PDA

Pogledati punu verziju : LA VUELTA A ESPANA 2014

Srkisa
22.08.2014, 13:07
Trka oko Spanije(Vuelta a Espana)je jedna od tri najvece biciklisticke trke na svetu.Spada u najvisu kategoriju Grand Tour zajedno sa Tour de France i Giro Di Italia.Ove godine se vozi 69.izdanje trke koja se prvi put vozila 1935.godine,a od 1955. se vozi svake godine.Trka se sastoji od 21 etape i 2 dana odmora.Proslogodisnji pobednik Amerikanac Kris Horner je ujedno i postao najstariji pobednik neke Grand Tour trke ikada pobedivsi za osam sekundi Italijana Vincenza Nibalija,pobednika ovogodisnjeg Tura.Tokom svoje istorije majica vodeceg vozaca u generalnom plasmanu se vise puta menjala od zute,zlatne,a trenutno obelezje najboljeg vozaca u trci je tamno-crvena majica.Osim generalnog boduje se plasman po bodovima ciji lider nosi zelenu majicu ,plasman brdskih ciljeva cije je obelezje bela majica sa plavim tackicama(tackasta majica),a retkost u ovoj trci predstavlja majica kombinacije koju nosi vozac kojije zbirno najbolji u sav tri plasmana i bele je boje.Najvise puta Vueltu je pobedio Spanac Roberto Heras,4 puta(2000,2003,2004,2005).Neki od najpoznatijih vrhova Vuelte su Lagos de Covadonga,Angiliru,Bola del Mundo...Inace trka se poslednjih godina odrzava od kraja avgusta do prve polovine septembra.

13063

Vuelta a Espana 2014 se odrzava od 23.avgusta do 14.septembra i bice duga 3181 km.Sadrzace 8 planinskih,5 brdskih,5 ravnih etapa uz jedan timski i dva individualna hronometra.Odlucujuce etape ove trke ce biti hronometar na 10.etapi,planinske etape 14,15,16 i kraljevska 20.etapa na Ancares.Naizgled, ruta ovogodisnje Vuelte je manje planinska nego prethodnih godina sto ce doprineti jos vecoj zanimljivosti trke.
Najvaznije etape ove godine

13071
13072
13070
13073

13068

Ove godine na startu Vuelte ce se pojaviti mnogo kvalitetnih vozaca koji mogu osvojiti trku ja cu navesti samo neke od njih.

Nairo Quintana-24godisnji Kolumbijski vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-2.mesto Tur 2013 ,bela majica Tur 2013,Pobednik Gira 2014,bela majica Giro 2014
Karakteristike vozaca-Quintana je nizak i lagan vozac sto mu pomaze da bolje ide na usponima ali isto tako ne preterano eksplozivan
nego ujednacenim tempom slama ostale vozace sto ga cini odlicnim vozacem za duge i ujednaceno strme uspone bez jakih nagiba
Mane-Hronometar mu je dosta losiji upravo zbog njegove gradje mu ne omogucava dobru aerodinamicnu poziciju pa tu moze da izgubi dosta vremena
Forma-Kao pobednik Gira otisao je u Kolumbiju gde se pripremao za Vueltu,pre par dana osvojio pripremnu trku Vuelta a Burgos.

Chris Froome-29godisnji Britanski vozac

Specijalnost-Hronometras
Najveci uspesi-2.mesto Tur 2012,Pobednik Tura 2013,2.mesto Vuelta 2011,4.mesto Vuelta 2012
Karakteristike vozaca-Froome je odlican hronometras ali isto tako dobar brdas sto ga cini fantasticnim vozacem za Grand Tour trke,vrlo eksplozivan isamo jednim jakim napadom moze da vas ostavi i sto metara iza sebe,odgovaraju mu dugi i ne preterano strmi usponi
Mane-nema preterano izrazenih
Forma-Posle pada na Turu otisao je na oporavak od petnaestak dana da bi poceo pripreme za Vueltu,bez pripremnih trka

Alejandro Valverde-34godisnji Spanski vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-Pobednik Vuelte 2009,2.mesto Vuelta 2012,3.mesto Vuelta 2013,4.mesto Tur 2014
Karakteristike vozaca-Valverde je odlican brdas koji itekako moze biti eksplozivan ali isto tako tempom razbijati protivnike na usponima,odgovaraju mu sve vrste uspona
Mane-Hronometar
Forma-Posle 4.mesta na Turu vozio je Klasik San Sebastijana gde je pobedio da bi se potom odmarao i pripremao za Vueltu,pitanje je koliko je fizicki spreman

Joaquin Rodriguez-35godisnji Spanski vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-3.mesto Tur 2013,3.mesto Vuelta 2012
Karakteristike vozaca-Rodriguez je fantastican brdas komeje osnovna karakteristike neverovatna eksplozivnost u napadima sto ga cini fantasticnim na jako strmim i kratkim usponima
Mane-Hronometar,Dugi i konstantno strmi usponi gde ga tempom mozete izolovati
Forma-Otisao je na Tur da bi se pripremao za Vueltu bez nekih preteranih ambicija za generalni,na Klasiku San Sebastijana treci

Chris Horner-42godisnji Americki vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-Pobednik Vuelte 2013
Karakteristike vozaca-Horner je specifican brdas koji je gotovo stalno izvan sedista na usponima i neverovatno jakim tempom slama protivnike ,ne preterano eksplozivan,odgovaraju mu sve vrste uspona
Mane-Hronometar,Godine:D
Forma-Posle Tura gde je zavrsio 17 otisao je u Ameriku gde se pripremao za Vueltu na Trci oko Jute

Alberto Contador-31godisnji Spanski vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-Pobednik Tura 2007,2009,Pobednik Gira 2008,Pobednik Vuelte 2008,2012
Karakteristike vozaca-Contador je jedan od najboljih brdasa svih vremena,izuzetno eksplozivan ali isto tako i jak na tempu bez premca sto se tice uspona kada je u formi
Mane-bez preterano izrazenih
Forma-Posle pada na Turu Contador je najavio da ce ici na Vueltu medjutim zbog sporog oporavka odustao je ,da bi deset dana pred pocetak trke odlucio da ce voziti ali ne za generalni plasman,ostaje veliko pitanje kako ce Alberto voziti na Vuelti

Rigoberto Uran-27godisnji Kolumbijski vozac

Specijalnost-Brdas
Najveci uspesi-2.mesto Giro 2013,2.mesto Giro 2014
Karakteristike vozaca-Uran je klasican juznoamericki brdas koji jakim tempom pokusava da napravi prednost na usponima,odgovaraju mu dugi i ne preterano strmi usponi
Mane-Hronometar,jako strmi usponi
Forma-Posle Gira otisao je u Kolumbiju gde se pripremao za Vueltu

Ostali vozaci koje nisam pomenuo su-Thibaut Pinot,Fabio Aru,Wilco Kelderman, Dan Martin,Ryder Hesjedal,Andrew Talansky,Cadel Evans

Timovi koji ucestvuju su-Belkin,Garmin Sharp,Astana,Ag2r La Mondiale,Cannondale,Tinkoff-Saxo,Katusha,Sky,Movistar,Bmc,Fdj,Lampre,Lotto Belisol,Omega-Pharma Quick Step,Orica Greenedge,Giant-Shimano,Europcar,Trek Factory,Caja Rural,Cofidis,Iam Cycling,Mtn-Qhubeka
Evo i MAPA Ovogodisnje Vuelte-

13069

MareLFC
22.08.2014, 15:41
Nairo 2,15
Frum 2,75
Contador 8.0
Purito 9.0

Realan stav kladionica,samo mislim da Purito ima vece sanse od Contadora.

Srkisa
22.08.2014, 16:05
Nairo 2,15
Frum 2,75
Contador 8.0
Purito 9.0

Realan stav kladionica,samo mislim da Purito ima vece sanse od Contadora.

Ja Alberta smatram za treceg favorita ukoliko bude iole spreman za borbu za generalni,isto tako mislim da Frum ima vece sanse od Kintane da pobedi ne puno ali ima:)

Srkisa
22.08.2014, 19:58
Horner se povukao sa Vuelte:dr:

MareLFC
23.08.2014, 15:43
Velika steta :(

Srkisa
23.08.2014, 20:56
Movistar pobednik timskog hronometra na prvoj etapi Vuelte.Quintana I Valverde imaju 11sekundi prednosti nad Uranom,19sekundi nad Contadorom,27 za Frumom I 38 za Rodrigezom.

MareLFC
24.08.2014, 00:33
Velika prednost Quintane u odnosu na Fruma i Purita,ali tu je individualni hronometar gde ce Frum sve to nadoknaditi.Jedva cekam prvu brdsku etapu da vidim koliko moze Contador...

Srkisa
24.08.2014, 00:54
Inace,Contador je posle etape izjavio da nije osecao bol u kolenu i da je mogao da prati suvozaceiz tima ,ali da je problem to sto je imao jako brze otkucaje srca zbog manjka treninga pred Vueltu

MareLFC
24.08.2014, 01:13
To ujedno znaci i nesto losija forma...:(

Srkisa
24.08.2014, 01:32
To ujedno znaci i nesto losija forma...:(

Jeste,ali se bar nadam da ce tokom prve nedelje koja je dosta laka podici formu pred brdske etape:)

MareLFC
24.08.2014, 13:05
http://www.bicisvet.com/2014/08/vuelta14-e1-ttt/

Od Pistolera sam očekivao lošiju vožnju ali je lukavi Španac vozio iznenađujuće težak prenos. Čak se priča i da je sa treninzima počeo daleko pre nego što je to javnosti saopšteno…hmmm?

Srkisa
24.08.2014, 19:37
Naser Buhani pobednik druge etape Vuelte pobedivsi u grupnom sprintu u gradu San Fernando.Valverde preuzeo vodstvo u generalnom zbog dobre pozicije na ovoj etapi.

MareLFC
25.08.2014, 00:59
Fenomenalan timski rad FDJ-a,tacno skolski kako treba i Buhaniju je ostao laksi deo posla.

Srkisa
25.08.2014, 20:27
Michael Matthews je pobednik trece etape Vuelte.Ova etapa je bila interesantna da bar vidimo naznake forme nekih favorita.Purito,Quintana,Froome su se odlicno drzali na poslednjem usponu,dok je Contador bio nesto slabiji ali ipak izdrzao ritam vodece grupe sto je ipak pozitivno s obzirom da mu je ovo tek druga prava etapa posle povrede,mislim da ce biti sve bolji I bolji sto se trka blizila kraju ali podijum mi ipak deluje nerealno

MareLFC
26.08.2014, 12:03
https://www.youtube.com/watch?v=ROlhp4QmyeE&feature=youtu.be

Nije konkurent za titulu,a sto kazes ti i podijum je nerealan,TOP 10 bi bila prava stvar :tu:

Srkisa
26.08.2014, 12:22
Na osnovu dosadasnje forme na ove tri etape Froome,Quintana I Purito su cini mi se u dosta boljoj formi.Alberto treba da se potrudi da do 14 etape bude sa vodecim u 2,2 I po minuta I tu onda nastupaju njegove sanse ali sumnjam u to da moze na toliko da ostane mislim da ce biti 4,5 minuta sto bi bilo nemoguce stici cak I za podijum:dr:,Top 10 sasvim zadovoljavajuca I realna opcija:)

Srkisa
26.08.2014, 19:53
John Degenkolb jo pobednik cetvrte etape Vuelte:tu:.Sto se tice favorita Valverde je pokusao iznenadni napad ali nije uspeo,pa su svi zajedno zavrsili u grupi.

Srkisa
27.08.2014, 22:37
John Degenkolb pobednik je pete etape Vuelte:tu:,ovo mu je ujedno i druga uzastopna etapna pobeda.Tinkoff-Saxo je pri kraju etape pokusao da pokida grupi s obzirom da je duvao jak bocni vetar i tako izoluje neke favorite ali nije bio preterano uspesan.

MareLFC
28.08.2014, 11:36
Sve to govori da Contador mozda ima snage da se bori za podijum,ne bi Tinkoff Saxo bez potrebe radio na celu grupe i drzao Contador uvek na vrhu ako on nije dosao na Vueltu sa velikim ambicijama,Katusha i Purito to nisu radili na turu.Danas je pravi dan,sve cemo saznati...

Srkisa
28.08.2014, 13:00
Da,danas je prvi dan u planinama da vidimo ko je u kakvoj formi na Vuelti.Na danasnjoj etapi vazi ono pravilo ne mozes dobiti,ali mozes izgubiti trku.Ne bih ja trcao pred rudu sa Albertom,ne mislim jos uvek da moze da se nosi sa Frumom,Puritom i Quintanom ,bar tamo do 14 etape,no ostaje da me Contador razuveri::)

Srkisa
28.08.2014, 18:22
Alejandro Valverde pobednik je šeste etape Vuelte:tu:Medjutim,danasnja etapa je prvi put pokazala ko je u kakvoj na ovoj Vuelti.Valverde,odlican danas,ali mislim da je danas bio samo njegov dan jer se videlo da radi za Quintanu na ovom usponu,pritom posle dugog Tura mislim da nece moci da izdrzi taj ritam u drugom delu trke,Frum,odlican danas,pokazao je da je ubedljivo najveci favorit da pobedi trku,gotovo svaki napad je on spojio,Contador,fantastican danas,na moje veliko iznenadjenje Contador je na ovom usponu pokazao da su njegove sanse za podijum sasvim realne,ali i tako da je jos uvek dosta slabiji od Fruma,Purito,prosečan danas,Purito je bio najveci favorit za pobedu na ovoj etapi,medjutim ostali su to znali i jakim konstantnim tempom su ubijali Purita tako da ovaj na kraju nije imao snage za dostojan napad,Quintana,los danas,najvece razočarenje nije mogao da prati tempo vodecih iako je bio najveci favorit po kladionicama.Nakon ove etape ova petorica vozaca su se pokazala kao najveci favoriti za generalni plasman i na narednim brdskim etapama kojih ima mnogo cemo ih gledati u borbi za pobedu.Neka najbolji pobedi,to jest Alberto:biggrin:

MareLFC
28.08.2014, 18:30
Kakav vozac majko mila :wthy: :wthy: snaga je ostala,samo mu fali malo eksplozivnosti sto je izgubio zbog manjka treninga.Frum skoro pa sigurno osvaja Vueltu,najbolji je na hronometru i mnogo tesko ce ga otresti na brdima...

Srkisa
28.08.2014, 18:35
Kakav vozac majko mila :wthy: :wthy: snaga je ostala,samo mu fali malo eksplozivnosti sto je izgubio zbog manjka treninga.Frum skoro pa sigurno osvaja Vueltu,najbolji je na hronometru i mnogo tesko ce ga otresti na brdima...

Mare,Frum je jaci od Alberta i na usponima,to je problem:dr:na hronometru Frum ne moze Albertu u formi otkinuti vise od minut sigurno,ali nista nije sigurno ja sam reko da je Frum najveci favorit ali Alberto ce verovatno jos podici formu plus ce Quintana verovatno biti bolji na sledecoj brdskoj etapi sve je moguce:)

Srkisa
29.08.2014, 20:46
Alessandro De Marchi pobednik je sedme etape Vuelte:tu:.On je uspešnim begom uspeo da zavrsi ispred velike grupe koja nije bila previse zainteresovana za etapu

Srkisa
31.08.2014, 01:13
Nacer Bouhanni pobednik je osme etape Vuelte:tu:.Po veoma vetrovitom danu velike ekipe su pokusale da pocepaju grupu,na desetak kilometara do cilja Quintana je zaostao za grupom ali se zahvaljujuci Giant-Shimanu koji su radili za Degenkolba vratio posle toga Buhani je u sprintu bio najbrzi

MareLFC
31.08.2014, 22:13
Kakva Vuelta :wthy: Contador je u vrlo dobroj formi to smo sada svi videli,bice ovo vatromet do kraja...

Srkisa
31.08.2014, 23:36
Winner Anacona pobednik devete etape Vuelte:tu:.Sto se tice generalnog plasmana analiziracu glavnih pet favorita.Frum,los danas je imao los dan sto se i ocekivalo da neko ima po ovakvom vremenu posle onih vrucina,medjutim imao je srecu sto su ostali to kasno primetili pa nije izgubio puno vremena,Quintana,odlican danas pokazuje da je i dalje drugi favorit Vuelte iza Fruma mada je iskoristio Purita da bi dosao do Contadora pitanje da li bi sam spojio,Contador,odlocan danas,dobar napad koji je morao doci ranije jer bi onda Puritu bilo mnogo teze pratiti ga u svakom slucaju je Alberto definitivno konkurent za generalni plasman,Rodriguez,fantastican danas sam je spojio do Alberta iskoristivsi jednog svog vozaca mada sam siguran da ne bi uspeo da je Alberto ranije napao,Valverde,prosecan danas jer je definitivno umoran od Tura i ne moze da drzi ritam najboljih ali je ipak zavrsio u grupi sa Frumom

MareLFC
31.08.2014, 23:50
https://www.youtube.com/watch?v=Ns8RH3ZRUpk

Srkisa
01.09.2014, 21:55
Sutra se vozi prva od pet odlucujucih etapa za generalni plasman ovogodisnje Vuelte.Individualni hronometar dug 36,7 km bice valovit jer je prvih 11 km uzbrdo na brdski cilj trece kategorije a preostalih 25km se vozi na blagom spustu gde ce specijalisti za hronometar traziti svoju sansu.Najveci favorit za pobedu je Tony Martin.Sto se tice favorita ocekujem da Frum napravi prednost u odnosu na ostatak favorita ali ne toliku da bi ona bila nedostižna do kraja trke.Contador je po meni drugi najbolji hronometras od favorita i svaki zaostatak veci od minut u odnosu na Fruma ,Quintana ne verujem da moze da zadrzi majicu s obzirom na to da mu hronometar nije jaca strana njegov zaostatak za Frumom bi trebao da bude izmedju jedan i dva minuta,Purito je najgori hronometras od favorita i njegov zaostatak bi trebao da bude izmedju jednog i po i dva i po minuta za Frumom,Valverdeov bi trebao da bude isto tu negde

MareLFC
01.09.2014, 23:12
Ne verujem da ce Frum mnogo pobeci Contadoru,ocekujem Alberta u crvenom.

Srkisa
01.09.2014, 23:17
Ne verujem da ce Frum mnogo pobeci Contadoru,ocekujem Alberta u crvenom.

Vrlo moguce,cak i realno:)

MareLFC
01.09.2014, 23:21
Frum me je iznenadio svojim losim izdanjem na prosloj etapi pa nisam siguran koliko zapravo moze...

Srkisa
01.09.2014, 23:23
Frum me je iznenadio svojim losim izdanjem na prosloj etapi pa nisam siguran koliko zapravo moze...

Mislim da je to samo bio los dan jer je posle onih vrućih dana padala kisa i bilo je hladno verovatno ce biti bolji u nastavku no videcemo:)

MareLFC
01.09.2014, 23:24
Ma tokom cele sezone je u losoj formi,ne verujem da je los dan nego jednostavno losa forma...

Srkisa
01.09.2014, 23:31
Ma tokom cele sezone je u losoj formi,ne verujem da je los dan nego jednostavno losa forma...

Varas se on ove sezone definitivno nije u formi iz prethodne ali nije bio daleko od nje bar pre Tura pogledaj drugu etapu Dofine Libere trke gde je unistio konkurenciju gde ga je samo Contador na jedvite jade uspeo ispratiti:)

MareLFC
01.09.2014, 23:50
Pa znam,ali on covek ni ne stize da dostigne vrhunac forme jer non stop ima povrede,uopste nemam poverenja u njega...

Srkisa
01.09.2014, 23:57
Pa znam,ali on covek ni ne stize da dostigne vrhunac forme jer non stop ima povrede,uopste nemam poverenja u njega...

Kako zelis samo kazem da Alberta u pristojnoj formi jedino Frum moze pobediti na Grand Touru:ne_znam:

MareLFC
02.09.2014, 00:00
Quintana je takodje veoma jak i bice sve bolji i bolji...

Srkisa
02.09.2014, 14:24
Quintana je los hronometras to je njegov problem kada se bori protiv Contadora,Fruma ili Nibalija na nekom Grand Touru

MareLFC
02.09.2014, 20:05
Kao sto rekoh,Frum je u losoj formi i Contador je u crvenom!Velika steta za Naira..:(

Srkisa
02.09.2014, 20:30
Kao sto rekoh,Frum je u losoj formi i Contador je u crvenom!Velika steta za Naira..:(

Bravo,Mare bio si u pravu:tu:.Tony Martin pobednik je desete etape Vuelte:tu:.Contador u crvenom iako sam ocekivao i etapnu pobedu posle prvog dela etape ipak nije u dovoljno dobroj formi,ali sam svejedno presrećan:cheer::cheer:.Frum,razočarenje za mene bio je povredjen ali imao je vise vremena da se oporavi od Alberta i opet je u losijoj formi,Valverde me prijatno iznenadio hronometrom samo 22sek iza Contadora ali nije pretnja na ovoj trci po Alberta.Ako se stvari ne promene Alberto ima sasvim realne sanse da pobedi ali najveci konkurent mu moze biti Purito koji ima po meni ipak preveliki zaostatak.Quintana:wall::wall::facepalm::facepalm: :cry:,zao mi ga je ali sam je kriv sad mu jedino ostaje da se bori za plasman u top5 mada sumnjam i u to

MareLFC
03.09.2014, 00:00
I dalje ne treba otpisivati Fruma,Purita,Valverdea pa cak i Quintanu,ali ipak mislim da je titula za Alberta skoro pa izvesna.

Srkisa
03.09.2014, 14:42
Quintana ponovo pao i odustao od trke,samo se nadam da se nije ozbiljno povredio:(:(

Урош94
03.09.2014, 15:47
Јебем ти срећу курату. А могло је лепо да му се заврши сезона, узме човек и Вуелту и догодине јуриша на Тур.

MareLFC
03.09.2014, 17:26
Kakva greska Contadora,morao je da napadne i otarasi se Fruma.Samo se nadam da Frum nece prevazici krizu.

Srkisa
03.09.2014, 17:42
Kakva greska Contadora,morao je da napadne i otarasi se Fruma.Samo se nadam da Frum nece prevazici krizu.

Greska i Alberta,ali posebno Valverdea i Rodrigueza,Frum ima vec poveći zaostatak za Albertom pa je Contador pomislio mozda da je dovoljno jak da zadrzi Fruma cak iako ovaj prevazidje krizu:)
U svakom slucaju sve se svelo na borbu iste cetvorice kao na Vuelti 2012

MareLFC
03.09.2014, 18:07
Valverde i Rodriguez nisu problem tu je jos jedan hronometar,Frum je najvazniji...

Srkisa
04.09.2014, 18:48
John Degenkolb pobednik je 12 etape Vuelte:tu:.To mu je bila treca pobeda na trci cime se učvrstio na celu plasmana po poenima,kraj etape obeležio je pad koji je nekim čudom napravio razlike u generalnom iako je bilo unutar 3km do cilja:ne_znam:,ako se nista ne promeni Contador je sasvim slucajno napravio 4sekunde u odnosu na Fruma i Valverdea i 20sek u odnosu na Purita,mada moguce je da na kraju odluce da su ipak zavrsili u istoj grupi

EDIT:Ipak su svi ostali u istoj grupi:)

MareLFC
05.09.2014, 21:51
Sutra etapa startuje u Santanderu,a vrlo dobro znamo sta se desilo pre dve godine kada je etapa startovala u Santanderu.

Alberto Contador ‏@albertocontador 1h
Ya en tierras Cantabras,que grandes recuerdos!Already in Cantabrian land,what a great memories.

VAMOS ALBERTO!

Srkisa
06.09.2014, 17:55
Frum:wthy::wthy::wthy::wthy::wthy::wthy:,neverovat no,iako sam veliki fan Contadora neverovatnooo:confused::confused:,otpao ja od grupe vec na pocetku uspona a onda se teleportovao do cela grupe favorita,zapanjen sam:confused:,ovo u zivotu nisam video.Alberto je precenio svoju snagu napao je vrlo rano i izgubio snagu za kraj no nije izgubio puno vremena na srecu:),Purito kao i uvek na ovako strmim usponima vrlo jak.Ako po ovoj etapi predvidjamo kakav ce ostatak Vuelte biti bice to jedna od najboljih Grand Tourova poslednje decenije.Valverde kao i sto sam ocekivao ne moze da izdrži ritam ove trojice

goran995
06.09.2014, 19:04
Sve se resava sutra i prekosutra, ako ostane slicna razlika na hronometru ce sigurno kontador biti najbolji od ovih koji se bore za generalni. Mada taj hronometar nije zahtevan ni dugacak.
Zato sutra i prekosutra ocekujem mnogo napada.

Srkisa
07.09.2014, 19:20
Przemyslav Niemiec je pobednik petnaeste etape Vuelte:tu:.Sto se tice generalnog Contador i dalje prvi iako je izgubio pet sekundi za Valverdeom.Alberto je ponovo po meni napravio veliku gresku celo vreme je pratio gde je Frum pa je kad god se on približi napadao i gubio puno energije sto su na kraju iskoristili Purito i Valverde.No,Alberto i dalje sve drzi u svojim rukama ali ne treba da bude toliko agresivan bolji je na hronometru i od Purita i od Valverdea samo treba da ih prati i eventualno proba jedan pravi napad da ih se optarasi:)

MareLFC
07.09.2014, 19:49
Nije to nikakva greska,naprotiv!Frum je najvazniji zbog hronometra,ali Frum nije u formi i to se vidi on bi bio izuzetno agresivan da je u formi.Purito i Valverde se drze na oku,ali Frum je najvazniji.Titula je skoro pa izvesna,VAMOS ALBERTO!

Srkisa
08.09.2014, 00:44
Nije to nikakva greska,naprotiv!Frum je najvazniji zbog hronometra,ali Frum nije u formi i to se vidi on bi bio izuzetno agresivan da je u formi.Purito i Valverde se drze na oku,ali Frum je najvazniji.Titula je skoro pa izvesna,VAMOS ALBERTO!
Mare,Frum nema sanse da skine minut i 20 sek Contadoru na hronometru no itekako moze biti bolji od Valverdea i Purita na kraju , ocu da kazem da bi Rodriguez i Valverde trebali distancirati Fruma pa tek onda Alberto,ali mozda je ovo i dokaz da Alberto ne veruje da ce moci da prati Fruma ako se ovaj vrati u ritam,sto mi daje jedni dozu straha za Alberta pred trecu nedelju,ako Alberto bude obracao paznju samo na Fruma i sutra bojim se da bi Valverde i Purito mogli to iskoristiti:cry:

MareLFC
08.09.2014, 14:25
Videcemo,za sada je sve pod kontrolom.

MareLFC
08.09.2014, 18:06
Bravo Alberto majstore,sada ostaje jos veca zal za turom.Definitivno najjaci covek u svetu biciklizma ove godine,jos jednom bravo legendo! :dw: :bcy:

http://e1.365dm.com/14/09/660x350/alberto-contador-vuelta-a-espana-stage-16_3201655.jpg?20140908180637

EL PISTOLERO PONOVO PUCA!

Stage 16 result

1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 4:53:35
2 Chris Froome (GB) Team Sky, +15secs
3 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale, +50
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar, +55
5 Joaquin Rodriguez (Spa) Katusha. +59
6 Fabio Aru (Ita) Astana, +1:06
7 Dan Martin (Ire) Garmin-Sharp, +1:12
8 Robert Gesink (Ned) Belkin, +1:22
9 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing, +1:43
10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp, +1:48

General classification

1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo, 63:25:00
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar, +1:36
3 Chris Froome (GB) Team Sky, +1:39
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Katusha, +2:29
5 Fabio Aru (Ita) Astana, +3:38
6 Dan Martin (Ire) Garmin-Sharp, +6:17
7 Robert Gesink (Ned) Belkin, +6:43
8 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing, +6:55
9 Warren Barguil (Fra) Giant-Shimano, +8:37
10 Damiano Caruso (Ita) Cannondale, +9:10

https://www.youtube.com/watch?v=GLQ05Zwm_Eg

Srkisa
08.09.2014, 21:16
Alberto Contador je pobednik sesnaeste etape Vuelte:tu::ajde::tu2:.No,vest dana je da se Frum vratio u ritam,napao je na neka 4km do cilja toliko jako da je Alberto jedino uspeo da isprati,da su Purito ili Valverde taj inicijalni napad Fruma uspeli da isprate vrlo verovatno bi neko od njih dvojice uspeo osvojiti etapu,ovako Alberto je radio ono sto sam i priželjkivao pratio je svaki napad i onda iskoristio pravi trenutak za samo jedan konacni,no da se ne zavaravamo,Frum je danas bio podjednako ako ne i jaci od Alberta,od trenutka kad su se odvojili pa u naredna 3km Frum je morao da radi jako na tempu da bi distancirao Purita i Valverdea dok mu je Alberto samo stojao u zavetrini i pratio i na kraju je i sam Frum znao sta ce se desiti njegov cilj danas je bio distancirati Valverdea i Purita kad je video da Alberto moze da ga prati,mogao je on lako da osvoji ovu etapu cekajuci poslednji kilometar i tada napasti ali onda bi napravio samo desetak sekundi,ali bi onemogućio Contadoru da vise pobegne.Sve u svemu Contadoru je danas sve islo na ruku pa je vrlo moguce zbog toga i pobedio no svejedno mislim da je sad jasni favorit za pobedu:)

MareLFC
08.09.2014, 21:26
Frum jeste bio veoma jak,ali ne verujem da je bio jaci od Contadora on je jednostavno prejak ove sezone kao sto je Frum bio prosle.

Srkisa
08.09.2014, 21:38
Alberto je najjači na ovoj trci ali na ovoj etapi je bio Frum jako jak sad dal jaci od Contadora ne znam ali slabiji sigurno ne

MareLFC
08.09.2014, 21:47
Ne bih bas rekao.Contador je vrlo lako pratio Frumov tempo i samo je skocio kada mu se ukazala prilika,da je Frum bio toliko jak ukljucio bi svoj turbo mod ovako je samo nesto pokusavao iz sedista,ali je Alberto suvise jak.

Srkisa
08.09.2014, 22:13
3km vuci i stvoriti skoro minut nad Puritom i Valverdeom govori da je to bio jako jak tempo,Frum je rekao sam mogao uključiti turbo mod na km do cilja i osvojiti etapu ali ne bi dovoljno distancirao Valverdea i Purita,njemu je danas bio cilj da se približi drugom mestu i to me i uspeo

MareLFC
08.09.2014, 22:22
Nema sumnje da je bio veom jak,ali protiv ovakvog Contadora jednostavno nije mogao do etape.Misljenja su nam podeljena :ne_znam: :ne_znam:

MareLFC
11.09.2014, 18:13
Aru je pobedio na 18toj etapi Vuelte,svaka cast :tu: Frum nadoknadio 20 sekundi u odnosu na Spanske vozace koji su se ocigledno cuvali za pretposlednju etapu...

Srkisa
12.09.2014, 00:03
Ne znam zasto Contador nije danas pratio Fruma:ne_znam:,po meni moguca su dva razloga
1.Nije imao snage
2.Shvatio je da nece izgubiti mnogo vremena i tako se cuvao za narednu etapu
Logicno bi bilo shodno dosadasnjoj formi da je drugi razlog ali ne secam se da sam video Alberta da ovako kalkulise na nekom Grand Touru:hm:

MareLFC
12.09.2014, 09:55
I jedno i drugo.Covek je slomio tibiu i snaga naravno ponestaje pa mora malo da kalkulise i cuva se pretposlednju i poslednju etapu.Zna on sta radi,bez brige.

jacques9
12.09.2014, 20:16
Contador je moj veliki idol i mogu samo da kažem da me i na ovoj Vuelti daje puno radosti all je činjenica, da je na ovoj trci u nekoliko etapa (a pre svega u onoj 18.etapi) radio neke taktičke greške što se previše fokusira na Valvereda i Purita.

Njegov jedini i pravi protivnik je Froom, tako da u suboto Alberto mora, da obrati pažnju izključivo na njega, kako je recimo za primjer to savšeno radio na etapi gdje je pobedio. U svakom slučaju sutra če biti kraljevska etapa. VAMOS ALBERTO

MareLFC
12.09.2014, 20:23
Napisao sam gore u postu zasto je taktizirao.Inace njegova sva paznja na ovoj trci je usmerena ka Frumu,to se videlo u svim brdskim etapama.

Srkisa
12.09.2014, 20:40
Contador je moj veliki idol i mogu samo da kažem da me i na ovoj Vuelti daje puno radosti all je činjenica, da je na ovoj trci u nekoliko etapa (a pre svega u onoj 18.etapi) radio neke taktičke greške što se previše fokusira na Valvereda i Purita.

Njegov jedini i pravi protivnik je Froom, tako da u suboto Alberto mora, da obrati pažnju izključivo na njega, kako je recimo za primjer to savšeno radio na etapi gdje je pobedio. U svakom slučaju sutra če biti kraljevska etapa. VAMOS ALBERTO
Jeste pravio neke taktičke greske ali ga ne krivim,na ovoj trci imas nekoliko vozaca koji su od etape do etape u drugačijoj formi.Na primer Frum na jednoj etapi slab na sledećoj najjaci:ne_znam:,ali jednostavno moraš obratiti paznju na njega isto tako i Purito i Valverde jednostavno ne znas na cemu si,Alberto je prvi na ovoj Vuelti zato sto nije imao los dan konstantan je nadam se da ce tako biti do kraja trke:)

MareLFC
12.09.2014, 21:33
Sutra je dan odluke,VAMOS ALBERTO!

Srkisa
13.09.2014, 23:08
El Pistolero ponovo upucao u metu!!!!!!!:dng::dng::cool::cool:.Alberto Contador je pobednik dvadesete etape Vuelte:tu:I najverovatnije pobednik cele trke:prv::prv::cheers:.Ponovo kao I u ponedeljak borba Alberta I Fruma gde je Alberto iskoristio to sto je prvi u generalnom I samo pratio Fruma sve dok nije odlucio da napadne I pobedi etapu.Sve cestitke I Frumu na drugom mestu pruzio je sjajnu borbu:tu:.Valverde na kraju verovatno treci,Purito cetvrti,prerano je napao ali nije imao sta da izgubi hteo je podijum ali ga na njemu nece biti:dr:,cestitke I Aruu na petom mestu.Ostaje poslednji hronometar ali nije dovoljno dug da bi nesto promenio

MareLFC
13.09.2014, 23:14
Koliko je mocan to je neverovatno,kakva dominacija :wthy: :wthy: :wthy: Posle strasno napornog treniranja,mnogo ulozene energije desila se velika nesreca na turu i sve je palo u vodu.Koliko je samo potrebno pre svega psihicke snage da se ovako vratis iz takvog soka,a potom fizicke snage posle samo tri nedelje od pada i slomljene tibie ti se vracas u ovakvoj formi,neverovatno :wthy: :wthy:

http://www.dodaj.rs/f/1p/gw/35OocXrA/pistolero.jpg

http://www.dodaj.rs/f/11/we/2EsmK3dy/contador.jpg

EL PISTOLERO PONOVO PUCA!

MareLFC
13.09.2014, 23:37
Alberto Contador @albertocontador · 4h
Sometimes although it seemed too difficult and the luck was not with you, with strengh and work you get the objectives!!! Thanks!

Legendo :wthy:

jacques9
15.09.2014, 22:21
Sa ovom pobedom ima sad Contador 6 pobeda na velikim etapnim utrkama (biciklistički GRAND SLAM-ovi)
Tour de France 2007, Giro d’Italia, Vuelta 2008, Tour de France 2009, Vuelta 2012, Vuelta 2014. Zbog dopinga oduzeli su mu Tour 2010 Giro 2011.
Po broju osvojenih velikih etapnih utrka nalazi se nalazi na šestom mjestu..Eddy Merckx (11), Bernard Hinault (10), Jacques Anquetil (8), Fausto Coppi (7) i Miguel Indurain (7), su zasad izpred njega.
A sljedeče godine TOUR če opet biti naš. VAMOS PISTOLERO!!!!

Srkisa
15.09.2014, 22:25
A gde bi tek bio da nije dopingovan imao bi osam sa realnim sansama da na kraju ima najvise u istoriji:)
Prava steta:dr:
I da Jacques ti Biciklisticki Slamovi se u biciklizmu zovu Grand Tour(GT)::)

MareLFC
15.09.2014, 23:44
2007-Tour
2008-Giro,Vuelta
2009-Tour
2010-Tour
2011-Giro
2012-Vuelta
2014-Vuelta

Samo prosla godina je bila bez osvojene GT trke,kakav majstor! :wthy:

Srkisa
15.09.2014, 23:49
Mare,drago mi je da smatras da Contador nije kriv za doping,ali ja ipak ne bih racunao Tur 2010 gde je vozio pod dopingom,dok bih definitivno racunao Giro 2011,tako da je po meni na brojci 7 idemo dalje:dw:

MareLFC
15.09.2014, 23:55
Ma kriv je,nema opravdanja za to.Racunao sam samo osvojene GT trke bez oduzimanja titula,fascinantan ucinak.