PDA

Pogledati punu verziju : Copa del Rey i Supercopa de España 2014/2015

ognjen
19.08.2014, 16:25
Supercopa de España

http://i61.tinypic.com/2lm30oi.png

Prva utakmica
Utorak, (19.08.2014), Real Madrid C.F.- Club Atlético de Madrid (SANTIAGO BERNABÉU (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheader=image%2Fjpeg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1203336260699&ssbinary=true))
23:00h, prenos SK1

Druga utakmica
Petak (22.08.2014.), Club Atlético de Madrid - Real Madrid C.F. (Vicente Calderón (http://www.zerozero.pt/img/estadios/682/81682_ori_vicente_calderon.jpg))
22:30h, prenos SK1

U okviru Superkupa Španije dvomeč će odigrati gradski rivali, Atletiko Madrid i Real Madrid. Osvajač Primere i osvajač Kupa Kralja sastaju se u utakmici koja se po važnosti graniči sa prijateljskom ali sam rivalitet između ova dva kluba im ne dozvoljva bilo kakvu "rezervu" u samom pristupu te se očekuje borba i neizvjesnost kao i svim dosadašnjim utakmicama između ova dva kluba, utakmica puna tenzije kako na terenu tako i na tribinama. Pored samog rivaliteta ovo će biti i duel dva velika trenera, Anćelotija i Simeona. Istina, Anćeloti već dugi niz godina važi za vrsnog stručnjaka ali Simeonova filozofija i vizija fudbala je došla do punog izražaja u protekloj sezoni gdje je ostavio veliki trag. Kroz istoriju Barselona je najviše puta osvajala ovaj trofej, 11 puta. Real je na drugom mjestu sa dva trofeja manje dok Atletiko ima samo jedan. Prošle godine je Barselona osovjila ovaj trofej u dvomeču sa Atletiko Madridom na osnovu gola u gostima, na Visente Kalderonu je bilo 1:1 a na Kamp Nou 0:0. Prva utakmica ovogodišnjeg Superkupa se igra na Santijago Bernabeu a druga tri dana kasnije na Visente Kalderonu.

http://i59.tinypic.com/ddz5nc.png

Ovo je 203. susret dva gradska rivala, Real je znatno uspješniji sa 106 pobjeda dok je Atletiko upisao 49 pobjeda. Ovaj vid statistike je ubjedljivo na strani Reala ali to naravno neće ništa značiti u u ovom dvomeču, posebno kada se pogleda protekla sezona u kojoj su se ova dva kluba sastajala 5 puta. U okviru Primere Atletiko je zabilježio gostujuću pobjedu minimalnim rezultatom a na svom terenu su odigrali neriješeno (2:2) protiv Kraljeva. U Kupu Kralja su se takođe sastajali dva puta gdje je Real protutnjao kroz dvomeč izuzetno ubjedljivom igrom. Još su se sastali u nedavno odigranom finalu, najprestižnijeg evropskog takmičenja, Lige Šampiona. Sekunde su dijelile Atletiko od titule ali golom Serhija Ramosa Real je došao do izjednačenja a kasnije, nakon produžetaka, i ubjedljive pobjede (4:1).

Atletiko Madrid je prošle sezone u Primeri prikazao najkonstantniju formu koja je ispraćena rezultatima ali ipak titulu su obezbijedili u poslednjem kolu neriješenim rezultatom (1:1) na Kamp Nou protiv Barselone. Klub su napustila tri ključna igrača u ovom prelaznom roku, Diega Kosta, Filipe Luis i golman Kurtoa. No i Jorgandžije su bili aktivne u pogledu dovođenja igrača, glavna imena su Mario Mandžukić, Grizman i Jan Oblak, bivši golman Benfike koji će imati težak zadatak da zamijeni Kurtouu ali radi se o talentovanom golmanu sa odličnim predispozicijama tako da ne bi trebao da ima problema oko prilagođavanju na novu sredinu. Sva trojica bi trebalo večeras od prve minute da nastupe. Takođe, ostanak Kokea će svakako doprinijeti da ovaj klub zadrži kvalitet. Bio je na velikom iskušenju jer su pojedini klubovi bili spremni da isplate visoku klauzulu ali još jednom je pokazao koliko je vezan za klub. Iako je došlo do osjetnih promjena u igračkom kadru ovaj tim neće izgubiti na agresivnosti i snazi koja ga je krasila u veoma uspiješnoj sezoni iza njih bez obzira što će novim igračima trebati određeni period "aklimatizacije". Na mjesto Filipe Luisa došao je Argentinac Ansaldi iz Zenita čiji se nastup očekuje večeras, stoperski tandem bi trebalo da čine Godin i Miranda a mjesto desnog beka će zauzeti standardno Huanfan. Sredina bi mogla ovako da izgleda Koke - Mario Suarez - Gabi - Arda, dok se u napadu očekuju Grizman i Mandžukić kao najistureniji, a na golu već pomenuti Oblak. Formacija u obliku 4-4-2. Atletiko Igra večeras u gostima tako da će morati dosta pažnje obratiti na defanzivne zadatke jer ne smiju dozvoliti poraz od 2 ili više golova razlike u prvom meču. Tokom pripremnog perioda odigrali su 7 utakmica, 4 pobjede i 3 neriješena rezultata.

Real Madrid iza sebe ima izuzetno uspiješnu sezonu, glavni cilj i toliko dugo čekani cilj od strane navijača je ostvaren. Osvojena je La Décima. Anćeloti je uspio da formu ekipe tempira tako da za ključne susrete u završnici Lige šampiona igrači budu najspremniji, kako fizički tako i taktički. Stekao se utisak da Realu domaće prvenstvo i nije bilo od prevelike važnosti iako su imali priliku da dođu do konačnog trijunfa nakon nekoliko kikseva Atletika i Barselone. Jedna od stvari koja je bila ključna za uspijeh u Ligi Šampiona je pronalaženje idealne uloge za Luku Modrića i Anhela di Mariu, sa Alonsom su imali savršenu komunikaciju na sredini što se manifestvovalo na odličnu realizaciju napadačkog trojca. Navikli smo da Real u svakom prelaznom roku dovodi odlične igrače pa su tako u ovom stigli Toni Kros, Hames Rodrigez i Kejlor Navas. Dolazak ove trojice bi mogao da znači i odlazak nekih igrača, prvenstveno Di Marie i Kedire. Golman Diego Lopez je već prešao u Milan. Anćeloti je rekao da je Real završio sa prelaznim rokom u pogledu dovođenja igrača dok je sa dozom rezerve odgovore davao u vezi ostanka Anhela. Kraljevi su pored evropske krune osvojili i Kup Kralja pobijedivši najvećeg rivala Barselonu u finalu. Jako teško je predvidjeti sastav u kojem će Real početi večerašnji meč, jedino je sigurno da će Iker Kasiljas biti na golu. Nije isključeno da i Di Maria počne utakmicu iz razloga što Hames Rodrigez još nije 100% spreman. Na sredini terena bi tandem mogli da čine Modrić i Kros. Real je izgubio sve utakmice u pripremnom periodu osim jedne protiv Intera koja je završena 1:1. Sigurno da rezultat Anćelotiju nije bio u prvom planu u tim utakmicama a i falilo je nekoliko prvotimaca. Ali jedna titula je već osvojena, Superkup Evrope. U utakmici sa Seviljom u kojoj je Real pokazao snagu i moć, bez obzira na određenu nespremnost uspjeli su da dođu do rutinske pobjede. Ovo će biti druga sezona Anćelotija kao trenera Reala i nema sumnje da će ovaj tim biti još eksplozivniji i korigovaniji u odnosu na prethodnu. Večeras kreću u lov na drugi trofej ove sezone i sigurno da će dati sve od sebe da na domaćem terenu ostvare prednost koju mogu da iskontrolišu u revanšu.

Iako obe ekipe nisu u punom takmičarskom ritmu očekuje nas još jedan veliki okršaj dva tima koja su najviše pokazala prošle sezone. Uklapanje novih igrača u svoje timove takođe donosi neizvjesnosti.

Prva utakmica se igra večeras od 23:00h, direktan prenos je na SK1.

http://www.quevivaeldeporte.com/wp-content/uploads/2012/08/supercopadeespaa.jpg
Trofej Supercopa de España

Rossonero
19.08.2014, 22:51
......

Real Madrid starting line-up: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modric, Alonso, Kroos; Cristiano, Benzema, Bale.

Real Madrid substitutes: Varane, Coentrao, J. Rodriguez, Navas, Arbeloa, Di Maria, Isco.

Atletico starting line-up: Moya; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Saul, Gabi, Mario Suarez, Koke; Raul Garcia, Mandzukic.

Atletico substitutes: Griezmann, Ansaldi, C. Rodriguez, Giminez, Oblak, Jimenez, Tiago.

Srkisa
20.08.2014, 01:16
Jos jedan naklon Atletiku na celu sa Simeoneom:wthy:,ponovo su pokazali da i sa mnogo slabijim sastavom mogu da se nose sa mocnim Realom.Po meni sada su favoriti da osvoje kup s obzirom na to koliko su cvrsti u odbrani nece im biti problem sacuvati gol ,ali videcemo:)

Rossonero
22.08.2014, 21:52
Idemo Cholo! :dw:

Atletico: Moya, Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Tiago, Gabi , Koke, Raul Garcia, Griezmann, Mandžukić

Real: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao, Xabi Alonso, Modrić, Kroos, James, Bale, Benzema

Ser Deni ®
22.08.2014, 22:32
Mandzuka bum!

denia_el
22.08.2014, 22:37
nisam se ni namestila za gledanje,ovi vec dali gol:wall:
aj sad malo dzejmsove magije:fbb:

miha92
22.08.2014, 23:04
nisam se ni namestila za gledanje,ovi vec dali gol:wall:
aj sad malo dzejmsove magije:fbb:

Deni za pogresan klub navijas,to sam ti vec rekao :love:znam da mi sledi :slap: ili :tp: ali morao sam ::)

denia_el
22.08.2014, 23:16
Deni za pogresan klub navijas,to sam ti vec rekao :love:znam da mi sledi :slap: ili :tp: ali morao sam ::)
http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_213.gif:biggrin:
ma....jedna ce valjda uci:dr:

Ser Deni ®
22.08.2014, 23:39
Još jedan Deni? Deni, žensko? Really? :D

miha92
22.08.2014, 23:40
Još jedan Deni? Deni, žensko? Really? :D
Denia..ali joj ja tepam Deni :D

Ser Deni ®
22.08.2014, 23:46
Ccc, nemoj da me ubacujes u te trojke kombinacije :P

ontopic

Vidim ja Real slabo nešto... I to u najjačem sastavu... Ne znam... Fali im Di Maria, ali samo nek im fali on i dodje u United :)

Rossonero
23.08.2014, 00:20
Dzaba vam novci moji sinovci.

:wthy:

http://www.eldigitalcastillalamancha.es/imagenes/fotosdeldia/DIEGO-SIMEONE.jpg

denia_el
23.08.2014, 00:22
zasluzeno izgubljeno:nzm:

Sir Giggsy
23.08.2014, 00:22
Daj uzimaj Anhela dok se ne predomisle. :D

maliajnstajn
23.08.2014, 00:49
Kako se glupira Perez ova zadnja dva prelazna, nenormalno. Konta onaj mali ljevat ce da proda kamaru dresova, a ne vidi se na terenu. Treba da se stidi sto je uopce uzeo 10ku koju su nosili Ozil i Zidane.

Prodas Ozila, prodas Di Mariu i mislis vuci ce te Ronaldo n-tu sezonu zaredom, hoce hoce. Real vec prestaje biti fudbalska institucija, opcenito su se okrenuli gradjenju nevjerovatnog portofolija, gdje ce za koju godinu da naprave spektakl sa novim Bernabeuom.:cf:

miha92
23.08.2014, 00:53
dzejms je PREPLACEN i to mnogo..to sam rekao jos kad je dosao,rano je mozda da se sudi kako igra ali da ga platis toliko zbog 2-3 dobra meca na SP suludo po meni..

Sir Giggsy
23.08.2014, 00:56
Pa ako cemo suditi po ovoj utakmici, onda je i Bejl preplacen... polako dokazace se Rodrigez u to sam siguran.

miha92
23.08.2014, 00:58
Pa ako cemo suditi po ovoj utakmici, onda je i Bejl preplacen... polako dokazace se Rodrigez u to sam siguran.

on je preplacen po svemu sto je pokazao prosle sezone..jel ti onih 100 miliona deluje kao prava cena za njegove igre??

maliajnstajn
23.08.2014, 01:02
Isplatio je Bale sam sebe, ne brinite se. James je diskutabilan:cf:

Rossonero
Veliki fudbalski znalac sudi na osnovu dvije utakmice sto je decko odigrao za Real , a da taj isti James igra za Arsenal kakva bi to zivotinja bila od igraca..

Sir Giggsy
on je preplacen po svemu sto je pokazao prosle sezone..jel ti onih 100 miliona deluje kao prava cena za njegove igre??

Pa znas kako, moje licno misljenje da nijedan igrac ne vredi toliko... Ali on se sigurno vec isplatio, sto se marketniskog aspekta tice ali bogami i sportskog barem je to moje misljenje.

A ako jos pogledam koliko se neki igraci placaju kao npr David Luiz onda Bejl svakako vredi tih 100 miliona...

Veliki fudbalski znalac sudi na osnovu dvije utakmice sto je decko odigrao za Real , a da taj isti James igra za Arsenal kakva bi to zivotinja bila od igraca..

A dobro, njemu je i Ziru klasa od igraca. :D

Ja ne sumnjam kada je Dzejms u pitanju, bice to zverina od igraca u tom sam siguran.

Rossonero
23.08.2014, 01:05
Klasa je samo zato sto igra za Arsenal. :cf:

Svi igraci Arsenala su top klasa.

Veliki znalac fudbala zna i stanje Wengerova novcanika u dzepu , a da ne pricam o parama Arsenala koje se nalaze u banci.

miha92
23.08.2014, 01:12
Pa znas kako, moje licno misljenje da nijedan igrac ne vredi toliko... Ali on se sigurno vec isplatio, sto se marketniskog aspekta tice ali bogami i sportskog barem je to moje misljenje.

A ako jos pogledam koliko se neki igraci placaju kao npr David Luiz onda Bejl svakako vredi tih 100 miliona..

.
slazemo se da niko ne vredi toliko,ali niko..:fct:

Dale
23.08.2014, 01:16
dzejms je PREPLACEN i to mnogo..to sam rekao jos kad je dosao,rano je mozda da se sudi kako igra ali da ga platis toliko zbog 2-3 dobra meca na SP suludo po meni..

Daleko od toga da je samo igrama na SP zasluzio transfer u Real . On je i u Monacu briljirao prosle sezone , daleko najbolji igrac lige bio poslije neprikosnovenog Zlatana .. U to da li je preplacen ili nije , necu da ulazim , meni ni iz dzepa , ni u dzep ..

miha92
23.08.2014, 01:17
Daleko od toga da je samo igrama na SP zasluzio transfer u Real . On je i u Monacu briljirao prosle sezone , daleko najbolji igrac lige bio poslije neprikosnovenog Zlatana .. U to da li je preplacen ili nije , necu da ulazim , meni ni iz dzepa , ni u dzep ..

izuzmi na trenutak sp..pa kazi dal bi ga real toliko platio,cinjenica je da ga je sp lansirao u zizu..

Rossonero
23.08.2014, 01:19
@miha92

Zamolio bih te da ne pricas gluposti , ocigledno je da nisi pratio decka dok je za Porto igrao.

Sir Giggsy
23.08.2014, 01:19
slazemo se da niko ne vredi toliko,ali niko..:fct:

A da li bi voleo takvog igraca u Junajtedu, to svakako... a da li bi platio toliko? Pa ako se ima para, kao sto pricaju da imaju, sto da ne. Ne ide iz mog dzepa. ::)

Dobijas igraca koji ce ti doneti dosta novca, sto kroz reklame i prodaju dresova, sto zbog osvajanja titula i dobrih rezultata. Plus je mlad i mozes ga eventualno prodati za koju godinu za pribliznu svotu novca. :) Pa da dobijes samo pola koliko si ga platio on je drugu polovinu vec isplatio...

BTW ja ovde pricam sada o Bejlu, mada isto misljenje imam i za Rodrigeza. Mladi igraci koji ce tek pruzati svoje najbolje partije... samo kada pogledas sliku Bejla kada je dosao u Real i sada, covek je terminator! :)

Dale
23.08.2014, 01:20
Ma to nema dileme , SP je naravno glavni razlog , ali bio je on sjajan i u Monacu cim je onaj maloumnik shvatio da je izmislio fudbal i za Carrasca , i za Ocamposa koje je forsirao prije njega ( nekih 10 kola , ali ni to ne cudi od Ranierija , s tim da je jedno vrijeme bio i povrijedjen James ) . Da nije bilo SP-a ostao bi u Monacu , ali bi svejedno za 2-3 godine neki klub za njega platio nekih 70 miliona , minimum , jer je i Monaco za njega platio nesto blizu 50 milki Portu ..

Casiraghi
23.08.2014, 01:22
Razlika je sto se Bejl vec izgradio kao igrac u Totenhemu a Rodrigez jos treba mnogo da radi na sebi i treba mu adekvatan trener i sredina. U Realu ne verujem da ce napredovati. Steta za takav skill ali samo jos jedan u nizu.

A nema sumnje da bi bio otac da je u Arsenalu.

miha92
23.08.2014, 01:22
@miha92

Zamolio bih te da ne pricas gluposti , ocigledno je da nisi pratio decka dok je za Porto igrao.
zamolio bih te da mi se ne obracas tako..hvala

maliajnstajn
23.08.2014, 01:23
Klasa je samo zato sto igra za Arsenal. :cf:

Svi igraci Arsenala su top klasa.

Veliki znalac fudbala zna i stanje Wengerova novcanika u dzepu , a da ne pricam o parama Arsenala koje se nalaze u banci.

Shh you talk to much, shh.

Sto se tice Jamesa, veze nemam o kakvom se igracu radi, tacnije znam da je nevjerovatan potencijal, ali trenutno gledam perspektivu koju ima i Perez. Dovest ce Balea i Jamesa, nenormalno profitirati marketinski. Probiti ostrvsko i kolumbijsko trziste i prodati Di Mariu, Khediru da bi izravnao knjige. Tacnije okosnice tima koji je osvojio LP prosle sezone.

Sir Giggsy
23.08.2014, 01:25
Rodrigez da je samo malo brzi i eksplozivniji, ne bi mu bilo ravnog!

ognjen
23.08.2014, 01:25
Oblak će morati da se izbori za mjesto prvog golmana jer Moya djeluje baš sigurno i smireno. Vjerujem da će Moya biti za sada prvi golman. Atletiko djeluje sasvim dobro sa ovim novim igračima, mada trebaće im još vremena da se uigraju. Ja ih vidim opet u borbi za sve trofeje.

Hames je bio najopasniji igrač Reala u prvom poluvremenu, ozbiljno je dva puta ugrozio gol Atletika i to su i bile najbolje šanse Reala u tom dijelu igre a vjerovatno i u čitavoj utakmici.

Nema smisla raspravljati da li je neko skupo plaćen ili nije u današnje vrijeme. Ne bih, kao što Dale kaže, u to da ulazim.

maliajnstajn
23.08.2014, 01:27
A sto se tice finansija, ne moram se pravdati nikome sto nadjem finansijske izvjestaje na netu, koji su sa pecatom kluba, prodjem kroz njih, saberem 25 brojeva i dobijem cifre koje mi trebaju, to sto neki to u stanju nisu mene ne interesuje, al mi smeta sto onda misle da sam ja smislio neku kvantnu mehaniku samo zato sto javne podatke znam procitati i protumaciti, jaka stvar.

Dale
23.08.2014, 01:30
Oblak će morati da se izbori za mjesto prvog golmana jer Moya djeluje baš sigurno i smireno. Vjerujem da će Moya biti za sada prvi golman. Atletiko djeluje sasvim dobro sa ovim novim igračima, mada trebaće im još vremena da se uigraju. Ja ih vidim opet u borbi za sve trofeje.

Hames je bio najopasniji igrač Reala u prvom poluvremenu, ozbiljno je dva puta ugrozio gol Atletika i to su i bile najbolje šanse Reala u tom dijelu igre a vjerovatno i u čitavoj utakmici.

Nema smisla raspravljati da li je neko skupo plaćen ili nije u današnje vrijeme. Ne bih, kao što Dale kaže, u to da ulazim.

Neki dan sam cuo , nemam pojma da li je tacno , kao Simeone bas bas nezadovoljan Oblakom , nije ni blizu onoga sto je ocekivao kad su ga dovodili .. Mislim , Moya ce u pocetku svakako biti prvi izbor kao sto kazes , a mozda i u narednim sezonama , ako je ovo istina .. Vidjet cemo :)

Rossonero
23.08.2014, 01:31

Vjerujem da se vecina slaze s tobom.

A sto se tice finansija, ne moram se pravdati nikome sto nadjem finansijske izvjestaje na netu, koji su sa pecatom kluba, prodjem kroz njih, saberem 25 brojeva i dobijem cifre koje mi trebaju, to sto neki to u stanju nisu mene ne interesuje, al mi smeta sto onda misle da sam ja smislio neku kvantnu mehaniku samo zato sto javne podatke znam procitati i protumaciti, jaka stvar.

Covjece ti Wengerova desna ruka.

Lord Gangarić
23.08.2014, 01:34
Imam osecaj da je ceo forum zamrzeo Arsenal zbog Ajnstajna :D

maliajnstajn
23.08.2014, 01:37

Ko im je kriv sto nemaju ukusa:cf:

Rossonero
23.08.2014, 01:41
Idi provjeri jos jednom pare sto Arsenal ima na banci , mozda se pojavila koja cifra viska ili ne dao Bog manjka nesto.

Ne mogu da zamislim da bude manjak , ja ne bi mogao da spavam nocima.

Obavezno nam javi ovdje jer nas sve to zanima.

Mada bih voleo znati ko su mu pouzdani izvori sto se transfera tice posto se vec par puta pozivao na isti. :)

Wenger prvo najvecem fudbalskom znalcu spremi izvjestaj pa tek onda ostalima u klubu.

ognjen
23.08.2014, 01:41
Neki dan sam cuo , nemam pojma da li je tacno , kao Simeone bas bas nezadovoljan Oblakom , nije ni blizu onoga sto je ocekivao kad su ga dovodili .. Mislim , Moya ce u pocetku svakako biti prvi izbor kao sto kazes , a mozda i u narednim sezonama , ako je ovo istina .. Vidjet cemo :)

Pa platili su ga oko 16m evra tako da ne vjerujem da bi Simeone toliko para dao za golmana a da ne zna koga dovodi. Pratili su ga sigurno dosta vremena, ne vjerujem u tu priču ipak da se razočarao Cholo.:) Njemu je tek 21 godina i karijera je pred njim. Moya je naviknut na ligu i iskusniji golman pa iz tog razloga je trenutno prije Oblaka prvi izbor.

Sir Giggsy
23.08.2014, 01:42

I ja sam svestan da on na netu nalazi finansijske izvestaje, to je jasno, ali ta prepotentnost i arogancija ide ljudima na zivce... pjeske... :D

Mada bih voleo znati ko su mu pouzdani izvori sto se transfera tice posto se vec par puta pozivao na isti. :)

maliajnstajn
23.08.2014, 01:49
Vise diskutujete o meni nego o ovim spanskim kupovima. Ako vama smeta sto sam ja arogantan, sta me briga, vas problem , ali ako mogu da budem arogantan preko foruma onda sam i sam potcjenio svoje vjestine:cf:

Sto se tice mojih izvora, samo 2-3 covjeka iz Arsenala, 3-4 AST clana i licno clanstvo u ASTu:cf:

bjelaksson[YNWA]
23.08.2014, 02:31
James kidalica, ne moze se suditi na osnovu 2 tekme. Ne znam zasto uopste prica o tome, kidao je za Porto, Monaco, kidao za reprezentaciju, kidat ce i u Madridu.

Ser Deni ®
23.08.2014, 02:39

Ne bi Arsen dao te pare nikad. Mislim prvo se treba konsultovati sa Ajnštajnom koliki je 3rd party deo, koliko će ostati u Londonu novca, da li će morati da potežu sa Kajmanskih ostrva jedan deo novca i slučajno kako eksluzivno za sportski žurnal otkriva mladjani Ajnštajn, jedan deo bi se morao potegnuti iz riznica zlatnih poluga ispod Shenzhen-a da bi mogao da se isplati transfer.

Naravno to sve treba i da se ispecatira, da ne bude posle: http://youtu.be/WMQLZkXe21I?t=6s

Bogi
23.08.2014, 09:08
Molim vas da se drzite diskusije na temu Superkupa. Svaki naredni post koji se i delimicno bavi drugom prolematikom morace da bude uklonjen. Nije da je meni do brisanja postova, nego se pravila moraju postovati. Tako cemo svi zajedno moci da uzivamo u zdravoj i pravilno usmerenoj razmeni misljenja. :)

Cestitke Atletiku na jos jednom trofeju. Naravno, verujem da ni Colo nije bacio sve karte na sto, ovaj trofej ima revijalnu notu, ali je ovakav ishod ipak jos jedna indikacija da crveno-beli sebe vide u vrhu spanskog fudbala. Na to imaju puno pravo. Sa druge strane, ne bi bilo lose imati na umu da je Anceloti i proslu sezonu startovao slabije. U periodu pred nama imace zadatak da izmeni koncept igre i time i na terenu dokaze da su ovogodisnja pojacanja bila vredna ulozenog novca. Mada, nekima poput mene, morace da dokaze i da su bila neophodna. Razlog za takvo misljenje lezi u tome da je proslosezonski Real Madrid bio tim dostojan svake pohvale, jednom recju dobro podmazana masina, sa kadrovskom, taktickom i psiholoskom dubinom koju moze imati samo sampion Evrope.

El Pocho
24.08.2014, 11:16
https://vine.co/v/MLTiFadZBVj

Bogi
24.08.2014, 11:56
Ronaldo zasluzuje suspenziju od jednog ili dva meca ali ovako, u krajnjoj liniji, prolaze fudbalski divljaci kao sto je Godin. Na rvacki nacin ga je uhvatio za vrat. Jedna agresija nalazi kraj samo u drugoj agresiji, a to je pogubno za ovu igru. Zato je vazno da se nadlezni fudbalski organi na vreme pozabave pitanjem grubijana na terenu.

prskaj
24.08.2014, 12:06
Slazem se da je ovaj Ronaldov potez za suspenziju, ali mislim da bi nadlezni trebali malo da se pozabave ponasanjem odbrambenih fudbalera u kaznenom. Previse je grubih faulova, za koje kada bi se svirao penal, nastala bi halabuka, ali zato kad bi se desili van kaznenog vecinu puta niko se ne bi zalio zbog eventualno popijenog zutog kartona. Gledam, ja mislim, Skrtela prosle sezone, lakta lik brade, boksuje loptu kao golman lagano,gura igrace na golmana, jase, udara. Za jednu tekmu kad bi se to sve desilo negde ne sredini terena skupilo bi se za par crvenih kartona

Ser Deni ®
24.08.2014, 13:19
A sta tek rade Ramos i Pepe :D

Taj Ramos ne znam sta mu se desilo. Dok je igrao beka bio dobar momcic, kad su ga prekomandovali na centralnog defanzivca poceo da bude bezobrazan.

ognjen
17.10.2014, 13:15
http://www.insidespanishfootball.com/wp-content/uploads/2014/10/Copa-del-Rey-2014-2015-Draw.jpg

AK47
02.12.2014, 21:36
Vratio se majstor nakon teske povrede i odmah go :cool:

http://static.goal.com/355600/355611_heroa.jpg

ognjen
03.12.2014, 22:14
Sjajan gol Rakitića iz slobodnjaka.

filkaja
03.12.2014, 22:21
iniesta bomba,ne zna se koji je lepsi

ognjen
03.12.2014, 22:42
Konačno i Pedro da da gol. To mu je ako se ne varam tek drugi ove sezone.

p4p1
16.12.2014, 21:06
Kakva luda utakmica na Mestalji! Preporuka da ispratite do kraja, Rayo je to, bice tu svega i svacega :D

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

ognjen
16.12.2014, 21:18
Pratimo Rajo, sjajna ekipica. Evo na pomolu da sruše Valensiju na Mestalji. 4-5 ukupan rezultat trenutno.

p4p1
16.12.2014, 21:29
Toliko o tome, convi. :D Mada je i dalje sve otvoreno ovde. Kakva tenzija, kao El Clasico da je. I bio je faul nad golmanom, zna se da su oni zasticeni u 16 kao beli medjedi. Sa druge strane, Rayo je treci gol postigao iz offside-a, teskog za primetiti doduse.

EDIT: Kakav divljacki potez Rodriga, eto i crvenog, zasluzeno. Ajmo Rayo! :D

ognjen
16.12.2014, 22:00
Baš su brzo primili dva gola i nije bilo spasa. Ne znam da li je bio prekršaj nad golmanom u situaciji kod 4-og gola Valensije, meni ni tamo ni ovamo ali ako je sudija procijenio da nije onda OK.

p4p1
16.12.2014, 22:30
Kakve sve prekrsaje sude u tim situacijama, ovo je bez problema faul.. No ni ja ne bih imao problema da se cesce ne sviraju ovakve stvari.

Pedro nasao protivnika po meri :biggrin: A evo upisuje se i Sergi Roberto..

Rossonero
18.12.2014, 22:42
Jel dalje prolazi Malaga ako ostane 0-0 protiv Deportiva , prva utakmica je bila 1-1 ili se ide na produzetke ako ostane 0-0?

Nakav sam izgubljen citav dan.. :sram:

ognjen
18.12.2014, 23:14
Malaga bi prosla u tom slucaju. Vazi isto pravilo kao u LS.

Rossonero
18.12.2014, 23:17
Nema vise nista od rezultata 0-0 , 2-1 vodi Malaga.

:hvala:

Bogi
21.12.2014, 12:53
Pratimo Rajo, sjajna ekipica. Evo na pomolu da sruše Valensiju na Mestalji. 4-5 ukupan rezultat trenutno.

Rajo Valjekano je autentican fudbalski klub. Navijaci su Madridjani, iz radnickog predgradja Valjekasa, do koga se iz centra grada moze stici kratkom voznjom metroom. Oko stadiona i na stadionu dominiraju grafiti koji salju interesantne poruke: ''Siromasni, ali ponosni'', ili ''Ponos predgradja''. Imaju fenomenalne navijace, fudbalske fanatike medju kojima ima dosta politickih aktivista. Klub je od osnivanja, 20-ih godina, pa sve do 70-ih, uglavnom boravio u nizim ligama da bi onda polako poceo uspon ka vrhu. Uspesno su prebrodili vreme krize sredinom prosle decenije i sada su, vec 4. sezonu zaredom, clanovi elitnog ranga takmicenja. Najveci uspeh jeste ona 1/4 finala Kupa UEFA 2001. godine, kada ih je izbacio Deportivo Alaves, koji ce kasnije, u finalu, izgubiti od Liverpula. Bila je to plodonosna godina za spanski fudbal.

Rajo je poznat kao tim koji igra ofanzivan fudbal. Cesto su na ''udaru'' javnosti, jer mnogi smatraju da je otvorena igra i spusten gard protiv nesumnjivo jacih timova potpisivanje smrtne presude. Ali Valjekano, vodjen od strane odlicnog trenera i pedagoga Paka Himeneza, ne odustaje od svog koncepta. I to je dobro. Ako se vec 90% timova odlucuje za kalkulantsku igru, koja sama po sebi, naravno, nije losa, zasto bi lose bilo ne odustajati od svog nacina i tako predstavljati osvezenje u ocima ljubitelja igre. Poslednjih 5-6 godina svedoci smo trenda koji diktira povucenu igru tima koji se brani, bez presinga, uz potpuno prepustanje 2/3 terena protivniku. Kao sto sam i pre rekao, iznoseci svoje skromno misljenje, svaki nacin igre je validan, legitiman. I upravo zbog toga ne treba etiketirati neki tim ili trenera kao ''suicidnog'', sto zna da radi spanska stampa. Za sada, Rajo opstaje i to moze da bude samo pozitivna star za Madrid, i Primeru.

Veliki udeo u uspesnim borbama za ostanak u Primeri ima i uprava Raja. Opstanak u jednoj od najjacih liga na svetu nesumnjiv je uspeh za klub koji nema nimalo laku finansijsku situaciju. Medjutim, ne moze se zaobici cinjenica da je Rajo u svojim redovima, u poslednjih 10 godina, imao zaista odlicne igrace. Da li se radilo o pozamicama, ili kratkorocnim ugovorima, uprava je, davajuci podrsku strucnom stabu, uspevala da realizuje vrlo dobre transfere. Dijego Kosta, Micu, Piti, Havi Fuego, Baptistao, Cori Domingez, Rac, Seba Fernandez, svi su oni nastupali za tim iz madridskog predgradja i pomogli njegovu borbu. Nije se uvek radilo o fudbalerima top klase, ali se ovom klubu mora odati priznanje na izvanrednoj transfer politici, primerenoj mogucnostima koje su, nazalost, ogranicene.

Dakle, Rajo je zaista primer jednog, da kazemo, fudbalski zdravog kolektiva, koji na svim poljima, od terena, preko tribina, pa sve do strucnog staba i uprave, uspeva da u teskim okolnostima zadrzi nadaleko poznat integritet i nesumnjiv ''smek''. :)

Dale
21.12.2014, 15:23
To sto ih osudjuju zbog ofanzivnog stila igre protiv jacih timova je meni tako maloumno, da nema dalje .. Ostali manji timovi kad gube od Barce i Reala po 2-0 na poluvremenu nastavljaju sa takvom igrom i u drugom poluvremenu, ne bi li kojim cudom sacuvali 0-2. Rayo gubi i pokusava da napadne, pokusava da dodje do boda, pa i po cijenu da prime jos 3-4 u drugom .. Pobogu, dobit ces 0 bodova i ako izgubis 1-0 i ako izgubis 7-0. Uvijek mi je bila nejasna ta taktika ovih malih timova, narocito protiv Barce u onom periodu kad nam niko nije mogao nista. Otvori se covjece ako si vec primio 2-3, ako se otvoris imas neku sansu da dodjes do pozitivnog rezultata, koja je ruku na srce mala, ali postoji ..

Zbog toga, ekipa Raya i gospodin Paco Jimenez od mene imaju duboki naklon :hat_1::hat_1:

MareLFC
07.01.2015, 15:57
Nema prenosa veceras?

Dule Krtola
07.01.2015, 15:59
Nema prenosa veceras?

Arena 4

MareLFC
07.01.2015, 16:25
Znaci nema.

AK47
07.01.2015, 20:30
Na klupi Kiki veceras,dosta izmijenjeni sastavi kod obje ekipe...Messi jos jednu tekmu na klupi ako bude trener ode :D

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2015/01/07/futbol/copa_rey/1420583847_extras_portada_1.jpg

Valjda ce onaj glupan da zabije neki go veceras,tacno je sramota koliko covjek promasuje :)

Dule Krtola
07.01.2015, 21:50
Koliko grešaka u prvom poluvremenu, pogotovo sa Atletikove strane. Dosta izmjenjen sastav Atletika. Atletiko bez Kokea, Moje, Huanfrana, Sikere, Mirande, Turana, Mandžukića, dok Real samo bez Ronalda i Modrića. Real imao 1-2 šanse ali još ništa ozbiljno se nije dešavalo. El Ninjo se privikava, dosta simulacije...

Vamos Atleti

MareLFC
07.01.2015, 21:57
Martin Ødegaard na utakmici...

AK47
07.01.2015, 22:05
Koliko grešaka u prvom poluvremenu, pogotovo sa Atletikove strane. Dosta izmjenjen sastav Atletika. Atletiko bez Kokea, Moje, Huanfrana, Sikere, Mirande, Turana, Mandžukića, dok Real samo bez Ronalda i Modrića. Real imao 1-2 šanse ali još ništa ozbiljno se nije dešavalo. El Ninjo se privikava, dosta simulacije...

Vamos Atleti

Pepe,Carvajal,San Iker :)

Sinisa Kun
07.01.2015, 22:16
Raul Garciaaaaaa

ajde colo sada to zatvori

ognjen
07.01.2015, 22:34
Kada su prekidi u pitanju tu su trenutno najjači. :biggrin:

MareLFC
07.01.2015, 22:35
Simeone ludak. :D

Sinisa Kun
07.01.2015, 22:44
kakvi pokloni od strane sudije igracima reala, i arbeloa i ramos su trebali dobiti drugi zuti opravdano i bez dileme

p4p1
07.01.2015, 22:53
Simeone, pa 5 praznih mesta.

MareLFC
07.01.2015, 22:55
Ponovo dominira Cholo.Ronaldo vise nikakvu razliku ne pravi na terenu..

Sinisa Kun
07.01.2015, 23:00
Kako ih je simeone pripremio za utakmicu i kako samo ima odgovor na reeal, da se igralo jos dva sata mislim da ga ne bi primili

Dule Krtola
07.01.2015, 23:01
DžABE VAM NOVCI MOJI SINOVCI!

Gaziiiiiiiiiiiiiiiiii breeeeeeeeeee!

Atletiko počeo meč sa 3 igrača ispod 20 godina(Lucas, Saul, Himenez) + igračima koji nisu baš kvalitetni ali fudbal se igra srcem i glavom a ne novcima!

@AK47
A ne moj be zaje*avati. Počeo meč Kasiljas il Navas, isti đavo. Počeo meč Varan il Pepe isti đavo. Počeo meč Arbeloa il Karbahal isti đavo. Ne možeš uporediti to se Gomezom i Haonfranom. Ne možeš porediti Lucas sa Sikerom. Ne možeš porediti Saula i Kokea. Ne možeš porediti Madžukića i Toresa. Himenezom i Mirandom.

AUPA ATLETI

aoooooo ahahahahahahha
https://pbs.twimg.com/media/B6xxKuGIIAA-rXJ.jpg

Ser Gagi
07.01.2015, 23:04
Nemozes porediti Casilasa sa Navasom nikako.
Jos manje raspalog Arbeloa sa Carvajalom.

Dule Krtola
07.01.2015, 23:13
Nemozes porediti Casilasa sa Navasom nikako.
Jos manje raspalog Arbeloa sa Carvajalom.

Kasiljas i Navas ista sorta, trenutno. Dok je Arbeloa po meni trenutno bolji. Moje mišljenje, možda griješim ali tako je.

maliajnstajn
07.01.2015, 23:15
Kasiljas i Navas ista sorta, trenutno. Dok je Arbeloa po meni trenutno bolji. Moje mišljenje, možda griješim ali tako je.

Ne da grijesis, nego si lupio ko malo ko:cf:

AK47
07.01.2015, 23:16

Jao brate sto ti lupas sve me sramota dok ovo citam :(

Cuj Arbeloa karina mrtva bolji od vjerovatno desnog beka u najboljoj formi na svijetu :(

Ako nesto ne znas nije sramota to uopste,ali ovako lupati strasno

Sinisa Kun
07.01.2015, 23:19
Da se ne lazemo real je igrao sa jacim timom, dobili su lekciju i sledecu utakmicu ce napasti sa najjacim timom.
Nego da primjetim kakav majstor fudbala je Isko, momak igrao savrsenu utakmicu

AK47
07.01.2015, 23:22
Izvini Krtola brate ja zaboravio da si ti rekao da Abidal nije neki igrac bio hahahha sad se sjetih ne bi ja s tobom dalje raspravljao :D

EDIT: A sta reci na ovaj dio s novcima,Atletico skrsio 100 miliona :D

MareLFC
07.01.2015, 23:38
https://www.youtube.com/watch?v=BLoRfc4jViU

Kakav kralj!

Dule Krtola
07.01.2015, 23:46
@AK47 i ostali
1.Nisam rekao za Abidala da nije neki igrač, no da nije neka igračina. Igračina poput Ronaldinja, Ronalda(staroga), Anrija, Žunjinja, Rikelmea, Rivalda. Po meni oni su veliki igrači a ostali su za klasu niže. I zato sam rekao nije bio neka igračina. Ja to tako gledam.

2. Što se tiče, Karbahala i Arbeleo, možda sam pogrešio, možda nisam. Možda više pratiš Real pa znaš. Al ja sam to rekao gledajući ovu utakmicu. Doduše Kabahal je ušao na samom kraju, ali izgledalo mi je da je Arbeloa nekako za kvaitetniji. Doduše bilo je dosta grešaka sa obje strane, dosta nervoze, tako da možda ovaj meč nije pravo mijerilo da se gleda kakav je ko igrač. Ali možda ćemo se ja i ti složiti, da su kao pobjednici ovog derbija izašli 3 klinca Atletika i Isko. Ostali Manje više nervoza i greške.

Princoni Snow
08.01.2015, 00:11
@AK47 i ostali
1.Nisam rekao za Abidala da nije neki igrač, no da nije neka igračina. Igračina poput Ronaldinja, Ronalda(staroga), Anrija, Žunjinja, Rikelmea, Rivalda. Po meni oni su veliki igrači a ostali su za klasu niže. I zato sam rekao nije bio neka igračina. Ja to tako gledam.

.

Kakav si ti trol, pa to nisu istine :D

soe
08.01.2015, 01:17
DžABE VAM NOVCI MOJI SINOVCI!

Gaziiiiiiiiiiiiiiiiii breeeeeeeeeee!

Atletiko počeo meč sa 3 igrača ispod 20 godina(Lucas, Saul, Himenez) + igračima koji nisu baš kvalitetni ali fudbal se igra srcem i glavom a ne novcima!

@AK47
A ne moj be zaje*avati. Počeo meč Kasiljas il Navas, isti đavo. Počeo meč Varan il Pepe isti đavo. Počeo meč Arbeloa il Karbahal isti đavo. Ne možeš uporediti to se Gomezom i Haonfranom. Ne možeš porediti Lucas sa Sikerom. Ne možeš porediti Saula i Kokea. Ne možeš porediti Madžukića i Toresa. Himenezom i Mirandom.

AUPA ATLETI

aoooooo ahahahahahahha
https://pbs.twimg.com/media/B6xxKuGIIAA-rXJ.jpg

Ko nije kvalitetan u ovoj postavi Atletica?

Dule Krtola
08.01.2015, 11:56
Ko nije kvalitetan u ovoj postavi Atletica?

Ima ih, ima. Sinoć se to nije puno odrazilo na igru ali ima ih. Gamez, Lucas, Oblak ne dobijaju uopšte šansu i samim time ne mogu se uvrstiti u one kvalitetne. Jer šedanje na klupi par mijeseci ne može se porediti sa igračima poput Kokea, Huanfrana. Eto Saul, jeste on talanat ali trenutno je daleko od kvalitetnog igrača, ne igra, što je najvažnije, jer je u petom planu. Eto Himenez nije u rangu Mirande ali mislim da više nego dobro ga mijenja. Ne kažem ja da oni nisu kvalitetni, daleko od toga, no da ne dobijaju uopšte šansu u Ligi i samim time ne mogu se uvrstit u one koji su u top formi. Za razliku od Reala, koji je igrao sa postvom đe nije bilo Ronalda ali čisto sumnjam da bi on mogao nešto više da uradi. Ostali manje više su u istom rangu

ognjen
08.01.2015, 21:06
Ter Stegen

Alves - Pique - Bartra - Alba

Mascherano

Rakitic - Sergi Roberto

Messi - Suarez - Neymar

Bench Barcelona: Masip, Montoya, Adriano, Samper, Iniesta, Pedro, Munir

Lord Aleksoni
14.01.2015, 22:33
David Moyes isključen je na utakmici njegovog Real Sociedada i Villareala, a nakon što je sjeo na tribine grickao je kokice sa navijačima na tribini!

769089129844130

::)

p4p1
15.01.2015, 20:04
Nisu ni poceli, a El Nino stavlja tacku. Griezmann odradio veci deo posla.

Ser Deni ®
15.01.2015, 20:29
Ladno nema prenos na sk...

soe
15.01.2015, 20:33
Ladno nema prenos na sk...

Arena prenosi kup.

p4p1
15.01.2015, 20:33
Arena prenosi Kup Kralja.

Ser Deni ®
15.01.2015, 20:38
Aha...

Tek to je glupost. Deo ovoga ovi prenose, deo ovi.

Ko kad bi SK prenosio Premier ligu, a kupove arena.

Što se ne otkupi lepo sve...

Hvala na info.

p4p1
15.01.2015, 20:40
Pa i prenosi Arena Engleski kup, samo onaj manje bitni. :D Isto tako SK prenosi Italijanski.. kompromis

Kakva opsada gola :biggrin:

boko_oks
15.01.2015, 20:43
Arena prenosi Italijasku ligu a Sport Klub Kup
Eurosport prenosi Njemacku ligu a Sport Klub kup(ako se ne varam)
Sport Klub prenosi Spansku ligu a Arena Kup

Boze sacuvaj :facepalm:

Vladan
15.01.2015, 20:52
Arena prenosi Kup Kralja.
S tim sto je finale i ove godine na SK.

MareLFC
15.01.2015, 20:53
Ja ih cekam u 20:45 :facepalm: :facepalm: :facepalm: Ali dobro vise nema sta da se gleda,nema sanse da Simeone primi 4 komada...

boko_oks
15.01.2015, 20:58
Kako Oblak lose brani, tacno da ne provjerujes da je dovoden kao prvi golman. Ruku na srce, sta tek reci za Navasa

Bogi
15.01.2015, 21:04
Kako loše postavljanje Ramosa kod Toresovog gola...

Rossonero
15.01.2015, 21:08
El Nino :srce:

boko_oks
15.01.2015, 21:13
Nastavlja se (crna) serija Reala protiv Atletika.

Freshman
15.01.2015, 21:13
Cholo najjaci na svetu.

Sinisa Kun
15.01.2015, 21:17
Nemoj cholo to raditi ostavi ga da metne jos jedan

Rossonero
15.01.2015, 21:55
Tako je Cholo doktore je** ih na ruzan nacin! :wthy:

:srce:

http://sportsport.ba/assets/pictures/article/788/atletico_priprema_213900_150788_big.jpg

Sinisa Kun
15.01.2015, 21:59
Tako je Cholo doktore je** ih na ruzan nacin! :wthy:

:srce:

http://sportsport.ba/assets/pictures/article/788/atletico_priprema_213900_150788_big.jpg

Colo to voli grubo

ognjen
15.01.2015, 22:22
Jesi otac Metju

Oju61wdYKjM

p4p1
15.01.2015, 22:25
S tim sto je finale i ove godine na SK.

Kakvo je to bilo unistavanje kad su im i to bili uzeli, jos se "El Clasico" igrao u finalu mislim.. Ove godine su ove ranije runde uzbudljivije, ali opet, finale je finale.

Prelep gol Mathieu-a iz slobodnjaka.

bice
15.01.2015, 22:27
Tores dao 2 gola?:confused:
Simeone trenerska legenda.:cool:

Ser Deni ®
17.01.2015, 15:45
556400775090679808

:biggrin:

ognjen
21.01.2015, 19:27
http://i62.tinypic.com/2hdbjmg.png

MareLFC
21.01.2015, 22:21
Ovo je vec igra Atletika,to je taj bedem...

SinisaKun
21.01.2015, 22:29
Godin :cool::cool: ubica

p4p1
21.01.2015, 22:39
Kakve lopte deli Raketa u zadnje vreme :wthy: A kakve sanse promasuje Luis :(

filkaja
21.01.2015, 23:00
Debil od 80 m. Klasican

p4p1
21.01.2015, 23:19
Jbt na kakvim je drogama Atletico pa koriste pomocnu igru protiv nas? :laugh:

MareLFC
21.01.2015, 23:48
Jeftino napravljen penal..

ognjen
22.01.2015, 23:46
Pravovremen pas Garsije za Lukas Vaskeza i to je 3:0 za Espanjol.

edit: 3:1, Baka postiže vrijedan gol za Sevilju. Sada su itekako u igri za prolaz dalje.

Bogi
28.01.2015, 21:07
Samopouzdanje je integralni deo fudbalske licnosti svakog fudbalera, a narocito napadaca. El Ninjo se vratio na velika vrata.

Pre neki dan sam priao sa drugarom, i bas smo imali razlicite poglede na situaciju. On je tvrdio da nista ne moze vratiti onog starog Toresa i ne mogu reci da je takav stav bio baziran na pogresnom uverenju, ali mi je drago sto nisam sumnjao u njega.

Ovakve golove postizu igraci koji se nalaze u najboljoj formi, nadahnuti podrskom koju dobijaju na svakom svom nastupu.

Lord Gangarić
28.01.2015, 21:09
Nisam ni stigao stream da nadjem ovaj manijak ga vec ubacio :biggrin:

Dale
28.01.2015, 21:12
Fantasticni trio.

To to to to :D

AK47
28.01.2015, 21:13
Otac i majka ove igre najvise mi je zao sto ovih par godina kao da nije igrao,najveca klasa...

Bogi
28.01.2015, 21:14
Kakav potez Mesija, pa onda ova idealna asistencija Suareza i rutinska egzekucija Nejmara...

MareLFC
28.01.2015, 21:26
Ovakve golove ne prima Simeone,mali pad forme kod njega...

ognjen
28.01.2015, 21:26
Nejmar je čini se popravio realizaciju u odnosu na prošlu sezonu, mada napredovao je u svim elementima.

AK47
28.01.2015, 21:29
Ne cini ti se bas je popravio realizaciju,ali na kretnji i pas igri ima bas dosta prostora da napreduje :)

Bogi
28.01.2015, 21:33
Ovo je bilo napolju. Vrlo interesantan mec. Rakitic i Inijesta prakticno nezapazeni.

Freshman
28.01.2015, 21:34
Sumnjiv penal, mozda cak nije bio ni unutar.

MareLFC
28.01.2015, 21:34
Bas,bas sumnjiv penal.Simeone se mnogo otvorio,ne secam se kada su poslednji put igrali tako...

Prototype
28.01.2015, 21:35
Opet nepostojeci penal za Atletiko protiv Barse :D

AK47
28.01.2015, 21:36
Ovo je bilo napolju. Vrlo interesantan mec. Rakitic i Inijesta prakticno nezapazeni.

Sto se tice Inieste karijera je odavno u slobodnom padu i ne vidim da ce se zaustaviti.Uvijek mi je izgledao kao borac i neko kome motiva za fudbal u zivotu ne moze da fali,ali posljednih godinu dana me je demantovao :D

Freshman
28.01.2015, 21:42
Kakav gol Mirande.:D

bice
28.01.2015, 21:42
Auuu ovaj Tores daje samo u prvom minutu,kako ga je samo Simeone vratio u formu :cheers:

Ser Gagi
28.01.2015, 21:43
Ma zna se kad covek dodje kuci uvek je najsrecan :)

ognjen
28.01.2015, 21:43
Ne cini ti se bas je popravio realizaciju,ali na kretnji i pas igri ima bas dosta prostora da napreduje :)

Svakako da da.:)

Huanfran prolazi Albu dva puta skoro na isti način. Inače, ono bilo vani kod penala ali baš uz liniju.

Miranda, thank you very much.

Bogi
28.01.2015, 21:46
Sve je bilo impresivno do sezone 12/13. Cak je i u toj sezoni bilo dobrih partija ali od tada neverovatan pad, kao da se ne radi o istom igracu. Ne mesam se u trenerski posao, ali Cavi je daleko sigurni na lopti, i dalje na visini zadatka, za razliku od njega. Potpuno neprimetan.

Rakitic na ovakvim mecevima, a sve mi se cini uopste u dresu Barselone, angazovan samo na planu toga da nije tipician zadnji a ni tipican ofanzivni veznjak. A nema ni neku ulogu u pas igri kao sto je imao u Sevilji. Ako se vec ciljalo na tako nesto, mogli su da dovedu nekog po modelu Ramiresa. Nije se ciljalo na to i zato sam uveren da je njegova uloga bez nekog posebnog smisla. Doduse, strucni stab nosi odgovornost za to.

2-2. Jednom i da Ateltiko primi iz prekida. :D

2-3. Mesi hirurgijom nalazi ove uglove za pas, kakav majstor.

Vrlo moguce da je bio penal, iako je Alba bio vrlo blizu. Ali to je neka ''pravda'' za onaj nepostojeci penal malopre.

PS Na ovom se mecu jasno vidi kakav napadacki potencijal ima ovaj tim. Strahota. Ali vezni red jednostavno ne funkcionise kako bi trebalo.

Freshman
28.01.2015, 21:48
Evo Neymar vrhunska kontrola, i lagan gol. I to bi bilo to sto se ovog meca tice. 5 golova u prvom, na mecu Atletica, nikad to ne bih prognozirao.:D

MareLFC
28.01.2015, 21:51
Pogresio je Simeone,steta.Trebao je da zatvori to i ide na 1-0,ovo je propast.Ja cekam keca kao bednik...:facepalm:

Ser Gagi
28.01.2015, 21:55
Jel vazi gol u gosti u Copa del Reyu ? :D Posto u Capital One Kupu u Englesku je vazio tek u produzecima...

ognjen
28.01.2015, 21:57
Jel vazi gol u gosti u Copa del Reyu ? :D Posto u Capital One Kupu u Englesku je vazio tek u produzecima...

Isto je pravilo kao u Ligi šampiona. :D

Ovakvu utakmicu možemo očekivati i sutra, Sevilja - Espanjol.

Dale
28.01.2015, 21:57
Vazi, gotovo je ovo :D

p4p1
28.01.2015, 22:08
Gabi dobio crveni u tunelu

Bogi
28.01.2015, 22:09
Ne znam da li je Arda gadjao pomocnog sudiju ili onog coveka iza igraca koju se se zagrevali. Kako god, smesno je da nije dobio crveni karton.

Tek sad videh za Gabija...

AK47
28.01.2015, 22:11
Atletico koliko god igrao odlicno posljednih par sezona uvijek kad je tesko pokazu koliko su mala i primitivna ekipa koja nikad ne umije da gubi...seljaci pravi

Bogi
28.01.2015, 22:19
Atletico koliko god igrao odlicno posljednih par sezona uvijek kad je tesko pokazu koliko su mala i primitivna ekipa koja nikad ne umije da gubi...seljaci pravi

Jedna od odlika Simeonovog vodjenja Ateltika je da neprestano igraju sa ogromnom kolicinom energije, na ivici grubosti ali i pod tenzijom koju i sami jedva kontrolisu. Znaju oni i svojom inicijativom da podignu tenziju i da tako vrse pritisak na protivnika. Medjutim, tu se radi o vrlo tankoj liniji i sve je to funkcionalno dok pobedjuju, ali kada im ne ide od ruke postoji velika sansa da njihovi igraci neprimerenim ponasanjem mec pretvore u haos...

Bogi
28.01.2015, 22:48
Ardino gadjanje kopackom, lakat koji je Nejmar dobio u grudi, Toresova opasna igra, ovde je Suarez mogao crveni direktno da dobije, uopste, permanentno igranje na ivici grubog faula, brojni prigovori i cinicna aplaudiranja sudiji...veceras je Ateltiko definitvno tim kome su sudije gledale kroz prste, a bojim se da ce se stvoriti atmosfera da su domacini osteceni.

AK47
28.01.2015, 22:50
Ja za ovog Suareza isto nemam rijeci...

MareLFC
28.01.2015, 22:51
Sedam zuta i dva crvena kartona :rofl: Simeone ludak..:hah:

Bogi
28.01.2015, 22:51
Ja za ovog Suareza isto nemam rijeci...

On je davno izgubljen slucaj. :ne_znam:

Ser Gagi
28.01.2015, 22:54
https://www.youtube.com/watch?v=VGeV81G3Q38 :confused::sick:

SinisaKun
28.01.2015, 23:00
Cestitke barsi na prolazu, samo sto posto sam ubijedje da nije svirao prvi penal da bi svirao ondje onu ruku

Drugo nisam mogao gledati, ali kolicina ljigavosti koju emitiju igraci barse je nevjerovatna, procitah neko da je napisao aplaudiranje na svaku sudijsku odluku, a sta igraci barse rade non stop zadnjih pet godina

Abel
29.01.2015, 14:28
Kakav je to mentalitet, sada sam pogledao meč i još uvek ne mogu da verujem u Albino izležavanje kada ga je pomazio pomoćni sudija. Brate, kao da ga je besni pandur odvalio pendrekom. Ekstreno ljigavo.

Rossonero
29.01.2015, 16:18
Ne znam jel ovo smjesno ili je zalosno.. :sram:

https://www.youtube.com/watch?v=gUgPPh6gKrM

Dale
29.01.2015, 16:57
Brat je Jordi, valja se ko da trazi crveni za pomocnika :D :D

ognjen
11.02.2015, 20:59
Veliki posao odradio Suarez a Mesi ono rutinski riješi.

Ali koliko samo šansi u ovih 5 minuta, Vieto zamalo da izjednači.

p4p1
11.02.2015, 21:10
Au MAtS :facepalm:

Odmah vraca Don Andres :cool:

Bogi
04.03.2015, 19:57
Veceras ce se definitivno znati ucesnici utakmice finala Kupa kralja. Barselona ima 3-1 sa prvog meca, te je Viljareal u situaciji da na svom terenu ''juri'' prolaz. Na San Mamesu je bilo 1-1, i Espanjol ce u svom prelepom domu Kornelji-El Prat docekati goste iz Baskije kojima je gol jednostavno neophodan. Bice to interesantan duel. Bio bi pravi spektakl kada bi se u finalu nasli rivali iz Barselone. To bi otvorilo i pitanje oko stadiona na kome ce se finale odigrati, uz to i nezaobilazne tenzije...ali sacekajmo ishod vecerasnjih meceva.

Fenomenalan je gol, za mene najlepsi ove sezone, postignut u jednoj od ranijih faza takmicenja, na mecu izmedju Albasetea i Saragose.

https://www.youtube.com/watch?v=_45lO67fKr8

Demonstrirali su igraci popularne ''Albe'' sve vestine vrhunskih fudbalera u ovoj jednostavnoj i superiornoj akciji, i dokazali da i u spanskim nizim ligama igraju veoma kvalitetni igraci. Prosle je sezone ovaj kolektiv potpuno zasluzeno postao sampion jedne od 4 grupe Segunde B i tako se plaseirao u Segundu. Cumbi je inace letos stidljivo najavljivan kao moguce pojacanje prvog tima Valensije iz B ekipe ali se od toga odustalo iz razloga sto je on, za taj vid ''trasfera'', prestar.

Ne mogu da ne spomenem da je Albasete, na svom stadionu, cuvenom Karlosu Belmonteu, zamalo ispustio prolaz u 1/8 finala ovog izdanja spanskog kupa. Nadajmo se da ce ovaj simpaticni i za spanski fudbal znacajan tim, u kome je, izmedju ostalog, prve fudbalske korake nacinio Andres Inijesta, mozda ponovo zaigrati u Primeri. Do tada, pocevsi od ove sezone, neka primarni cilj bude stabilizacija u Segundi.

I na kraju, kada smo vec kod kupova, treba spomenuti da je ovogodisnja edicija Kupa Katalonije u finisu donela dosta iznenadjenja. U zavrsnici nije bilo dva najveca katalonska kluba. Barselona, ciji B tim nastupa, izgubila je od cetvrtoligasa Evrope, dok je isti tim izbacio i B tim plavo-belih. U polufinalu se nasao i Gava, jos jedan rezident Tersere, cetvrte spanske lige. U finalu, koje ce se igrati 25. marta, sastace se upravo Evropa i drugoligas Djirona. Sjajno je sto su se cetvrtoligasi, u konkurenciji jakih drugoligasa poput Djirone i Sabadelja i stabilnih treceligasa koji se bore za Segundu, Ljeide, Nastika i Terase, nasli u zavrsnici.

To finale bice znacajno za katalonski, ali i spanski fudbal. Evropa spada u red najstarijih spanskih klubova, klub je bio jedan od osnivaca elitnog ranga takmicenja, Primere, kao i njegov ucesnik. Plavo-beli su bili i finalisti Kupa kralja, dok su na regionalnom nivou osvajali staro prvesntvo Katalonije, kao i Kup Katalonije. Neka bolji pobedi, ali bi bilo vrlo lepo da ovaj tim dobre igre i pobede nad daleko jacim rivalima nagradi trofejom, kao i kada bi uspeo da se, kroz tezak i pomalo nepravedan plej-of sistem cetvrte lige, o kojem sam jednom prilikom pisao ovde, probije u treci rang takmicenja. :)

Abel
04.03.2015, 20:30
Tačno bih gledao Bakutu i Dekonju kako peglaju tablić u parove da Bogi najavi. :fbb:

Bogi
04.03.2015, 21:52
1-3 za Barselonu. Rutinski odradjen mec, protivnik nije imao resenja za spektar asistencija Mesija i veznjaka. Ovaj trio u napadu igri daje dimenziju koju nema nijedan drugi kolektiv. Barseloni sve vise i vise odgovara da se protivnik povuce, jer kretanje Suareza i Nejmara, barem za sada, ne moze biti zaustavljeno i uvek je ispraceno kvalitetnim pasom za rutinsku egzekuciju. Takvi su golovi veceras slavljeni protiv uvek neugodnog Viljareala.

MareLFC
04.03.2015, 21:57
Vraca se majstor Suarez! :)

Prototype
04.03.2015, 22:03
Samo me strah da Neymar ne zavrsi karijeru pre vremena, gledaju da ga polome. Uvek idu ostro na njega

Bogi
04.03.2015, 22:08
Veceras je Pina dobio crveni karton za divljacki start na stajnu nogu Nejmara. Nadajmo se da imati srece, uvek su vrlo grubi prema njemu, na granici nesportskog.

Kakav mec od samog starta na Kornelji. Iraola promasio vrlo izglednu sansu. Za Ateltik u prvoj postavi Injaki Vilijams, mladi i neugodni napadac koji nije dobijao puno prostora ove sezone.

0-1! Aric Aduric!

Prototype
04.03.2015, 22:23
Video sam taj start na netu, stvarno divljacki. A ovo je verovatno po 100-ti put da ga ovako brutalno napadaju.

Ali kakav je samo ovaj trio. Sto dokazuje moje tvrdnje od ranije, Barsa mora imati prodornost sa oba krila, kretanje u prostor, dobar presing... da bi bili dominatni kao ranije.

tantuz
04.03.2015, 23:08
Video sam taj start na netu, stvarno divljacki. A ovo je verovatno po 100-ti put da ga ovako brutalno napadaju.

Ali kakav je samo ovaj trio. Sto dokazuje moje tvrdnje od ranije, Barsa mora imati prodornost sa oba krila, kretanje u prostor, dobar presing... da bi bili dominatni kao ranije.

Deko i Zili :cool:

Bogi
05.03.2015, 10:01
Espanjol je imao gol u gostima i bio je domacin sinoc, ali je Atletik bio daleko bolji tim. Baskijci su sigurnom igrom podsetili na proslu sezonu, kada su bili 4. tim lige. I tradicija je bila na njihovoj strani - oni su, posle Barselone, najtrofejniji spanski klub ovog takmicenja.

30. maja cemo gledati reprizu finala iz 2012. godine. 2009. godine su se u finalu takodje sastali najtrofejniji katalonski i baskijski klub i oba su puta slavili Gvardiolini puleni. Ovo je osmi duel u finalima, i skor je 5-2 u korist Barselone.

Sada se otvara polemika u vezi sa tim na kojem ce se stadionu finale odrzati. Ni Barselona ni Atletik ne zele domacinstvo, vec zahtevaju da se igra na nekom drugom stadionu visokog kapaciteta: diskretno nagovestavaju da bi izabrali Bernabeu. Drugi na ovo gledaju kao na opasnu provokaciju na racun Madridjana, koji ne bi voleli da 2 od 3 najveca rivala igraju svoj mec na travi njihovog doma. Kalderon je zauzet u tom terminu, dok je realna alternativa Mestalja. Meni se cini da ce se na kraju i igrati u Valensiji, ali sacekajmo zvanicnu odluku spanske fudbalske federacije.

ognjen
25.03.2015, 20:03
Finale 30. maja na Kamp Nou, zvanicno.

Barselona i Atletik su uputili zvanicne zahtjeve da se utakmica igra na Santiago Bernabeu no to je odbijeno.

MareLFC
25.03.2015, 20:08
Trebala je Mestalja :)

Dule Krtola
25.03.2015, 20:13
Il stadion Eibara :D

Dzeki
25.03.2015, 20:17
Ne kontam koja je fora da se finale kupa igra na stadionu jednog od finalista :confused:

ognjen
25.03.2015, 20:40
Barseloni je odgovarala Mestalja ali do dogovora nije doslo, pretpostavljam iz razloga jer je navijacima Barselone blize Valensija. Predlagan je i stadion Betisa, ni tu se nisu nasli. Real je poslao obavjestenje da njihov stadion nece biti na raspolaganju tog dana. Ostali su Kamp Nou i San Mames kao opcije. Nisu se mogli dogovoriti oko podjele karata kada su pregovarali za San Mames, za Kamp Nou su vec uspjeli nekako da priblize stavove ocigledno. :D

Dule Krtola
25.03.2015, 21:09
Realno na šta bi to ličino kad bi igrali Katalonci protiv Baskijaca u Madridu. Rat u najavi :facepalm:

Bolje za fudbal da se igralo u Baskiji, iz dosta razloga ali ipak odlučilo je Barsa je Barsa..

ognjen
25.03.2015, 21:23
haha kakav rat Dule. :) Zbog kapaciteta je najvise bio zelja oba kluba Realov stadion. Kamp Nou i San Mames su zadnje opcije tek bile.

Sto se tice podjele karata, po 40% dobijaju oba kluba dok 20% ide spanskoj fudbalskoj federaciji.

Bogi
25.03.2015, 21:35
2012. godine su igrali upravo Barselona i Atletik, i to na Visente Kalderonu. Uz neke uobicajne specificnosti nastupanja pokrajinskih timova, sve je proslo kako se i ocekivalo, uz trijumf Barselone od 3-0. Oba kluba su zelela Santjago Bernabeu, ali Real Madrid jednostavno nije zeleo da bude domacin zbog toga sto im sigurno ne bi prijalo da jedan od ova dva kluba slavi trijumf na njihovom stadionu - i takvu je odluku KFS Spanije opravdano uvazio. Madridjanima pogotovo ne bi prijalo da slavi Barselona, i pogotovo ne nakon finala 1997. godine. Nema tu niceg spornog, radi se o velikom rivalitetu.

Vidim da su u trci bili i Mestalja, Benito Viljamarin i Nuevo San Mames. Iskreno, nadao sam se da ce za ovu posebnu priliku biti reaktiviran olimpijski stadion u Sevilji, La Kartuha. Dosta se govorilo o toj opciji ovih dana, ali na kraju je, sto se stadiona u Sevilji tice, samo Benito Viljamarin usao u uzi izbor. Posle obavljenog glasanja, komisija KFS Spanije je izabrala stadion ''blaugrane''. U svakom slucaju, Nou Kamp je, naravno, uvek lepa destinacija za dobar fudbal, a i zna se da je navijacima Atletika Barselona verovatno i omiljeni grad za gostovanja, ako izuzmemo San Sebastijan i Pamplonu.

Ko je zainteresovan da pogleda finale Kupa Katalonije izmedju cetvrtoligasa Evrope i Djirone neka klikne na ovaj link:

http://www.ccma.cat/tv3/directe/esport3/

Simpaticni plavo-beli trenutno vode sa 1-0.

Evo i posta sa osvrtom na ovosezonsko izdanje ovog pokrajinskog kupa:

http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/4261-Copa-del-Rey-i-Supercopa-de-España-2014-2015/page2?p=1351434&viewfull=1#post1351434

Dule Krtola
25.03.2015, 21:43
haha kakav rat Dule. :) Zbog kapaciteta je najvise bio zelja oba kluba Realov stadion. Kamp Nou i San Mames su zadnje opcije tek bile.

Sto se tice podjele karata, po 40% dobijaju oba kluba dok 20% ide spanskoj fudbalskoj federaciji.

Ne kažem ja ništa protiv kapaciteta, no kažem da bi bilo incidenata na ulicama jer dolaze Katalonci i Baskijci a Madriđani odnosno Španci ih dočekuju.

Bogi
25.03.2015, 21:57
Ne kažem ja ništa protiv kapaciteta, no kažem da bi bilo incidenata na ulicama jer dolaze Katalonci i Baskijci a Madriđani odnosno Španci ih dočekuju.

Incidenata nije bilo 2012. godine, a uslovi su bili isti - isti navijaci, isti klubovi, isti grad. Najvise je nereda poslednjih godina bilo upravo kada su se sastali Real Madrid i Ateltiko, u finalu 2013. godine.

Imaju ljudi u Spaniji trenutno pametnija posla. I da se neko odluci na taj korak, koji ima blizu vezu sa ekstremizmom i politikom nego sa sportom, policija je tu, kao obavezni element organizacije ovakvih duela. Glavni razlog je postovanju odluke uprave Real Madrida i to je to.

U svakom slucaju, treba odrediti jedan stadion na kome ce se igrati finala Kupa Kralja. Mestalja bi geografski i po velicini mogla da figurira. Ili tako, ili da se pre svake sezone odluci koji ce stadion ugostiti finaliste. Naravno, prepreke tome su na organizacionom planu, kao i na planu rivaliteta odredjenih klubova ali generalno, treba izbegavati ovakve, neizvesne i nepotrebne situacije.

ognjen
25.03.2015, 22:27

Ne vjerujem da bi bilo nekih vecih incidenata ako vec ciljas na bliski susret navijaca Reala sa grupom navijaca jednog od ova dva kluba, to bi bilo unaprijed obezbijedjeno.

Uostalom i Bogi ti je dao bolje objasnjenje.

Bogi
25.03.2015, 23:11
Igraci cetvrtoligasa Europe su uspeli da savladaju favorizovanu Djironu i na taj nacin osvoje Kup Katalonije. Na putu do finala slavili su nad jakim protivnicima : Espanjolom B, Barselonom B i Sabadeljom.

Naravno, nisu ovo mecevi visokog kvaliteta, ili intenziteta, ali jesu u funkciji promocije fudbalske igre i lokalnih tradicija. :)

Svaka cast ovom simpaticnom kolektivu, bilo je zanimljivo gledati ih kako igraju fudbal kakav ne vidjamo cesto, sa velikom dozom emocija, u velikoj meri rasterecen svih taktickih stega. Na kraju su slavili sa 2-1, a na tome sto je svake godine moguce pratiti prenose desavanja u katalonskom fudbalu treba se zahvaliti lokalnoj TV 3, koja na svojoj zvanicnoj stranici ima opciju sa uzivo pracenje programa, i to bez ogranicenja na spansku teritoriju.

Videcemo moze li ovaj lokalni, ali klub sa lepom tradicijom da kroz plej-of Tersere udje u trecu ligu, Segundu B.

http://www.dodaj.rs/f/h/r1/2uOReMcR/ssssss.png

http://www.dodaj.rs/f/2U/HA/4QvqXZvA/asasas.png

ognjen
30.05.2015, 21:08
Oko 60 000 Baskijaca stiglo u Barselonu.
https://pbs.twimg.com/media/CGRS1PbW0AEVVrT.png:large

Evo i sastava, formalno Atletik je domacin.

Athletic XI for Copa final: Herrrerín; Bustinza, Etxeita, Laporte, Balenziaga; Iraola, San José, Beñat, M.Rico; Williams, Aduriz.

Barca XI for the Copa final: Ter Stegen; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suárez, Neymar.

ognjen
30.05.2015, 21:53
Ljudi je l' ovo normalno. :wthy::wthy::wthy:

filkaja
30.05.2015, 22:22
https://streamable.com/ips2

sto ga ljute :D

Vladan
31.05.2015, 10:10
Mesi ugasio fudbal. Nemoguce stvari radi covjek.

Ovaj Alves je bas posebna prica.

http://i.imgur.com/ADQv8KS.png