GP15.

                        Comment


                        • #13
                          Sledi izgleda poveća revizija Dukca u Aragonu, za Dovija sigurno, potrudiće se da i Iannone dobije, ali Cal teško... Kaže g. Bradica da će dosta tih stvari biti test koncepata za GP15 i da će motori biti dosta drugačiji (nov ram i nov motor ponovo, kao i još gomila sitnica sigurno). Verovatno nećemo videti veće izmene spolja u toku vikenda, ali budite sigurni da će se svi fotografi gurati već od četvrtka ispred njihove garaže, te da slede analize nekoliko dana kasnije...

                          Nisam gledao kvalifikacije, otišao sam malo da se vozim, ali izgleda da će biti izmeću ove dvojice za pobedu i Matorog i Pedra za podijum... Redding opet bolji od Alvara, po vremenu u Q2 bih rekao da je Bati ljosnuo ponovo...

                          U Moto2 Zarco jak celog vikenda, ako ne bude kakav ume da bude ovo lako može da se pretoči u podijum, možda i nešto više. No, ovi iza njega su redovne mušterije i neće mu biti lako. U Moto3 standardno, klanica od zastave do zastave, Silerstone nije staza na kojoj je lako odvojiti se...

                          Comment


                          • #14
                            Bautista nije pao imao je neki problem (dal u glavi ili sa motorom ne znam) ali kako se Cal muci ono je tuzno i gledati...Vanja lepo si predvideo Redingov napredak ja licno sam sumnjao u njega....svaka cast
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • #15

                              Comment

                              Working...
                              X