PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 PIRELLI MAGYAR NAGYDÍJ 2014

MarkedOne8
25.07.2014, 11:17
Datum trke: 27 Jul 2014
Naziv staze: Hungaroring
Prva trka: 1986
Broj krugova: 70
Dužina staze: 4.381 km
Dužina trke: 306.630 km
Rekord kruga: 1:19.071 - M Schumacher (2004)

dzoni gp
25.07.2014, 20:33
Sta je ovo niko nista nije pisao :confused:.....mislim da na ovoj stazi Red bul moze do treceg mesta,Vetel je dobro vozio oba treninga....jel zna neko zasto je Lauda bio u boxu Ferrarija i sta je to izjavio kada je morao da dolazi propustio sam bas taj deo kada je bila prica oko toga :angry:....nadam se borbi Alonsa i Vetela jos ako bude za podijum ima da svima blokiraju radio veze :lol1:....

quard1aN
25.07.2014, 22:04
Obaveze, nema se vremena za forum :( Nikad je nisam volio jer je uvijek Hamilton, malac, bio dobar na njoj. Bottas do postolja!

Srkisa
25.07.2014, 23:59
Ferrari kao I obicno dobar u treninzima ali uvek onda te kvalifikacije u kojima su stalno na nizim pozicijama od trenutnog potencijala no Mozda ce bas ove kvalifikacije doneti Neku promenu:hm:

quard1aN
26.07.2014, 00:45
Ferrari kao I obicno dobar u treninzima ali uvek onda te kvalifikacije u kojima su stalno na nizim pozicijama od trenutnog potencijala no Mozda ce bas ove kvalifikacije doneti Neku promenu:hm:

Ferrari dobar samo na prvom treningu uglavnom. Preskoce ostale, spavaju do trke. I onda se Alonso cupa sa neke 8./9. pozicije na startu :wall:

bice
26.07.2014, 00:46
Mora Ferari jos da radi.Kimi je totalno nezainteresovan ove sezzone,nadam se da ce sledece biti bolji,Alonso se bori tu za 4-5 mesto ali kvalifikacije odradjuju uzasno.Aj neka bude bolje u Madjarskoj.:)

dzoni gp
26.07.2014, 12:23
Ako se po jutru dan poznaje bice ovo jedna jako zanimljiva trka i ako nema bas mnogo mesta za obilazenja najvise ocekujem od borbe za trece mesto Rikardo Vetel Botas :hm:...a znam da nas ni Hamilton i Rosberg nece razocarati :D....jedva cekam nedelju :cool:

MarkedOne8
26.07.2014, 14:20
Jebem vam sve živo i mrtvo u ferrariju pičke jedne bogalje, osakaćene, nesposobne! Ostaće vama Raikkonen poslednji šampion u istoriji! Da bog da vam se brend ugasio pičketine jedne nesposobne! Da bog da propali sa svim vašim manirima, navikama i računicama!

nidza
26.07.2014, 15:00
Au.

Doduše, sve slepačke odluke od početka sezone sam video kako će da se završe. Bolje mene da stave da im organizujem tim u toku kvalifikacija i trke.

Fascinantno koliko pogrešnih odluka donose u jedinici vremena.

Tapatalk Pro

bice
26.07.2014, 15:18
Bravo za Ferari,kakva odluka,fasciniran sam,Kimi odvezao 2 kruga na srednjim gumama i to je dovoljno? :facepalm:
Opet nista od bodova za njega,bar Alonso ima lep tempo eto 5. mesto moze se boriti za podijum nadam se.Botas sjajan,Red Bull odlican,a Hamiltonu opet kvar,bice zanimljivo sutra nema puno sansi u Madjarskoj za obilazenje kao sto je bio slucaj u Nemackoj.

MarkedOne8
26.07.2014, 15:34
Šta je bilo s Hamiltonom? Propustio sam prve minute kvalifikacija. Video sam posle bolid kako je isprljan od pene.

Dexteroza
26.07.2014, 15:39
Zapalio se,kazu da je problem bio do hidraulike,nije mogao da ukoci bolid nikako.

quard1aN
26.07.2014, 17:11
Nisam ni ja pratio. Nek je malac opet na kraju :3 Sta je Kimi izvodio, tj Ferrari

Alan
26.07.2014, 20:54
Sta je sad ovo:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/115160

DinoFC
26.07.2014, 22:40
Sramota sta se sve desava sa Hamiltonom , pa jel realno kako lik nema srece(pitanje da li je nedostatak srece ili nesto drugo).:facepalm: Samo da onaj robot Rosberg ne uzme titulu

bruda
27.07.2014, 11:26
Sramota sta se sve desava sa Hamiltonom , pa jel realno kako lik nema srece(pitanje da li je nedostatak srece ili nesto drugo).:facepalm: Samo da onaj robot Rosberg ne uzme titulu

pa i taj robot Rosberg ima pravo na titulu kao i svi ostali ::)

Gogi
27.07.2014, 12:25
Ako u Madjarskoj bude vreme kao kod nas nocas, i Max Chilton ima realne sanse za podijum, a kamo li Hamilton! :kisa:

Dule Krtola
27.07.2014, 12:28
Da skrenem sa vaše teme.
Šta mislite može li Sauber do bodova? Jer sada im je velika šansa.Jer ako ođe ne uzmu boda,teško da mogu u prestojećim trkama.I to bi bio veliki šamar za taj tim,jer znamo kakvu oni imaju istoriju.

Ricma
27.07.2014, 14:08

Nece da bude ni prvi ni poslednji koji ce na takav nacin da dodje do titule.

Vanja #66
27.07.2014, 14:56
Naravno, trka koja će biti najzanimljivija ove sezone, a ja u selu, 80km od civilizacije i vraćam se večeras... :dr: Nakačio telefon na sestrin laptop, hvatam neku bedu od neta, dovoljno da pratim live timing i autosport i vidim da Alonso vodi, obe Mečke u dramatičnim situacijama, totalni haos i preteća kiša... Life's a bitch.

Mislim da Dani ima šanse da još jednom pobedi ove godine, kao i da Alonso može do podijuma...

jovan
27.07.2014, 15:37
Konacno da dodje do neke promene na podijumu:confused:
Sad je nevidjena sansa za Alonsa, i to u direktnom okrsaju sa mercedesima-nestvarno:cheers:
Rosberg izgleda cabar za podijum:hm:

jovan
27.07.2014, 15:49
Kakva napeta zavrsnica,mislim da se ovo ocekivalo vec nekoliko godina.
Puno do kraja, potpuna dramatika-sta radi Ricciardo-ludilo na stazi:dw:
a u zaledjini, zestoko ide Rosberg-:hm:

jovan
27.07.2014, 15:58
Ricciardo fenomenalni pobednik:ajde:
Alonso:wthy:

bice
27.07.2014, 16:10
Fantasticna trka,Rikardo me je odusevio,svaka cast majstore,veliki sampion u najavi.Ferari konacno doneo dobru odluku,Alonso je vozio sjajno,sjajna defanziva,Kimi takodje odlican,nije se moglo protiv brzog Wiliamsa na pravcu tako da sam zadovoljan ovom Kimijeovm voznjom,Hamilton ponovo na podijumu posle 22-og startnog mesta i po ovome je meni on vise zasluzio da bude sampion nego Rzoberg koji je vozio vrlo lose i koji nije mogao da pretekne Vernjea koga je Hamilton oladio za samo 1 krug.
Ko ce cekati sad 27. avgust za jos jednu trku nadam se jednako uzbudljivu kao prethodne 2 :)

Srkisa
27.07.2014, 16:33
Kakva trka :wthy: svaka cast svoj trojici na podijumu jer su bas oni I zasluzili svojom voznjom te pozicije iako bi voleo da je Fernando ostao prvi veliki uspeh je I ova druga pozicija s obzirom u kakvom Ferariju vozi.Sto se Rikardo svaka mu cast neverovatno je talentovan zasluzena pobeda ali sam ipak ljut na njega sto nije pustio Fernanda da pobedi :biggrin:

Ricma
27.07.2014, 16:47
@bice

24 avgusta je trka to su se nesto nasi komentatori preracunali.:D

Pohvalio bih Fetela za onu reakciju na ciljnom pravcu kada je izgubio kontrolu nad vozilom, na vreme je zakocio i jos nije imao nikakav kontakt sa gumom.Kimi je konacno pokazao znake zivota, da je neka druga trka pretekao bi.Rikardo kada je presao u RB, ocekivao sam da ce da bude novi Fetelov potrcko.Do obe pobede je stigao sticajem okolnosti, ali niko ne moze da ospori njegovo trece mesto u generalnom plasmanu jer ga je itekako zasluzio.

Od Rozberga nista novo na repertoaru, trazi da mu se Hamilton skloni a nijednom ga nije napao.Da ga je Hamilton tu pustio verovatno bi i izgubio to trece mesto.Ferari konacno ubo taktiku za Alonsa.:biggrin:Sve u svemu definitivno jedna od boljih trka u sezoni.

DinoFC
27.07.2014, 17:40
Jel to Rosberg onomad trazio da ga puste?Hahah, bas sam taj dio trke propustio e ne mogu da vjerujem. Opet ga Hemos preslusao a sta Rikardo radi Vettelu, neka pokaze prevari neke stvari.

Alonso klasno :cool:

miloolja
27.07.2014, 22:59
Nisam mogla da verujem šta su pustili u etar šta je Niko tražio :confused: A najkrvavije na njegovo pitanje: jeste mu rekli?... jesmo, al ne znamo da li je razumeo :laugh:

Odličan Alonsno, Kimi napokon u bodovima, a posle sramnog ponašanja njegovog tima u subotu (ne znam kako bih nazvala onu lakrdiju juče na treningu od strane Ferarija), no Hamilton drugi put pravi sjajan prodor... do trona.. strašna Mečka :sd:

quard1aN
27.07.2014, 23:08
Za moj potpuni uzitak bi bilo potrebno samo da su Rozberg i Hamilton obrnuli mjesta. Ali sta je, tu je. Alonso <3

Stevudza11
28.07.2014, 01:55
au kakva trka. svaka cast Rikardu za pobedu u ovoj ludoj trci. ODLICNI potezi kad je obilazio Hamiltona i Alonsa. I Hamiltonu svaka cast sa poslednjeg mesta, sa greskom na startu trke, i na kraju treci... Bice ludo do kraja sezone sto se sampionske titule tice :D

Dell Boy
28.07.2014, 03:15
Za moj potpuni uzitak bi bilo potrebno samo da su Rozberg i Hamilton obrnuli mjesta. Ali sta je, tu je. Alonso <3

Smaras vise sa tim hejtom prema Hamiltonu. Sta treba covek vise da uradi da bi ti dokazao da je bolji vozac, mozda da vozi celu trku u rikverc...mozda bi tada Rozberg imao sansu.

denia_el
28.07.2014, 09:44
bas nisam imala pametnija posla,pa sam odgledala trku posle skoro 2 godine (ni da sam je birala:biggrin:).ako moze neko od vernijih f1 gledalaca da mi kaze da li rikardo i inace ovako vozi ili je to samo juce bio neki sticaj okolnosti?(tako se nadam da je ono prvo http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_021.gif)

bice
28.07.2014, 12:35
Rikardo ceu sezonu vozi fantascno,evo vec 2 pobede ove sezone dosta puta je bio i na podijumu,cak mu je jedan podijum i oduzet ali svakako je olji od kolege Fetela i nadam se da ce posati sampion kroz koju godinu,samo da nastavi ovako.:)

denia_el
28.07.2014, 12:59
tome sam se i nadalahttp://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_149.gifeto razloga da se vratim:biggrin:
hvala mnogo bice:fl:

Gogi
28.07.2014, 13:18
Hungaroring je specifična staza, veoma nezgodna za obilaženje. Kombinacija promenljivih vremenskih uslova i konfiguracije staze dale su neke zanimljive rezultate. Neko se snašao malo bolje a neko ne. Mislim da su najbolje prošli oni koji su najviše rizikovali(izuzev Mclarena i Williamsa). Svaka čast na agresivnosti Danija i Lewisa, kao i na taktici Ferrarija. Alonso je vrhunski sačuvao gume, ali i defanzivnom vožnjom obezbedio sebi najbolji rezultat ove sezone. Onaj recover from spin Fettela je vrhunski, što samo potvrđuje njegov neosporan kvalitet. Ipak, ostaje utisak da će Mercedes voditi glavnu reč do kraja sezone. Jednostavno, taj auto ide fenomenalno čak i tamo gde se to od njega i neočekuje. Dok su svi vapili za idealnom putanjom po stazi, Lewis je bukvalno vozio na sve strane, čak i po travi kad je obilazio Toro Rosso Jean Eric Vergne-a. impresivno.

bice
28.07.2014, 13:21
tome sam se i nadalahttp://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_149.gifeto razloga da se vratim:biggrin:

Drago mi je da ce biti vise ljubitelja f1 na sledecj trci :)

Velja
28.07.2014, 13:27
Trka je bila sjajna, i meni lično je milo što je Hamilton ispred Rozberga, definitivno vozi odvažnije i bolje.
Rikardo pokazuje da se može na njega opasno računati, završnih 5 krugova kao šlag na torti, ko će sad dočekati Belgiju :)

quard1aN
28.07.2014, 15:14
Smaras vise sa tim hejtom prema Hamiltonu. Sta treba covek vise da uradi da bi ti dokazao da je bolji vozac, mozda da vozi celu trku u rikverc...mozda bi tada Rozberg imao sansu.

Oprosti, ti sve vozace volis. Nikad ga necu voljeti zbog Masse, a i Rozberg nema jos titulu svakako

DinoFC
28.07.2014, 16:02
Koja je ovo lakrdija bila, jebote.:confused: Strasno moras jak biti da odjebes sva ova ponavljanja oko pustanja

https://www.youtube.com/watch?v=qIlEEJH4xVA

Alan
28.07.2014, 18:53
Oprosti, ti sve vozace volis. Nikad ga necu voljeti zbog Masse, a i Rozberg nema jos titulu svakako

Znaci to je zbog Mase a ne zbog Alonsa.

A sta je uradio Masi?

quard1aN
28.07.2014, 20:47
Znaci to je zbog Mase a ne zbog Alonsa.

A sta je uradio Masi?

Otkako je Schumi otisao, ja navijam za Ferrari, ne za nekog posebno. 2008. godine malac je uzeo prvenstvo jer je Glok 100m pred cilj odustao. Od tad ga posebno ne volim.
A sta je te godine sa Alonsom bilo, to me nije zanimalo. Alonsa i podrzavam jer je u Skuderiji

Vanja #66
28.07.2014, 21:09
Jel to Rosberg onomad trazio da ga puste?Hahah, bas sam taj dio trke propustio e ne mogu da vjerujem. Opet ga Hemos preslusao a sta Rikardo radi Vettelu, neka pokaze prevari neke stvari.

Alonso klasno :cool:

Znaš kako, Rosberg je pitao što ga ne pušta kad mu je tim rekao da su zamolili Lewisa da ga pusti. Bar sam ja tako razumeo, a vidim i po izjavi Laude da mu nije jasno što je tim tražio od Lewisa da ga pusti.

Jedno je što ga ne voli, a drugo bi bilo da osporava njegovo umeće, zar ne?

Sledeći korak - mejl da ovi iz FOM-a onda da uvedu obavezne snimke vozača bez kombinezona, a? :D

Alonso je vrhunski sačuvao gume, ali i defanzivnom vožnjom obezbedio sebi najbolji rezultat ove sezone.

Kada sam video sporija vremena na početku tog stinta nego na kraju prethodnog, već sam se uplašio da ima neki problem. Tek kad sam posle 10 krugova video da nema nikakavih izveštaja o eventualnoj frci sam se zapitao (i samo zapitao, ne pomislio/shvatio) da li je to Ferrari konačno napravio neku malo bolju strategiju... Osim Monaka, ovo je verovatno jedina staza gde je bolje ići na manje stintova, jer i sa svežim gumama nije lako preteći, što su pokazali i Rosberg i Daniel... A i Alonso je baš ispekao zanat u defanzivnoj vožnji do sad, tako da bi inače malo ko i mogao da ne padne na 4. mesto u tim uslovima...

Koja je ovo lakrdija bila, jebote.:confused: Strasno moras jak biti da odjebes sva ova ponavljanja oko pustanja

Čekam da nađem negde snimak trke, pa da vidim sve kako treba, ali argument Lewisovog inženjera da ne sme da troši gume braneći se od Rosberga je sasvim tačan. Evo, sad sam baš našao pa ću pogledati večeras... Isto tako, mi ne znamo da li je recimo Rosbergu rečeno da ne napada da ovaj ne bi cimao gume, nego da je plan da ga pusti na pravcu. Timovi ipak cenzurišu svoju komunikaciju u određenoj meri.

DinoFC
28.07.2014, 21:19
Čekam da nađem negde snimak trke, pa da vidim sve kako treba, ali argument Lewisovog inženjera da ne sme da troši gume braneći se od Rosberga je sasvim tačan. Evo, sad sam baš našao pa ću pogledati večeras... Isto tako, mi ne znamo da li je recimo Rosbergu rečeno da ne napada da ovaj ne bi cimao gume, nego da je plan da ga pusti na pravcu. Timovi ipak cenzurišu svoju komunikaciju u određenoj meri.

Meni je tu situacija jasna, Hamilton je potpuno isto vozio prije nego sto ga je Rosberg stigao i nakon sto ga je stigao. I fino je rekao timu "I am not slowing down for Nico if he want to overtake he can overtake"
Sigurno se ne bi branio nista specijalno da je Rosberg krenuo u napad.

denia_el
28.07.2014, 21:43
Sledeći korak - mejl da ovi iz FOM-a onda da uvedu obavezne snimke vozača bez kombinezona, a? :D
nego kako:girl:
ispale mi oci,a samo sam ovo uspela da pronadjemhttp://www.smilies.4-user.de/include/Girls/wikiline_DS.gif

http://i57.tinypic.com/rlddmv.jpg

http://i59.tinypic.com/mrze4w.jpg

http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_323.gif

miloolja
28.07.2014, 21:48
Ahahahhah,, izvinte moram mali off...

Deni ti si carica :laugh: :rofl: :fl:

Dell Boy
28.07.2014, 23:56

Sve je ok. Evo vidis i ja ne volim Alonsa kao pojavu, ali o njegovom vozackom umecu nemam dilemu, covek je klasa vozac jedan od najboljih u ovom trenutku. Meni je samo zasmetalo sto ti u maltene svakom postu omalovazavas Hamiltona i radujes se njegovim pehovima. Ti smatras da je on uzeo titulu Masi, ja da je Hamilton zasluzio titulu 2008, isto kao sto sada smatras da je Rozberg zasluzuje pre Luisa ove godine. Ne znam...meni Rozberg i Luis ako gledamo suvi kvalitet nisu isti nivo i nikad ne mogu biti, ali to je samo moje misljenje naravno.

bice
29.07.2014, 01:39
Ja sam u Madjarskoj doziveo da po mozda i prvi put u zivotu navijam za Alonsa.Eto jednostavno nisam ga voleo zbog cinjenice da je "oterao" Sumija u penziju sa 2 titule uzastopne,i jednostavno nisam ga u opste voleo.Cak mi je 2010-te draze bilo sto je Fetel uzeo titulu nego Alonso.Od ove godine od kako je Kimi presao u Ferari navijam naravno za Ferari(navijao sam i dok je Sumaher bio tamo kao i Kimi dok je vozio sa Masom),jer po meni kakvi god oni bili oni su najpopularniji tim definitivno i tu nema dalje.Uz Kimijeve uvek sam pratio i Alonsove rezultate jer sam zeleo da Ferari bude bolji i eto ove sezone po prvi put sam u sebi rekao "da mi je neko pricao da cu da navijam za Alonsa na nekoj trci,ne bih mu verovao",ali jednostavno kupio me je ove sezone i svaka mu cast na tome.

P.S.Moram priznati da mi je bilo malo draze sto je Rikardo pobedio posto sam uvek za to da mladi i dobri vozaci pobede i voze onako kako treba i daju sve od sebe a Rikardo je definitivno ove sezone bljesnuo i samo neka nastavi. :)

Vanja #66
29.07.2014, 10:30
Meni je tu situacija jasna, Hamilton je potpuno isto vozio prije nego sto ga je Rosberg stigao i nakon sto ga je stigao. I fino je rekao timu "I am not slowing down for Nico if he want to overtake he can overtake"
Sigurno se ne bi branio nista specijalno da je Rosberg krenuo u napad.

Dovoljno je što zna koliko prljav vazduh smeta u Mađarskoj, kao i da je njegov bolid podešen da pretiče, a Nicov na što veće aero prijanjanje i time i mnogo manju brzinu.

Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom... Njima dvojici su svi SC periodi godili, a i stopovi su ih odveli na relativno čistu stazu. Lewis je nakon četvrt trke bio drugi iza Rosberga, a nakon trećine trke peti, vrlo slična trka kao Vettelova u Abu Dhabiu 2012. u tom pogledu, no Lewisov bolid je daleko bolji u odnosu na konkurenciju od tadašnjeg Vettelovog RB8...

Alan
29.07.2014, 10:40
Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom...

Rikardova pobeda i Hamiltonov skok sa 22 na trece mesto je nista u poredjenju sa Alonsovim drugim...

DinoFC
29.07.2014, 11:21
Dovoljno je što zna koliko prljav vazduh smeta u Mađarskoj, kao i da je njegov bolid podešen da pretiče, a Nicov na što veće aero prijanjanje i time i mnogo manju brzinu.

Pogledah sinoć snimak, sjajna trka, još sam više impresioniran Alonsovom vožnjom, a dosta manje i Danielovom i Lewisovom... Njima dvojici su svi SC periodi godili, a i stopovi su ih odveli na relativno čistu stazu. Lewis je nakon četvrt trke bio drugi iza Rosberga, a nakon trećine trke peti, vrlo slična trka kao Vettelova u Abu Dhabiu 2012. u tom pogledu, no Lewisov bolid je daleko bolji u odnosu na konkurenciju od tadašnjeg Vettelovog RB8...

To stoji ali gdje je logika da se daju timske naredbe u direktnoj borbi za titulu i kada najveca neznalica mogla da vidi da tim pustanjem ce Hamilton time izgubiti na kraju poziciju a u konstruktorskoj borbi ubjedljivo vodi tim Mercedesa. Ne mozes ni na sta drugo pomisliti nego na favoriziranje jednog vozaca.

Ricma
29.07.2014, 11:41
Rozberg dok ne pokaze malo muda u takvim situacijama, a ne da se zali preko radija, tesko da ce da vidi titulu.U stvari videce je ako Hamilton bude baksuzan kao do sada.Mada ne ide drskost uz seka-persu kao sto je on.

quard1aN
29.07.2014, 13:19
Sve je ok. Evo vidis i ja ne volim Alonsa kao pojavu, ali o njegovom vozackom umecu nemam dilemu, covek je klasa vozac jedan od najboljih u ovom trenutku. Meni je samo zasmetalo sto ti u maltene svakom postu omalovazavas Hamiltona i radujes se njegovim pehovima. Ti smatras da je on uzeo titulu Masi, ja da je Hamilton zasluzio titulu 2008, isto kao sto sada smatras da je Rozberg zasluzuje pre Luisa ove godine. Ne znam...meni Rozberg i Luis ako gledamo suvi kvalitet nisu isti nivo i nikad ne mogu biti, ali to je samo moje misljenje naravno.

Ne govorim ja da je Hamilton los vozac ili da vara, nego ga samo ne volim zbog toga kakav je. Nije mu trebalo da proziva Nika, a da mu ovaj prije nije nista rekao. Dosta offa od mene

Gogi
29.07.2014, 13:28
Rozberg dok ne pokaze malo muda u takvim situacijama, a ne da se zali preko radija, tesko da ce da vidi titulu.U stvari videce je ako Hamilton bude baksuzan kao do sada.Mada ne ide drskost uz seka-persu kao sto je on.

Problem je u tome sto se moderna Formula 1 sve vise pretvara u sitnicarenje, a nekadasnje vitestvo skoro da i nepostoji! Pa, vidi samo sta je Alonso uradio kada je 3 kruga pre kraja trke (izvinite ako sam omanuo, tamo-ovamo) presekao sikanu. Odmah je brze bolje podigao ruku nebi li se izvinuo, u strahu od kazne. Mislim, pa nije ovo MotoGP... Martin Brundle je za SkySport razglabao o polozaju tockova formule dok prelazi preko ivicnjaka pred ciljni pravac u fazonu" ako predjes dovde, onda je ovde, a ako predjes tamo, onda si ovamo...". Da nam se vrati bar jednom neko kao npr. Gilles Villeneuve(May His Soul Rip), taj bi i preko tribine vozio da pobedi, a ne da trazi dugme za radio vezu sa pit wall-om, ako je uopste tada i bilo! :D

Vanja #66
29.07.2014, 15:57
Rikardova pobeda i Hamiltonov skok sa 22 na trece mesto je nista u poredjenju sa Alonsovim drugim...

Da. Obojica su npr. mnogo dobili samo time što su posle Ericssonovog udesa odmah išli u boks, dok su prva četvorica morali da čekaju krug. I jedini je od te četvorice koji je nakon toga napredovao umesto prilično nazadovao. A o (ne)kvalitetu bolida mislim da je više nego suvišno govoriti...

To stoji ali gdje je logika da se daju timske naredbe u direktnoj borbi za titulu i kada najveca neznalica mogla da vidi da tim pustanjem ce Hamilton time izgubiti na kraju poziciju a u konstruktorskoj borbi ubjedljivo vodi tim Mercedesa. Ne mozes ni na sta drugo pomisliti nego na favoriziranje jednog vozaca.

Neverovatno mi je koliko te teorije o favorizovanju Rosberga uzimaju maha međ ljudima (u celom svetu, ne samo ovde naravno), a to razmišljanje nema trunke logike... Wolff je inače rekao da tim definitivno neće više gledati sebe jer imaju više nego jaku prednost u WCC, tako da će se verovatno sasvim prestati sa bilo kakvim intervencijama.

Problem je u tome sto se moderna Formula 1 sve vise pretvara u sitnicarenje, a nekadasnje vitestvo skoro da i nepostoji!

Jeste. Ali tako je to kad ti 3-4 sloja lepljive trake ubačene u otvor za hlađejne kočnica nakon porasta temperature vazduha prave problem pri svakom kočenju. Mercedes je neverovatno brzo došao jako blizu granice mogućnosti W05, tako da među njima dvojicom sada samo sitnice odlučuju...

denia_el
29.07.2014, 16:30
Neverovatno mi je koliko te teorije o favorizovanju Rosberga uzimaju maha međ ljudima (u celom svetu, ne samo ovde naravno), a to razmišljanje nema trunke logike... Wolff je inače rekao da tim definitivno neće više gledati sebe jer imaju više nego jaku prednost u WCC, tako da će se verovatno sasvim prestati sa bilo kakvim intervencijama.
pa kad oni budu prestali da intervenisu i mi cemo prestati da im zameramo:nzm:mozda ne razmisljam logicno,ali nisam ni gluva:Dja se vanjice prva jezim i na sam pomen zavere,ali sta sam cula - cula sam:nzm:mada je ovo vise bezobrazluk.ne volim ni jednog ni drugog,ali me je sramota dok slusam takve stvari i pitam se kako nije i njih:ne_znam:

Vanja #66
29.07.2014, 18:52
pa kad oni budu prestali da intervenisu i mi cemo prestati da im zameramo:nzm:mozda ne razmisljam logicno,ali nisam ni gluva:Dja se vanjice prva jezim i na sam pomen zavere,ali sta sam cula - cula sam:nzm:mada je ovo vise bezobrazluk.ne volim ni jednog ni drugog,ali me je sramota dok slusam takve stvari i pitam se kako nije i njih:ne_znam:

Tebi se i ovako sve oprasta, sta se bunis... :D

Salim se malo, ofkors... Medju Lewisovim navijacima vlada (ne ko svih, ali kod vecine) ubedjenje da je Mercedes, videvsi da Nico ima sansu za titulu, odlucio da njemu daje prednost u trkama. Greske ekipe u boksu Lewisa dodju im ko kec na deset (niko naravno ne vidi da se to desava i kod Rosberga), neki idu i dotle da Mecka namerno sabotira i bolid Lewisu. Meni to sve nema ni malo mozga, prosto jer su dali povece pare da ga dovedu u ekipu, to je onda svesno ostecivanje svoje investicije, a Nemci to ne rade. Ni pod razno...

Ovo sad na trci nije to na sta sam mislio pod teorijom zavere, ovo u tci je bila odluka, nastala (mislim) i delom zbog frustracije jer je pobeda u tom trenutku izmicala. Prvo Mercedesu, a tek onda vozacu... Sumnjam da bi to propustanje Rosberga donelo ista osim rotacije njih dvojice na kraju, ali uvek postoji mogucnost da donese nesto vise. I to je svakom ozbiljnom timu razlog da reaguje. Svi timovi bi reagovali kao Mecka...

Mislim da je njima mnogo veci problem sto nemaju nekoga ko je autoritet vozacima u tom timu. Lauda bi verovatno mogao da bude, ali sticem utisak da se ne trudi (ili ga neko iznutra blokira), a Wolff je vrlo koristan clan tog tima, jako dobro je organizovan, ali mislim da on nije karakter za autoritet. Brawn je naravno bio autoritet (bio je autoritet Schumacheru, a kamoli ovim klincima :D), ali njega sada nema...

nidza
29.07.2014, 20:28
Odluka je doneta očekujući da će Rosberg na bržim gumama i u trci biti brži. Iz nekog razloga nije iskoristio momentum mekih guma, a onda je bilo prekasno.

Da je pripretio Luisu, verujem da ne bi bilo oštrog duela, možda malog odmeravanja snaga. Ovako mu se jedva približio na DRS, što nije tempo kojim se pobeđuje sa najbržim kolima u šampionatu.

Tapatalk Pro

denia_el
29.07.2014, 21:15
Tebi se i ovako sve oprasta, sta se bunis... :D
:love:
jedino sto meni smeta je to sto jedan vozac formule 1 tako kuka:ne_znam:i onda srdjan kaze da f1 nije u problemu:confused:u velikom je problemu kad ima takve vozace:dr:

Mikinen
29.07.2014, 21:56
Po meni Hamilton je u Madjarskoj imao slatko - gorku trku , lepo je sto je zavrsio ispred Rosberga a pritom je jos startovao iz boksa mada i SC mu je pomogao ali dobro , ali sam i razocaran jer mislim da je mogao i da pobedi i morao je proci Alonsa bez obzira sto je bio na belim gumama , mislim da je krajem drugog stinta mogao jos da izvuce iz zutih guma , jer Luis je vodio trku a Rikardo je bio 2 sekunde iza njega i Luisova vremena nisu bila losa i Ricciardo nije smanjivao razliku , nadao sam se da ce izvuci jos koji krug pa je onda mozda mogao preci na zute koje mogu da izdrze oko 24-26 krugova a Lewis je usao u 41/70 krugu , ako vec to nije mogao , onda mislim da je morao da predje Alonsa pre nego sto je Rikardo presao njega , jer njega je Alonso dosta usporovao u krivinama , da ga je prosao odmah mozda bi uspeo malo da odmakne Alonsa i onda pred kraj da se nekako odbrani od Rikarda

quard1aN
30.07.2014, 01:25
https://1-ps.googleusercontent.com/sx/forum.krstarica.com/pbs.twimg.com/media/xBtuBOPjIAAA8b5w.jpg.pagespeed.ic.vpw-a4N_lS.jpg

Vanja #66
30.07.2014, 08:09
Odluka je doneta očekujući da će Rosberg na bržim gumama i u trci biti brži. Iz nekog razloga nije iskoristio momentum mekih guma, a onda je bilo prekasno.

Problemi sa kočnicama nastali u toku prvog SC perioda, bolid podešen da vodi a ne da pretiče i meke gume koje su bile na kraju radnog veka dok je došao do Lewisa; bar meni deluju kao realni razlozi...

:love:
malo sam se izgleda upetljala:nzm:jedino sto meni smeta je to sto jedan vozac formule 1 tako kuka:ne_znam:i onda srdjan kaze da f1 nije u problemu:confused:u velikom je problemu kad ima takve vozace:dr:

Ne kuka tako jedan vozač, svi oni tako kukaju s vremena na vreme... :D

Po meni Hamilton je u Madjarskoj imao slatko - gorku trku , lepo je sto je zavrsio ispred Rosberga a pritom je jos startovao iz boksa mada i SC mu je pomogao ali dobro , ali sam i razocaran jer mislim da je mogao i da pobedi i morao je proci Alonsa bez obzira sto je bio na belim gumama , mislim da je krajem drugog stinta mogao jos da izvuce iz zutih guma , jer Luis je vodio trku a Rikardo je bio 2 sekunde iza njega i Luisova vremena nisu bila losa i Ricciardo nije smanjivao razliku , nadao sam se da ce izvuci jos koji krug pa je onda mozda mogao preci na zute koje mogu da izdrze oko 24-26 krugova a Lewis je usao u 41/70 krugu , ako vec to nije mogao , onda mislim da je morao da predje Alonsa pre nego sto je Rikardo presao njega , jer njega je Alonso dosta usporovao u krivinama , da ga je prosao odmah mozda bi uspeo malo da odmakne Alonsa i onda pred kraj da se nekako odbrani od Rikarda

E, to je poenta, morao je, pa makar i izleteo sa staze, da pretekne Alonsa... Nisam hteo to da pišem, vidim da je moje mišljenje o vožnji Lewisa dovoljno kontraverzno, ali to je poenta. Isto tako je morao preći Bottasa u Švabiji... Ako već važi za najbržeg vozača na gridu i ima visoko mišljenje o sebi, očekujem da to i pokaže na svakoj trci sad kad ima takvu zver od bolida u rukama...

Inače...

494035158627266560

Kralj... :cool: Deni, dobrog si našla, aminujem izbor... :D

A Red Bull koristi VLC player (gomila prozora u taskbaru), prajsles. :D

https://pbs.twimg.com/media/Btt4jepIMAAoMCt.jpg:large

Mikinen
30.07.2014, 12:34
Sto se tice Hamiltonove bitke sa Bottasom u Nemackoj to je bilo malo teze jer taj williams ima odlicnu brzinu na pravcu ali ima i mercedes , tako da ne znam... i bas sam gledao u Madjarskoj kako je Rosberg oladio Bottasa bez po muke i to dva puta mislim ali opet nije mogao da obidje Vergnea a opet Hamilton je Vergnea prelepim potezom obisao odmah ali Hamilton stvarno nekad ume da zabaguje kad nekog treba da obidje bez po muke a on umesto toga uzme pa zaglavi 10-15 krugova ko Rosberg iza Vergnea i to me nervira kod njega , Rosbergova losa voznja u Madjarskoj ostavila je jednu malu mrlju na njega jer je pokazao da je vise pole position vozac , bilo bi interesantno da Rosberg startuje zadnji da vidimo kako bi prosao

Mikinen
31.07.2014, 09:44
http://www.youtube.com/watch?v=hoGdHTjc0H8

quard1aN
31.07.2014, 20:52
http://www.youtube.com/watch?v=hoGdHTjc0H8

Obozavam ih :D

Bojan900
03.08.2014, 22:09
Meni je veom ainteresantno sve ovo gledati. Ako nista, barem dobijamo fantasticne trke...
Sto se tice teorija zavere, prokomentarisao bih samo deo koji mi je itekako poznat, a ne tice se direktno F1: Mislim da oni koji smatraju da je bas sve cisto u Mercedesu ne poznaju Nemce i nikada nisu radili u Nemackoj kompaniji. Posto ih poznajem i kao narod i profesionalno, promenivsi par njihovih kompanija u razlicitim industrijama, a imajuci uvid u nacin donosenja odluka, mogu reci da se ovde dosta stvari uklapa u sablon. Veoma gresite ukoliko mislita da postoji ijedan razlog da ne popularisu svoje. Iako spolja se to ne vidi, Nemci ce uvek prednost dati svojima, bez obzira o cemu je rec. Koliko god velike pare su u igri, oni nacionalni identitet stavljaju daleko iznad novca i tu lezi cela sustina.
Da Niko nije imao nikakve sanse, sve bi bilo drugacije, ali obzirom da je bolid toliko dominantan, da su kao ekipa vec sigurni u konstruktorksu titulu, nemojte biti sigurni da ne cine sve sto je u njihovoj moci da Nico, Nemac dodje do nje. Znam da je nama Srbima to nepojmljivo, kod nas su pare osnova svega, ali oni su kao nacija i kao drustvo drugacije organizovani i generacijski su im usadjeni drugacija ubedjenja... da ne duzim u off, svako ko je malo duze saradjivao sa Nemcima i ko zna kako se donose odluke u njihovim kompanijama, zna da ovde uopste ne postoji teorija zavere, ovo je za njih sasvim uobicajen model poslovanja.