Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps)





    Vraćamo se na stazu posle letnje pauze... Da li se nešto značajno promenilo tokom iste? Teško, Mercedes ima veliku nadmoć i ne želi da je ugrožava. Svaki put kada se od njih očekivalo nešto slabije izdanje, podigli su nivo igre.

    Spa nam je dobro poznata staza, meni lično jedna od 4 kraljice i staza koja se mora voleti. Što zbog istorije, što zbog okoline, što zbog oblika, što zbog nepredvidljivog vremena. Spa je sve što jedna staza treba da bude...









    Prošlogodišnja trka obeležila je početak Vettelovog impozantnog niza od 9 pobeda na kraju sezone 2013. Ukoliko bi to Mercedesovi vozači postigli ove godine, niko se ne bi čudio. Međutim, ukoliko bi to postigao jedan od vozača - to bi bilo nešto nestvarno... Razlika između njih je minimalna, svega 11 poena, tako da bi bilo kakvo odvajanje pre trke u Abu Dhabiju, za koju svi već znamo da će biti farsa, predstavljalo presedan. Mnogi su očekivali Hamiltonovu šetnju kroz šampionat ove godine i mnogi su iznenađeni onim što smo videli. Moja malenkost ništa manje... Hamiltonovi pehovi (mada ni Rosberga nisu zaobilazili) i Rosbergove vožnje su učinile stvari dramatičnim, a situaciju u timu gorko slatkom. Mercedesu treba odati priznanje jer se trude da ne kontrolišu svoje vozače i time uređuju trku (da, Mađarska je bila sasvim suprotno, ali ne očekujem da će se tako nešto više ponoviti).

    Od ostatka grida treba pomenuti Ricciarda, koji je pravo ni od kuda došao i proveo Vettela kroz školu na gotovo svakoj trci ove sezone. Jeste Seb imao pehove, ali što je mnogo mnogo je. Alonso je, na vrhuncu srdžbe zbog bolida koji vozi i činjenice da se ništa ne menja već 4 godine unazad, prošlog leta rekao da je Vettelov uspeh veliki ali da treba videti kako će se snaći u bolidu koji nije najbolji na gridu. Za sada - nikako. Ne kažem da će to ostati tako do kraja godine, sasvim sam siguran da je Vettel radio celog leta, kako na sebi tako i sa timom, ali prva polovina sezone nije smela da se dogodi četvorostrukom svetskom šampionu...

    Alonso, šta reći? Tu je, kao i do sad, spašava šta se spasiti može i mlati timskog kolegu. E, moj Felipe... Khm, pardon, Felipea mlati mali Bottas... E, moj Kimi. Šta li je tek sa tobom? Jesu l' gume, il' je motor? Šta god da je, pokazuje svojevrstan trend u nekim od timova ove godine, da se jedan od vozača dosta muči i/ili ima više pehova, dok drugi prolazi dosta bolje... Činjenica je da od timskog dvoboja od koga su svi očekivali treći svetski rat - nema ništa...

    Bottas se profiliše za ubuduće, Perez nije toliko loš u odnosu na Hulka, Sauber i tečkim mukama, Bianchi uzima prvi poen za tim, sve je to obeležilo ovu godinu. Ono što će obeležiti ovu trku je to što će umesto Kobayashia voziti Andre Lotterer iz Nemačke, višestruki pobednik trke 24h Le Mans-a... (razlog je verovatno neki pokušaj privlačenja sponzora kako bi tim pokušao da preživi) This just in - Alexandar Rossi će voziti umesto Max Chiltona. To već podržavam, s tim što je Marussia otvoreno rekla da dovode Amerikanca zbog novih sponzora za sledeću godinu. Kamui će se vratiti normalno na Monzi, za Maxija se ništa ne spominje...

    Novi motori ove godine će doživeti najveći test na ovoj stazi. Već nekoliko godina unazad donose se posebni motori sa Spa i Monzu, mislim da će ove godine to morati da bude ista jedinica, ali isto tako lako može da se desi da već u Italiji vidimo prve kazne zbog uvođenja dodatnog agregata ove sezone.








  • #2
    Izvinjavam se zbog ovako kasnog otvaranja, bio sam sprečen prethodnih dana...

    Comment


    • #3
      Lotterer brži od Ericssona, a prvi put u bolidu...

      Comment


      • #4
        Predsednik Ferarija Luka di Montecemolo odbacio je mogućnost da ekipu na kraju godine napuste Fernando Alonso i Kimi Raikonen.

        - Kao i svakog leta pojavljuju se neutemeljeni tračevi o navodnim problemima. To su samo besmislene glasine, kao što su bile one o Alonsovom ugovoru. Znam da letnje vrućine uvek donose glupe priče. Naši vozači sada moraju da se odmore kako bi se vratili u formu. Sezona je duga i potrebni su nam u dobroj formi - rekao je prvi čovek Skuderije, a prenosi BBC. Predsednik tima istakao je da su preduzeti svi koraci kako bi se napravio značajan napredak na bolidima i da rezultati nisu uvek odmah vidljivi, ali veruje da će njihov cilj biti ostvaren, da u najkraćem roku budu konkurentni ostalim ekipama.(STO MI JE OVO NESTO POZNATO )
        Svaka cast na otvaranju teme volim kad otvorite temu i ima sta da se procita ....za Moncu ne sme da bude kasnjenja
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #5
          Originally posted by dzoni gp View Post
          Svaka cast na otvaranju teme volim kad otvorite temu i ima sta da se procita ....za Moncu ne sme da bude kasnjenja
          kad vanjica uzme stvar u svoje ruke to onda ovako izgleda
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6
            Te priče za odlazak Kimija i Nanda nisam ni čuo ove godine, a nadam se da su one priče da se Montezumi izmiče stolica istinite...

            Comment


            • #7
              Mercedes sve bolji I bolji sto odmice sezona,sad su kao u nekom drugom svetu,mada ipak ocekujem da ce trka doneti neizvesnost posebno zbog toga sto su Seb I Nando iza dvojca Mecke

              Comment


              • #8
                Joj kad Vanja temu spremi Ajmo Alonso, ovo je tvoja staza
                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Jea, njegova staza a nema pobedu na njoj...

                  Inače, posle toliko godina imamo bolide koji ne mogu bez frke da savladaju Eau Rouge, može se desiti par incidenata tu danas...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Jea, njegova staza a nema pobedu na njoj...

                    Inače, posle toliko godina imamo bolide koji ne mogu bez frke da savladaju Eau Rouge, može se desiti par incidenata tu danas...
                    I dalje je bolji na njoj nego u Singapuru i slicnim Sta se desava meckama
                    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      HAHA kako ovo ubija u pojam sto skace ispred Rosberga
                      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        nemoj sad da mi posustanes daaaaniiiii
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          botas najpametnijioko njega nikad drama,a eto ga na podijumu
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            nekome je ponestalo krugova
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Kako sezona odmice, tako sve vise prezirem Rozberga.G**** jedno srecno...

                              Bravo za Kimija, nadam se da ce poceti da belezi konstantno dobre rezultate.Bio je i red da konacno zavrsi ispred Alonsa.Zbog strategije je izgubio trece mesto.Mada opet ne mislim da bi bio ovako visoko plasiran da nije pre drugih izasao u boks, jer mu je bas to donelo prednost.No, mozda se i varam.Botas nastavlja da me odusevljava iz trke u trku(mada i pre pocetka sezone mi je bio jedan od gotivnijih vozaca), nadam se da nece da predje u Meklaren na kraju sezone.

                              Comment

                              Working...
                              X